Een goeden smaak VAN HOUTENS CACAO heelt iets dat goed smaakt. Onze cacao smaakt goed, smaakt zelfs tieel goed. Zóó goed, dat wij U slechts Uit Stad en Provincie 0 m hij zonder verwijl bij het parlement een crediet van 500 millioen zou aanvragen, ten behoeve van de vervolmaking der defensieve organisatie aan de grenzen, en vooral in de Noordelijke streek, welke thans voornamelijk door „waterwerken" verdedigd wordt. De Spaansche zaakgelastigde te Berlijn, Rovira, is gisteravond toen hij zijn huis wilde betreden, door 2 Span jaarden aangevallen. In de vechtpartij', welke hierop volgde, werd Rovira ge wond. De beide aanvallers wisten met de aCtetasch van den zaakgelastigde te ontkomen. In Wallstreet erkent men ten volle, dat het resultaat van de verkiezingen Jmeer is dan een „stemmen-aankoop'ï door middel van uitgaven-politiek en steunprogramma der regeering. De vele millioencn stemmen, die op Roosevelt zijn uitgebracht, kunnen niet door geld worden gekocht. Het resultaat wil slechts zeggen: een sociale ommekeer, ten deele veroorzaakt door het feit, dat de repu- blikeinsche partij onder Harding, Coo- lidge en Hoover niet heeft ingezien, dat de wereld sinds 1914 is veranderd. ZIERIKjZEE. De bewoners van het Roode Dorp hebben dezer dagen opge richt de Buurtvereeniging „Het Oranje Dorp". Het bestuur is als volgt samen gesteld: Jac. G. van Maanen, voorzitter; J. W. Roskam, secretaris; P. Matthijsse, penningmeesster; D. v. d. Sluis en A. v. Dixhoorn, commissarissen. Ingesteld werd een versieringscommissie, waarin zitting kregen de dames M. van Maanen, Quist en Catshoek en de heeren Jobse en S. Quist. Waar blijven het Hofferplein en omgeving, het Padje en anderen? De Afdeeling Zierikzee van den K.N.M.B. houdt hedenavond half negen in de Sociëteit „Concordia" een verga dering, waarin als spreker optreedt de heer H. J. Hagelen, chef hoofd afdee ling standsbelangen der K.N.M.B., welke een causerie houdt over: „Het nut en de noodzakelijkheid van landelijke or ganisatie." HAAMSTEDE. Het comité voor aanbie ding van-een huldeblijk bij gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard is nog uitgebreid en thans definitief vastgesteld. Het bestaat uit: Jhr. R. Röell, burgemeester, voorz.; mevr. E. J. M. Vis—Geluk; ds. A. Kentie; ds. J. M. Mulder; dr. J. Westendorp Boerma en M. den Boer, wethouder. ELLEMEET. Vanneer zich vóór Zater dag ia.s. genoeg deelnemers aammlelden, zal Maandag 9 Niclv. voor de jongens en Dinsdag 10 Nov. voor de meisjes, de avondschool weer begininen. Ben W|o|o.rd van aanbeveling om dit herhalingsonder- wijs te volgen is wiel overbodig. Burgerlijke Stand over Oct. Geboren'. 27, Jan Cornelis, z. viain Job den Boer en Adriana' v. d. Werf; 31, Maatje Mjajria Dina, d. van Adrie van der Biijl en Ddna Jakoba Dorreman. Gehuwd: 28, Johannes Adriaun van Oeveren, 24 j., jm., van Kortgene en Maria Cornelia Hanse, 21 j., jd. Overleden: 2, Stoffelina, Cornelia Kooman, 45 j., ec'htgenopte vain Cornelis va;n der Nood. NOORD WELLE. De opbrengst van de speldjesverkoop ten bate van het Ned. Hervormd Sanatorium1 „Zonnegloren" te Soestduinen bedroeg alhier, dank Zij1 tie ijiver van mej. Adri Boslooper, het ïniojoie bedrag vian f 5,30, hetwelk is opgestuurd voor de Suppletiebas van „Zonnegloren". DREISCHOR. Met ingang van 1 Dec. a.s. is ials leerling-verpleegster in het Kindersanatorium „Hoog Blariciulml", bij Laren (N.-H.) aangenomen, imiej. Willy Telle, van hier. POORTVLIET. Het bestuur .van het Waterschap Poortvliet heeft aanbesteed het delven van 3 perceelen watergang, gelegen aan den Zuiddijk, Snabbe en Nioordhoek. Ingeschreven werd voor den Zuiddijk door: Iz. Geuze Dz., voo.r f0,13 per M.; Jao.| Uij'l, 'voor f 0,15 per M.; M. A. Nieuw kerk, voor f0,16 per M.; Joh.s A. van Tiggele voor f 0,20 per M.; W. Anthonisse Az., f 0,125 'per M.; M. v. d. Klooster, voor f 0,19 per M. i Voor Snabbe werd ingeschreven door: 12. Geuze, voor f0,12 per M.; Jac. Uijl, voor f 0,14 per M.; H. A. Nieuwkerk, voor f0,11 per M.; Joh.s A. van Tiggele, voor f 0,25 per M.W. Anthonisse Az., voor f 0,15 per M.; M. v. d. Klooster, voor f 0,201 per M. Voor den NoordhiO|ek werd ingeschreven door: JaiC. Uijl, 'voor het breedte gedeelte a fl,40, het smalle a f0,17 per M.; M. A. Nieuwkerk, voor het breede gedeelte f 1,25, het smalle f 0,16 per M.; W. Antho nisse, Ivoor f 0,17 per M.; M. v. d. Klooster voor; f 0,21 per M. De vergunning viel als volgt: de Zuid dijk aan W. Anthonisse voor f 0,125 per M.; Snabbe aan H. A. vian Nieuwkerk, voor f 0,11 per M.; Noordh|0|ek aan M. v. d. Klooster voor f 0,21 per M,. THOLEN. Toen de heer Moelker Dins dagavond de inzet van deze WMiteroaim1- pagne van het Departement Tholen t|Ot „Nut vgn 't Algemeen" opende, was geen plaats onbezet in de zaal van hotel Hoek. Terecht merkte de voorzitter op, dat gezien de buitengewone opklomst, men iets bijzonders verwachtte. Het was dan CÖk een avond van lOUgekende-mysteri- euze Wonderen, die de"heer „Larette" ions liet zien. De vingervlugheid en goochel kunst was zoodanig, dat imen bij wijlen perplex ^tond en niet klofi indenketo, dat een mensch zich dusdanige trucjes die aan het ongelooflijke grenzen', kan aanleeren. De zaal daverde bij w'ijlen van de laclh, vooral toen hij experimen teerde met eenige aanwezigen uit het publiek, die er telkens danig tusstiaen genomen werden. Ooik was hetgeen wij zagen van telepathie, werkelijk sublieml Den eersten avond van dit seizoen was voor het bestuur werkelijk een suc'ces en een goede vervanging van het vorige jaar, dat zidh kenmerkte door meer ernst en wetenschappelijk veel goeds bevatte. Ernst is goed, dóch ook de humor moet op zijn tijd gehoord Wlorden. Het te Bilbao verschijnende blad La Tarde maakt melding van de ontdek king van een spionnagegeval, waarbij o.m'. de Oostenrijksche consul en de consul van een der Zuid-Amerikaansche repu blieken betrokken mloeten zijn. Zij moeten ven hun funcities en betrekkingen gebruik gemaakt hebben, om paspoorten te le veren aan verdachte personen, die on der toezicht van de politie stonden en een heelen handel in valsche identiteits papieren hebben gedreven. TOONEEL EN FILM I „Flirt in Weenen" Een vliegmachine glijdt zachtjes door de lucht naar Weenen. Maar niet zacht genoeg vOor Jack, een van de passagiers. Zijn maag waardeert niet de wonderen, van het moderne reizen. Jim, zijn vriend, heeft een moderner maag, die hem in staat stelt de opera's van Weenen te be wonderen. ïn Weenen bezloeken beide vrienden het Femina-restauramt; dans, mu ziek en wijn* Elk tafeltje is telefonisch te bereiken, waardoor Jack verbinding krijgt met een aardig meisje. Het meisje wil met Jack dansen, doch zijn vriend smeert hem een mannetjesputter van een vrouw aan en danst zelf mét Greta. Zij vertrekken met z'n drieën, doch buiten wordt Greta oipeens ernstig. Wat is er ia.an de 'hand? Zij vertelt, dat haar ouders zijn .achteruitgegaan en als ze nu mlaar de kamer konden verhuren, die toch over is Den volgenden mlorgen huren beide vrienden de kamer, tegen den dubbelen prijs, die Greta's moeder vraagtGreta laat haar nieuwe vrienden de stad zien, samien gaan ze zeilen :en zwemmen. Jim komt t.ot de ontdekking dat Greta rniooi kan zingen en Jack,/dat ze goed kan dan sen. Jack wjl haar danslessen laten geven en jjm' zal zorgen voor zanglessen. De dansmeester is enthousiast, diotdh Jim heeft minder suclces bij den directeur van de opera Falkenheim, die hem de deur laat uitzetten. Hij geeft echter den moed njet lop. Wanner Jjm de dochter van Falken- heim leert kennen, besluit hij haar vo|or zijn plannen te interesseeren. Hij Weet haar z'oover te krijgen, dat zij bij hem komt theedrinken, terwijl hij Greta's broer met een briefje naar Falkenheim stuurt, waarin staat, dat diens dochter bij Greta Wordt gevangen géhioluiden. Falkenheim 'haast Zich naar Greta's woning, waar hem' een imiuzikale ontvangst wacht. De list gelukt en Falkenheim1 zegt, dat hij een m'eisje als Greta juist noiodig heeft. Het is de avond van haar debuut. Zij zingt de holoifdrol in „De Regiments- dochter". Vioior het eerst hebben°Jim en Jaiclk dien dag 'getwist. Waaroml? Natuur lijk) oni Greta! Beiden houden Ze van Greta, doch begrijpen, dat ze als goede vrjenden beiden afstand imbeten doen. En zooi wiordt de avion d Van Greta's eerste optreden de avond van het laat ste optreden der'beide vrienden in Wee nen. Den volgenden morgen vliegen Zij Weg, al beloven zlij eens terug te zullen klomlen. RECHTZAKEN Fabrieksmeisje vermoord Twaalf jaar geëischt In hooger beroep stond gisteren voor het Haagsche hof terecht een 25-jarige gewezen meesterknecht uit Leidein, die door de Haagsche rechtbank is veroor deeld tot vijf jaar gevangenisstraf, we gens doodslag gepleegd in den avond van 14 April in de hal van een bios cooptheater aan den Stationsweg te Lei den, waar hij een 22-jarige fabrieks arbeidster uit Zoeterwoude, uit wraaic met een broodmes eenige steken in den rug heeft toegebracht. Het slachtoffer is kort hierna overr leden. De officier van justitie, die we gens moord, 12 jaar gev.str. had ge- oischt, heeft tegen dit vonnis geappel leerd. De verdachte, door den president ondervraagd, zeide, dat hij zijn. daad in wanhoop had verricht, daar hij door toedoen van het meisje, met wie hij een verhouding had, was ontslager,v Hij had daarbij echter niet de bedoe ling haar te dooden. De advocaat-generaal betoogde, dat de lezing die gedachte thans van zijn ge drag geeft, geenszins overeenstemt met zijn vroegere uitlatingen, waaruit blijkt dat hij wel degelijk het voornemen had het meisje te dooden. De opgelegde straf achtte hij niet in verhouding tot den ernst van het mis drijf en daarom eischte hij twaalf jaar gevangenisstraf. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Bedactu) Copie wordt niet teruggezonden Ouwerkerk, October '36. Mijnheer de Redacteur, In uw blad las ik een ingezonden stuk, geteekend Ouwerkerk's Groene Kruisbe- stuur, waarin veel persoonlijks tegen mij is gericht en daarom vraag ik nogmaals een plaatsje. Moet ik dan nogmaals zeggen dat het niet tegen de Groene Kruisvereeniging gaat, maar tegen het oude bestuur van de vereeniging tot ondersteuning van be hoeftige kraamvrouwen? Leest mijn in gezonden stukje, maar leest goed, en verdraait het niet. Verder lees ik: Hij spreekt over af braak door hen die hun voordeel ge had hebben. Noemt het Groene Kruis zelfs een goede vereeniging en meent over eerlijke en onbaatzuchtige hande lingen mede te kunnen spreken. Er staat: de vereeniging kan daar het best over medepraten. Leest dus béter of vraagt uw schoolgeld terug. Ik lees de vraag: wat is er afgebroken? Misschien noemen jullie het wel op bouw, als een bestuur van eene vereeni ging gelijktijdig of op hetzelfde oogen- blik het den rug toekeert. Zonder dat I. MIJNHEER PIMPELMANS GAAT UIT VISSCHEN Maar, kinderslief, Wat wil 'tgeval? De boot drijft dichter naar den wal;, Het haakje heeft geen steunpunt meer, En slingert losjes heen en weer. •Een auto nadert om den hoek.... Kijk uit, chauffeur! Pas op die kloek! Doordat de auto uit moet wijken, En raak'lings langs het hek komt strijken, Neemt hij meteen het haakje mee, En 'tmotorbootje volgt gedwee! Weer Pimpelmans raakt tot z'n spijt Z'n heerlijk visschenmaaltje kwijt. daar andere reden voor zijn dan heb zucht, want deze vereeniging heeft ten allen tijde van zijn bestaan (en dat is van 1904 volgens het reglement) alles gedaan en nagekomen wat ze heeft be loofd en zelfs deed ze meer dan wat ze behoefde te doen, zonder steun van rijk, provincie en gemeente. Ik weet dat niet iedere vereeniging daar op kan roe men want ik ken er, die bij de ge boorte al steun noodig hebben van alle drie: rijk, provincie en gemeente. Oor deel nu zelfs lezer (es), of dit opbouw of afbraak is, als een onbaatzuchtig be stuur de vereeniging in de steek laat. Ik lees: Maar we begrijpen niet dat Maijs op eens zoo'n warm gevoel toont voor behoeftige kraamvrouwen. In 1933 is Maijs al inwoner onzer gemeente ge worden en nooit lid der vereeniging. Grover leugen heb ik nooit toegepast gezien als deze. Dat kan men wel in een vlasschuur daarstellen, maar niet zonder bestraffing in een blad wat door het geheele land wordt gelezen. Welnu bestuur komt u overtuigen dat ik in het bezit ben van een kwitantie ten name van mij en gedateerd 25 Januari 1934. Is zoo iemand lid of niet? Is daar nu werkelijk het geheele bestuur aan te pas moeten komen? Of hebben er ook nog buitenstaanders aan deel ge nomen, om zich met zoo'n onbenullig, verdraaid en leugenbericht er uit te willen redden? Ik lees: Zoo zijn er meer in de kleine groep, die hoewel jaren in de gemeente woonachtig, nooit lid der vereeniging meenden te moeten worden, nu op eens vol vuur voor behoeftige kraamvrouwen zijn. Is dat niet wat vreemd? Ik schrijf: Zoo ziet men dat het ge heele menschdom nog niet van daden is gediend, die niet door den beugel kun nen en nu ze zien dat een onbaatzuch tig bestuur de vereeniging heeft ver laten, ze dadelijk toetreden als lid, om de onbaatzuchtige gelden en goederen weer in 't bezit van de vereeniging te kunnen stellen. Ik lees: Steeds is opgebouwd, het oog gericht op het algemeen belang van Ouwerkerk, zonder ooit eenig persoon lijk voordeel of belang. Ik schrijf: als (dit waar was, dan hadden jullie die vereeniging gelaten zoo ze was, en had een afdeeling Groene Kruis opgericht met oprichtersgeld. Met dank voor de plaatsing, J. MAIJS, Voorzitter Kr.V.V. TELEGRAMMEN De burgeroorlog In Spanje Het beleg van Madrid De colonne van Ascensio Cabavillas is bij .het krieken van den dag het dorp Alcorcon, dat op 11 K.M. van Madrid is gelegen, binnengerukt. De voorstad van Madrid, Carabanchel, ligt thans on der het vuur der colonnes van de op standelingen. De heden ondernomen ac tie strekt zich uit over een frontlengte om Madrid van 20 K.M. Woensdagnacht werd door de Radio club van Teneriffe een officieel commu niqué van de opstandelingen uitgezonden, waarin werd medegedeeld, dat Woens dagavond te 21 uur de 7e divisie van de rechtschen Alcorcon. Leganes en Ge- tafe hadden bezet. De troepen zetten den opmarsch voort. Succes der Regeeringstroepen Van het front in Aragon wordt ge meld, dat de regeeringstroepen in den sector Tardiente belangrijke terreinwinst hebben behaald en strategische punten op den vijand hebben veroverd. De op standelingen deden een tegenaanval doch werden met zware verliezen afgeslagen. Nederlaag der Regeeringstroepen Uit Avila wordt vernomen, dat de re geeringstroepen bij Villa Ciosa Woens dag zware verliezen leden. Na een ge vecht van twee uren trokken zij terug. De leiding van de opstandelingen schat het aantal van de tegenstanders in dit vecht op 5000 man met 30 tanks. 400| man van de regeeringstroepen sneuvelden. De overwinning van Roosevelt Volgens de laatste uitslagen van de Presidentsverkiezingen iti de Vereenigde I Staten, behaalde Roioisevelt de overwin ning in 46 staten mlet 523 stemmen in het kiescollege, terwijl Landoin alleen in de staten Maine en Vermont, die 8 stemmen in dat college 'hebben, de 'Overwinning behaalde. De uitslagen van de verkiezin- gen Jn 22,035 van de 100.737 districten is nog niet bekend. Het is zeer waar schijnlijk dat Roosevelt het ongekend groote aantal van 25 millioen stemmen op Zijn persoon zal vereenigen. In het Huis van Afgevaardigden en in den Sejnaat zullen de Democraten de absioilute meer derheid hebben. Twee broertjes overreden Donderdagmorgen zijn te Labbegat bij Waalwijk (N.-Br.) twee zoontjes van den landbouwer van Peer, op weg naar sdhoioil, door een hen achterop komenden vrachtauto: aangereden. De 9-jarige Jan en de 8-jarige Barend kwamen onder den Wagen terecht. Jan Iwlerd op slag gedood. Zijn broertje werd zWiaar gewond onder den vrachtauto: vandaan gehaald. De Koningin als troosteres Het was Donderdagmorgen tusschen (half elf en elf uur voor de Prinses' Julianakerk aan de Nieboerweg te Den Haag een druk gerij van auto's. Uit sluitend genoodigden werden tot het kerkgebouw toegelaten en deze genoo digden, alle nagelaten betrekkingen van de bij den jongsten storm omgekomen Scheveningsche visschers zouden door H.M. de Koningin, die behoefte had ge voeld persoonlijk de zwaar getroffenen te troosten, worden toegesproken. H.M. begaf zich naar de Consistorie kamer, waar zij iedere familie afzonderlijk ontving ioi het bijzijn valri den predikant van het kerkgenootschap, waartoe de betreffende familie behoort. De Koningin sprak bijzonder hartelijk, vriendelijk en troioistvoi en daarbij vertelde zij met groo te weemoed onder meer, dat Zij gisteren op haar kruistocht mlet de „de Ruijter" langs de wrakken van de beide veron gelukte visschersschepen had gevaren. Eerst tegen kwart voor een verliet de Koningin het kerkgebouw. MARKTBERICHTEN I ZIERIKZEE, 5 Nov. Gerst f 8; Halver f7; Bruine Booinen f 12—12,25; Erwten (schokkers) f 13—14,50; Aardappelen, bo|n- te f 21,25—2,50; blauwle f 2,40; Drielingen f 1,05 per 100 k.g. Uien, groote bruine en witte f 0,60—0,65 per 50 k.g. Stroo (ongeperst) f 5,50 per 1000 k.g. Weinig aanvoer en vraag. Coöp. Veiling Zierikzee Groote Veiling Kipeieren f 5,60. Kleine Veiling: Kipeieren f h,40—5,80. Kleine kipeieren f 4—5,—. Eendeieren f 4,30. 'Boter f 0,65—0,78. BUITENLANDSCH WEEROVERZÏCHT Het gebied van hooge drukking in het Oosten nam ndg iets in beteekenis toe en breidt zich naar het Noorden uit. Het gebied van lage luchtdruk in het Zuiden I nam iets in beteekenis af en vertoont depressiekernen ten Zuiden van Groen land. Een nieuwe daling, die langs den j 58sten breedtegraad nadert, zal vermoe- delijk wel weer langs de Noorsche kust naar de Poolzee trekken. Over geheel West- en Centraal Europa béwegen zich I met matige snelheid warme en zeer vochtige luchtmassa's, die sterke wolk- vorming veroorzaken. Deze wolkenmassa's reiken volgens de vliegtuigwaarnemingen tot boven de 3000 meter. Hier en daar 1 vormer zich smalle strookvormige ge bieden met opklarend weer. Over bijna het geheele waarnemingsgebied valt ma tige regen. Slechts enkele stations maken melding van meer dan 10 m.M. Aan dc Noordzijde van de as van het lagedruk gebied waaien Arctische winden, die echter op IJsland afnemen. Voorloopig is er in het weer ten onzent weinig ver andering te wachten en blijft het weer zijn somber en betrokken karakter be houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3