Vrouwenhanden ^IPUROL KLANKEN LANGS OE LIJN Derde pro^rdinnt* Z. R. Ca Zaterdag 25 April. 10,05 London. Regional; 12,20 Brussel (Vlaams); 1,20 London Regional; 3,20 Keulen; 6,20 Lon don Regional6,50 Brussel (Vlaam-s); 7,10 Droitwich; 7,20 Brussel (Vlaams); 9,30 Brussel (Trams); 9,50 Droitwiich; 10,50 Brussel (Vlaiams). (Wijziging voorbehouden). radio-programma Zaterdag 25 April- HILVERSUM II (301,5 M.) 8 VARA gramofoon; 10 VPRO morgenwijding; 10,15 VARA voor de fabriek; 12 gra- mofoom; 2 concert; 2,45 .piano en zang; 3.15 esperanto; 3,85 kamermuziek; 4 cau serie; 4,20 concert; 5 gramofoiow; 5,10 A.J.C.; 5,40 letterkundig1 overzicht; 6,05 Orgelspel; 6,30 film en theater; 7 platenT der maand; 7,15 lezing; 7,30 uit de Be-" tuwa; &,03 nieuws; 8,15 Coos en Polly Speenhof; 8,40 concert9,05 Loiuis Davids;" 9.16 voordracht; 9,30 gramofoiom; 10 .popu laire muziek; 11 cariljonbespelimg;; 11,20 orgelspel; 11,40 gramofoon. aai: HILVERSUM I (1875 M.) 8 KRO con cert enz.; 10 voor de fabriek; 10,30 g(ra- mofoon; 11,30 Pastoor Perquim; 12 be richten en orkest; 2 voor de jeugd; 2,30 gramofoon; 3 kinderuurtje; 4 concert; 5,15 orkest; 6,20 weekoverzicht7 be richten; 7,15 K.R.V.U. 7,35 lichtbakens; 8 nieuwB; 8,10 gramofoon; 8,45 orkest; 9 filmpraatjé; 9,15 orkest; 10 vervo'g; 10,30 nieuws; 10,35 sport; 10,50 gram. SCHEVENINGEN HAVEN (120.4 MJ 10,25 en 12,15 Financiën en Handel. blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door Wie eet^het^meeste brood? j! De Belgen bovenaan de lijst Nederland op de derde plaats Hoewel in Zwitserland brood een goed koop voedsel is, eet de Zwitser minder brood dam elke andere Europeaan, en zelfs (minder dan een burger der V.S. Men sehat het broodgebruik in Zwitser land per inwoner 'en per jaar op 130 K.G. De beste broodccmsunventen zijn de Belgen met 273 K.G. Dan volgen de Fram- schen met 250 K.G., de Nederlanders met 210 K.G., de Hongaren en de Ceehen 'miet 200 K.G., de Oostenrijkers en de Italianen miet 175 K.G., de Engelsöhen met 170 K.G. en de inwoners vam de Vereen igdia Staten met 165 K.G. Daarentegen is het gebruik vam levens- [middelen, die iduurder zijn dam brood, in Zwitserland betrekkelijk groot. Het ge middelde gebruik van vleesch bereikt in Zwitserland 41 K.G. per jaar per hoofd der bevolking, en van suiker is dit 30 K.G. tegeover b.v. 22 K.G. in Frankrijk en slechts 5.5 K.G. in Italië. De Zwitser drinkt ongeveer 50 Liter wijn per jaar .en 47 Liter bier. Ook met bier drinken Iwinnen de Belgen het met 190 Liter per hoofd der bevolking per jaar. Dienstweigeraars te Veenhuizen Klachten van ouders Een aantal ouders van dienstweigeraars die in de rijkswerkinrichting te Veenhui zen werden of worden gevangen gehou den, hebben een request gezonden aan den minister van justitie, waarin zij uit voerig de h.i. aldaar heerschende ver keerde toestanden onder de aandacht van dezen bewindsman brengen. Gewezen wordt o.a. op het ontoereikende brood rantsoen, het eenvormige en op den duur geestdooclende van de opgedragen werk zaamheden en het opleggen van disci plinaire straffen zonder redelijken grond. De medewerking van den minister wordt gevraagd om deze misstanden uit den weg le ruimen, opdat de jonge mannen, na beëindiging van hun straftijd, naar lichaam en geest onbeschadigd in maatschappij terugkeeren. VERSCHILLENDE BERICHTEN Doodgeklerod De 30-jarige onderwijzeres, mej. C. v. Odijk te Tilburg is door den auto van den heer Z., tegenover haar woning aangereden en gedood. De auto van den heer Z. werd aan de achterzijde door een andere auto aangereden. Tengevolge van de aanrijding reed de auto van den heer Z. het trottoir op en kwam met een slag tegen den muur terecht. Mej. van Odijk geraakte beklemd tusschen den wagen en den muur en werd in ernsti- gen toestand een kantoor binnengedra gen. Nog voor geneeskundige hulp had kunnen ingrijpen, was het slachtoffer overleden. Brand op 'n werf Donderdagmorgen brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit op de 'wierf „De Heap" te Middelburg: waar op de scheepstimmerman Mak en de smid Adriaanse hun werkplaatsen heb ben. De brand is ontstaan in een berg plaats van den scheepstimmerman, van waar het vuur zich met razende snel heid over 'tgeheele houten gebouw uit breidde, zoodat het spoedig brandde als een fakkel. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, wist den brand tot het houten gebouw te beperken. Het verbrande, waaronder zich ook een aan tal nieuwe cano's bevindt, is slechts ge deeltelijk door verzekering gedekt. Een meevallertje Een niet alledaagsch meevallertje is den heer P. M. te Vee re te beurt ge vallen. Reeds vier jaar geleden verloor de heer M. gedurende den arbeid op zijn land zijn gouden ring. Zoeken baatte niet en men waande het kleinood dan bok voorgoed verloren en vergat het ■voorval. Dezer dagen, vier jaar na het verlies van den ring, merkte de oudste soon van den heer M., die op zijn' vaders land aan het eggen was, een glinsterend voorwerpje aan een der eg- tanden. Wie bevroedt zijn verbazing, toen bij nader onderzoek het voorwerp den verloren ring bleek te zijn. Tegen de lamp gevlogen In het hoofdpostkantoor te Den Haag zijn een 30-jarige manen een vrouw1* van denzelfden leeftijd gearresteerd we« rfëfen>s poging tot^ oplichting van een in woonster van Bilthoven. Reeds eerder schijnen zij oplichterspraktijken te heb ben toegepast, waarbij de vrouw, die danig onder den invloed van den ge slepen man stond, steeds de handelende persoon is geweest. Te Bilthoven belde zij de genoemde dame op, zich daarbij voordoende als een kennis. Zij deelde mede, een vrouw geld te hebbefn verstrekt voor het organiseeren van een tentoonstelling van werk van in nood verkeerende kunstenaars en verzocht de dame haar „kennis" dus hetzelfde te willen doen, f 40 was voldoende. Kor ten tijd daarna, vervoegde de vrouw, die zich aldus zelf had geïntroduceerd* zich bij de dame in kwestie, die arge loos een chèque van f40 uitschreef. La ter kreeg de dame argwaan en belde de kennis over het geval op, waarna de zaak haar duidelijk werd. Uit het politieonderzoek bleek, dat de chèque aan het hoofdpostkantoor in Den Haag geïnd zou worden. Het gelukte de da ders bij de aanbieding ervan te arres teeren. Dé bankbiljetten in de taxi De Zeven bankbiljetten van f 100, iwlelke Dinsdagavond in een blokbamd-taxi te Amsterdam gevonden Waren, zlijm weer naar hun reditmiatigen eigenaar terug gekeerd. De verliezer, die in de krant bad gfe- lezen, dat de zeven bankbiljetten bij1 de lafdeeling gevonden voorwerpen van de taxi-centrale Wa ren gedeponeerd, ha d zich aan de taxi-centrale gem'eld. Een heer en daime die verklaarden ge zamenlijk den rit in de 'blokbiamdtaxi te hebben .gemaakt meldden zich aan. Zij* moesten .wachten, totdat de chauffeir, die bet geld bad gevonden, ,wias geko men. De chauffeur herkende Zijn vroo- lijfce passagiers dadelijk en met eenige formaliteiten van bandteekeningein Zetten was de plechtigheid spoedig afgelooipen en waren de f700 minus een belooning paar den rechtmiatigen eigenaar terug gekeerd. Twee wielrijders omvergereden Te Zaandam', is taan den provincialen Wieg, bij- het station, een ernstig ongeluk geschiedt. Een vrachtauto van gebr. de Fouw uit Halfweg ontmoette een uit de Emlmiastraat komenden wielrijder, die (d'en provincialen weg wilde oversteken lOims op het rijwielpad te komen. Bij zijn po ging om den wielrijder te ontwijken, wel ke poging evenwel mislukte, kwam de auto op het rijwielpad terecht iotp het OiOgenblik, dat van tegenovergestelde richting een landere Wielrijder nadeifd'e. Het gevolg Was, dat zoowel de eerste ais de tweede fietser omver weitd ge reden. Beiden kregen ernstige verwOndin gen, die hun opneming in het ziekenhuis noodzakelijk maakten. Ongeluk bij luchtbeschermingsoefening Tijdens de gistermiddag gehouden lucht beschermingsoefening is te Huizen (N.H.) een vrij ernstig ongeluk gebeurd. De on geveer twintigjarige Westland, employé bij de gemeente Iichtbedrijven, had tot Titaak een lossen patroon tot ontploffing te brengen. Dit ;m!oest het neervallen van een bom .uit een der vliegtuigen voor stellen. Hij begaf zich per Imlotorfiets naiar de aangegeven plaats om' er door middel van een batterij via een ontkoord con tact te rnlaken met het projectiel. Ongeluk kigerwijze kwam dit oontacJt te vroeg tot stand, (miet het gevolg, dat Westlam(d door den loptplioiffemden patroon zooldla- nig taiain de hand wend getroffen, dat de imid'denhapd werd opengescheurd. Nadat door den Idlokter van een nabij- zijnde hulppost assistentie was verleend, is het slachtoffer naar het Ziekenhuis, te Bussemi overgebracht. Uil Stad en Provincie 1ZIERIKZEE. Bij Kon. besluit is met ingang van 7 Mei herbenoemd tot bur gemeester van Brouwershaven, de heer C. Gast. BROUWERSHAVEN. Tot opperbrand- meester dezer gemeente is benoemd de heer J. N. Wagemaker. NIEUWERKERK. De Nieuwerker^sehe Damclub hield op Woensdag 22 April 1.1. haar laatste speelavond van dit sei zoen. Hiermede werd tegelijk de klasse wedstrijd beëindigd, het hoogste aantal punten behaalde T, v. d. Maale. De spe lers werden in 3 klassen ingedeeld. Ge plaatst werden in de le klasse: T. v. d. Maale, M. van Dijke, D. van Dijke, L. v. d. Maale, S. Overbeeke, W. Stout- jesdijk Wz, en L, Tieleman, 2e klasse: I. C. v. d, Maale, M. v. d. Maale, J. J. van Zweden, L. J. Dijkman, A. Bal, M. P. Lodewijk, en J. Uil. 3e klasse: N. Cats Fz., N. Krabbe, St. Stoutjesdijk, Mach. v. d. Have, J. Folmer Sz., P. Bom Janz., St. Tieleman, Joh. Folmer en C. Mol. Gedurende den- zomer zal niet ge speeld worden. Besloten werd in de maand October hier mede aan te vangen. OOSTERLAND. Naar ontwerp van den waterbouwkundige, de heer F. van der Linde te Ouwerkerk, is heden door het tentcomite, den bouw van een nieuwe muziektent op het marktplein opgedragen aan de heeren Gebr. Meerman alhier. De tent die voor het grootste gedeelte uit beton zal worden opgetrokken, be looft een sieraad voor het dorp te wor den. Met spoed zal met de afbraak der oude tent en de nieuwbouw worden be gonnen, zoodat deze in de eerste helft van Juni a.s. döqr het Feestcomité aan het gemeentebestuur kan worden over gedragen en officieel de ingebruikneming zal plaats hebben. POORTVLIET. De Kolenvereeniging al hier heeft aangekocht 2000 H.L. steen- en eierkolen. Door de sterkte der leden die de vereeniging telt, kunnen de kolen zoo goedkoop mogelijk geleverd worden. Steenkolen f0.96 per 80 k.g., eierkolen fl per 80 k.g. per schip afgehaald, thuis bezorgd 6 cent per H.L. meer. SCHERPENISSE. Tot voorzitter van 't leengezelschap „Scherpenisse" werd met algemeene stemmen benoemd de hee,r C. G. Hartog, zulks in de plaats van dhr. W. L. Klos, die bedankt had. Deze week zijn op de haven alhier verladen 200 H.L. aardappelen en 25000 K.G. tarwe, alles met bestemming voor Rotterdam. THOLEN. Met de botvangst is het tot op heden meer dan treurig. Deze week zijn weer zoo weinig tobben besomd, dat, indien de kosten en boot hiervan zijn afgetrokken, er voor het gezin van de visschers niets meer overblijft. Ook is de weervisscherij tot nu toe niet loo- nend, daar haring en andere visch slechts sporadisch worden gevangen. Het is te hopen, dat straks de ansjovis een en ander zal goed maken. STAVENISSE. De afd. Stavenisse van den Modernen Landarbeidersbond hield in café Steendijk een buitengewone le denvergadering, om aan het Hoofdbestuur een advies uit te brengen omtrent de te volgen gedragslijn inzake de loonnormen in het met de werkgevers op het eiland Tholen af te sluiten looncontract. Door den voorzitter werd een uitvoe rige uiteenzetting gegeven over het ver loop van de conferentie van de Hoofd besturen der drie samenwerkende Bon den met het bestuur der werkgevers organisatie. Besloten werd het H.B. te adviseeren de uitspraak van dhr. Schou ten van verleden jaar als richtsnoer te nemen in het af te sluiten contract. Dit komt neer op een uurloon van 22 cent voor gewone werkzaamheden en 27 cent vtoor ziwlaiar werk. De wensch Iw'erd geuit, dat in het af te sluiten contract nauwkeurig bepaald zal worden, wat on der zwaar werk dient verstaan te wor den, daar aan de bepaling „zwaar werk" verleden jaar nog al eens een verschil lende interpretatie werd gegeven. Middenstandsborgstellingsfonds Thains heeft de Kamfer wan Koophandel en Fabrieken vioor de Zeeuiwlsche Eilan den te Middelburg iaille gemeentebesturen plaatselijke Crisis-GoimiUé's, Middenstands organisaties, spaar- en hulpbanken in haar district uitgewondigd voior een ver gadering op. Vrijdag 8 Mei te Mildldfel- burg ten einde middelen te beramen om te kunnen geraken tot beantwoording wan de vnaalg of er oo|k in dit district belangstelling bestaat voor een op te richten Middenstaindsborgstellingsfo.n|ds. Op die vergadering zal de heer P. A. wan Aggelen, directeur va.n de Gamfeen- telijke Hulpbank te Leiden en Distric'ts- Combiissaris wan het Rijnlandsch Borg stellingsfonds over dit londerjwlerp een uiteenzetting geven. RECHTZAKEN Rechtbank te Middelburg Ter Openbare terechtzitting wan dep Politierechter te Middelburg wan 21 April 'wierden o.m. behandeld idie niaivolgcindp Rijksbelastingstnafzaken, en wel tegen: W. P. K., 41 jaar, winkelier, wonende te Zierikzee, verdacht wan verboden ne- derlage wan cigarettenpapier op 26 Oct. 1935 te Zierikzee. Eisch f45 b. s. 1 d. tot 1 j. h. Uitspraak f40 b. of 20 d. h. W. N. P., 41 j.aar, winkelier, wonende te Zierikzee, verdacht wan verboden ne- derlage wan cigarettenpiapier pp 26 Oct. 1935 te Zierikzee. Eisch f 10 b. s. 1 d. tot 1 j. h. Uitspraak f 10 of 5 d. h. S. P. S., 24 jaar, kleermakerwionende te Brouwershaven, verdacht wan het rijden miet een motorrijtuig, zonder dat daar voor de Motorrijtuigenbelasting iwias vol daan, gepleegd op 16 Oct. 1935 te Zie rikzee. Uisch f 10 b. s. 4 d. h. Uitspraak f 10 b. s. 5 d. h. Derde lustrum van Jhr. Mr. J. W. Ouarles van Ufford als Commissaris der Koningin Na het herstel van Neer land's onaf hankelijkheid tn 1813 Jivlerd het koning schap en daarmede ook ihet ambt van gouverneur des Koinings in de verschil lende provincies ingesteld. In 1814 k'wram als zoodanig' naar Zee land Jhr. mr. J. H Sc'horer, die in 1817 door ziekte genoodzaakt wias zijn ontslag te nemén en opgevolgd 'word door mr. H. J. Baron vam Doorn van Westkapelle. Deze 'wlas in diénst van 1817 tot 1825, en vervolgens traden als igouverneyiV fa ter genoemd Commissaris der Kolnöigin op mr. E. baron yalni Vredenburgh van 1828 tot 1852; jhr. mr. J. G. H. van Tets van Goudriaain van 1853 tot 1858; mr£. harén vam Heemstra, va.n 1858 tot 1860; mr. baron vain Lynden van I860 tot 1876; jhr. mr. W. Six van 1876 tot 1879; jhr. mr. A. P. C. van Kannebeek van 1879 tot 18S4; jhr. mr. W. M. de Brauiw' van 1884 tot 1897; mr. A. J. Roest van 1897 tot 1906; mr. H. J. Dijfekmeester van 1908 tot 1921. Oipvo'ger van laatstgenoemde die nojg) geniet van den wtelverdiepden ru.st, wias de huidige Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarlès van Ufford, die op. 1 Mei van genoemd jaar in functie trad en d;us op Vrijdag. 1 Mei zijn derde Zeeuiwlsche kroonjaar pf Wlil men liever zijn derde lustrum her denkt. Uit de bovenstaande opgia.ven zal 'blij ken, dat tot IniUi toe slechts 3 giouv'erneurs hun derde lustrum hebben bereikt en wiel mr. Baron valn Vredenbiuigji, die tot n,u het laingist :n.l. 26 ja,ar aan het hoofd der .provincie stoind; mr. barpn van Lynden, die bij zijn overlijden bij' is de eenige die tijdens zijn com missarisschap overleed 16 jaar den scepter voerde; en mr. H. J. Dïjck- meester, die zijn ambt als zoodanig; juist op den .dajgj af 15 jrarar bekleedde. Een terugblik Uit dit alles blijkt, dat er alle reden is, b'ij dit Zeeuiwlsche kroonjaar even stil te staan en met enkele wloorden te her denken, Iwlat jhr. mr. Q.uarles van Ufford vcior Zeeland Iwlas en gelukkig nog steeds is. „Terlwajl ik glaarne de verzekering geef van mijne kvlarme belangstelling voor Zee land en van mijn oprechten wiensoh om overeenkomstig; "Harer Majesteits bedoe lingen naar mijn beste vermogen de wel vaart en den bloei van deze provincie, zoiowiel in geestelijk als in stoffelijk op zicht krachtig te bevorderen", aldus een deel van he1g;eéni jhr. mr. Queries van Ufford in'de op 2 Mei 1921 uilgiegevéni circulaire, gericht aan besturen van ge meenten en polders of wiaterschappen schreef: „Hulde zo.u ik voorts w fens dien te brengén aan mijn ambtsvoorganger mr. H. J. Diijekmeester, voor alles iwlat hij in h'et 15-jarig( tijdperk Voor deze provincie heeft gjedaan" en verder: „De zoo. hoog staande kra.dhtige én minzaime magistraat, die voor deze provincie in tijden van voor- en tegenspoed tot groio- ten zegieni is ge'wfeest, zal voor zeker in aller hart een e ereplaa ts gekregen heb ben". Dit iwlaren deelén van de- rede, die jhr. mr. Q/uarles van Uford Ihield in de eerste vergadering va:n de Provinciale Staten vain Zeeland., waarin hij het pre sidium bekleedde. Er zal Wel niemaind in de provincie zijn, die inlet erkend, dat de Commissaris alles gedaan heeft om hetgeen, hij in de circulaire aankoinddgde te volbrengen. Maar ook daarom is het fraipeerend, dat KERKNIEUWS Ds. Kersten in Amerika Het stoomschip, aan boord waarvan zich ds. Kersten met familie bevond,, is Dinsdagavond te New-York aangeko men, meldt „De Banier". Vandaar zou ds. Kersten zich eerst voor eenige da gen naar Passaic begeven, waar hij zal vertoeven ten huize van ds. J. van Zwe den. Volgende week vertrekt ds. Kersten naar Grand Rapids, om vervolgens in verschillende gemeenten te vertoeven. LANDBOUW EN VEETEELT Landbouw-Onderlinge in een der laaien wan de „Industrieele Club" te Amsterdam, werd onder voor zitterschap' wam den heer P. Hiemstra te Utrecht de j,aiarlijksche algemieene leden vergadering gehouden v.a.n de vereeni ging „De Centrale Landbouw-Onderlinge" bedrijfsvereeniging in gevolge de lapd- en tuinbouwongevallenwet 1922. Ter vergadering wiaren alle elf afd. der vereeniging vertegenwoordigd. Aan het jaarverslag over het boekjaar 1 November 1934 tm. 31 October 1935, hetwelk door de vergadering (fter'd' goed gekeurd, ontleenen Wij het navolgende: Bij de vereeniging Iwlaren aangesloten per 31 October 1935 32.003 werkgevers, terwijl 3193 patroons persoonlijk vrijwil lig verzekerd iwlaren en 1577 leden voor hunne kinderen aam de vrijwüllige onge vallenverzekering deelnamen. Het door de gezamenlijke leden uitbetaalde Loon be droeg over het bedoelde boekj.aiar bijna 50 imillioen gulden. in het verslagjaar Iwterden bij de Ver eeniging taalgegeven 9231 ongevallen waarvan 16 gevallen imfet doodelijken af loop; van deze laatste gevallen gaven er 9 aanleiding tot het toekennen wrap de Wborden door hem hiu bijna 15 jaar geleden aan zijn voorganger gewijd, ook zonder eenig. voorbehoud op hemzelf van toepassing kunnen worden geacht. Reeds airect en dit o.a. op de audi ënties, die hij op 12 en 18 Mei verleende aan corporaties én particulieren, graf des tijds de nieuwe ambtsdrager blijk vam bc- langlstel)ln|g in alles (wrat de provincie en haar Hnw&ners betreft, maar die be- langstelling is steeds in stijgende lijm gegaan. Ontbreekt de Commissaris niet licht als (het betreft de behartiging van belangen van verschillende deelen vian de bevolking', Waarbij wij in bet bijzonder ook denken- aan den landbouw, o.ok als het geldt het leenigen van nooden, als b ij watersnood in Zeeuwseh-Vla anderen, b'ij visschersram'pen, groote branden als die te Middelburg*, is onze eerste burger der provincie present om zich te over tuigen van. den omvang en van hetgeen tot 'beperking- va.n schade en lenigen van den mood kan wforden gedaan. En nu sedert reeds zoovele jaren de crisis imiet het spook der iwferklojosheid ook dofor Zeeland rond trekt, staat hij imede op de bres o.m wiaar dit mogelijk is de [gevolgen te verzachten. Mrarar ook vcfor het bevorderen van de Welvaart der provincie staat Jhr. Quar lès van Ufford vo.or aan en Wüj denken op deze plaats dan o,.a. aan zijn arbeid als voorzitter Van den Raad van bestuur der N.V. Pro.v. ZeeuWlsche Electriciteits- tmlaiatschappij, wiiens opkomst en uilbrei ding over de g-eheel-e provincie izeker niet in de laatste plaiats aan zijn stiujwikracht is te danken. De vergaderingen van de Provinciale Staten, die steeds een groot-ere schiakee- rimg van beginselen vertoon en, verkopen otnd-er Zijn rechtvaardige, doch krachtige leiding, rustig. Buiten de raimbtelijlke wlerkZaanrheden, die vele zijn, vindt de Commissaris der Koningin nog tijd vojoir het toonem vam. belangstelling voor andere izaken en dan Zij herinnerd zijn voorzitterschap van 't ZeeuWsch Genootschap der Wetenschap pen. Een goed magistraat Door dit alles heeft Jhr. Mr. Quiarles vlam Ufford 'zich de plaats in de harten vlam duizenden Zeeuwen verworven, waar op een goede (magistraat als hij recht (heeft. Mraar dit geldt niet „alleen v/oor hemf zelf, ook zijn gade, (mevrouw1 Quarles van Ufford Baronesse Mulert tjoit de Leem'cule heeft in die harten haar plaats en ook Zij dankt dit aan haar 'm'edeleven imiet Zeeland en de inwoners. Toen, nu reeds wieder 31/2 jaar gele den, het lauto-ongeluk bij Roioisendaal plaats 'vlond -en beide gewond werkten, is het wiel ten volle tot .uiting geko/m'cn hoe biOiOig de Oolmlmissa-ris en zijn echt- genoote staan aangeschreven. Wij iwieten dan ook naimens zofe' goed als alle ZeeuW'en te schrijven als wij de hoop uitspreken, dat oinze thans 54-j. gouverneur hij iwierd 7 April 1882 te Loosduinen geboren meg vele jaren aran het hoofd der Provincie Zal mogen staan en 200 mogelijk in zittingstijd een record jmfege halen, lotrru in den geest van den tijd te spreken. Voor de j.otngeren (omder onze lezers en lezeressen zij nog medegedeeld, Idlat Jhr. Quarles van Ufford in 1906 promo veerde te Leiden; en Comlmies-rediacteur. te Rotterdam! iwferd tot 1909, toen ging Ihij1 maar de griffie van Overijssel, waar hij! opktolm] .en in 1917 griffier der Staten Werd Toen volgde in 1921 iop den miog jeugdige leeftijd vam 39 jrarar Zijn be noeming tot 'Commissaris der Komingin. renten/ laan nagelaten betrekkingen. In to taal mloest raam contante wiaarden van toegekende en eventueel nog tcxe te ken nen blijvende renten worden opgebracht ruim' f35.000. LUCHTVAART Examen voor verkeersvlieger Het theoretisch gedeelte van het exa men voor verkeersvlieger, dat Maandag op Schiphol is begonnen, is Donderdag beëindigd. Woensdag en Donderdag wer den de eandidaten mondeling geëxami neerd en de gelukkigen, die stand had den gehouden, konden Donderdag met het practisehe examengedeelte beginnen. voor zoover zij nog aan de beurt zijn gekomen. Het zijn er 17, want van de 24 eandidaten moesten, na het eind van het theoretische examen, 7 worden af gewezen. Van de leden der examencommissie waren het o.a. de heeren Guillonard, onder-directeur en Aler, chef van den vliegdiensten der K.L.M., die met arends- blikken de verrichtingen der toestellen volgden, vooral in den start en bij de landing. ZEETIJDINGEN ZIERIKZEE, 22 April. Uitgeklaiardmo torschip „Secundu.", kjaipt, W. van der Veer, ledig. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 20. Anlhonie Dirk, z. van S. P. Sies en C. van Mastbergen. Overleden: 18. Jannetje Elisabeth Cor nelia Meerdink, 3 w.; 18. Cornells Oli vier Romeijn, 68 j., echtg. van M. van Hoeve; 21. Jan de Vrieze, 69 j., echtg. van M. S. Vorstheuvel La Brand.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3