FEUILLETON HET GEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN Wat Ls die rWeiuüe HON IG'S KALFSSOEP KLANKEN LANGS OE LIJN Derde prograrnn>a Z. R. C. Zondag 29 Maart. 8.30 Brussel (Vlaams); 2.20 Droitwich; 4.50 London Regional; 6.35 Brussel (Vlaams); 7.05 London Regional; 7.50 Brussel (Vlaams). Maandag 30 Maart. 11.05 London Regional; 1.20 Brussel Vlaams; 2.20 Lon don Regional; 5.35 Droitwich; 6.20 Brussel (Vlaams); 11.20 London Regional. (Wijzigingen voorbehouden). RADIO-PROGRAMMA Zondag 29 Maart HILVERSUM (1875 M.) 8,55 VARA or gelspel; 9 voetbal; 9,05 tuinbo.uw'halfuur- tje; 9,30 orgelspel; 9,45 Vajn staat en maatschappij; 10 VPRO Zondagsschool; 10,30 kerkdienst; 12 AVRO filmlpra<atje; 12,30 Het Omroeporkest; 1 AVRO-uitzen ding uit Indië; 1,30 gramofoon; 1,45 boa? kenhalfuur; 2,15 voetbalwedstrijd Neder land—België te Amsterdam; 4,30 gramo foon; 4,45 sport5 VARA de Zesdaagsche; 5,45 sport; 5,50 orgelconcert; 6,30 gramio foon; 7 populair programma8 AVRO Nieuws; 8,15 potpouri; 9,15 radio-journaal; 9,30 gram.; 9,50 radio-hóorkrant; 10,30 de Zesdaagsche; 11 Nieuiwls; 11,10 populair concert. HILVERSUM (301 M.) 8,30 KRO mor genwijding; 9,30 NCRV gramlofbon; 9,50 kerkdienst; 12,15 KRO-orkest; 1 boeken en schrijvers; 1,20 KRO-orkest; 3,15 zang; 4,30 ziekenhalfuur; 5 NCRV gramofoon; 5,50 kerkdienst; 7,45 KRO1 voetbal; 7,50 Op naar het Paaschfeest; 8,10 NieuWs; 8,20 Tholen en van Lier; 9 solistenoom- cert; 10 hoorspel; 10,30 Nieujws; 10,35 gramofoon; 10,40 epilojoig. band, niet weinig het hunne hebben bij gedragen. Aan het einde dankte de leidster, mej. Monna, voor de ontvangen steun en hulp voor en tijdens deze geslaagde opvoe ring. Vorige week zijn hier ter stede, in den omtrek van de beide Haven poorten, ergerlijke baldadigheden ge pleegd, waardoor schade aan gemeente lijke en particuliere eigendommen zijn aangebracht. Het is der politie in den loop van deze week gelukt de twee daders op te sporen. Het zijn J. v. M3-. en A. D. beiden tijdelijk hier werkzaam. Proces-verbaal is opgemaakt. NIEUWERKERK. Op Woensdag 25- en Donderdag 26 Maart gjaven C.J.V.C. „Excelsior" en C.J.M.V. ,,'t Mosterd zaadje" in de zaal „Rehoboth" een ge combineerd jaarfeest. Na het zingen van een psalmvers ojpende ds. M. G. Wes terhof de bijeenkomst met een hartelijk welkom namens de beide vereenigingjen. Hierna gaf de heer M. v. d. Sande een bijbelinleiding, (gevolgd door zang en eenige stukjes, o.a. „Meester Jeroen", welke zeer goed werden weergegeven. Na de pauze en de felicitaties der afgevaardigden, volgden weer eenige mummers zang en toneel. Een en ander vieli zeer in den smaak. Ds. Westerhof dankte aan 't slicxt alle aanwezigen voior hunne opkomst, tazolm- derheid de burgem. en dhr. Eveleens en aan de medewerkende vereenigingen vopr hetgeen zij dezen avond presteerden. Het was een geslaagd jaarfeest. ST.-PHILIPSLAND. De heeren J. van Strien en L. Capelle, resp. voorzitter en lid van den Raad van Toezicht der Coöp. Boerenleenbank alhier, wenschen voor een herbenoeming niet meer in aan merking te komen. In ons verslag van de Groene Kruisvergadering is een fout geslopen. Vermeld werd, dat het kassaldo f 133.58 bedroeg. Dit moet zijn; f 1733.58. ST.-ANNALAND. Tot hoofd vian den luchtbeschermingsdienst is ialhier aange- Iwiezen de heer C. Moerland. Men wordt oud wanneer men opziet tegen een verbetering. Een geheimzinnig verhaal door AGATHA CHRISTIE 29 (Nadruk verboden) „Ja, daar schijnen We ons niet bang over behoeven te maken", zei Mosgorio/vs- ky. „Hij keek de tafel rond". „Ik veronderstel, dat er aan de iwlaarlde uitvinding niet getwijfeld ka,n worden?" Drie Uur ga;f een laconiek Britsch ant- |w|oord. „Absoluut niet". „Voor den handel is het miülioenen iwlaard", zei de Rus, „en internationaal.,, och, de hebzucht van de naties is maar ial te goed bekend". Bundle had zooi het idee dat hij achter zijn masker onaangenaam lachte. „Ja", ging hij verder,, ,een goudmijn". „Wel eenige menschenlevens waard", zei no. 5 oyniscih en lachte. „Maar je weet wel hoe het gaat met die uitvindingen", zei de Amerikaan. „Soms willen die beroerde dingen niet werken." „Een man als sir Oswald Coote zjal zich niet vergist hebben", zei Mosgo- rovsky. SCHERPENISSE. In de gehouden ver gadering van den Kolenbond „Algemeen Belang", waar 31 leden aanwezig waren, werd medegedeeld dat er verhandeld waren 1948V2 k.g. steenkool. De aftre dende bestuursleden M. van Gorsel, J. M. v. d. Velde en L. Goedegebuure, werden herkozen en tot nazien der re kening werden gekozen de heeren D. Brand en G. Bolier. In de gehouden vergadering van de afd. Scherpenisse van de B.V.L., waarbij tegenwoordig waren overste Bierman en dhr. iLaernoes, onder voorzitterschap van dr. Poldermam hield eerstgenoemde een rede,, over de organisatie en de taak van de B.V.L., waarbij hij achtereenvolgens besprak, le. wal gedaan is door de B.VjL. 2e. wat gedaan wordt door de B.V.L. 3e. wat gedaan moet worden indien op treden van de B.VjL. noodig zal zijn. £Ja eenige gestelde vragen beantwoord te hebben, werd- van de aanwezigen een foto gemaakt. Hierna las de plaatselijke leider C. Harbog het jaarverslag! voor waarin werd- gememoreerd, wat in 1935 was gedaan omtrent schietoefeningen, werving van leden enz., over welk ver slag overste Bierman zijn volle tevreden heid betuigde. Hiernia werden de in 1935 behaalde brevetten, uitgereikt door over ste Bierman, in volgorde der behaalde aantal punten van 196 af en wel laaira J. Quaék 196 (koningschutter)M. Suur- land 194; C. Hartog 193; C. Bevelander 193; J.Verkerke 188; A. C. Hartog 184; P. V. di. Gouwe 189; C. M>. Klepjpe 182; P. Poot 184; A. v. Ha-aften 190; G. Bolier 188; J. Vroegop 188; P. Kievit 183; W. Quaak 183; M. Bijinagte 186; J. A. Geuze 189. De heer üaemoes besprak hierna de B.V.L. in verband met de huidige tijdsomstandigheden, waarbij hij de ge volgen van een eventueele revolutie schetste. Hij spoorde de leden aan toch vooral het wettig gezag te steunen en paraat te z'ijm. De voorzitter sloioit hierna de vergadering onder dank aan overste Bierman en de heer Laernoes voor het onderhoudend gesprokene en lotnder dajnk aan de leden v-oor hun opkomst. In de j.l. Woensdagmorgen ge houden vergadering! van den Gemeeinl- teraa-di werd op zijn verzoek eervol ontslag! verleend laotn dejrn heer A. L- G, vian Doorn ials mgent der larbeidsbemllld'd/e- ling -en steuoverleeinlng Wegens zijn be noeming tot Gemi.-Secretia-riis. In zijn plaats iwlerd benoemld de heer W. van der Griaaff, tha-ns sergeant admï- nistateur in garpizoqm'te Bergen op1 iZpiojm1, nadat te vo-ren door -den voorzitter wlas medegedeeld, idlat bij diens eventueele be noeming de functie imog niet tijdig zou kunnen iwO-rde|n aanvaard een regeling kan iw|orden getroffen door een tijdelijke kracht, waaromtrent dan de raad nader zal iwio-rden geraadpleegd. Vian langen duur zal die tijdelijke hulp niet behoeven te zijn, daar de genie niet behoort tot de troepen, die voor het .qogenblik nog niet kunnen afZwlaa-ien. Ten behoeve van den bouw' van een viertal gemeentelijke huurwoningen fwiaarwoor zich reeds een drietal gegadig den aanmeldden zal een gelidleening Wlorden aangegaan vam f6500, rentende ten hoogste 41/2' °/o en laflosbaar ii|ni 40 jiaren. Ten laanziem der Zekerheidsstelling vian den nieuw benoemden gem.-ontvanger fwierd bepaald dat genoegen wend gemn- men met inmiddels ,als deugdelijk goed gekeurde schuldbrieven -enz. tot een wer kelijke Waarde van f 5000 irnet een surplus vian 10 0/0 aan overwaarde, een en ander in plaats van inschrijvingen op het Groot boek der Nationale Schuld. De Reg. plaatselijke Politieverordening Werd aangevuld im'et eene bepaling der bevoegdheid van den burgemeester om, in geval van oorlog, oorlogsgevaar of buitengewlone omstandigheden -een tap- verbod uit te vaardigen. Naar aanleiding van ee|n In de vorige vergadering gestelde Vraag, Werd thans medegedeeld fdiat gcedkoope margarine in bestelling is en elke dag kan arri- veeren en ze daarna te doen verspreiden, Waarvan het nog een pu|nt van over weging zal uitmlaken of de coinVmissie ze zal distrubueeren, dan wel de winke liers, zooals dat elders geschiedt. I THOLEN. Woensdagavond werd door j Luit. Küller, in de zaal van mej. Hoek een propaganda-lezing over algemeene luchtbeschermingsoefening gehouden. Toen de burgemeester, Mr. A. J. van der Hoeven spr. inleidde, was de groote zaal zoo vol, dat zelfs het podium ge heel en al bezet was. Burgemeesters, wet houders en raadsleden uit het eiland en St.-Philipsland waren vertegenwoor digd, benevens het geheele corps rijks- en gemeentepolitie. Verduidelijkt door lichtbeelden liet spr. ons hierna zien, welke maatregelen moeten worden ge troffen, om te komen tot een goed ge outilleerde luchtbeschermingsdienst voor de burgerlijke bevolking. Duidelijk deed spr. uitkomen, dat, wanneer een goede dienst in een gemeente is ingesteld, dii beslist bevorderlijk zal blijken te zijn voor bescherming der. burgerij. Het was een leerzame avond en velen zullen door hetgeen spreker ons heeft laten zien en hooren, hebben begrepen, dat voor lichting voor de burgerlijke bevolking zeer nuttig i s, temeer omdat de moderne oorlog met zijn gruwelijke verdelgings middelen uit de lucht als gifgas en brand bommen, en niet te vergeten het mon sterachtige mosterdgas, zeer zeker on schuldige burgers, vrouwen en kinderen, niet zal sparen. STAVENISSE. Ter vervanging van den heer Buijze, die, na circa 47 jaar die betrekking te hébben vervuld, mét 1 April zijn eervol ontslag op verzoek heeft ont vangen, is als, waarnemer van het K.N.M. Instituut (afd. regen- en onweerswaar nemer) door het Hoofdbestuur aangesteld de heer Iz. Gaakeer, onderwijzer alhier. Was aanvankelijk de verwachting, dat het totaal versleten wegdek van den Stavenisseweg dit jaar door een nieuwe bedekking vervangen zou worden, thans blijkt wel, dat zulks dit jaar niet meer het geval zal zijn. Waar echter op ver schillende plaatsen, speciaal op de boch ten, de toestand onhoudbaar wordt, daar heeft de gemeente besloten om het weg dek op de bochten te bestraten. Dezer dagen zal hiermede een aanvang ge maakt worden. De uiencampagne is te dezer plaatse afgeloopen. Het laatste kwantum is1 dezer dagen naar Rotterdam ver scheept. In verband met de doorgaans izeer lage prijzen, staat het wel vast, dat de luiennverbouwers dit ja,ar den te lers geen winst heeft opgeleverd. zende beslissing. In dat geval zal, naar de N.C.R. verneemt, de minister van landbouw verzocht worden aan alle land- bouwes op hel eiland Tholen arbitrage op te leggen. AANBESTEDINGEN Het Dag. Bestiulur van het Waterschap Schioiuwen heeft gisteren aanbesteed vol gens bestek no. 638. 't Aanbrengen glooi ing van Ziuilenbasalt aan de zeeweeringi van District Langendijk—Brouwershaven. Inschrijvers waren: L. van Popering, Brui- nisse f 2593; A. Verjaal Dreisohor f 2390; P. Berrevoels Sz., Srooskerke f2388; M. de Moor, Brouwershaven en J. v. d. Panne, Scharendijke f 2351; J. v. d. Panne Mz., Scharendijke f 2348; M. de Voogd, Scharendijke f 2335; M. v. d. Velde, Bruinisse f 2310 N. v. d. Linde, Scharendijke f 2246; P. van Dongen, Scharendijke, f 2123. Volgens bestek no. 639. Het vervangen gedeelte Betonglooiing door een van Zuilenbasall aan de zeeweering van het voormalig district Kpiudekerke. Inschrijvers waren: J. v. d. Panne Mz., Scharendijke f 1365; A. J. Verjaal, Drei- schor f 945; P. BerrevOets Sz., Seroos- kerke f 935; M. de Voogd, Scharendijke f 895; M. v. cl. Velde, Bruinisse f 860, C. v. d. Bos, Kerkwerve f 850; P. van Dongen, Scharendijke f 844; J. Kwaak, Zierikzee f 790; J. de Oude Co., Zzee. f 742; P. Hart e.a., Serooskerke 1 668,50. Volgens bestek no. 640. Het vervangen gedeelte Vilvoordsche glooiing door een van Zuilenbasalt aan de zeewering van het voormalig district Flaauwers. Inschrijvers waren: J. v. d. Panne Mz., Scharendijke f 1527; L. van Popering, Bruinisse f 1316: C. van den Bos, Kerk werve f 1290; J. Kwaak, Zierikzee f 1250; A. J. Verjaial, Dreischor f1230; P. Ber- revpets Sz., Serooskerke f 1205; M. v. d. Velde, Bruinisse f 1180; J. de Oude Co., Zierikzee f 1054. Volgens bestek no. 641. Het vervangen gedeelte Vilvoordsche gflooiing door een varu zuilenbasalt aa:n de zeeweering van het voormalig district Flaaiuwers. Inschrijvers waren: J. v. d. Panne Mz., Scharendijke f 1026; A. J. Verjaal, Drei- lïchor f 870; C. van den Bos, Kerkwerve f 845; M. v. d, Velde, Bruiniisse f 830; J. Kwaak, Zierikzee f 791; P. Barrevoets Sz., Serooskerke f 768; J. de Oude C,0:., Zi erikzëe f 750; P. vlam Dongen, Scharen- dijk'e f 698. 1 Gegund aan de laagste inschrijvers. VERKOOPINGEN Landarbeidersloonen op Tholen Geen overeenstemming bereikt Te Si-Maartensdijk heeft opnieuw! een bespreking plaats gehad tusschen het be stuur van de werkgeversorganisatie Vouf het landbouwbedrijf op het eiland Tholen en de vertegenwoordigers van de lanld1- larbeidershoaiden over de afsluiting Van een collectief contract vüior 1936-'37. Over de loionen wlerd geen overeen stemming bereikt,ofschpion partijen de aanvankelijk ingediende Voorstellen ten slotte nog wijzigden. Het werkgeversbe- stuur stelde voor de looinen te bepalen op! '22 ot. vooir het geWloine en 25 ct. pier uur voor het zlwiare werk. De arbeiders- vertegenlwOordigers wezen dit voorstel af en verlangden de Volgende regeling: ge durende 8 imlaanden 22 ct. en gerd. 4 imlaanden1 (15 Juli—15' Nov.) 27 Ct. 'per uur. Toen overeenstemlmting nietjmOgelij'k bleek wlerd van arbeiderszijide Voorgesteld! de geschilpunten ajan een arbitrage-comimis- sie voor te leggen. Het Werkgeversbe- stuur zou dit voorstel aan 'zijn leden voorleggen, (maar verwachtte een afwij:- ZIERIKZEE, 24 Maart. Ten overstaan Vam Notaris Van 't Haaff Wlerd (alhier j in het openbaar verkocht, de lunchroom ,De Eenhoorn", aan den Mol, vloiolr f3050, aian den heer] J. M- Olree te Zierikzee q.q. ONDERWIJS Rijkslandbouwwinterschool - Goes Vrijdag werden bevorderd van de le naar de 2e klasse: Iz. de Bruijne, Cad- zand; J. Dekker, Axel; E. Dootjes, Goes; J. P. van Dijke, Groede; P. J. Gast, Duivendijke; B. Geelhoed, Nieuwdorp; J M. Goemans, Zonnemaire; A. Goetheer, Wolfaartsdijk; P. A. de Groene, Wilhel- minadorp; A. J. Groenewege, St.-Maar- tensdijk; J. A. Klompe, Zonnemaire; A. D. van Liere, Hansweert; I. D. Luteijn, Zuidzande; A. Remijnse, Wolfaartsdijk en A. J. Wisse, Bergen op Zoom. TELEGRAMMEN Boerderij afgebrand Zaterdagmorgen, circJa half 5, werden de bewoners van de groote landbouwers woning van J. van der Eijnden, gele gen in het (gehucht Berg bij Asten (N.B.) „Daar ik zelf Vliegenier ben, kan ik wel zeggen", zei no. 5, „dat de zaak beslist uitvoerbaar is. Men heeft het er al jaren over gehad.... maar er moest een genie als Eberhard komen voor het kon worden verwezenlijkt". „Nu", zei Mosgorovsky, „ik geloof niet dat we verder nog iets behoeven te be spreken. U hebt allen het plan gezien. Ik geloof niet dat we het oorspronke lijke nog kunnen vervolmaken. Ja, dan heb ik nog gehoord van een brief van Gerald Wade, die gevonden is.... een brief die deze organisatie noemt. Wie heeft dien gevonden?" „De dochter van lord Caterham, lady Eileen Brent". „Bauer had haar voor moeten zijn", zei Mosgorovsky. „Dat was slordig van hem. Aan wie was die brief gericht?" „Aan zijn zuster geloof ik", zei no. 3. „Dat is ongelukkig", zei Mosgorovsky. „Maar er is niets aan te doen. Morgen heeft de lijkschouwing op Ronny De- vereux plaats. Ik veronderstel dat dat geregeld is". „Men heeft overal geruchten rondge strooid dat dorpsjongens daar aan het oefenen zijn geweest", zei de Amerikaan. „O, dan is dat wel in orde. Ik ge loof dat ik verder niets meer behoef te zeggen. Ik geloof, dat we alle onze dierbare Een Uur moeten feliciteeren en haar geluk wenschen met de rol, die ze moet spelen." „Hoera!" riep no. 4. „Op Anna!" Alle handen maakten het gebaar dat Bundie al eerder opgemerkt had. „Op Anna!" Een uur dankte voor het saluut met typische buitenlandsche beweging der hand. Toen stond ze op en de anderen volgden haar voorbeeld. Voor het eerst kreeg Bundle no. 3 een beetje te zien, toen hij Anna's avondmantel om kwam hangen.... een lange, zwaar gebouwde man. Toen ging het gezelschap één voor één door de geheime deur naar buiten. Mosgorosvky maakte die achter hen dicht. Hij wachtte even en toen hoorde Bundle j hem de andere deur ontgrendelen, en er door gaan, nadat hij eerst het elee- trische licht gedoofd had. Eerst twee uur later kwam een bleeke en angstige Alfred, Bundle verlossen. Ze viel bijna in zijn armen en hij moest 1 haar vasthouden. „Het is niets", zei Bundie. „Ik- ben alleen maar wat stijf. Hier, laat me gaan zitten". „Och, hemel, freule, het is verschrik- kelijk geweest". „Onzin", zei Bundie, „het is allemaal heel goed gegaan. Wordt nu maar niet bang nu alles achter den rug is. Het had verkeerd af kunnen loopen, maar dat is goddank niet gebeurd". „Goddank, zooals u zegt freule. Ik heb den heelen avond in angst gezeten. Het is een eigenaardig soort, weet u". „Een verduiveld eigenaardig soort", zei Bundie, terwijl ze krachtig haar ar men en beenen masseerde. „Ze behooren werkelijk tot een soort, waarvan ik tot vanavond, altijd gemeend heb, dat ze ai- leen in boeken bestonden. In dit leven, Alfred, kan men altijd nog iets leeren". VIJFTIENDE HOOFDSTUK. De lijkschouwing Bundie kwam ongeveer zes uur v.m. thuis. Om half tien was ze op en ge kleed en belde ze Jimmy Thesinger op. Het bevreemdde haar een weinig, dat ze zoo vlug gehoor kreeg, dat hij haar uitlegde dat hij naar de lijkschouwing ging- „Ik ook", zei Bundie, „en ik heb je massa's te vertellen". Hoe denk je erover, willen we er naar toe rijden en onderweg praten?" „Goed, maar dan zul je me ook naar Chimneys moeten brengen. De hoofd inspecteur komt me daar halen". „Waarom?" „Omdat hij een vriendelijke man is". „Ik ook", zei Jimmy, „ik ben heel vriendelijk". „O jij", zei Bundie, ^jij bent een stom merik, dat heb ik iemand gisterenavond hooren zeggen". „Wie?" „Om heel juist te zijn.... een Russi sche Jood. O neen, toch niet. Het was,.," Maar haar woorden gingen verloren in een verontwaardigd protest. gewekt doordat een deel van het dak naar beneden kwam. Het bleek dat de boerderij in vlammen stond. De bewoners moestem zich in allerijl met achterlating van have en goed in veiligheid brengen. 1 Niets kom worden gered. Een paard, 6 i runderen, 6 varkens de geheele land- bouwinventaris en alle huisraad ver- brandden. Omtrent, de oorzaak van den brand staat niets vast. De schade wordt I door verzekering gedekt. Begrafenis Uiver-siachtoffer prof. Walch Het stoffelijk overschot van Prof. Dr* E. M. Walch, die op 21 December 1934 door de namlp van de „Uiver" in de Syrische Iwjoestijn om' het leven is ge- ltomén en dat tegelijk irmet dat van eeni- gen der iandere slachtoffers naar Neder land is vervoerd, z:al a.s. Dinsda.glmlidld'ag \te 2 uur ,cp de Algemieene Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem iworden bijgezet. Vermis* vliegtuig verongelukt Bet passagiersvliegtuig, dat ssdert Woensdag Werd vermist is thans door een cowboy gevonden op den bcdam V£in een canyon in de Galiurobergea op 25 mjijlen lafstiand vian Tuxison (Arizoima). Het J toestel Iwias geheel vernield. In de nabij heid der overblijfselen zijn ds lijken van den piloot en de 3 passagiers gevo. iden. Aan de rotswiand boven den afgroinid was duidelijk de plaats te zien waartegen het vliegtuig is verbrijzeld. SPORT VOETBAL. D. H. V. B. Zondag a.s. half een speelt Schouwen I tegen, Patrijzen II op het Sportpark. Om kwart over twaalf zal de kampi- oensvlag worden aangeboden, daar 'Schou wen I door de nederlaag van Patrijzen I tegen Robur I hampioen is van de 4e klasse C. van de D. H. V. B. OUD-VOSSEMEER. Voetbaluitslagen. O.V.C. II—Violent I (St.-Maartensdijk) 2—1. De wedstrijd O.V.C. I—Putte I is, te gen veler verwachting in, met 1—0 door Putte gewonnen, waardoor die ploeg het kampioenschap in de afdeeling heeft be haald, Amsterdamsche Zesdaagsche begonnen In het R.A.I.-geboUw! te Amsterdam is de vierde Zesdajagsche Wielerkamip be gonnen. Er is een liedje van Louis Davids: de zesdaagsche geheeten, waarin op tragi komische iwlijze de moeilijkheden vian allen dag wtwden bezjongen. Het refrein luidt: „Diait is de zesdaagsche van 't leven, de tredmolen van het bestaan. Slechts 's Zondags, dan rusten zij even, en dan ivVeer vian Voren af laan, in de baian Een liedje, dat den zesdagenrijlders (wiel eens aanleiding zial hebben gegeven, tot de opmerking, dat 't bij hen nog Wiel een beetje anders toegaat: want dat zij Zondags Iwlel allerminst rusten. Zondags niet en eigenlijk heelem|a,al niet, zoolang de Wedstrijd duurt-.. Maar daar staat tegenover, dat de „zes daagsche van 't leven" voor hen toch heel fwlat minder zwaar is dan voor de m'eeste ,andere stervelingen. Zij hebben nog altijd de klans piml geld te verdienen, gnof geld. En als ziji daar een beetje verstandig 'mee omspringen, zijn de be ginregels van het bovenbedoelde liedje: 's Maandags aanvang vian 't gesappel, vloor een ei: spons, en een appel... zeker niet op hen van toepassing. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 20. Johanna, d. van M. J. Verwest en P. de Looze; 23. Helena Pieternella Kaatje, d. van G. J. Wil brink en P. N. Potappel; 24. Helena, d. van M. L. Berrevoets en W. P. van de Sande; 25. Jodocus Josephus Maria, z. „Het kan wel zijn dat ik 'n stommerik ben", zei Jimmy. „Ik geloof het ook wei- maar ik wil niet hebben dat Russische Joden dat zeggen. Wat heb je gisteren avond uitgevoerd Bundie?" „Daar moet ik juist met je over pra ten", zei Bundie. „Voorloopig adieu". Zij belde af op een plagerige ma nier, die Jimmy aangenaam nieuwsgie rig achter liet. Hij had den grootsten eerbied voor Bundle's capaciteiten, al was er geen zweem van diepere geregenheid in zijn gevoel voor haar. Ze heeft iets uitgehaald, was zijn opi nie, terwijl hij haastig zijn koffie op dronk, ze heeft vast iets uitgehaald. Twintig minuten later stond zijn kleine two-seater voor het huis in de Brook- slreet en Bundle die had staan wachten kwam de trappen af. Gewoonlijk was Jimmy geen goede opmerker, maar nu zag hij dat er zwarte kringen waren onder Bundle's oogen en dat ze er over het geheel uitzag alsof ze den vorigen avond laat op was geweest. „Vertel nu eens", zei hij, terwijl de auto zijn weg zocht door de voorsteden, „wat voor geheimzinnige daden heb jc gesteld?" Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2