FEUILLETON HET GEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN HZ BRENGT U GEMAK EN VOORDEEL ASPIRIN KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Woensdag 8 April. 11,05 London Regional; 1,20 Brussel Vlaams; 2,20 Lon don Regional; 5,35 Droitwatih; 6,20 Keu len; 6,50 London Regional; 7,50 Brussel Vlaams; pijn 8,10 London Regional; 9,50 Keulen; 10,20 Brpjissel Vlaams; 11,20 Droit- iwach. RADIO-PROGRAMMA Woensdag 8 April HILVERSUM II (301,5 M.) VARA 8 gra- mofiooin; 9,30 onze keuken; VPRO 10 morgenwijding'; 10,15 VARA voor de fa brieken; 12 gramofoon; 12,15 orkest; 2 voor de vnooiw; 2,15 orkest; 3 voor de kinderen; 5,30 orkest; 6,05 vervoljgj; 6,45 sport; 7,15 AJC; ,40 voordracht; 8,03 nieuws; 8,15 25 jaar dansmuziek; 9 voor dracht; 9,15 orkest; 10 nieuws; 10,05 tta- rillonooïicert; 10,25 orkest; 11 gramofoon. HILVERSUM' I (1875 M.) NCRV8 schrift lezing; 8,15 gramof'om; 10,30 morgen dienst; 11,15 pianorecital; 12,15 leger des heils; 12,30 orkest; 2 gramofoon; 2,30 Chr. lecJtwen; 3 gramofoon; 4 zangrecital5,15 orgelspel; 6,05 gramofoon; 6,30 tuinbojuw- praatje; pl.m. 7,15 reportage; 7,30 lite rair halfuurtje; 8 nieuws; 8,15 concert; 9 autopraatje; 9,30 concert; 10,20 nieuws; 10,25 gramofoon. derstreepte nog eens met zooveel te meer kracht het doel van deze propa- ganda-avond: Premie vrij Staats pensioen. De verpersoonlijking van de hoofdfiguren; de oude afgewerkte grijs aard, die hardnekkig weigert de hand voor een aalmoes op te houden, de jonge werklooze, wiens kracht en wil om op eigen wieken te drijven en niet van de steun gehouden te worden, gebroken is, het christelijke Kamerlid, met een pen sioen groot genoeg om verscheiden oudjes een onbezorgden levensavond te doen (bezorgen en de fat uit de hooge we reld, die niets ontziet om zijn zinnelijke genietingen te kunnen botvieren, was goed te noemen. De spelers oogstten dan ook voor hun spel een gul en wel gemeend applaus. Ondanks het feit, dat eenigen van hen debuteerden, slaagde de opvoering uitstekend. Tot slot dankte de voorzitter allen, die tot het- welslagen van dezen avond hadden medegewerkt en verzoekt allen, met het „Bondslied" te eindigen. Onder leiding van de „Melodiamakers" bleef menigeen nog een gezellig uurtje bijeen. Burgerlijke Stand over Maart. Ge boren: 6. Johannes Pieter, z. van P. G. Boot en D. van de Panne; 29. Jan Pie ter, z. van A. Kristalijn en °W. de Graai. Gehuwd: 18. Jacobus J. Hanse, 31 j. j.m., en Sientje Dijkgraaf, 23 j. j.d.; Jozua Leendert Hanse, 30 j. j.m., en Jannetje Dijkgraaf, 17 j. j.d. DREISCHOR. Zaterdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank „Dreischor", onder voorzitterschap van den heer J. C. van Langeraad, in café Aarnoudse, hare jaar vergadering. Na opening door den voor zitter, welke het groot aantal opgekomen leden welkom heette, gaf hij een over wicht van het werk der Bank in het afgeloopen jaar, welke alleszins bevredi gend is. De groote omzet en het groote aantal verwerkte posten was het bewijs, dat een dergelijke instelling op een ge meente als de onze van zeer veel nut is. Niet alleen de voordeelige manier, waarop zaken met de Bank kunnen wor den gedaan, doch ook het gemak van een Bank onder de rook van de schouw te hebben, is van veel belang. Dat de vlasserij in onze gemeente weer flink wordt beoefend, is ook aan de Bank weer merkbaar en schept weer moed voor onze ingezetenen. Hei geheim van gelukkig zijn. is niet te kunnen doen, wat we graag willen, maar leeren willen, wat we te doen hebben. Een geheimzinnig verhaal door AGATHA CHRISTIE 34 (Nadruk verboden) „Ik aanbid gewoonweg een met smaak aangeleiden tuin", zei de gravin drco- merig. Bundle keek haar verwonderd aan, maar juist op dat oogenblik w'ard ze afgeleid. Jimmy Thesiger kiwjam de ka mer binnen en wendde zich rechtstreeks tot haar op vreemden haastigen tooiti. „Zeg wil je niu even naar die etsen toornen kijken. Ze "wachten op je". Bundle verliet haastig de kamer en Jimimy volgde haar op den voet. „Welke etsen?" vroeg ze toen ze de salondeur zich achter haar sloot. „Geen etsen", zei Jimmy Thesinger. „Ik moest iets zeggen om je mee te krijgen. Schiet op, Bill wacht op ons in de bibliotheek. Daiair is nu niemiarrd"^ Bill was in de bibliotheek aan het ijs beren, klaarblijkelijk zeer verstoord. „Hoor eens hier", barstte hi} Lots. „Ik heb het niet graag". „Wat heb je niet graag?" De kassier gaf hierna de rekening en balans over het afgeloopen jaar weer. Hieruit mochten wij aanteekenen, dat in het afgeloopen jaar ruim f 1443000 was omgezet, terwijl er een bedrag van f 211672.92 aan spaargeld op de Bank was gedeponeerd. Aan voorschotten had de bank uit te staan f 16430. Er was over 1935 een winst gemaakt van f 1692.99, wal bij de reserve werd gevoegd, waar door de fonds steeg tot bijna f 18000. Voorts werd herkozen in het bestuur, de heer C. Klaasse Cz. en tot lid van de Raad v. Toezicht, de heer H. Baren- dregt, waardoor deze college's in hun huidigen vorm gehandhaafd bleven. Hierna sluiting. OUWERKERK. De voorbereiding voor het concours op a.s. Pinkstermaandag is in vollen gang. Op de laatst gehouden vergadering werden vele zaken reeds de finitief geregeld. Alleen de inrichting van het terrein en de gunning van het buffet, benevens eenige kleinigheden, zullen in de volgende vergadering, die ongeveer over 14 dagen zal gehouden worden, ter sprake komen. OOSTERLAND. Met ingang vian 1 Mei, is benoemd als leerling-verpleegster aan de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom, imej. M. de Later, tohier. De oojllecte voor de Generale Kas, gehouden Zondag 1.1. heeft opgebracht de somi van f 30. Te beginnen 16 April ia.s. zlal door den ambtenaar vnn den Plantenziekte- kundigen dienst te Goes een cursus Wor den gegeven in „Ziektebestrijding in de fruitteelt", wiaarvoior zich 18 personen bij den secr. der Tuinbouwivereeniging had den opigegeven. De cursus zal wionden gehouden in 5 lessen, telkens des avonds van 7—9.30 uur. BRUINISSE. Burg. Stand over Maart. Geboren: 1. Anthonie Hendrik, z. v. M. J. Stols en J. Geluk; 1. Jannetje Marina, d. v. M. van den Berge; 23. Marinus Leendert, z. v. J. Hage en C. v. d. Berge; 29. Gerrit, z. v. L. Bal en J. Hanzen. Gehiuwd: 20. W. Jiumelet, j.m. 25 j. (van Amsterdam) en A. N. Otte, 25 j. j.d. 20. M. de Koning;, 22 j. j.m. en J. de Ruiter 22 j. j.d. Overleden: 13. J. Verspoor, 78 j., echtg. van J. M. Reijtigoiud; 15 M. van den Berge 73 j„ wed. van P. Hoogerwerf 26. Marinus Leendert, 4 dagien, z. v. J. Hag|e en C. v. de Berge. Bevolking. 'Ingekomen: J. C. Giljam eto gezin van St.-Philipsland; C. C. v. ,d. Berge van Ouwerkerk; C. van Waarden burg en gezin van 's-Gravenhage; J. de Kok van 's-Heer Arendskerke. Vertrokken A. C. Haeck naar St.-Phï- lipsland; W. A. Jumelet naar Rotter dam; W. Blok naar Raamsdonk; A. N. Otte naar Amsterdam. ST.-MAARTENSDIJK. Burgerlijken Stond over Maiart. Getrouwd: 5, J. J. Paauwe, jto- 25 j. en Hu A. Polderman, j.d. 23 j.; 5, J. C. Geuze, jjmf. 23 j. en W. C. Hiage, j.d. 23 j.; 19, H. Uijl, .j.m'. 21 j. en W. J. Bazen, j.d. 20 j.; 19, P. C. van As, j.m'. 23 j. en W. J. Bazen, j. !d. 18 j. Overleden: 10, C. C. Kloet, 77 j., man van J. Haige; 15, Jacob1, 7 j., z. van P. M. Geluk en N. J. op den Broujw;. Loop der bevolking. Gevestigd: D. D:. de Rijke en gezin uit Tholen; H. Pijlman, dienst bode uit St.-Annaland. Vertrokken: J. E. T. de Bres en P. H. de Bres naar Utrecht; N. J. L. Nelisse naar Nijkerk; A. C. van Gorsel naar Wassenaar; W. C. Hage naar Tholen; M. Scherpenisse naar St.-Anha- land. ST.-PHILIPSLAND. Buig,. Stand over Maart. Geboren: 3 Pietemella, d. v. Abraham Jojppe en van Lena Adriam,a L/uijk1; 29. Johannes Hendrik, z. v. Ma rinus Breeman en van Cornelia Vaders; 30. Leendert Gornelis, z. v. Theodqor Adriaan BoudeÜng en van Elizabeth Mor- garetha Noordhoek; 23. Krina Katharina, d. v. Jan Heijboer en van Pietemella Wilhelmina Boogerd. Gehiuwd: 6. Marinus Klippel, j.m. 24 j. en Martina Maatje Moerland j.d., 19 j.; 27. Willem Beurkens j.m. 37 j. en Maatje Verwijs, j-d. 34 j. Overleden: 9. Cornelis Mach iel van Dijke, 70 jaar, echtgenoote van Adri- aantie Faasse; 19. Adriaantje den Braber, 73 jaar, ongeh.; 20. Izaak Verstrate, 78 j., weduwnaar van Janjn'ai Geluk; 26. Pieter Kunst, 87 j., weduwnaar van Pie- ternella de Graaf. Loojp, der bevolking: Ingekomen: M. Ligt en dag, landbouwersknecht e|n< gezin van Tholen; A. C. Haeck, bakkersknecht, van Bruinissse; M. A. van Beek, dienst bode van Rotterdam; C. Verwaard, zon der beroep, van Alblasserdam; C. Elen- baas, zonder beroep van Bergen-op-Zoom Vertrokken: J. C. Giljam, landbouwers knecht en gezin maar Brüinisse; M. Ver wijs, dienstbode, naar 's Gravenhagie; J. Wesdiorfp, landboiuwersknecht, naar Kerk- werve; J. Verstrate, zonder beroep naar 's-Gravenhage; J. P. Fasse, zonder be roep, naar Amsterdam. OUD-VOSSEMEER. Burgerl- Stond over Maiart. Geboren: Johanna Maria, d. van F. Verhees en A. J. Hotomto; Maiaitje Jan netje, id. fvian J. S,m|allegange en F. Maar- tense; Hendrikia, ,d van G- Jeroense ein M. Du ine; Frandina Catharinia, d. van A. C. Hoimlmtel en E. A. v. Dorst; Lena, d. van J. J. Vroegop en M. E. v. Dijke. Loop der bevolking. Ingekojmen: H- L. v. d. dagt >en gezin Van Poortvliet; (F,. J. Bemelmian ivian Atosterdalto; C. en J. Slootweg van Wervershoof. Vertrokken: L. v. d Jiagit en gezin naar Utrecht; J. J. W. Tacik naar Ochten, gem1. Echteld. SCHERPENISSE. Burgerl. Stand over Maart. Geboren: 14. Maria Cornelia, d. van C. J. Geuze en C. M. Goedegebuure; 24. Willem, z. van J. Rijstenbil en L. Geuze; 30. Anna Cornelia, d. van J. A. Slager en H. P. Boon. THOLEN. Door de mosselcentrale is voor de controle van den plaatselijken agent, een houten lokaaltje gebouwd, nabij de opvangplaatsen der mosselen aan de brug. STAVENISSE. Aian de Slagersvakschool te Utrecht slaagde voor het eindexalmlen de heer D. van IJseJdijk alhier. Tot hoofd van den Luc'htbescher- Imiingsdienst is benoemid dhr. J. W. v. ld. SJikke, terwijl .als leider van de Ver schillende groepen zijn aangesteld de heeren Dr. Bernhardi, A. G. van IJssel- dijk, P. C. H. van Oost en J. Stoel., Dr. Bernhardi heeft een aanvang ge- mlaiakt met het geven van een cursus in eerste hulp bij1 ongelukken. Zaterdag j.l- Werd do,or den heer S. Stoel alhier, in het gebouw van dé Land- en Tuinbo uw (school te Breda een lezing gehouden pver het droogleggen Van gronden, speciaal het draineeren. J De Prov. Zeeuwsche V.V.V. Zaterdagmiddag hield de Prov. Zeeuw sche Vereeniging voor Vreemdelingenver keer haar jaarvergadering in St.-Joris te Middelburg onder voorzitterschap van mr. J. Moolenburgh. Want zonder dat U eenig zwaar werk behoeft te doen geeft H.Z. zelfwer kend waschmiddel aan al Uw wasch- goed een ongeëvenaarde helderheid. ZELFWERKEND WASCHMIDDEL „Diat jij' bier in gemiengd bent. Tien tegen één, aal het hommeles worden en dan...." Hij keek haar aan met een soort pathe tische verstoordheid, Wat Bundle een iw|arml en prettig gevoel.gaf. „Ze /mloeten 'er buiten gehouden jwforfdfan, hè Jimimy?" Hij deed een beroep op den ,amldJer. „Dat heb ik haar iai gezegd", zei Jimimy „Alles gloed en Iwiel Bundie, mlaar er ztou iwiel eens iemjand gewond' kumpen V lorden". Bundle keeide zich oto naar Jifmlmiy. „Hoeveel heb je hem verteld?" „O lalles". „Ik ben er nog niet lachter", bekende Bill. „Dat (j ij daar in „Zeven Wijzerplaten" geweest bent en Zoo". Hij keek haar toot een ongelukkige uit drukking op zijn gezicht aan. „Zeg Bundie, ik iw(ou dat je het toet deed". „Wat?" „Je /mengen in Zulke dingen". „Waarom niet?" (ztei Bundie. „Die zijn z|oo spannend". „O ja spannend. Maar ze kuninen ge vaarlijk Zijn. Kijk eens naar die aritoe Ronny". „Ja", zei Bundle, ,;als clat niet gebeurd iwlas had ik imle /misschien nooit in deze zaak gemiengd. Maar nu wiel. En het hc(lpt geen zier of je er nu al pver Zeurt". „Ik fwleet, dat je de beste toe id ter Iwlereld bent, Bundie, pilaar..." „Je hoeft niet (piet complimentjes te be ginnen. Laat ons een plan /miaken". Tot haar (verlichting ging Bill op dat •viojorstel in. „Je hebt 'gelijk, (wlait de forjmlule be treft", zei ihij'. „Eberhiard heeft zoo iets als een formiule bij zich, pf liever sir Oswlaild. Ze hebben het geprobeerd op zijn fabriek... heel in het geheim en zoo. Eberhard is er Itoet Ihem heen geweest. Ze Zitten nu alleen in de studeerkamer en 'praten over de eigenlijke zaak". „Hoe lang blijft sir Stanley Digby?" vroeg Jiimlmfy. „Die gaat (mlorgen |wleer". „Hto", zei Jimltoy, „dan is er een ding heel duidelijk. Indien ztooals ik vertooöct sir Stanley de formule mee zal nemen, zlal het vanavond zijn, dat er iets ge beurt, ials er tenminste iets gebeuren tm|oet". „Ja, dat denk ik ook". „Ongetwlijfeld. Dus idan is het nogal in beperkten tijd. Maar die slimlmierikken Zullen heel slito moeten zijn. Nu moeten We in bizonderheden treden. Waar zal de heilige formule hedenavond Zijn? Zal Eberhard die hebben, of sir Oslwja|ld Coote?" „Geen van beiden. Ik heb begrepen, dat die vanavond aan (den minister van Luchtvaart overhandigd Wordt oto Ze lm|orgen tmiee maar Londen te inemen. In Spr. betreurde het, dal het plan om in Zierikzec te vergaderen, waar men ee mooi plan voor ontvangst had op gemaakt, niet door kon gaan, omdat er dan zeker te weinig afgevaardigden zou den komen. Hierna bracht de secretaris, de heer G. Houtekamer, het jaarverslag uit, waar uit bleek, dat de op 2 Maart 1935 op gerichte vereenigingen, op 31 December reeds 13 vereenigingen in Zeeland als lid had. Men mocht het eerste jaar nog niet al te groote verwachtingen koesteren van de gevoerde propaganda, maar het be stuur heeft gedaan, wat het kon, om de Zeeuwsche belangen naar voren ie brengen, al bepaalde zich dit in hoofd zaak tot het verleenén van medewerking en het geven van adviezen; voor een krachtige propaganda moet men ook over krachtige middelen beschikken, maar die waren nog niet aanwezig. Spreker ver trouwde dat dit nog wel eens komt. Medewerking werd verleend voor de opname van de film „Lentelied" en bij voorbereiding van de boottrip naar Zee- lland door de firma van der Schuijt uit Rotterdam, die ook dit jaar trips naar Zeeland zal doen met de mogelijk heid tot langer verblijf. Het bestuur had in samenwerking met de A.N.V.V. te Oud-Vossemeer een om derhoud met eenige autoriteiten- uit de plaats inzake de mogelijke afstamming van daar van het geslacht Roosevelt* waartoe de tegenwoordige President der Vereenigde Staten behoort. Het onderzoek omtrent die afstamming is op het oogen blik nog in volle gang en berust thans voor een groot deel bij den Rijksarchi varis in Zeeland. Niet onvermeld wil de secretaris la ten het aandeel, dat het Bestuur had in het verschijnen van het Album „Zee land", door de firma Bussink, koekfa brikanten te Deventer. Dit album acht hij voor de Zeeuwsche propaganda van groote beteekenis. Het verslag werd goedgekeurd, even als de rekening van den penningmeester, den heer J. A. Eekhout, aanwijzend in ontv. f 160.76 en in uitg. f 59.43, alzoc een goed slot van f 101.33. Het bestuur werd aangevuld met ver tegenwoordigers van de afdeelingen Hulst, Axel, Hoek, Neuzen, Renesse en Veere. 'Komende tot de gevoerde en de te voeren propaganda deelden de voorzitter en de secretaris mede, dat de Vereeni ging een eigen orgaan zal uitgeven met propaganda voor bezoek aan de pro vincie. Inzake de veren over de Zeeuwsche stroomen, gevoelde het bestuur, dat ge heel vrij doen zijn van die veren niet mogelijk is, daar er dan geen booten zou den zijn aan te halen, doch dat men moet medewerken in de richting van vermindering van passagiers- en goede rentarieven. De Provinciale stoombootdiensten zullen ook in het komend seizoen trips naar Zierikzee binnendoor heen en buitenom terug organiseeren, vermoedelijk begin nende te Breskens in plaats van eerst te Vlissingen. Aan de Kamer van Koophandel zal een subsidie voor de Vereeniging van f25 worden gevraagd. Enkele gemeen ten, en ook enkele personen, zijn do nateur geworden voor f 2.50. ONDERWIJS Schoolfonds Schuttevaer Er zijn to ons land nog ruim 6000 sdhijpperskindereTii van 8 tct 14 jaar, die van lager onderwijs geheel verstoken zijn. Het schoolfonds Schuttevaer doet een beroep op allen, die vam meeniing zijn dat óók schipperskinderen recht hebben op geregeld lager onderwijs en het een al gemeen belang achten te voorkoime'n1 dat deze kinderen zonder te kn|ntnen lezen of schrijven tot maatschappelijk fotnvol- waardigien opgroeien. Het secretariaat der vereeniging is ge vestigd: .Molenweg 26, Amstelveen. Post rekening kantoor Amsterdam tnjoi. 155561. dat gev/al (z/al O'Rourke ze hebben. Dat is zieker". „Nu dan kunnen Iw'e mlaar één ding doen. Als We geLotoven dat iemfand (dat stuk (zlal pjrobeeren te gappen, dan tooe- ten We (vianniaicht de wacht houden ouwe jongen". Bundie (oipénfde den toonjdi als oto te pnotesteeren, Imiaar sLooit hem1 Weer zjomder iets gezegd te hebben. „Tusschen tWee haakjes", vervolgde Jlmlmiy, „kan 't dat ik de portier van Harrods van aVorud in de hal Zag staan of is het onze oude, Vriend Lestrade vfan Scotland Yiartd?" „De scherpzinnige Watson", zei B|ll. „We begeven ons eigenlijk pp zijn ter rein", Zei Jimltoy. „Dat kunnen we niet helpen", zei Bill. „Tenminste (als (wie het tpl een goed ieincf,3 Willen brengen". „Dus het is afgesproken", Zei Jlmlmiy. „Zu,llen iwle iden nacht in twee w/achten verdeelen?" Bundle deed Weer haar imlonid' open en sloot hem 'wieer (zonder iets te zeggen. „Goed", zei Bill. „Wie tooet het eerst de wacht (houden?" „Zullen «wie er voor opgooien „Dito is (misschien het beste". „Goed vporuit. Munt, jij eerst en ik IWeedens. Kruis: omgekeerd". Bill knikte. Het tountstuk vloog oiml- hoog. Jimimy boog Zich ;v|0|orpver o'to te kijken. „Kruis", zei hif. begint rheumafiek! "-ciai steekt het hier, dan steekt het daar. H Wie deze eerste symp tomen merkt, neme deze raad ter harte: het product van vertrouwen Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cis. RECHTZAKEN Politierechter te Middelburg Ter Openbare Terechtzitting van den Politierechter te Middelburg vdn 7 April werden o.m. behandeld de navolgende zaken, en wel tegen: L. M., arbeider, 61 jaar, wonende te Brouwershaven, verdacht van mishande ling van K. den Boer op 10 Maart te Brouwershaven. Eisch f 25 b. s: 20 d. h. Uitspraak f 15 b. s. 5 d, h. C. W., slagersknecht, 18 jaar, wonende te Zierikzee, verdacht van mishandeling van C. Krijger op 11 Maart te Zierikzee. Eisch f 10 b. s. 5 d. h. Uitspraak idem. De door de Arr.-Rechtbank te Middel burg opgemaakte aanbeveling voor de betrekking van deurwaarder bij die Recht bank ter standplaats Middelburg (vaca ture P. A. Vervaat), luidt als volgt: 1. P. F. van Maaren, candidaat-deurwaar- der en procureursklerk, wonende te Mid delburg; 2. S. M. Boomstra, candidaat- deurwaarder en procureursklerk, wonen de te Assen; 3. G. van Duin, candidaat- deurwaarder en notarisklerk, wonende te Zierikzee. SPORT VOETBAL. OUD-VOSSEMEER. De /wedstrijd O-V.C. IIO.V.C.-vetenamen is door eerstgenoem de toet 4—1 gewonnen. INGEZONDEN STUKKEN (JBuiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden St.-Annaland, 1 April 1936 Geachte Redac'tie. Wilt iu zoo goed zijn mij een plaatsje te verleenen in iuw veelgelezen blad. Bij voorbaat dank. In „Volk en Vaderland" van 27 Maart las ik onder het opschrift: „De terreur" 'een berichtje over St.-A. Hoewel ik be slist dergelijke handelingen afkeur, moet ik ziulke valsche berichtgeving! verach ten. Het getuigt ook van absolute on wetendheid van hen met de toestand hier ter plaatse. Het betreft hier de op richting van een afdeeling der Chr. Lalnd- arbeidersbond. Volgens V. en V. is het op dien avond nogal rumoerig toege gaan. Dat de mensdhen verontwaardigd waren is te begrijpen, daar de oprich ters van die afdeeling in 1920 de Chr. bond totaal hebben afgebroken, maar toen was er ook nog geen moderne landar- beidersbond. Ook in de gemeenteraad stemden deze heeren tegen alle voor stellen van arbeiderszijde. Genoemde krant meldde van dien avond dat „de voorzitter van die vergadering werd aan gevallen en door de woestelingen ge trapt, geslagien en gestompt", „de wegen waren afgezet", „de politie stond mach- Verduiveld", zei Bil, „jij krijgt de eer ste helft. Waarschijnlijk zal jij alles mee toaken, als er iets gebeurt". „O, je kunt nooit iw/eten", Zei Jimimy. „Misdaldigers Zijn heel onberekenbaar. Hoe laat 'mloet ik je Wekken? Half vier?" „Ja, d/at lijkt toe w'el geschikt". En nu Sprak Bundle eindelijk. „En ik dan?" vroeg ze. „Niets ged/a/an. Jij gaat naar bed en „O", zei Bundle, „erg spannend is dat niet". „Dto kun je nooit weten", Zei Jimimy vriendelijk. „Je kunt ventooord worden in je slaia'p, terwijl BUI en ik er zonder kleerscheuren afkomen". „Jia, die Itoogelijkhei'd bestaat altijd. Weet je Jimimy, ik vertrouw die gravin niet erg goed. Ik verdenk haiar"- „Onz'in", zei Bill heftig. „Ze staat bor ven alle verdenking". „Hoe 'wleet je dat?" vroeg Bundle ge- vtto. „Olmidat ik het w/eet. En een van de lui Van het Hongaarsche gezantschap staat voor haiar in". „O", ®ei Bundle, even van haar stuk gebracht door Zijn heftigheid. „Jullie toetsjes Zijn allemiaal precies eender", itoopperde Bill. „Juist otn/dat ze een .aardige knappe vrouiwl...." (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2