DAM PO daar lucht je van op. Sukkelt Gij met Uw spijsvertering? M.S.S.-cachets Hoofd- en Neusverkouden Doe wat Datnpo in beide, neusgaten. Doos 30, Pot 50 ot. Bij Apoth. en Drogisten. omvangrijke doch zegenrijke werk dat in de gestichten voor lijders aan val lende ziekte te Haarlem en Heemstede ten behoeve van onze ongelukkige me- demenschen verricht Wordt. De heer Looijenga opende de bijeenkomst met gebed en schriftlezing en leidde de spr. met een kort woord in. Het was een mooie avond, waarop het bestuur van de „Macht van het Kleine" met voldoening kan terugzien. Bij genoegzame deelname- zal deze winter wederom voor de niét-leerplich- tige jeugd een cursus voor vervolgonder wijs gehouden worden. Men kan zich daartoe vóór 1 November opgeven bij het Hoofd der Openbare School. Dhr. J. van Brummelen. SCHERPENISSE. De slager E. Slager heeft een varken geslacht dat ongeveer 650 pond schioioin gewkjht woog. Dit dier was gemest door 'bakker C. Wessels en Was 18 maanden o,ud. In de openbare school zal er dezen winter wederom een 1 andbbuiw'cursus wor den gegeven .vanwege de Z.L.M. Dat de handel in aardiappelen alhier een viot verloop heeft, blijkt wel hieruit, dat er deze week on geveer 6000 H.L. zijn verladen. Enkele schepen waren bestemd vooir Argentinië. LANDBOUW EN VEETEELT De zwevende gulden Neen, We iwlillen nu geen pleidooi meer houden voor of tegen devaluatie. Het is nu eenmaal een feit, de gulden is ge vallen. En hij (móge o;0|k: nu pog aan |fiet zweven zlijn, straks komt hij op loins neer. Hoe kraditig, dat weten wjij' niet. En of wij die sto'oten zulten kupnen af wenden, door ioip anderen te verhalen, wat het ons mCer 'kost, dat is pok de vraag nog. Sijmen, de boer en de fcu.ip- der, laat bij zulke manipulaties in dein regel een veer. Zijn bedrijf is te oinbe- sdhiut. Het is begrijpelijk, dat er producten zijn, die, to men minder frands, ponden, dollars e.d. voiojr een gulden krijgt, duur der worden, Dat is onafWlendbaar. Al thans als 'd»eze stoffen alleen uit het buitenland komen en niet in ons eig'eft land igefabrideerd of door iniandsdhe pro ducten vervangen kunnen worden. Gun stig is daardoor het geval voor de stik- stoifreststoffen. Nu wij, in tegenstelling mlet vroeger jaren, onze eigen industrieën hebben voor het vervaardigen van stik- stol'meststoffen, nog wel meerdere in ver schillende deelen van ons land, kunnen wij het zonder buitenlandsdhe stikstof stellen. Want ons Nederlapdsdh fabrikaat is tip-top. Dat weten de gebruikers van de Hollandsche producten als kalksal- peter, kelk ammonsalp eter, e.a. 'wel te ver tellen. Niet voor niets worden deze in ons land het meest, verreweg het meest gebruikt. Hier is Holiandsdh fabrikaat van Holiandsdie degelijkheid. Er zijn andere Noodzakelijke meststof fen, die alleen maar uit het buitenlan 1 komen, zooals kali en slakkemmeel. De leveranciers van de kali hebben zich voor alle zekerheid m'aar uit de markt terug getrokken. Dat gaat met een Tnomiop0'! te- artikel erg gemakkelijk. Slakkenmeel i,s geheel vrij en wordt jwfeer verhandeld als gewoon. Natuurlijk is de prijs iwiat opge- Ioopen, maar daar kupnen nioiclh de 'fabri kanten noch de importeurs iets aan doen. Gelukkig was de prijs reeds laag. Men vergete niet, dat de prijzën thaps gel den per pelt. zg.n. oplosbaar fosforzjuur. Om ze te vergelijken met die van vroeger, Imloet men er nu ongeveer 10 pet. af doen en evenmin over het hoofd zien, dat de geldswaarde van de 50 pdt. kalk in slakkenmeel eveneens gestegen is. Slakkenmeel is, goed bekeken, toch nog goedkoiop en dat is m'aar zeer gelukkig. De Najaarskeuringen van dekhengsten in Zeeland Verschenen is het boekje viooir de te houden Najaarshengstenkeuringe|ni, wia'ar- voor in totaal 161 hengsten staan inge schreven. De keuringen zullen plaatsheb ben als volgt: Z i e ri kzee 27 O'-dt. 2 (U-,'; Kattendijke 28 O-ctt., 9,30 u|u,r; Axel ,29 Oct., 9,30 upr; Oostburg, 30 Oct., 9 uur en op 31' 0'C)t. te 8,30 upr. Ook ditmaal beloven deze keuringen weder zeer belangrijk te zujlen worden, al is ook het aantal inschrijvingen iets teruggelcopen tegenover najaar 1935, toen niet minder dan 193 hengstejru werdien ingeschreven. Het aantal inschrijvingen is over de verschillende keuringsplaatsep, verdeeld als volgt: Zierikzee 15 (8); Kat tendijke 32 (9); Axel 42 (22) en Oostburg 72 (38), waarvan de tusschen 21/2-jairi- gen zijn. De teruggaing der inschrijvin gen zit hem» hooifdzakelijk in de Ikieurimgs- pla-atsen Zierikzee, en Oostburg, en we] voornam'elijk bij de 21/2-jia-rigen. In 1935 bedroeg het aantal voor beide pla|a;tsen 17 en 51, terwij'l dit thaps 8 ein 38 is, waarbij te bedenken valt, dat dit najaar verschillende jonge hengsten uit Tihiok|p te Bergen op Zoom' zijn gekeurd, terwijl voor Oostburg zeer waarschijnlijk eenige hengsten m'eer worden thuisgehouden tot de voorjaarskeuring. Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij Veevoederbureau. Voor het in Zeeland op te richten Veevoederbureau heeft het Dag. Bestuur als vertegenwoordigers der Z.L.M. de navolgende personen aangewezen: C, J. M. Klompe te Dreischor, A. W. Cevaal te Grijpskerke en M. de Bruijne—Poison- nier te Cadzand. KERKNIEUWS Ned Herv. Kerk. Donderdag 29 Oct. zal mevrouw Voor hoeve uit Rotterdam' voor de afdeeling Zierikzee, van den Protestantenbond, een lezing houden over „Kagawa". De 46-jarige Japanner Toyohiko Kagi'a- wa, is een der mèrk'wtaardigste menschen van, onzen tijd. In zijn jeugd is hij Christen geworden. Met Volkomen zelfverlooche ning tracht hij de Christelijke naasten liefde in practijk te brengen. Hi) heeft de arbeiders en de boeren georganiseerd, het algemeen manpenkiesnedht doorgezet en in het bijzonder op coöperatief terrein wonderbaarlijke resultaten bereikt. In de achterbuurten der groote steden en bij' de arm'e visschers en landbouwers vindt hij een onbegrensd arbeidsviel|di. Zijjni moreel gezag is 200 grofoft, dat het mili taristische Japan hem' ongemoeid lajait, ondanks zijn, openlijk uitgesprolWeini paci fistische opvattingen. Zijp eenvoudig huisje bij Tokioi is voor tallppzen een hei ligdom'. Evenals de bij' ons beter bekende dokter Albert Schweitzer, die zlij'n. leven wijdt aan de bestrijding van ziekten bij de Afrikaansche negers, is Kagawa een lichtend Voorbeeld in deze |d|uistere tijden. SPORT VOETBAL 25 OCTOBER K.N.V.& :y Afdeeling IV. i 2e klasse A. Goes—Breda 0—2. Middelburg—H.E.R.O. 1—2. VlissingenT.S.C. 3—2. Terneuzen—De Zeeuwen 41. 3e klasse B. Z.8.C. Zierikzee I—Burgh I 12. Hansweert IEiland Boys I 1—4. Zeelandia II—Goessohe Boys 1 4—3. R.C.S. IE.M.M. I 11—2. 1e Bridgedrive Hotel „Van Oppen" Zaterdagavond vond in Hötel //Van Oppen", wederom georganiseerd door de heeren Brouwer, Doeleman, Sohiirmann en Unger, de Ie Bridgedrive van dit seizoen plaats, waaraan door 20 paren (4 dames en 36 heeren) werd deelgenomen. Gespeeld werd in 1 groep van 2 Beriep, met dien verstande dat in beide series elk paar 2 maal tegen dezelfde tegenstanders moest uitkomen. Na een welkomstwoord van den heer Brouwer, in het bizonder tot de deel nemers uit Roosendaal en Steenbergen en den heer Stroux, die speciaal uit Den Haag was overgekomen, nam de strijd een aanvang. Al gauw bleek dat er aan verschillende tafels (vooral voor de oneven paren) «keien van kaarten" waren uitge komen. Diverse malen werd dan ook klein slem aangeboden en gemaakt. Het was al in de kleine uurtjes (voor verschillende deelnemers, mede gezien de temperatuur, misschien wel wat te laat) toen de uitslag bekend werd gemaakt, die zooals gewoonlijk, met de noodige spanning werd tegemoet gezien. Deze uitslag was als volgt Even paren. Ie pr. de heeren H. Sohürmann en C. C. Unger met 42 matohpunten2e pr. de heeren W. J. A. M. Stroux en P. Wiebols met 48 matohpunten. Oneven paren. Ie pr. de heeren Cokx en Raaymakers (Roosendaal) met 41 matohpunten2e pr. mevr. Hoogetra en mevr. Koopman met 48 matohpunten (de heeren J. Stevens en J. Westendorp Boerma hadden eveneens 48 matohpunten, dooh hun soore was aanmerkelijk lager). De oommissie kan met voldoening op aeze drive terugzien, dooh, zooals boven reeds werd opgemerkt, werd het voor verschil lende spelers wel wat laat, terwijl het spelen in series ook geen algeheele vol doening schonk. De ijverige oommissie, die het toch wel niet bij eene drive zal laten, zal deze punten ongetwijfeld voor de volgende wei eens onder het oog willen zien. Z.S.C. Zierikzee I Burgh I 1—2 Onverwachte Zierikzee-nederlaag Gelukkige doelpunten Matige wedstrijd Volkeri wint voor Zierikzee den toss en laat zijn ploeg het eerst het meest tegen den vrij sterken dwars over het veld staanden wind, doch met de zon medespelen. Op een eenigszins glad ter rein trapt Kommer voor Burgh af. Het blijkt dat bij Zierikzee v. d. WesterÈ en N.N. niet van de partij zijn, waarvoor resp. Kouwenberg en Boogerd invallen met het gevolg dat Rossen linksback staat en de invallers rechtbuiten en rechtsbinnen. Hel begin van den Wedstrijd geeft enkele wederzijdsche aanvallen te zien, waarbij evenwel de verdedigingen de baas kunnen blijven. Zierikzee krijgt hier uit enkele corners te nemen welke niets opleveren. Burgh probeert het vooral van links maar Rossen en v. d. Hoek! Uit de Nieuwsbode van vóór 50 jaar 17 0>ct. Het onderzoek van het drink water wordt te Middelbiurg steed|s voortgezet. Spoedig (meg het rapport no pens de hoeveelheid en de (koje'd/amigheid van het wiater in de duinen bij 'de Oranje zon worden tegemOetge2)ien. Tengevolge van den hevigen storm uit het Z.O. en Z. wlaren verscheiden schepen genoodzaakt onder den wal bij Zierikzee een schuilplaats te zoeken. Uit zee kwam binnen een Engelscher barge, waarvan de zeilen waren Weggewaaid. Bovendien was het roer beschadigd en het sdhip lek. 18 O o t. Marktbericht Rotterdam'. Tarwe 'f 7,20 a f 7,50. Bruine Boianen f 9,75 a f 10,25. Erwten f 9,50 f 9,75. Uien f 1,— per 50 pond. De vischsloep 26 komende v,an Heijst, w'as uit den koers geraakt en op de Zeehonden plaat geslagen. De reddings sloep- „Prinses Wilhelmina" te Burg h- sliiiis voer, uit, nadat de opzichter vian de kust verlichting, de heer Bon Sr. gewaar schuwd bad. Met gevaar vpjoir eigen le ven werd de strandingsplaats bereikt en 'de sloep Imjet 5 man aan -hOord, behouden binnen gebracht De 21-jarige Maria D. te Gar mer wol de, die wofyr de rekJhtbank te Assen, Wegens diefstal van een japon tot 21/2 jaar gevangenisstraf' werd veroor deeld, is in de gevangenis krankzinnig geworden. zijn „thuis'' en ook keeper Rossen pp- derschept enkele aanvallen. De eerste goede kans is voor de roodzwarten als doelman Steijn een goed schot van Vol keri, na handig aangeven van Krijger, corner heeft weggestoimlpt, iwlaiama de bal goed voor het doel komt, Steijn weer wegstompt en Boogerd den bal krijgt, maar deze aarzelt met schieten en weg is de kans. Aan de andere kant gaat| door buitenspel van v. Zuijen ook een behoorlijke kans verloren als van den Hoek gemist heeft. Bij een volgende Zierikzee-aanval is Krijger er alleen doorheen, maar Steijn werkt zijn schot corner, die weer goed voor het doel komt, djojch wederom is de Burgh-doelman er met de vuist bij en na de daaruit voortvloeiende hoek schop, schiet van Bergen over. Zierik zee blijft het meest in den aanval en vooral Cock is in deze periode nogal actief met voorzetten, maar deels door te langzaam ingrijpen der binnenspelers, deels door opruimen der groenzwarte backs, die flink trapvast zijn, blijven doelpunten uit. Bij een uitval heeft Burgh pech als van Zuijen góed voorzet en N. Steur's harde fraaie kopbal net over de lat suist. Even blijven de gasten dan aanvallen en zij forceeren een hoek schop, die goed wordt genomen, doch door J. Rossen goed wordt weggewerkt. Ook keeper Rossen moet eenmaal op treden als v. d. Weel v. d. Hoek pasi seert en door uitloopen en wegtrappen kan hij' net redden. Krijger is niet for tuinlijk als hij bij een doorbraak net overschiet, maar eindelijk komt dan Zie- rikzee's reeds lang verdiende doelpunt ials een voorzet van links voor heil Burghdoel komt en Kouwenberg den bal laag in den hoek zet, Waardoor Steijn! geheel verrast schijnt te zijn en Zierik zee leidt (1—0). Weer komen de gast- heeren opzetten en Boogerd is er goed (doorheen, maar hij schiet net naast. Met een magere Zierikzee-voorsprong breekt kort daarop de rust aan. Na de rust wordt er door beide par tijen direct flink aangepakt. Door een beetje te forsch spel krijgt Burgh en kele vrije schoppen tegen zich en Steijn mioet zich eenjge -malen flink weren iom doelpunten te voorkomen, wat hem met een beetje geluk echter goed afgaat. Ook Rossen stompt een goed door D. Steun genomen vrije schop goed weg. Bij Zie rikzee zakken het tempo en het spel peil dan eenigszins, terwijl ook door te weinig rekening houden met de wind door beide partijen, de wedstrijd er niet fraaier op wordt. Zierikzee heeft dani (weer succes als na een voorzet van links Volkeri laag inschiet, doch juist even te voren heeft d<e scheidsrechter voor buitenspel (vermoedelijk van Boo gerd) gefloten, en kent hij dus dit doel punt niet toe. Van onze plaats gezien meenen we terecht, al hoorden we ach teraf verschillende andere lezingen van het geval. Bij een volgenden goeden aanval schiet Boogerd net naast en dan Weten de groenzwarten den glijkmaker te scoren als na een voorzet van rechts Rossen ver en gevaarlijk uitloopt en den bal mist, waarna deze voor het leege doel rolt en de linkervleugel der gasten m'aar vioiotr het inzetten heeft (1—1). Zierikzee beantwoordt deze goal met eenige goede aanvallen maar ver der dan -enkele hoekschoppen brengt zij het niet. Op zeer gelukkige wijze neemt Burgh vervolgens de leiding als Rossen na enkele malen goed te hebben inge grepen, na een ver schot iets uitloopt en in plaats van den bal te grijpeuf, dezen over zijn hoofd in het doel laat verdwijnen (1—2). Niet ontmoedigd zet Zierikzee weer eenige aanvallen op. Cock verknoeit en kele goed aangegeven ballen en Boo- Igerd mist -een fraaie kans door hoog over te schieten. Zierikzee wijzigt haar opstelling en zet alles op den aanval maar Steijn laat zich niet meer verschal ken en als scheidsrechter Koster het einde aankondigt, heeft Burgh een kleine doch kostbare overwinning behaald, waar mede zij heel wat -meer heeft gekregen dan haar toek'wóm, daar Zierikzee in het veld beslist sterker en, wat tech niek betreft, ook de meerdere was, maar de doelpunten beslissen nu eenmaal dien wedstrijd en wie id<e meeste maakt heeft beide puntjes binnen. Jammer voor Zzee dat twee blunders van haar keeper haar do overwinning kostte. Niettemin verdient Burgh ongetwijfeld een pluim voor haar goed volhouden en enthousiasme wat haar gebrek aan techniek veel vergoed de. De beste spelers bij haar vonden we de twee Kloets (rechtsback en spil) en D. Steur (vooral na de rust). Ook doelman Steijn kan op een goeden wed strijd terugzien al had hij Vrouwe For- tuna niet tegen zich. Bepaald zwakke plekken waren er in de ploeg niet. De voorhoedt- viel eenigszins tegen en is maarzelden gevaarlijk geweest. Iri an dere wedstrijden schijnt ze beter te zijn geweest Bij Zierikzee waren backs en halflinie de besten, al had de laatstej wat beter den aanval dienen te steunen. In de voorhoede wilde het niet vlotten. Te langzaam, te hoog en te doorzich tig spel gaven "de stevige Burghenaars steeds k ans met succes in te grijpen. Van der Westen werd hier wel zeer gemist, vooral wat doorzetten betreft. Doelmar. Rossen heeft verschillende goede dingen gedaan, maar, zooals gezegd, kost ten twee fouten van hem evenveel doel punten, wat net genoeg bleek voor deze nederlaag. Scheidsrechter Koster ten slotte hield van begin af aan de teugels zeer strak1, doch leidde den wedstrijd zooals van hem verwacht werd: over het algemeen rustig en goed. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Copie wordt niet teruggezonden Mijnheer de Redacteur, Verleen im'ij s.v.p. eein plaatsje in u]w veelgelezen blad. Nu' wij in -een tijd leven vajn voorbe reidende feesten, in verb'apd m|et het a.s. Huwelijk onzer prinses en [ederuit- komlend nummer yap uw bla-d oris (nieuwe berichten brengt van opgerichte buurt- tiommissies, zjoo vragen w'ij beleefd op name voioir 'het volgende. J.i Vrijdag avond werden er o-p dein Scheepstim'mer- dijk' biljetten in de blus gevon'd'ep, met een uitnoodiging op eein. bepaalde plaats samen te komen tol oprichting vaineen bunrtcö.mhiissie. Deze tuitnoiodiging was door niemand onderteekend. Zaterdag bleek tal spoedig idlat -dit bil jet maar b'ij' -enkelen was bezorgd, wat door verschillende bewoners als een be- leediging werd beschouwd'. Enkele, die toch naar de aangewezen plaats waren gekomen, kwamen tot de ontdekking, idiat zelfs -de bewoner er |o|ok niets van wist. Dojo.r deze zeer misplaatste grap-, ais grap te beschouwen en er verder geen aandacht meer aan te schenken, zOnhet alsnog zieer gewensdht Zijh dat alle be woners van de ScJheepstimhierdijk, idie er iels voor gevoelen tot oprichting bluiurtciomhiissie, zich heden (jMaandag)- iavond 8 funr te begeven -na,ar -het (ïiojdaiiteit W. Schot. Hopende diopr idit stihrij'ven andere buur ten voor dergelijke nietnonderteek'ende op roepingen te waia-rschuwien. Vele bewoners van de Scheepstimnierdijfc. TELEGRAMMEN De burgeroorlog In Spanje Succes der regeerlngstroepen In een officieel communiqué van de Spaansche regeering wordt medegedeeld dat Zondag aan het Noordelijk en Noord westelijk front rust heerschte. In den sector Loriana Escamplero bevestigden de regeeringstroepen hun stellingen. De opstandelingen werden met zware ver liezen afgeslagen. Een van hun afd-eelin- gen in deze streek heeft Zondag en Za terdag meer dan 600 dooden verloren. Aan het Zuidelijk front bombardeerden de luchtmacht der opstandelingen Mon- tero, doch zij slaagden er niet'in de po sitie der regeeringstroepen te wijzigen. Ook aan het Centrale front voerde de luchtmacht der opstandelingen eenige raids uit. De race om de wereld (M-iss Kilgallen en Leo- Kieran, die heb'- ben deelgenoimen aam de race loan idle wereld, welke inmiddels doior -den jour nalist Ekins is geWonmen, zijn Ziomdag 25 dagen na hun vertrek te Ne'w York aangekomen. Kieran was 3 uren later dan Miss Kilgallen. Nieuwe onderzeeboot In dienst gesteld De grootste onderzeeboot der Konink lijke Nederlandsche Marine, Hare Maje- steit's 016, die op de werven der Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen werd ge bouwd is Maandagmorgen in dienst ge steld. De onderzeeboot was hiertoe ge meerd nabij de schipbrug te Vlissingen, terwijl de omgeving voor het publiek was afgezet. De plechtigheid werd door ver schillende autoriteiten bijgewoond. Na dat vice-admiraal A. Vos de 016 had Beslagen tong Beladen gevoel Gebrek aan eetlust Last van bloedaandrang Hoofdpijn Warm hoofd Ziet Gij er daar door slecht uit? Lusteloos, geen werklust en reeds 's morgens bij het opstaan moe? Maak Schoon Schip, neemt: Zij bewerken een wonder. Al Uw klachten verdwijnen en Gij voelt U weldra een ander mensch. Opgewekt, vroolijk, als verjongd. Uw eetlust keert weer terug. M.S.S.-Cachets werken langzaam laxeerend en afvoerend. Iedereen kan ze goed ver dragen. Wilt Gij snel ineens -„Schopn Schip maken", neem er dan gerust twee tegelijk. 't Is een vondst van Apotheker Dumont. Prettig innemen, want Ge proeft niets. P«r koker van 12 stuki 60 cent. Overal verkrijgbaar. geïnspecteerd werd het schip van de Kon. Mij. „De Schelde" overgenomen en gaf de vioe-admiraal den commandant Luitenant ter Zee 1ste klasse, C. J. W, van Waning opdracht de 016 in dienst te stellen. -Terwijlr de- Marinekapel het Wilhelmus en de Parademarsch speelde werden vlag en wimpel geheschen, waar mede de 016 tot oorlogsschip was ver klaard. Doodelijlc ongeval Maandagmorgen stak de 73-j. rentenier de heer H. Jelies te Schoonoord, per fiets plotseling den rijweg over, zonder een teeken te geven, met het gevolg, dat hij door -een passeerende auto werd gegrepen. De autobestuurder, de heer P. Lever, uit Rolde, kwam tegen een boom terecht. Varn de 4 inzittenden; bekwamten |cfe bestuurder en de -heer T. Sdhuring uit Assem 'en de heer R. Schuring uit Sleen min of meer ernstige snij'wioinden. De heer J. Hiddiitg uit Wachtum werd! niet gewiomd. De aangeredene heer Jeliesch is kjort na het lotngeluik overleden. De andere personen komden na verbonidjem te zijn huiswaarts keeren. Bescherming der varkensmarkt Naar vernomen wfordt, ligt het in de bedoelibg van den Minister Van Lanidi- bouwi en Visscher'ij, de Nederlarudpcfie Veehouderijcentrale wedenöm in ide ge legenheid te stellen varkens bóven het Baoo-ngewidht af te nemen. Het ligt in -de bedoeling icj|oor deze maatregel de varkensmarkt tegen verdere prijsdaling te beschermen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, Veemarkt, Maandag 26 October. Aanvoer totaal 2600; vette run deren 446; vette kalveren 255; nuchtere kalveren 12; schapen en lammeren 1174; varkens 712; bokken 1. Vette koeien le 58; 2e 52; 3e 38—46; vette kalveren le 80; 2e 70; 3e 52—58; varkens (levend gewicht) le 43; 2e 42; 3e 41; schapen, le 43; 2e 38; 3e 29; lamineren, le 41; 2e 33; 3e 27; p. k.g*. Schapen, le f22; 2e f16; 3e f 12; lam ineren, le f 14; 2e f 10; 3e f8; p, stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer als vorige week; handel traag; prijzen als vorige week; vette kalveren, aanvoer on veranderd; handel lui; prijzen le lager, 2e -en 3e onveranderd; schapen en lam meren, aanvoer groot; handel kalm; prij zen als vorige Dinsdag; varkens, aanvoer iets minder; handel stil; prijzen dalende. Een klein partijtje schapen is voor ex port verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche eigenheimlers f 1,50—1,80Zeeuwsche eigenheimers f 1,40—1,60; idem) bónte f 2—2,20; idem blauwe f 2—2,20; eigenheim/ers blauw© f 1,50—1,60; idem poters f 1—1,30 per H.L.; Zandjaardappelen 3—4; kleine zónd- aardappelen 2—3 'et. per K.G. Met ge wone aanvoer en. kalmie handel. VLAS. Aanvoer3570 K.G. blauw, schoon, 60—68; 3000 K.G. Groningseh 60— 65; 4500 K.G. Hollandsch Geel 60—68; 600 K.G. Dauwrooit 50—56 et. per K.G. De 'mtarkt w-as vast gestemd. Er fwjas inleer kooplust. Op het land is vorige weeltj veel vlas verkocht. T|er beurze (wórd alles verkócht. Stoomzuivelfabriek „De Duii" Verkoopprijs boter 88 cent per pond. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De depressie, waarvan de kjern zich tus- sohen IJsland em Noorwegen bevindt, be- heersdht den weerstoestand ov-er bijna geheel West-Europa. Zondag passeerde 'mlet vrij' krachtige winden, regen en on weer, een uitlooper tover ons land. Thans ligt een nieuwe kern over de Iersche zee en het Kanaal, terwijl zicfh in hlet West-en op den Oceaan nog een -andere b'evindt. Over Zuid-Frankrijk is het wind stil. Over IJsland -en Noorwegen trekt een koude l|uidhtstnot°Hn|- Over bijna het geheele waarnemings gebied viel neerslag; plaatselijk was de afgetapte hoeveelheid zelfs zeer zwaar. Van tal van stations werd regenachtig weer gemeld. Sinds Zondag is de tem peratuur in het geheele gebied gedaald. De vooruitzichten blijven voor ons land ongunstig. De wind kan opnieuw tot stormkracht aangroeien. De kans op re gen blijft groot.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3