De geheele maand December gratis DE DIRECTEUR Uit Stad en Provincie Zij, die zich vanaf heden op ons Blad abonneeren, ontvangen de Courant de geheele maand December gratis Bij de rondvraag informeert de heer de Jo^ge, of uitzi-clht bestaat dat Ihet te houden feestje voor ide schoolkinderen ter gelegenheid van Ihet huwelijk' van Prinses Juliana, ook zonder steun van de gemeentekas, kans van' slagen heeft? De voorzitter is van meening, dat een bijdrage van ide gemeente wel niet noo- dig zal •z'ijn. De heer Padimos vraagt of door ide "Commissie uit Ellemeef oipik in een gedeelte van Eikerzee is gedoüec- ten behoeve van Ihet huldeblijk aan het Vorstelijk Paar? De voorzitter zegt, dat 2uJks is geschied, doch omgekeerd is ook in Ellemeet door een naburige ge meente gecollecteerd. De heer Kioet wijst op de minder goede afwatering naar een zinkput op Scharendijke en in deri Platteweg. B. en W. zeggen voorziening toe.. Waarna sluiting. ZIERIKZEE. Van verschillende zijden bereiken ons vragen om inlichtingen om trent het kanon, dat tot inluiding van de feestelijkheden zal worden afgevuurd. Na informatie bij de betrokken buurtvereen. zijn wij in staat, mede te deelen, dat het zeer waarschijnlijk geplaatst zjal worden in het plantsoentje aan het Kraumplein. Natuurlijk zijn, in overleg met de bevoieg- de autoriteiten, de noodige vojojrzorgte- maatregelen genomen. De Concertzaal was Woensdagavond geheel gevu'|d met belangstellenden voor [de Zuid-Afrika Film, die het Ghr. Film- comité, alhier, van 'het Zu,iid-Afrikaansch gezantschap in Den Haag ter vertooning had; gekregen. Dr. J. van Lonkhuijzen openjde deze biji- eenkomst met gebeid:, nadat de aanwezi gen een vers van ps. 19 haidden gezongen. Toen was het wjoorid iaan de film, om1 te laten zien met welke natuurscJhatten Z. Afrika is beldeeld van de Kaap tot aan Ide Victoria watervallen, van N.atal tot aan Ide Westelijke grenzen van dein, Oranje Vrijstaat. Met onverdeelde aandacht en stijgende belangstelling heeft het publiek Ide schit terende natuurtafareelen gevolgd, die op het witte Idoek wierden geprojecteerd. Laten we bij1 enkele onze aanldacht be palen. De Victoria watervallen, Idie d© Niagara in grootheild, ©n gnootschheid overtreffen. De inboorlingen imoemem haar ,4e rook, die dondert", naar de nevels (die steeds boven de neerstortende water massa's zweven, eer ze in de Zambesi - rivier een rustige beldding vinden. Het Kruger Wildpark, aan de grenzen van Natal, een natuurreservaat zoo. groot als Nederland, waar de wilde dieren van Afrika huizen, maar waandoor men per auto reizen kan en zoo doende de leeu wen, nijlpaarden, giraffen, gmoe's, anti lopen in hun 'dagelijksch leven kaïn, aan schouwen. Het Kaaplanid, De Tafelberg wordt be klommen per kabelbaan of per alpenstotk1. Een trip per trein, over de Karroo, naar Johannesburg en Petoria, steden die een halve eeuw geleden dorpen wiaren. Per boot langs Ide Z.-O.-kusten, naar Dur ban, Oost Lonfden, Port Elizabeth, zee havens van groote beteekenis voor Afri ka's Zuidpunt. Namen als Pietermaritz- burg, ide hoofdstad van Natal, Stellen- bosüh, Ouldshoorn (Kaapland), kregen do|0|r Ide film meer relief. Hoe mooi Zuid-Afrika is hebben deze films wel zeer duidelijk gedemonstreerd. Na Ide pauze klonk het populaire „Sarie Marais" en na het gebed, aan het einde, Ide Avondzang, als sluitingslied. Het was een pracht filmavond. HAAMSTEDE. Dinsdagavond vergader de het bestuur der Oranjever. met ver schillende leden der reeds gevormde buurtoommissies, tenëinde een en andler te bespreken omtrent de op 7 Januari aan te brengen versiering. Besloten werd, dat ide Oranjever. de verlichting der verschillende straten voor haar rekening zal nemen. Ook zal dennegroen beschik baar worden gesteld voor versiering van straten en wagens, die aan idie optocht Zullen deelnemen, evenals papieren roizcin, welke artikelen te zijner tijd bij het bestuurslid de Jieer Joh', v. Waveren te verkrijgen zullen zijn. De organisatie van de optocht Zal, wat het deel van Haamstèdle betreft, georganiseerd worden door den heer T. L. Jonker, die daarvoor zitting Zal h|0|u- den in Hotel Bom op Maandag 14 Dec. Vain 7 tot 8 uur, zooals oiok blijkt uit een advertentie welke in Idlit nummer Voorkomt. Men kan daar opgeven, met welk nummer men aan de optocht, waar voor naar ons blijkt veel belangstelling bestaat, wenscht deel te nemen. Men kan met versierde fietsen, wagens, auto's paarden, als vereeniging of als groep deelnemen. Deze optocht wkwldit alleen des middags gehouden en dan in samen werking met Biurgh. Wanneer het weer op 7 Januari Wat meewerkt, zal het zeker een flinke o2tocht wiorden, dlie een belangrijk punt van het programma zal vormen. Dinsdagavond' is de Mondharmoni- c'aclub H.D'.S. uit z'n slaap ontwaakt, om weer een plaats te veroveren in het vereenigingsleven, in de tipop zich weer als vroeger op een groiote popu lariteit te mogen verheugen. Het ligt in de bedoeling om vroeg in het voor jaar nog een uitvoering te kunnefn geven. Het bestuur werd na stemming als volgt samengesteld: voorzitter M> Kommer; vice-voorzitter A. Visser; penningmeester J. v. d. Pol; secretaris M- C. Visser en de heeren J. Kunst, L. v. ld. Pol en Joh. v. d. Berge, bestuursleedien. De muzi kale leiding berust bij de vroegere leider Joh. v. d. Berge. Zij d'ie lid wenschen to worden, kunnen zich als zooidfanig opgeven bij den secretaris M. C. Visser. RENESSE. Door de dames D. de Bruine en D. de Feiter werd alhier gecolleü- teerd voor het Nationaal Huwelijksge schenk. De inhoud der bus bleek te zijn f80.48. Onder groote belangstelling werd Maandag j.l. de tweede vergadering ge houden van de sinds kort opgerichte Oranjevereeniging, ditmaal in 't café van den heer Telle. Na openingi der vergadering deelde de burgemeester mede, dat de inteekenlijst welke heeft gecirculeerd door de heeren H. Houtman en M. L. Matthijsse, een bedrag had van f 190 ongeveer. Vervolgens werden vijf bestuursleden aan het voorloopige oude bestuur toegevoegd, zulks overeenkom stig het besluit van de vorige vergade ring. Na stemming bleek het voltallige bestuur nu te bestaan uit de heeren: M. I C. van den Bout, voorzitter; J. Vriesen- dorp van Renesse, vioe-voorzitter; L. Kloet, secretaris; M. L. Matthijsse, pen ningmeester, J. M. de Nooijer, M. Ver- seput, Joh. Borgmeijer, C. Evertse en L. i de Ruiter. Vervolgens werd het werk- 1 gramma besproken, waarbij de datum nogmaals een onderwerp van bespreking uitmaakte. Bij stemming bleken 27 er voor om het feest op 7 Januari te doen plaats vinden en 15 om niet 7 Januari ongemerkt voorbij te laten gaan dan toch ook te feesten op 30 April, dit ook in verband met de weersomstandig heden. Aan de orde was wat er op diep dag gedaan moet worden. Men stelde voor een film te vertoonen, een optocht te organiseeren van alle vereenigingen op het dorp, een boom of bank als her-* denking te plaatsen, resp. te plaatsen en een lampionoptocht. In de kerk zal, mits- toestemming van de Kerkvoogdij wordt verkregen, gelegenheid bestaan om na af loop van den dienst de huwelijksinze gening per radio te beluisteren; terwijl de dag geopend zal worden met eenige toepasselijke liederen te laten spelen door een kwartet van de toren. Tot slot zal dan een fakkeloptocht den dag besluiten. Inmiddels zal nog naar een geschikte ruimte uitgekeken worden teneinde de verlovingsfilm te vertoonen. Hieraan kan nog worden toegevoegd dat burgemeester Scholder het eere voorzitterschap is opgedragen. SEROOSKERKE. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente alhier werd her kozen de heer J. C. Hanse, terwijl als notabel werd herkozen dhr. P. C. Linders. NOORD GOUWE. Ook in deze gemeente zal door de vereeniging tot werkverschaf fing aan hulpbehoevende blinden- dezer dagen, een collecte worden gehouden. DREISCHOR. Ook de heer M. v. Lange- raad heeft bedankt voor de benoeming tot lid van den gemeenteraad, waar door nu als opvolger op de lijst voor komt de heer J. M. Klompe, van wie, wordt verwacht, dat hij zich deze even- tueele benoeming zal laten welgevallen. Mocht deze evenwel ook voor de eer bedanken, dan staat alleen nog maar op die lijst de heer J. A. van Bloois. Het openluchtvariété Robinson, be zocht ook onze gemeente, waar des avonds in de bewaarschool de kracht toeren van dit gezelschap te bewonde ren waren. Het is wel de moeite waard het werken van dezen troep te gaan zien. OUWERKERK. Dinsdagavond 'had in Café Slager -een vergadering plaats van de Landbouwvereeniging alhier, waarin eenige propaganda-films betreffende Kali weiden vertoond. De voorzitter, de heer K. v. d. Stolpe, opende deze, door het slechte weer matig bezochte bij'eenkoimlst, om dadelijk daarna den heer Ir. Rooi'ak- kers van het Landbouwkundig Bureau te „Breda', het woord te geven, die met behulp van een kaart van Zeeliand de cuderdom der verschillende polders aan duidde, er op wijzende, dat de oust© gronden (de Vier Bannen, v. Diuiveland, Dreischor, Bnrgh, de Breede Watering bewesten IJerseke, het land van Baar land en Hoedekenskelike, de Zuidkant van Tholen en een Westelijk gedeelte van Zeeuwsich Vlaanderen) het armst dan kalk Zijn, in tegenstelling met jonge aanwin sten, zooals de Willhelminapolder en de Bath-polders, die betrekkelijk kialkrijk Zijin. In een zeer uitvoerig betoog tojonde de vlotte spreker aan, dat, ondanks alle verweer en tegenspraak Kali in Zeeland noodig! en nuttig is. Niet voor niets stjoin|d aan het eind van iediere teekenfilm: Kaili geeft Kwaliteit en Kwantiteit. De (Kali film zelf behandelde de winning hiervan in Zuid-Limburg met behulp van molderne middelen. In de pauze, die toen volgde, maakten eenige aanwezigen van de geboden ge legenheid gebruik, (den spreker enlkel© vragen te stellen, die tot aller tevreden heid beantwoord1 'werden. Daarna draaide de heer R. nog eenige. komische teeken films, die alle het belang van Kalibemes ting bevestigden, zoodat de eene boer meer aardappels met behulp van kunst en stalmest kreeg dan ide ander enkel met stalmest, de eene veeboer meer melk en boter dan ide ander omdat hij Kali op Zijn weiland strooide en tevens zijin vee duurder kon verkoop en. Na deze interessante film was |de voor zitter in z'n slotwoord ide tolk der aan wezigen, toen hij den heer R. dank zegde voorj de met veel aandacht gevolgde voor stelling. BRUINISSE. Woensdagmorgen is een personenauto, bestuurd door den heer v. Rhee uit Noordgouwe, tengevolge van de gladheid van den weg, waarop hij' wel eenigszins te hard reed-, in een sloot te recht gekomen. De bestuurder bekwam geen letsel. De auto was eenigszins be schadigd. De heer Jae. Geluk Kz. heeft" met zijn vrachtauto die verongelukte .wa gen weer op den 'kant getrokken. Namens 'djokter de Koek, die Zater dag j.l. onder zeer groote belangstelling van de Zijde der burgerij1 zijn 40-jarig ambtsjubileum heeft gevierd', zijn heden Woensdagmiddag de schoolkinderen der beide scholen get racteerd. A.J.-POLDER. Toen Dinsdag schipper J. Kerkhoven met zijn schap „Dependent", groot 570 ton, geladen met grint, voor A.J.-Polder in de haven kwam met te weinig water, kon 't zoodoende niet goed op de ligplaats komen. Daar het water steeds zakte kon het schip zoodoenda de lading niet houden en brak het door midden. Nadat hulp was ingeroepen van Van der Tak's Bergings-Mpij. en het stoom-pompschip „De Zeehond" langszij kwam', heeft men met hoogwater het geladen schip op de zate gekregen. Nu Szal het met spoed worden gelost om het boven water te houden. STAVENISSE. Maandagavond j.l. had ten gemeentehuize onder voorzitterschap van burgemeester Hanssens een verga dering plaats, waarin besproken werd op welke wijze in onze gemeente de dag van het huwelijk van Prinses Ju liana herdacht zou kunnen worden. Al gemeen was men van gevoelen, dat ook onze gemeente in de rij der plaatsen^ waar deze groote Nationale gebeurtenis herdacht zal worden, niet mag ontbreken. In groote lijnen werd het programma voor dien dag besproken. Waar echter nog verschillende besprekingen enz. moe ten plaats hebben, daar onthouden wij er ons van, om mu reeds een programma in finesses te vermelden, dat dan toen nog gewijzigd zou moeten worden. Vast staat echter, dat ook op ons dorp het groote Nationale feit op een gepaste wijze herdacht zal worden. Zoodra een en ander definitief is vastgesteld, komen wij er nader op terug. Het Kroondomein heeft aan de pach ters een reductie van 40 pet. verleend op de verschuldigde pachtsommen. THOLEN. Door de gladheid van den weg is een vrachtauto van den heer P. te St.-Maartensdijk aan Visschershoek al hier in de diepe, terzijde van den weg gelegen sloot gereden. Na lossing is de wagen met een takel op den weg ge bracht, waar bleek dat de schade ge ring was. In verband met de a.s. feesten' zijn in bijna alle stadswijken, door de bewoners buurtcommissies gevormd, zoo dat straks het stadsbeeld wel een aardig aspect zal toonen. Reeds is aan de Wouw- sche Plantage door commissies's een massa groen en dennenboomen aange kocht. MIDDELBURG. Volgende week Zater dag, den dag van ondertrouw van Prin ses Juliana en Prins Bernhard, opent de Provinciale Bibliotheek een tentoonstel ling van platen, boekwerken en portret ten, alle betrekking hebbend op het Huis van| Oranje en de leden vajn het vorstelijk huis. De tentoonstelling zal den geheelein bruidstijd! duren, dus tot en ratelt' 7 JJam. TELEGRAMMEN De roolmoord te Amsterdam Woensdagnacht is in een woning in de Jordaan een tweede man gearresteerd, tegen wien aanwijzing bestaat, dat hij met den reeds in hechtenis zittenden verdachte, medeplichtig is aan den moord op de 61-jarige mej. Teeseling In de Groote Bickerstraat. Beide verdachten ontkennen dat zij mej. Teeseling van het leven hebben beroofd. Indlë en het Kroonprinslijk huwelijk De regeering van Nederlandsch-Indië heeft den dag van 't huwelijk van H.K,H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard tot een Nationale Feestdag verklaard. De ramp van de »Lijster« Donderdagmorgen wias de gezondheids toestand van (den radiotelegrafist, die bij de ramp van het K.L.Mi- vlieg tuig „Lijster" bij Croydon erilstig werd; igewond, nog onveranderd. lm de gezond heidstoestand van de stewardess, mej. Bongertman, was een lichte verbetering te bespeuren. KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma 2. R. C. Vrijdag 11 Deo. 11,05 London Re gional; 11,50 Keulen; 12,20 Brussel VI.; 2,20 London Regional; 4,20 Droitwieh; 6,20 Brussel Vlaams; 6,50 Parijs; 7.50 Brussel Vlaams; 8,10 Weenen; 9,05 Boedapest; 9,35 Brussel Vlaams; 10,45 London Reg. LUIGI PIRANDELLO, de bekende Italiaansche schrijver is Don derdagmorgen tengevolge van een long ontsteking overleden. Aftreden van Koning Edward zoo goed als zeker - De troonsafstand van Koning Ediward VIII van Engeland wordt heden (Donder dag) a vond als zeker beschouwd, hoewel de Koning nog nip het laatste oogenblik voor de opening van het Parlement zijn houding zou kunnen herzien. Het wets ontwerp, inzake de troonsafstand', is ge reed. Indien de koning zijin besluit iniet herziet, zal het heden bij het Lager huis worden ingediend. Alle vioior de opvolging noodige wetsontwerpen zijn reeds gereed!, hoewel men nog niet weet yüie de opvolger zal zijn. De regeeringen van de Dominions zij|m in kennis gesteld met die Parlementaire maatregelen, welke zuilen worden ge nomen, in geval v.an troonsafstand. De Dominions nemen gelijke maatregelen. „Press Association" maakt melding van een niet bevestigd gerucht, dat Woens dagavond1 te Windsor een bespreking is gehouden, waaraan hebben deelgenomen: Koning Edward, Koningin Mary, de Her tog van York en de Hertog van Kent. Ordonnansen op motorfietsen kwamen Woensdagavond lom 10 uur 40 in Dow- ningstreet aan. Zij werden direct toe gelaten. Minister Malcolm Mac Donald heeft zich van Downimgstreet naar het Ministerie van Koloniën begeven, waar even later Sir Thomas Inskip aankwam. De Hertog van Kent kwam even na 8 uur op Marlborough House aan. Om 10 uur arriveerde daar een opvallend groiote auto waarin, naar men gelooft, de Hertog van York was gezeten. Dezle verliet vannacht omstreeks half één Marl borough House. Vermoedelijk is "de ko ning nog steeds op Fort Belvédère. De koeriers zijn des nachts te half drie naar Fort Belvédère vertrokken. Een van hen droeg een metalen doos met een groot roiod In politieke kringen te Londen rekent men er op, dat Ide Koning in den mid dag officieel zal meedeeien, dat hij af treedt. Vermoedelijk zal de Hertog van York hem opvioilgen.. Volgens sommigen zal de ttegeering enkele weken worden opgedragen ,aan een. regentschapsraadl om te voorkomen dat (die nieuwe Koning op denzelflden dag den1 troion bestijgt als de oju|de aftreedt. Anderen daarente gen zijn van. meening dat hierdoor de crisis te lang wordt gerekt. Heden (Don derdag) ochtend zijn de drie broers van den koning op Fiort Belvédère bij hem Heden, Donderdagmiddag, kwark voor vijf, extra uitzending van het A.N.P. over Scheveningen-Haven over de verklaring van Baldwin. Ongeluk of misdaad Woensdagavond; heeft de Belgische douane op 7 K.M. afstand van de Neder- landsclhe grens omldier de gem. Calmpt- hoiut (B.) in een sloiot het lijk gevonden Van zekeren C. Maas, afkomstig uit Wouw De man was Woensdagmorgen per vrachtauto geladen met mest van Wouw naar Miechelen vertrokken. Vap dein vrachtwagen werd geen spoor ontdekt, terw'ijl de portefeuille van het slacht offer op den berm Van Idem weg lag. Maas w'as gehiulwld en vajdier van 8 kini- deren. De gezondheidstoestand van den Paus Professor Arminta Miteni, 's Pausen lijfarts, heeft toegestaan, dat Zijne Hei ligheid bedien (Donderdag) het bed eenige uren mocht verlaten om in zijn slaap kamer aan Zijn lessenaar te werken, echter alleen wanneer Ihet weer daartoe medewerkte. De gezondheidstoestand van den Paus blijft stationnair. De geneesheer heeft Donderdagmorgen geen nieuwe sympto- nen geconstateerd. Zijne Heiligheid mocht evenwel het bed niet verlaten, aange zien het weer te vochtig is. De overstroomingen op de Philippijnen Het Amerikaansche Roode Kruis heeft Woensdag bericht ontvangen uit Manilla, de hoofdstad van de Philippijnen, dat door id'e jongste loverstroomingen op de Phjlippijnen 15000 huizen zöjn beschadigd' of vernield. RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 11 December i HILVERSUM I (1875 M.) Algemeen Pro gramma, verzorgd door den KRO. 8— 9,15, en 10 gram. pl.; 11—12 bijbelsche cau serie; 12,15 ide KRO-melo disten m.m.v. solist en gram/ pl.; 2 offjgelspel; 3,05 gram', pl.; 4,15 KRO-orkest mjn.v.-soliste; 5 gram. pl.; 5,15 KRO-orkest; (Ofni 6 temd en tuinbouwcauserie); 7 berichten; 7,15 Ide KRO-luchtlijn; 7,35 „Van tabak tot sigaar";' 8 berichten ANP., mödedeelingen; 8,10 KRO-Meloidisten; 8,80 radio-toonèel 9 gram. pl.; 9,10 vervolg KRO-Meloidisten; 9,30 gram. pl.; 9,40 KRO-syimphonie-or- kest) 11,15—12 gram. pl» HILVERSUM II (301 M.) 8 VARA. 10 VPRO. 10,20 VARA. 12 AVRO. 4 VARA 7,30 VPRO-. 9 VARA 8 gram. pl.; 10 morgenwijding VPRO; 10,20 voordracht; 10.40 gram.pl.; 11 vervolg voordracht; 11.20 gram.pl.; 12 gram.pl.; 12.35 De Pal- ladians; 1.30 gram.pl.; 1.45 Het Omroep orkest; 3.15 Het AVRO dansorkest; 4. „Melody Circle"; 4.40 orgelspel; 5 kin deruurtje; 5.30 De Ramblers; 6.35 politiek radiojournaal; 6.55 gram.pl.; 7 „Opvoe ding tot gemeenschapszin"; 7.20 gram.pl.; 7.30 berichten V.G.P.; 7.35 „Wat dunkt U van den mensch; 8 piano-recital; 8.30 filmpraatje; 9 De Flierefluiters; 9.30 ca baret-liedjes; 9.45 vervolg De Fliereflui ters; 10.05 vervolg cabaret-liedjes; 10.15 vervolg de flierefluiters; 10.30 berichten ANP; 10.40 Avondwijding; 11 Jazzmuziek (gram.pl.); 11.3012 gram.pl. MARKTBERICHTEN ZIERIKZEE, 10 December. Gerst f8.50 8.75; Haver f7; Bruine Boonen f 8.25 11Erwten (schokkers) f 15.75—16; p. 100 k.g. Aardappelen, Witte Eigenh. f 2.10; Bonte f2.25—2.30; Blauwe f2.30—2 40; Drielingen f 1.20; per 100 k.g. Uien, gr. bruine en id. witte f 0.70; per 50 k.g, Stroo, ongeperst f7—8.50; id. geperst f 9—9.50; per 1000 kilogram. Aanvoer en vraag tamelijk. Ccöp. Veiling Zlerikze© Groote Veiling Kipeieren f 4,70. Kleine Veiling: Kipeieren f4,30—5,20. Kleine dito f3,80—4,60. Eendeieren f 4. Boter f 0,61—0,70. Boterprijs Commissie 76 cent plus om zetbelasting. ST.-ANNALAND. Uienveiling vafm 8 Ded. 835 balen Rijnsburger (gewone) f 1.55; 50 balen id. (grove) f 1.50—1.56 20 balen id. (idriel.) f 1.20; 5 balen id. (pic'klers) f 5.61; 25 balen id. (stek) f 0.60. Alles per 100 K.G. Vellingsvereen. »De Eendracht*, Tholen Rijnsburger Uien f 1.59; Drielingen f 0.98 P;cklers f4.13; per 100 kilogram. Bloem kool 21/2—5 ct. per stuk. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT Een oyclonale depressie met warme Zuidwestelijke windstroomingen trekt Noordoostwaarts tuisschen Schotland en IJsland. Het gebied van faoöge drukking handhaaft zich en behouldt haar middel punt over Polen. In Zuid-Engeland en Zuidoost-Duitsdh- land is de temperatuur om het vries punt.. Zoowel over Engeland als over Duitschland worden uitgebreide mistge- bieden aangetroffen. Die over het Noor delijk ideel van het waarnemingsgebied namen nog in omvang toe.. Eeh krachtige Zuidwestenwind voert over de Britsche Eilanden en Scandinavië warme lucht aan, wlaardoor over Zweden de vorst aanzien lijk afnam. Ook kwam hier en daar nog matige neerslag voior. Onder aanven- kel ijken invloed van 'de hoioge drukking en bij Oostelijke wind zal hedennacht geen of nog lichte vorst voorkomen. Overdag kan temperatuur om het vries punt tot lichte dooi worden verwacht. r 473ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 3de lijst Trekking: van Woensdag: 9 December 1936 Hooge Prijzen 2000.16018 1600.— 13901 200.— 14854 lflO.— 1777 12451 18299 Prijzen van 30.— 69 344 520 1349 2098 2567 2638 2788 2939 3267 3489 3690 3926 4037 4089 4256 4485 4674 5141 5224 5779 6136 6264 6292 6392 6892 6946 7209 7652 7734 7876 8377 8462 8632 8887 9395 10267 10404 10581 10778 10987 11432 11449 11492 11518 11901 11954 12133 12148 12251 12309 12521 12529 13457 13556 13642 13702 14039 14125 14245 14268 14383 14465 14604 14324 14892 15311 15492 16467 16539 16616 17031 17099 17160 17330 17374 17675 17761 17814 17968 18108 18206 18770 18868 19522 19542 19747 19954 20045 20165 20417 20495 20749 20980 Verbeteringen 2e klas, 2e lijst: 11923 in. a. 11.033; 16653 m. z. 16633.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3