Uit Stad en Provincie KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Zaterdag 12 Dec1. 11.05 London Regional; 12,35 Brussel Vlaams; 2,20 Droitwidh; 3,20 Brussel Vlaams; 4,05 Luxemburg; 4,35 Droitwidh; 6,20 London Regional; 7,20 Droitwidh; 7,50 Brussel Vlaams; 8,10 Berlijn; 9,20 London Regi onal; 10,20 Droitwidh; 10,50 Brussel VI. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 12 December t HILVERSUM I (1875 M.) KRO-uitzen- dlng. 8—9.15 en 10 gram. pl.; 11.30—12 godsd. halfuur; 12.16 KRO-orkest en gram. pl.; 2 voor de rijpere jeugd; 2.30 gram. pl.; 3.05 kinderuur; 4.05 KRO-melodisten; 5.30 esperanto; 5.45 de KRO-nadhtegaaltjes; 6.15 gram, pl.; 6..20 weekoverzicht6.45 gram. pl.; 7 berichten; 7.15 Kath. RVU; 7.35 aetherilitsen; 8 berichten ANP, me- dedeelingen; 8.10 overpeinzing; 8.30 gram. pl.; 8.45 KRO-orkest; 9.50 gram. pl.; 10.15 de KRO-boys; 10.30 berichten ANP; 10.35 filmpraatje; 10.50 vervolg KRO- boys; 11.15—12 gram. pl. HILVERSUM II (301.5 M.) VARA-uit- zending, 10 en 7.30 VPRO. 8 gram. pl.; 10 morgenwijding; 10.20 gram. pl.; 11 opening Moerdijkbrug; 12 gram. pl.; 12.30 orgelspel; 1—1.45 gram. pl.; 2 de Ramblers; 2.30 filmuitzending; 3.05 reportage; 3.15 sebaakles; 3.30 Rot- terdamsch Philh. orkest; 4.30 esperanto; 4.50 vervolg concert; 5.40 literaire cau serie; 6 orgelspel; 6.30 „de Wielewaal"; 7 Groningsche uitzending7.30 bijbelver- tellingen; 8 Ihlerhdiing .SOS- berichten; 8.05 berichten ANP, Vara-varia; 8.15 Vara groot orkest; 9 radiotooneel; 9.30 accordeonorkest; 10 berichten ANP; 10.05 Vara groot orkest; 11 de Ramblers; 11.40—12 gram. pl. VERSCHILLENDE BERICHTEN Kapitale boerderij afgebrand Te Nes, in ide gemeente Utingeradeel, is de kapitale boerderij, bewoond dqqr den veehouder S. Bottema, Donderdag door brand vernield. Toen de bewoners het middagmaal gebruikten, sloegen op eens vlammen uit de geheel rniet hooi gevulde schuur. Met groote snelheid greep het vuur, dat in den grooten voorraad hooi gretig voedsel vond, iO|m zich heen, zoadat weldra de stal, wiaiar het vee was ondergebracht, werd aangetast- Men slaagde er in twaalf koeien te redden, doch tien andere runderen en twee paarden kwamen in de vlarnjmien om. Behalve de schuur en de stal brandde het woonhuis af. De inboedel ging geheel verloren. De brandweer wias spoedig ter plaatse, doch het ontbreken van voldoen de water in de nabijheid van de boerderij1 belette de blussching. Verzekering dekt de schade. Avontuurlijke jongelui Aan boord) van 't NederlandscJhe stoom schip „Zaanland1', dait Donderdag van Buenos-Aires terugkeerde, bevonden zich twee Hilversumsche jongelieden, resp. 19 en 20 jaar oud', die te Santos waren ge bracht door het Nederliandsche stoom schip „Eemland" en naar Nederland te ruggezonden werden als ongiewiemsdhte vreemdelingen. Beide jongemannen, die werkloos waren hadden zich bij het ver trek van laatstgenoemd schip uit Amster dam aan boord verstopt met het doel gratis de overtocht naar Amerika te ma ken om aldaar werk te zoeken, doch Zij werden later op zee ontdekt, zoodat zij' het door hun beoogde doiel niet konden bereiken. Niettemin hebben Zij1 toch het genoegen gehad' een mooie zeereis te maken. De gestrande schoener Omtrent de Deensche schoener „Fug* len", die, zooals wij' reeds berichten, op de Spijkerplaat in de Wes terschei de is gestrand', en mede door de Goöp. Ber- gings-Mij1. te Brouwershaven zal worden geborgen, vememen «wij) inqt het volgende. i Men heeft getracht het schip zeilende eni met behulp van een VHssingsche sleep boot vlot te brengen. Dit is echter mis lukt. De schoener viel op Zij', waardoor de buitenhellingwerd ontzet en water in de ruimen kwam'. Thans is men bezig het schip, dat met hout was geladen, te lossen, hetgeen reeds voor 2/3 is ge vorderd. Zoodra dit gereed is zal men het probeeren leeg te pompen en daarna opnieuw trachten het vlot te sleepen en in de haven van Terneuzen te brengen. Ronselaars voor Spanje De centrale recherche te Amsterdam evenals de recherche te Rotterdam, on derzoekt thans eenige klachten vain lie den, die door communisten) geroinseld zouden zijn voor de Spaansche troepen macht. Den Nederlanders (eenige tien tallen) zou een baantje aan boord van Spaansche schepen in het vooruitzicht zijn gesteld, speciaal werd/en dan ook werklooze varensgasten geziodht.. Demenr schen kregen reisgeld naar Parijs etti van daar werden ze naar Spanje gezonden, waar wleldra bleek, idiat de bedoeling was hen naar de loopgraven idler regee- ringstroepen te zenden.. De meesten heb ben hiervoor bedankt em met veel moeite wisten ziji (wteer het veilige vaderlandi te bereiken. Een valsche wissel Te Enscihedé is bij de Twfentsche Bank aldaar een op ideze bank betaal baar gestelde wissel, groot f 44000, ten name van de N.V. van Heek Co. aangeboden, waarvan bleek, dat de hand- teekening valsdh was. De aanbieder, een inwone-* dezer gemeente, iWerd door de politie aangehouden en het is gebleken dat hij handelde in opdracht van een vreemdeling, wien het gelukt is te ont komen en gaar wiem de poïitie thans zbekt. KORTE BERICHTEN Den I5den dezer zal het de dag van de bijdrage der schooljeugd Zijn. Het comité heeft de goeede gedachte ge had het zoo in te richten, dat pp talie scholen, die meedoen, in het heele land, op hetzelfde uur n.I. 15 dezer 's ochtends 10 uur, die bijdragen van de leerlingen in ontvangst genomen, zullen worden. De vestigingswet voor het kleinbe drijf is thans, met het oog op de begrqoi- tingsd'riukle en de vele op dat wetsont werp ingediende amendementen, op voor stel van president Aalberse, naar het einde van de agenda verplaatst. Of het nog vlo-or Kerstmis zal worden behandeld, schijnt ons geenszins boven, twijifel ver heven. PREDIKBEURTEN Zondag 13 December. Kerkwerve. 9.30 ure, ds. Post. Serooskerke. 2 ure, ds. Post. Burgh. 9.30 en 6.30 ure, ds. Saraber. Renesse. 6.30 ure, oand. A. Faber van Oostburg. Evangelisatie. 6.30 ure, ds. Ken tie. Noordwelle. 9 30 ure, cand. A. Faber van Oostburg. Haamstede. 9.30 ure, ds. Kentie. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Dinsdagavond 15 Deo. 7 ure, ds. Hoogen- doorn, in het clubgebouw. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Bosohloo (CoII. noodl. kerken en pers.) Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. de Nie. Geref. kerk. 9.3Q, ds. Meester (Voorber. H. Av.) en 2 ure, idem. Zonnemaire. 9.30 ure, ds. Ruijsoh v. Dugteren. Geref. kerk. 9.30, oand. Roest van Maassluis (Voorber. H. Av.) en 2 ure, idem. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griet- huijsen. Dreischor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Heijboer. Evangelisatie. 6 ure, ds. Mulder van Haamstede. Nienwerkerk. 9.30 en 6 ure, ds. Wes terhof. In beide diensten coll. voor noodl. kerken en pers. Geref. kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Mulder van Haamstede. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remijn. Sirjansland. ure, ds. Bunjes. Bruinisse. 9 30 en 2 ure, ds. Marsman. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J»-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipsland. 9.30 en 2 ure, ds. Ver schoor. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, dhr. Wijnne uit Oldebroek. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, dhr. Remijn van Oosterland. Tholen. 9.30 en 2 ure, ds. Wolfens- berger. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Vrije geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Prot. Bond. 5 ure, ds. Burger van Bergen-op-Zoom, in de zaal van mej. wed. Hoek. St.-Maartensdtfk. 9.30 en 2 ure, ds. de Bres. Ned. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 9.30 en 2 ure, ds. v. Eist. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Poortvliet. Geen opgaaf ontvangen. Scherpenisse. 9.30, ds. de Haan (Bed. H. Av.) en 2 ure, idem (DankzGeref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Dinsdag 15 Deo. 6 ure, ds. Verhage van Middelburg. Stavenisse. 9.30, ds. Bus van Poortvliet (Doopsbed en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30 en 2 ure, ds. Kraay. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. ZIERIKZEE. Onze stadgenoot Johs. van 'den Ouden zond enkele weken geleden aan H.K.H. Prinses Jullanai te den Haag, ter gelegenheid van Haar voorgenomen huwelijk, een idoor 'hem in conté-potLopd geteekend portret van Prins Bomhard. Dezer idagen modht deze nog tamelijk jeugdige amateur een schrijven uit den Haag ontvangen, wujarin hem inam'ens II. K. H. -dank werd gezegd voor dit geschenk idat door Haar zeer op prijs werd gesteld en met bijzondere erkentelijkheid door Haar is aanvaard. In de Nieuwstraat heeft de heer J. Duvalois een zaak geopend in groen ten, fruit, zuidvruchten, comestibles en wat verder in dergelijke winkels te kust en te keur te verkrijgen is. Het pand is geheel opgeknapt, zit goed in de verf en mag er als winkel zijn. Aan ruimte ontbreekt het den onder nemer niet, zoodat zijn waren, die hij ten verkoop aanbiedt, goed kunnen wor den uitgestald en tot hun recht komen. Frisch en zuiver steken de producten af in kasten en vakken. Succes zij den ondernemer toegewenscht. RENESSE. Zooals gewoonlijk had ook hier weer op den Openbare lagere school het Sint Nieolaasfeest plaals. Vergezeld van Zwarte Piet deelde St. Nicolaas weer met kwistige Ihand de ver schillende aardige cadeautjes uit, hierdoor in staat gesteld door milde gaven der bevolking. Er was veel belangstelling van de z'ijde der moeders, 'die met hun nog schoolgaande kinderen een bezoek aam dit feest brachten. Wat te betreuren was dat jaar het ontbreken van een too- neelstiukje wat niet opgevoerd kon wor den, gezien de studietijd ontbroken had wegens ide mazelen- en bofepidemie. Al les bij elkaar genomen was het weer een welkome- afwisseling. DUIVENDIJKE. De inzameling ten be hoeve van het nationaal huldeblijk aan het Vorstelijk Paar heeft in deze ge meente een bedrag ad f 15.305 opgele verd. Door 88 gezinnen is hieraan bij gedragen. BROUWERSHAVEN. Op 29 en 30 April a.s. zal 'de Keuringsraad Middelburg en Breda no. 36 in het gemeentehuis alhier zitting houden voor de keuring van de ingeschrevenen, voor 'den dienstplicht, lich ting 1938, van 'de gemeenten Brouwers haven, -Zonnemaire, Duivendijke, Re|n,esse, Ellemeet, Serooskerke, Elkerzee, Burgh, Noordwelle en Haamstede. NIEUWERKERK. Dinsdagavond! werd in Clafé „Het Wapen van Duivelalnd" alhier de jaarvergadering der IJsvereenigiqg „Niquwerkerk jggehouden. Met het be stuur w laren 59 leden aanwezig. Voor zitter, de heer J. J. Van Dijk. Het speet herni te moeten mededleelen, dat ver schillende personen voor hun lidlmaat- sclhap hebben 'bedankt. De redien daarvoor moet gezocht wlorden in (die richting dat er fd'e laatste paar jaren weinig pf beelemaal geen gebruik van de baan is gemaakt. Doch hier ligt de schuld', 'bij de nat/uur. Het bestuur kan wel Ide baan flink onder water zetten, doch niet laten bevriezen. De rekening van den pejnmingimeester wordt goedgekeurd met inkomsten f 404,49, uitgaven f. 304,55. Saldo f99,94. In de uitgaven is-*-een bedrag van f150 begrepen als aflossing op de motoirpomp De 'bescheiden werden gecontroleerd door de 'heeren P. Mi. Krepel en A. Deurloo. Aan de beurt Van aftreden waren de heeren J. J. van Dijk, M- C. Boogert en A. W. Wandel. Zij werdien herkozen met resp. 53, 49 en 50 stemmen. Allen nemen onder Idankzéggifng hujn herbenoe ming aan. Bij $e rondvraag dringt de heer J. W. Lievettise er op aan pim wat vroeger de Contributie te jdjoen ophalen. Het be stuur zal ihierVan nota nemen, doch meent dat njen in !dien zomer (niet om contributie van een IJsvereeniging moet komen. De heer P. ,M. Krepel stelt voor zulks te doen als hel een nacht flink gevroren heeft. De gulden middenweg zal bewandeld' wérden. Overgegaan wordt thans tot fiet hoiuld/en van een gratis verloting om wild. Dolor die heeren F. C. v. d. Bout em C. J. van Western was hiervoor een haas gegeven, het be stuur en de heer 'die Later gaven ieder een konijn.. De prijzen vielen ten deel aan JaC. de Bil, een haas; Jan Folmer, SZ., een 'haas; Johs. Folmer en Johs. v. d. Wielen ie'dier een konijn. De Voorzitter feliciteerde Idle prijswin naars en sprak verder fdien W'ensCh uit dat wij dezen winter eenige dagen va|n de sdhaatsensport Imogen profiteered Hierna sloot hij de vergadering. BRUINISSE. De heer A. I. v. Bprtel, marechaussée te Raamsdonkveer, is door den Commissaris der Koningin iin, Zee land met ingang van 1 Jainujari a.s. be noemd tot gemeenteveldwachter te Brui nisse. De belangstelling welke Dr. de Koek ter gelegenheid' van zijn 40-jarig ambts jubileum heeft ondervonden is buitenge woon groot gewieest. Namens ide burgerij werd hem' als een blijk van hoogelijke waardeering en bij zondere hulde een prachtige moderne kamerlam'p aangeboden. Tjal van (mOoie bïoemsfcuikkenr, zoowel van hier als van elders, werden hem overhandigd. Een stroom van telegramhten, brieven en kaartjes bevestigden den jubilaris de hartelijke deelneming van zijn vereerders uit alle windstreken. 's Avonds bracht de muziekvereeniging „Nu met Hope'', onze jubileerenden ge neesheer een serenade, waarbij vieel pu bliek' aanwezig fwfas. Een en iamdfer zal wel hebben gemaakt, d'at dezen dag voor Dr. de Koek en zijn familie onvergetelijk is geworden. Melden wij reeds eerder, dat de school kinderen werden getracteerd, maar ook |d'e armen werden door Dr. de Koek niet vergeten. Hij schonk hen op 'dezen voor hem gedenkwaardigen dag een milde feestgave. De sterritlen naar Moerdijk Het aantal deelnemers Thansl is definitief bekend, hoeveel per sonen aan de tegen Zaterdag as. door de verschillende bonden, ter gelegenheid van de opening van de verkeersbrug bij Moerdijk, uitgeschreven sterritten zullen deelnemen. Van den A.N.W.B. komen 664 auto's met 1305 inzittenden, 99 'motorrijders m'et 43 duo-passagiers, 455 wielrijders, 42 tan dems, 1170 wandelaars, 25 ruiters, 31 trein-toeristen, 51 water-toeristen, 12 lucht- toeristen en 8 a|utp'bussen met totaal 240 leden der Nederlandsohe Reisvereeniging De A.N.W.B. komt derhalve m'et een totaal van 4137 'deelnemers. Vai> de K.N.A.C. nemen deel 135 auto's. Van de B.B.N. komen 14 bestel-auto's, 7 touringcars, 15 wagens voor het Zwiare verkeer, 18 personen-auto's, 12 vracht wagens met platten laadbak, 3 reclajm'c- wagens, 4 wiagens voor veevervper, 20 wagens voer speciaal-vervioer (zuivel, groenten, hout, enz!.), 7 bestel-auto's hqeg- mbidel, 7 bestel-auto's groot-m|odel en 10 tapissières. Tenslotte komt de K.N.M.V. m'et 150 auto's, 3 'driewielers en 280 motorrijwie len. Het totaal aanbal deelnemers aan de verschillende sterritten wordt op 10,000 gesChat, terwijl de stoet ongeveer twintig K.M. lang Zal Zijn. KERKCONCERT Woensdag 16 December zullen in de Nieuwe Kerk te Zierikzee de zangkoren „De Lofstem" en „Soli Deo Gloria", met medewerking van dhr. E. van Bergen, organist, uitvoeren het Koor uit „Do Schepping", Jos. Haydn (1732—1809). Van het 13e koor „de Heem'len verha len", uit bovengenoemd oratorium, gaal steeds een blijvende bekoring uit. De zangpartijen, op zichzelf niet moeilijk, eisehen een strenge oplettendheid door de fugatische opbouw, dat zich oplost in een geweldige finale. De cantate „Jubilate Deo" (Geeft Gode lof) is van de hedendaagsche toondich ter Leo Mens, een werk dat ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan der Chr. Zang- en Oratoriumvereeniging werd ge schreven. In 4 deelen geb'ouwd, vvordU de Almacht Gods in 't eerste deel be zongen, waarna in 't tweede deel „de Werken zijner handen" in Koor en Soli worden verklaard en de heerlijkheid van den beelddrager Gods in zijn geschonken heerschappij door een aangrijpend koor betoond om daarna, in 't derde deel, de ondergang van al die grootheid te be luisteren, waarop de rijlce belofte en heerlijke vervulling volgt, en de liefde Gods door het zenden van Zijn Zoon, die het loon van onze schuld kwam» dragen. Het einde van dit koorwerk is één jubelzang, waarin de hymnen rijzén, om God te prijzen voor Zijn onuitspre^ kelijke weldaden. Moge het de beide zangkoren, met hun wedewerkers gegeven zijn, deze werken naar waarde weer te geven en velen van hun belangstelling te doen blijken. TELEGRAMMEN Radiotelegrafist van »De Lijster« overleden Bij de K.L.M. is bericht ontvangen^ idat de heer P. van BemmeJ, die als radiotelegrafist dienst deed aan boord' van het bij Croydon verongelukte K.L.M.- vliegtuig „Lijster", Donderdagavond aan de bekomen verwondingen is bezweken. De heer van Bemmel bereikte den leef tijd van 23 jaar. Zwaarbeladen schuit omgeslagen Vrijdagmorgen is een schuit, welke met groenten was geladen, in een sloot, na bij den Hoogen Rijndijk te Zo et er-s w o u d e, gekapsijsd. De ongeveer 55- jarige groentenhandelaar de K. uit Lei derdorp, die zich op het te zwaar ge laden vaartuig bevond, is in de modder gestikt. Brand in R.-K. Kerk Vrijdagmorgen is de sacristie, met alle daarin aanwezige miskleederen en kerk gewaden van idle R.K.Kerk van Omz'e Lieve Vro(uwe Onbevlekte Ontvangenis te Venlo totaal uitgebrand. Ex-notarfs veroordeeld De Arrohdissementsreebtbank te Am sterdam heeft héden den gewezen Am- sterdaimséhen notaris (M- KluWer, (wiegens verduistering, veroorideeld tot een gevan genisstraf van 1 jaar, met aftrek van de preventieve heefhtenjs. Hel aftreden van Koning Edward Het Bngelscbe Hoogerhuis heeft de boodschap Idies Konings met groote ont roering aangehoord. Een ongewoon grop,t aantal leden 'Was aanlvlezig. Toefn Lorid Halifax zich van zijn zetel verhief om de booldschap Voor te lezen bogen vele leden het hoofidi om hun ontrperifng te verbergen. Ofschoon in alle Parlementaire kringen uiting werd gegeveln aan spijt en leedwezen over iden aard en reden der gehouden zitting van het Hoogerhuis, is men er het over het algemeen over eens, dat de door de Koning genomen beslis sing de best mogelijke is idie in het be lang des lands genp'men 'had kunnen wlorden. De afscheidsrede tol 2'ij'n volk, welke Koning Edward VIII heden (Vrijdag) avond, voor Idien mic'rofoon zal houden, zal hij vermoedelijk uitspreken op Fort Belvédère, juist voor zijn vertrek. Het is evenwel ook mogelijk dat hij reeds eerder zal vertrekken en in idat geval uit het buitenland zal spreken. Volgens sommige persberichten zou de abdicatie van Koning Edward tengevolge hebben, dat hij niet meer in Engeland of op Britsch gebied zou kunnen ver toeven. Hoewel het zeer waarschijnlijk is dat Koning Edward althans eenige ja ren Engeland zal verlaten, bestaat er geen enkele wet, welke den afgetreden Ko ning verbiedt op Britsch grondgebied te verblijven. Koning Edward bevindt zich nog op Fort Belvédère. Een sterke po litiemacht omringt het landgoed en het vliegveld van den Koning. Na de troonsafstand van Koning Edward Het Engelsche Lagerhuis heeft Vrij dagmorgen in de tweede lezing het wets ontwerp inzake den troonsafstand van den Koning zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het amendement van den Onafhankelijken Labour - afgevaardigde Maxton, strekkende tot het instellen van een republikeinsch bewind werd met 403 tegen 5 stemmen verworpen. De uitroeping van den nieuwen Koning De nieuwe Engelsiclhe Koning zal Za- terdagmiddagi tusselhen (half vier en kwart voqr 4 |op de gebruikelijke wijze tot Kqning Worden uitgeroepen voor Sint James' Pa- la'c'e, Temple Bar en Royal Exchange. Wat de „Times" ervan zegt De Engelsche „Times" schrijft in ver band met het aftreden van den Koning, dat zoowel de Monarchie als het Rijk een hevigen schok hebben ontvangen, doch zij kunnen en zullen hiervan her stellen. Edward had vele kwaliteiten, welke hem een groot constitutioneel vorst hadden kunnen maken. Hij was echter ongelukkig in het kiezen van zijn vrien den. Het blad schrijft verder, dat de beslissing van Donderdag toont dat er iets ontbreekt in de groote gaven van den Koning. Iedereen zou hem den troon •waardig achten als hij die nooit had bestegen. ONDERWIJS Voor doctoraal examen Germaansche Taal en Letterkunde slaagde dezer dagen aan de Universiteit te Amsterdam, mej. T. M. de Potter te Brouwershaven RECHTZAKEN Rechtbank te Middelburg Ter openbare terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 8 Deo,, werd o.m. behandeld de zaak fegen S. D., koopman, 35 jaar, wonende te Brou wershaven, verdacht van diefstal van suikerbieten op 31 Oct. te Duiyendijke, ten nadeele van G. Joppe. Eisoh en uitspraakf 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De hooge drukking in het Oosten is vrij 'sterk in beteekenis afgenomen. Zij beslaat thans nog Zuid-Zwedieni, de Rand staten. Polen, Oost- en Midden Diuitsth- land, Oostenrijk en Hongarije. In Zuid- Polen en Hongarije vriest het nog matig. Overigens ivvias de temperatuur nog pm het vriespunt. Talrijke stations in het hoogedrukgebie'd melden nevel of mist. De depressie in bet Noorden vulde pp, dodh een actieve sec|un!daire ontwikkelt zidh over de Britsclie Eilanden, waar de barometer nog steeds dalende is. In het Westen Van Groot-Brittaqnïë en Oost- lerland strekt zidh van Zuiid naar Noord een regenfront uit, dat zidh langzaam Oostwaarts befwteegft. Aan de Noordzijde Waait onder invloe'di van de depressie een kradhtige wind ujt West tot Zuidkust Hier is jwCer vrij zKdare neerslag te wadh- ten. West-Frankrijk en omzie omgeving bevinden zidh juist op ld.e grens van het hootgedruk- en het lagedrukgebied met temperaturen om het vriespunt en lidhte vorst. Bij het doordringen van boven genoemde seduinldaire naar qnz'e omge ving, zal de Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind Zidh handhaven. Daarbij' moet aan vankelijk nog op temperatuur om het vriespfu'nt worden gereken^. Daarina zal overdag wéér kiel dooi optreden. In verband met |d|e toenemende ka|ns op regen is de kans op ijzelenldle wegen voor heden (Vrijdag)avond en vattinadlU Vrijl groot. DECEMBER 1936 Zon. t6 6 13 20 27 M». S 13 7 14 21 28 Di. 1 8 15 22 29 Wo. 2 9 16 23 30 Do. 3 10 17 24 31 Vr. 4 11 18 25 21 Zn. 5 12 19 26

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2