E VROUW VOOR D MODE-TIPS IÜ VOOR ONS HUIS "KNIPPATRONEN TWEEDE BLAD, behoorende bij de Zierlkzeesche Nieuwsbode van Zaterdag 25 April 1936, No. 13013. genaamde „ritssluitin gen". Wit piqué vormt de garneering. Dit is er echter zoo op ge maakt, dat het er ge makkelijk afgehaald kan worden, om ge~ wasschen te worden. Zooals elk voorjaar zijn ook dit seizoen de mantelcostuums weer zeer in trek. Naast het strenge tailleurcos- tuum, zien we ook echter andere mantel pakjes. Deze zijn meestal uit twee mate rialen vervaardigd; te weten: de rok bijv. van effen materiaal met een jasje van ge werkte stof of omge keerd. Zeer geliefd is de combinatie van ge ruite en effen stof ge worden. Ook het zoo genaamde „kraaien poot-motiefje" (pied- de-poule) ziet men veel in combinatie met effen materiaal. De jasjes zijn meestal zeer getailleerd; de figuur naden geaccentueerd. De sluiting kan zoo wel met brandebourgs als met knoopen zijn. Op de kleine illu stratie ziet u boven aan een mantelpakje bestaande uit een jasje in een „pied-de-poule" patroontje en een effen rok. Het andere mantel pakje is van kleine geruite wollen stof vervaardigd en het manteltje geheel met zijden tres afgebiesd. JEANNE DE FL. WIE NIET RIJK IS, MOET SLIM ZIJN. Het is dikwijls zeer onaangenaam, wanneer men geen bureautje heeft om er de verschillende correspon dentie op af te doen. Maar, eerlijk gezegd, de meesten van ons hebben er het geld niet voor over. We willen u in deze regels echter een oplossing aan de hand doen, hoe van een ouderwetsche commode of 'ladenkast, stijl Lodewijk XV, een gemakkelijk bureautje te maken. Veel veranderingen behoeven we er éeerrflor niet in aen te brengen. OP WARME VOORJAARSDAGEN. Op warme voor heerlijk schijnt, voelt jaarsdagen, als de zon een ieder de onbe dwingbare lust in zich opkomen naar buiten te gaan, wandelingen, fiets- of autotochten te maken. Bij het kiezen van een toiletje voor het maken van dergelijke tochten moeten we met verschillende din gen rekening houden. In de eerste plaats moet het een toiletje zijn, dat „tegen een stootje kan", waar we desnoods mee op het gras of op een bank kunnen zit ten. Ten tweede moet het zoo zijn, dat we het in de zon niet te warm hebben; maar, waarin we toch ook niet koud worden, bij het naar huis gaan. De beste oplossing is een japon met een bijpassend jasje. Op onze groote illustratie ziet u een paar leuke, sportieve wandelja ponnen. Links: jurk van dunne wollen stof met lange mouwen. De opgestikte zakjes, het liggende kraagje en de tweekleurige cein tuur geven de japon iets vlots. Daarnaast een jurkje van ge streept materiaal. De korte mouwtjes hebben kleine pofjes en zijn aan het schou derstuk geknipt. Het blousje wordt gesloten met brandebourgs. Bij deze japori*T behoort een kort jasje van wollen stof. Het laat ste figuurtje draagt een bijzonder aardige jurk. Deze japon be staat uit blouse en rok. De zakjes in het blousje kunnen geslo ten worden niet zoo- Op de gladde wanden van land-, buiten- of zomerhuis je voldoet een aquarel op de muur zelf, achter theetafel of dressoir, heel goed. GEBREID SHAWLTJE. Voor dit aardige shawltje heeft men ongeveer 70 gram zefirwol noo- dig en een stel naalden nr. 2j^. We beginnen met 18 centimeter steken op te zetten en daarop breien we 3 centimeter in het gerstekorrel- motief (1 r, 1 a, verspringend in iedere toer). Dan blijven we aan beide zijkanten een randje van 3 centimeter breedte in gerstekorrel- motief breien en maken in het mid den recht breiwerk (recht heen en averecht terug). Zoo breien we door tot het shawltje een lengte heeft van 100 centimeter. Dan maken we een 3 centimeter hoog randje in het gerste- korrelmotief en kanten af. Met wol of niet te dunne zijde in een contrasteerende kleur maken we vervolgens de borduursels, die op de illustratie te zien zijn. Deze zijn zeer eenvoudig, doch voldoen heel goed. Men kan ze zoowel in platsteek als RITA. Eigenlijk alleen maar de voorkant van de bovenste lade zoo met schar nieren bevestigen, dat de klep naar voren opengeslagen kan worden. Het spreekt vanzelf, dat we de lade van binnen netjes lakken of be plakken met aardig materiaal. Een groot vloeiblad, een inktkoker en alle andere benoodigdheden van een schrijftafel vinden er een plaatsje in. De onderste lade kan men gebrui ken als bergplaats voor schrijfpa pier, enveloppen, enz. Gebruikt men het bureautje niet, dan klapt men de voorkant van de lade dicht en niets verraadt, dat de commode een dub bele bestemming heeft. Een zeer gezellig hoekje in de huiskamer is te maken met behulp van een couch (Engelsche naam voor rustbank). Van1 een oude divan, waarvan men het verstelbare bovenstuk afhaalt, kan men zeer goed een dergelijke couch maken. Tegen de muur zet men een drietal kussens, die men zelf gemaakt heeft. Heel modern is om deze kussens in twee tinten te kiezen. Welk geluk kig effect men dan bereikt, is dui delijk te zien op onze illustratie. Een mooie ets, reproductie of een goed schilderij aan de muur er achter, een staande Ieeslamp naast de couch en uw kamer is een gezel lig hoekje rijker geworden. Kamerschermen, die een tijdlang als ouderwetsch golden, doen ook in het moderne huis, zij het in een iets moderner uitvoering, weer dienst. Als we aan het werk zijn op de schrijfmachine en er komt plotseling bezoek, is het gemakkelijker een scherm om ons werkhoekje te zet ten, dan de machine weg te bergen. Voorts kunnen we, als de bezoekers verdwenen zijn, weer meteen be ginnen en moeten niet eerst zoeken, waar we gebleven zijn. En dan nog iets voor landhuisjes. Meer en meer wordi het gebruikelijk in de zomer een klein huisje neer te zetten ergens buiten, waar men dan het week-end verblijft. Deze huisjes worden natuurlijk zoo eenvoudig en practisch mogelijk ingericht. Dus geen kleeden, schilderijen, enz. Toen doen de geheel kale muren dikwijls een beetje ongezellig aan. Wat oudt ge van wandschilderingen zeggen? Misschien hebt ge wel een kunstzinnig familielid, die gaarne zijn kunsten op uw muren zal pro- beeren. Hebt ge die niet, dan kun nen schabionen u helpen. Schablo- ïen zijn vellen geolied papier, waar in de motieven uitgesneden zijn. Wanneer ue.i nu mee verf over dit schaboon gaat, zal op de open plek ken de kleurstof op de ondergrond raken en daar het motief weergeven. Op deze gemakkelijke manier kunnen we dus de alleraardigste wandschilderingen maken. Het spreekt vanzelf, dat we nu niet, te pas en te onpas, overal de muren beschilderen. Nee, alleen op de ge schikte plaatsen brenge.. we ze aan, dus achter buffet, theetafel, enz. Een andere aardige oplossing voor het zomerhuisje is een rand langs het plafond te maken. Dat kan heel goed gebeuren met een schabioon. Als men bijvoorbeeld crèmekleurige wanden heeft, kan men daar met blauw, roode of groene verf figuren op aanbrengen. Men kan natuurlijk ook meerdere kleuren in één rand gebruiken; maar dan wordt het schabloneeren lastiger. En het resul taat is niet eens altijd zoo aardig! in steelsteek maken. Als het shawltje klaar ls, pet. men het heel luchtig op onder ter. vochtige doek. Onder een kort man teltje of op een zomerjurk zal een dergelijk shawltje heel aardig staan. MARIAN B; DE UITKOMST BRENGENDE KRAAG. Met een kraag kunnen we een ouderwetsche japon heel gemakke lijk moderniseeren. Een punthals lcüiinen we ermee camoufleeren, een ronde hals ermee bedekken, enz. De kraag op onze afbeelding is van crêpe georgette in een zacht pasteltintje en valt breed over de schouders. Men kan de strik, waar mee de kraag wordt vastgemaakt, zoowel van voren als van achteren Iragen. Het beste is de randen van - kraag te laten af-ajouren of om- -festonneeren. Dat is dan zoowel af werking als garneering. Men kan dit machinaal laten doen! Deze patronen zijn in twee verschillende maten te verkrijgen tegen de prijs van 22]/2 ets. per stuk. Deze maten zijn de volgende: Maat I: bovenwijdte: 100 c.m.; taille wijdte: 82 c.m.; heupwijdte: 104 c.m. Maat 3: bovenwijdte: 107 c.m.; taille wijdte: 90 c.m.; heupwijdte: 114 c.m. Het werken met deze patronen behoeft geen moeilijkheden op te leveren; door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen ciguur. Nr. 665: buitengewoon aardige, slank .eedende japon van gestreept linnen of .atoen. De garneering bestaat uit effen materiaal. Benoodigd: 3.50 meter gestreept katoen en 50 centimeter effen materiaal. Nr. 666: eenvoudige japon van effen materiaal, gegarneerd met hetzelfde mate riaal in een donkerder nuance. Benoodigd: 3.50 meter katoen of linnen. Deze patronen zijn dus in beide boven vermelde maten tegen de prijs van 22V2 ets. per stuk te verkrijgen bij de „Afdee- ling Knippatronen" van de Uitgeversmaat schappij: „De Mijlpaal", Singel 91, Amster dam, centrum. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overge maakt per postwissel, in postzegels of wel per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer van het gewenschte patroon en tevens de verlangde maat duidelijk op te geven. Gelieve verder naam en adres zoo volledig en nauwkeurig mogelijk te vermelden; men voorkomt daar door onnoodlge vertragiug in verzen ding.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 5