RD E VROUW MODE-TIPS i mm VOOR ONS HUIS ONS KNIPPATROON TWEEDE BLAD, behoorende bij de Zlerikzeesche Nieuwsbode van Zaterdag 28 Maart 1936, No. 12980. »1PV I miÜiio ïM m M NOUVEAUTÉ'S. De mode-shows der groote firma's zijn alle achter de rug; de sluier, die tot nu toe alle geheimen der voorjaars mode verborg, is opgelicht en de vrouw mag bewonderen, wat de modeschep pers voor haar gecreëerd hebben. De tijd, dat ze alles, wat men haar voor zette, „slikte", in dit geval dus droeg, is gelukkig voorbij. De moderne vrouw heeft hersenen genoeg om uit de nou- veauté's, datgene te zoeken, dat bij haar persoonlijkheid past en dat haar staat. De excentrieke nieuwigheden laat ze liever over aan de mannequins. Op onze bovenste illustratie ziet u geheel links: japon van goudbruine of marineblauwe crêpe satin in raglan- coupe. De rok is zeer apart door de drapeering. De japon sluit op de rug met een paar kleiile knoopjes. Daarnaast een lichtgroene middag japon van angorastof, gegarneerd met bruin zijden koord. De rok is schuin geknipt, terwijl ingezette plooien de figuurnaadjes zorgen voor de goede coupe. De drie-kwartlange sportjas van ge nopte tweed moet noch overdreven lang noch overdreven wijd zijn. Bovendien moeten ook de revers niet te breed zijn. Van marineblauwe wollen stof is het complet, dat de jonge dame daar naast draagt. Het is sportief en toch gekleed. en Bulgarijsche hoerendrachten. Maar wie een beetje handig met draad en naald kan omgaan, kan zelf haar blouse borduren. Het meeste succes heeft men met de kleuren rood, blauw en groen. Bijzonder leuk is, om voor de zomer ook nog handschoenen en tasch met hetzelfde motief te garneeren. Een gewichtig onderdeel der nieuwe voorjaarsmode is de halsgarneering. In vele gevallen is die namelijk beslissend voor de indruk van een japon. Op de onderste illustratie ziet u een viertal moderne halsgarneeringen. Links: eenvoudige japon, gegarneerd met een kraagje van donker suède, ge sloten met koord, dat als een kwastje uitgerafeld is. De ceintuur is van het zelfde materiaal en eveneens met franje afgezet. Daarnaast een japon, die heel modern gemaakt kan worden, met een gedra peerde kraag van gewerkt crêpe satijn. Zeer eenvoudig en daarom juist zoo gedistingeerd is het smalle opstaande kraagje met de jabot, dat op iedere japon gedragen kan worden. De „in kijk" van de jabot is met kleurige zijde uitgevoerd. Origineel is de garneering van de laatste japon. Deze bestaat namelijk uit groote kralen, gekozen in kleuren die constrasteeren met de kleur der jurk. Jabots van taftzijde staan zeer goed EEN WARM OVERGOOIERTJE. Nu het voorjaar "aan komt, hebben de kin deren al gauw de neiging dunnere kleer tjes aan te trekken. En dat is natuurlijk heel verkeert, want juist het ongestadige voorjaars weer maakt de kinderen ziek, wanneer de klee ding er niet op berekend is. Het hier afgebeelde overgooiertje heeft het voordeel, dat men cr blousjes met lange, zoo wel als met korte mouwtjes onder kan la ten dragen. Op het schema ziet u een pa troon voor een blousje met korte mouwen. Het overgooiertje is bestemd voor een meisje van on geveer 5 jaar. Voor het overgooier tje hebben we 150 gram zes-draads wol noodig en een stel naalden No. 2k£ voor het lijfje en No. 3 voor de rok. Men begint aan de onderkant van de rok en zet op de dikke naal den 150 steken op Daarop breit men 21 steken averecht en op de volgende 22 steken breit men 1 steek recht, 1 steek opnemen zon der breien. Dit herhaalt men tot de toer uit is. Men eindigt met 21 steken averecht. 2de toer21 steken recht; 22 steken averecht; enz. 3de toer als de eerste, maar zorgen, dat de afgehaalde steken verspringen. 4de toerals de tweede. Deze vier toeren herhaalt men telkens; ter wijl men in de averechte gedeelten in iedere 7de toer aan beide zijden telkens een steek mindert Zoo gaat men door tot men een hoogte heeft van 30 centimeter. Dan mindert men in iedere toer, tot men een breedte heeft van 31 centi meter. Dan neemt men de dunne naalden en breit door in het patroontje tot men een hoogte heeft van 5l/2 centimeter. Daarna kant men aan iedere zijde 2 steken af voor de armsgaten en vervolgens nog 1 steek. Zoo gaat men door tot men in het geheel 10 steken aan iedere kant weg geminderd heeft. Als het lijfje 8 centimeter hoog is, kant men in het midden 12 centimeter steken af. Men breit dan ieder der schoudertjes apart, tot men Het rugpand maakt men op dezelfde wijze, een hoogte voor het lijfje heeft van 15 centi meter. Dan kant men af; het voorpand is klaar, maar men begint met de 22 steken in het pa troontje te breien. Ook maakt men het lijfje een beetje hooger, alvorens af te kanten voor het middenstuk. Dan zet men de beide zijnaden tegen elkaar en strijkt het overgooiertje onder een natte doek. Een heerlijk warm voorjaarspakje voor uw kleine meisje is klaar! De ceintuur is van blauw peau 'de suède. Tenslotte ziet u op de^eekening nog een mantel van geïmpregneerde gabar dine. De snit is zeer eenvoudig. Met felle kleuren geborduurde blouses zullen dit voorjaar zeer mo dern zijn. De motieven daartoe zijn ont- aan Hongajwsche, Roameensche onder het half openstaande jasje van een tailleurcostuumpje. Vooral als men ze dan nog sterk inrimpelt, zoodat ze stijf uitstaan. Het linksche figuurtje op de afbeel ding toont u een dergelijke jabot. Daarnaast een aardige afwerking van gestreepte taftzijde, voor een eenvou dige zomerjurk. HOE MODERNISEEREN WE EEN OUDE JAPON? Het gebeurt meer, dan eens, dat we een overigens nog heel goede japon in de kast laten hangen, omdat we haar niet meer mo dern genoeg vin den, omdat de japon teveel het stempel draagt van een voorbije mode We vinden het natuurlijk wel jam mer, dat de japon nu zoo nutteloos in de kast hangt, maar we voelen er toch ook zeer wei nig voor, haar aan te trekken. In deze tijden echter, nu we voor onze kleeren lang niet meer zooveel kunnen besteden als vroeger het ge val was, moeten we ook een oplos sing vinden voor „ouderwetsch ge worden japon, waar verder nog niets aan man keert". En die oplossing vinden we in de moderne garnituur- tjes, kraagjes, shawltjes, enz. die Madame Mode dit seizoen voorschrijft. Maar we hoeven deze modc-dingskes, die zooals alle nouveauté's tamelijk duur zijn, niet kant en klaar in den winkel te koopen. Integen deel, de origineele, artistieke halsafwerkingen maken we zelf. We zoeken daarvoor in onze lappendoos of naaimand naar kleine lapjes van mooi materiaal, als satijn, piqué, crêpe georgette, velours, enz. En dan laten we onze fantasie ruim baan en maken de meest origineele kragen. Voor wie minder met zulk een „scheppend talent" begiftigd is, hebben we echter bijgaan de illustraties laten maken, die hen misschien op een idee brengen. Deze schetsjes, die aan duidelijk heid niets te wen- schen overlaten, behoeven geen ver dere verklaring. OUDERWETSCHE KASTEN, Van verschillende zijden werd mij onlangs gevraagd, of ik wist, hoe een ouderwetsche kast, zooals men die, vooral in de provincie nog in vele hui zen heeft, om "te tooveren tot een meer modern meubelstuk. Deze vragers wil ik thans antwoorden. Zeker weet ik een oplossing en zelfs beter dan dat; ik weet er twee. Kijk eens naar de bijgaande schetsen. Daar ziet u allereerst een gezellig hoekje in eetkamer of zitkamer. En als u nog een beetje nauwkeuriger kijkt, zult u zien, dat het getooverd isuit de ouder wetsche kast. We hebben daarvoor pooten en onderkant verwijderd en de deuren schuin geplaatst. Door een han dige huisgenoot of door een timmer man hebben we aan beide zijden'kas tjes voor boeken en een plank laten maken, enz., nadat we de kast eerst met vriendelijk gebloemd cretonne hebben .iitgeplakt. Een bankje in het midden, waarop een aardig kissen ligt, noodt ;ot zitten. De andere teekening toont u een aardige hallmeubeltje, eveneens ver vaardigd van de kast. Hoe men hier voor te werk is gegaan, toont de tee kening zeer duidelijk, zoodat verdere uitleg overbodig Is. We hopen onze lezeressen en lezers, die ons om een oplossing verzocht hebben voor het „kast-probleem" met dit artikel van nut te zijn geweest. BREIPATROON No. 109. Alleraardigst voorjaarsmanteltje, gebreid in Schotsch patroon. Uitgebrei de beschrijving met verduidelijkende il lustraties is tegen opsturing *~n 15 ets. te .rijgen bij de „Afdeeling Knippatronen'' van j de Uitgeversmaat- schappij: „De Mijl paal", Singel 91, Amsterdam, centr. Toezending zal geschieden na ont vangst van het bedrag, dat kan worden overge maakt per postwissel, in postzegels of we'. per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht naam en adres duidelijk op te geven; evenzoo het nummer ■wan het gewenschte breipatroon, in dit geval dus breipatroon 109. Men voorkomt daardoor onnoodige vertraging in de verzending. Nr. 372aardig manteltje voor meisje van 4 tot 7 jaar, vervaardigd van wollen stof en ge garneerd met kraagje en manchetjes van flu weel in een donkerder nuance. Benoodigd mate riaal 2 meter stof van 130 centimeter breedte. Prijs van het patroon 25 ets. per stuk. Nr. 373pakje voor jongens van 4 tot 7 jaar. Het broekje is van fluweel of wollen stof, terwijl het blousje van wit flanel of zijde is. Be noodigd u.dteriaal voor het broekje 1.25 meter stof van 100 centimeter breedte; voor het blousje1.25 meter materiaal van 90 centimeter breedte. Prijs van het patroon 25 ets. per stuk. Deze patroontjes zijn dus in alle maten tegen bovenvermelde prijzen te verkrijgen bij de „Af deeling Knippatronen" van de Uitgeversmaat schappij „De Mijlpaal", Singel 91, Amsterdam, centrum. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in postzegels of wel per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer van het ge wenschte patroon op te geven en tevens de maten (boven-, taille-, heupwijdte, lengte, mouwlengtc, enz.) en den leeftijd voor wie het bestemd is, te vermelden. Gelieve verder naam en adres zoo volledig en nauwkeurig mo gelijk te vermelden; men voorkomt daardoor onnoodige vertraging in de verzending.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 5