laten aakken, doch te blijven volhouden. Vervolijeiis gaf de voorzitter, der ge woonte getrouw, een overzicht over het afgelootpen jaar en wijdde hierbij in de eerste iplaats eenige wöorden aan de nagediaiChtenis van dr. de Vrieze, die ver scheidene jaren inelgroote toewijding de cursus Eerste Hulp bij Bedrijfsongeval len heeft geleid en wiens ipLotseling over lijden het bestuur en de school als een groot verlies voelen. Voorts zeide mr.. du Croo: dat, wat het bestuur vorig jaar gevreesd ihad, thans werkelijkheid was geworden n.l. de omzetting van den 3-jarigen Cursus ijn een 2-jarigten; ondanks de ijverige poi- gingen van het bestuur, daarin gesteund doior tal van particulieren en corpora ties, om den 3-jarigen Cursus, die vooral voor scholen in plaatsen zooals ZieriKzee van zoo groote beteekenis is, te behou den. Ook de daarvoor in de plaats ko mende uitbreiding van het avondonder wijs, wet voor deze school, vooral wat de buitenleerlingien betreft, oqk w'eer moeilijkheden oplevert, heft de bezwaren niet op. Een andere teleurstelling voor de schooi is, dat ook de poging van het be stuur om een cursus autotechniek aan de school te verbinden1 tot mislukking gedoemd is, Wijl van hoogerhand geen verhoioging van subsidie, Zonder Welke de cursus niet mogelijk is, verleend Wordt Naast deze sombere klanken kon de voorzitter evenwel ook' andere Men hoe ren. Het aantal ingeschreven nieuwe leer lingen is zeer bevredigend te noemen en oiok het Fonds van Oud-Leerlingen breidde zich weer uit. Wanneer het be stuur verder ziet, 'wat door verschillende oud-leerlingen der sChojol in hun verdere leven is bereikt, ziet het daarin een aansporing om op 'den ingeslagen weg weg; voort te gaan, om te trachten het Nijverheidsonderwijs tot zoo hoog moge lijk ,peil op te voeren. Hierna ging de voorzitter over tot de uitbreiding van] de diploma's, waaraan spreker een gelukwensch en een toe- passelij k wjoprd paarde en de besten van elke afdeeling met een lauwertak tooide. Deze en ook op éóni jia de beste van de af deelingTimmeren en Machine- bankwerken ontvingen bovendien een passend 'boekwerk. Het waren. Vpor de af deelingi Smedeni-Madhinèbankwerketni M. Barendse, Noordgouwe en J. A. Kos ters te Zierikzee; voor de afdeeling Tim meren: W. M- S. van Lonkhuijzen te Zierikzee en A. Sehilperoort te Bruinftsse en van de afdeeling Schilderen: J. Dane te Sirjansland. De directeur, de heer K. de Vries, sprak hierop de vertrekkende leerlingen toe en wenschte hen namens de leeraren geluk met het behaalde succes. Voorts gaf de directeur hen nog eenige goede raadgevingen mede voor hun verdere le ven, hierbij de hoop uitsprekende dat zij de naam van de school eer zouden aan doen. Speciaal aan ben, wien het nog niet mocht gelukken wertk te vinlden, beval spr. tenslotte de avondschool aan. Burgemeester Boeije vervolgens het woord verkrijgende dankte het bestuur voor de ontvangen uitnoodiging en prees de opgewekte omgang en den goeden toon die er steeds op de ambachtsschool heersc'ht om met een ernstig woord voor de toekomst aan de scheidende leerlij den te eindigen. Nadat tenslotte namens de (gediplomeer den de leerling K. Van Dalen, directeur en leeraren dank had gebracht voor het genoten onderwijs, sloot de voorzitter met een woord van dank voor de be langstelling en voor de gesproken woor den, de bijeenkomst. Tot slot geven w!e hier de inamen der bevorderden en gediplomeerden: iBevorderd werden van de le naar de 2de klas: Afdeeling Smeden-machinebankwerken A. Alburg v.w.; J. T. Arnold, C. M. in den Bosch, C. J. Coumou, I. van den Hoek, G. Krakeel, I. van Loo, E. F. Pairoux, D. L. Schults, H. Stouten en C. van der Westen, Zierikzee; M. C. Beije en L. M. G. van Dijke, Dreischor; W. H. Flohil en J. W. van Splunder, Zonnemaire; D. Fluijt, Sirjansland; H. J. Hage, Ouwerkerk; P. W. L. Kloet en C. F. Kort, Noordgouwe; M. Olree, Brouwershaven. Afdeeling Timmeren: W. de Bil v.w., L. Gillesse, W. Heijboer, M. J. C. Ja- cobi, W. Roggeband, J. G. van Veltho- ven en M. van der Werff v.w., Zierik zee, C. G. Bijkerk, Burgh; J. van der Have, Oosterland; P. van der Linde, Ouwerkerk; J. van Nieuwenhuijze, Zon nemaire, J. C. A. Prince, Serooskerke, H. J. Slager en J. Slager, Brouwershaven. Afdeeling Schilderen: H. Alburg, J. de Graaf en A. Koster, Zierikzee; W. Telle, Zonnemaire. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas: Afdeeling Smeden-machinebankwerken-. T. C. Blok, J. J. Hack, C. H. Kroot*», A. I. J. van Leersum, P. W. H. Lux, M. Muller, M. van den Ouden, P. C. Willemse en J. van 'tVeer, Zierikzee; M. van Duivendijk, Bruinisse; N. Gili- jamse, R. Saman en M. van Schelven, Haamstede; J. P. Hage, Ouwerkerk; A. de Jonge, Oosterland; C. J. Koopman en A. P. van Leeuwen, Noordgouwe; J. M. Lodewijk v.w., Nieuwerkerk; J. Meer man, Brouwershaven. Afdeeling Timmeren: J. Beije, W. Da lebout, J. A. M. Heijt, A. Timmerman, W. L. J. Verton en A. van Zijp, Zierik zee; W. C. Catshoek, Kerkwerve; P. v. d. Graaf, Nieuwerkerk; W. J. Heule, Ouwerkerk; J. C. Rijnberg v.w., Noord gouwe; I. P. Sehilperoort, Brouwershaven. Afdeeling Schilderen: J. J. Bakker, Burgh; J. P. Dekker, Ouwerkerk; C. A. Lievense, Nieuwerkerk; C. Mabelis, J. C. Willlemse v.w. en C. A. Wijsman, Zie rikzee. Van de 3e naar de 4e klas. Afdeeling SchilderenJ. Malepaard,. Brouwershaven, P. M. van Dalsen, Haam stede. (Diploma's werden uitgereikt aan: Afdeeling Smeden-machinebankwerken J. L. van As, U. E. Berrevoets, C. J. Kooman, J. A. Kosters, L. Kraak, A. C. Viergever en J. van der Zande, Zierik zee; M. Barendse, Noordwelle; W. J. Ber revoets, Serooskerke; J. P. van den Bos, Kerkwerve; P. Flohil en P. Provoost, Brouwershaven; R. Saman, Haamstede. Afdeeling Timmeren: C. J. Berrevoets, A. Bil, J. M. Dekker, W. M. S. v. Lonk huijzen, C. Verton en B. T. P. Wisse, Zierikzee; F. Brandenburg en J. van Dijke, B'haven; Q. van Dalen, Burgh; A. M. Padmos en A. van der Velde, Renesse, A. Sehilperoort, Bruinisse; J. J. Smits, Ouwerkerk. 'Afdeeling schilderen: P. C. Boogerd en P. de Graaf, Zierikzee; J. Dane, Sir jansland. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 4 Mei1. Aamvper toifcaal 1720 stuks. Vette i^nderen 600; vlette kal keren 285; schapen en Ijaimjmieren 203; varkens 607; nuchtere kalveren 25. Vette kjoeien le 52, 2e 44, 3e 32—36; ivettö pissen le 46, 2e 42, 3 e 32—36; Vette kalveren le 90, 2e 75, 3e 42—50; Varkens (levend! gëwlicht)le 33, 2e 32, 3e 31; scha pen le 40, 2e 37, 3e 30; lamjm'eren le 139, 2e 34, 3e 29 Pt. per kg. Schapen le f20, 2e f 16, 3e f12; lanv- ïn'eren le f18, 2e f 14, 3e f10 per stuk. Vette kjoeiein en pissen, iaanv|qer iets Winder, handel [mlatig1, prijlzJen als vörige Week; vette kalveren, laanvper iets rui- Imler, handel redelijk, prijlzien iets hoiojger; Schapen en la'mjmleren, aanvoer kqrter, handel traag, prijken vian vprige V-bek hifoeilijlk te handhavenVarkens, laanvper als Vorige twleek; handel tëmlelijk, prijzen van Vprige fwleek gemakkelijk1 te handha- jven. AARDAPPELEN. Eigenheimers f 2,50— 2,75; Zeeulwlstëhe Blauwe en Bpnte f2,10 2,40; idem Eigenheimers f2,30—2,50; Pp- ters Eigeriheimprs f 1,201,40; Poters BiOln- te en Blauwe f 1,50—1,75; Red Star f2,30 —2,50; Bevelanders f 2,30—2,50, per H.L. Winter Maltja's 9—9i/2Malta's Spring 12—13; Ziandaprdappelen 3i/24cft. per k'.g. Met redelijke nanvper, (wlillige Vraag. VLAS. Aanvoer 3500 k.g. blauw, schoon 47—65; 10.000 k.g. Holl. geel 40—53; 200 dauwroot 47—50; per k.g. Voor Vlarj was ter beurze weinig belangstelling. Handel zeer stil. Prijzen moeilijk te hand haven. Een gedeelte van het aangevoer de vlas bleef onverkocht. Buslichtingen Zierikzee Op Werkdagen voor Duiveland, Hol land en buitenland: 4,10 12,50 17,30. Schou|wfen en Dreischor: 5,45, 11,50. Kerktwbrve7,25, 16,50. Voor stacisbestelling: 8, 13,40, 20,15. Voor buitenbestelling: 8. Zondags voor Duiveland, H|0tlland en Buitenland: 9,07. TELEGRAMMEN De Ossche strafzaken Het Gerechtshof te 's Hertogenbosoh deed heden uitspraak in de Ossche straf zaken, welke op 22 April het behandelde. Tegen den 20-jarigen C. J. van Baardwijk te Amsterdam, die door de rechtbank tot 1 jaar voorwaardelijk was veroordeeld, eischte de advocaat-generaal 1 jaar on voorwaardelijk. Tegen den 28-jarigen H. van Lieshout veroordeeld tot 6 maaDden, eischte hij li/s jaar en den 29 jarigen C. L. Ulijn, eveneens tot 1 jaar gevangenisstraf ver oordeeld, werd 2 jaar geëisoht. Zij hadden ieder wegens 2 inbraken terechtgestaan. Het Hof veroordeelde van Baardwijk tot 1 jaar, van Lieshout tot 9 maanden en Ulijn tot 11/j jaar gevangenisstraf alle 3 met aftrek van voorarrest. Flinke brand Maandagochtend is in de werkplaats van het schoenenmagazijn van de firma van der Wou we gelegen aan de verlengde Heerenweg te Groningen een ben zinepreparaat, dat wordt gebruikt voor het schoonmaken van schoenen, tot ont ploffing gekomen, doordat een der bedienden bij het preparaat een sigaar rookte. In korten tijd stond het geheele peroeel in lichter laaie. Het schoenenmagazijn en de bovenwoningen die onbewoond waren, waren spoedig uitgebrand. Het vuur tastte ook het aangrenzende café, een sigaren magazijn en de bovenwoning bewoond door de familie Vlas aan. De bovenwoning ging geheel in de vlammen op, terwijl het sigarenmagazijn veel waterschade kreeg. De brandweer was spoedig den brand meester. Verzekering dekt de sohade welke vrij aanzienlijk is. Een aardig dienstmeisje Zondagmorgen heeft te M e p p e 1 de 26-jarige dienstbode, Yke Vink, haar meesteres Mevr. P. Stern vermoedelijk in een aanval van drift met een hamer aangevallen en haar daarmede een 3 tal klappen op het hoofd toegebracht, met het gevolg dat het slachtoffer badend in haar bloea levensgevaarlijk gewond in eenzakte, Mevrouw Stern werd eerst des avonds door haar man die naar Amster dam was geweest gevonden. Toen hij zijn vrouw ernstig gewond zag liggen snelde hij vol ontzetting naar de buren die de politie en een medicus waarschuw den. Deze laatste constateerde een ernstige schedelbreuk en achtte overbrenging naar bet Soliaziekenhuis te Zwolle noodzakelijk. Het parket te Assen werd daarop ge waarschuwd. Verhooren werden afgenomen doch deze bleven zonder resultaat. In de woning van mevr. Stern was echter een dienstbodensohort gevonden waarop eenige bloedvlekken zaten. Dat was aanleiding om 's avonds de dienstbode van haar bed te lichten. Na verhoor bekende liet meisje den aanslag te hebben gepleegd. Zij had na de daad te hebben gepleegd de woning verlaten en was naar huis gegaan. Ook in haar schoenen werden bloedvlekken gevonden. Het meisje is Maandagmorgen naar het Huis van Bewaring te Assen overgebracht. Vermoedelijk heeft zij haar daad in over spannen toestand gepleegd. De toestand van Mevr. Storm was Maandagmorgen zeer ernstig. Kerkdiefstal Zondagnacht is in de R.K. Kerk van den Heiligen Sebastianus te H a a r 1 e (gemeente Hellendoorn) ingebroken. Er zijn uit een kluis 3 gouden misbekers ter waarde van f 750,gestolen. Uit de offerbussen wordt een bedrag van circa f 30,vermist, terwijl de diéven voorts een bezoek hebben gebracht aan de pastorie, waar uit de keuken een bedrag van f 7,werd weggenomen. De politie stelt een onderzoek in. De Fransche Verkiezingen. Volgens de laatste statistieken van het Fransche Ministerie van Binnenlandsohe Zaken, welke 613 uitslagen van de 614 zetels bevatte, zijn thans na de herstem mingen van Zondag voor de Fransche Kamer gekozen: Communisten 71 zetels (winst 32), Dissident Communisten 10, S.F.I.O. Socialisten 146 zetels, (winst 49), Republikeinsoh Socialistische Unie 26, Onafhankelijk Socialisten 9, Radicaal So cialisten 115, Onafhankelijk Radioalen 31, Linksch Republikeinen 83, Volksdemoora- ten 23, Republikeinsoh Democratische Unie 88 en Conservatieven 11 zetels. De huidige regeering Sarraui zal tot |l Juni blijven regeeren aangezien de huidige Kamer tot einde Mei zitting heeft. Ontvoeringsproces begonnen Voor het Assizenhof te Bazel is heden het proces begonnen tegen den journalist Wesemann, die wordt beschuldigd van de ontvoering van Berthold Jacob naar Duitsohland. Jacob is later op aandringen van de Zwitsersche autoriteiten weer vrij gelaten. Berthold Jacob was een bestrijder van het Duitsohe militarisme. Hoewel hij zelf Duitscher was, wees hij, lang voordat Hitier aan de macht kwam, op de wijze waarop Duitsohland de militaire bepalingen van het Verdrag van Versailles ontdook. Hij was vast medewerker aan het Straatsburger blad «La République" en schreef verder veel in links georiënteerde bladen. In 1933 verliet hij Duitsohland en woonde in Straatsburg. Met zijn groote kennis van Duitsohe toestanden en vooral van Duitsohe militaire aangelegenheden, kon hij, pacifist en man van links, scherpe aanvallen op 't Derde Rijk doen. De toestand in Abessynië Uit Dzibouti wordt geseind, dat de auto riteiten van Fransoh Somaliland Zondag avond hebben besloten 2 oompagnieën Senegaleezen naar Addis Abeba te zenden. De oorlogscorrespondent van het D.N.B. meldt, dat de buitenlandsche Gezantschap pen in Addis Abeba het Italiaansehe oppercommando een dringend telegram hebben doen toekomen, waarin zij ver zoeken de hoofdstad zoo snel mogelijk te bezetten, aangezien de anti-buitenlandsche stemming der bevolking zich gemakkelijk zou kunnen keeren tegen de enkele blanken, die nog in Addis Abeba vertoeven. Het Italiaansehe opperoommando heeft in verband daarmede alle maatregelen genomen om het oprukken der gemotori seerde colonne te bespoedigen. Volgens te Asmara ontvangen berichten, rukt Generaal Graziani heden naar Harrar op, waarmede de systematische bezetting van Abessynië een aanvang neemt. In de provincie Salade, ten Noorden van Addis Abeba, werd de Negus op weg naar de hoofdstad herhaaldelijk met geweer schoten ontvangen. Na zijn terugkeer in Addis Abeba namen de zaken een zoo ernstige wending, dat men besloot met zijn familie naar Dzibouti te vertrekken. Zaterdagmorgen vertrok de Negus uit Addis Abeba. Volgens de laatste berichten bevindt een niet gemotoriseerde colonne zich voor de poorten van Addis Abeba. De colonne wordt vergezeld door een 150- tal vliegtuigen. Daarbij zou men tegelijker tijd de omringende gebieden bezetten, zoo dat de stad veilig was tegen eventueele overvallen. De Amerikaansohe gezant te Addis Abeba telefoneerde naar Washing ton dat de voorhoede van de Italianen tot 18 K.M, van de hoofdstad was genaderd. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden Geachte Redactie, De voordracht voor boekhouder van 't Burger-Weeshuis alhier zal zeker niet ieders instemming hebben, althans ik hoorde daarover reeds veler verwonde ring. Beide candidaten zijn heeren, die alle twee reeds diverse baantjes kregen. Van de anderen weet ik de relatie met het bestuur niet zoo nauwkeurig, maar waar er onder de sollicitanten ge gadigden zijn, aan wien dit kleine sa laris zooveel beter besteed is en waai} tegenwoordig cumulatie zooveel mogelijk moet worden vermeden, daar zou het mij zeker tegenvallen, indien de Gemeen teraad met dit tweetal accoord ging. Niet dat ik persoonlijk iets tegen deze heeren heb, maar er zijn er op de lijst van! liefhebbers, die het meer noodig hebben en zeker even geschikt zijn. Laat mij dan de tolk zijn van velen, die een der gelijke voordracht ongewenscht en onbil lijk achten. U dankend voor de opname, UEd. dw., •GASILLE. SPORT VOETBAL. Internationaal. 3 Mei. BelgiëNederland 11 K.N.V.B., le klasse. Afdeeling V. G.V.A.V.—H.S.C. 4-0 Vriendschappelijk. ELLEMEET. Ellemeet comb.—Seroos kerke comb. 22. KORFBAL. Vriendschappelijk. 3 Mei. Rust Roest IDie Gouwe I 03 België Nederland 1—1 Herboren Belgisch elftal Spannende wedstrijd Enorme belangstelling Bakhuys scoort voor HollandBraine voor België In het Heyssel stadion te Brussel vond Zondag, onder enorme belangstelling (circa 30.000 Hollanders hadden voor deze ge legenheid een uitstapje naar de Belgische hoofdstad gemaakt), de internationale voetbalwedstrijd BelgiëNederland plaats, welke wedstrijd, dank zij de radio, via de stem van Han Hollander, ook weer in duizenden huiskamers en andere plaat sen waar een ontvangapparaat opgesteld kan worden, zoowel in Nederland als daarbuiten, te volgen was. Wie gedacht had dat Nederland aan de Zuiderburen een gemakkelijk kluifje zou hebben, had misgerekend, want de Belgen boden van de le tot de laatste minuut zoo'n felle tegenstand en speelden zoo enthousiast dat de Nederlanders hun han den vol hadden. Vooral het opnemen van enkele nieuwe spelers in de ploeg heeft bij de Belgen goed gewerkt en het is slechts aan het goede keepwerk van Van Male te danken, dat Nederland zijn tra ditie van dit seizoen ongeslagen te zijn heeft kunnen handhaven. Wat de doelpunten betreft wist Neder land in de 25ste minuut van de wedstrijd door een mooi doelpunt de leiding te veroveren, die het tot de laatste minuut behield. Een minuut voor het einde scoort de Belgische linksbinnen Raymond Braine (volgens de meeste ooggetuigen in zuivere buitenspelpositie) de gelijkmaker, zoodat met een gelijk spel het einde kwam wat de Belgen ongetwijfeld moed zal gegeven hebben voor den a s. Zaterdag te spelen wedstrijd tegen Engeland. Voor het Nederlandsoh Elftal is dit onverwaohie gelijke spel ongetwijfeld een teleurstelling, maar het feit, dat enkele spelers (volgecs de wedstrijdverslagen) hun taak wat al te gemakkelijk opnamen, waardoor er een zekere matheid over hun spel lag zal hieraan wel niet vreemd zijn geweest. Van de verschillende andere in België gespeelde wedstrijden waren de resultaten voor Holland gemiddeld ook niet zeer gunstig. Zoo verloor Rotterdam met 2—0 van Antwerpen, Amsterdam met 43 van Brussel en de Nederlandsohe Studenten met 4—2 van de Belgische. Slechts de Haagsohe Politiemannen wonnen met 4—1 van hun Antwerpsche collega's. ONZE VOETBALPRIJSVRAAG Zooals te verwachten was, kwam een stroom van inzendingen binnen naar aan leiding van onze Voetbalprijsvraag van deze week en groot was de verscheiden heid der uitslagen, die men zich van den internationalen voetbalkamp België-Neder- land had gedacht. Slechts 2 inzenders een uit Zierikzee en een uit Moriaaushoofd had den een overwinning resp. 41 en 72 voor België voorspeld, doch de overigen lieten de Oranjehemden met cijfers als 10-0, 10-1, 8-1, 7-1 enz. enz. winnen. Niemand had een gelijk spel inge zonden, wat gezien de jongste prestaties der beide elftallen ook niet in de lijn der verwachtingen lag. Enkelen hadden meer bescheiden Hol- landsohe overwinningen gedacht als 3-1, 3-2, 2-0 en 2-1. We meenden de laatste die het aantal gemaakte Belgische doel punten goed had en van het aantal Neder landsohe er slechts 1 versohilde den prijs te moeten toekennen. Het is Jan Koevoets, Sint-Domiisstraat 128, Zierikzee. Jan, die ditmaal dus een goede kijk op de situatie heeft gehad kan dus een geld- bon ad f 2,50, te besteden bij een der winkeliers welke een advertentie plaatsen in de Zierikzeesche Nieuwsbode van a.s. Woensdag 6 Mei in ontvangst nemen. Gefelioiteerd Jan! Athletiek DE UTRECHTSCHE SINGELLOOP De uitslag van den Utreohtsohen Singel loop, Zaterdag gehouden (afstand 4700 M.) waaraan door meer dan 100 loopers werd deelgenomen, luidt als volgt: 1. 8. Petit (Avon, Heerlen) in 13 min. 42 see., die er ook in slaagde het Nederlandsohe record over 2 Engelsohe mijlen met 4 seooDdeu te verbeteren. 2. H. Kalkman, Sportclub Rotterdam, 13 m. 53.2 sec. 3. W..J. Bakker, A.V.V., Amsterdam, 14 min. 0.2 sec. 4. F. van den Berg, Hellas, Utrecht, 14 min. 1.6 sec. 5. P. van Rijn, Zwaluwen, Den Haag, 14 min. 5 sec. 6. J. Meyer, A.V.V., Amsterdam, 14 min. 6.2 sec. 7. L. Meyer, A.V.V., '34, Maastricht, 14 min. 6.8 sec. 8. R. Meeuwsen, Hellas, Utrecht. 9. D. van Yperen, D.O.S., Rotterdam en 10. C. van Oosten, G.A.C., Hilversum. Onze 4 Rust Roest loopers: van Zuyen, Sohouls, Berrevoets en Schults eindigden resp. als No. 13, 20, 61 en 70 wat, gezien de deelname der beste loopers van Nederland nog niet zoo slecht is. Bovendien was het parcours zeer zwaar en hadden onze loo pers een vrij lange autorit achter de rug Nu a.s. Zaterdag naar de Middelburgsohe SingelloopSucces zij den loopers bij voorbaat toegewenscht. Schaakrubriek N.B.: In no. 7, partijstelling, moet de pion op h2 vervallen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 4 Mei. f 15002636. f1000: 11624, 13161,. f400: 5117. 6117, 9414, 15904. f200: 1285, 17021. f100: 663, 10569, 11809, 15220, 16846, 17864, 19556. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT Het zwaartepunt van de hooge druk king heeft zich geheel naar Scandinavië verplaatst. Over Lapland worden op het oogenblik barometerstanden boven de 780 m.M. aangetroffen. In het Zuidwesten neemt de hooge druk langzamerhand in beteekenis af. Over Ysland trekt zij nog voortdurend Noord- tot Noordoostwaarts. In verband met de heerschende hooge druk in bijna het geheele waarnemings gebied is de bewolking plaatselijk nogal verschillend. Betrokken lucht wordt o.a. in Duitsohland aangetroffen. Zelfs valt in Noord-Duitsohland nog motregen. Een vlakke storing bracht in het afge- loopen etmaal over Centraal-Europa regen. Weenen had 10 m.M. De drukverdeeling wijst op aanhouding van het zachte voorjaarsweer. Wellicht zal tijdelijk de bewolking wat toenemen doch later is afnemende bewolking met de zelfde temperaturen van heden waar schijnlijk. WEERBERICHT Hoogste barometerst. 780.1 te Haparanda Laagste 756.1 te Vestma- nöer. Verwacht tot den avond van 5 Mei Zwakke tot matige meest Oostelijke wind, aanvankleijk zwaar- tot half bewolkt, la ter verder afnemende bewolking, weinig of geen regen, des nachts iets zachter, overdag weinig verandering in tempe ratuur. Zon op: Zon onder: 5 Mei 4.24 7.30 MEI 1936 Zon. 3 10 17 24 31 - Ma. 4 11 18 25 - Di. 5 12 19 26 O20 Wo. 6 13 20 27 Do. 7 14 21 28 6" Yr. 1 8 15 22 29 §as Za. 2 9 16 23 30 -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3