Uit Stad en Provincie FEUILLETON HET GEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programme Z- R. C. Zoodag 15 Maart. 8,30—1,30Brus sel (Vlaams); 1,30—4,50 Droitwich; 4,50— 6,35 London Regional; 6,35—7,"20 Brussel (Fraais); 7,20—8,20 idem (Vlaams); 8,20 —9,20 idem1 (Fraais); 9,20—10,20 Droit wich; 10,20—12 Brussel (Vlaams). Maandag 16 Maart. 11,05—12,35 London Regional; 12,35—2,20 Brussel (VI.); 2,20—4,50 London Regional; 4,50—6,20 Droitwich; 6,20—6,50 Diversen; 6.50—7-50 London Regional; 7,50—10,50 Brussel (Vl.)7 10,50—12 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Zondag 15 Maart HILVERSUM (1875 M.): 8.55 VARA morgenrood; 9 voetbal; 9.05 tuinbouw - halfuur; 9.30 gramofoon; 9.45 lezing; 10 VPRO 2o>n dagshalfuur; 10,30 kerkdienst; 12 AVRO filmpraatje; 12.30 muziek; 1 AVRO Nirom-uitzending; 1.30 Kovacs La- jos; 2 boekenhalfuur; 2.30 orkest; 4 gra mofoon; 4.30 nieuws van het Olympisch front; 4.45 sportuitslagen; 5.05 VARA- zang; 5.15 voetbal; 5.30 sportuitslagen; 5.35 gramofoon; 6.15 radio-potpourri; pl.m. 7 „De Banneling"; pl.m. 7.15 radio-" potpourri; 8 AVRO nieuws; 8.15 concert; 8,45 radio-journaal; 9 Aeolian-orkest; 9,50 Rich. Crooks; 10 Kovacs Lajos; 11 nieuws; 11.10 Engelsche dansplaten. HILVERSUM (301 M.): 8.10 KRO mor genwijding; 9.30 NCRV gramofoon; 9.50 kerkdienst; 12.15 KRO-orkest; 1 boeken en schrijvers; 1.20 KRO-orkest; 2.10 KRO- luchtlijn; 2.30 KRO-Melodisten; 3.10 har monie-orkest; 4.30 ziekenhalfuur; 5 NCRV gramofoon; 5.20 kerkdienst; 7.45 KRO- voetbaluitslagen; 7.50 R.K. Werklieden verbond; 8.10 nieuws; 8.15 Wagner-fes- tival; 9.10 voordracht; 9.30 Hongaarscne muziek; 9.55 gramofoon; 10 lezing; 10.30 nieuws; 10.35 gramofoon; 10.40 Epiloog. Maandag 16 Maart t HILVERSUM I (1875 M.) 8 V.A.R.A. gramofoon; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10,15 V.A.R.A. voordracht; 10,35 viool; 11 concert; 11,45 voordracht; 12 gramo foon; 12,15 orkest; 2 piano en viool; 2,30 gramofoon; 3 voor de vrouw; 4 gramo.- foon; 4,30 na schooltijd; 5,05 orgelspel; 5,30 gramofoon; 6 lezirg; 6,20 igram.; 6,45 voordracht Suriname; 7,30 doneert; 8,03 nieuws; 8,10 schlagers; 9 hoorspel; 9,30 orkest; 10,05 nieuws; 10,10 voori- draebt; 10,35 orkest; 11—12 gramofoon. HILVERSUM II (301,5 M.) 8 N.C.R.V. schriftlezing; 8,15 gramofoon; 10,30 mor gendienst; 11 Chr. lectuur; 11,30 gram.; 12,30 orgelconcert; 2 schooluitzendingl; 2,35 kamerplanten; 3,15 gramofoon; 4 Bijbellezing; 4,45 salonorkest; 6,15 gram.; 6,30 vragenhalfuurtje; pl.m. 7,15 repor tage; 7,30 vragenhalfujur;; 8 nieuws; 8,15 dameskoor; 9 't belastingbiljet; 9,30 don eert; 10,35—11,30 gramofoon. ZIERIKZEE. Het slagwoord „aanpas sen", heeft de heer J. W. Capelle, aan de Appelmarkt, in de practijk gebracht. Hij heeft zijn bedrijf aangepast aan de eischen van dezen veeleischenden tijd, om zijn klanten nog beter te kunnen be dienen, en een heetiva teroven aange schaft. die een aanwinst voor zijn bedrijf is. Het is een moderne stoomoven, die de N.V. H. P. den Boer te Dordrecht leverde. De installatie mag er zijn. Het zuivere leidingwater wordt door groote briketten verwarmd en in de buizen, die boven in den oven zijn aangebracht, ge voerd. Vernuftige en practische regula teurs maken dat de bakker de warmte van zijn oven „in de hand" houdt. Daar naast heeft hij steeds voldoende helder koud en warm water uit de kranen naast den oven, iets wat iedere bakkerij steeds Wat de moeite waard is om voor te leven, kost strijd. Een geheimzinnig verhaal door AGATHA CHRISTIE 21 (Nadruk verboden) „En ik ben} miaar een amateur? Ja, maar u vergeet één ding... ik kan idan al uiw kennis en b kwaa r.iheid niebezit e mwwr# iets heb ik toch op u (vooir. Ik kaïn, in het geheim werken". Het scheen haar toe alsof de hoioiildin specteur een weinig uit het veld geslagen Was en alsofl haar woorden doel [g'etriqfflen hadden. „Natuurlijk", zei Bundle* ,^als u (mie l^een lijst wilt geven, vain geheime genootschap pen...." „O, dat heb ik niet gezegd. U kunt een lijst krijgen van de heele verzameling". Hij ging naar de deur, stak zijn hoofd er door en riep iets, toen ging hij Wl36r in zijn stoel zitten. Bun die voelde zich eenigszins zonder reden beschaamd. Het gemak waarmede hij op haar verzoek inging, kwam haar verdacht voor. Hij keek haar nu kalm aan. „Herinnert u zich den dood vtan 'mijn heer Wade?" „Ton uwen haxize, nietwaar? Hij naim volop vraagt en veel gemak verschaft. Naast den oven bevinden zich de warm temeters en de onmisbare klok, omdat in dat bedrijf „op tijd" dient gewerkt. Een bekend product van deze bakkerij ,z,oute stengels", had juist den oven ver laten en lokten tot 'n proef, die uit stekend uitviel. De heele bakkerij is door den héér J. Paasse, metselaar, alhier, geheel naar 't genoegen van den eige naar verbouwd, verbeterd en verfraaid, waarmee aan hooge hygiënische eischen tegelijk is voldaan. SEROOSKERKE. B. en W. dezer ge meente hebben Vrijdag aanbesteed het baggerwerk in de haven Sehelphoek voor het jaar 1936. Het aantal ingeleverde briefjes bedroeg 5, -waarvan. bij opening bleek, dat de laagste prijs per M.'° ml. 223 cent, op 2 der biljetten voorkwam. Bij loting tusschen deze beide inschrijvers Werd het werk toegewezen iaan den heer J. wan den Bos alhier. Burgerlijke Stand over de maand Febr. Gehuwd: 21, Jacobus Oosse, 47 j., j.nt én Mar- garetha Cornelia Mays, 39 j. j.d. BRUINISSE. Het Zierikzeesch Neutraal Gemengd Koor „Amicitia", komt Dins dag 11 Maart hier, oinider leiding van mejJ- Steenbergen, een concert geven. VISSCHERIJBERICHTEN Garnalen-export naar Frankrijk Reeds gedurende eenige dagen beston den moeilijkheden in zake den uitvoer wan consumptie-garnalen naar Frankr.jk Waardoor groote partijen garnalen niet konden worden uitgevoerd. Uiteraard wer den de betrokkenen hierdoor gedupeerd. Thains kan worden medegedeeld, dat de Nederlamdsche Visseherijoentrale in samiemwerking met het Departement wan Kaïndel, Nijverheid en Scheepvaart er in is geslaagd eeni oplossing voor deze moei lijkheden te vinden door middel van een Wijziging in da exportregeling wan Neder- Imdsche zijde. De export van garnalen imaar Frankrijk is derhalve thans weer mogelijk. KERKNIEUWS Ds. Kersten op reis Het Tweede Kamerlid ds. G. H. Ker sten is voornemens; binnen koirten tijd eejn reis te ondernemen naar Schotland; en Noord Amerika, teneinde de verstrooide gemeenten daar eenigen tijid te dienen an enkele leeraars aan te stellan. RECHTZAKEN Wat beteekent O G 7 De kantonrechter heeft den schoenwih- kelier De G. te Alkmaar veroordeeld wegens overtreding van de wet op de uitverkoopen. De man had kortgeleden op zijn ruit de volgende bekendmaking geplaatst: „Og" Een inspecteur van politie maakte pro ces-verbaal op en de ambtenaar van het O.M. verklaarde op de terechtzitting niet te gelooven, dat de aankondiging een voudig „Op naar De G." zou beteeke- nen. Hij wist zelf nog wel andere woor den, welke men op deze wijze 'zou kun nen fabriceeren en wilde aan dit sys teem van wetsontduiking voorgoed een einde maken, weshalve hij f 200 boete subs. 100 dagen hechtenis eischte. De kantonrechter heeft schriftelijk von nis gewezen en den man veroordeeld tot f 30 boete subs. 10 d. hechtenis. LANDBOUW EN VEETEELT Fosforzuurbemesting Dezen winter hebben wij in enkele artikeltjes de waarde der nevenbestmd- deelen uit Thomasslakkenmeel, hoofdza kelijk de kalk besproken en er op ge wezen, dat deze niet drukken op de prijs dezer fosforzuurmeststof. Het hoofddoel van het gebruik van Thomasmeel blijft natuurlijk toediening een te groote dosis van een slaapmiddel". „Zijn zuster zegt, dat hij nooit jets iinnam om te slapen". „Oéh", zei de hoofdinspecteur. „U zou'dt verwonderd zijn, ials| u wist hoeveel zaken er zijn, waarvan zusters niets weten". Bundie voelde zich weer beschaamd. Ze bleef zwijgend zitten,, tot er iemland [kwam met een getypt vel papier, dat hij den hoofdinspecteur gaf. „Alstublieft", zei deze, toen de ander de kamer verlaten had. „De bloedbroe ders van. St. Sebastiamus", „De Wolfs honden", „De broeders des Vredes", „De Vereeniiging der vrienden", „De vrienden der onderdrukking", „De kinderen van Moskou „De dragers/van he roode (jiar.in- del", „De haringen", „De kameraden der gevallenen"... en nog wiel een half dozijn anderen". Hij gaf haar de lijst m'et een duidelijk merkbare glinstering in zijn oogen. „U geeft 't", zei Bundle, „omndiait iu iwlset dat ik er niets aan zal hebben. Wilt u hebben, dat ik me heelemiaal niet m'et do za@k bemoei „Dat zou ik het liefst hebben. U be grijpt als u .al die plaatsen opzoekt nu ja, dan z|u)It u [het ons heel lastig maken". „U bedoelt, dat u (mie dan in het oog zult houden?" „Ja, iin. het oog houden, Lady Eileen!" Bundle iwias opgestaan., Ze weifelde nog. Tot dan toe wos hoofdinspecteur Battle de overwinnaar. Toen herinnerde ze zich van de plantenvoedingsstof Fosfor- zuur. En waar deze nu nog niet is verstrekt, wordt het tijd dit nu te doen! Waai de hoeveelheid te wenschen over laat, zullen schrale oogsten niet uitblij ven. Het zou zeer jammer zijn een oogst, waar het gaat omzoo'n goedkoope be- mesting, in de waagschaal te stellen, j En, wij weten het bij ondervinding, dal juist met de fosforzuurbemesting, dik- wijls de hand gelicht wordt. Dat het Thomasmeel nog; best in hel voorjaar uitgestrooid kan worden is ook nog niet voldoende bekend. Uigebreide proefnemingen hebben dit echter vol doende geleerd.. Vroeger meende men, dat er met deze meststof heel* wat ge beuren moest, alvorens het door de plan ten opgenomen kón worden. Dit was dan misschien ook werkelijk het geval, maar men moet niet vergeten dat het tegen woordig-' slakkenmeel het fosforzupr in een zeer bijzondere, gemakkelijk opneem bare verbindingen bevat. In verschillende streken van ons land gebruikt de praktijk het slakkenmeel zelfs bij voorkeur in het voorjaar. Hier bij is de omstandigheid van beteekenis dat hel slakkenmeel zelfs bij groote gif ten, zonder schade aan het groeiende gewas als overbemesting gegeven kan worden. Op hooi- en: weiland kan het der halve zonder gevaar voor verbranden neg uitgestrooid werden, als hel gras in vol len groei is. Ohk op wintergranen kan het zonder vrees voor beschadigirjg van het gewas als overbemesting worden toege diend In Duitsdhland zijn een gropt aam't3.1 proefvelden aangelegd om de werking na te gaan van over een groeiend gewas uitgestrooid slakkenmeel. Daarbij is het merkwaardige verschijnsel aan den dag gekomen, dat in zeer vele gevallen een zelfs nog' zeer late overbemestirg met Thomasslakkenmeel 'bij granen betere re sultaten gaif dan een vroegere bemesting. Voor hot bouwland zal het aanbeveling verdiener, het slakkenmeel in te eggen. Loonconferentie op Tholen Nieuwe loonovereenkomst Woensdagmiddag j.l. 'werd in hotel Nelisse te S t. - M a a r t e n s d ij k een loomioonferentie gehouden tusschen, het be- j stuur van de 'Werkgeversorganisatie vooir het eiland Tholen en de drie samenWer- kemde lan darbeidersbondenDe vergade ring werd gepresideerd door [dhr. Groenewege, voorzitter van de werkge versorganisatie. Op aandrang vain de ver tegenwoordigers der bomden wend een deputatie van de; Nat. Werklieden Vereen, te Oud-Vosmeer niet tp.t de conferentie toegelaten, omdat de minister het over leg beperkt heeft tot de drie sam'anwicr- kenide lamdarbeid'ersbonden De voorzitter 'vraagt wélk standpunt de diverse Hoofdbesturen imnemien of n.l. het loom geregeld moet iwiOirdem maar de behoeften of maar de bedrijifsuitkoimsten? De bomden wiij'zén er op, dat miet Zij, maar de wierkge\)ers het contract hebben opgezegd, zoodat laatstgenoemden met voorstellen moeten bornien. De voorzitter brengt naar voren, dat de verlaging van de richtprijs der tarwe eni de prijzen der andere producten gean hooger uurloioin gedoigen dan 20 cent. De bomden vinden dit aangeboden loom veel te laag. Zij wijzen er op, dat in andere Landbouwdistricten van ons lama wiaar zeker de' bedrijfsuitkomsteim miet beter zijm dam op het eiland Tholen, de inieuiw'e contracten op de ojuide loiombasis is vastgesteld. Op voorstel vian den voorzitter Iwloirdt daarop de vergadering geschorst, oim! beide partijen gelegenheid te geven mader iin eigen kring de situatie te bespreken. Na heropening stelden de 'werknemers de volgende normen voor: Viam 1 Dec.— 1 Juli 22 cent en van 1 Juli—1 Dec. 27 cent per u|ur. Aamgenomen werk minstens 27 cent. Kunstmestzaaien 5 cent per uur hooger; huiswiaclht op Zondag fl; vrdu,- iw'errloonen 2/3 der miannenloiomeln. De werkgevers waren, genegen te geVem 22 cent per ujiir; zwiaar en aangenomen een. klein incident en gebruikte dat als een laatste beroep op hem. „Ik zei zoo' juist, dat een amateur som mige dingen kan doen, die een man van het vak niet kan. U hebt imle niet tegen gesproken.. Dat komit omdat u een eerlijk main, bent hoofdinspecteur Battle. U iwösl, dat ik gelijk had". „Ga door", zei Battle kaliml „Op Chimneys hebt u mie laten [helpen. Wilt u {m'e intu niet laten helpen?" Battle scheen er over na te denken. Aangemoedigd door zijn stilz|wlijgen ver volgde Bundie: „U weet heel goed, wat ik voor temla/nd ben, hoofdinspecteur Battle. Ik dring ner gens in. Ik ben geen bemloeial. Ik Wil niet in den weg staan en hetzelfde doen 1 fwat u al doet em wia/t u .veel beter kunt doem dan ik. Maar als er leen kans is voor een .amateur, geef me die dan". N.og ziw'eeg hoofdinspecteur Battle en toen Zij hij kalm: „U hadt iniet oprechter kunnen spreken, lady Eileen. Maar dit wlil ik u toich even zeggen: W.at u voorstelt is gevaarlijk. En als ik gevaarlijk zeg, bedoel ik ge vaarlijk". „Dat heb ik wiel begrepen", zei Bundie, „zooveel verstand heb ik wiel". „Ja", zei hoofdinspecteur Battle, „ik heb nooit een dame gekend, die het zooveel had. Ik zal het volgende Voor u doen, la.dy Eileen. Ik zal u een kleine iwienk geven. Bn dat doe ik omdat ik nooit heb gedw'eept met de spreuk „Veiligheid imiteeren is wuardeeren. Persil wordt door concurrenten Nagemaakt, ge-imiteerd En zoodra dat wéér mislukt is. Wordt het nóg eens geprobeerd. Maar Persil is daar niet boos om. 't Doet Persil zelfs geen verdriet: Daar Persil altijd Persil blijft. Lukt die namaak immers niet. Nee! Persil is er juist blij om. Dat men 't imiteeren gaat. Omdat daardoor wordt bewezen. Dat Persil het hóógste staat. Want, als dat niet het geval was, Was de namaak nooit geschied: Goede dingen imiteert men, Maar de minder goedq niet w'erk 25 Cent; werktijden blijven onver anderd. Een Werknemersvertegenwoordiger wijst er op, dat de bonden zich gehouden heb ben aan het Voiorstel-Schouten. De werk gevers Willen, echter toch de lbonen Ver- lagen. i Het bestuur der Werkgeversorganisatie zal Zoo spoedig mogelijk een algeim'eene ledenvergadering uitschrijven om^ de leden over de voorstellen te polsen. Dan Zal i opnieuw' een conferentie gehouden woir- i den. De ontwikkeling van de luchtvaart «Het snelle, regelmatige, veilige en goedkoope vervoer van per sonen en goederen is een der voornaamste hefboomen voor de nationale welstand en beschaving« lm de laatste paar jaren heeft, terwijl de wereldcrisis verergerde, de ontwik keling der luchtvaart onverwachte vor deringen (gemaakt en heeft het nieuwe verkeersmiddel, het vliegtuigl, zich in een toenemend gebruik mogen verheugen. Naasi 'de verbetering van de vlieg tuigen, dankt de wereld dezen snellen vooruitgang aan het .algemeen toege paste systeem van. financ'ieelen steun van Staatswege. W.at men anders pok tegen het sub sidiesysteem mag aanvoeren, op het ge- t'ied van do luchtvaart was het een ab solute noodzakelijkheid en is 't dit heden ten 'dage nog'. Het luchtverkeer kan wel iswaar 'de rente en aflossing van ver strekte voorschotten slechts in zeer bui tengewone gevallen en onder bepaalde geografische (omstandigheden opbrengen, niettemin is deze financieele steun in elk opzicht moreel, staatkundig en kul- lureel te veranitwiooorden Behalve de gunstige factor van de staatssubsidie heeft ook1 de Coocfurrentie tusschen de verschillende Janden, welke elders pp economisch' gebied vaak na- deelig werkt, een stimuleerenden invloed gehad pp de ontwikkeling van het lucht verkeer. Beide economische factoren tezamen hebben bewaarheid, hetgeen de ecpnopm List eens heeft gezegd: „Hetr snelle, regelmatige, veilige en goedkoope vervoer van personen en goederen is een der voornaamste hefboomen voor de nationale welstand en beschaving". Nioodeloos zou het o|pi het .oogenblik zijn, om over de mate van rendabiliteit der luchtvaart te spreken; de statistie ken hieromtrent zijn van factoren, af hankelijk, welke van land tot land Wis selen en deihalve geen duidelijk beeld mogelijk maken; de lengte der trajecten en het gebruik van verschillend mate riaal, voeren slechts tot onvergelijkbare grootheden.. Eén ding staat echter vast en de laat ste gegevens der verschillende nationale luchtvaartondernemingen bewijzen het op nieuw, dat de rentabiliteit van jaar to|t vpor alles", Naar mlijme meening wias het veel beter, dat de helft der im'eniscbeo, die hun leven doorbrengen miet te voor komen, dat ze overreden worden, werke lijk overreden Werden en zoo' veilig uit den weg geruimd. Die zijn tóch niets twiaard!" Deze mérkwlaardige uitspraak, kotmende van. de donventioneele lippen van hoofd inspecteur Battle deden Buindle paf staan. „Welke Wenik wilde u (me geven?"(Vroeg ze teni slotte. „U keint mijnheer Eversleigh is het miet „Of ik Bill ken? Maar natuurlijk! .Maar Iwlait...." „Ik denk, dat mijnheer Eversleigh u alles zal kunnen vertellen Wiat |U| över Zeven Wijzerplaten wilt weten". „Weet Bill erviam? Bill?" „Dat heb ik' miet gezegd. Heele.m'aal niet. Maar ik geloof^ dat u, daar u eern scherp zinnige dame bent, wél van hem1 iaan de Iwleet zult komen, wat ,u wilt". „Bn nu", zei hoofdinspecteur Battle be- sjist, zleg ik geen iwoord meer!" ELFDE HOOFDSTUK. Het diner met Bill Bundle ging den volgenden avond vol verwachting op weg om haar afspraak miet Bill te houden. Bill groette haar mét alle teekenen van opgetogenheid. Bill is toch heusch aardig, dacht Bujndle bij jaar stijgt. Dit is ^rpotendeels het gevolg van het steeds toenemend postverkeer, waartoe volgende factoren hebben bijge dragen: veih'0:{ging der snelheid, uit breiding van de werkingssfeer en ven- hoogirg' van de veiligheid. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden Zierikzee, Maart 1936. Geachte Heer Redacteur Ik verzoek beleefd oim plaatsing van het volgende. De lichtpunten Waanm'ede de heer van Bergen koketteert; n.l. de 'aangekondigde democratische gromdlwiet in Sow jet-Rus land en het aCaoord imet het Vaticaan, Zijin evenztoo bedriegelijke Voiorstellingen, als de „Fascistische euveldaden" gelogen zijm. Het aantal terechtstellingen volgens Sowjet opgaven, bedraagt 1860000 (6000 leeraren, 8800 artsen, 54000 officieren, 260000 soldaten, 105000 politie-agenten, 48000 veldwachters, 12800 beambte/?', 355000 initellectueelen, 192000 'arbeiders, 815000 boeren). De SoWjetstaitistiéus Ogamowsky geeft het aamtal verhongerde boeren, in de jaren 1921-'22, zelf op als te [Zijn 5,2 miljoen mensdhen! Kardinaal Innitzer (Oostenrijk) schat 't aantal verhongerde m'enschen in Juli 1934 in zijn oproep' op miljoenen De Aartsbisschop van Canterbury miaakt over de homgersnoiod van het jaar 1933 in Sowjet-Rusland, in het Engelsche Hoo- gerhuis op 25 Juïi 1934, de opmerking: „dat het eerder 6 (miljoen als 3 jmiljioen verhongerden zijn". Ioi het programma der Coimknimistische Internationale wordt verklaard dat: „De strijd tegemi iedere soort godsdienst hardnekkig en systematisch gevoerd moet Wlorden". Lemin zegt in het 4e deel Zijner Wier ken': „Godsdienst is opium' voor het vjolk. Zij is een soort van foezel". Godsdienstonderwijs is in alle scholen van de Soiwjet-Unie verboden. Bijna alle kerken zijn verwoest of verandert in Clubs, bioscopen, enz. 40000 priesters zijn gevangen genoimfen; 48 bisschoppen, 3700 geestelijken en 8000 .monikken en nonnen zi'in, volgens lopgaven afkomstig uit 1930, vermoord. (Hoe zit dat dan mét dat laccoiord met het Vati- Caam??) De Wereldrevolutie is en blijft het uit gesproken doel van het bolsjewisme. Stalin zelf verklaard in de „Roode Ster" in Januari 1935: „Onder de banier van Lenin zullen wé in de proletarische-revolutie over de ge- heele Wereld zegevieren". Wil de heer van Bergen daartoe mis schien een steentje bijdragen? zichzelf, net eeni, groote, plompe homd, 'die miet zijn staart kwispelt als hij blij is je te zien. De groote hond oefende in korte staccato' blafj es critiek uit en stelde be langstellende vragen. „Je ziet er verschrikkelijk goed uit Bundle, ik kan je niet vertellen hoe blij ik ban, je te Zien. Ik heb oesters besteld., je houdt imlmiers van. oesters? En, hoe staan de Zaken? Waarom ben je 'zloo lang in het buitenland gebleven? Heb je het er leuk gehad?" „Neen, vervelend", zei Bundle. „Abso luut ellendig. Oude, ziekelijke kolonels die 2'ich in de Zon koesteren en uitge droogde oude vrijsters, die uitleenbiblio- theken en kerken) afliepen". f „Geef mij Engeland maar", zei Bill. „Ik Wlil niets te imiaken hebben met dat buitendamdsdh gedoe.... behalve Zwitser land. Zwitserland is buitengewoon. Ik ga er mét Kerstmis naar toe. Waarom ga je niet 'mee?" „Ik zal er' eens over denken", Zei Bund ie. „Bn hoe stel jij' het den Laatsten tijd, Bill?', Het Was een onvoorzichtige vraag. Bundie had ze slechts ruit beleefdheid gesteld en alsi een voorbereiding om pver haar onderwierp te beginnen. Het was echter de aanleiding waar Bill op ge- Wfaicht had. Wordt vervolgd), 5: J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2