VOOR DE VROUW MODE-TIPS KNIPPATRONEN TWEEDE BLAD, bahoorende bij de Zierikzeesche Nieuwsbode wan Zaterdag 16 Mei 1936, No 13121 PARIJS SEINT De samenstelling van gebloemd en effen materiaal zal ook dezen zomer zeer geliefd zijn. Vele complets be staan uit een gebloemde japon, waar over een effen jasje gedragen wordt. Maar ook omgekeerd draagt men ge bloemde jasjes over effen japonnen. De lengte, die bij de meeste dames favoriet is, is de drie-kwart lengte; zoodat er nog een flinke rand van de jurk gezien wordt. Ook half-lange jasjes echter vallen in den smaak, vooral van jongere vrouwen. Zoo ziet u op de teekening links bovenaan een allerliefst complet, be staande uit een japon van fijn-ge nopte. crêpe de chine, waarover een haïf-lang jasje van zijden piqué. De omgeslagen revers vertoonen aan de binnenzijde hetzelfde genopte mate riaal van de japon. Daarnaast een van de beide uiteinden versierd zijn met eenige geplisseerde strookjes. Men draagt het shawltje zoo, dat de eene kant van den strik een lus vormt, terwijl de geplisseerde uitein den de andere helft van den strik vormen. Wit zijden piqué is een geliefd garneeringsmateriaal voor namid dagjaponnetjes of de donkere japon netjes der in winkels werkzame meis jes. Eigenlijk is piqué altijd in de mode; maar de vormen, die Madame Mode ditmaal bedacht, zijn wel even een bespreking waard. De eerste jonge dame op onze illustratie draagt een plastron, dat met de ceintuur dichtgestrikt wordt. Ook het kraagje wordt gesloten met een strikje. De breede manchetjes vertoonen dezelf de randafwerking als kraagje en bijzonder elegante japon van ge bloemde zijde. Apart is het opstaande kraagje en de gespleten half-lange mouwen. Voor beroep is altijd het japonnetje van gestreepte zijde een geliefde dracht, evenals de blouse van Schotsch geruite tafzijde op een ef fen wollen rok. Voor den namiddag is het jasje van gebloemde crêpe sa- tin (verwerkt aan den doffen kant) bijzonder gekleed; vooral wanneer het over een effen zwarte japon ge dragen wordt. Het jasje vertoont rose bloemen op een zwart fond. De kleur rose, in combinatie met zwart en blauw is een der nieuwe samen stellingen voor dezen zomer van Ma dame Mode. Het laatste snufje is een shawltje van erêpe de chine imprimé, waar ceintuur. Heel aardig is het vestje, dat daaronder afgebeeld is. De vier kante openingen zijn omgefeston- neerd. Twee kleine coquette strikjes vormen de garneering. Allerliefst is het „harten-garnituurtje". Shawltje en manchetjes zijn afgebiesd met vuurrood tres; terwijl ook de hartjes in deze kleur gehouden zijn. Onder het bolero-achtige jakje draagt men een piqué-vestje, waarvan de puntjes in den hals omhoog staan. Origineel zijn de manchetjes. De kraag, die de derde jonge-dame draagt, heeft iets weg van een sjerp; de kanten zijn uitgeschulpt en. de kraag wordt van voren met drie knoopen in een af stekende tint op zijn plaats gehou den. Ook de randen van de man chetten, die eveneens dichtgeknoopt zijn, vertoonen dezelfde uitschulping. Bloemen van piqué zijn zeer gewild. Bgrdurea is weer in hoog aanzien echte zijde of katoen voor dit bor duursel. Borduurkatoen is iets ge heel nieuws. In gebruik lijkt het op wol; maar men kan het wasschen, zonder dat de kleuren bederven! Maar niet alleen op kinderkleertjes gekomen. Vooral voor kinderkleer tjes is het de garneering bij uitne mendheid. Bandjes1 van kruippakjes, zoompjes van kinderjurkjes; alles wordt voorzien van grappige, kleu rige motiefjes. Men gebruikt wasch- ziet men geborduurde randen. Ook de serveerschortjes, die we 's mid dags dragen zijn met de hand gebor duurd. Met Tiroolsche motieven ge borduurde tasschen met bijpassende ceintuurs doen opgeld. Ook gebor duurde Tiroolsche vestjes zullen dit zomerseizoen veel gedragen worden. Tenslotte nog een enkel woord over garneeringen voor middagjaponnen. Deze zijn n.l. zoo, dat men daarmee gemakkelijk een japon van het vorig jaar kan moderniseeren. Op de laatste illustratie ziet u een eenvoudige middagjapon van don kerblauwe crêpe, waarvan het boven stuk is afgeknipt en waaraan men een nieuw bovenstuk van tule heeft geknipt, dat geheel met gedraaide schijfjes van rose crêpe satin bezet is. Een heel werk, zeker! Maar een werkje, dat de moeite rijkelijk be loond. De andere japon, die van mat-groene crêpe vervaardigd is, is gegarneerd met donkergroen band fluweel. KINDERKLEEDING. Kinderkleeding moet frisch en aardig zijn; ze mag in groote lijnen de mode voor volwassenen volgen; maar ze mag nooit te mooi zijn. Te mooie kleeding voor een kind, zoowel voor jongens als meisjes, heeft een slechte invloed op het ka rakter. Daarbij komt, dat ze telkens van moeder te hooren krijgen: „Wees voorzichtig, denk om je kleeren! Pas op, enz. enz.!!" Het kind raakt er langzamerhand zoo aan gewend, dat het niet mee mag ravotten met zijn vriendjes en vriendinnetjes, dat hef er langzamerhand ook heelemaal geen, behoefte meer aan heeft en lie ver stilletjes bij de volwassenen blijft zitten. Dat het op die manier din gen hoort, die in het geheel niet voor zijn of haar jonge oortjes bestemd zijn. behoeft verder geen betoog en dat het daardoor een vroeg-wijs kind wordt, onuitstaanbaar voor kinderen en volwassenen, behoeft verder ook GEBREIDE BLOUSE VAN GAREN. Blouses, vervaardigd van naturel- kleurig garen zullen dezen zomer veel gedragen worden. Wilt ge uw blouse dus tijdig klaar hebben, dan moet ge er nu al aan beginnen. Voor het hier afgebeelde model hebben we noodig: 250 gram niet te dik haakgaren en naalden nr. 2. Men breit de volgende patroontjes: een ribbel: 2 r, 2 a, enz. Een gaatjespatroon: 4 toeren recht. 5de toer: 5 steken recht, draad om de naald slaan (A.), twee steken recht samenbreien, 4 steken recht, draad om de naald slaan. Vanaf A herhalen. 6de toer: geheel averecht. 7de, 8ste, 9de en 10de toer: ge heel recht. 11de toer: 1 r, draad om de naald slaan. Dit telkens herhalen. 12de toer: geheel averecht, terwijl men de lussen van den vorigen toer telkens af laat glijden. Deze 12 toeren vanaf den eersten toer herhalen. RUGPAND: we beginnen het rug pand onder den arm en zetten daar voor 25 centimeter steken op. Daar op breien we dan in het gaatjespa troontje; en meerderen aan een kant tot we bij een totale hoogte van 14 centimeter een breedte van 39 cen timeter hebben. Dan breien we 15 centimeter zonder meerderen, om vervolgens weer te minderen, zooals we gemeerderd hebben. Dan af kanten. Aan den kant van het rugpand, waar men niet geminderd of gemeer derd heeft, neemt men steken op, zoodat men een breedte van 40 cen timeter krijgt en daarop breit men 5 centimeter hoog 2 r, 2 a, VOORPAND: dit wordt hetzelf de gebreid als de rug; alleen breit men in het midden 30 centimeter zon der minderen of meerderen. MOUW: veertien centimeter steken opzetten. Vervolgens aan een kant regelmatig meerderen, tot men bij een totale hoogte van 14 centimeter een breedte heeft van 28 centimeter. Daarna 4 centimeter breien zonder min deren of meerderen en vervolgens minderen, zooals men gemeerderd heeft. Afkanten. Aan den rechten kant 26 centime ter steken opnemen en daarop 4 centimeter 2 r. 2 a ribbels breien. STRIK: 14 centimeter steken opzetten. Gedu rende 30 "entimter in het gaatjespatroon breien. Afkanten. Onder een vochtigen doek persen we de ver schillende deelen op en naaien ze daarna aan el kaar. Om de halsopening haken we een paar toe ren vasten. Hetzelfde doen we met de strik. Deze bevestigen we met een paar steken voor aan de halsopening. Klaar is het jumpertje. MARIAN B, geen betoog. Kinderen moeten kleeding hebben, die eenvoudig is, waaraan ze nieW kunnen bederven en die gemakkelijk te wasschen en te strijken is. Men heeft tegenwoordig alleraardigst men teriaal voor kinderkleeding: bont be* drukt katoen, grappig Schotsch ge ruit bont, linnen of katoen, dat be drukt is met Tiroolsche motieven, enz. En het prettige van deze bontjeë is, dat men ze wasschen kan als de beste. De modellen, die we kiezen voof de kinderjurkjes, moeten de kinde ren hun volle bewegingsvrijheid la ten. Zoo zien we op de bijgaande illustratie links: een kinderjurkje voor meisjes van 10 a 12 jaar. Het is vervaardigd van genopt katoen. De taille wordt gemarkeerd door kleine ingestikte plooitjes. Het op de knie vallende rokje is flink wijd. Half-lange pofmouwtjes en een breede, van voren dichtgeknoopte kraag geven dit uiterst eenvoudige jurkje iets aardigs. Daarnaast een complet voor iets oudere meisjes: op een geruit blousje wordt een wit blousje met halve mouwtjes gedragen en daaroverheen een loshangend jasje, dat eveneens van geruite stof is. Nr. 378: eenvoudig, aardig zomerjurkje v )r meisje van 5 tot 7 jaar Het is ver vaardigd van shantung, toile de soie of katoen. Benoodigd materiaal: 2 meter ka toen van 80 centimeter breedte. Prijs van het patroon 20 ets. per stuk. Nr. 379: jurk voor meisjes van 6 tot 9 jaar, vervaardigd van bedrukt katoen. Be noodigd materiaal: 2,25 meter van 90 cen timeter breedte. Prijs van het katoen 20 ets. per stuk. Deze patronen zijn in alle maten tegen bovenvermelden prijs te verkrijgen bij d* „Afdeeling Knippatronen" van de Uitge versmaatschappij: „De Mijlpaal", Singel 91, Amsterdam, centrum. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overge maakt per postwissel, in postzegels of wel per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer van het gewenschte patroon, de maat, d.w.z. boventaille, heupwijdte, lengte, enz. en tevens den leeftijd van het meisje, voor wie het patroontje bestemd is, op te geven. Gelieve verder naam en adres zoo vol ledig en nauwkeurig mogelijk te vermelden; men voorkomt daardoor onnoodige vertra ging in de opsturing. We maken er onze lezeressen op attent, dat we niet alleen pa tronen leveren van de gepubliceerde model len, doch van ieder gewenscht model. Het is voldoende, wanneer men ons een afbeel ding of schetsje stuurt met vermelding van maten. Prijzen van dergelijke patronen op maat zijn voor een mantel: 60 ets. per stuk voor een japon: 50 ets. per stuk, voor ïngc rie en kinderkleeding: 40 ct». per etuk c voor blou«K of rokt 35 «H. jpr ifcfe

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 5