«20 KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programme Z. R. C Zondag 17 Mei. 8,30 Brussel VI.; 11.50 Deutschlandsender; 12,20 Brussel VI.; 2,20 Droitwich; 4,50 London Reg.; 5,35 Parijs: 7,20 Brussel VI.; 8,00 Droit wich; 8,20 Brussel VI.; 9,05 Breslau; 10,20 Brussel VI. Maand ag 18 Mei. 11,05 London Reg.; 1,20 Brussel VI.; 2,20 London Reg.; 2,35 Keulen; 3,05 Parijs; 3,50 London Reg.; 4,50 Droitwich; 6,05 Brussel VI.; 6,20 Keulen; 7,20 Brussel VI.; 8,15 Lon don Reg.; 9,05 Droitwich; 9,50 Brussel VI.; 11,20 Droitwich. (Wijziging voorbehouden). RADIO-PROGRAMMA Zondag 17 Mei: HILVERSUM II (301.5 M.) 8.55 VARA orgelspel; 9,05 tuinbnmlp raait j e9,31 causerie; 9,45 orgelspel; 10.01 graimofoon; 10,30 toespraak; 10,45 strijkkwartet; 11,13 toespraak; 11,28 strijkkwartet; 12 AVRO orkest; 1 schilderkunst; 1,20 ,K/0)vac!s; 2 boekbespreking; 2,30 -cioirijoert4 sport; 5 VARA gramofoion; 5,30 spDrt; 6 VPRO cursus; 6,30 kampleven; 6,45 2an|g; 7 \wï>- dingsdienst; 8 AVRO nieuws; 8,15 con cert; 9,05 journaal; 9,20 klanken der Zuid zee; 9,40 orkest; 10,30 Spaansche meld dieën; 11 nieuws; 11,10 KovacJs. HILVERSUM I (1875 M.) 8,30 KRO kerkzang; 9,30 NCRV gramofioion; 9,50 kerkdienst; 12,15 KRO orkest; 1 boek bespreking; 1,20 orkest; 2 cursus; 2,30 orkest; 3,10 kunstkritiek; 3,30 orkest; 4,10 gramofiOion; 4,30 ziekenllolf; 5 NCRV kerk- nieuiwls; 8,30 Kon. Mil. Kapel; 9,45 Vol- dienst; 7,45 KRO isport; 7,50 causerie; 8,10 kenbondi en Vrede; 10 orkest; 10,30 nieuws10,40 epiloog; 11 esperanto. Maandag 18 Mei t HILVERSUM II (301.5 M.) 8 AVRO gramofoon; 9 concert10 morgenwijding 10,30 concert; 11 orgel; 12 cjomc'ert12,45 Kovacs; 1,30 graim|oiflo|on2,30 vjoprdracht 3,30 orkest; 4 vrouwenvredesgang; 5 pi ano; 5,30 concert; 6,15 Kovacs; 7,10 piano; 7,45 P.T.T. kwartiertje; 8 nieuws; pl.ifi 8,15 dondert; 9,15 hoorspel; 10 orkest; 11 nieuws; 11,10 zigeun^rkapel. HILVERSUM I (1875 M.) NCRV 8 schriftlezing; 8,15 gramofoon; 10,30 mor gendienst; 11 Chr. lectuur; 2 voor de keuken; 2,45 Maranatha-cOnferentie; 4 bij bellezing; 5 orkest; 6,30 vragenuurtje; 7 berichten en reportage; 7,30 vragenuurtje; 8 nieuws; 8,15 mannenkoor; 9,15 Volken bond en Vrede; 9,45 gramofoon. hinderen, tdat het perceel geheel uit brandde. Een oude vrachtauto, lalsmede eenig gereedschap Iwlerden een prooi der vlammen. Aan de aangebouwde woning is eenige waterschade toegebracht. 1 Woensdag j.l. is |op initiatief van (het Groene Kruis alhier een vergadering ge honden, naar aanleiding van een schriji- ven dei' afd. Stavenisse, ter bespreking van de mogelijkheid olm een vereeniging voor Ziekenhn is verpleging op te nichten. Toen ds. Vreugdenhil d!e vergadering opende, waren ongeveer 50 personen aan wezig. Uit het betrekkelijk schrijven blijkt, dat de mogelijkheid van aansluiting bij de Vereen. Noord- en Zuid-Bevelanid of Schouwen en Duiveland bestaat. Eenige discussie ontstaat naar aanleiding van de voorwaarde, betreffende den leeftijds grens, die vöoor de Vereen. Noord .en Zuidl-Beveland is bepaald op 55 jaar. De voorzitter deelde mede, dat binnen kort te Goec een vergadering zal Wiorden gehouden, met dén voorzitter v,an meer genoemde Vereen. Mr. Dr. Mes. Goedgevonden wordt na die bespreking circjulaires tot de inwloners te richten, vermeldende de voorwaarden waarop aansluiting mogelijk is. Hierop, volgde sluiting. POORTVLIET. De huisvrouw van J. M. Geuze Mz., had het ongeluk bij het ontbijt een radijs in de keel te krijgen, waardoor zij het zoo benauwd kreeg, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr. Van Pcjoirtvliet gelulkte 't het euvel spoedig te herstellen en de radijs uit de keel te halen. STAVENISSE. Donderdagmiddag j.l. had op het terrein van villa „Vreden- burg" de jaarlijksche stieren- en rund veekeuring plaats, uitgaande van de Prov. Commissie ter Bevordering van Rijkswege van de rundveeteelt in de provincie Zeeland. De aanvoer van stieren was tame lijk, doch wat de koei?n betreft, kon deze wel iets grooter geweest zijn. De uitslag der keuringen was als volgt: Rubriek stieren: Piet, no. S 13526, eig. O. Steendijk Cz. alhier, le pr. met 76,4 p.; Dprus, eig D'. Vermaas te St.- Maartensdijk, le pr. met 75 p.. Piet, eig,. C. Gaakeer JaicbJz1., c-lihier, le pr. ,mlet 75,7 p.; Willem, eig. A. c. Geluk te St.-Annaland, 2e pr. met 74,9 p. Rubriek jongvee: Baaltje 18, no. 184698 D, le pr., eig. C. Steendijk Cz. alhier; Freule 19, no. 189325 D, 2e pr., eig. id. Rubriek le kalfkoeien: Baaltje 17, no. 182327 D, R.V.J.V., 76 p., eig. id. Rubriek 2e kalfkoeien: Baaltje 16, no. 84207 S, 80 p., eig.. id.; Anna 3, no. 84206 S, 82 p., eig. id. Rubriek 3e kalfkoéien: Lukje 32, no. 80239 S, 80 p., eig. i<(.; Lukje 33, no. 80240 R, 77,5 p., eig. id.l Freule 17, no. 80241 R, 82 p., eig. id. Rubriek oudere koeien: Baal tje 3, no. 54078 S, 81 p., eig. id.; Freule 16, no. 80243 S, 78 p., eig. id.; Lukje 30, no. 80242 S, 83 p., eig. id. De heer Zwagerman, rijksveeteeltcon- sulent voor Zeeland, roemde de mooie, uniforme collectie melkvee van dhr. C. Steendijk Cz. Jammer is het, dat niet meer veehouders het opbouwende werk van dergelijke keuringen inzien. Zijpe A.-J.-Polder Zomerdienstregeling Ten gerieve van H.H. automobilisten heeft de heer C. v. d. Vliet A.C.zn. ook nu weer bij den aanvang van de nieuwe dienstregeling der R T.M. een goed ver zorgd, handig broohuretje uitgegeven, waarin de uren van vertrek op de beide veren worden vermeld. Op werkdagen: Vertrek Zijpe v.m. 4.20, 5.05, 6.20, 7.05, 8.—, 9.05, 10.50, 11.30, n.m. 1.—, 2.10, 3.15, 4.55, 5.40, 6.35, 7.45, 8.40, 9.15. Vertrek Anna Jacobapolder: v.m. 5.15, 6.—, 6.35, 7.25, 8.15, 9 25, 11.20, 11.45, n.m. 1.15, 2.25, 3.30, 5.10, 5.55, 6.50, 8.—, 9.—, 11.10. Op Zondagen: Vertrek Zijpev.m. 6.20, 7.35, 9.05 10.05, 11.30, n.m. 12.35, 1.—, 3.15, 5.40, 8.40. Vertrek Anna-Jacoba-Polder: v.m. 6.35, 7.50, 9.25, 10.15, 11.15, 11.45, n.m. 12.45, 1.15, 3.30, 5.55, 9.—. Met vaart 5.05 v.m. van Zijpe, kunnen geen auto's worden vervoerd, terwijl op 21 Mei en 1 Juni, deze dienst niet zal plaats hebben. Met vaart 5.15 v.m. van Anna Jacoba, kunnen geen auto's worden vervoerd, ter wijl op 21 Mei en 1 Juni, deze dienst niet zal plaats hebben. Uit den aard der zaak kunnen in de veerdiensten alleen auto's worden vervoerd, voor zoover de ruimte en afmetingen van het gebezigde stoomschip dit toelaten. Behalve met deze vaarten bestaat voor personen, fietsen en motorrijwielen gelegen heid om zoowel overdag als bij nacht met een motorbootje te worden overgezet. Bij de pontonbruggen te Zijpe en Anna-Jaeoba bevindt zich een schel, waarmede het motorbootje zoo noodig is te ontbieden. RECHTZAKEN Een slaperige wachtmeester De advooaat-fiseaal bij bet Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag beeft geconclu deerd tot bevestiging van 't vonnis van den Krijgsraad te 's Hertogenbosoh, waarbij de gewoon dienstplichtige wachtmeester van het 7e regiment veldartillerie, A. B. te Bergen-op-Zoom, is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, met degradatie tot den rang van soldaat. Beklaagde beeft, toen het regiment zioh voor oefening in Oldebroek bevond, toe gelaten, dat ondergeschikten gedurende den nacht bezoek ontvingen. Ook heeft hij op zijn rapport ronden vermeld, welke niet door hem zijn gemaakt, daar hij ge durende dien tijd had geslapen. Het Hof zal later uitspraak doen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. ZIERIKZEE. In de vacature M. F. de Vos is tot ouderling gekozen de heer J. J. v. d. Bout. De heer J. J. Westen dorp Boerma werd herkozen. In de vaoa- ture-H. van Dijke werd tot diaken ge kozen de heer P. J. Bierens. De heer L. van Damme werd herkozen. In de vaca ture P. J. Bierens, die aftrad als diaken der reehtsohe groep, werd de heer J. Roggeband gekozen, terwijl de heer P. J. Bierens als kerkvoogd bedankte. Beroepen 4e STAVENISSE de heer W. v. Wingerden, candidaat te Gorinohem. Geref. Gem. ST.-ANNALAND. Maandag 18 Mei in de Bewaarschool, nam. 7,30 uur, de heer Zwoferink van Bolnes. Oud-Geref. Kerk. OUDi-VOSSEMEER. Dinsdag 19 Mei ia.s. dhr. G. J. Zwoverink van Bolnes, des avonds 7,30 uur. LANDBOUW EN VEETEELT Veekeuring te Burgh Maandagmiddag had op de wei van den heer M. A. Beije te Burgh, dé jaarlijksche veekeuring, uitgaande van de Provinciale Regelingscommissie plaats. Als jury fungeerden de heeren Zwager man. Kleinepier en v. Waes. Begonnen werd met de door de stierenvereeniging aangekochte stier, welke met 77,9 pun ten een eerste prijs kreeg. Een goede stier, die in de vereeniging goed werk kan verrichten. Vop>r- en achterhamd ,ziij|ni voldoende ontwikkeld, terwijl de rug wel iets sterker kon zffïi. De heeren die de stier hadden aangekocht kregen van de keuringscommissie een compliment voor hun goede keus. De tweede stier, eig: A. Hanse, fokker J. Dalebout, kreeg met 74 punten een tweede prijs. Deze stier had eenigszins losse schouders, terwijl de achterhiand behoorlijk iu,as. De derde stier kreeg een eervolle vermelding, deze had wel voldoende diepte en breedte, doch was over het geheel los van bouw. Vervolgens werden de eerste kalfskoeien gekeurd. Hiervan kwam als eerste Mies van J. Dalebout, met 77 punten, een goede koe met iets zwakke beenen, ter wijl de schouders ook iets sterker kon den zijn; tweede werd Miep van dezelf de eigenaar, met 76 punten, met goed achterstel, doch iets arm in de dijen; derde was Lina eveneens van dezelfde, met 75 punten, met goede voorhand en goede ruimte in het achterstel; ten slotte werd van dezelfde eigenaar Reintje nummer vier met 74,5 punten, die een hangend kruis en zwakke lenden had. De groep tweede kalfskoeien was goed ver tegenwoordigd. Hiervan kwam Marie III van J. Dalebout met 78 punten vooraan, ruime koe met voldoende diepte, goede beenen, kon iets platter zijn, terwijl het uier wat vierkanter kon wezen; tweede werd Emma van A. v. Zuijen, met 77 punten, met goede voor- en midden hand, terwijl de achterhand door het toeloopend kruis en hakkige stand wat. minder was.; derde was Mina van de zelfde met 76,5 punten, deze had vob doende diepte, een goed vierkant kruis, doch wat losse schouders; vier stond Krina van J. Dalebout met 76,4 punten, met een goed kruis en goed achterstel, het kruis iets hangend, wat platribbig en van voren wat enkel; van dezelfde kwam Ida met 76 puntennummer vijf, met goed uier en goe.de melkteekens, goede ronde ribben, doeh wat toeloo pend kruis, terwijl ook de voorhand wat beter ontwikkeld kon zijn; Janna van Wed. A. v. d. Zande werd zes, met 75 punten, een koe met goede lenden en goede gesloten schouders, doch met matige beenen, korte dijen en een nogal lang kruis. In zijn geheel was dit een goede collectie dieren. De groep derde kalfskoeien was wat kleiner, hiervan •tówla'm Starre ',v|ajn A. V. Zuijen met 80 punten bovenaan, een vleeschtype met veel ruimte en een diepe borst, goed vierkant kruis, mooie platte dijen, doch iets zwakke achterbeenen; Nellie van M. v. d. Weel kwam met 78 punten twee, met goede ribben, doch wat nauw in het bekken en sabelbeenig; derde werd Sina met 75 punten, een redelijk goede koe met zwakke rug en wat toeloopend kruis. Van de groep vierde kalfskoeien stond Bontje van M. v. d. Weel nummer een met 82 punten, een typische melk koe, van voren flink diep en met ruim vierkant achterstel, de ribben konden iets langer zijn; nummer twee werd Riena" van J. Dalebout, die 81,5 punten ver kreeg, iets minder diep dan de vorige, doch anders een mooie evenredige platte koe; Corrie van M. v. d. Weel werd met 81 punten drie, een beste platte koe met eenigszins zwakke rug; Coba van M. A. Beije kwam vier met 80,5 punten, goede lenden, een vrij goed kruis, beste ribben, dóch kon iets meer dijen hebben; als nummer vijf kwam Nora van Wed. A. v. d. Zande met 79,5 punten, goede ribben, doch iets hellend kruis en goed gevulde voorhand; kiartha van M. A. Beije stond met 78 punten zes, een koe met voldoende diepte, best uier, doch wat los in de schouders, lang! kruis en iets smalle dijen; zevende werd Krina van dezelfde eigenaar met 75 pun ten, ook een koe met goede diepte en best uier, doch zwak in de voorhand, overbouwd en iets zwakke achterbeenen; als nummer acht stond Eva, eveneens van M. A. Beije, deze verkreeg 74 pun ten, deze had te weinig diepte, een hakkige stand en een toeloopend kruis. Van de 5 vaarzen, die waren aange voerd, kwam Rika van Wed. A. v. d. Zande 1; Bella van M. W. Dalebout 2; Pietje van M. v. d. Weel 3; Nellie van Wed. A. v. d. Zande 4 en Corrie even eens van Wed. A. v. d. Zande 5, een vrij goede collectie vaarzen. Van de drie aangevoerde stierkalveren, alle drie van J. Dalebout, werden er twee goedge keurd. Tot slot keurde de jury, op het bedrijf nog de 4-jarige stier Teun, geb. 5 Jan. 1932, stamboeknummer 13231, eigenaar H. v. Toledo, fokker J. Dale bout, deze verwierf met 77,4 punten een le prijs. (Het was weer een goed geslaagde keuring met voldoende aanvoer, waaruit blijkt, dat in onze omgeving het belang van dergelijke keuringen wordt ingezien. Ook de belangstelling van het publiek was voldoende, soms zelfs wel eens hin derlijk bij het keuren, omdat men in de weg stond; zou het daarom niet mogelijk zijn een eenvoudige ring te maken, waarin gekeurd wordt? MARINE EN LEGER De data van het groot verlof vastgesteld Bij Kon. Besluit van 13 Mei is het volgende bepaaldVoor de dienstplichtigen, die ingevolge Kon. Besluit van 11 Maart, na het einde van de eerste oefening in werkelijken dienst zijn gebleven, eindigt deze verlengde werkelijken dienst; a. voor zooveel ze behooren tot de 4dc divisie, met ingang van 16 Mei, b. voor zoveel zij behooren tot een van divisies, tot het regiment wielrijders of tot het wapen der artillerie, met ingang van 16 Juni 1936. BOEKEN EN BROCHURES „NATUUR EN MENSCHi" - De Hoofs tad - Den Ha,ag. Het vijfde nummer van,1 bolvenstaiand tijdschrift 'bevat een vervplg1 van „De Koffiecultuur in Nedj-I.nidië", djoor Dr. A. Schierbeek; De iwfanderbioiuw der mate rie", dooir Dr. T. v. Lohuizen; Astro nomische waarnemingen vam Juni en de zonsverduistering van 19 Juni door J. C. Alders. 25 feeken ingen en foto's naast en tusschen de tekst. 1 Doelmatig adverteeren wint een half millioen klanten In 1935 heeft er in Engeland een zeer vooruitstrevende reolameoam- pagne voor Eleotrioiteit geloopen (die trouwens dit jaar zeer energiek doorgevoerd wordt). Offioieele gegevens over het resul taat toonen nu aan, dat men onge veer een half millioen nieuwe klanten verwierfdus mensohen, die van andere verwarmingsmetho den overgingen naar eleotrioiteit. Bovendien werden in datzelfde jaar niet minder dan 250.000 eleotrisohe kookapparaten geplaatst. z/Wij willen in 1936 een toename van ruim een millioen eleotrioiteits- verbruikers", verklaarde de Elec- trioiteits-Commissie, Welnu, ze zijn goed op wegmet doelmatig adverteeren kan men ongeveer alles bereiken. DAGBLADRECLAME 18 NIET TE VERVANGEN. ONDERWIJS GENOEG SOLLICITANTEN. Voor de betrekking van hoofd eener o.l. school te Woudenberg (U.) hebben zioh 86 sollicitanten aangemeld, terwijl voor de vervulling van de vacature van hoofd der o.l. school te Zeist, het aantal gegadigden 35 bedraagt. Voor deze plaats is de akte Fransoh vereischt. De sollici tanten zijn uitsluitend hoofden in functie, wier jaarwedde door het rijk vergoed wordt den hoofden-waohtgelders. Ondanks het feit, dat er geen z.g. vrij sollicitatie bestaat, hebben de grootere en meer gunstig gelegen plaatsen niet te klagen over gebrek aan keuze. RADIONIEUWS De nieuwe studio van de A.V.R.O. De Radio-Bode schrijft: Hoewel het gerucht van den arbeid van honderd rappe handen nog dagelijks het nieuwe A.V.R.O.-Studiogebouw vervult, nadert het groote werk zijn voltooiing ras. Er is een tijd gesteld voor het oogenblik, waarop bet feeststiehtend woord den hamer- klop zal aflossen. Naar wij hopen, zal op 2 Juli a.s. de Minister van Binnenlandsohe zaken het nieuwe huis van de A.V.R.O. officieel openen. De minister is door de A.V.R.O. uit- genoodigd deze plechtigheid te willen ver richten en Z.E. heeft de uitnoodiging aan vaard. De week waarin de eerste dagen van Juli vallen, zal een feest week voor de A.V.R.O. zijn. Allen, die aan den bouw van het groote mooie werk deel hebben gehad, zullen gelegenheid krijgen tezamen te komen om de voltooiing te vieren. Voor dat doel is er een programma opgesteld dat op dit oogenblik alleen vermelding maar geen diepere aandacht noodig heeft, omdat wij ons nu willen riohten tot leden, tot de luistervinken, die verlangend zijn te vernemen op welke wijze zij aandeel kunnen hebben in het groote feest dat de A.V.R.O. beraamt. Laat ons aanstonds den dag bekendmaken! De feestdag voor de luistervinken is vastgesteld op Zondag 5 Juli. TELEGRAMMEN Verkeersongevallen De 59-jarige C. Schutjes, is Vrijdag middag op den Rooysohen weg onder Son bij Eindhoven, toen hij trachtte juist voor een auto den weg over te steken, aangereden en tegen de voorruit van den wagen geslingerd. Met een ernstige sehedelfraotuur is hij in het ziekenhuis te Eindhoven opgenomen waar hij Zaterdagmorgen aan de bekomen verwondingen is overleden. Doordat op het kruispunt van den Rijks weg HelvoetBrielle en den Moriaansohen weg te Nieuw-Helvoet 2 motorrijders Zaterdagmorgen om 9 uur vrijwel tege lijkertijd aankwamen en de een den ander geen voorrang verleende, zijn zij met elkaar in botsing gekomen. De heer I. Braat, zoon van het gewezen Kamerlid, werd tegen den grond geslin gerd en bleef met een hersenschudding liggen. Hij is naar de woning van zijn vader te Hekelingen vervoerd. De andere motorrijder, zekere C. L. van Orselen uit Nieuw Helvoet, liep vleesoh- en schaaf wonden op. Een Anthony Fokker-Fonds gesticht Naar het A.N P verneemt, heeft de be kende vliegtuigbouwer Anthony Fokker, directeur van de N.V. Nederlandsche vliegtuigenfabriek te Amsterdam, ter ge legenheid van het feit, dat hel op 13 Mei 25 jaar geleden was dat hij op een door hem zelf ontworpen en gebouwd vliegtuig is opgestegen voor het verkrijgen van het brevet van vliegtuigbestuurder vereisehte proeven aflegde, besloten een Nederland sche stiohting in het leven te roepeD, die zioh onder den naam „A. H. G. Fokker- Fonds" ten doel stelt bevordering van de opleiding tot vliegtuigbestuurder in den ruimsten zin. Anthony Fokker heeft daartoe f 100.000 ter beschikking gesteld. Schussnigg leider van hel Vaderlandsche front De Oostenrijksche Bondskanselier, Dr. Sohussnigg, heeft Vrijdag op pleohtige wijze de leiding van het Vaderlandsche Front op zioh genomen. In zijn rede deed Sohussnigg een aantal belangrijke mede- deelingen, o.a. dat de Heimatsohutz het verlof tot het dragen van wapenen zal worden ontnomen. Een vrijwillige militie zal worden gevormd, waarin zij zullen worden opgenomen die binnen bet kader van het Front bereid zijn tot vrijwillige dienstverrichting. De militie zal slechts een uitvoerend orgaan zijn van het Vaderlandsche Front, waarbij den nadruk wordt gelegd op de naaste samenwerking met leger en politie. Oostenrijk's financleele politiek In een interview met de //Financial Times" verklaarde Dr. Sohussnigg, dat de finanoieele en monetaire politiek van Oostenrijk gericht is op een evenwicht vaD de begrooting en stabilisatie van den shilling. Oostenrijk wil geen avontuurlijk experiment op monetair en financieel ge bied. Het is overtuigd, dat het financieel vertrouwen in het land het best het orediet in binnen- en buitenland kan handhaven en versterken. Guatemala uit den volkenbond Het uittreden van Guatemala uit den Volkenbond wordt gemotiveerd met op de le plaats economische moeilijkheden en op de 2e plaats met het geringe aanpassings vermogen van den bond inzake Amerik. kwesties. Men vermoedt evenwel dat het falen van den bond in het Italiaansoh- Abessynieeh geschil den doorslag heeft gegeven. Diplomaten naar Generaal Badoglio Naar de Engelsohe //Daily Telegraph" verneemt, heeft de Britsche gezant te Addis Abeba te zamen met de overige diplomaten een bezoek gebracht aan Maarschalk Badoglio. Dit wil evenwel niet zeggen dat Badoglio wordt erkend als onderkoning van Abe88inië. Hij wordt alleen beschouwd als de opperbevelhebber van de bezettings troepen in Abessinië. MARKTBERICHTEN. Coöp. Veiling Zierikzee Veiling 15 Mei 1936. Aardbeien 82-83 ot. per K.G. Spinazie 3-4 ot. per K.G. Postelein 11-12 ot. per K.G. Bloemkool f2,10f 15. per 100. Sla f 1.10f 3,40 per 100. Wortels f 2,f 12,— per 100 bos. Asperges f 12,—f 24.— per 100 bos. SINT-ANNALAND. Beursbericht van Vrijdag 15 MeiTarwe aan regeerings- prijs; gerst 5.755,90; haver 6.75; schok kererwten 8—9.25bruine boonen 8.50 9.75alles per 100 k.g. Aardappelen Zeeuwsehe bonte 2.55 idem blauwe 22.10drielingen 1,10-1.15 alles per 70 k.g. WEERBERICHT Hoogste barometerst. 776,7 te Hernösamd. Laagste 755,4 te Blacksod. Verwacht tot den avoind van 17 Mei: matige Oostelijke wind, licht- tojt <half- bcwolkt, droog weer, behoudens geringe kans o,pi onweer in het Ziuiden; in het Noorden iets koeler. Zon op: Zon onder: 17 Mei 4.04 7.50 18 4.02 7.57 MEI 1936 Zon. 3 10 17 24 31 Ma. 4 11 18 25 - Di. s 12 19 26 Wo. 6 13 20 27 ©6 Do. 7 14 21 28 V4 Vr. 1 8 15 22 29 &2S Za. 2 9 16 23 30 - SCHAKEN. Te Iwleinig (oplossingen is (pariziaak dat de geiwlone rubriek dezte week niet ver schijnt. DE REDACTIE. APOTHEKEN. Zondag* 17 Mei is de apotheek—Gasille na des (middags tfwlee uur geopend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3