VOOR HET MISDEELDE KIND De Centrale Propaganda-Commissie voor de Weldadigheidspostzegels vervoekt ons opneming van onderstaande woordpuzzle: Omschrijvingen Wie Uwer zou de actie voor het 55, 65, 11, 16, 50, 32, 31, 67, 53, 64, 13, 14, 1 niet willen steunen? Wij gelooven: 56, 41, 5, 6, 4, 19, 17, 47, als hij daartoe in 57, 35, 22, 22, 48 is. Daarom hopen wij zeer vele 2, 8, 61, 8, 12, 43, 33, 66, 15, 45, 42 te ont vangen, alle voorzien van het voorge schreven 27, 7, 20, 21, 10. Dit late men; voorai 51, 33, 38, 54 na! Want daardoor 11, 44, 59, 46, 39, 44 men juist de actie. Er moeten 58, 46, 33, 29, 60, 34, 24, 36, 23 briefkaarten 49, 25, 35 weldadig heids 18, 63, 15, 63, 9, 12 komen. Het zij herhaald: 62, 28, 33, 30, 38, 51, 40, 45, 47! Aan U 22, 9, 9, 25, 14 om hiervoor te 37, 7, 20, 15, 6, 14! 52, 7, 28, 67, 44 U met dit 26, 7, 7, 33, 17 werk even bezig! Hoofdprijs H.K.H. Prinses Juliana heeft den Hoofd prijs uitgeloofd, bestaande uit een ge schenk ter keuze van den prijswinnaar; ter waarde van HONDERD GULDEN. H.K.H. heeft gemeend dat Haar prijs de grootste aantrekkelijkheid heeft als de gelukkige winnaar daarmede zelf een grooten vvensch kan vervullen. Voorwaarden voor oplossing Als groote prijzen zijn beschikbaar o.a.: 5 Nieuwe Fongers Tandems, 2 Retour- biljetten K.L.M. voor een vlucht Amster dam-Rotterdam v.v., diverse paren Frie- sche Schaatsen, eenige fraaie Albums v. d. A.N.W.B. en een groote hoeveelheid kleine smaakvolle voorwerpen. Tezamen 200 prijzen! De oplossing moet worden geschreven op een briefkaart, gefrankeerd met 2 Weldadigheidspostzegels „VOOR HET KIND" van 6 cent frankeerwaarde (prijs 10 cent). Ten bate van het Misdeelde Kind komt alles wat boven het verschul digde port is betaald, en bovendien de op brengst van de geveilde afgestempelde" postzegels. De oplossing moet gezonden worden vóór 1 Januari a.s. aan „Tandum-puzzle voor het Misdeelde Kind"' Nicolaïstr. 17, Den Haag. Trekking der prijzen ten overstaan van Notaris Mr. S. K. D. M. VAN LIER te 's-Gravenhage, vóór 15 Januari a.s. Prijzen worden franco toegezonden. Wie op 3l Jahuari niets ontvangen heeft, heeft geen prijs. SPORT VOETBAL. Z.S.C. ZIERIKZEE 1-MIDDELBURG II Voor den a.s. Zondag te spelen wed strijd tegen Middelburg II brengt Z.S.C. Zierikzee, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, van links naar rechts het volgende elftal in het veld H. Verschuur d., A. v. d. Westen en N.N. a., Ch. Pape- veld, J. v. Bergen en A. J. Bravenboer m., J. Bossen, J. Volkeri, M. Krijger, J. J. Klaasse en J. Kouwenberg v. Daar v. d. Hoek niet van de partij kan zijn, is Klaasse in de ploeg opgenomen en wel op de reohtsbinnenplaats, terwijl v. d. Westen in de achterhoede is terug getrokken en Rossen naar de linksbuiten plaats is verhuisd. Deze opstelling lijkt ons wel de sterkste die de roodzwarten momenteel op de been kunnen brengen. Wat de uitslag van dezen wedstrijd zal zijn is moeilijk te voorspellen, al zou men, gezien het verdienstelijke gelijke spel van Zierikzee in Middelburg, geneigd kunnen zijn een overwinning der gastheeren te voorspellen. Dit is zeker wel mogelijk, maar dan zal er ook van 't begin tot het einde flink aangepakt moeten worden en zal vooral de voorhoede door snel en doortastend spel moeten toonen wat zij waard is en ook vooral sohotvaardig dienen te zijn, want de groenwitten zijD, gezien de resultaten van den laatsten tijd, niet voor de poes. j Waar zij evenwel ook bekend staan 1 door hun mooi en fair spel zal er a s. ZoDdag voor de voetballiefhebbers weer j wel wat te genieten zijn en kunnen we I een bezoek aan den wedstrijd met ge- rustheid aanbevelen. I.V.O.B. 3e klasse A. Het eerste elftal van Schouwen heeft a.s. Zondag IS December een Uitwedstrijd en wel tegen M.E.V.O. II te Bergen op Zoom, een der zwakkere zusjes uit de afdeeling. Als alle spelers zich voor 100 proeent zullen geven en de voorhoede een beetje op schot is kan het o.i. onze stadgenooten wel gelukken de beide pun tjes mee naar huis te nemen. OUD-VOSSEMEER. O.V.C, I speelde in de competitie te Bergen op Zoom tegen Excelsior I. De wedstrijd, die een span nend karakter droeg, werd door O.V.C, met 6—3 gewonnen. BURGH I-R.C.S. I Het eerste elftal van „Burgh" speelt Zondag a.s. weer een thuiswedstrijd en wel tegen R.C.S. uit Souburg. Deze ploeg staat op het oogenblik op de bovenstd plaats in de derde klasse en we mogen haar gerust als de aanstaande kampioenen beschouwen. Alle door haar gespeelde wedstrijden werden op royale wijze ge- iwonnen, de meeste zelfs met dubbele cijfers, zoodat zij nu, mog slechts op de helft der competitie gekomen, niet eens ver meer van de 100 doelpunten ,af is. R.C.S. beschikt over een productieve voor goede, die we gerust tot de sterkste van Zeeland mogen rekenen. Alle voor hoedespelers kunnen schieten en wat meer zegt, ze laten geen kans ongebruikt. On getwijfeld is dit dan ook de sterkster ploeg, die ooit op het veld van Burgh gespeeld heeft. De voetballiefhebbers, vooral de neutrale, kunnen a.s. Zondag wat goeds genieten. We raden hen dan ook aan, om de gelegenheid een ploeg aan het werk te zien, die het 2e klasse-* peil benadert, niet voorbij te laten gaan. Al met al is Burgh, speciaal haai? achterhoede, Voor een lastige taak ge steld. Maar de spelers zullen zich met volle energie in den strijd werpen en 't zich tot een eer stellen de nederlaag; zoo klein mogelijk te houden. De wed strijd vangt om! 2 uur aan. VOOR DE HUISVROUW Tricot ondergoederen zijn zeer goed wasohbaar, mits ze goed behandeld worden Maak daarom een Luxsopje (1 eetlepel Lux op 1 liter water), na de goederen eerst even in lauw, bijna koud water geweekt te hebben. In dit sopje het goed heen en weer bewegen, tussohen de handen zaoht uitdrukken, volstrekt niet wringen of wrijven. Daarna uitspoelen in water van de zelfde temperatuur als het wascli- water, tot de zeep eruit is. Dan uitdrukken tussohen de 'handen en het overtollige water in een badhanddoek verder uit persen. In oorspronkelijke vorm terug brengen en op een ronde lat te drogen hangen. Bij buiten drogen verdient het aanbevelling gekleurd goed met een doek te bedekken. MARKTBERICHTEN ST.-ANNALAND. Uienveiling van 10 December. 1900 balen Rijnsbuirger (giew.) f 1,57—1,59; 150 balen id. (groivie) t 1,50; 70 balen id. (driel.) T 1,28; 15 balen id. (picklers) f5,87; 9800 kg. wijnpeeën f0,81 1. Alles per 100 kg. ST.-MAARTENSDIJK, 10 Deo. Winter- gerst 18; zomergerst f8,25; bruine boe nen f7—10,25; erwten (groene) f8—9; idem (schokkers) f 1416. Aardappelen: eigenheimers, witte f 1,30—1,40; Zeeiulw- s'clhe bonte f' 1,75—1,85; id', blamwe f 1,75 1,85poters f 0,85—0,95. Uien, groute f'0,85; id. kleine f3,60, per 100 kg. stroo, geperst f8 per 1000 kg. MIJLPALEN 5 Dec. werd mr. P. J. O u d, minister van financiën, 50 jaar. Dezelfde moeilijk- j heden, die mr. Merchant tot een gees- I telijken ommekeer dreven, waren ook feijn deel, en zijn snel en vroegtijdig grijs worden is een teeken, dat zij hem niet licht hebben gewogen, maar bij hem hebben zij niet tot ommekeer, maar tot verdieping van zijn geestelijk bezit ge leid. i 9 D e c. verongelukte het K.L.M.-vlie- tuig „De L ij s t e r" bij het Engelsche vliegveld Croydon bij Londen. 15 per sonen kwamen bij dit ongeluk om het leven. i Don Juan d-e la Cierva, de ver maarde Spaansche constructeur van het auto-girovliegtuig, is bij de vliegramp te Croydon om het leven gekomen. Hij werd op 21 September 1895 te iMiurciia ge boren. Hij is dus 41 jaar geworden. 9 Dec. herdacht Ida Heijermans, de bekende schrijfster en opvoedster, haar 70ste geboortedag te Rotterd am, de stad, waar ze het levenslicht zag en welke plaats ze trouw bleef. Als schrijf ster heeft ze een uitstekenden naam. 10 Dec. overleed de bekende Italiaan- sdie schrijver Luigi Pirandello, die in 1867 op Sicilië geboren werd. Koning Edward VIII doet af stand van den Engelschen troon, ten behoeve van zijn broeder den hertog van York, die als George VI den troon zal bestijgen. Hij leek op zijn eigen schim Eiken nacht slapeloos door indigestie „Jarenlang heb ik geleden aan indi gestie. Eiken nacht weer kon ik er niet door slapen en ik leek wel op mijn eigen sóhim. Ik raakte zoo uitgeput, dat mep mij aanried om 's avonds maar niet meer te dineeren, van alles werd mij aanbe volen, maar geen enkel middel hielp. Tegen Kerstmis, nu 8 of 4 jaar geleden, zag ik een Uwer annonces met „Neem! Kruschen Salts en geniet dan van Uw Kerstdiner", of iets van dien aard. Ik begon het te nemen, zij het met wan trouwen, maar reeds na een paar dagen werden mijn aanvallen minder. Sindsdien bleef ik een trouwe Kruschen gebruiker. Ik ben nu 50 jaar oud, en ik kan altijd alles eten zonder eenig onaangenaam ge volg en ik slaap uitstekend, dank zij' Kruschen Salts". J. H. C. te R. Als Uw voedsel niet regelmatig en volkomen verteert, blijven allerlei klach ten niet achterwege. Zoodra Uw inwen dige organen maar even haperen, wreekt zich dat door onpasselijkheid, hardlijvig heid, hoofdpijn en slechte nachtrust. Kru schen Salts bevat zes minerale zouten,, die Uw afvoerorganen aansporen tot meer geregelde werking, waardoor de verwij dering van afvalstoffen sneller en af- doender zal geschieden. De gisting van het tot nu toe onvoldoend verteerde voed sel blijft achterwege, en schadelijke af valstoffen krijgen door snelle afvoer geen kans, bun invloed op Um gezondheidstoe stand uit te oefenen. Biininen zeer korten tijd zult U reeds verbetering in Uw toe stand bemerken. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten j 0.40, 0.75 en 'ƒ,1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amster dam voorkomt. Beëediging van recruten in het leger van Generaal Franco. - In het door Franco bezette gebied worden steeds nieuwe recruten geworven. De beëediging te Salamanca radio-programma Zondag IS December t HILVERSUM i (1875 M.) 8,30 KRO; 9,30 NCRV; 12,15 KRO; 5.00 NCRV; 7,45 KRO 8,30 morgenwijding; 9,30 gra mofoonplaten; 10,15 orgelspel; 10,30 Ned. Herv. Kerkdienst; 12,15 KRO-orkest; (om i 1 ,uur boekbespreking); 2 vragenhalfuur; 2,30 KRO-orkest; 4,10 gramofoonplaten; I 4,15 ziekenlof; 4,55 sportnieuws; 5.00 gewijde muziek (gr.pl.); 5,50 Geref. kerk dienst; 7,45 sportnieuws; 7,50 „De prak tijk der vestigingsordlening"; 8,10 berich ten ANP; 8,20 radio-tooneel; 9,45 R.K. „Die Delftsche Sanghers"; 10,30 berich ten ANP; 10,35 gramofoonplaten; 10,40 epiloog; 11—11,30 esperanto. HILVERSUM II (301 M.) 8,55 VARA 12 AVRO; 1,45 VPRO; 2,15 AVRO; 5.00 VPRO; 5,30 VARA; 6,30 VPRO; 8 AVRO. 8,55 gramofoonplaten; 9 sport; 9,05 tuin bouw praatje; 9,20 „Een meu'wle ontmoe ting"; 9,35 gramoioonplaten; 10,15 ïia- tuur-historisdhe lezing; 10,30 VARA-groot- orkest; 11,15 „Van staat en maatschappij" 11,30 vervolg iloncert; 12 orgelconcert; 12,10 'boekbespreking; 12,35 het omroep orkest; 1,45 de VPRO zenölt uit naar Indië; 2,15 televisiepraatje; 2,30 concert gebouworkest; 4 „zanglust"; 4,30 AVRO dansorkest; 4,55 sportnieuws; 5 gesprek ken rijpt luisteraars; 5,30 gramofoonpla ten; 6 ^portpraatje; 6,15 sportnieuws; ANP, hierna gramofoonplaten; 6,30 „voor iw'ij '1 jaar s],uiten"; 6,45 gramofoonplaten; 7 Rem. kerkdienst; 8 berichten A.N.P.; 8,15 radiotooneel; 9 chansons; 9,30 cau serie; 9,40 omroeporkest; 10,15 radio journaal; 10,30 omroeporkest; 11 'berich ten ANP; hierna tot 12 AVRO-dansorkest Maandag 14 December: HILVERSUM I (1875 M.) NCRV-uitzen- •ding 8 sdhriftlezinig; 8,15—9,30 gram.pl.; 10,30 morgendienst; 11 Ohr. lectuur; 11,30 —12 en 12,15 gram.pl.; 12,30 orgelspel; I,30 gram.pl.; 2 voor de scholen; 2,35 gram.pl.; 3 wenken voor de kepkten3,30 —3,45! gram.pjl.; 4 bijbellezing; 5 iglriamj.pl.; 5,20 opwekking tot de schooljeugd; 5,30 gram.pl.; 5,45 pianorecital; 6,30 vragen uur;' 7 berichten; 7,15 causerie en Finsche gram.pl.7,45 reportage; 8 berichten ANP; 8,10 uitzending voor bijzondere nojoiden, AVRO*, KRO, NCRV en VARA (toespraken van o.a'. H.K.H. Prinses Juliana, Z.Exc. Dr. H. Colijn en luister wedstrijd); 9,15 koorzang; (Om 10 berichten ANP); 10,35 II,30 gram.pl.; hierna Schriftlezing. HILVERSUM II (301 M.) Algemeen Pro gramma, verzorgd door de AVRO 8 gram.pl.; 10 morgenwijding gr,am.pl.; 10,30 orgelconcert; 11 het Lyra Trio; 11,45 gram.pl.; 12,30 Gron. Orkestvereenigin/g; 2 Ensemble Jetty Cantor; 4 graim!.pl.; 4,30 muzik. causerie; 5,30 „De Violiers"; 6,20 opwekking tot de Ned. schooljeugd; 6,35 vervolg „Violiers"; 7 „Spoorwegen en Kerstmis 1936"; 7,15 gram'.pl.; 7,25 Friesch halfuur; 8 berichten ANP; 8,10 Zie Hilversum I. Hierna muzikaal pro gramma; 9,30 Omroeporkest; 11 berichten ANP. Hierna AVR-dansoTkest; 11,30—12 gram.pl. Verzendt uw stem •♦Gesproken brieven« in Londen heeft men Suc'ces 'm!et gra- mofoionplaat-automhten, idie het publiek in ge gelegenheid stellen, zijn brieven te spreken. Op zichzelf is het doen ver vaardigen van een g^amofloonplaat met stemmen van bekenden, om dien naar verwanten in den verre te verzenden, ui et nieuw, maar m iettem'in bleef het een Uitzondering. Men heeft in eerste instan tie nog niet de mogelijkheid overwogen, in hoeverre de gramofoonplaat den brief in het regelmatige verkeer zou kunnen doen vervangen men bedemk'e eens, welke voordeelen dit zou bieden aan het menschdom1, dat gewoonlijk (m'et uitzon dering van de „Ingezonden-stukken-schrij- vers") heel traag is in het opnemen van de pen, maar het gewoonlijk wiel zonder spraakwater kian stellen. Men is nog lang niet Zoo ver, dat men per gramofioon brieft, m'aar de nieuwe automaten brengen ons in die richting tocfh wel een stapje verder. Deze auto maten, die nu binnenkort ook in enkele groote magazijnen en hotels in Amster dam zullen verschijnen, vragen vajn. den sprekende schrijver een even zoo gemak kelijk optreden als noodig is ter bedie ning van een gewicht-automaat. Het is eenvoudig de zaak een kwartje in te werpen, men mhiakt een gezellig of boos of zakelijk of liefderijk praatje whnneer de wijzer aangeeft, dat gestart kan iwor- den en een minuut later is de gesproken brief gereed en kan aan de post wprden toevertrouwd. Het is aanzienlijk gemak kelijker dan zich de moeite te geven er pen en papier bij te halen om een ander van bepaalde feiten of gevoelens te ver wittigen; men zal binnenkort hier en daar kunnen zien, hoe men: in deze eeuw zich via de techniek tu.sschen neus en lippen door van de nuchterste en gewichtigste •dingen des levens kan ontdoen en voor een gering bedrag aan den anderen kant van de wereldbol op levendige w'ijz'e zijn hart uitstorten. Regeling voor de Kerstmis- periode en Oudejaar In verband met het naderen van Kerst mis en Oudejaar wordt onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat voor het winkeldedrijf dan de volgende rege lingen zullen gelden: WINKELSLUITING IN DE KERSTMIS-PERIODE Voor winkels in het algemeen Van 18 tot en met 24 December mogen alle winkels tot 10 uur n.m. geopend zijn, behalve op Zondag 20 December. Behoudens hierna te noemen uitzonderingen, moeten op dien datum alle winkels ge sloten zijn. De Kerstdagen vallen dit jaar op Vrijdag en Zaterdag, zoodat alle winkels dan ge durende den geheelen dag tot 8 uur n.m. geopend mogen zijn. Voor bepaalde branches: Op Zondag 20 December gelden de gewone uitzonderingsbepalingen voor den Zondug. WINKELSLUITING IN VERBAND MET HET OUDEJAAR Voor winkels in het algemeen Aangezien Oudejaar ditmaal op Donder dag valt, gelden de gewone sluitingsbepa- liDgen voor werkdagen. Voor bepaalde branches t Bloemenwinkels mogen op December tot 10 December tot 10 uur n m. geopend zijn. Winkels, waarin uitsluitend of in hoofdzaak een of meer der navolgende waren: brood, banket, suikerwerken, chocolade, al dan niet tezamen met con sumptie-ijs, ten verkoop in voorraad zijn (dooh uitsluitend voor den verkoop dezer waren, tussohen 8 en 10 uur n.m.), alsmede winkels met slijtvergunning of volledige vergunning krachtens de Drakwet, mogen op 31 December tot 10 uur n.m, geopend zijn. boeken en brochures „NAALDWERK", do qr Jo Blauwkuip, vaii Holk'ema en Warendorf. In de serie „Boeken voor vrouwen handwerk" is „Naalolwterk" gewijd aan traaie handwerken, samengesteld; door de dire'cftriee van een huislhohdlschool to Am sterdam, !d;ie door haar ctui'sussen op haindw erkgebiodi 'bew|ezen (hoeft hoezeer zij tracht hel vrouwenwterk op hoogev plan te brengen, waarvan ook dit mooie, goed verzorgde, met prachtige Iteekenin- gen geïllustreerde boek, getuigenis af legt. „OP DE DREMPEL". - Anna Hers, van Holkema en Waren dorf. Deze bundel gedichten heeft de schrijf ster moeten schrijven, omdait zij zich! geroepen gevoelde stemmen te idoen hoo- ren tot bemoediging van zoovelen, idie in de duisternis der verwardheid zoeken te komen tolt het Licht der Kennis. „Op de drempel" is een lijn werkje voor liefhebbers van poëzie, wat in oinzle nuchtere, zakelijke wereld, wtei eens meer mocht worden gelezen. DURABLE BREIBOEK 2 Firma H. Blenken, Enschedé. Verschenen is het Durable Breiboek 2. Dames, die zich het eerste breiboek tmiet de alleraardigste modellen hebben aan geschaft, zullen er zeker prijs op stellen ook dit tweede deel te bezitten, vooral wanneer ze vernemen, dat het een even groote verscheidenheid biedt en dat de werkbeschrijvingen weer uitmunten door bijzondere duidelijkheid en overzich telijke indeeling. De talrijke foto's geven ook in dit tweede Durable Breiboek de verschillende werkstukken uitstekend weer INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Copie wordt niet teruggezonden Geachte Ingezetenen van Zierikzee In de eerst volgende dagen zullen beeren Commissarissen van de Soepkokerij zich tot u wenden met beleefd verzoek om eene bijdrage, om ons ook dezen winter in staat te stellen weder goede erwtensoep te kunnen uitreiken. De vorige winter zij a er 12 weken twee maal in de week aan ruim honderd ge zinnen telkens 413Va portie uitgereikt. Ook deze winter zal de aanvrage niet minder zijo, door de vele werkloozen en andere behoeftigen, die met zorg den winter tegemoet zien. Wilt s.v.p. de heeren, die dit werk ook geheel belangloos verrichten, met ruime bijdragen voorzien. Bij voorbaat daarvoor onzen welgemeenden dank. J. 8CHUURBEQUE BOEIJE, Voorzitter. ATIM MERMAN Cz., Seor..Penningmeester Brouwershaven, December 1936 Mijnheer de Redacteur. In uw blad van 7 dezer las ik in het daarin voorkomend Raadsverslag der ver gadering van 4 Dec. I.I., bij de rwi'dvraag naar aanleiding ter sprake brenging een leeg lokaal der O.S. voor vereenigiDgs- doeleinden beschikbaar te stellende heer Ringelberg doet hierbij een voorstel, om alleen het groote lokaal en geen andere lokalen voor dit doel beschikbaar te stellen. In de volgende vergadering zal dit onderwerp aan de orde worden gesteld. Ter toelichting het volgende Na sluiting der Raadsvergadering van 30 Oct. j.l., is door den voorzitter op deze bedoelde zaak gewezen en de be doeling hiervan nader uiteen gezet. Wat van mijn kant tot de noodige op- en aanmerkingen heeft bijgedragen. Na die bespreking heeft de voorzitter toegezegd met een voorstel van B. en W. in ae eerstvolgende vergadering te zullen komen. Dit voorstel is achterwege gebleven. Bij bet einde der rondvraag verg. 4 Dec. 1.1. werd door den voorzitter wederom ter sprake gebracht, alsnog het tweede lokaal ia orde te maken, om dit ten behoeve van derden disponibel te kuDnen stellen. Ik heb toen gezegd, wij kunnen vol staan met bet groote lokaal, dat eenige jaren geleden van twee lokalen is om gebouwd tot één oppervlakte van pl.m. 120 M3. Bij de beraadslaging toentertijd was de bedoeling, indien van rijkswege werd aangedrongen op verplichte lichame lijke oefeningen voor de leerlingen der openbare school, dit lokaal hiertoe in orde te maken (hetgeen tot op dit oogen blik nog niet noodig is geweest). Ook konden dan ouderavonden worden ge houden, bloemententoonstelling, «Groene Kruis" en «Volksonderwijs". Uitvoerig is toen besproken niet verder te gaan, daar dit anders zou ontaarden in een concurrentie tot schade der verschil lende andere instellingen. Dit lokaal, is toen geheel ingericht tot vergaderlokaal. Wanneer de vloer in dit lokaal wordt vernieuwd, wat hoog noodig is, (hiervoor sohijnt geen geld te zijn), zijn wij beter met een goed ingerioht lokaal, dan met twee slechte. Thans moeten de vereenigingen welke ervan gebruik makeD, wanneer een plank stuk is, deze zelf lat n repareeren. 'k Heb toen verder uiteengezet, het niet aangaat, nogmaals (ten tweede male) met geld uit de gemeentekas, particu lieren te beconcurreert n en op deze manier te trachten hun zaken als ook hun portemonoaie leeg te pompen, daar hun bedrijven, in de personeele belasting voor het volle poDd zijn aangeslagen. De meeste bedrijven, welke thans reeds in een noodtoestand verkeeren, worden op deze manier de strijd om het bestaan nog moeilijker gemaakt, Dit heeft tot gevolg, dat de gemeentelijke fiscus jaar lijks een groot bedrag aan belasting zal moeten derven, indien door een dergelijke handelwijze de caféhouders tot ondergang zijn gedoemd. J. RINGELBERG,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 6