sport ADVERTENTIES. DREISCHOR. RECHTZAKEN I Rechtbank te Breda Valschheid in geschrifte Donderdag stond voor de Bredasche Rechtbank terecht de 51-jarige A. M. uit St.-Philipsland, die zich te verant woorden had dat hij omstreeks 12 Oct. j.l. een op een formaatzegel getypte kwitantie, vermeldende de verrekening van een bedrag van f 128.70 ter aflos sing en interest had vervalscht, door woorden weg te radeeren, waarvoor in de plaats werd getypt dat er f 4310.70 was betaald. Ook was het jaartal ver anderd, terwijl verdachte bovendien nog aan het stuk had toegevoegd, dat den daarin genoemden L. R. M. niets meer van hem te vorderen had, uit welken; hoofde ook. Daar verdachte van dit vervalschte stuk gebruik maakte werd tegen hem een aanklacht ingediend. Als eerste getuige Werd in deze zaak gehoord Mr. J. F. v. A., advocaat en procureur te Steenbergen, doch deze wensehte, zich beroepend op zijn ambts eed en ambtsgeheim, geen verklaring on der eede af te leggen. Dit verwonder de de President, omdat Vtr. v. A. des tijds zelf de politie had gewaarschuwd toen de vervalsching hem bekend was. Getuige bleef echter op zijn standpunt staan, waartoe hij geadviseerd was door den Raad van Toezicht van de Orde der Advocaten. Uit zijn vroeger afge legde en thans voorgelezen verklaring bleek hoe hij belast met de inning van een vordering op verdachte met dezen had gecorrespondeerd. Na eenig uitstel kwam A. M. toen met de vervalschte kwitantie voor den dag. Mr. v. A. stelde toen hiervan de politie op de hoogte. Mr. J. F. v. A. meende nog hierin goed gehandeld te hebben, doch wilde zich onderwerpen aan de meening van den Raad van Toezicht. Voorts zeide ge tuige desgevraagd nog pas heden dit advies gekregen te hebben, zoodat het hem niet mogelijk was geweest. Recht bank en Officier van Justitie hiervan op de hoogte te stellen. Hierop werd als getuige gehoord een broer van ver dachte, de landbouwer L. R. M., die uitvoerig verklaarde hoe verdachte, zijn broer, die vroeger in Amerika gewoond had, van de familie de hoeve met in span „De Hooge Boome^" kocht en hoe de financieele verhoudingen in de familie waren. Er was een schuld geweest van f 19.000, maar getuige beweerde dat er slechts sprake kon zijn van ongeveer f 12.000, en verklaarde onder eede dat die schuld jaren geleden vereffend was door hem. De verklaringen van dezen getuige werden zóó moeilijk verkregen en waren van zoodanigen aard dat de President niet den indruk kreeg alsof L. R. M. de geheele waarheid sprak. Verdachte, de tegenwoordige bewoner van de familiehoeve, hierop gehoord verklaarde uitvoerig over de financien van „De Hooge Boomen" te St.-Philips land en bekende de aangebrachte ver- valschingen in het bedoelde stuk. Hij had zulks gedaan om zich eventueel te verzetten tegen een door zijn broer in te stellen vordering. Hierop werden eenige getuigen a dé charge gehoord, n.l. A. M. v. D. (zwa ger van verdachte) de fruitkweeker N. L. B. en de landbouwer A. V. (beiden eveneens zwagers van verdachte, die ver telden over diverse leeningen en het niet teekenen door getuige L. R. M. van schuldbekentenissen. Volgens deze ge tuigen zou L. R. M. indertijd wel de gelijk een schuld erkend hebben van f 16.000, maar hij wilde toen geen schuld bekentenis teekenen, omdat er al een ander stuk was. Nadat nog iemand der familie M. als getuige gehoord was, werd van het ver hoor van nog een andere broer afgezien en werd als laatste getuige a décharge gehoord de Opperwachtm. der Kon. Mar. V. uit Steenbergen die verklaarde hoe hem medegedeeld was door géVige L. R. M. dat deze de meerbedoelde schuld bekentenis had vernietigd. Gedurende de behandeling dezer zaak waren meer vervalschingen in het stuk naar voren gekomen, waarom de Officier van Justitie wijziging der dagvaarding vroeg, waartegen Mr. J. van Hasselt, ad vocaat te Bergen op Zoom, die als ver dediger voor verdachte optrad, zich ver zette, omdat z.i. in deze stand der zaak; de dagvaarding niet meer veranderd kon worden. Na in Raadkamer geweest te zijn stond de Rechtbank de gevraagde! wijziging toe, waarna de Officier van Justitie requisitoir nemende het aan ver dachte ten laste gelegde bewezen achtte en van ernstigen aard vond. Allerlei fa miliekwestie hebben verdachte er blijk baar toe gebracht de vervalsching aan te brengen en rekening houdend met verzachtende omstandigheden eischte de Officier van Justitie vervolgens wegens valschheid in geschrifte tegen verdachte 1 maand gevangenisstraf. Mr. J. van Hasselt hierna als verde diger het woord voerend wees op de motieven die zijn cliënt geleid hadden tot zijn daad en bepleitte gezien ook de houding van getuige L. R. M. in de zaak, een veel clementere straf, n.l. een niet te hooge boete. Na re- en dupliek werd de uitspraak van de Rechtbank in deze zaak bepaald op 25 Februari e.k. Door de Bredasche Rechtbank werden Donderdag 11 Februari j.l. onder meer veroordeeld P. G., los werkman te Poortvliet, we gens overtreding der Vuurwapen wet tot le. f 25 s. 15 d. h. en 2e. f 25 s. 15 d. h. voorwaardelijk met 2 jaar proef tijd met onvoorwaardelijke verbeurdver klaring van de inbeslaggenomen kolf, sluitstuk en patronen. J. A. J. C., arbeider te Oud-Vosse- meer, wegens overtreding der Vuurwa- penwet, tot f 8 b. s. 8 d. h., met ver beurdverklaring der inbeslag genomen vuurwapenen. H. M. U., landarbeider te Poortvliet, wegens Jachlwetovertreding tot f 25 b. s. 10 d. h., met verbeurdverklaring van geweer, patronen en haas. Doodslag te Goes De reohtbank te Middelburg deed uit spraak in de strafzaak tegen J. G. M., 22 jaar, werkman te Nieuwdorp, thans gedetineerd, verdacht van doodslag, ge pleegd te Goes, in den nacht van 13 op 14 December 1.1. en veroordeelde M. des wege tot een gevangenisstraf van 4 jareD, met aftrek van voorarrest. Zooals men weet eischte de officier van Justitie des tijds een gevangenisstraf van 7 jaren. De gestolen geldkist van de R.T.M. De reohtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaken, die betrek king hebben op den diefstal van de geld kist uit een wagon van de R.T.M., op 1 October van het vorig jaar. Ondanks de ijverige naspeuringen door de politie is men er niet in geslaagd het gestolen geld terug te vinden, maar wel werden drie personen aangehouden, die van dezen diefstal verdacht worden en die zich voor de rechtbank te verant woorden hebben gehad. Een van hen, de loswerkman G. B., is door de reohtbank wegens zijn aandeel hij had de kist op een carrier ver voerd tot anderhalf jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Vrijdag heeft de reohtbank vonnis gewezen tegen de beide anderen. De 35- jarige loswerkman J. J. E. van B., ge detineerd, van wien ia komen vaat te staan, dat hij op het tijdstip, dat de dief stal moet hebben plaats gehad op het terrein van de R.T.M. is geweest en dal hij ook later ten huize van den werkman C. B. is geweest, waar de geldkist is uit gepakt, werd wegens n diefstal in ver- eeniging" veroordeeld tot twee jaar en zes maanden. De 34-jarige lijn werker A. v. d. E., eveneens gedetineerd, werd wegens het zelfde feit eveneens veroordeeld tot twee jaar en zes maanden. LAND- EN TUINBOUW Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek Puttershoek In een dezer dagen te Puttershoek speciaal belegde vergadering voor be stuur en genoodigden is herdacht dat 25 jaar geleden op initiatief van dsirf heer G. de Vos van Tiengemeten die( akte van oprichting van de Coöp. Beet wortelsuikerfabriek Puttershoek te Put tershoek werd gepasseerd. De kort daar op gevolgde bouw van een tot de groot ste van ons land behoorende suikerfa briek is een groote bron van welvaart voor de omgeving geworden. Nog steeds wordt de fabriek uitgebreid. Van de 12 bij de oprichting gekozen bestuursleden zijn er nog 8 in leveï? en in functie. Van hen nemen de voor zitter, de heer W. H. de Vos, en dei en de secretaris-p enningmeester, de heer P. iSldhouwenburg, 'wol een bijzondere plaats in. Beiden hebben deze 25 jaar hun beste krachten aan de bevordering van den bloei van de fabriek gegeven.' De Regeering heeft het groote belang van deze voor de streek zoo belangrijke industrie willen erkennen en de in de gehouden vergadering aanwezige heer ir. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw, deelde mede, dat de voorz., ide heer W. H. de Vos, benoemd is tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Schouwenburg ontving veel bloemen. De carbolineum bespuiting der vruchlboomen Door de minder gunstige weersomstan digheden zijn vele fruitkweekers er niet in geslaagd, hun carbolineumbespuiting op tijd uit te voeren. Velen trachten deze achterstand nog in te halen door bij eenigszins droog weer te spuiten. Het beste is de bespui tingen uitvoeren Uairt- neer er nog geen werking in de knop pen is, dus als de boomen nog in vol komen rust verkeeren, en dan bij niet- vriezend, windstil en droog weer. Nadat de winterbespuitihgen zijn uit gevoerd en de boomen beginnen uit te loopen, hoort men dikwijls veel klach ten over de gebruikte carbolineum'. De oorzaak van dergelijke klachten is dan gewoonlijk niet meer op te sporen. De gebruikers van vruchtboomcarbolineum op de Zeeuwsche eilanden worden er dan ook op gewezen, dat wanneer men bij het klaar maken der carbolineum „op lossing" moeilijkheden ondervindt, hier van dadelijk kennis te geven aan dhr. S. K. Phaff, Controleur bij den Planten- ziektenkundigen Dienst te Goes, tel. 101. Getracht zal worden al deze klachten grondig te onderzoeken, en indien noo- dig zullen monsters van de slecht „op losbare" carbolineum voor nader onder zoek worden genomen. RENESSE l-BURGH II RENESSE. Renesse 1—Burgh II. Na een rustperiode van 5 weken betreedt Re- nesse Zondag a.s. weer eens het groene veld. De bezoekende club Burgh II die den laatsten tijd prachtige resultaten boekte tegen Zonnemaire en Dreischor* kan ook te Renesse in staat geacht wor den haar successen voort te zetten, daar wij vreezen, dat de ongenegenheid de rood-witten danig parten zal spelen. Bo vendien heeft het elftal der rood-witten vele wijzigingen ondergaain en mist hel voorts den steun ivfcwi Walkier. De wedstrijd vangt aan om 2.80 uur en wordt geleid door den heer van den Berge, ongetwijfeld de juiste man op de juiste plaats. Burgh l-Vlissingen II Na een onderbreking van 3 weken komen de groen zwarten a.s. Zondag weer in het strijdperk en wel tegen Vlissingen II. In de uitwedstrijd is het aan Burgh gelukt na een spanneude strijd met 21 te winnen. We dienen er echter dadelijk aan toe te voegen, dat Vlissingen toen enkele invallers telde. Van de uitslag is dus vooraf niets le zeggen, vooral omdat bij die verre reizen de Walchersche ploegen in zeer wissel vallige sterkte opkomen. Al met al maakt Burgh een behoorlijke kans. Maar dan zal aanpakken de boodschap moeten zijn, spe ciaal de voorhoede een flinke doortastend heid aan de dag moeten leggen en iedere speler er van doordrongen moeten zijn goed „samen" te spelen. We mogen dus een spannende wedstrijd verwachten, die ook aan fairheid niets te wensohen over zal laten, een verwachting, die we gezien de vorige ontmoeting, gerust mogen uit spreken. Aanvang der wedstrijd kwart voor één. Zuurkoolschotel, 1 K.G. zuurkool, 1 K.G. aardappelen, 3 ens witte hoornen, loingevteeer 1/2 L. melk, wait ncotm'uisciaat,. 3 o,ns saucijsjes, 4 afgestreken eetlepels bbter, wat Mag- gi's Aroma, w!at Zo(ut (4 personen) Koiok liefst de witte boionen den vorigen 'diag reeds gaar en warm ze in bet kook nat even op. Kook intusscben op de ge wone 1 wijze 'de aardappelen en laait de Zniurk'opl (met slechts een bo'derripj'e wa iter een 1 atflg'estreken eetlepel boter) op een 'z!acbt viu,ur gaar worden (ongeveer 1 uur). Stamp de inmiddels gaar gewor den aardappelen Tijm en maak ze mat de melk, wat zout, Iwjat noiotmbskaat en 1 eetlepel iVain -die boter tot-'een gladde, luch tige purée. Houd die warm op de zUjur- kcolpan en wrijlf intussöhen 'de lopgéw'arm- idie witte boionen do|0|r een zeef of een. vergiet, tot alleen de schillen achterblij ven. Vermeng 'de dikke gezeefde m'ass.a met 1 eetlepel boter, wat nootmiuiskaat en zaoivieel van het bovenmat als noodig is om er een toch nog stevige puirée van te maken; warm die voorzichtig nog even op 'en msia;k ze pp smjaak |a|f |mjet wat. Mag gi 's Arohia. Bak in de noig overgebleven lepel boter ide sac'ijsjes. Schik op een verwarmden schotel in het midden de opgestapelde zuurkool, leg (er 2 (vakken aardiappelpurée en 2 kleinere vakjes boonenpiorée pmheen en, geef de scheiding van de vakjes aa:n door de vain eikaar gesneden saucijsjes. Giet de jus van die saucijsjes over de zuurkool, zjop- •dat die mcoi glanzend wordt. TELEGRAMMEN De Uselmeervisscherij Op 26 dezer, des namiddags te 2 uur, zal ten kantore van den Rijksdienst, ter uitvoering van de Zuid,erzeesteunwet, te Amsterdam een vergadering worden ge houden van de contactcommissie voor de Uselmeervisscherij voor het houden van een bespreking in verband met de wijzi gingen van de voorwaarden voor de uit oefening van de Uselmeervisscherij. Droevig ongeval op de Maas Vrijdagmiddag is op de Maas onder Boxmeer (N.-Br.) door tot nu toe onbe kende oorzaak een zandschuit in aanvaring gekomen met een sohip, tengevolge waar van de schuit omsloeg. De beide opva renden, van B. en P. v, d. P., beide uit Cuyk, zagen kans in het roeibootje te komen maar ook dit kantelde en kwam onder de schuit terecht, van B. verdween in de diepte en kwam niet meer boven, v. d. P. kon zich nog aan een plank vastgrijpen en kon worden gered. Slachtoffers van aardbeving De Fransche //Matin" meldt uit Rome dat naar thans kon worden vastgesteld bij de aardbeving in het gebied van Con- stantina (Noord-Afrika) 12 personen gedood en 14 zijn gewond. De dorpen La Paine en Beid Gaffer zullen geheel herbouwd moeten worden. Reorganisatie Landbouw- voorlichtings dienst De regeeringspersdienst meldt, dat met ingang van 1 April a.s. de technische en economische landbouwvoorliohtingsdien- sten tot één dienst worden vereenigd. Deze dienst zal onder hoofdtoezicht van den Direoteur van de Landbouw onder leiding staan van Inspecteur-Ingenieur D. S. Huizinga wat het technische en onder Ir. C. G. P. Stevens wat het economische deel der voorlichting betreft. In elk ambtsgebied zal mitsdien sleohts 1 landbouwoonsulent werkzaam zijn. De dienst voor de kleine landbouwbedrijven aan wie de technische en economische voorlichting is opgedragen zal in zijn ge heel blijven ressorteeren onder Inspecteur Ir. C. Stevens. Oneerlijk postambenaar aangehouden De recherche te Heerlen heeft Vrijdag een postambtenaar, de adjunot-commies van R. aangehouden terzake van verduis tering. Gemeld wordt, dat deze ambtenaar zioh gedurende eenige jaren aan ver duistering heeft schuldig gemaakt. Op het oogenl.lik kan nog niet worden nagegaan hoe groot het bedrag is dat van R. zioh heeft toegeëigend. Men vermoedt dat het circa f 400,- zal bedragen. De verduistering kwam aan het licht doordat iemand, die op het postkantoor zijn belasting had be taald en daarvan een bedrag zou terug krijgen, dit gedeelte, een bedrag van circa f 40, bij den ontvanger der belastingen wilde terug halen. De ontvanger deelde hem toen mede dat hij het bedrag nog niet had betaald. De man toonde toen met het ontvangbewijs van het postkantoor aan, dat hij wel het totale bedrag van zijn aanslag had voldaan. Uit het daarop ingestelde onderzoek bleek dat de adjunot-commies zioh in dit geval en bij andere gelegenheden geld van belasting had toegeëindigd. Nu en dan had hij weer bedragen in de kas ge stort doch langzaam maar zeker werd het verduisterde bedrag grooter. Van R. is ter beschikking van den officier van Justitie gesteld en naar Maastricht overgebracht. Duilsche Landbouw geheel onder het Rijk De Duitsehe Rijksminister van Land bouw heeft een groot plan opgesteld het welk de geheele Duitsehe landbouwpro ductie organiseert. Hierdoor zal Duitschland het 2e land ter wereld worden waar de landbouw geheel door den Staat is geor ganiseerd. Het essentieele verschil met het Kolehozenstelsel der Sovjets is evenwel dat in Duitschland de boer volkomen in het bezit van zijn land blijft. DE STRIJD IN SPANJE Gearresteerd verdacht van spionnage Een 25-jarige Francaise Jeanne Gearoel genaamd, is onder beschuldiging van spion, nage te Barcelona gearresteerd. Zij wordt er van verdacht in verbinding te hebben gestaan met de opstandelingen. Zij zou in December j.l. Spanje zijn binnenge komen en onder valsohe naam te Madrid hebben vertoefd. De opmarsch der opstandelingen De Radioolub meldt, dat vliegtuigen der opstandelingen verkenningsvluchten boven Madrid hebben gemaakt, zonder bommen neer te werpen. De stellingen in de voorsteden werden echter wel be stookt. In strijd met de herhaalde ver klaringen van den Gedelegeerden Raad van verdediging van Madrid volgens welke de weg naar Valencia niet zou zijn afge sneden bevestigt de Radioolub, dat Vrijdag morgen na de actieve voorbereiding door het geschut de reohtsohe cavallerie de Jarama is overgestoken om den weg naar Valencia te bezetten, over een lengte van verscheidene kilometers. Vrijdag zijn de operaties voortgezet en werden de stel lingen versterkt. De Radioolub voegt hieraan toe dat de opmarsoh naar Almeria werd voortgezet en dat de rechtsohe troepen spoedig deze stad zouden bereiken. MARKTBERICHTEN ST.-ANNALAND. Uienveiling van 11 Febr. 1350 balen Rijvisb. (gewone le soort) 11,15; 40 balen Idem! idem 2e soort f0,99; 100 balen i'dem! (grove) f 1,0345 balen ideml (drie!.) f 0,648 balen id. (picklers) f3; 180 balen nohde uien f 1,415900 kg. wijnpeëen f' 0,810,92. Alles per 100 kg. Veilingsvereen. »De Eendracht*, Tholen THOLEN. Roomboter f 0,82; Boereboter f 0,77, per ponld; Eieren f4 per 100 stuks. FEBRUARI 1937 Zon. 7 14 21 28 Ma. 1 8- 15 22 Di. 2 9 16 23 Wo. 3 10 17 24 «8 Do. 4 11 18 25 «11 Vr. 5 12 19 26 ,1. Z». 6 13 20 27 AANBESTEDINGEN POORTVLIET. Het bestuur van 'de Kiolenbon'd heeft aanbesteed het lossen op ide haven, het vervoer naar Poortvliet en het afdragen in het pakhuis van 40 ton brandstoffen. Ingeschreven werd door C. v. d'. Klooster, viopr geheime prijs, door den heer Jac. Jansen, vloor het los sen, vervoer en afdragen te samen'voor f41. Gegund aan den heer Jansen'. 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) V-ft 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrüdag 12 Februari 1937 Hooge Prijzen 1500.13929 met premie van 30.000— 6816 met 70.— en premie van 3000.— 200.— 15456 100.— 11331 13992 16371 Prijzen van 70. 16 867 1267 3933 4659 4732 5993 6837 6963 7419 7497 7853 8886 9914 11403 11438 11601 12504 13051 13141 14081 15913 16220 17167 18360 20202 Nieten 82 290 1086 1218 2140 2251 2317 2481 2582 2598 2739 2830 3034 3316 3669 3789 4785 5133 5290 5457 5885 6200 6583 6722 7063 7137 7417 7669 7788 8093 8384 8714 8848 9654 10023 10080 1017210199 10250 -10433 10519 10725 10840 10890 11724 12250 13312 13657 14399 14564 14625 14646 14933 14969 15638 16118 16363 17921 17969 18016 18022 18424 18574 19381 19879'20139 20385 20676 JAN J. VAN MALDEGEM en MATTIE G. DAVIDSE geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 25 Februari a.s. te Kortgene. Kortgene, P"nsedH^. 12 Febr. 1937 Voorstraat Maandag 15 Februari a s. 4] hopen onze geliefde Ouders, fj, J Behuwd- en Grootouders, JJ L v. d. SLUY8 en E W.A. v.d.SLUYS-v.d. Velde, Jjjf den dag te herdenken dat zij s$ voor 50 jaar in het huwelijk jjj zijn getreden. |jj Jjj Brouwershaven, 13 Febr. '37. |j Hunne dankbare Kinderen, jj£ «1 Behuwd- en Kleinkinderen, g» iwwwwwwwwwwww Den 9den Februari 1937 overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Eohtgenoote, Moeder, Behuwd-, Grootmoeder en Zuster, Johanna Goedegebuure Echtgen. van Johannes Marinus Kloet, in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, J. M. KLOET. 's-Gravenhage, 12 Febr. 1937. Obrechtstraat 243. Hierbij betuigen wij onzen hartelyken dank voor de zeer vele bewijzen van medeleven, ondervon den bij het heengaan van onzen lieven Man en Vader. J. C. VONKKleijn en kinderen. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onzen hartelyken dank voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden van onze Eohtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder JANNETJE KIPde Jonge. Uit aller naam E. KIP. Dreisehor, 12 Februari 1937. Mijn hartelijken dank voor de zeer vele felicitaties, ontvangen bij mijn 80sten jaardag op 9 dezer. Oosterland, Febr. 1937. Wed. A. R. v. d. BERGE— Fluijt. Voor de zeer vele deel neming, ons betoond bij het over lijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader L. KOOPMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Oosterland, 13 Febr. 1937. Wed. L. KOOPMAN—Kraak, Kinderen en Kleinkind. Genoodigden Denkt U om de DANSAVOND hedenavond bij theetuin Cannoo? Bussen vertrekken half acht. Terug om half twaalf. 't Wordt knal 1 Ledenvergadering van het Groene Kruis te Dreisohor op Dinsdag 16 Febr. 1937, des n.m. 7 ure, in Café Slager. Dreisohor, 12 Febr. 1937. HET BESTUUR.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3