Voor de vrouw MODE TIPS KNIPPATROON EN TOCH KOMT HET VOORJAAR!! Dat het voorjaar komt, dot weten we niet alleen van de kalender. Er zijn vele andere onmisken bare teekenen, die er op duiden, dat binnen niet al te lange tijd de hoo rnen en struiken weer getooid zullen zijn met teer-groene blaadjes, met zacht-gekleurde bloe sems. Dat zijn wel in de eerste plaats de etalages van mode- en hoeden zaken, waar de nieuwe snufjes uitgestald liggen, die door Madame Mode in Parijs ontworpen wer den voor het aankomen de seizoen. Veel werk wordt er dit voorjaar gemaakt van de middagjaponnen, of rooals we vroeger zei- i van de „gekleede japonnetjes". We zullen hier eerst de modellen bespreken van de groote illustratie. Van links naar rechts ziet u: japon van zijden crêpe in een warm-bruine tint. De mouwen zijn aangeknipt aan de breede pas. Straalvormige plooitjes zorgen voor een onberispelijke snit van het voorpand. Door plooitjes wordt de mouw op de pols tot de juiste wijdte gebracht. De rok bestaat uit banen en loopt naar onderen toe een ietsje klokkend uit. De eenige garneering bestaat uit een corsage aan de hals en een gesp op de ceintuur. Daarnaast een elegante japon van donkerblauwe wollen cloqué. De coupe is uiterst eenvoudig. Het jurkje wordt echter opgefleurd door een strikvormige jabot van wit zijden piqué. Gewild voor den middag zijn de blouses van satijn, gedragen op een rok van goed model. De hier afgebeelde blouse is van wijnrood satijn. Dè sluiting bestaat uit een split met eenige knoopjes op den-rug. Eenigszins ouderwetsch aandoend en daardoor misschien juist zoo modern is het ingezette vest met het opstaande kraagje van invoorkleurig satijn in de japon van bruine zijden crêpe. Een bijzonder geslaagd model is dat, wat de meest rechtsche jonge-dame op onze illustratie draagt. Deze japon is vervaardigd van matgroene soepele wollen stof. De mouwen, die op den schouder ingerimpeld zijn, vallen wijd op den pols. De in huis of beroep werkzame vrouw zal het erg prettig vinden, dat de „blouse-en-rok-mode'' zich ook dit seizoen weer gehand haafd heeft. Vooral voor de vrouw met de bescheiden beurs is dit een prettige tijding, daar de machtige modetyranne haar aldus weer in staat stelt met weinig middelen toch verzorgd en ge varieerd gekleed te gaan. De teekening links toont een drietal mooie en practische rokken van stevig materiaal en een moderne overhemdblouse van shantung of witte waschzijde. De vlotte drie-kwartjasjes zullen het hart van menig jong meisje en jonge vrouw weer veroveren. Vooral vervaardigd van groot- geruite wollen stof in vroolijke tinten, met opgestikte zakken, omge slagen manchetten en opstaande kraag en gedragen op een ruige wollen rok, zijn ze juist „dat", waar een jonge sportieve vrouw gaarne haar wandelingen of autotochtjes in onderneemt. Van deze jassen sluiten de voorpanden niet over, doch tegen elkaar en worden dan dicht gehouden door twee knopen aan een koordje. Het laatste snufje uit Parijs zijn de sportschoenen van groen suède, die gedragen worden bij groene mantelpakjes of compléts. Men brengt bij deze schoenen groen zijden kousen in de handel; maar wij persoonlijk vinden natuurzijden vleeschkleurige kousen minder opvallenddus gedistingeerder staan! KAPERTJE VOOR MEISJE VAN 2 a 3 JAAR. Dit verbazend aardige modelletje, dat het hoofdje van het kind warm omsluit, heeft bovendien nog het voor deel, dat het ook hals en schoudertjes goed bedekt. Men breit het met een dubbele draad wol. Benoodigd mate riaal: 100 gram zefirwol, 50 gram an gorawol voor de garneering en brei pennen nr. 3 of 3^. We beginnen met de rand van het kapertje en zetten daarvoor met de an gorawol ongeveer 86 steken op. Dan breien we 3 centimeter recht heen en weer. Vervolgens gaan we verder met de andere wol. Afwisselend breien we 2 centimeter recht heen en averecht terug en 1 centimeter hoog in gerste- korrelmotief (1 r, 1 a; in iedere toe ver springend.) Zoo breit men tot men een totale hoogte heeft van 22 centimeter en kant dan af. Men legt de rechthoekige lap, die man aidua heeft verkregen op elkaar en stikt het achternaadje dicht. Dan neemt men aan de onderrand steken op, ongeveer 80. Daarvan breit men de eerste en de laatste 3 centimeter met angorawol, recht heen en weer. De steken daartusschen worden ge breid met zefirwol, lr. 1 a.; zoodat men dus een ribbeltje krijgt. Opdat men geen openingen krijgt tuss chen de beide soorten wol, moet men de draden telkens om elkaar heen slaan. Men heeft dus 3 kluwen noodig. Als men zoo 4 centimeter gebreid heeft, meerdert men in de volgende toer om de 3 steken 1 steek. Daarna maakt men dezelfde strepen als voor het mutsje: men breit 5 steken recht en 4 steken in gerstekorrelpatroon. Zoo gaat men 3 centimer door; dan meerdert men in de volgende toer tel kens 1 steek in het gerstekorrelpatroon- tje. Dan breit men weer 3 centimeter meerdert nog eens op dezelfde manier en breit nog 3 centimer. Dan gaat men verder met de an gorawol. In de eerste toer hiermee meer BREÏPATRONEN. Uitvoerig schreven patroon met verduidelij kende illustraties van deze heer lijke, warme hee- rensporttrui is te gen opsturing van 15 ets. te verkrijgen bij de „AEdeeling Knip patronen" van de Uitgeversmaat schappij „De Mijlpaal", Singel 91, Amsterdam, Centrum. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in postzegels of wel per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht duidelijk naam en adres en tevens het nummer van het gewenschte patroontje fin dit geval dus breipafroon No. 106) op te geven. Men voorkomt daardoor onnoodige vertraging in de verzending. MOEDER EN KINDEREN. Er zijn moeders, die uitstekend zor gen voor het lichamelijk welzijn van hun kinderen, die niets nalaten om de opvoeding van hun kinderen zoo goed en volmaakt mogelijk te doen zijn en waar de verhouding toch niet zoo is, als men zou verwachten. Dat komt, doordat deze moeders de opvoeding alleen laten bestaan uit plichten, die ze tegenover de kinderen te vervullen hebben. Nooit toonen ze zich tegenover de kinderen, zooals ze zich toonen b.v. aan hun gasten, aan genaam, vrij van huishoudelijke beslom meringen, beheerscht. Nooit zullen ze er aan denken, het een of ander te laten staan of niet te doen, en die tijd aan de kinderen te geven. Dat komt eenvoudig niet bij hen op. En dat is niet juist. Iedere moeder moet toch wel eens jaloezie gevoeld hebben, als haar kin deren zoo opgeruimd en opgewekt te rugkwamen van het bezoek aan een of andere oom of tante. Zoo vroolijk en uitgelaten zijn de kinderen thuis nooit! Nee, maar daarvan ligt de schuld bij de moeder zelf. Die heeft ook nooit eens een middag zoo volkomen aan de kinderen gewijd als de oom of tante, bij wie ze op visite geweest zijn. De verontschuldigingen van „geen tijd", een ,,te-druk-huisgezin" e.d. kun nen dit alles niet goed praten. Het is beter de kamer eens wat minder goed te doen, dan de kinderen af te schepen met een norsch: „ik heb geen tijd." Misschien zullen zij u nog één, mis schien nog twee maal iets vragen; maar als zij dan weer een soortgelijk ant woord krijgen, zullen ze er zich wel voor hoeden nogmaals de kans te loo- pen een weigering te krijgen en ze worden brommerig en humeurig, ter wijl ze bij anderen de vroolijkheid zelve zijn. Een moeder moet de kunst verstaan ook met haar kinderen te spelen en uit te gaan, kortom zich tegenover hen de ideale gastvrouwe toonen, wie geen moeite te veel is, om het haar gezel schap aangenaam en prettig te maken. Iedere moeder kleedt dat in, zooals haar dat het beste uitkomt. De een zal iedere Woensdagmiddag voor haar kroost vrijhouden en zich door niets of niemand hiervan af laten houden; de ander zal de kinderen op een be- dert men regelmatig tot men ongeveer 160 steken op de naald heeft staan. Dan breit men recht heen en weer, tot de rand 3 centimeter hoog is. Afkanten. Het kapertje wordt onder de kin ge sloten met een zijden lint. Bijzonder aardig is b.v. om roode zefirwol te kiezen, afgezet met witte angora. Het lint is dan ook wit. Blauw en wit is eveneens een allerliefste com binatie voor een kind. Maar de keuze hangt natuurlijk af van het manteltje of pakje, waarbij het gedragen moet wor den. In ieder geval zal dit kapertje, dat het kleine meisje er uit doet zien, als een ondeugend kaboutertje, in de smaak vallen van iedere moeder, die haar kinderen graag leuk, eenvoudig enniet te kostbaar kleedt. paalde dag 's middags uit school ha len en dan het wekelijksche feestpro gramma afwerken. Maar nooit mogen de kinderen het gevoel hebben, dat ze maar „quantité négligeable" zijn, dat dadelijk vergeten en verwaarloosd wordt, als er voor moeder bezoek komt. Ook tegenover haar kinderen moet de moeder haar verplichtingen nakomen. Verzuimt ze dit en laat ze haar kinderen merken, dat zij pas in de laatste plaats komen en dat, wanneer er iets belangrijker tus- schen is gekomen, de afspraak met hen eenvoudig niet wordt gehouden, dan wordt niet zelden de grondslag gelegd voor een minderwaardigheidscomplex, waarvan de kinderen hun geheele le en de kwade gevolgen van onder inden. Onderstaande patronen zijn tegen den prijs van 22J4 ets per stuk in de zoogenaamde stan- daardmaat te verkrijgen. Deze standaardmaat is de volgende: bovenwijdte: 102 c.m.; taillewijdte 87 c.m.; beupwijdte 107 c.m.; Nr. 631: aardige blouse van crêpe satijn. Door de eenvoud van het model zeer gedistin geerd. Benoodigd materiaal: 2.25 meter satijn van 100 centimeter breedte. Nr. 623: mooie blouse van georgette. De klokkend vallende jabot, de schuine baantjes in het voorpand maken, dat de blouse slank afkleedt. Bijzonder elegant is ook de mouw. Benoodigd materiaal: 2.50 meter georgette van 100 centimeter breedte. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Deze patronen zijn dus in één maat tegen den prijs van 22J4 ets. per stuk te verkrijgen bij de 623 „Afdeeling Knippatronen" van de Uitgevers maatschappij „De Mijlpaal", Singel 91, Amster dam, centrum. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt, per postwissel, in postzegels of wel per postgiro No. 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht naam en adres zoo volledig en duidelijk moge lijk op te geven: men voorkomt daardoor on noodige vertraging in de verzending. Wij maken er onze lezeressen op attent, dat we niet alleen patronen leveren van de gepubli ceerde afbeeldingen; doch van ieder gewenscht model. Toezending van een schetsje of plaatje met vermelding van maten is voldoende. De prijzen zijn voor deze patronen op maat j voor ee-j mantel 6214 ets.; een japon: 56 ets.» lingerie en kindergoed: 45 ets. per stuk. Voor bijzonderheden zie onder „One mkcch knippatroon".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 6