FEUILLETON HET GEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN Uil Stad en Provincie Zoo'n droge Kuch ftoest-Gr/ep-Bmchiils-Ast/im KLANKEN LANGS DE LIJN Oerde oroqramma Z. R. C. V r ij d a g 27 M aart. 11.05 London Regional; 1,20 Brussel (Vlaams); 2,20 London Regional; 5,35 Droitwich; 6,20 Diversen; 6,50 London Regional; 7,50 Brussel (Vlaams); 9.05 Brussel (Frans); 10,20 Brussel (Vlaams) 11,20 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 27 Maart i HILVERSUM I (1875 M<) 8 VARA gra- mofcon; 10 VPRO morgenwijding; 10,15 VARA voordracht; 11 idem; 12 AVRO Kovaes; 2 zang; 2,20 concert; 4 VARA concert; 5,05 na schooltijd; 5,30 gramo- fooa; 6,15 orgelspel; 7 lezirg,; 7,20 dans muziek; 7,50 nieuws; 8 VPRO V.C.J.B.; 8.05 ciursus; 8,30 concert; 9 ciursus; 9,30 concert; 10,15 lezing; pl.m. 10,45 VARA De Zesdaagsc'he, nieuws en gramofoon. HILVERSUM II (301,5 M.) NCRV 8 schriftlezing; 8,15 gramofoon; 10,30 mor gendienst; 11 igframofcon11,15 piano; 12.15 kinderkoor; 12,30 orkest; 2 gramo- fioom.2,30 dhr. lectuur; 3 cello recital; 4 orgel; 5,05 g]ramofoon; 5,45 zang en piano; 6,30 tuinbouw; 7,15 P.T.T.-kwan- tiertje; 7,30 boekenweek; 8 nieuws; 8,15 orkest; 9 voordracht; 9,30 concert; 10,25 —11 gramofoon. handel zich daar ontwikkelt in een imate, welke ons, aan deze zijde van den. Oceaan eenigszins verbaast. De Nederlandsche ambulance in Abessinië Dr. van Schelven, het lid van de Roiode Kruis-ambulance in Abessinië, die kort geleden bij een ontmoeting met roovers in de omgevirgj van Kworam werd ge wond, is blijkens een telegram van de „United Press" gisteren in Addis Abeba gearriveerd. Bij zijn aankomst vertelde hij bijzonderheden over den overval. Volgens dit United Press telegram wer den bij den overval niet minder dan zeventien leden van de Ethiopische troe pen, die opdracht hadden de Nederland sche ambulance te beschermen, gedood. Dr. van Schelven toonde bij zijn aan komst in Addis Abeba een uniform, dat nog de sporen droeg van het avontuur. De jas had op ettelijke plaatsen kogel gaten. Ook dr. Veeneklaas moet bij het treffen licht gewond zijn. Dr. van Schel ven wordt thans in ('iet ziekenhuis te Addis Abeba verpleegd voor eenigje niet ernstige wonden in borst en schouder. De fiscus en de automobilisten Op drie manieren heeft de overhneid gereageerd op de onheilspellende ver- keersstatistieken, waaruit enkele weken geleden zoo duidelijk is gebleken, hoe sterk de auto in ons land overbelast is: ten eerste heeft de regeering medege deeld, verlichting der lasten zelfs niet in overweging te willen nemen, vervol gens heeft de Tweede Kamer zich met groote meerderheid neergelegd bij een verhooging der benzinebelasting, waar van de onontbeerlijkheid geenszins is ko men vast te staan, en tenslotte is een groot aantal houders van personenauto's verrast met het bericht, dat zij 100 pet. meer personeele belasting moeten beta len. Hieruit blijkt wel overtuigend, dat niet alleen de goede dingen in de we reld „uit drie" bestaan Int. congres voor muzikale opvoeding Het eerste Congres over Muzikale Op voeding der jeugd zal vian 4 f|o(t 9 April te Praag worden gehouden. Bij de Tsjechoslpwiaaksche regeering be staat bijzondere belangstelling voor dit congres, wiajnt de president der republiek, dr. Benesj, heeft het beschermheerschap Zoodra tegenstanders bij elkaar komen om gemoedelijk te pratenblijkt de helft van hun geschil op misverstand te be rusten. Een geheimzinn/g verhaal door AGATHA CHRISTIE 28 (Nadruk verboden) Alfred ging heen en keerde spoedig terug met een heel geschikte sorteering gereedschap. Bundie greep wat ze noo- dig had en begon vlug en handig een klein gat te boren, ter hoogte van haar rechteroog. Ze deed dit van den buiten kant, zoodat het niet zichtbaar zou zijn, en ze durfde het niet te groot te maken, opdat het de aandacht niet zou trekken. „Zoo. Zoo is het goed", merkte ze ten laatste opw „O maar, freule, freule...." „Ja?" „Maar ze zullen u vinden.... als ze de öeu; open zouden doen". „Ze zullen de deur niet opendoen", zei Bundie. „Omdat jij haar zult sluiten en den sleutel mee zult nemen". „En als mijnheer Mosgorovsky soms bij toeval om den sleutel zou vragen?" „Vertel hem dat hij verloren is", zei Bundie opgewekt. „Maar niemand zal aan aanvaard en de voorzitter van het (oomgres is miinister dr. Kamil Krofta- Ons land zal officieel vertegenwoordigd* worden door den heer M. A. Brandts Buys, voorzitter van de Kon. NederLandi- sche Toonkunstenaarsvereemig.'mg en voor zitter van de Vereeniging voor Muzikale Ontwikkeling voor de Schooljeugd. Voorts gaaat een groep van 28 leerlingen van 11 tot 16 jaar van de Volksmuziek school onder leiding viain Willem Gehrels naar dit congres.- Mooie propaganda voor Zeeland Op een desbetreffend verzoek heeft de finmia Bussimk te Deventer, zich bereid verklaard aan in functie zijnde onderwij zers een ledig album: „Zeeland" gratis ter beschikking te stellen, dat zij dan met hun leerlingen kunnen vullen met plaat jes. Het iaJbum wiordt verstrekt na oen daar toe tot genoemde firma gericht verzoek. Op die wijze kan voor onze provincie met haar vele bezienswaardigheden heel wiat propaganda worden gemaakt. VERSCHILLENDE BERICHTEN Vreeselijk liefdesdrama aan de Zeeuwsch-Vlaamsche grens Ter gelegenheid van de jaarmarkt in a'e grensgemeent e Stek ene vro eg de 28- jiarige A. de R. aldaar aan het 25-jarige meisje. M. van G. oim mee te gaan ter kermis. Een maand te voren had het meisje den jongen man zoogenaamd af. gezegd. Hij wilde echter blijkbaar de kennismaking hernieuwen. Op een wei gerend antwoord heeft hij haar toep jmet een mes gestoken in Él hartstreek, ter wijl Zij daarna nog een tiental messteken, opliep. De dader heeft de vlucht geno men en zich een uiur later door imiiddril viain een scheermes van het leven be roofd. Het meisje wierd door Voorbijgan gers gevonden, die onmiiididellijk genees kundige hulp* inriepen. Men vreest voor haar leven. Het bloedige draimla verwekte groote ontsteltenis onder de grensbevol king. Een krankzinnige Door de politie neergeschoten Gisternacht werd de politie in De Bilt gewaarschuwd, dat er unit Den Dolder een krankzinnige ontsnapt was. Kort na dit bericht kreeg de politie telefonisch bericht, dat de bewoners van de r.k- pastorie te Balthoven vermoedden, dat er inbrekers aanwezig waren. Zij hadden een knal gehoord en voorts wias een ruit gebroken. De politie wias spoedig ter plaiatse en bij onderzoek bleek, dat men een zwaar deksel! van een wiaterleidiingp .it door een ruit had gegooid. Men vermioieldl- de, dat dit het wierk lyan jdlen krankzinnige twias. Even later Werd de politie weer ge waarschuwd door den heer S., bij wien de ruiten van zijn serre vernield iwlareni- Van den dader geen spoor. Nauwelijks 'wias de politie aanwezig of men werd opgeroepen naar het gebouw van den Boerenbond, waar een in pachtgewaad gekleed persoon bezig Was ruiten te ver nielen. Men wias nu dejni man dicht op de hielen, doch plotseling was hij weer ver dwenen. Het bleek, dat hij de boerderij van W. aan den Leiensehewieg tot plaats voor zijn werkzaamheden had gekozen. De boe^ die den man niet durfde beet pakken verdreef hem!. De politie zocht geheel Bilthoven af. Tenslotte ontdekte een agent den man op de boerderiji Op den Hoef. Hij Zwlaiai'de imiet een ijzeren staaf in het rond, doch voordat de politie hem kion grijipen, wtas hiji verdwenen in de bosschen. Vervolgens trok hij' in een van de wo ningen van het Spiininewieb, bij* de familie R. Ook daar zwaaide de man met een groote ijzeren staaf in het rond. Op Zol der lag een kind vajn drie jaar, d)at er barmelijk huilde. De politie, die vreesde, dat id'e talan het kind zou vermoorden, trad onmiddel lijk handelend op. Eenige waarschuwings schoten werden gelost, doch dat had' geen die kast denken.... deze is er slechts om de aandacht van de andere af te leiden en een paar te vormen. Schiet op Alfred; er kan ieder oogenblik iemand komen. Sluit me op en neem den sleutel mee, en kom me eruit halen, wanneer ze allemaal weggaan". „U zult ziek worden, freule. U zult flauw vallen". „Ik val nooit flauw", zei Bundie. „Maar je kon wel even een cocktail brengen. Ik zal hem zeker noodig heb ben. Sluit de deur van de kamer weer, vergeet het niet en doe al de sleutels op de deuren terug. En Alfred.... wees Inu geen ezel. Als er iets verkeerd gaat, zal ik voor je zorgen". „Ziezoo", zei Bundie tot zichzelf, toen Alfred eindelijk verdween, nadat hij den cocktail gebracht had. Ze was niet bezorgd, dat Alfreds moed hem in den steek zou laten en hij haar zou verraden. Ze wist dat zijn gevoel voor zelfbehoud er veel te sterk voor was. Zijn ambt alleen reeds hielp hem in het verbergen van persoonlijke emoties onder het masker van een goed getrain- den bediende. Bundie piekerde slechts over eene zaak. Den uitleg dien ze |giaf aan het schoon maken van de zaal kon heelemaal ver keerd zijn. En als dat zoo was.... Bundie zuchtte binnen de nauwe begrenzing van de kast. Het vooruitzicht er lange uren in door te brengen voor niets, had niet veel aantrekkelijks. resultaat. Toen de ,mian zich even voor het venster vertoonde, nog steeds met de staaf zlwiaaiend, school een agent hem neer. Bij onderzoek bleek, dat de krank zinnige ernstig aam z'ijjn schouder wias gewlond, zoodat mien vqor zijn leven vreesde. De inmüddels gewaarschuwde ge neesheer verleende eerste hulp, waarna hij naar het stads- en academisch zieken huis te Utrecht wierd overgebracht. Het op zolder slapend kind bleek ongedeerd te zijn. Winkel geplunderd Een inbraak, die met veel Zorg moet Zjjm' voorbereid, is in den afgeLoopen nacht gepleegd in een dames-p,nden- goederenzaak in de Leidschestraat te Amsterdam. De dieven hebben een groeten buit behaald, waarvan de waarde bij benadering nog iniet te schatten valt. Zij hebben 'hun werk met veel brutali teit ten einde gebracht. In de voort durend bewaakte Leidschestraat moet een voertuig gestaan, hebben, waarin de in brekers het gestolen goed hébben 'ge borgen. De auto moet vol geladen ge weest zijn, toen de dieven met hun buit wegreden. Tijdelijk „opgeruimd" Te Bath men (Overijsel) vpind de politie een 75-jarigen man opgesloten in een hut, dienend als aardappel bergplaats1, 70 o.M. onder den grond gegraven. De deur was met een paal versperd. Het bleek, dat de oude man, die geestelijk niet geheel normaal en daardoor iwlat lastig was, door zijn, familie, waar hij inwioont, aldus tijdelijk was „opgeruimd". Men had den ouden man, die wat geld bezit, in, de kost maar sloot hem dikwijls in de aardappelkuil iop om van hem af te zijn. De boer, W. B., d.ie voior het geval verantwoordelijk is, werd in hechtenis gemoimen. HAAMSTEDE. Dinsdagavond is door de leidsters van de Zondagsschool van de Ver. v. Vrij'z. Herv. met de ouders van kinderen van de Zondagsschool een oiuaeravond gehouden, die ondanks het geringe bezoek heel goed geslaagd is. Mevr. Voorbeijtel-Bolle opende de avond met een 'kort inleidend woord, waarna zij' de leiding gaf aan ds. Klaar, die 'na het ft amen zingen eein stuk uit de bijbel voorlas. Terwijl enkele dames vioior een kopje thee 2orgden, was er gelegenheid tot bezichtiging van het Bij- belsch Museum, dat aanwezig iwjas. Daar Mevr. Westendorp'—Boerma uit Zierikzee doior ongesteldheid niet aanwezig kon zijn,, las ds. Klaar de door haar op schrift gestelde inleiding voor, die met groote aandacht werd aangehoord. Hierna deelde mevr. Voprbeijtel een en ander mede omtrent de leiding van de Zondagsschool en wat zooal voor de kinderen gedaan wordt. Ook werden me- dedeelingen gedaan lover het Kerstfeest, naar aanleiding w.aarvian enkele vrcgelm door de aanwezigen werden gedaan. Ver der deelde mevr. Voorbeijtel mee, dat dioior de 'kinderen van de Zondagsschool een gedeelte uit een Paasohdantate wordt ingestudeerd. Nadat ds. Klaar weer een stuk uit de bijbel had voorgelezen en men gezamenlijk gezongen had, sloot deze met gebed deze vruchtbare avond. BRUINISSE. Het plaatselijk Comité v)an „De Zeeuiwiscbe Beker" heeft een beroep gedaan op de liefdadigheid der Bniinisser bevolking. Eenige dames hielden Voor ge noemd Ooimiité een openbare 'qojlecte laln'gs de huizen iwlaiarbijf imien een bedrag imizfa- imelde vian f 121,85. POORTVLIET. Maandalgavlond (werd de Wed. vain de Velide toen ze Zich ter ruste had gelegd, plotseling oniwiel en overleed onmiddellijk. De ontboden geneesheer constateerde hartverlamlming. De vrouw was voor heen kerngezond, zdodat dit einjdé zeer tragisch te noemen is.; VEERTIENDE HOOFDSTUK. De vergadering van de Zeven Wijzerplaten Het beste is Pilaar zho Vlug Mógelijk heen te gaan over het lijden van de vol gende vier uur. Bundie bevond, dat de ruimte buitengewoon karig was. Ze had gemieend, dat de vergadering, als er ten minste een was, plaats ,zou vinden op een tijdstip, als de club in vollen gang Was... waarschijnlijk zoo ongeveer tus- schein middernacht en twee uur 's mor gens. Ze iw'as juist aan het MiitmJaken, dat het minstens zes uur in den morgen moest zijn, toen een iwielkoimi geluid to,t haar doordrong, het geluid van het ont sluiten van eeft dejur. Het volgende p,ogen blik werd het, electrisch lichtaangedraafd. Het gegoins van stemlmen dat enkele (mi nuten tevoren tot haar doorgedrongen «wias, als het verwijderde geruisch van de golven der zee, hield plotseling op als het begonnen iwlas en Bundie hoorde een deur dichlgrenidelen. Het wias duide lijk dat iemand uit de aangrenzende speelzaal binnen iwlas gekoimlen, en Zij' waardeerde de zOrg om, de verbinidings- deur zoo, geluiddempend als mogelijk Was te maken. Het volgende oogenblik was de indringer binnen haar gezichtsveld een terrein, dat noodzakerlijkerwij'Ze eenigs zins beperkt iwias, maar dat toch aan zijn doel beantwoordde. H.et was een groote tmiaa imiet breede séhpuders, een rpbjust »De Vier Bannen« van Duiveland In „De Meebaal" te Nieuwerkerk werd Dinsdag 24 Maart 1.1. vergadering van Bestuur en Ingelanden gehouden tot het opmaken, der begrooting dienst 1936-'37 enz. Tegenwoordig waren 57 stembevoeg de ingelanden. Voorzitter de heer G. L. (Klompe, secretaris de heer A. v. d. Houtei-, J.Jz. De notulen worden na le zing onveranderd goedgekeurd. De voor zitter doet de volgende mededeelingen dat door schipper W. v. d. Berge ge leverd wordt voor wegbedekking Hoog ovenslakken als proef, waarvan de helft geleverd is; dat ter verlichting van het motorgemaal en de daarbij staande ge bouwen de electrische leiding is aange bracht; dat een nieuwe verpachting voor 5 jaar, van 's-polders vaste eigendom men, zoo spoedig mogelijk zal worden uitgeschreven; dat het motorgemaal In 1935 in 1610 maaluren voor f 612 aan ruw- olie heeft verbruikt. Deze cijfers geven ons reden tot groote tevredenheid. Zii bevestigen de verwachting die in den beginne werd voorgesteld door wijlen Ir. Blauwboer; dat de peilingen in het algemeen bevredigend waren; de groot ste diepte voor den Zuidbout bedroeg thans 52.1 M. in raai 16, tegen 50.8 M. in raai 17 in het voorjaar van 1934. De veranderingen in de raaien 50 M. ten zuiden van raai 23 tot 35, gelegen tus- schen den Zuid- en Noordbout. waren afwisselend en van weinig beteekenis. De uitkomsten der peilingen in het vlei van Ouwerkerk gaven in de raaien G, en H. in hoofdzaak geringe verdieping en in de overige raaien afwisselend on belangrijke veranderingen van het geul tje te zien; dat de statiegelden vian idle polders Alteklein, Beddewaarde en Pol der Jonge weer voor 5 jaar zijn vast gesteld op de vorige bedragen, f 45 f90 en f140 per jaar; dat het recht van heffing te Stevensluis is verlengd tot 1 Oct. 1938; dat het Geimieentecrediet per laiatideel zal uitbetalen 'een bedrag viam f80. De begrooting wordt in omvraag gebracht en m.a.st. aangenomen, met een post van ,i,nk. en uitg. groot f56636.51 en f3818.70 als onvoorzien. Alsnu is aan de orde de verkiezing van één gezwo rene in de plaats van den heer J. N. Bouman, wegens het bereiken van den wettelijken leeftijd en van den heer H. C. v. d. Zande wegens periodieke af treding. In de vacature Bouman werd het volgende drietal opgemaakt; le. J. A. van Nieuwenhuize; 2e. A. J. Steen- dijk Cz., 3e. J. Romeijn Jz., en in de aftreding v. d. Zande tot 1ste candidaat H. C. v. d. Zande m.a.st. op 3 na tot 2e J. J. Stols en 3e. D. M. Boot. De beide eerste candidaten zeggen dank voor het 'Sn hen gestelde vertrouwen. Bij de rondvraag vraagt Ingeland Boot of de datum van het schoonmaken der peilslooten in den herfst niet wat later kan gesteld worden? Meerdere Ingelan den spraken in denzelfden geest. Het Bestuur zou dan van 15 October tot 15 November de periode van opleve ring willen stellen. Alzoo werd besloten. Ingeland J. Bouman vroeg of het Be stuur in overweging wilde nemen om bij de Spaarbank verlaging van rente te vragen, b.v. 1/2 pet. De oud-dijkgraaf, de heer J. Bouman had behoefte den scheidenden gezworene, hartelijk dank te zeggen voor alles wat hij in 't belang van den Polder heeft gedaan. In 1914 waren de polderlasten tot f42 per H.A. gestegen en nu is dat cijfer gedaald tot f 14. Hij wil het bestuur daarvoor dank en lof toezwaaien en in dien lof den heengaanden gezworene ook nog doen deelen. Gezworene Bouman dankt voor de tot hem gesproken woorden. De voorzitter dankt evenzeer en sluit deze aangename vergadering. Concertzaal-Bioscoop Moord in de havenwijk Om drie uur 's nachts bericht Zachar de Politie, dat zijn vrouw vermoord is. Na het onderzoek wordt vastgesteld, dat uiterlijk en lm!et een langen zwarten baiard. Bundie herinnerde zich, dat ze hem den vprigen ©wond aan een der bacoaratta- feltjes had zien Klitten. Dus dit (w|as nu Alfreds geheimlzinnige Russische heer, de eigeinaiar vian de club, de sinistere [mlijln- heer Mosgorovsky. Eundle's hart klopte vlugger viain opwinding. Zij geleek Zoo Weinig lop hiaar ivlader, dat ze lop dat oogenblik bijna, behagen Schiep in haar ongemakkelijke houding. De Rus bleef eenige minuten bij de tafel staan, terwijl hij' over zJijh baard streek. Toen haalde hij een horloige uit zijn zak en keek hoe laat het wias. Ter- iwlijl hij zijn hoofd schudde alsof hij Vol daan wias, stak hij zijn hand weer in zijn iziak en terwijl hij' er iets uit haalde iwiat Bundle niet zien Iron, verdween hij uit haiar gezichtsveld. T|o,en ze hemi weer kön zien, kou ze zich nauwelijks beheerschen en «ze hijgde bijna van verbazing. Zijn gezicht iwlas nu bedekt met een Imiasker, imiaar geen imiasker van de ge- wlone soort. Het was niet oip ,miaat v|oior het gezicht gemlaiakt, het was imiaar een lapje goied dat er voor hin|g], een gor dijntje invet twiee spleten erin voior de ,00gen. Het Wfas vian voren wind er stopd een afbeelding op van een iwlijzerplaat, Wlaiarvau de wijzers zes uiur aanwezen. „De Zeven Wijzerplaten", «Zei Bundle bij, zichzelf. Terzelfder!ijd klonk er een nieulw) ge luid... zeven igedempte klopjes. Mosgo- Zoo'n blaffende, doffe, pijnlijke hoest, die Uw borst verscheurt en U niet al leen overdag, maar vooral 's nachts zoo kwelt, wordt veroorzaakt door slijm, die zich heeft vastgezet en niet wil loskomen. Die raakt Ge binnen 24 uur kwijt, als Ge Akker's Abdijsi roop neemt. Abdijsiroop woelt die slijm los en bevrijdt Uw luchtpijpen van ziektekiemen. De Abdijsiroop be strijdt met kracht de gevolgen van ge vatte koude, voorkomt ernstiger aan- doeninaen. Neem vandaag nog bij: H'^ABousmm de dood reeds 10 uur geleden is inge treden. De Commissaris neemt Zachar een kruisverhoor af, waarbij enkele zeer bedenkelijke tegenspraken aan het licht komen. Zachar beweert sedert drie uur 's middags niet thuis te zijn geweest. Waar was hij? Bij zijn vriend Fried- mann. De concierge vertelt echter, dat Zachar tusschen 5 en 7 uur 's avonds thuis was. Hij leefde met zijn vrouw, die woekerzaken dreef, in onmin. De detective Klubitschko, verschijnt in de woning van Zachar. Hij vindt een brief geadresseerd aan Zachar en door een zekere Irma onderteekend. Bedoel de Irma smeekt Zachar om 8000 kronen. Diezelfde nacht wordt Irma in het ho tel „Rivièra" ontdekt. Zij loochent geld van Zachar te hebben ontvangen, maar voor de scherpzinnige Klubitschko is het niet moeilijk uit te vinden waar het geld gebleven is. Alles wijst erop, dat vrouw Zachar door haar man vermoord werd. Ook de journalist Maurin heeft een bericht in dien zin duidelijk in het dagblad doen verschijnen. Slechts één twijfelt aan zijn schuld: detective Klubitschko. Op een dag geschiedt er echter iets onverwachts. Een jonge man verschijnt in het archief van de politie en biedt een ambtenaar 2000 Kronen, als hij hem in de acte „Zachar" laat zoeken. Een kwartier later is Klubitschko in de wo ning van een mooie vrouw, wier treu rige oogen van bittere ervaringen spre ken. Zij is de zuster van den man, die- inzage in de actes wilde nemen. Me vrouw Ada bekent openlijk, dat zij een brief bemachtigen wilde, met behulp waarvan vrouw Zachar jarenlang geld heeft afgeperst. De detective verlaat de dame in de vaste overtuiging, dat ook zij onschuldig is aan den moord, doch verhindert niet, dat Maurin een nieuw artikel schrijft, waarin hij ter afwisse ling een vrouw van den moord beschul digt. Deze keer komt het bijna tot een breuk tusschen beide vrienden, wier be roep hun wel zekere rechten verleent, doch ook plichten oplegt. En op den zelfden dag bewijst Klubitschko w i e de moordenaar is, waarom hij doodde en hoe hij de daad volbracht. De Burger-Luchtbeschermingsdienst Geheel gevuld was Woensdagavond de groote zaal van hotel „Juliana" te Zie rikzee ter gelegenheid van de aangekon digde Propaganda-avond, inzake Burger- Luchtbeschermingsdienst. De bijeenkomst werd geopend door Burgemeester Boeije, welke alle aan- rovsky liep naiar de plaats ivvlaar Bundle «wlist dat de lanidere kastdeur was. Ze hoorde een scherp geklik en toen het geluid vian begroetingen in een vreemde taial. Dadelijk daarop kon ze de nicuiwi- gelro;menen zien. Ze droegen tallen klok- miaskers, maar bij: hen stonden de |w)ij'zers landers, respectievelijk op' vier en op Vijf uiuir. De beide heer en vvlaren in avond toilet... tmiaiar toch iwjaren ze gemakkelijk vian elkaar te onderscheiden. De een was een elegante, slanke jonge man, die avondkleeren droeg van een voortreffelijken snit. Het gemak waar mede hij zich bewoog, deed meer aan een buitenlander dan aan een Engelseh- man denken. De andere heer zou men beter taai en mager hebben kunnen noe men. Zijn kleeren pasten hem nogal goed, maar meer ook niet en Bundie ried zijn nationaliteit zelfs voor ze zijn stem ge hoord had. „Ik veronderstel dat iwüj de eersten zijn op dez'e kleine bijeenkoimlst". Een prettige violle stem imiet een eenigs zins Amlerikaiansche intonatie, die ook eenigszins aan Iersch deed danken. De jonge mlain sprak in goed, unanr een beetje hoogdravend Engelsch. „Het kostte imtij zeer veel imjoeile diazen aiviond vrij te lm|aken. Men kaïn die zaken niet altijd even gemakkelijk regelen. Ik ben niet zloioals N01. 4 hier, ,mlijn eigen heer en imleester". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2