HAAMSTEDE. De feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard zijn ingezet met een pleohtige wijdingsdienst op Woensdagavond in de Ned. Herv. Kerk. Voor deze dienst was de kerk sober dooh smaakvol versierd, terwijl er een kaars- verliohting was aangebraoht, die een ge- 1 wijde sfeer sokiep. Deze dienst, die geleid werd door de beide plaatselijke predi kanten, werd geopend door cïen Burge meester met een korte rede, waarin hij, in zijn hoedanigheid van hoofd der ge meente, er zijn groote voldoening over I uitsprak, dat ondanks storm en regen, zoo velen waren opgekomen. Wij alieD, die afkomstig zijn van versohillende poli tieke richtingen en godsdienst, van ver sohillende rang en stand, wij allen zijn gelukkig één in liefde voor het huis van Oranje, en wij spreken de wensoh uit, dat de dierbare band, die tussohen Oranje j en Vaderland reeds 400 jaren bestaat, thans weer verstevigd zal worden door het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bernhard van Lippe- Biesterfeld op Donderdag 7 Januari 1937, nog vele jaren bestendigd zal mogen blijven, tot heil van ons dierbaar Vader land. Voor het uitspreken van deze rede had de Chr. Zangvereen. //Looft den Heere" gezongen, //Dankt, dankt nu allen God". Na de rede van den Burgemeester sprak Ds. A. Kentie het gebed uit en hield een rede over «Het Oranjehuis in onzen dank", waarna gemeenschappelijk het le couplet van het Wilhelmus werd gezongen. Hier na sprak Ds. Mulder zijn rede uit over «Het Oranjehuis in ons gebed". Het Haarasteedsoh Zangkoor zong daarna «Bede". Na deze zang sprak Ds. Mulder het dankgebed uit. waarna gezamenlijk gezongen werd het 6e oouplet van het Wilhelmus. Na het uitspreken van de zegenbede werd deze indrukwekkende Wijdingsure geëindigd. Het feest werd Donderdagmorgen ge opend door een rondgang van twee herauten. In enkele dagen was ons geheele dorp in feestdos gestoken, terwijl een uitgebreide verliohting was aangebraoht. Ook tal van partioulieren hadden hun woningen vaak smaakvol versierd of wanneer het winkeliers betreft, hun etalage ingericht voor deze gelegenheid. In dit verband zouden wij speciaal de etalage van M. Slager willen noemen, waarvan de eene uitstalkast bizonder in overeenstemming was gebracht met het huwelijk van de Prinses. Van 10.3010.45 is de klok geluid, terwijl van 10.45—12.45 in ffTavenu" gelegenheid was te luisteren naar de uit zending van de huwelijksplechtigheid in Den Haag. Om half twee is op de hoek Ooststraat-Zuiddek-Zandweg een herin neringsboom geplant in tegenwoordigheid van de Oranjever. autoriteiten en vele belangstellenden. Nadat de voorzitter van de oranjever. dokter Boerma een kort welkomstwoord had gesproken, heeft de Burgemeester hierbij een rede uitgesproken Gaarne aanvaardt de Gemeente deze boom, aldus de Burgemeester en wij hopen in de gelegenheid te zijn te zijner tijd een passende omlijsting van planten en bloemen om deze linde aan te brengen. Ook de medewerking van de schooljeugd werd op hooge prijs gesteld, aangezien het niet anders kan, dat op jonge leeftijd naast de liefde voor Oranje, liefde voor de natuur wordt opgewekt. Met een driewerfLang leve onze Koningin en lang het Nationale Bruidspaar, besloot de Burgemeester zijn rede. Terwijl twee leerlingen der lagere scholen de boom vasthielden, werd de boom door Mevr. Röell geplant. Hierna zongen de leerlingen der beide lagere scholen een tweetal liederen, waarna deze pleohtigheid afgeloopen was. De kinderen begaven zich nu naar «Tavenu", waar zij getraoteerd werden. Onderwijl stelde aan ae Zandweg de op- tooht zich op, die in samenwerking met Burgh georganiseerd was. De leiding hier van berustte bij de heeren T. L. Jonker voor wat Haamstede betreft en A. van Zuijen wat Burgh aangaat. Een en ander was goed geregeld, hetgeen blijkt uit het feit, dat weinig over tijd de stoet zioh in beweging zette, voorafgegaan door de harmonie «Witte van Haemstede". Een bizonder schouwspel bood de uit 30 onder- deelen bestaande stoet. Ruiters, wagens, fietsen, auto's, allen waren om het mooist versierd. Er was buitengewoon veel werk van alles gemaakt en de een was «1 met nfeer smaak en vindingrijkheid in elkaar gezet dan het ander, hetgeen de taak van de jury niet gemakkelijker maakte. Deze jury bestond voor Haamstede uit: Mevr. Röell, Mevr. Landegentv. Waveren en de heer W. G. Boot Jz. Nadat de stoet bij de Ciohoreifabriek was gedraaid, trok deze naar Burgh, waarna na een omgang door deze gemeente de stoet bij het Molen- weegje ontbonden werd. Om 7 uur 's avonds had in de bollen- sohuur van de Firma v. Waveren de reeds eerder aangekondigde opvoering van de «Oranjerevue" plaats. Ongeveer 500 be zoekers waren aanwezig. In een zes tal tafereelen werden histo rische gebeurtenissen uit het leven van Willem van Oranje voorgesteld, waarin in het zesde tafereel onze Koningin en Juliana waren opgenomen. Voor ieder tafereel werd een korte inhoud gegeven door den leider van het geheel, den heer C. de Bruin, terwijl aan het eind door de Chr. Zangver. een aansluitend lied werd gezongen. De spelers vertolkten hun rollen uitstekend, hetgeen zeker wel voor een groot deel op rekening gesteld mag worden van Mejuffrouw C. de Jong, die een en ander heeft] ingestudeerd, terwijl ook de algemeene leider, de heer de Bruin een woord van dank toekomt. Door de groote belangstelling is de revue Vrijdagavond nogmaals vertoond. Na afloop van de revue ging men, voorafgegaan dooi de Harmonie naar het dorp, waar een zeer mooi vuurwerk werd afgestoken. Na dat de laatste vonken gedoofd waren en de feestverlichting weer ont stoken was, beklom het bestuur van de Oranjever. de muziektent, voor het uit reiken van diverseprijzen, welke wij hieronder laten volgen. Groep wagens: le pr. Bloembollencultuur van de Firma v. Waveren2e pr. Fruit teelt, Ver. v. Oud-Leeringen //Pomona" 3e pr. groep Zeeuwsohe oostuums4e pr. Groene Kruis5e pr. versierde boeren wagen 6e pr. zeilboot7e pr. traotor Se pr. versierde auto en 9 pr. wieg met drieling. Groep kleinere voertuigenle pr. bruids paar 2e pr. vliegtuig3e pr. tandem 4e pr. miniatuur auto 5e pr. oranje, rood, wit en blauw6e pr. versierde fiets M. v. d. Have. Groep paarden: le pr. Ch. de Vrieze; 2e pr. L. de Munnik3e pr. A. de Bruine; 4e pr. J. Vaane en 5e pr. J. Polderman. Na afloop hiervan gingen velen naar z/Tavenu", waar men gezellig samenbleef onder het zingen van nationale en andere liederen en op het laatst onder het maken van een dansje. Tot ver na middernacht duurde de leestvreugde die door geen wanklank werd gestoord. Onze gemeente heeft op waardige wijze het huwelijk van het Vorstelijk Paar gevierd. BURGH. Ook onze gemeente heeft het Prinselijk huwelijk op waardige wijze ge vierd. Het langdurig klokgelii van 8—9 uur vermeldde een bizondere dag. De wijdings dienst onder Ds. Saraber trok een volle kerk, waarbij tegenwoordig waren het gemeentebestuur en de feestcommissie. De traotatie der schoolkinderen had een vlot verloop. Een radiotoestel beschikbaar gesteld door den heer L. J. Verwest maakte het voor de kinderen mogelijk enkele gedeelten van de huwelijksplech tigheid te hooren. Ook bij deze traotatie waren B. en W. leden van de Raad en de feestcommissie tegenwoordig. Het Oranjelied gedicht door den heer I. C. G. Boot, dat gezongen werd, sloeg in. Na de tractatie ging het in optocht naar de muziektent om in de nabijheid daarvan een herinneringsboom te planten. Alvorens daartoe over te gaan, hield de Burgemeester een korte toespraak. Gezongen werd «De Lindeboom". Na een uur pauze, waarin de inwendige men8oh versterkt kon worden, verzamelde men zioh voor de aamenstelling van de optocht, die om twee uur, in samenwerking met Haamstede, van de Zandweg bij Haam stede zou vertrekken. Ook voor Burgh was het voor de jury geen gemakkelijke taak, daar allen zioh veel moeite hadden gegeven een en ander zoo smaakvol en origineel mogelijk te maken. Van 67 uur werd door «Nu met Hope" en «Burgh's Mannenkoor" gezongen in de kerk. «Nu met Hope", onder leiding van J. M. Rade maker zong uitstekend, 't Was af! Na de gemengde zangver. kwam Burgh's Mannen- kooi onder leiding van Ds. Saraber. De zang kwam goed tot zijn reoht. De omgang door de gemeente met «Witte 1 van Haemstede" voorop, waarachter de schoolkinderen met lampions, begeleid door een hossende en zingende menigte, was een succes. Jammer dat de verrassing een geheim bleef, want de wind smoorde het in de kiem. Om kwart over acht scheidde het muziekgezelschap, om zijn plichten te Haamstede te gaan vervullen. Om 9 uur had de uitreiking van de be haalde prijzen plaats in de consistorie, waarvan wij de uitslag hieronder laten volgen Groep Paarden i le prijs A. v. d. Zande. 2e M. v. d. Zande. 3eW. Steur. 4e J.Evertse. 5e. B. Stoel. Groep Rijwielen le prijs Adrie Bom. 2e Mej. Dalebout en Mej. Rademaker. 3e Lena Ver west. 4e Greta Beije. 5e Aaltje v. d. Zande. Groep wagens: le prijs visschersboot, 2e kabouters, 3e bakfiets met fruit, 4e z/koek en zoopie", 5e «na regen, komt zonnesohijn". De voorzitter van de feestcommissie dankte de jury, bestaande uit de dames Verweet—Gilijamse en M. Steur en de heeren G. Slager en J. M. v. Vessem voor haar vele werk. Hiermee was het offioieele gedeelte afgeloopen. Tot laat in den naoht heeft Burgh verder feest gevierd. Id de café's was dansmuziek voor overvolle zalen. De Burghers, de buurtoommissies en de feestcommissie, allen hebben eendrachtig meegewerkt aan het succes van 7 Januari. BROUWERSHAVEN. Loop der bevol king over December: Vertrokken: Ja. Malepaard, d.b., uit Haven B 34, naar Dreisohor, Molenweg P21; Ja. Constandse, huish., uit Haven A 18, naar Zonnemaire. De Nationale feestdag j.l. Donder dag werd alhier te 's-morgens- 8 uur ge opend met een muzikale rondgang door de gemeente. Te half negen vereenigden zioh alle leerlingen van de beide lagere scholen en avondscholen in het groote lokaal der openbare school, waar ook het bestuur der Oranjevereeniging en de Bur- femeester aanwezig waren. De heer De otter, Hoofd der openb. school, opende deze bijeenkomst en liet de kinderen zin gen. De Burgemeester sprak daarna over de beteekenis van dezen dag en stelde het belang daarvan in het licht. Spr. eindigde zijn speech met den wensoh dat deze dag moge zijn tot geluk van het Koninklijk bruidspaar, tot vreugde van H.M. de Ko ningin en tot heil van ons volk. Een aantal meisjes dienden daarna trac- taties aan de kinderen rond. Intussohen zongen de kinderen Nationale liederen; feestvreugde heersohte in hunne har ter. Opgetogen trokken zij te 101/s uur huis waarts. Voor hen die geen radiotoestel bezitteD, was er in hetzelfde lokaal g<- legenheid de reportage van de huwelijks plechtigheid te beluisteren. De armen en ouden van dagen werden eveneens ge traoteerd. Loop der bevolking: Aantal inwoners fopl 1 Dec'ember 1936 593 m'„ 637 vr. Ver mindering door (vertrek 2 vr,. dour over lijden 2 vr. Totale vermindering 4 vr. Blijft totale vermindering 4 vr. Aantal inwoners op! 1 Jan. 1937: 593 m., 633 vr. Totaal 1226 inwoners. NOORDGOUWE. Biurg. stand over 1936 Geboren: 24 Oct. Jacob Anton, z. v. Hage, Jan Leeixdert en van Dongen, Grietje; 30 Nov. Cornelia Jannetje, d. van Pannekoek, Cornel is Marimus en van den Berge, Janinetje. Overleden: 10 Oei, Meganck, Adriana, 63 j., e'dhtgen. van van 't Hof, Pieter (van Brouwershaven); 20 Oc't. Heijib'oer, Sara Cornelia, 30 j-ëc'htgen. van Panko'w, Cornelis (van Zierikafse); 23 Celt. Geluk, Adriana JacJo'ba, 57 j., echtgen. v. Coo- rnans, Jado'blus Cornelis; 30 Oct. MuLoOk Hoiu'w'er, Jan Eliza, oud: 75 j.. edhtgen. Ba tenburg, Engeltje JacJoba Christina (van Haamstede); 17 Nov. Prent, Hejifdrik, 13 j., z. v. Prent, Geert en van Oosterb'oer, Jentje (Van Zonnemaire); 9 Dec1. van de Velde, Maatje, 39 j., ongehiulwld (van Broluivdershaven)24 Deo. Beije, Pieter- nella, 67 j., eclhtg. v. Hsfnise, Cornelis JJan (valn Bnuinisse). GehuiWcl; 18 Deo. Ganzeman, Thomas Kornelis, 27 j. jan. en Oosse, Jo'bina Jaclomina, 19 j. j.d. Loop der 'bevolking over 1936. Op 1 Januari 1936 bestond Idle bevlolking uit 428 m. en 422 vr., te zameïi 850 per sonen. Zij vermieerderidie door geb'ciorte niet 5 m. en 5 vr. tan door vestiging imet 9 hi. en 17 vr., al zon e£|n vermeer dering va,n 14 m. en 22 vr., totaal 36 personen. Zij verminderde dopr overlij- 'den met 2 nf. eu 2 vr., en idloor vertrek met 20 m. en 26 vr., alzoo een ver- minderijnig van 22 ,m. en< 28 vr., totaal 50 personen1. De totale vermindering bedroeg 8 m. en 6 vr. óf 14 persionen. Op 31 Dec. 1936 bestond Ida bevblkiing luit 420 m. en 416 vr., te zamen 836 personen. Bij de arbeidsbemiddeling te dezer plaatse staan thans zoo goed als voort durend ruim 25 arbeiders als werkloos ingeschreven, waarbij opvallend veel (22) gehuwden of kostwinners. De meesten zijn nog trekkende,, uit een werkloozen- kas, enkelen vallen ónder de steunre geling. Er is momenteel geen werkver schaffing voor deze menschen. Tegelij kertijd zijn bij de hofstede „Kort Be raad" 20 arbeiders uit Brouwershaven' aan een flink werk bezig, bestaande uit het rooien van b'oomen, het dempen van slooten, en het spitten egaliseeren van ongeveer 12 gemet weiland, waarmee, naar we vernemen, een loonbedrag van f 2000 gemoeid is. Hoewel overtuigd, dat ook deze arbeiders inbeten eten, is het toch alleszins te verklaren, dat de Noord- gouwsche werkloozen, die ook graag wil len arbeiden voor hun brood, en dage lijks dat werk moeten passeeren, hier over met eenige wrevel verveld zijn. Ingeval voor hen op andere wijze arbeid kan worden gevonden, zou zulks van zelf niet het geval zijn. Pogingen daar toe aangewend leden tot nu toe schip breuk. Men is blijkbaar nog niet vol doende overtuigd van het verkeerde om bonafide arbeiders uitsluitend met het geven van geld te helpen, terwijl er voor dat geld nog heel wat tot stand kan worde.i gebracht. Vermoedelijk doordat tengevolge van den wind, eenig stroo om en tegen de uitlaatpijp waaide geraakte de tractor van den loondorscher G., waarmee men Woensdag bij den landbouwer D. aan het dorschen was, in brand. In een oog wenk sloegen de vlammen, die in lie olie enz., welke zich als regel op der gelijke machines bevindt, gretig voedsel vond, hoog op. Met alle man werd de tractor van zijn plaats gehaald en bran dende naar de kerkgracht getrokken, waar men de vlammen spoedig doofde. Daar in de hoogstens 4 meter breede ruimte tusschen woonhuis en schuur van D., dorschmachine, pers en tractor was opgesteld, had een en ander wel zeer ernstige gevolgen kunnen hebben, voor al zoo midden op het dorp en bij zoo sterke wind als Woensdagmiddag. Door het kracfftig en snel handelend optreden van het behulpzame personeel, is groot onheil voorkomen. De schade beperkt zidh llhans tot IWat verbrande korenzak- ken, iWaarmee men eerst had getracht die vlamfnen te smoren. De tractor bekwam zoo weinig schade, dat deze binnen een uur weer draaide. N1EUWERKERK. Ook in pinze gemeente is de Id'ag van 7 Januari niet o-niopgeimcrkt voorbijgegaan. Reeds idles mbrgens om 8 uur werd aan 28 gezinnen een feest gave luitgereikl, ter'wlijl een 25-tal zieken een Oranjemandje ir.et fruit ontvingen Hierna vólgde om 9 uur een Iwij'düngs- dienst in 'de Ned. Herv. Kerk, Iw'elkb door de heer C. L. de Jonge werd ge opend. Ds. Weslerhof sprak over die beteekenis van het Oranjehiujs, de heer J. J. van Klinken over de zegeningen van het verbond .dal de Vader des Vaderlabds met den lieer der Heeren heeft gemaakt. De kerk u|as stampvol, de sprekers hadden een aandachtig ge hoor en boeiden met hunne gloedvolle rede. Met het zingëö van 2 coupletten) van het Wi.helmus werd d'e bijeenkomst gesloten. In 2 lokalen der bewaarschool was een radioluislerpost gemaakt. Vele, niet radiobezitlers, hebben van id'ezle gelegen heid gebruik gemaaikt om iets te hooren van cle uitgezonden huwelijksplechtigheid Vrijdagmiddag werden de schoolkinderen gelracteerd op chocolademelk en koekjes en ook op een filmvoorstelling. Het pro gramma bestond uit eenige zeer mooie naluurfilmen, een zeer leuke leekenfilm en een* klucht. De kleinen genoten, de scholen daverden van het lachen. Door de heeren C. L. de Jonge en D. Eveleens wc-ra het bij deze tractatie aanwezige Oranje-comité een hartelijk Woord van dank gebracht voor dezen genoeglijken middag. Tijdens de trsCfatie Werden volksliederen en toepasselijke lie deren gezongen. SIRJANSLAND. Maandagavond werd hier een ledenverg. van de kolenver. ge houden. Aanw. Waren 31 vertegenwoordi gers of leden V2ini de pl.m. 80 leden. Uit de rekening cn vera-nttw(oor.ding bleek, dat er 1178 H.L. brandstof was veihandelid1 vain de laatste Juli-levering en wiel voor eew< bedrag van f 1217,63; de uitgaven badroegein f 1396,98; nadeelig slot diuiS f 125,35. Volgt men idie z.g. voorjaarslevering samen met de zomer- levering in 1936, dan is over het ige- heele jaar 1936 verhandeld! 1481 H.L. brandstof, tegen een cntvar.g van f 1595,88 een uitgaaf vain f 1721,57, dus 'bedraagt hlet nadeelig salldb. over het jaar 1936 pu f 125,69. Het nadeelig slot vindt vooral zijn oorzaak iin de extra 'kosten, ontsitaan doordat de vereenigiing win Coöperatief is geworden. Mededieeling 'wOrd gedac-n dat de ver- eeniging nu den haam draagt va|n ds Coop. Kolenvereeniging „Eigen Hulp" G.A. Het oude reglement werd na ver schillende Wijzigingen vastgesteld!, i,n verband met fd[e miejuiwa sta tuften.. Het cu,de bestuur moest nu in zijn geheel altreden, 'dlodh. dit Ward met grooitie meer- deihei'dl van stemmen herkozen in de wu nieuWe vereepiging. Tot leden van Idle commissie van toezicht Wardep gekozen de heeren L. Stuik, L. Dprst en P. J, Qnist. Een ingevoerd ledienregister Werd door de aaniwiezigen geteekewd! De piet-aan wezige leden wordlep. later in de gelegen heid gesteld op dit register Ite teekenen; leden Idie iniet teekenen, zjullen iziklh! licht benadeelep en kunnen later ook geen aanspraak imiatoep op evéntuieele Wiimst. Getracht zal Jv\lorden om eep partij ko len aen le schaffen, terwfijl bij sommigen op de vergadering pog tot uitdrukking kWam het verlangen naar betere kwaliteiit kolen dan id'ie der laatste levering. OOSTERLAND. De kindertraotatie, die Dinsdagmiddag in de Conferentiekamer en Herv. Jeugdgebouw is gehouden, was voor de kinderen een eohte gelukkige middag. Het dagelijks bestuur der gemeente en het oranje-comité waren hierbij tegenwoor dig. Het hoofd der school, de heer D. Kosten, heeft de kinderen den geheelen middag aangenaam bezig gehouden. Ons Volkslied en vele andere Nationale liederen klonken luid op uit de vele kindermonden. Een lantaarnplaatje op het witte doek, waarbij onze Koningin en Prinses niet ontbrak, zorgde telkens voor een verrassing. Aan het einde werd elk kind een mooie plaat uitgereikt en een bon, waarop hen door het gemeentebestuur een herinnerings beker zal worden uitgereikt. Ook de kleintjes in het Herv. Jeugd gebouw ontvingen naast hun bon voor een herioneringsbeker, nog een aardig oadeautj e Burgerlijke Stand over December. Geboren: 7. Leendert, z. van H. Dorst en S. Stouten; 17. Jannetje Maria Adriana, d. van Mach. Dorst en A. Verstraale; 21. Marina, d. van Com. de Bruine en M. P. Bakker; 23. Maria, d. van Chr. van der Have en L. van der Maas; 25. Suzanna Johanna, d. van Adr. v. Dijke en J. de Jonge; 25. Tannetje, d. van Anth. de Bruine en H. van der Weele; 26. Adriana Cornelia, d. van J. B. Jon ker en M. J. Quist. Gehuwd: 18. Jacob' van der Maas Johz., 29 j., en Wilhel- mina yan 't Hoff, 21 j. Overleden: 27. Pieter jM ol, 64 j„ echtg. van N. P. de Ronde. Loop der bevolking. Ingekomen; 2. Jacob van Almenkerk van Duivendijke; 10. Pieter Quist van Noordgouwe; 30. Elisabeth en Jacoba de Bruine van Re- nesse Vertrokken: 1. Cornelia van dei- Maas Krd. naar Nieuwerkerk; 19. Jan netje D. Franke naar Kattendijke (Wil- helminadorp)22. Johanna v. d. Werf P.Kd. naar Ellemeet; 28. Elisabeth D. Fonteijne naar Velsen. BiRUlNISSE. Woensdag j.l. werden de feestelijkheden ingezet ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana eiit Prins) Bernhard, door een tractatie <v!ao de jeugd op de beide scholen. Tijdens dat schoolfeest 'heeft het bestuur der Oranje vereeniging en de Gemeenteraad de beide scholen epn bezoek gebracht. De eere voorzitter, burgemeester Hage en de voor zitter van de Oranje-vereeniging, de heer F. D. van Vessem, hebben bij dit bezoek de schoolkinderen loegesprpiken en huin gewezen op de blijde gebeurtenis, welke voor ons lamd van zojaveel gewicht is. De kinderen z'oingen eeiwige voor deze gelegenheid geleerde liederep en werden lussc'hentijds getracteerd op chocolade melk' en koeikjes. Een groot tablet Choco lade en n sinaasappel voltooide de royale tractatie. Woensdag werden ook de be- hoeftigen bedeeld. Op milde wijze heeft de Oranjevereeniging voor de schop)!kin deren en de behceftigen gezorgd, waar voor zij voorzeker de hulde der burgerij heeft verdiend. 's Avonds, hebben in de Ned. Herv. Kerk en in de Geref. Kerk wijdingssamenkom- steh plaiats gehad, welke zeer druk Waren beztodht. i Donderdagmorgen zetten de feestelijk heden in door het luiden der torenklok ken van 8 toit 9 pur. Negen uur maakte het muziekgezelschap „Nu met Hope" een muzikale wandeling door het versierde idorp, waardoor al spoiedig veel volk op de been kwam. Voor het gemeentehuis werd| halt gehouden en hield de voorzitter der Oranjevereeniging een gloedvolle rade welke werd beantwoprd dopr burgem. Hage, die eindigde met een driewerf hoe ra op het koninklijk bruidspaar. Om half twee werd de optocht samengesteld. Ver schillende groepen en personein hadder* zich te weer gesteld om van den optocht iets moois te rhaken. Verm'elden we de wagen van de Oranjegarde, de huw'elijks- wagen, wiaarin het bruidspaar, versierde bokkewagen, hondenwagen en vele ver sierde rijtuigen en auto's. Veel belangstel ling trok de kinderwagen, waarin eein reuze zuigeling, voortgeduwd door zijn ouderwets aiangekleede moeder. De var- sierde fietsen werden allemaal bewon derd, terwijl een kleurige ruiterstoet het geheel voltooide. Er was een Jury samen gesteld die de verschillende groepen heeft- beoordeeld.( De Jury bestond uit de heeren W. Marsman, C. v. Waardenburg en Joh. V. d. Berge Lz. Dé optocht welke dpoir talloos velen werd aiansc!h0U)Wd, maakte een omgang Idoor de gemeente en bracht opik een bezoek aian de buurt Zijpe. Van 5 t|p|t 6 uur giajf de Muziekvereen. „Nu met Hope", een concert op de tent in de Oudestraat. De feestvreugde vooral van de jeugd kwam hierbij nu eerst pas tot uiting. Toen de muziek ophield was er 'tojt 7 uur niets te idoen. Jammter dat onze beide Zangvêreenigingein hu|n mede werking bij deze gelegenheid hebben ont houden. De burgerij, die deze vereenigin- gen financieel steunt, en bij het houden van bjazars zorgt voor een reusachtig batig saldo, 'heeft ook n,og eenig recht en dat is een spontane medewerking bij nationale feesten. Na zeven uur was het ween „Nu met Hope", dat met jubeltopnen aian den kop ging van dein lichts toet, waarbij honderden lampions en fakkels een fantastisch licht verspreidden. Aan geland' in de Oudestraat voor het gemeen tehuis, Werd 'door den eere-Voorzitter bekend gemaiakt door welke deelnemers aan den optocht de prijzen waren ge wonnen, n.l. groep I, wagen Orairijegarde, le prijs; bokkewagen L. Zuidland, 2e pr.; bruiloftswagen J. P,admps, 3e pr.; kinder wagen-? 4e pr.; versierde fietsen Jan Nieuwersteeg, witte z'waan, le pr.; A. Elenbaias, vliegmachine, 2e pr.; P. Schil- peroort, cano, 3e pr.; Tannie den Hartog, kabouterliand, 4e pr. Versierde rijtuigen: M. Dorst Lz., le pr.; P. v. d. Berge, 2e pr.; C. Bolijn, 3e pr. Versierde paarden: Adri, Kik, le pr.; Jac. de Jonge Cz., 2e pr.; Job' Flohil 3e pr.; J. Plattesclhorre, 4e pr.; J. Hanse, 5e pr.; J. Stouten, 6e pr.; G. •de Jong, 7e pr. Voor deze gelegenheid waren alleen geldprijzen beschikbaar ge steld. Met een woord van dank aan allen die het feest tot hiertoe hielpen slagen en een opwekking om in goede harim|o|nte Ihet feest nog verder voort te zetten, beëindig de de voorzitter der Oranjevereeniging onder herhaia'de toejuichingen yan de mën- schenmassa, 'het feestprogramma. ST.-PHILIPSLAND. Burgerlijke Stand over December. Geboren: 9. Jacob, z. van Johannis Cornelis van Oeveren en Cor nelia Vermeij; 26. Jannetje, d. van Ja cobus Verwijs en Lena Reijngoudt; 29. Roehus, z. van Pieter de Raat en. Tan netje Jacoba van den Berg; 28. Johan nes, z. van Johannes Kempeneers en Tannetje Quist. Overleden: 18. KrijnNieu- welink, 67 j., echtg. van Lena Wille- mina Wagemaker. Loop der bevolking over December. Ingekomen: A. van Vossen, van St.-Anna- land; M. Altewijn, z.b. van Dordrecht; N. L. van der Bijl, z.b. van Zonnemaire; S. van Beveren, dienstbode van Nieuw- Vosmeer. Vertrokken: M. Blaak, z.b.naar Nieuw-Beijerland; H. Rijnberg, dienstbode naar Dinteloord; J. C. Westbroek, z.b. naar R'dam; M. den Engelsman, dienst bode, naar St.-Annaland; P. M. Kramer, schildersknecht, naar Haamstede. SCHERPEN1SSE. Burgerlijke Stand over December. Geboren: 23. Jozina Janny en Wilhelmus Cornelis, d. en z. van B. Suurlancl en M. Braai. Gehuwd: 17. A. Bolier, 25 j„ er. P. M. Dijke, 27 j. Over leden: 22. Anthonia Keijzer, 66 j., on gehuwd. Loop der bevolking. Vertrokken: T. A. C. Offenberg naar Loenen; L. Poot naar Poortvliet. Ingekomen: C. Andriesse van St.-Maartensdijk. POORTVLIET. Maandagavond 11 Jan. zal in het hotel C. Bijl te Scherpenissej voor de Bijzondere Vrijwillige Land storm, afdeeling Poortvliet en Scherpc- nisse een klankfilm worden gegeven „De Landstorm rond Oranje", in drie afd. ten behoeve van de Bijzondere Vrijw^ Landstorm. Ook hier ter plaatse heeft de bur gerij Donderdag blijken van medeleving gegeven, wegens het huwelijk van het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2