FEUILLETON HET GEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Woensdag 4 Maart. 11.05—1,20 London Regional; 1,20—2,20 Brussel (VI.); 2,20-3,35 London Regional; 5,35-6,20 6,206,50 diversen; 6,50—7,30 London Re gional; 7,30—8,50 Brussel (Vlaams); 8,50— 10,10 Droitwidh; 10,10—11,20 Brussel (VI.); 11,20—12 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Woensdag 4 Maart i HILVERSUM I (1875 M.) V.A.R.A. 8 gramofoon; 9,30 onze keuken; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10,30 vrouwenleven; 10,15 V.AR.A. voor de fabriek; 12 gramofoon 12,15 concert; 2 voor de vrouw; 2,15 concert; 3 radiotooneel5,30 concert; 6,30 filmschlagers; 7 sport; 7,15 kinderkoor; 7,40 causerie; 8,03 nieuwsj 8,15 concert; 9 film- en operettemuziek; 9,30 hoorspel 9,55 nieuws; 10 orkest; 11 idem. HILVERSUM II (301,5 M.) N.C.R.V. 8 schriftlezing; 8,15 gramoto-on; 11 concert; 1,15 gramofoon; 1,45 orgelspel; 3 Ghr. ■lectuur; 3,30 gramofoon; 4 zartgj; 5 kinder- uiurtje 6 landbouwhalfuur; 6,30 binnen vaart; pl.m. 7,15 radioreportage; 7,30 Friesch 'halfuurtje; 8 nieuws; 8,15 concert; 8,45 lezing; f,15 concert; 10,15 nieuws; 10,20 dammen; 10,35 igramofioioin. raten. Dfe 8 mM. amateurffilm leent zich uitstekend voor medische- en onderwijs doeleinden. Een demonstratie topfnde cie mogelijkheden van dit fijne apparaat. Na een korte pauze werd de 16 m.M. Kodak gedemonstreerd en tot slot het aller nieuwste product., de gekleurde film, ppgeniomen en weergegeven zonder ge bruik van een filter. BURGH. Met aanvankelijk 39 leden is hier een kinderkoor opgericht, ter voor bereiding van de zangvereeniging „Nu met Hope". Als leider is aangesteld de heer J. Groenleer. De heer A. J. de Ruijter is voorzitter, terwijl de heer J. Rademaker bestuurslid is. De repe tities worden des Vrijdagsavonds in een lokaal der Lagere School gehouden. ZONNEMAIRE. Burgerlijke Stand over Februari. Geboren: 28. Cornelis, z. van W. C. Dekker en R. J. de Graaf. Ge huwd: 28. L. Ringelberg, 25 j. j.m., en S. A. de Vlieger, 19 j. j.d. Naar we vernemen heeft de heer A. L. de Vlieger bedankt als voorzitter van de mondaccordeonvereeniging D.E.S. In zijn plaats werd gekozen de heer Jac. van Almkerk Stz. [BRUINISSE. Het ligt in de bedoeling van het bestuur en leden der Chr. zang vereeniging „Soli Deo Gloria", ter ver sterking der kas een bazar te organi- seeren. Met dat doel heeft zich thans een comité gevormd waarin behalve het bestuur zitting hebben de dames Mevr. Unger. Mej. Jo Haeck, Mej. M. Jumelet- van Ree en Mej. J. v. d. Berge. Allen die voor dat doel goederen of voorwer pen willen cadeau geven kunnen die bezorgen bij mej. Jet van den Berge, Kerkstraat, die deze gaarne in ontvangst zal nemen. Verleden week lazen we van elders in dit blad, dat er kip een ei had ge zegd met een recordgewicht van 105 gram. Heden is dit record geslagen door een kip van den landbouwer K. Kik, Nieuwstraat alhier, die een ei heeft ge legd van honderd drie en twintig gram, zegge 123 gram. Burgerl. Stand over Februari. Ge boren: 1. Janna, d. van L. Bal en J. v. d. Berge; 19. Marinus, z. van J. A. Faasse en L. A. Bakker; 25. Neeltje Elizabeth, d. van L. Schilperoort en C. P. de Jonge. Gehuwd: 7. P. v. Gilst, 28 j. j.m., en H. Jumelet, 28 j. j.d'.; 11. W. C. Baas, 26 j. j.m., (van Middel burg), en M. A. Zoeter, 21 j. j.d.; 28. J. Hage, 34 j. j.m., en C. v. d. Berge, 29 j. j.d. Overleden: 25. M. Bijkerk, 92 j., wed. van A. Beekman. Bevolking. Ingekomen: C. M. van Landeghem van Een geheimzinnig verhaal door AGATHA CHRISTIE 14 (Nadruk verloden) „Dain is er zéker een band gesprongen", zei Lord Caterham'. „Dat klinkt als een scihot. Dat staat tenminste <in detective romans". „U bent absoluut ornmlogelijk vader. U hebt mg anïet zooweel verstand als een kip". „Dat is heelemiaal niet waar", zei lord Caterham'. „Jij komt met een vreeselijk absurd verhaal over mensehen, die over reden en doodgeschoten worden en weet ik al wat niet meer en dan moet ik alles maar gelooven en als bij tooverslag be grijpen". Bundie zuchtte vermoeid. „Luister inu goed", zei ze, „dain zül ik u alles vertellen in één lettergreepje (woorden". „Daar", zei ze, toen ize uit verteld was, „begrijpt u het inu?" „Natuurlijk. Nu begrijpi ik het volklomlein. En ik kaai me best voorstellen, dat je een beetje overstuur bent beste kind. Ik had het dus miet zooi ver mis, toon ik, vóór je wegging de opmerking mjaakte, n r -r r rr «a—i Antwerpen; P. v. d. Nieuwendijk van Stellendam; H. v. Klink van 's-Graven- hage; N. Sc'hraver (wed. J. de Waal) van Numansdorp; L. S. Abrahamse van Krabbendijke; J. M. Heuseveld van Wisse- kerke; C. de Keijzer van Brouwersha ven; J. W. Kommers van Vlissingen; D. Goudzwaard van Utrecht; P. T. v. d. Bout van 's-Gravenzande. Vertrokken: L. M. v. Driel naar Brouwershaven; M. P-. v. d. Berg naar Oosterland; A. A. v. d. Panne en gezin naar Rotterdam; C. de Raat naar St.-Philipsland; E. J. Blok; Wed. M. A. C. Westdorp en ge zin naar St.-Laurens; L. M. v. d. Bout naaf Wateringen. ST.-FH1LIPSLAND. In deze gemeenta is benoemd tot Hoofd van den Luchtbe schermingsdienst, dhr. B. Bossers, Voor straat, alhier. Deze luchtbeschermingsdienst stelt zich le i doel de bevolking in tijd van oorlog en oorlogsgevaar zooveel mogelijk te vrij waren tegen luchtaanvallen. Hiertoe kaïn door de bevolking veel worden bijgedra gen en wel: le. door middel van het ver- leenen vain een krachtdadiger steun aan dezen dienst; 2e. door hel niet bemoei lijken van meergenoemden dienst, zooials b.v. door al te nieuwsgierig; zijn; 3e. door volledige medewerking indien een algemeene oefening; wordt gehouden, waaronder wordt verstaan: a. het 'kalm' blijven, indien het sein „Ludhtgevaar aanwezig", gegeven wordt; b. algeheele verduistering naar buiten van eenig licht schijnsel, ook van dakvensters' en étala ges, icJ. het zich oarnoodiig; begeven op straat of het zich direct daarvan ver wijderen en naar zijn woning of aan gegeven schuilplaats begeven; d. het tochtvrij maken var deuren en vensters voor eventueele gasludht naar buiten. De luchtbescherming is van een alge- jpeen 'belang en een ieder tussschen dein leeftijd van 18—40 jaar, die niet dienst plichtig of buitengewoon dienstplichtig is, wordt dan oiok aangeraden om zich voor dezen dienst op te geven als vrijwilliger voo." 'het verrichten van persoonlijken dienst, bij gemeld hoofd. Indien men zijn plicht tot bescherming van zijn medemensdhi verstaat, kan en moet deze dienst een belang en gerust stelling zijn ten bate van de geheele be volking, vóór en ten tijde van oorlogs gevaar. OUD-VOSSEMEER. Zaterdag j.l. werd het geklep gehoord van de klokken in de Ned. Herv. Kerk en het Gemeentehuis. Het gelijktijdig luiden van deze klokken beteekent voor een ieder ,b,rand". Het brandgeroep werd evenwel nergens ge- (hoord, hetgeen er dan ook wel toe zal hebben bijgedragen dat van geen ontzetting kon worden gesproken. Voor een oogenblik scheen men de plaats des onheils te hebben vastgesteld, bij dhr. Frideriehs. Het duurde evenwel kort, daar vlammen noch rook in de aangeduide richting werd waargenomen, hetgeen argwaan wekte bij het publiek. Men begreep dan ook al gauw, dat de bedoeling was een proefneming met het brandweermateriaal. De brandgasten wa ren intusschen met de grootst mogelijke spoed op de hun bekende plaatsen ver schenen en rukten, als gold het een echte brand, uit. De manier, waarop deze proefneming is uitgevoerd geworden, werd door de in grooten getale opge daagde bevolking niet eenstemming be oordeeld. ST.-ANNALAND. Alg. veijg. vain de Ver. tot stichting en instandhouding van scho len met don bijbel alhier, gehouden op Vrijdag 28 Febr. j.l. in de bewaarschool. De voorz., dhr. J. Th. Kurvinik, opent door te laten zingen ps. 25 4, spreekjt een gebed uit en leest voor ps. 25. De notulen van de gewone en buitengewone algemeene vergadering van 25 Febr. en 28 Maart 1935, worden goedgekeurd. Eveneens het door den secretaris pipge- ma «kte jaarverslag. De rekening van den pemnin|gjm. wordt vastgesteld op: ontvangsten f 13983,49; uitgaaf f 13599,84; goed slot f 383,65. De penningmeester, dhr. C. K. Slager, dat (mieuschen die moeilijkheden zotchten, die gewoonlijk vonden. Ik ben heel dank baar", besloot lord Caterham (miet een lichte rilling, „dat ik rustigjes hier ben gebleven". Hij' maim! Zijn iciatagolus (weer ter hand. „Vader, wlaar is Zeven Wijzerplaten?" „Ergens in het East End, geLoiof ik. Ik heb dikwijls1 bussen gezien, die er naar toe gingen lof ben je in de wiar imiet Zeven Zusters. Ik kan je gelukkig ver tellen, dat ik er zelf nooit geweest ben. Bn dat is maar heel goed wiant ik gelqof iniet, dat het een buurt is waar ik van zou houden. En toch, vreemd genoeg, schijn ik er den laatsten tijd iets over gehoiord te hebben". „U kent geen Jimimiy Thesiger, wiel?" Lord Caterham was weer verdiept in Zijn catalogus. Hij had zijn best gedaan om interessant te oonverseeren over Ze ven Wijzerplaten. Maar nu trachtte hij daar nauwelijks meer naar., „Thesiger?" mompelde hij". „Thesiger? Is dat een van de Thesiger's uit York shire?" „Dat vraag ikt u juist. Luister inu Vader. Het is heusch iets belangrijks". Lard Caterham deed opnieuw' een wan hopige poging toimi interessant te conver seeren, zonder echter werkelijke aandacht te schenken aan dé zaak. „Er wonen Thesigers jn Yorkshire", Zei hij. „En. als ik me niet vergis wonen er ook in Devonshire. Je oud-tante Selina wias met een Thesiger getrouwd". wordt met bijna algemeene stemmen ver kozen. In de plaats van dhr. A. Kaas hoek, die niet herkiesbaar was, werd ge kozen tot lid van de commissie van schooltoezicht, dhr. W. Fase Pz. Na bespreking van enkele interne za ken. wordt de vergadering! gesloten d-o|or te zingen pfsi. 4jö| l,$n dankgebed, uitge sproken doior den eerevoorzitter ds. Kraiaij. Voor de vacante betrekking van hoofd aan de O. L. Schoiol alhier zal een herhaalde oproeping worden geplaatst aangezien Ihet aantal sollicitanten slechts 4 bedroeg. Burg. stand over Februari. Geb.: 5. Jo'hanmis, z. v. J. C. Heijboer en A. J. S. Elen'baas; 13. Lucretia Anna, d. v. G. J. Breas en D. C. Slaiger; 17. Cornelis Jan, z. v. Th', v. d. Male en J. C. Scihot'; 21. Abraham, z. van W. v. d. Boogaart en A. B. Ligtendag,; 28. Jacob Leendert, z. v. N. Rijnberg en J. Rijnbeigi; 28. Christiaan Adriaan, z. v. J. A. Jer-oense en N. E. Rijnberg. Overleden: 11. Gor- nelis v. d. Moer, 61 j„ echtgen. van D. Ridderhof14. Adriania Willemina v. d. Berge, 53 j., echtgen.e van W. de Groen. Ingekomen Pihi. de Miuimck Van Zierikzee. Vertrokken: D. Zandee en echtgen. maar Bergemop-Zoom; H. W. Od-ink naar Tiholen. POORTVLIET. Vorige wee'k hield de zarigvereenijging „Tot niut ein genoegen" haar jaarlijksche donateursavond in de openbare school, tonder leiding van den directeur A. Coomarn. Verscheidene dona teurs waren aanwezig, o.a. de 'buigemees- ter W. Dronkers en wethouder E. v. d. Slikke. De heer v. Brummelen-, 'holofd der school [opende de zangavond, nadat het koior Ihet Wilhelmus had gezlopgen. Dhr. van Frummelen riep ieder een welkom toe, voor deze 'a|voind, die ten doel haid de band tussdhen het ko(or en de dona teurs te versterken, en daor Ihet kopr tihiainis vijf jaar bestaat gaf spr. een kort pverz'icJht over deze iarigeloiopen jaren. Hij hoopte dat de zangvereeniging iniog een igroioter jubileum mag. her denken. Vervolgens werd er doioir dhr. van Brummelen een lezing met lichtbeelden géhoudien, {getiteld: „De Prins van Oranje" (Uitgevers lichtbeelden Instituut Heeren gracht 284, Amsterdam). Deze lez:i;r(g[ werd door de aanwezigen met alle aandacht gevolgd-. Tijdens de pauze werden -de bezoekers versnaperingen aangeboden, waarna eenige leden enkele stukjes ten beste gaven. Na deze werd door den heer van Brummelen tot sluiting overgegaan. Spr. sprak inog een enkel woord :over het Oranje Huis, waarop door den heer W. Droinkers nog een woord werd toege voegd, dat er nooit genoeg op aange drongen fcpn worden, de'n band tnssdhen ons en het vorstenhuis te verstevigen. Hierop verzocht de heer van "Brummelen de aanwezigen het le en 2e couplet van het Wilhelmus te zingen, waarna dhr. van Brummelen, woorden van dak richtte tot. de vereenigirgi, voor de gezellige avond, dia zij de donateurs hadden bezorgd. Ook sprak dhr. W. Dronkers een woiord van dank tot het koor, er zich in verheu gend, dat het ledertal was toegjenomen. Hij verzocht hierha tot slot te zingen het 3 e couplet van het Wien Neerlands bloed, waaraan voldaan werd. In 'de Christelijke schooi alhier hield de Jongelirgs Ver. „Soli Dep, Gloria" haar jaarfeest onder leiding van haar voorzitter H. Overbeeke. De 'vergade ring werd geopend doior te zingen Ps. 46 vers 2 eau 4. Gelezen werd Genisis 3. De voorzitter 'ging voior in gebed en sprak een openingswoord naar aanleiding van Genisis 3, getiteld: „Heilige Twee spalt". Uit het jaarverslag van den secr. A. Sakko 'bleek, dat de vergaderingen op 14 Nov. j.l. weer waren hervat, doch met jslechts 9 leden, terwijl er op heden 16 leden zijn, wat een mooie taan winst beteekenit. Men mag van een zeer gunstig, jaar spreken, daar het werk door de leden geleverd, flink vooruit is gegaan. Ontvangen was f 11,18, uitgegeven f 1,81, (batig saldo f 9,37. Na mo|g eenige mede- „Wat heb ik daaraan", riep Bundle. Lord Caterham' glimlachte vermaakt. „Zijl heeft er heel weinig aan gehad, als ik tmie goed herinner". „U bent onmogelijk", zei Bundie op staande. „Ik zal Bill Zien te spreken le krijgen". „Doe dat, beste kind", Zei haar vader verstroodd, lerwlijl hij oen blad oim'sloeg. „Zeker. Doe dat in elk geval- Heel go:ed''. Bundle stond op 'm'et een zUcht van ongeduld. „Ik Wou dat ik |m'e kom herinneren wlat er in dien brief stond", imicjmlpelde ze meer tegen zichzelf dan hardop. „Ik heb hem) niet heel nauwkeurig gelezen. Ipts over een grap dat die Zeven Wijzerplaten-kwestie geen graipje was". Lord Caterham do|o|k plotseling wan achter zijn catalogus op. „Zeven Wijzerplaten", zei hij. „Natuur lijk. Nu Weet ik (het"- „Wat wieet u?" „Ik weet waaromt het izic|o bekend 'klonk. George Loimiaix is hier geweest. Tredwell heeft eens een keertje gefaald en heeft hem) binnengelaten. Hij wias pp weg naar Londen. Het schijnt dat hij' de voigenlde Wrieek een politiek diner geeft en hij heeft een dreigbrief gekregen". „Wiat bedoelt u m'et een dreigbrief?" „Ja, dat weet ik eigenlijk ook niet. Hij trad niet) in bijzonderheden. Ik maakte pp dat er in, stond „Wees voorzichtig" en „U Ipiopt gevaar..,." jen -méér dingen van dien aard. Maar in ieder geval w,as deelingen omtrent het werkrooster en bestuursfuncties werd dit verslag onver anderd goedgekeurd. Daarna volgde een inleiding van H. Uijl Jz. over Bijbelsche Geschiedenis, getiteld: „SaLomo's recht spraak". Daarna een voordracht doior L. v. d. Hoven, getiteld: „Sollicitanten" en een voordracht doior K. Deurloo, getiteld: „De Monnik". Punt 7 w.as paiuze, waarin consumptie werd rondgediend. Ter her opening der vergadering werd gezongen Ps. 85 vers 2 en kreeg W. Mullië het woord votor zijn inleiding getiteld: „Mo- hamed -en Islam", Daarna volgden eenige Voordrachten t.w. door A. Sakko, over: „Het 'geestelijk <u,urwerkslag", 'door J. Jicbse: „De Kloek". Weer werd gepau..- seerd met -consumptie. Ter heropening werd gezp.nlgen Ps. 119 vers 5, waarna door -de heer W. Quist een inleiding werd geleverd pver prt. 12 der Geloofsbelijde nis, getiteld: „Van de schepping] aller dingen en met name der Engelen". Tot slot vioilgdem nog een voordracht vain W. Krijger, getiteld: „Het liefste" d-opir W. M-ullië: „Het handje van den Prins" en J. Bevelander :„De twee broe ders". Aan het eind sprak de voorzitter een, woord van idank tot alle mede werkers en tot het publiek voor hun belangstelling, waarna gesloten werd door het zingen van Ps. 89 vers' 8 en dainlkzeg- girfe, 'door de voorzitter. GEMEENTERAAD TE HAAMSTEDE Nieuwjaarsrede Het uitbreidings plan Kluis voor geld en arrestanten De steunregeling In de op j.l. Woensdagnamiddag ge houden Raadvergadering sprak de voor zitter, Jhr. R. J. H. Q. Röell een nieuwt jaarsrede uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Het bevolkingscijfer bleef sta- lionnair; in de bouwvakken was steeds ruim werk; aan havengelden werd een beredigend bedrag ontvangen; op het vliegveld „Haamstede" landden of ver trokken 6019 passagiers (in 1934: 6968); het aantal vliegtuigen bedroeg 2491 (1656) waarvan 1459 toestellen K.L.M. Zeeland- llijn, 139 Rijksopleiding K.L.M., 146 Rijks opleiding N.L.S., 92 sporttoestellen en 655 militaire toestellen. Aan vracht werd per K.L.M. van en naar Haamstede ver voerd 11682 k.g., waaronder 684 k.g. post. Wat betreft het aantal vervoerde passagiers komt Haamstede op de derde plaats na Schiphol en Waalhaven. Het vliegveld werd in het afgeloopen jaar o.a. bezocht door verschillende Ministers, n.l. Colijn, de Wilde, Jhr. de Lith de Jeude, Jhr. de Graeff, Gelissen, van Schaik. De Nederlandsehe rondvlucht op op 24 Augustus trok duizenden bezoekers. Het vreemdelingenverkeer nam in 1935 toe. Diverse belangrijke besluiten wer den door den Raad genomen. Dank zij de goede zorgen van het Gemeentebe stuur nam de werkloosheid af. Spreker brengt grooten dank aan den Secretaris en heeren Wethouders, die hem steeds trouw ter zijde hebben gestaan bij het omvangrijke werk. Voor onze gemeente kan 1935 ook financieel een gunstig jaar genoemd worden. De heer Blom zegt als oudste raaes- lid hartelijk dank voor de" door den voorzitter gesproken woorden en biedt namens den geheelen Raad wederkeering aan den voorzitter de beste wenschen voor 1936 aan, zoowel voor den voorz. persoonlijk als voor zijn mooie gemeente. Met grooten dank gewaagt hij verder van de aangename samenwerking die steeds in den Raad bestaat. Een verzoek van J. K. Bos om ver goeding art. 13 L.O.-wet 1920 wordt in behandeling genomen en hierop af wijzend 'beschikt omdat de afstand van deze vergoeding in aanmerking te kun nen komen. Wordt kennis genomen van een bericht van Ged. Staten dat een beslissing in zake het uitbreidingsplan v.oor deze ge meente voor 6 maanden is verdaagd. Het terugontvangen plan dient op enkele punten te worden gewijzigd, o.a. de bepaling inzake het bouwen op groote perceelen op terreinen waar een bouw- verbod op ligt. Breedvoerig wordt door het uit Zevien Wijzerplaten geschreven. Ik herinner sn"ö heel goed dat hij dat -z-ei. Hij ging waar Londen oimi Scotland Yard te. raadplegen". Bundie knikte. Zij kende imr. George Loimiaix, de permanente (onder staatssecretaris viain Buitenlandsche Zaken viam Zijne Majesteit, die het algemeen twieliZijin zoozeer ter harte [ging en die 'gemeden; kvierd, oimid-at hij |da ingekankerde gewoonte had Zijin openbare speechen ook in zijn particuliere leven te houden, zeer goed. Omi Zijln uitpuilende o|ogen wias hij haar ew' onder anderen oioik Bill Ever- sleigh bekend qnder den jnapW van de Kabeljauw". „Vertel (mie eens", z'ei z'e. „Heeft de Kabeljauw" eenig ondenzfoek ingesteld na-ar de oorzaak van Gerald Wade's dlood?" „Neen; daar ik ik niets van géhoord. Het zou Wél kunnen natuurlijk". Bundle Zweeg eenige minuten. Ze was Volijverig aa|n het trachten |0|m! "zJi'öTi de juiste woorden te binnen te brengen van den brief, die ze iaan Loraine Wade ha'd door gez!o|ndetr en terzelfdertijld trachtte 'ze zich het Im'eisje ivoor te stellen a,an 'w'ie hij gericlht was.'Wat w'as het voor een, imieisje aan iwlie Gerald Wade klaar blijkelijk zoo géhecht wias geweest? Hoe meer ze erover dacht, hoe inteer het ha-ar toe scheen dat het een O|ngew|ohe brief Wias voor een broier. „Zei u, da-t dat iméisje Wade Gerry's stiefzuster was?" vroeg ze plotseling. „Ja. Natuurlijk denk ik, dat ze dat strikt genomen niet is niet Wias, bedoel den voorzitter een en ander nader toe gelicht. Dc heer Blom dringt er op aan, dat alle vrijheden die B. en W. kunnen bevechten, zullen getracht worden te be reiken. Hierna wordt z.h.s. besloten het plan te wijzigen als door Ged. Staten gewenscht. Komt in behandeling een voorstel van B. en W. tot den bouw van een brand vrije kluis in het Gemeentehuis, waar aan verbonden een plan tot bouw arres- taritenlokaal, aangezien het oude niet aan de daarvoor gestelde eischen vol doet. De raming van kosten wordt ter inzage gegeven, waarop dhr. Blom vraagt of B. en W. in dezen tijd van depressie deze uitgaaf verantwoord achten? De voorzitter geeft toe dat het zeker een groote uitgaaf betreft, doch bij het aan gaan van -een geldleening ter dekking dezer kosten is deze last door de ge meente te dragèn. Ook de verbetering der arrestantenlokalen is urgent, wat nog nader door den voorzitter wordt toe gelicht. De heer Den Haan wist nie* dat de bestaande cellen zoo weinig aan de eischen voldoen; hij geeft te kennen er prijs op te stellen, dat deze worden verbeterd, hoewel ook hij de uitgaaf wel groot acht. Hierna wordt met alg. stemmen tot den botiw van de kluis met arrestantenlokaal besloten en hiervoor 'n geldleening aan te gaan. Het jaarverslag vliegveld „Haamstede" wordt voor ke-ninisgevirfgi aangenomen. Bij de behandeling hiervan doen B. en W. het voorstel om een verhard perron van straatklinker op het vliegveld aan te brengen. De plaats waar de vliegtui gen steeds draaien wordt slecht en eischt verbetering. De kosten zullen kun nen worden bestreden uit het destijds van de Provincie ontvangen renteloos voorschot, waarvan nog een gedeelte be schikbaar is. Mocht bovendien onverhoopt het vliegveld om een of andere reden niet meer blijven bestaan dan zullen de steenen alsnog gebruikt kunnen worden voor andere doeleinden. Ook dit voorstel wordt aangenomen m.a.st. Bij werkloozenzorg wordt goed gekeurd dat B. en W. aan de werk- loozen een Kerstgave hebben verleend. Hierna komt in behandeling een voor stel van B. en W. tot vaststelling van een steunregeling voor de werkloozen. Hoewel B. en W. in principe beter vin den dat de werkloozen in de steeds productieve werkverschaffingen worden opgenomen, kan in bepaalde gevallen een steunregeling- haast werkverschaffing noodig zijn, o.a. bij vorst, onwerkbaar weer of rouleering. B. en W. stellen voor de door den Minister van Sociale Zaken vastgestelde steunregeling no. 800 voor deze gemeente vast te stellen, waar bij de georganiseerde werkloozen f 6.50 per week steun ontvangen plus f 0.50 per week voor elk gezinslid boven de 2 persoden en vooir geoigianiseerden resjp. f6 en f 0.50 en kostgangers f 5.50 per week. De heer Den Haan acht een steunre geling overbodig. Hij gaat met het voor stel niet accoord. Er is te weinig re kening gehouden met de georganiseer- den. De voorzitter zegt dat begrijpelijk een steunregeling beneden 5iet loon in het particuliere bedrijf moet blijven; tus- schen voorgestelde steunregeling en loon particuliere bedrijven is weinig verschil. Hierna wordt de door B. en W. voor gestelde steunregeling vastgesteld. Ze zal ter goedkeuring aan den Minister wor den voorgedragen. (Bij de rondvraag deelt dhr. S. W, Vis mede, dat een bewoner van den Achterweg naar Sluispad gevraagd heeft om zoo mogelijk plaatsing van een straat lantaarn. De voorzitter zegt dat hier z.i. weinig verkeer is. Het principe van den Raad is, de straatverlichting alleen uit te breiden langs de hoofdwegen. Boven dien staat er aan het einde van dit wegje reeds een lantaarn. Dhr. Blom zegt bovendien nog dat deze lantaarn daar indertijd juist gezet is ook voor verlichting van dit slop. Hierna sluiting. ik; Zelfs d-at zie iheelemjaal geem zuster v-ain; hem) wias"". „Maar ze heet toch Wade". „Eigenlijk niet. Zij was geen kind van den oiuden Wade. Hij schaakte zijn twieetde vrouw, die (gehuwd w,as met een volsla gen schurk. Ik veronderstel dat de recht bank den schurkachtigen echtgenoot Ihet kind toewées. Miaar hij heeft zeker geen gebruik gemaakt vain dat voorrecht. De oude Wade ging veel (van het kind hiouden en stond er oip dat Ze zijn naant zou dra-gen". „O", zei Bundle. „Nu begrijp ik het", „Wat begrijp je?" „Iets (wiat tm,é niet duidelijk was in den brief". „Ik geloof, dat het nogal een knap im'eisje is", zei lord Caterham. „Of lie ver, dat heb ik hooren zeggen". Bundie ging in gedacht-en verzJonken naar boven. Ze had vele plannen. Ten •eerste tmioest Ze Jimlmy Thesiger zoeken. Daar 'zou Bill ha;ar kunnen helpen. Ronny Devereux 'w|as een vriend van Bill ge- 'wleest. Als Jimimiy Thesiger een vriend van Ro-nny gewleest Wias, bestond er kans, dat Bill hem) ook kende. Dian wias er -nog het imeisje Loraiine Wade. Het iwlas mlogelijk dat Zij eenig licht kon wierpen oip het probleem) viam Zeven Wijzerplaten. Klaarblijkelijk had Gerry Wade er haar iets van verteld. Zijn -bezorgdheid oimi haar liét geval te doen vergeten w'ees op iets geheimzinnigs. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2