E REIS NAAR DE PLANEET „KEN" CAC^°j Uit Stad en Provincie klanken langs de lijn Derde programma Z R C Donderdag 21 Jan. 11,05 London Regional; 12,35 Brussel Vlaams; 2,20 Lon don Regional; 2,50 Parijs; 3,20 Keulen; 4 Droitwich; 6,20 London Regional; 7,20 Brussel Vlaams; 8,10 London Regional; 9 Boedapest; 9,35 Brussel Frans; 10,20 id. Vlaams; 10,40 Droitwich. RADIO-PROGRAMMA Donderdag 21 Januari: HILVERSUM I 1875 M. AVRO^uitzen- ding. 8 gr.pl.; 10 morgenwijding; 10,15 onbekend; 10,30 omroeporkest; 12,30 gr. pl.; 1,30 Kovacs Lajos; 2 omroeporkest; 3 naaicursus; 3,45 gr.pl.; 4 voor zieken en thuiszittenden; 4,30 postzegelpraatje; 4,45 voor de kinderen; 5,30 Kovacs Lajos; 6,30 sportpraatje; 7 voor de kinderen; 7,05 AVRO-dansorkest; 7,30 Engelsche les; 8 berichten ANP; 8,15 Concertgebouwor kest en solist (in de pauze gr.pl.); 10,20 „Amsterdam heeft grootsche plannen"; 11 berichten ANP; hierna tot 12 AVRO- dansorkest. HILVERSUM II 301 Tvï. 8—9,15 KRO; 10 NCRV; 11 KRO; 2-12 NCRV. 8— 9,15 en 10 gr.pl.; 10,15 morgendienst; 10,45 gr.pl.; 11,30—12 godsd. halfuur; 12,15 KRO-orkest en gr.pl.; 2 handwerk les; 3—3,45 orgelspel; 4 bijbellezing; 5 cursus handenarbeid; 5,30 radiotooneel; 6 cello en piano; 6,45 causerie; 7 be richten; 7,15 gr.pl.; 7,45 reportage; 8 berichten ANP; 8,15 oratorium-uitzending (om 9,45 gr.pl. en om 10 berichten ANP); 11,15—12 gr.pl. VERSCHILLENDE BERICHTEN Landbouwer door strooper overvallen Maandagnacht begaf zich een landboju- wier te Beugen (N.B.) die bij' een kennis op bezoek was geweest, naar hiuite. In de buurtschap De Haart, een zeer een zame plaats, hoorde hij plotseling twee maal achtereen een geweerschot vallen en tegelijkertijd voelde 'hij een stekende pijn in zijn hals. Toen tuij omkeek zag hij een man op zidhi toesnellen, die hem met de kolf van ©en geweer zoodanig op het hoofd en de armen sloeg, dat hij bewusteloos neerviel. Na ©enigen tijd kwam de landbouwer weer bij1 en vlucht te met achterlating van zijn klompen en pet naar huis. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ontboden, waarna bleek, dat 'de jnan, hoewel niet levensgevaar lijk, door een schot hagel in de hals ge troffen was. Zijn toestand is naar om standigheden redelijk wel. De politie, die onmiddellijk gewaarschuwd was, istelde een uitgebreid onderzoek in. Het ver moeden bestaat, dat de man is aange vallen door een strooper, die in hem een surveilleerend jachtopziener ver moedde. Onfortuinlijke tooneelisten Op den Hemlweg te Amsterdam, ter hoogte van de Mariahoeve, is gistermid dag tegen vijf .uur ©en ernstig verkeers ongeluk gebeurd, waarbij vier leden van het tooneelgezelsdhap van Cees Laseuir, dat op weg Was naar Leeuwarden, zijn gewond. De acteur C. Baaij1, wonende te Heem stede, is er het ergst aan toe. Hij' is met zware hoofdwonden naar de Maria- stkJhting te Haarlem vervoerd. Mevr. v. d. Bosch—Soesman, wonen de te Amsterdam, liep ontvellingen op en eenige niet-ernstige snijwonden. Mevr. Bertha Westering—v. d. Erve, kreeg schaafwonden aan beide beenen. De acteur Lueas Wensing is eveneens licht gewond. Op genoemd tijdstip reed een tractor via een oprit den Hemweg op. De chauf feur had zijn richtingwijzer uitstaan en wilde in de richting Amsterdam rij den. Bovendien gaf hiji signalen. Vain de zijde van de stad kwamen met vrij groote snelheid twee luxe-auto's aan, waarin zich het gezelschap Laseur D FEUILLETON EEN AVONTUURLIJK VERHAAL 20 DOOR CHR. AUGEN De tweede botsing had plaats In half jaar na die eerste en geliuikkig voor ons, bevond de Kadur zich in dien tijd in 'de hooge instantie, dus aan de schaduw zijde van onze planeet en op de verste afstand die zin baan toeliet. Hadden Wij toen tusschen haar en de zon ingestaan* dan wias vanzelfsprekend alle leven, op 'die Ken vernietigd géworden. Toch had- |dien jwlij alle hoop verloren; wij vrees den, dat 't slechts fa uitstel van exe cutie zou zijn; immers, ide Ken moest eenmaal tusschen de beide planeeten in komen. Maar onze astronomen konden ons verblijden met de mededeeling, dat 'de baan van de Ken zich, tengevolge van (die aantrekkingskracht van de nierjiwle Zon ewijrigd had. Deze was nu in- plaafs van bijna cirkelvormig unieer ellip tisch geworden en had een zon in, ieder brandpunt. Aan dit laatste feit, dat de bevond. De chauffeur van den voorsten a,uto zag plotseling den tractor op den weg verschijnen. Hij remde zoo krachtig mogelijk, doch in den tweeden auto kon men piet zien, wat er voor den eersten op den weg gebeurde. Er kon niet tijdig genoeg geremd w orden, en met een zlwia- ren slag botste de auto tegen het achter gedeelte van den tractor. De auto is vrijwel geheel vernield. De acteur Baaij, die op dfe achterbank zat, met mevr. v. d. Bosch-Soesman en mevr. Bertha Westerink-v. d. Erve, sloe gen door de tusschenruit. De chauffeur van de auto werd licht gewond. GEMEENTERAAD DUIVENDIJKE Installatie raadslid Benoeming wethouder De Raad dezer gemeente" kwam op 15 dezer in openbare vergadering bij een. Alle leden waren aanwezig. Voor zitter de heer J. Padmos, burgemeester,. Na opening der vergadering werd eerst overgegaan tot beëediging en installa tie van het in de vacature M. A. Mol nieuw benoemd verklaarde raadslid, de heer J. J. de Bil. De heer de Bil legt in handen van den voorzitter de ver- eischte eeden af, waarna de voorzitter hem feliciteert met zijne benoeming. Spr. hoopt op een prettige samenwerking en op een goede behartiging van de ge meentebelangen, waarna hij1 iden heer de Bil geïnstalleerd verklaart. De heer de Bil dankt den voorzitter voor de tot hem gesproken woorden. Vervolgens was aan de orde de be noeming van een wethouder, eveneens ter voorziening in de vacature, ontstaan door ontslagname van den heer M. A. Mol. De heer J. Kloet kreeg 5 van, de 7 uitgebrachte stemmen, terwijl 2 stemmen blanco werden uitgebracht, zoo dat de heer J. Kloet was benoemd, welke die benoeming aannam. De voorzitter fe liciteerde den heer Kloet met zijn nieuw ambt; spr. merkte op dat het wethouder schap meer tijd yraagt dan het raads lidmaatschap. Spr. hoopte op een goede behartiging door den heer Kloet van de gemeentebelangen en op een aan gename samenwerking. De heer Kloet bracht den raad dank voor het in henl gestelde vertrouwen en dankte den voor zitter voor de tot hem gerichte woorden. Spr. zal trachten de belangen der ge meente zoo goed mogelijk te beharti gen. Wethouder den Boer feliciteerde zijn nieuw benoemde collega en hoopte dat deze niet al te spoedig de gemeente zal verlaten. Aangezien het de eerste vergadering is in het nieuwe jaar wenschte de voor zitter den leden nog een voorspoedig '37. Spr. schetste de financieele toestand der gemeente, die, de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, niet ongunstig is. Spr. hoopte dat het een gunstig jaar voor de gemeente zal zijn. Wethouder den Boer bracht den voorzitter namens den raad dank voor de toegesproken woorden hem krachten toewensohend voor een goed gemeentebeleid. Enkele ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. Bij de rondvraag werd o.a. nog het woord gevoerd over de werkuren van de arbeiders, welke tewerkgesteld zijn bij de weidespitterij' door landbouwers, met toeslag van de gemeente. Na breedvoerige bespreking stelde de heer Bos tenslotte voor omi met ingang van 1 Febr. a.s. het aan- vangsuur op 7 uur te bepalen (thans half 8) en het uur van eindigen te hand haven op half 5. Dit voorstel werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna sluiting. Te New York is een eerste proef genomen niet ide werking van een jury, uitsluitend uit vrouwen samengesteld. De dames verrichten haar verantwoordelijke taak uiterst serieus en een dief, die als recidivist terecht stond, werd door de dames 'aanbevolen voor de maximumstraf (dertig jaar). De anan protesteerde, zij het zonder veel succes, tegen den wree- den rechtvaardigheidszin van ide twiaalf vrouwen. beide zonnen zich bevonden aan de uiter ste uiteinden van de baan en aan 't ruim schoots aanwezig zijfn van uitgestrekte oceanen en binnenzeeën hadden wij1 te idanken, dat mensdh en dier konden blij ven leven. Natuurlijk waren ier heel wat Idieren en ook menschen, die de ver hoogde temperatuur niet konden verdra gen, maar over 't algemeen hielden wij 't goed uit". Nivo sprak een weinig aarzelend en zfa. uitspraak! was verre van correct. Maar z'n beschrijving was zoo levendig en sug gestief, dat Wayne meende deze gewel dige gebeurtenis meebeleefd of toCh min stens in fa droom gezien te hebben. „Maar hoe ging 't met de luchtdruk?" vroeg Wayne. „Die moet toch dubbel zop groot geworden zijn, als gevolg van het enorme verdampingsproces". „Ja, U zult wel begrijpen, dat dit alle maal niet zoo vlot ging tusschen de eer ste >en de tweede botsing en in dien tijd wenden wij langzamerhand aan de steeds stijgende temperatuur en de toenemende luchtdruk. En na de tweede botsing ver liep er weer een half jaar eer de hitte en de luchtdruk haar hoogtepunt bereikt hadden. U weet, Ihoe sterk 't menschelijk aanpassingsvermogen is". „Ja," mompelde Taversham. „Diat hebben we aan ons zelf kunnen constateeren in den gropten oorlog Soms waren we bloeddorstige verdierlijkte wezens, soms GEMEENTERAAD NOORDGOUWE Nieuwe schoolgeldregeling Verhooging steunbedragen Vergadering van den Raad dezer ge meente op Dinsdag 19 Januari. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter deelt mede, dat geen dekens "an .het Rijk worden ontvangen, aangezien geen Rijksbijdrage is uitgekeerd. Betreffen, de ruiling van grond in den Oostweg met den polder Noordgouwe, wordt een stukje grood aan den openbaren dienst onttrokken. Gedeputeerde Staten berichten, dat over de reserve van f 1000 voor 1938, wanneer zulks zal blijken noodzakelijk te zijn voor betaling van de bijdrage in de kosteD van de Rijks-H.B.S. over 1937, voor een gedeelte kan worden beschikt. Tegen de reserveering van f 1000 voor den dienst '938 zal ae Raad geen bezwaar meer maken. Wegens uitvallende leden der oommissie tot wering van schoolverzuim worden als nieuwe leden benoemd de heeren W. Adriaanse en J. C. van 't Veer. Na bespreking worden z.h.s. vastgesteld verordeningen op de heffing en invordering van het sohoolgeld voor het lager onderwijs in deze gemeente napt ingang van 1 Mei '37. Er zijn twee tarieven. Eén volgens de vermengde hoofdsommen der gemeente fonds- en vermogensbelasting, de andere volgens de huurwaarde van de eigen woniDg volgens de personeele belasting. In beide tarieven zijn 10 klassen, beginnende met f 3,— tot en met f 25,Voor den 2en, 3en, 4en en 5en leerling uit een gezin wordt eern reductie toegestaan. B. en W stellen voor het steunbedrag voor georganiseerdén te brengen van f 6,50 op f 7,per week en voor ongeorgani seerden van f5,10 op 6,terwijl de kindertoeslag ongewijzigd blijft. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. z. h. s. Aan de afdeeling Noordgouwe van den Modernen Landarbeidersbond wordt toegestaan huishoudelijke vergaderingen te houden in de sohool. Nadat bij de rondvraag dhr. öanzeman gewezen heeft op het wegzakken van de in de kerkgraoht aangebrachte besohoeiïDg, zegt dhr. Rentier, dat hij voor de werk- loozen liever werkverschaffing zag dan betaling van steun en wel in aier voege, dat zij in de 3 weken 2 weken in werk verschaffing zouden werken voor het be drag, dat zij anders als steun zouden ontvangen. Hij noemt twee objecten: le. verbetering van den Sasdijk door het wissel door te trekken2e. wegneming van het dijkje van 8chuddebeurs Daar de Oude Tol Na gehouden discussies zegt de voorzitter, dat deze zaak nog nader be keken en bepraat kan worden. SluitiDg. GEMEENTERAAD OUWERKERK Ged. Staten dringe**1 op bezuiniging aan Ontslag en bctnoeming ambte naar Burgerl. Stand Vergadering gehouden op Dinsdag 19 Jan., onder voorzitterschap van den heer Romeyn, burgemeester. De heer van den den Bos is met kennisgeving, wegens ongesteldheid, afwezig. De voorzitter zegt allereerst een oogenblik te willen ver wijlen bij het heugelijke feit van de verbintenis van H.K.H. Prinses Juliana met Prins Bernhard. Hij hoopt dat deze verbintenis veel geluk zal brengen aan het Vorstelijk Paar, H.M. de Koningin en geheel Nederland. Hij herinnert zich een onlangs gehoorde rede, waarin werd gezegd dat in een volksgemeenschap vaste punten noodig rijn, om te voor komen dat deze uiteen valt. Zulk een vast punt is Oranje voor Nederland.» Als gelet wordt op wat in den laatsten- tijd door hebzucht en tweedracht is ver scheurd, mogen wij ons gelukkig prij zen dat 's lands wetten nog worden geëerbiedigd. Ook de gemeenteraad heeft hier een taak. Hij' is er niet alleen om, te leiden, doch meer nog om te dienen. Het doet spr. daarom goed, te kunnen constateeren dat de besprekingen van B. en W. steeds worden geleid door een geest van samenwerking. Hij hoopt dat die geest ook in de raadsvergaderin gen bij voortduring zal zijn waar te ide verheerlijkte helden, ,al naar de om standigheden, waarin, anderen, niet Wij zelf, ons plaatsen/ Nivo liet 't hoofd zinken en staarde, peinzend en ernstig voor zich uit. „Wij kunnen ons fa oorlog niet meer indenken," zei hij. „Iets ZOO' barbaarsch en onmensdhelijksdi moest toch in fa ge ordende samenleving niet mieer voor kuh neni komen. Maar nu zie ik iins dat fa oor log ook tusschen geciviliseerde volkeren mogelijk is. Dat een weldenkend mtensch zich bereid verklaarde zonder eenige per soonlijke aanleiding, anderen te dooden of| Zich zelf door anderen de laten dioioden zou niet bestaanbaar zijn, als niet in' eeuwenoud wanbegrip als de onvermij delijkheid van den oorlog en io|eroude tra (cfities/ en zeden den mensch in zoo hevige mate beïnvloeden. Maar laat ik niet af dwalen. De waterspiegel op de Ken zonk ge middeld fa honderd Meter, waardoor na tuurlijk uitgestrektheden van den zee bodem blootgelegd werden. In een der oceanen ontstond een nieuw land, groot genoeg om daar fa nieuw koninkrijk) te vestigen. En in dat land stonden de vam pirexen uit hun duizendjarigen Slaap op. Zooals de graankorrels iu,it de Egyptische grafkamers nog hiun volle kiemkiracht hadden en werkelijk oollt ontkiemden ,als Zij in de aarde gelegd werden, zoo' bleef waarschijnlijk ook de levenskracht be nemen. Hij doet daartoe een beroep op allen om samen te bouwen aan de taak. die hen is toevertrouwd en spreekt ten slotte de hoop uit dat dit jaar ver lichting moge brengen en een goed jaar worden voor de burgerij. Het spijt spr. dat de heer v. d. Bos niet aanwezig kon zijn. Hij wenscht hem een spoedig her stel toe. Van G.S. is o.m. bericht ontvangen dat 'de beslissing omtrent de -goedkeu ring der begrooting voor 1937 is ver daagd. Het bekende verzoek van de Ver. „Ziekenhuis" om subsidie, verlaagd van 20 op 171/2 ct., wordt op voorstel van B. en W. m.a.s. ingewilligd. Evenzoo een verzoek van H. Hanson te Zierikzee j om ontheffing van het verbod ex art. 42 sub O der motor-.en rijwielvvet. Op de subsidie-aanvrage van het Borgstel- lingsfonds voor de Zeeuwsche eilanden wordt afwijzend beschikt. Het adres van A. v. d. StelHendrikse, waarin ver zocht wordt om de vergoeding voor het schoonhouden der school weer te bepalen op f 240, ontlokt eenige dis cussie. De voorzitter licht het adres toe. Adressante beweert dat de werkzaam heden zijn vermeerderd, zoodat zij 'de verlaging van f 40, waartoe in de vo rige raadsvergadering werd besloten, on gemotiveerd acht; Zij heeft het werk gedurende ongeveer 16 jaar verricht,-zon der ooit eenige aanmerking te hebber gehad. Een verlaging van 16 pet. bij ge lijke werkzaamheden valt niet mee. De voorzitter zegt dat inderdaad nooit klach ten werden vernomen. B. en W. hebben bij benadering het aantal uren bepaald, dat het werk vordert. Zij meenen dat het met f 200 voldoende wordt geho noreerd en stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken, waarbij zij even wel uiting geven aan hun waardeering voor het verrichte werk. De leden blij ken het allen eens te zijn met B. en. W. Wethouder Kuyper herinnert er nog aan dat al jaren achtereen aanmerking op deze post is gemaakt. Het resultaat^ der besprekingen is1 dat op het verzoek afwijzend wordt beschikt. Het onderzoek der begrooting gaf G. S. aanleiding tot eenige opmerkingen. Hei verdient aanbeveling te 'trachten het ren tepercentage d.er 41/2; °/o leenihgen te veriagen. Indien mogelijk, zal aan het verzoek worden voldaan. De kosten van vergaderingen kunnen met f 20 wor den verlaagd. B. en W. stellen voor, het bedrag met f 10,— te. veriagen. Aldus wordt besloten. Naar aanleiding van de opmerking over het reserveeren van winst op de haven stellen B. en W. voor van het saldo ad. f 1400,— een bedrag vaw f 600,— te doen vloeien in de ge meentekas en f 800,— te reserveeren of direct aan te wenden voor vernieuwing der havenbeschoeiïng. Van het voor 1937 geraamde saldo zal eveneens f 150,— voor hetzelfde doel worden aangewendi Dit voorstel wordt m.a.s. aangenomen. Aan eenige andere verzoeken tot ver laging der uitgaven kan naar de mee ning van den raad onmogelijk worden voldaan. In verband met den financi- ëelen toestand dér gemeente wordt op verlaging der uitgaven aangedrongen. Van den Heer C. Hoogerland is een ont slag-aanvrage ontvangen als ambtenaar van den Burgerlijken stand. De raad ver- eenigt zich met het voorstel van B. en W. om dit ontslag te verleenen. De Voorzitter brengt den heer Hoogerland dank voor de vele diensten in zijn lang durige betrekking bewezen. Ter. voor ziening in de vacature hebben B. en W;. een alfabetische aanbeveling opgemaakt, waarop voorkomen P. Hack en M. A. Swenne. Eerstgenoemde verkreeg 5 stem men, terwijl op den heer Swenne 1 stem was uitgebracht. Als onbezoldigde amb tenaren worden daarna benoemd de heeren C. Hoogerland en Jac. Romeyn Jz. De Voorzitter dankt voor het in hem ge stelde vertrouwen en spreekt de hoop uit dat hij' niet dikwijls in zijn functie dienst zal moeten doen. Bij de ver kiezing van leden van de commissie tot wering van schoolverzuim deelt de heer v. d. Stolpe mede niet voor herbenoeming in aanmerking te willen komen. De Voor- wa|ajrld in de kiemen der vampirexen, die bij1 een of' andere ivpioirihistioirisdhegeolo gische ver vorming (de r aarde in den zee bodem bedolven werden. Diep onder den waterspiegel, onberoerd van den tijfy en ontbinidingsbacteriën, werden zij' nu (we id erom tot nieiuw leven opgewekt dkpr (de vochtige, broeiende atmosplieer, die als fa nevel over ide Ken ligt. De iatmot$- pherische toestand is ongeveer geworden, zoioals Zij toenidertijd w,as en daardoor konden de vampirexen tot ontwikkeling komen, groeien en leven jim idenzleltdeM vorm als ihun vooronders. Alleen 't in stinct schijnt toegespitst te z'ijn, maar dit zal wel '11 gevolg zijn v,an den verscherp ten strijd dien zij moeten vpren om Sin leven te blijven. Hun grootte, hun liChajamsbouw en hun wapens zijn beslist onveranderd gebleven- Op 't nieuwe eiland in den oceaan ont- i stonld' in '11 tijdsverloop Van ééjn. jaar een oerwoud; met ongekende b|0|0|misoiorten, ige- weldige slingerplanten en machtige va- rens een nagenoeg ondoordringbare wildernis. Lieden, die dit eiland lpngs vloeren oif er ©vertieen vlogen, vertelden van zeldzame diersoorten en hetgeen Zij berichtten was voldoende aanleiding voor een wetenschappelijke expeditie. Hieraan namen twee honderd (mjaninien deel, rijke lijk' van 't noodzakelijke vo|0|rzien be halve vjan brujkbare wapens, die kenneln wij op ide Ken niet. De expeditie begaf g® .cho»» als V*et verlof6' VeWV-er^ ;nds art»e V.0P zitter zegt den heer v. d. Stolpe, die steeds een trouw lid der commissie was,, dank voor zijn werk. De' aftredende héó- ren C. A. Swenne en J. P. Boot worden 'm.a.s. herbenoemd, terwijl in de vaca ture v. d. Stolpe meft 5 stemmen de heer C. P. Kuyper wordt gekozen. Deze deelt desgevraagd mede dat hij zijn benoeming aanneemt en dankt voor het in hem ge stelde vertrouwen. In de rondvraag stelt de heer Zorge eenige vragen omtrent de werkverschaffing, die echter werden be handeld, nadat de Voorzitter de open-' bare vergadering had gesloten. KERKWERVE. De griep heerscht hier in erge mate. In versclhillenldie gezinnen liggen allen te béd; en moeten door biu;ren of familieleden worden geholpen. Gelukkig idraagt tot nu toe de ziekte een vrij' goedaardig karakter. HAAMSTEDE. De jaarvergadering vam de Landboiuwver. C. et C., welke Maasv dagavond gehouden werd in Hotel Bom was sledhts -matig bezocht. In eena uit voerige openingsrede liet de voorzitter de heer W. G. Boot Jz. hetgeen voor de landbouw1 in 1936 van belang geweest is, de revue passeeren. Zoo slipte hij aan, dat 1936 een kleine vermeerdering van het ledental der Ver. bracht, alsmede de goede verstandhou ding welke er bestaat tusschen C. et C, en de .aankoopver. Schouwén-Duiveland.. Het jegionaal grondonderzoek, dat in sa- menwerking mét andere Ver. tót stand is gebracht en waarvan de resultaten goed Zijn, werd mede genoemd. Tenslotte wekte hij de landbouwers-fruittelers op de Eerste Fruitteeltdag pp Vrijdag 22 Januari in Goes te bezoeken. Na lezing der notulen kwam als eerste ingekomen stuk ter tafel de vraagstuk ken der Z.L.M., die reeds «dioor het be stuur behandeld waren en Waarofa de vragen met de daarop gegeven antwoor den werden voorgelezen. Verder Werd de aandacht gevraagd voor het Tuinbouw blad der Z.L.M.., waarop men zich voor een klein bedrag' kan abonnee ren. De „mededeelingen van het Centraal Bureau" zullen aan de leden gratis verstrekt wor den, al zullen.' sommige leden samen moeten doen. De voorzitter bracht nu verslag uit van door hem aangelegd proefveld met „Korrelmais" op zandgrond Gemiddeld had hij geoogst van de zes door hem beproefde soorten 24V2 h.l. per gemet. Uit het uitvoerige en nauwkeurige jaar verslag slippen wij aan, dat het ver- eenigmigsjaar ©en nofmaal verloop had. Het ledental bedroeg op 31 Dec'. 89. We zijn allen de smid van ons eigen bestaat2. Jammer, dat veten hat hand' werk slecht geleerd hebben. ziCh juist op reis, toen Ide ajanbouw van de „Tagan" z'n voltooiing naderde. ïn de eerste weken ontvingen Wij' regelmatig; tweemaal daags berichten per draiadlooze. Zij' vorderden sleChts langzaam; voet vo;or voet moesten Zij1 zich een weg Idoj0|r de dichte wildernis en de bodem wias zoo drassig,. d,at zij' de meegenoim'en electrische apparaten en machines niet komlden ge bruiken. Op iden twaalfden dag waren zij1 twajalf Kilometer in 't iwiould doorge drongen en zij' berichtten, dat zij1 door 't zware bladerendak 'n lichtbaan zagen en fa weg ontdekt (hadden, die ,als Wandel pad1 gediend had voor dieren van enorme grootte. Kort na deze mededeeling volgde 'n noodsignaal en leen. paar onverstaanbare woorden over „Vampirexen";. Een ma,an!d later vond men aan de kluist van het nieuwe !eil(anid een. halfnaakte en verwilderde man, drijvend op 'n boom stam^ Het w,as de eenige, die van de heele expeditie nog in leven was, maar belaais, de man was krankzinnig. Onze artsen hebben van den ongelukkige nog gered wat er te redden Iwas, maar nimimer is uit Zijn mond' fa woord vernjolmiein, Waaruit eenigermate Zou op te imaken Zijn, wat er met de overige (miannen gebeurd is. Dit was 'en bleef een 'duister punt in zfa brein". j 1 (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2