V MinisterColijn Kolen Een Radiotoestel Philips Radio DEZE KEER MAAR ST.-ANN ALAND ADVERTENTIES. Spoedeischende Buitengewone Algemeene Vergadering PLAN VAN UITBREIDING, Boekh. S. 0CHTMAN 8. ZOON, KALIZOUT 40%, HARING IN 'TZUUR „DE DAGERAAD" L. Geluk, f 89.00 Fa. W.J. WELTEVREDEN ERRES RADIO FIRMA A. TIMMERMAN Cz. Boekh. W. DE VRIES Rz. „Hartedief" Bovendien spaar ik nog een paar oenten. Zoo denken velen, die een goedkoop surrogaat koopen. Maar wéét U dan ook, waar dit product vervaardigd werd? Wéét U, of dit product met even groote nauwlettende zorgzaamheid wordt samengesteld? Wéét U, of dit vervangmiddel een even groote werkzaamheid bezit en of het op den duur even goed te verdragen is? Wéét U, dat U zich door het innemen van een onbekend en goedkoop middel aan een groot gevaar kunt blootstellen Ziet U, die ééne keer kan zich bitter wreken. Daarom ook voor U alleen het middel uit de wereldberoemde „Bayer"-fabrieken. ASPIRIN met het tlBayerM-kruis en denOranjeband.het product van vertrouwen stelde leerkracht is die ook het minste aantal dienstjaren heeft. Aangeboden worden de begrooting van het woningbedrijf, die aan baten en lasten geeft f 9500,- en de begrooting van de gemeente die aan inkomsten geeft f 107901,12, aan uitgaven f 111825,- al- zoo een tekort van f 3923,88. V oor on voorzien is uitgetrokken f 1509,57 De voorzitter deelt mede dat het ont- werp-begrooting ter provinciale griffie nader zal worden bekeken. De gemeente secretaris en hij zelf zullen dan verder de te nemen maatregelen bespreken. De heer Koopman vestigt de aandaoht op het gebruik van de voorzaal in het gemeentehuis door het Polderbestuur. De gemeenteraad weet van dit alles niets. De voorzitter zal deze zaak nader onder zoeken en zoo noodig met voorstellen komen. De heer Bout keurt het af dat alle werkloozen een wachtweek hebben moeten maken alvorens steun te kunnen ont- vaDgen. Hij betreurt voorts dat de land- aftrek bij steunverleening niet is vastge steld als op Zuid-Beveland. Voorts be treurt hij dat de propagandawagen van den Mod. Landarbeidersbond geen strijd liederen mocht doen hooren. 8pr. wijst er voorts op dat de stoep bij D. L. Hage aan de Oostpoort in den weg staat voor een behoorlijke verkeersregeling. De voorzitter deelt mede dat niet Bur gemeester en Wethouders, maar hij be slist hoe en op welke wijze de propa ganda van den Mod. Landarbeidersbond zal mogen worden gevoerd. De land arbeidersbond dient zich aan als neutrale bond. In de rede, die gegeven werd, maakte men propaganda voor het Plan van den Arbeid. Hij heeft tenslotte het doen houden van de rede goedgevonden, maar vond niet noodig dat er strijdliederen ten gehoore zouden worden gebracht. Persoonlijk heeft hij te beoordeelen en een en ander toe te laten of niet. De heer Langejan juicht de houding van den voorzitter toe. De heer Langejan informeert naar de verbouwing van de vloedplanken: hij ge looft niet dat de goedkoopste weg is ge volgd. Hierna sluiting. SPORT VOETBAL - 27 September K.N.V.BI. Afdeeling IV. 2e klasse A. Middelburg—R.Bi.C.: 11—3. H.E.R.O.—Goes: 3—1. De Zeeuwten—Vlissiinigen: afgekeurd. T.S.C.—Breda: 2—1. 3e klasse B. Vlissingen II—Z.S.C. Zierikzee I: 3—2. Hansw'eert I—Burgh I: 1—3. Goessdhe Bjoys I—R.C.S. I: afgekeurd. Zeeu'wlsdhe Boys I—Zeelandiai II: afgek. Z. V. B. Ie klasse C. Renesse I—Dreischor I: 4—1. Renesse II—Dreisdhor II: wiet doorgegaan 2e klasse C. Burgh IIZonwemlaire I: tafgekeurd. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copie wordt niet teruggezonden. Oranjevereeniging Verleden week heeft zich in een open bare vergadering van de Oranjevereeni ging waar zeer veel meer niet-leden aan wezig waren dan leden, een hoogst on- i verkwikkelijke geschiedenis afgespeeld, i De zaal was voor een groot deel gevuld met publiek dat niet kwam om daad werkelijk het belang van de O.V. te dienen, doeh dat op sensatie was belust, 1 welke sensatie door een heethoofd op onverantwoordelijke manier was voorbe reid en aangewakkerd. En juist ae mensohen die nooit lid ge weest waren en zoodoende het bestuur nooit daadwerkelijk hebben gesteund, en die nu door een plotselinge Oranje-vloedgolf ineens vol vuur zijn, hadden juist nu aller minst recht van spreken. Vast staat dat, welke fouten het oude bestuur ook gemaakt heeft, zij op een manier is weggezonden, welke niet door den beugel kon. Zij hebben het, niet tegenstaande alle minderwaardige praatjes, toch geheel belangloos gedaan. Een en ander kan ook niet in het belang zijn van een eensgezinde oranjeviering. Er zat teveel aohter wat de woord voerders niet wisten of moedwillig aan de vergadering verzwegen hebben en dat wel degelijk de hoofd kern van de zaak was. De bedoeling van dit stukje is dat de mensohen van avond het hoofd koel zullen houden en in het belang van wat komen gaat de juiste menschen in het nieuwe bestuur zullen kiezen, die dit alleen aannemen om de goede zaak te dienen en juist niet diegenen die uit eer zucht naar zoo'n baantje haken en daartoe soms geen middelen verkeerd achten. Laat er komen een bestuur van eohte Zierikzeëenaren, waarvan de kans het grootst is, dat ze de mentaliteit van onze bevolking door en door kennen en dat de kans heeft dat het niet ieder oogenblik gewijzigd behoeft te worden. EEN NIEUW LID. TELEGRAMMEN Ernstige aanrijding Zaterdagavond laat is een militair, die zich per motorfiets van Amersfoort naar zijn garnizoen te Harderwijk begaf, in gereden op het echtpaar Ruitenbeek uit Hoevelaken, waarvan de vrouw een kin derwagen met 2 kinderen voortduwde. Allen werden tegen den grond gesmakt. Een kind van 21/2 jaar oud bekwam een ernstige hersenschudding, de motorrijder brak een sleutelbeen en liep ernstige verwondingen aan het hoofd op. De heer Ruitenbeek kreeg een verwonding aan een zijner knieën, terwijl de vrouw en het jongste kind met den schrik vrij kwamen. Brand in bioscoop-cabine Zondagmiddag is tijdens een kinder voorstelling in de Hollandia-bioscoop te Spekholzerheide (L.) brand uitgebroken in de cabine. Van den filmoperateur verbrandden de wenkbrauwen en het hoofdhaar, benevens eenige kleedingstuk- ken. De 200 aanwezige kinderen hebben door de iiooddeuren de bioscoop onge- hinderd kunnen verlaten. Het filmtoestel en de geluidsinstallatie bekwamen veel 1 schade. De bioscoop is voorloopig ge sloten. Prinses Juliana in Den Haag Prinses Juliana is Maandjagmiiddiag in den Haag aangekomen en (heeft haar in trek genom|erv' in (het P|apJ&is aan het Koord einde. De gehouden Ministerraad De .Ministerraad is heden (Maandag) morgen 'bijeengekomen ter bespreking van de 10 wfets,ontwierpen, welker indiening bij de Staten-Generaa] hedenaviomd te verwachten is. Heruitzending rede Minister Cofijn Heden (Maandag)avond te 20.30 uur (half negen) zal de rede van Minister Colijn, door middel van eigen opnamen, door de N.C.R.V. worden herhaald. De koers van het Pond Weliswaar niet officieele, doch niette min welingelichte kringen, achtten de mogelijkheid eener nieuwe overeenkomst met betrekking tot den koers van het Pond Sterling, die volgens Parijs elk oogenblik zal kunnen worden verwacht niet uitgesloten. Zij gelooven echter niet dat een mededeeling hieromtrent in de naaste toekomst waarschijnlijk moet wor den geacht. De Amerikaansche Minister van Financiën Morgenthau weigert om trent dit punt een verklaring af te leggen. De Fransche Senaat bijeen De Fransche Senaat is in buitengewone vergadering bijeen gekomen, waarin werd besloten, opnieuw bijeen te komen, zoo dra het wetsontwerp inzake de monetaire aangelegenheden van de Kamer zal zijn ontvangen. De Senaatscommissie van fi- nancieele aangelegenheden zal Dinsdag om 9 uur bijeen komen. Men verwacht niet dat het ontwerp der monetaire wet voor Dinsdagmiddag in den Senaat in behandeling zal kunnen komen. De sluiting der Beurzen De Beurzen van Rome zullen Maandag, Dinsdag en Woensdag gesloten zijn. I Beurzen in België blijven geopend De Belgische Minister van Financiën heeft bepaald dat de beurzen in België heden (Maandag) geopend zullen zijn en dat daar de gewone transacties kunnen j worden gedaan, behalve in valuta's van 1 de landen van het vroegere goudbloc: de Fransche en Zwitsersche franc en den Nederlandschen gulden. Gulden in Londen niet genoteerd Besloten is dat heden op de Londen- sche wisselmarkt geen noteering voor den gulden zal worden vastgesteld. Ook in Fransche en Zwitsersche valuta's vindt geen handel plaats en komen geen no teeringen tot stand. De goudprijs werd officieel vastgesteld op 140—9 tegen de vorige week 137—4. Ontslag van Spaansche ambtenaren De Spaansche regeering heeft bij de- creet alle ambtenaren, behalve degenen die zuiver militaire dienst verrichten, t ontslagen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM' 28 Sept. 1936. Aanvoer totaal 1827. Vette runderen 437; vette kalveren 232; nuchtere kalveren 8; scha pen en lammeren 629; varkens 488 3 bokken. Vette kioeien le 58; 2e 54; 3e 38—46; vette lossen le 54; 2e 48; 3e 40—49; vette kalveren le 80; 2e 70; 3e 48—54; varkens (levend gewicht) le 41; 2e 40; 3e 39; schapen le 41; 2e 38; 3e 29; lammeren le 39; 2e 33; 3e 27; dt. per kjg. Schapen le f 22; 2e f 17; 3e f 12; lammeren le 14; 2e f 10; 3e f 8; per stuk. Vette kioeien eh ossen: aanvoer korter; handel tamelijk; prijzen loinveranderd. Vette kalveren: aanroer iets minder; han del slecht; prijzen als vorige Dinsdag. Schapen en lammeren: aanvioer minder; handel kalm; prijzen als .viorige week. Varkens: aanvioer korter; handel vlug; prijzen doior 'kortere aanvoer hooger- Kleine partijtjes sclhapen werden vioior export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsdhe eigenheimers f 1,50—1,70; Zeeu'w&dhe blointe f 1,75— 2,10; idem blauwe f 1,75—2,$0; Eigen heimers blauwe f 1,50—1,60; idem Friesilhe f 1,40—1,60; idem pioters f 1—1,30; per h l. Westlandsdhe zand ronde 3—4; idem drielingen 2—3 dt. per k.g. Met gewone aanvoer, 'kalme handel, VLAS. Vioor vlas w'as geen noteering. Door den oinzekeren toestand op monetair gebied weren er slechts enkele kleine partijen vlas aangevoerd. Aangeboden werden deze ter 'beurze echter niet. Toch werd er iets verkoc'hi, maar officieele noteeringen konden niet wjordetn gemaakt. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De van IJsland komende depressie trok snel Zuidoostwaarts en ligt nu over Mid den Europa, zware regen brengend m een deel van Engeland, Frankrijk en lOjns land. Daarachter heeft 'zich de hoo,ge druk hersteld. Een nieuwe daling in het Noordwies ten schijlnt van weinig beteeke- nis. De Britsche eilanden hebben opkla rend weer met lage iOKjhtendtemperatu- rer, vjooral in Ierland en Schotland. Op de zee waait het krachtig uit Oiost en Noordoost. In Frankrijk viel vrij veel regen. Alleen in hel: Zuiden is de tem peratuur (ongeveer normaal dolcjh elders is zij1 sterk jgedaald. Ook in Mididjem Duilstlhland en Zwitserland viel mog re gen en is het kouder geworden. In ,Sile- zië heeft het in den afgelotopen nacfbt ,vriji sterk geyroren en viel eenige sneeuw'. In Scandinavië vroor het op de hoogvlak ten. In het Noorden viel regen. De opkomende druk Zal hier te lande opklaring brengen waarbij1 nachtvorst kan voorkomen, terw'ijl overdag de tempera tuur iets kan stijgen. Zij, die zich in bovenge noemde gemeente op ons blad wenschen te abon- neeren gelieven zich te wenden tot onzen agent, dhr. A. Goedegebuure Az. Jr. Men kan zich ook per week abonneeren voor 14 ets. DE DIRECTEUR SEPTEMBER 1936 Zon. 6 13 20 27 M». 7 14 21 28 Di. 1 8 15 22 29 Wo, 2 9 16 23 30 ffii Do. 3 10 17 24 Vr. 4 11 18 25 @16 Zo. e 12 19 26 Stoombootdlenst Zierikzee-Rotterdam en tusschengelegen plaatsen. SEPT.—OCT, 1936, Van Zierikzee: Van Rotterdam: D. 29 D. 1 'b m. 7, V. 2 M. 5 8,30 D. 29 'am. 11,— D. 1 V. 2 12,- M. 5 Ondertrouwd JACOB W. BOOT en GRE EVER8DIJK. Ouwerkerk 140a. Rotterdam van Harenstraat 16 24 Sept. 1936. Hnwelflkevoltrekking 7 Oct. as. Geboren JAN CONN. JOH. Zoon van J. GAST op den Hoek en JOH. GA8Tvan Gilst. Zierikzee, 26 Sept. 1936. Op Woensdag 30 September hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders MARINUS C. BEIJE ft en g> ANTHONIA J. BEIJE-Sohouls t hunne 45-jarige eclitvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Zierikzee, 28 September 1936 E Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader en Behuwd vader, S. AKKER DAAS, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Domburg, 28 September 1936. Uit aller naam, Wed. S. AKKERDAAS. Coöp. Boerenleenbank Zierikzee Tarwe-betaling iedere Donderdag van 11 uur lot 12 uur (w.t.) in Concordia De aangekondigde verkoop van inboedel te Zierikzee, op 29 dezer, te houden ten overstaan van Notaris J. J. VAN DEN ENDE, is uitgesteld van de N.V. Vruchtenwijn en Conservenfabriek te Zierikzee, te houden op Woensdag 30 September 1936, des namiddags te 3 uur, ten kantore van de fabriek te Zierikzee. Agenda: Bespreking eventueele voortzetting N.V. De Burgemeester van Haamstede maakt bekend, dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het plan van uitbreiding. Het plan van uitbreiding ligt in uitvoerige kaarten uitgewerkt ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden, die bezwaren tegen het plan bij den Raad hebben inge diend, kunnen binnen een maand na heden bij de Koningin beroep instellen. Haamstede, 26 September 1936. De Burgemeester voornoemd, R. R E L L. 0 Uw Vulpen delect. Wij helpen direct. Gediplom. Reparateurs. Wij houden de prijzen laag zorg U voor de omzet, dat steunt ons in ons streven Boterhamworst uit de coöperatieve exportslagerij 6 cent per ons „De Dageraad" Uit in lossing zijnd schip tot en met Donderdag a.s. af te geven goed met de hand strooibaar, tegen oonourreerende prijs. Coöp. Aankoopver. S. en D. Telefoon 224. een beste voeding en niet duur, 12 cent per pot van 4 stuks (pot op rekening 7 cent). Verwacht deze week 1 Lading Duitsche Kachelkolen en 1 Eierkolen Eierkolen 11,20 per 75 K.G. Kachelkolen 11,20 80 K.G. Beleefd aanbevelend, Noordhavenpoort Zierikzee sprak hedenmorgen bijna een halfuur voor de Radio. In de toekomst zullen nog vele belangrijke mededeelingen voor de Radio gedaan worden. mag daarom nergens meer ontbreken. De prjjs behoeft geen bezwaar meer te zijn want reeds vanaf leveren wij een complete welke wij gaarne zonder eenige verplichting zullen demonsteeren. Noteert het adres of belt even op. Telefoon 199 Zierikzee Dam Zierikzee ZIERIKZEE Gegolfd oarton voor etalage doel einden, in groen, oranje, blauw, goud en zilver vanaf 15 ot. per M. Goud en Zilver papier, zeer sterk en glanzend, glad, per M. 18 ot. Etalage oarton, in diverse kleuren, bij 10 vel gratis gesneden, 8 tn 10 ot. per vel. Wit oarton, zware kwaliteit, 50 x 65 c.M., speciale prijs, per 19 vel 60 ot. Crêpepapier in alle kleuren Zie de etalages Concertzaal Bioscoop Dinsdag 29 September aanvang 8.15 geven wij een extra voorstelling tegen populaire prijzen, van SHIRLEY TEMPLE in: en van de 2e komische film „Liefde is Troef" Prijzen 80-65-50-40 en 25 o. Toegang voor alle leeftijden Plaatsbespr. van 12l/a-il/2 uur TE KOOP: Makke en vertrouwde Paarden GEBR. WIELEMAKER, Stalhouderij Telefoon 167, Middelburg. Stelt U niet tevreden met de stations, die U sinds jaar en dag beluistert. Hoort Indië! Hoort Amerika! Hoort de gehele wereld. U kunt dat met een Erres toestel, want alle Erres toestellen hebben een ultra kortegolf- bereik. Prijzen van Fl. 115.- af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3