FEUILLETON HET GEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN Uit Stad en Provincie tl 13 f KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Vrijdag 3 April. 11.05 Londen Reg 1.20 Brussel Vlaamsch; 2.20 Droitwich; 6.20 Keulen; 7.05 Brussel Vlaamsch; 8.20 Droitwich; 9 London Reg.; 10.20 Brus sel Vlaamsch; 11.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 3 April: HILVERSUM II (301.5 M.) VARA gra- mofoon; VPRO 10 morgenwijding; VARA 10.15 voordracht; 11.10 idem; 11.30 gram.; 12 orkest; 1.45 voordracht; 2.15 orkest; 4 AVRO orkest; 5 na schooltijd; 5.30 gram.; 6.05 orkest; 7 ordening; 7.20 gra- mofoon; 7.50 nieuws; 8 VPRO cursus; 8.30 concert; 9 Erasmus; 9.30 gram.; 10 ds. Spelberg; 10.15 kunstcauserie; 11 VARA America calling. HILVERSUM I (1875 M.): KRO 8 con cert etc.; 10 gram.; 10.30 voor de fa brieken; 11 gram.; 11.30 halfuurtje voor de zieken; 12.15 concert 1 idem; 1.45 orgelconcert; 2.30 idem; 3 gram.; 4 or kest; 5.15 idem; 6.05 tuinbouwcauserie; 6.25 orkest; 7.15 causerie; 8 nieuws; 8.15 solistenconcert; 9.10 schaken; 9.30 'tmijn werkerslied; 10.30 nieuws; 10.35 gram. e.a. voerden daarna het iwloord, waarop ds. Koningsberger uit Joh. 19 25—27 voor las. Onder het spelen op het prgel van „Ases Tod" vim Grieg Iw'erden de stof felijke hulsels naar de groeve uitgedra gen, gevolgd door de tailc|0!ze belangstel lenden. De Dienstplichtwet kent geen plaatsvervanging Het Tweede Kamerlid, de heer K. ter Laan, heeft aan den minister van De fensie' a.i. de volgende vragen gesteld: Is het juist dat een dienstplichtige, die volgens besluit van de regeering lan ger onder de wapenen zou moeten blij ven, van de verdere vervulling van zijn dienstplicht kan worden ontheven, indien hij een anderen dienstplichtige in zijn plaats kan stellen? Zoo ja, is de minister dan bereid on verwijld aan deze mogelijkheid een einde te maken, daar deze in strijd is met het beginsel van de Dienstplichtwet, die geen plaatsvervanger kent? Maatregelen tegen Suiker smokkelaars De minister van landbouw en visscherij, gebruik makende van de hem in de Landbouwcrisiswet 1933 verleende be voegdheid, heeft besloten ten aanzien van een aantal smokkelende landbouwers, die landbouwsteun genieten, een gedeelte van dezen steun in te houden. Het betreft hier een aantal landbou wers, bij wie verboden opslag van Bel gische melissuiker was geconstateerd. Door het smokkelen van deze suiker worden groote bedragen aan de schat kist onttrokken, waartegen naar de mee ning van den minister krachtig dient te worden opgetreden. Van deze landbou wers, die belangrijken steun voor sui kerbieten genieten, zal een hoeveelheid garantiebieten worden ingehouden. De raad van Leerdam houdt 't hoofd koel Het zal wel een unicum in den lande zijn, dat de gemeenteraad in een water toren vergadert. Te Leerdam is men er wegens gebrek aan ruimte toe moeten overgaan, het vergaderlokaal in den wa tertoren van de N.V. Leerdamsche Wa- Draag Uw leed als een man, en Uw vreugde als een kind. Een geheimzinnig verhaal door AGATHA CHRISTIE 32 (Nadruk verboden) „Ik ken müjmheer Thesiger", zei Bundie en ze gaf Jimimy plechtig een hiamd, ter- twlijl Ze bemlerkte dat hij züjn haar in het jriidden gescheiden had, een poging1 om ernstiger te lijken. „Hoor eens", zlei Ji|m|my op Klachten haiaistigen toon, toen George even uit de buurt iwlas. „Je fm|oet niet boos worden, tmlaiar ik heb Bill ons plan verteld". „Bill", zei Bundle Wrevelig. „Och", zei Jiimlmy, „Bill is toch een Van de onzen, hé? Ronny Iwlas eejnj vriend van hetml en Gerry ook". „O, dait toleet ik wel", zei Bundie. „Maar je vindt het jammer? Het spijt ithe dan". „Bill is een goeie kerel, natuurlijk", Zei Bundie. „Dat bedoel ik niet. Maar hiji is... nu ja, hij is een geboren stolrrJmieling". „Geestelijk niet erg vlug?" Vroeg Jüml- tmlij. „Maiar je vergeet iets. Biill heeft een paar flinke vuisten. En ik heb zioo'ni idee, dat die heel gloed te pas zullen komien". „Je kunt Iwlel gelijk hebben. Wiait zlei hij ervan?" terleidingmpij. te huren. Voorheen was de raad ondergebracht in een houten gebouwtje achter het gemeentehuis, eigen lijk niet meer dan een schuur. Een waar dige vergaderplaats was dit zeker niet, zoodat de gemeenteraad er ondanks het vreemde van het geval op vooruit gaat, want het nieuwe lokaal is modern en frisch. Het waterreservoir in den toren waarborgt bovendien, dat de hoofden koel blijven. De nieuwe brug over het Hollandsch Diep Gisterenmiddag één uur, is de achtste overspanning van de nieuwe brug over het Hollandsch Diep, onder gunstige om standigheden vervoerd en geplaatst. Het negende 'brugdeel, dat reeds voor een groot deel op de werf van Penn en Bauduin klaar staat, zal over ongeveer 7 weken vervoerd worden; de laatste over spanning zal in Juli naar het Hollandsch Diep worden gebracht. VERSCHILLENDE BERICHTEN Auto tegen een boom Dinsdagnacht kwam de heer W. J. M. Lemmers, vergezeld van zijn 3 kinderen, per auto van Blerick gereden op weg naar Eindhoven. Op den Geldropschen weg is hij vermoedelijk door slaap over mand, de macht over zijn stuur kwijt geraakt, tengevolge waarvan de auto in volle vaart tegen een boom botste. De wagen werd geheel vernield. De heer L. en zijn oudste dochtertje van 10 jaar kwamen met lichte ontvellingen en snij- wonden in het gelaat vrij. De beide andere dochtertjes waren er ernstiger aan toe. Het 4-jarig dochtertje had een gapende wonde aan het achterhoofd en het 9-jarige dochtertje had een schedel- b'asissfractuur gekregen. Haar toestand is nog zeer zorgwekkend. Man doodgevallen Dinsdagmiddag is bij een in aanbouw zijnde buizengieterij van het Hoogoven- bedrijf te IJmuiden waarvan de montage wordt uitgevoerd door de Hollandsche Constructie werkplaats te Leiden, de 52- jarjge gehuwde arbeider E. J. Duffels uit Leiden van een hoogte van 12 M. gestort toen hij van een ladder viel, waarop hij zich wilde verplaatsen. Een inmiddels gewaarschuwde geneesheer kon slechts den dood constateeren. OVERVAL MET.BEROOVJNG Vrouw mishandeld en bestolen Gisterenochtend is in een perceel aan de Geuzenkade te Amsterdam door een onbekend gebleven man een over val gepleegd op een 51-jarige bewoon ster van dit perceel, die op weg was huur te betalen. De vrouw begaf zich naar den kelder onder het perceel, welke voor gemeen schappelijk gebruik dient voor de ver schillende bewoners van dit huizenblok. Deze kelder geeft toegang tot den tuin, waarin een gebouwtje staat, waar de bewoners bij den opzichter de huur be talen. Toen de vrouw in den kelder was gekomen, werd zij plotseling tege moet getreden door een onbekenden man. Deze gaf haar onverhoeds een slag, zoo dat zij kwam te vallen. De man ont rukte haar een handtasch, waarin zich een bedrag van f41 bevond, uit de han den. Hiermede nam hij de vlucht naar de straat. De vrouw die om hulp riep, werd spoedig gehoord door de mede bewoners. Deze waarschuwden de politie en spoe dig waren rechercheurs en agenten aan wezig. De vrouw kon echter slechts een vaag signalement van den man opgeven. Zij had slechts enkele schrammen op- geloopen, doch was danig van streek. De politie vermoedt, dat de man op de hoogte moet zijn geweest van den plaalselijken toestand en moet geweten hebben, dat de bewoners op den eersten dag van de maand zich door dezeni kelder moesten begeven om hun huur te betalen. „Och, hij greep maur zijn hioofd, pilaar het duurde eenUijdje ivóór hij het begreep. Maiar duur lalles geduli'dlg te herhajen in éénlettergrepdge iwUurden, heb ik het ten laatste in zijtn dik brein gekregein. En natuurlijk is hij uns troujw' tot in dein dood, zocpls imien diat iz|o|u kunnen uit drukken". George k!w|am! plotseling weer te voor schijn. „Ik imbet je even Vuiorstellen, Eileen. Dit is sir Stanley Digby..... lady Eileen Brent. Mijnheer O'Rourke". De /minister vlam luchtvaart W|as een klein rond imlannetje met eeini vrpulijken glimlach, Mijhheer O'Rourke een lange jonge imlan met lachende pogen en een typisch Iersch gezlicht, groette Bundle enthousiast. „En ik ducht nog W(el, dut Ji'et heelelmfaal een saaie, politieke partij zlou W (orden", imtompelde hij handig fluisterend. „Ssst", zei Bundie, „ik ben politiek heel politiek". „Sir Oslwlald en lady Coute, die kent u iwlel", Vervolgde George. j „We hebben eigenlijk nooit kennis ge- mfaakt", Zei Bundle glimlachend. In haiar geest prees ze het beschrij vingstalen t van haar vader. Sir Oswald nam! haar hand in een ijzeren greep en even vertrok ze haar gezicht. Na een eenigsziins droefgeestige begroeting had lady, Ooote Zich tot Jimlmy Thesiger gewend en scheen zich nu toch bijna te verm|aken. Niettegenstaande Zijn onhebbelijke gewfopmte iojm) te laat aan het ontbijt te komen, had lady Coote een ZlERIKZEE. De Vereeniging tot Bevor dering der Gezondheid in de Grafische Viakken in Nederland herdacht vorig jaai haiar 25-jarig bestaan. Op het ter gelegen heid claiarvan gehouden, cjongres iwerd toen oJim besloten, bij den Minister vian Justi tie toestemlmiiing lajan te vragen, tot het houden vian een Groote Landelijke Ver loting, Wlaiarvan de baten zouden strek ken tot uitbreiding en verbetering van het herstellingsoord en het kinderhuis der vereeniging te Zeist. Deze toestemlmdng iwierd bereids ver kregen, en nu is de vereeniging mlet haar Werk zoover gevorderd, dat de loiten ver krijgbaar Zijn. De verloting omvat 50.000 loten met 1000 prijzen. Hierbij (Zijn 50 Hoofdprijzen en 950 andere fraaie prijzen, iwiaarvan de Imlinste toch nog altijd de dubbele Waarde vian het lot vertegenwoordigt. De eerste prijs bestaat uit een Landhuis ter wiaiarde van f7000, doch dezè prijs kan vervangen lw|orden door een op naam gestelde bon ter Iwiaarde van dat bedrag, die kam |w|orden besteed tot oivernumé, oprichting of uitbreiding vian Zaken, het delgen vian schulden, of het zich ver schaffen vian een imliddel van bestaian. Deze bepaling lijkt ons, juist in deze crisistijd, vian bijzonder groiot belang en Zij zal dan ook Iwlel een grooite aantrek kelijkheid v|opr deze verloting blijken te vormlen. BURGH. De IJsvereeniging hield Dins- adgavond in hotel Bakker haar regle mentaire voorjaarsvergadering. De vice- voorzitter de heer A. Prince, opende de vergadering die niet druk bezocht was, wat hem de opmerking ontlokte, dat de leden liever schaatsenrijden dan ver gaderen, want zoodra de baan open gaat, komen de leden in groote massa opdagen. Na lezing der notulen, vroeg de voor zitter of er leden waren, die klachten hadden over het afgeloopen seizoen. Een der aanwezigen maakte .de opmerking, dat er op de ijsbanen in andere plaatsen eerder gereden kan worden dan hier. Verschillende denkbeelden werden naar voren gebracht om te trachten hierin verbetering te brengen. Na uitvoerige dis cussie werd besloten de toestand te la ten zooals hij is, daar de eene oplos sing veel te duur en de lainidere niet afdoende is. Nadat een der leden het. bestuur bedankt had voor het vroeg in orde maken der baan dezen winter, sloot de voorzitter deze geanimeerde verga dering. RENESSE. De afdeeling Renesse van den Bond voor Staatspensioneerimg hield Zaterdag j.l. 'h.aar gewpne ja^rlijksche propaganda -a vond in de zaal van dem heer Prummel. De voorzitter, de heer Joh. Hopgen- boom, verwelkomde de talrijke bezoekers, Waaronder jammer genoeg; steeds minder gebowlde of volwassen, personen worden aangetroffen. De Zanigvereenigiing „V.Z.O.S." gaf on der leiding van haren directeur, de heer Jos. Beerenbrock, enkele zangnummers ten beste, w laar na de hoofdschotel van den avond Werd opgediend, n.l. het toomeelspel „De Slingerhof" van Wiarda. Op degelijke en vlotte iwlijze werd dit spel van levenszorg voor het vjöetliCnt gebracht. De propagandistische strekking die vele stukjes van „Staatspensioen" soms Iwlat ongenietbaar maakt, lag! er hier niet te dik! op. „V.Z.O.S. deed hier na 'Weer van haar kunnen blijken, waarbij sommige strijdliederen van Staatspensioen de volle medewlerking van de heele zaal hadden. De voorzitter dankte (tenslotte alle medewerkenden, inzonderheid !de too- neelisten, voor hun moeite en wekte op niet te verflaujwlen in den s'arijd Voor een 'beter en rechtvaardiger verzorging van de oiuden van dagen. ELKERZEE. Burgerlijke Stand over Maart. Geb'.: 10, Kommertje, d. van M. Vaame en D. Viergever; 18, Wouter Mar- tiuius, z. van P. v. d. Linde en JaC. Zuur- imlond. voorkeur vioor dezen beminnelijken rosen jongeling. De onweerhoudbare goedaar digheid in zijn manieren bekoorde haar. Zij koesterde den moederlijken wensch henj te genezen van zijn slechte ge woonten, en hem te maken tot een va|rt 's werelds Werkers. Of hij, wanneer hij dat eenmaal was, even aardig zou zijn, was een vraag, die ze zich nooit had gesteld. Ze begon hem nu te vertellen over een heel smartelijk autonongeluk, dat een vain haar kennissen overkomeih was. .Mijnheer Batemam", stelde George kort voor alsof hij tot iets beters fwlilde over gaan. Een ernstige, bleeke jonge man boog. „En nu", vervolgde George, ,moet ik u aan gravin RadZky voorstellen". Gravin Radzky had zitten praten met mijnheer Bateman. Tehwlijl ze. achter over leunde op een sofa, met haiar bee- nen gekruist, rookte ze een sigaret uit een ongeloofelijk lang met turkooizen ingelegd cigarettenpijpje. Bundle wond dat ze een van de mooiste vrotilwen Vlas, die ze ooit gezien had. Haar oogen Ularen heel groot en blauw, haar baar Vlas koolzwart, ze had een matte ifouid, de eenigszins platte neus eigen aan het Slavische ras, en een slanke gestalde. Haar lippen waren zoo rood ge maakt als maar kon en Bundie w7ist zeker, dat z'e er 'Zóó nog nooit opiWyvérn Abbey gezien waren. Ze zei snel: „Dit is mevrouw Macatta, ja,?" j Toen George dit ontkennend 'b^aint- De Vier Bannen van Duiveland n Als oudste Ambachtsheer van geheel Duiveland komt voor Klaas van Borsele, die in 1387 als zoodanig genoemd wordt, en weldra zijn rechten wist uit te brei den, zoodat reeds in 1393 de Ambachts heerlijkheid tot een onsterfelijk leen werd verheven, waaraan in 1408 tevens hooge rechtspraak verbonden werd, met uitzon dering van de berechting van doodslag en vredebreuk, die de Graaf aan zich behield. Als Vier Bannen wlas dus toen het gedeelte als zoodanig genoemd nog niet bekend. Het is ook onbekend of vóór Klaas van Borsele reeds anderen het bezit hadden. Wèl bleef Duiveland tot 1566 vereenigd en in het bezit var één Heer. Toen echter werd, wegens den insol- venten boedel van Maximiliaan van Bour- gondië 1558 (een tot zinkens toe met schuld bezwaarden boedel) ook deze heer lijkheid verkocht en broksgewijze aan verschillende koopers toegewezen. Het grootste deel, bevattende Ouwerkerk, Nieuwerkerk, Capelle en Botland(?) werd naar de rechtsgebieden of bannen der genoemde parochies geheeten: De Vier Bannen van Duiveland, welke naam reeds in 1533 voorkomt. Vóór de aandijking van Bruinisse, Oosterland en Sirjansland bestond het eiland Duiveland dus alleen uit het gebied wat thans de Vier Ban nen is. In 1566 kochten gedeputeerden van Zie- rikzee te Mechelen de heerlijkheid der Vier Bannen, n.l.: Nieuwerkerk voor f 15.550, Ouwerkerk en Viane voor f 23.000 en Capelle voor f 1-020, te zamen dus voor f 39.570. Hoewel deze heerlijkheden nu door Zie- rikzee gekocht waren, wordt toch in 1576 de heer van Wakkenen nog Heer van Capelle genoemd en den 21 en Mei 1581 worden door den Raad van Zie- rikzee Commissarissen benoemd om met den heer van Wakkenen in communica tie te komen, nopens den koop van 't Gouweveer en aanwas van zijn heer lijkheid Capelle. Uit de verdere aanteekeningen blijkt, dajt het niet gemakkelijk was smet de zen heer of zijn plaatsvervangers zaken te doen. Want 19 Februari 1593, 21 No vember 1604 en 13 April 1605 wordt weer over deze dingen gehandeld, tot dat eindelijk 16 April 1610 het accoord van wederzijdsche gecomitteerden door den Raad van Zierikzee werd goedge keurd. Intusschen had er in 1607 een ge beurtenis plaats gehad, welke wij niet mogen vergeten te vermelden. Was Dui veland voorheen een eiland en bestond communicatie met Zierikzee alleen over het z.g. Myterveer, dit hield in 1607 op, daar dit eiland aan Zierikzee en alzoo aan Schouwen werd verbonden. De naam Myte of Myteveer kan verklaard wor den uit het veergeld dat betaald moest worden voor den overtocht en één myt of mijt bedroeg. Eén myt is V24 deel van een groot; een groot is f 0.025 en dus geen pas- maar slechts een reken munt, waaruit ook weer duidelijk blijkt, dat van genoemd veer een zeer druk gebruik werd gemaakt. Na dezen komen nog tal van andere data voor in de Raadsnotulen van Zie rikzee betreffende een der genoemde vier Ambachten, die geen bepaald licht doen vallen. Alleen op 1 Februari 1612 wor den als de Vier Bannen genoemd: Oude- kerke, Nieuwerkerke, Capelle en Oud- Nieuwlant. Mogelijk zal dit de beste op lossing zijn, ook al wordt Viane in Beie ren nog als vierde ban genoemd. Alvorens nog een klein overzicht te geven van de grootte der Vier Bannen wil ik even de aandacht vestigen op de belastingen die aan den Graaf moes ten betaald worden. Deze betaling moest gedaan worden op 's-Gravensteen: daar lat voor onze streek de Rentmeester be oosten de Schelde, die de penningen in ontvangst nam. Wanneer men aanwas, ook wel blikken en pannen genaamd (hier stamt van af de naam Blinkende Panhoeve) rijp was om te bedijken, werd dit aan den Ambachtsheer of den Graaf verzocht, die dan daartoe permissie gaf. Naarmate dan die kosten van indijking groot waren, moest belasting worden be taald. Dit ging niet procentsgewijs, doch van een bepaald gedeelte. Daarom vinden we op die Steenrollen, de rollen dus op 's-Gravensteen, die dit alles uitwijzen. Twee grootten van eiken polder en wel bij der breedte dit is de ware grootte, en Steenschietens, dit is het gedeelte waarvan belasting moest worden betaald. Zoo was: O r— o o> to N a co co M S-l <D M d a> <0 T3 <u 'S c3 O S ÜMlziHO Dat Zierikzee het ambachtsrecht wilde bezitten, over de Vier Bannen is te ver klaren uit de groote inkomsten die dit gaf, terwijl er nog een huis, schuren, hof en, vijvers onder was, toen geschat op f 3000, een boomgaard groot 2 ge meten 15 roe, geschat op f 1200 en een kleinere boomgaard 218 roe geschat op f 200. Dan de rechten als windrecht, bier en wijn, de tienden, jaarlijksche dorps cijnzen van de vroonen, de boeten van crimineele uitspraken, gorzen en dijk ettingen, plantrecht dat zich later nog uitstrekte tot 1/3 van de boomen aan, dein Bettemaaröschen dijk, veerreChten op Stavenisse, Rotterdam enz. Toen echter het Sas, dat noodig was om de haven van Zierikzee voor ver zanding te behoeden, moest vernieuwd worden en dit zou gebeuren in steen in plaats van in hout, was Zierikzee ge noodzaakt de Vier Bannen te gelde te maken om de onkosten van dit bouw werk te betalen. Zoo werd dan geveild en aan den meest biedende verkocht op 1 Juni 1725 in de herberghe „De Groote Zoutkeet" in de Poststraat o.m. de Ambachtsheerlijkheid „De Vier Bannen". Laatstgenoemde herberg was waar nu woont Mevrouw de Wed. Hoogenboom en welk huis wordt gesierd met een hard- steenen gevel. Kooper werd Mr. Johan van der Man- dere voor f835000. ELKERZEE. Vergadering van den ge meenteraad op 31 Maart. Onder voor zitterschap van den burgemeester zijn alle leden present. Als eerste punt komt ter tafel een nader ontwierp voor de woordde en Bundie voorstelde knikte de gravin haar achteloos toe en hernam weer de conversatie met mijnheer Biate- man. Bundle hoorde Jimmy's stem in haar oor: „Pong© is heelemaal betooverd door de scboone Slavische hé?" zei hij pathe tisch. Kom wat thee drinken". Zij gingen weer naar de plaats waar sir Oswald Coote stond. „Wat een prachtige bezitting; is "Chim neys toch", zei de groote man. „Ik ben 'blij, dat u er graag jvaart", zei Bundle bescheiden. „Er moeten nieuwe goten kbimen", zei Sir Oswald. „Het moet een beetje ge moderniseerd worden weet iu" Hij dacht even, na. „Ik heö' het goed van den hertog van Alton gehuurd. Vo©r drie jaar. Daar kijk ik in dien tusschentijd uit naar een, dat ik kan koopen. Uw vader kan het zeker niet verknopen wel Bundie stond paf. Ze had een vreeselijk visioen van een Engeland met ontel bare Coote's op ontelbare landgoederen, zooals Chimnys er een was en alles wel te verstaan met een heel nieulw gootsysteem. Ze voelde plotseling, een hevigen afkeer, die, zooals ze bij zich zelf zei, dwaas was. Als ze immers lord Caterham en sir Oswald Coote verge leek, was er geen twijfel mogelijk wie het onderspit zou delven. Sir Oswald was een van die krachtige persoonlijk heden, bij wien allen, met wie zij in aan raking komen, in het niet verzinken. Hij gemeenschappelijke rejgleling met de ge meente Zierikzee, betreffende de toela ting van leerlingen uit de buitengemeen ten tot de openbare lagere school ivloor U.L.O. in de gemeente Zierikzee. Z.h.s. was zooals lord Caterham gezegd had, een menschelijke stoomwals. En toch was sir Oswald in vele opzichten een domme man. Wanneer men zijn vakkennis en zijn verschrikkelijke energie buiten be schouwing liet, was hij waarschijnlijk bui tengewoon dom te noemen. Honderde|rt| kleine, substiele dingen in het leven, waar Lord Caterham van kon genieten en dah ook van genoot, waren een gesloten boek voor sir Oswald. Terwijl ze zich overgaf aan deze ge dachten ging Bundie voort mét gezellig te praten. Ze vernam, dat Herr Eberhai'd aangekomen was, maar te bed lag, met zenuwhoofdpijn. Mijnheer O'Rourke ver- lelde haar, dat hij er in geslaagd was een plaats napst haar te vinden en 'niet verjaagd te worden. Biundle ging dus naar boven om zich te kleeden in een prettige stemming vol verwachting, met in het diepst vam haar hart een lichte zenuwachtige vrees, wanneer ze dacht aan de dreigende komst van mevrouw Macatta. Bundie voelde, dat het spel met mevrouw Macatta geen met rozen begroeid pad zfou, blijken. Ze onderging den eersten schok toen ze stemmig ge kleed in een zivVarten kanten japoin, naar beneden kwam en de hall doorkeek. Daar stond een lakei of tenminste een man, die als lakei gekleed 'Was. Maar die vierkante stoere figuur kon moei lijk iemand misleiden. Bundie stond stil en staarde hem aa,n. Wordt vervolgd). 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2