VOOR DE VROUW KNIPPATRONEN TWEEDE BLAD, behoorende bij de Zierikzeesche Nieuwsbode van Zaterdag 30 Mei 1936, No. 13132. ZOMERKLEEDING. De stoffenfabrikanten konden niet genoeg nieuwe ontwerpen meer be denken voor hun bedrukte stoffen en na de vruchten, bloemen en symme trische figuren zien we nu stoffen bedrukt met scheepjes, huisjes, pop petjes, dieren, molentjes, enz. Om het meteen maar eerlijk te zeggen; voor japonnen en kleedingstukken kunnen deze motieven ons niet be koren. Hoogstens voor gordijnen in een kinderkamer of voor vacantie- kleertjes voor de kleintjes. Maar vol wassen vrouwen, die dergelijke, be drukte stoffen, japonnen, e.d. laten maken, kunnen toch werkelijk niet verwachten au serieux genomen te worden. Week-end ol tuinkleeding staat in het middelpunt der belangstelling. De stof, die men gebruikt voor de japonnen en japonschorten is meest al gebloemd of gestreept katoen. Groote zakken worden er op gestikt om het de draagster gemakkelijk te maken verschillende gereedschappen, die ze in den tuin noodig heeft, mee te nemen. Breedgerande zonnehoe den of gekleurde zakdoeken, die om het hoofd gebonden worden, bescher men het haar tegen verbleeken en uitdrogen. Voor de goede coupe van een ja pon is het noodzakelijk, dat het on dergoed, dat men draagt eveneens van onberispelijke snit is. Is dit n.l. niet het geval, dan ziet men door de moderne, aangesloten japonnen de naden van het ondergoed heen. En dat dit niet bevorderlijk is om een fraai geheel te krijgen, is te begrij pen. De illustratie toont u eenige modellen van crêpe de chine, gegar neerd met kant en tule. Zomer-avondjurken zijn anders dan de avondjurken, die we 's win ters dragen. Heeft men in den winter aangesloten nauwe japonnen, in den zomer daarentegen zijn de rokken wijd, doen wijde pofmouwen opgeld TOEGEPASTE HAND WERKEN. Zelfgemaakte handwerken kunnen een huis, een vertrek een sfeer van gezelligheid en huiselijkheid verlee- nen. En het hoeven volstrekt geen groote kostbare handwerken te zijn, die opvallen; integendeel, het zijn juist de zelfgemaakte kleinigheden, die de liefdevolle zorg der huisvrouw voor haar toebehooren verraden. Linnen tafellakens, die klaar ge kocht zeer duur kosten, kan men be trekkelijk goedkoop setf maken. JBen aardige garneering vormen de vier kantjes van gekleurd linnen, die men er op gefestonneerd heeft. Ook in kussens kan men telkens nieuwe variaties bedenken. De twee kussens op de illustratie zijn gegar neerd met banden geborduurd lin nen. Het satinet, dat men er bij ge bruikt, wordt dan in een afstekende zijn ruischende, uitstaande stoffei het aangewezen materiaal. Op onze afbeelding ziet u een zomer-avond- japon van taftzijde. Op de zeer wijde, uitstaande rok, zijn een paar groote bloemen van taftzijde in een andere nuance dan van de japon aangebracht. De zeer ruime pofmou wen geven de japon een jeugdig cachet. tint gekozen. Vooral 's zormers kan men nooit kussens genoeg hebben. DE ZORG VOOR ONZE HUISDIEREN. Als we in het voorjaar de noodige voorbereidingen maken om hef in den zomer zoo aangenaam mogelijk te hebben, mogen we onze trouwe huis dieren niet vergeten. Daar is allereerst de hond. Die moet in de warme zomernachten een luchtig hok hebben, waarin hij even wel toch beschermd is tegen regen buien, e.d. Op de eerste afbeelding ziet u een doelmatig hondenhok. Het bouwmateriaal was een kist en een paar rieten latten, die op de kieren gespijkerd worden. Daaronder heeft men, om het doorlaten van vocht te gen te gaan, een paar strookjes as- bestpapier gelegd. Tenslotte een frisch kleurtje verf, waarin men voor de zuiverheid wat carbol gemengd heeft, en de hond heeft een prettig zomerverblijf. Ook de kanarie wil 's zomers wel een „buitenverblijf" hebben. Deze bescheiden wensch van den kleinen, vroolijken zanger, die ons zoo vaak met zijn lustig gekwinkeleer opbeurt en opmontert, is gemakkelijk te ver vullen. Op het zonnigste hoekje van het huis, waarbij men er echter op moet letten, dat 't er niet tocht, hangt men het kooitje op. Opdat het vogel tje echter niet, bij een plotselinge op komende regenbui nat zal worden, maken we een glazen plaat er boven, zoodat het diertje toch zonlicht krijgt. Wanneer de zon al te on barmhartig schijnt, laten we 's mid dags het zonneschermpje, dat we er boven bevestigd hebben, neer. Dit zonnescherm moet ongeveer 10 cen- 'imeter over de glazen plaat hangen. OM ZELF TE MAKEN. De maten, die op ons schema ,aan aangegeven, zijn goed voor een kindje van ongeveer 1 Yi jaar. We hebben voor dit model noodig; 150 gram witte vierdraadswol, 60 gram dunne witte zijde, 10 gram rose of lichtblauwe zesdraadswol en naalden nr. 3. De patroontjes, die we breien, zijn: recht heen en averecht terug. Recht heen en weer. RUG: met de witte wol en de witte zijde zetten we 30 centimeter steken op en breien daarop 2\/2 centimeter recht heen en weer. Vervolgens breien we 17 c.M. recht heen en averecht terug. Dan minderen we aan het begin van iedere pen 1 steek. Als we een totale hoogte hebben van 31 centimeter kanten we de steken, die we nog op de naald hebben af. HALVE VOORPAND: we zetten 17 centimeter steken op en breien daarop 2]/2 centimeter recht heen en terug. Daarna breien we recht heen en averecht terug; maar aan een der zijden houdt men een 2l/2 centimeter breed randje, dat reght heen en te rug wordt gebreid. Als men een to tale hoogte van 20 centimeter heeft, mindert men om de twee toeren 1 steek aan de zijde tegenover die, waaraan men den rand gebreid heeft. Als men 29 centimeter gebreid heeft, mindert men aan den kant van het randje 1 steek aan het begin van iedere naald om de hals-uitronding te maken. Bij een totale hoogte van 31 centimeter kant men de steken, die men nog op de naald heeft, af. Het andere halve voorpand wordt hetzelfde gemaakt; maar in spiegel beeld. MOUW: 18 centimeter steken op zetten en daarop een randje recht heen en weer breien van 2]/2 centi meter hoog. Vervolgens breien we 153^2 centimeter recht heen en ave recht terug. Daarna minderen we aan het begin van iederen toer 1 steek, totdat men een hoogte heeft van 33 centimeter. De steken, die men dan eventueel nog op de naald heeft, afkanten. Dan stikken we de zijnaadjes te gen elkaar en zetten de mouwtjes in het jasje. Als dat klaar is, nemen we de steken langs den bovenkant van de hals op en breien een 2y2 centi meter hoog boordje, recht heen en weer. Het jasje wordt van voren geslo ten met een koordje, waaraan twee wollen pompoens. Met de rose of blauwe wol, borduren we tenslotte de bloempjes op den onderkant van het jasje en de mouwtjes. Noodza kelijk is dit echter niet; zonder gar neering zal het jasje even aardig zijn HET MENU VOOR DB HBELB WEEK. Zondag: aspergesoep; saucijsjes, bloemkool met sauc, kookte aardappelen; roompudding. Maandag: kalfslappen, peulen, gekookte aaid* appelen; fruit Dinsdag: runderlapjes, spinazie, gekookte aardappelen; rijst met rabarber. Woensdag: biefstuk, sla, gebakken aardappelen; citroenvla. Donderdag: gehakt, postelein, gekookte aardap pelen; chocoladepudding met vanillesaus. Vrijdag: gestoofde schelvisch, bietensla, bo tersaus, gekookte aardappelen; beschuiten met bessensap. Zaterdag: rookworst, stamppot van andijvie en aardappelen; wentelteefjes. Belde onderstaande patronen zijn in drie maten tegen de prijs van 25 ets. per stuk te verkrijgen. Deze maten zijn de volgende: Maat 2: b"w. 102 cm.; tv/. 86 cm.; hw. 107 cm. Maat 3: bw. 107 cm.; tw. 90 cm.; hw. 114 cm. Maat 4: bw. 110 cm.; tw. 92 cm.; hw. 116 cm. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Nr. 632: eenvoudige zomerjurk, te ver vaardigen van linnen of matting. De drie kwart mouw kan men desgewenscht ver vangen door een half-lang mouwtje. Benoo- digd materiaal: 4 meter linnen van 90 cm. breedte. Nr. 633: aardig kantoorjurkje van gestreept katoen of gestreepte zijde. Kraagje en manchetjes zijn van effen mate riaal vervaardigd. Benoodigd: 4 meter katoen of zijde van 90 centimeter breedte. Beide patronen zijn dus in de drie vast gestelde maten, tegen bovenvermelde prijs tt verkrijgen bij de Uitgeversmaatschappij: „De Mijlpaal", Singel 91, Amsterdam, centrum Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgr maakt per postwissel, in postzegtla of p.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 5