VOOR1 DE VROUW KNIPPATROON HET RUIKT NAAR GAS I nog fraaier, of anders een paar gasstel len, die op een lange smalle plank, ge steund door poote.x. staan, in den vorm van een aanrecht dus. Deze plank be kleedt u met zeildoek; hieronder wordt een iets smallere tweede plank ge maakt. zoodat daar ruimte genoeg ont staat, om pannen e.d. weg te zetten, die door middel van een gordijntje aan het oog onttrokken worden. Aan een paar spijkers in dc muur erboven h'ancjt u vervolgens een rekje met keukenlepèls. kruidenstelletje en koekenpannen op. Kast no. 2 wordt door een paar plan ken in vakken verdeeld, terwijl aan den kant een lange, smalle nis opengelaten wordt (zie illustratie) om bezems in te plaatsen. Op de planken zet u het ove rige huisraad: emmers, afwaschteiltje, borden, deksc1 -n, vorken- en messen bak, enz. Ideaal is het natuurlijk, wan neer er ook nog een waterkraan met waschbak aanwezig is. Tegen etenstijd opent u de deuren en kookt naar hartelust, terwijl u het raam openzet om de etens!uchfs weg te laten trekken. Wanneer u klaar bent. gaan de deuren weer dicht, u zet u aan tafel en niemand zou zeggen, dat er zich een keuken in de kamer bevindt, waarin toch heusch zoo juist gekookt werd, zoo keurig is alles verborgen en ^gelijk zoo practisch dichtbij: geen heen en weer- geren. g^en gebel voor het volgend- recht. dat te lang op zi h laat wachten. Het ipreekt vanzelf, dat een derge lijke eetkamer-keuKen allee^ geschikt is öf voor één persoon, óf voor twee per sonen, die samenwonen; echter niet voc** een he gezin. Maar voor de eerst^enoemden zal d?ze inrichting dan ook van zeer veel nut blijken te zijn. 'A. S. men echtei ook nog de compléts, bestaande uit japon en drie-kwart- langt mantel blijven zien. Deze drie kwart mantel valt meestal ruim over de japon. De mouwen zijn in raglan- vorm geknipt. Meer werk dan vorige jaren is er gemaakt van de zoogenaamde „och tendjaponnetjes"; met andere woor den: van japonnetjes, die we in huis of beroep kunnen dragen. Of „werk van gemaakt" is eigenlijk niet goed ezegd: want juist deze japonnetjes munten uit door eenvoud van mate riaal en snit. Een enkel fleurig garni- tuurtje, een enkele grappige jabot, of een aardige ceintuur vormen vaak de eenig,. garneering. Practisch voor het voorjaar -zijn de pull-overs zonder mouwen, die al naar gelang de temperatuur gedragen kunnen worden over een blouse met 'ange of een blouse met korte mou wen Dat de blouse zich nog ver heugt in de gunst van mevrouw Modi spreekt al bijna vanzelf. Wat bijna onmogelijk lijkt, en toch waar is, is, dat het de mode-kunstenaars nog telkens gelukt nieuwe ideeën te vinden. Ten bewijze daarvan de beide aardige blouses op de laatste illustratie. Nu breien zoo'n rage is geworden, Maar het Is niet „erg"; je ruikt het alleen maar, als je in de keuken komt. De hulsvrouw echter, die het grootste gedeelte //'*- van den dag bezig is In de keu- ken, merkt er echter niets van; JWv* misschien is de kraan even open, V/1. blijven staan. Men denkt er ver-y der niet meer over na. 's Mid-' .AJI dags aan tafel vraagt vader: „Ben je niet goed? Je ziet wit!" „Ik voel me niet erg prettig, ik heb hoofdpijn; ik ga meteen" naar bed na het eten!" Aan de ware oorzaak geen mensch, ml.: aan een lichte gasvergiftiging! Misschien is de slang wel poreus, of zit de \v_ kraan niet goed dicht. Dat de slang barst komt niet zoo dik- ^7/ wijls voor. Vaker gebeurt het,/ ^$1 - dat de slang te lijden heeft door het aansteken van het gas. Door de hitte van de vlam droogt gummi uit en er komen barsten en scheurtjes in. In de meeste gevallen stroomt het gas echter uit de slecht sluitende kraan. Met een schroevendraaiertje is dit euvel te verhelpen. Bij het aansteken van gasgeysers moet men eerst de vlam aansteken, voor men de water kraan opendraait. Men heeft anders kans op een ontploffing. En hoe kan men nu een lek vinden in de gasslang? Een zeer eenvoudige en gevaarlooze manier is de volgende Men bestrijkt de slang langs de geheele lengte met een sterke zeepoplossing. Waar zich" een lek in de slang bevindt, vormt zich een zeepbelletje Men mag nooit met vuur komen in een ruimte, die met gas gevuld is; daardoor kunnen ernstige ongelukken ontstaan. Ook moet men niet probeeren het lek in de gasslang dicht te maken met isoleerband. reepjes stof, enz. Dat is nooit afdoende; en men mag blij zijn er alleen maar met een onnoodig hoogc gasrekening af te komen. Wat men wel kan doen is: de slechte deelen er tusschen uit te knippen en de goede einden te verliden met een ongeveer 5 a 6 centimeter lang koperen buisje. Dergelijke buisjes zijn in de handel. TAILLEURS, REGENKLEEDING, ENZ. ie'der voorjaar opnieuw vormen de tailleur- of mantelcostuumpjes een onderdeel van de nieuwe collecties, die de verschillende modehuizen ons bren gen. En over het algemeen wijken de nieuwe creaties op dit gebied weinig af van hetgeen voorgaande jaren brachten. Men kan bijna zeggen, dat de lijn van 'het mantelcostuumpje, behoudens enkele kleinig heden, als de lengte van de rok of van het jasje, klassiek is. De stoffen, die men dit jaar met voor liefde voor de mantelcostuumpjes verwerkt, zijn meestal gemêleerd met andere materialen. Het meest geliefd zijn de materialen met een ongelijk, ruig oppervlak. De rokken zullen over het algemeen ongeveer een handbreedte korter zijn dan dezen winter; vooral van cle costuums, waarbij men schoenen met platte hak ken draagt. De rokken zijn meestal om de heupen nauw aan gesloten; de noodige bewegingsruimte verkrijgen ze door eenige op elkaar gelegde platte plooien, die als een waaier onder de knie openspringen. De split ten en splitjes, die in het najaar zoo'n opgang maak ten, zijn hierdoor weer eenigszins uit de gunst der dames verdrongen. Ook aan regenkleeding schenkt mevrouw Mode EEN EETKAMER-KEUKEN. In pension te moeten wonen en alles naar behooren opgedischt te krijgen heeft natuurlijk zijn voordeelen, maar hoeveel vrouwen en meisjes verlangen er niet naar, zelf een beetje te kokke rellen? En hoeveel jonggetrouwde vrou wen, die niet te veel huishoudgeld te „verbrassen"' hebben en op kamers moe ten wonen, wenschen niet vurig heel spoedig zelf tandig te zijn en baas te kunnen spelen in hun eigen keuken domein, in plaats van het brouwsel, be reid in pensionkeukens, of door een of anderen kok, dag in dag uit voorgezet te krijgen? Maar ja, er is immers slechts één eet- zitkamer ter beschikking, het huis is modern, dus de ruimte niet te groot, en waar zouden we alle potjes en pannen, die in een keuken nu eenmaal thuis hooren, al is hij nog zoo klein, neer moeten zetten? Want een kamer, ge garneerd met eenige gasstellen, waar- uitgezaagd, een dubbele, die toegang geeft tot de groote ruimte en een enkele deur voor de smallere afdeeling; u laat het van buiten beschilderen of behangen in de kleur van de kamer (dat werkje kunt u desnoods zelf doen jvan binnen wordt het schot gelakt; wit lijkt ons het frischt. In de groote kast zet u, als u zich die weelde kunt veroorloven een gasfornuisje, natuurlijk is een electrisch zien we, naast pull-overs en truien, ook ge breide japonnen. Voor koele dagen van wol en met lange mouwen en voor zomersche dagen met korte mouwen en van garen. Wan neer men het plan opvat zoo'n japon te gaan breien; moet men er vooral voor zorgen, de rok niet te nauw te maken; want daardoor kan men het effect van de japon geheel bederven. Naast hoedjes met opgeslagen randjes zien we ook hoeden in baretvorm, die diep in het voorhoofd getrokken worden. Vooral voor dames met een niet meer onberispelijk rimpel loos voorhoofd, is dat een prettig bericht. Koord blijf, ook dit voorjaar een gewilde garneering voor japonnen, jumpers, hoeden, e.d. In alle kleuren en in alle dikten wordt het verwerkt. Ook knoopen blijven modern; men heeft ze in eenvoudige uitvoering; maar men kan ook zeer kostbare krijgen. Hetgeen echter volstrekt niet zeggen wil, dat de een voudige minder mooi of minder elegant zouden zijn. I Nr. 632: deze keurige voorjaarsmantel is in 'drie maten te verkrijgen: Maat 1: b.w. 100 cm.; t.w. 82 cm.; h.w. 104 cm. Maat 3: b.w. 107 cm.; t.w. 90 cm.; h.w. 114 cm. Maat 5 b.w. 112 cm.; t.w. 96 cm.; h.w.°li0 cm. Prijs van dit patroon is 25 ets. per''stuk. De mantel, die getailleerd is, i^.l'er op berekend het figuur slanker te doen Schijnen. Benoodigd materiaal: 3.50 meter stof van 130 centimeter breedte; 3.50 meter voering van 80 cm. breedte. Nr. 367: mooi kinderjurkje voor meisjes van 6 tot 9 jaar. Benoodigd materiaal: 2 meter wol len mousseline van 70 centimeter breedte. Prijs van dit patroontje is 25 ets. per stuk. Gelieve duidelijk de maten voor dit kinder jurkje (boven-, heup-, taillewijdte, jurk- en mouwlengte) op te geven en tevens de leeftijd van het meisje te vermelden. Deze patronen zijn te verkrijgen bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uitgevers maatschappij „De Mijlpaal", Singel 91. Amsterdam-C. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt pei postwissel, in postzegels of wel per postgirc •11632. Gelieve verder het nummer van het ver langde patroontje, alsmede naam en adres va de aanvraagster en de gewenschte maat, duid lijk te vermelden. Mén voorkomt daardoor O: noodig*. vertraging ic de verzending tegenwoordig haar hos-ge aandacht. Twee modellen heeft zij vastgesteld: het aan- gesloten model, waar- van de taille nog ge- accencueerd wordt door een ceintuur en het ruime, losse model, zonder ceintuur, daty ja c 1 /r\ vooral door groote slanke vrouwen met succes gedragen zal Irjiinen worden. Don- Verblauw is nog altijd Ie kleur voor regenmantels; maar ookgrijs, ieige en zwart zijn kJeuren, die gehandhaafd '•lijven. Naast Ja klassieke aantelcostuumpjea zal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 6