Aspirin Uit Stad en Provincie 2S2E»3!S«S08£! FEUILLETON HET GEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN ten, de wereld omspannenden omvang dezer beweging. Men vindt het Leger thans in 88 landen, waar zijn officieren in 86 talen het Evangelie prediken. Het aantal corpsen bedraagt 16.776 (vorig jaar 16.418.) Het Leger des Heils heeft in Neder land 657 officieren (v.j. 513) en het heeft 151 (v.j. 149) korpsen en filialen. In Ned. Oost-Indië werken 296 (v.j. 254) officieren op 199 (v.j. 187) posten. Oude menschen Het Russische agentschap schrijft, dat in het gebied Abchazfë, buitengewoon vele oude menschen voorkomen. Dat is ten minste de bewering. De zaak zal nu door serieuze geleerden worden nagegaan. Er is n.l. al sprake van een man van 150 jaar, die het nog best maakt: zekeren Adlejba Masjagwa. Een andere jongeling uit die streek is maar 125, hij heet Tlakhan; dan is er zekere Bebia (niet baby)! Soguma. Na hem komt de af deeling zuigelingen van 105. 100 enz. Dalend aantal auto's Omtrent de afneming van het aantal motorrijtuigen bevat cle zoo juist ver schenen statistiek van het Centraal Bu reau belangwekkende gegevens. Het to taal aantal motorrijtuigen, dat op 1 Aug. 1932 bedroeg 171.248, in 1933 180.343 en 1934 188.264, was op 1 Augustus 1935 gedaald tot 184.592. Het aantal motorrijtuigen op twee of drie wielen bedroeg op 1 Aug. 1935 45.345 (vorig jaar 22.211), personenmo- torrijtuigen 88.293 (v.j. 90.088), autobus- sein 3794 (v. j. 3814) en vradhtmotorrij- tuigen 88.392 (v. j. 90.088). VERSCHILLENDE BERICHTEN Geen speelgoed Te Deventer is het huis van den slager A. H. Mentink door brand ver woest. Een zoontje van den slager had met een brandende kaars gespeeld. De vlam deelde zich mede aan de omge ving, waarna een oogenblik later het ge- heele bovenhuis een vuurzee was. De brandweer bluschte spoedig het vuur, dat echter intusschen het bovenhuis en de inboedel had vernield. De slagerij kreeg groole waterschade. Overreden en gedood Op den weg RoermondHorn is de 52-jarige landbouwer Schrooten, uit Hun- sel, die daar per rijwiel in de richting Hom reed, door een personenauto van den heer P. uit Weert (Limburg) aan gereden en op slag gedood. Het lijk van Sch., vader van zes kinderen, is, na een door de marechaussee ter plaatse ingesteld onderzoek, naar de lijkenbe waarplaats der gemeente Hom gebracht. De auto is in beslag genomen. ZIERIKZEE. Louis Davids en Jan M u s c h. Men verzoekt ons mede te deelen dat de 'plaatsbespreking voor den Kleinkunstavond van Louis Davids' Kur- haus Cabaret plaats vindt in de Concert zaal op Woensdag 121/2—IV2 uur, met loting voor aandeelhouders om 1 uur en voor anderen om 1.30. Naast een uitge breid programma van schetsen en voor drachten zal Louis Davids de laatste schlagers iuit zijn repertoire zirfeen o.-a.: „De Kip van van Zanten". Voor hetdoor (de V.C-J.B. op Zondag avond in het Ned. Herv. Vereenigings- Gebouw in 't Vrije alhier, ioipgevoerd wij- dingsspel „Job", waarvan ds. J. D. v]an Calcar te Beverwijk de auteur is, bestond zeer groote belangstelling. Niet alleen uit Zierikzee wriaren velen opgekomen, jotok Haamstede en omgeving leverde een flink getal belangstellenden. Indien iedereen zich voornam niet on- noodig over anderen te praten, zou de wereld plotseling een eeuw vooruitge gaan zijn.,.. De voorzitster van de afd., mej. M. Husom, sprak biji den aanvang een wiqord van dank voor de groole opkomst en de daardoor verleende steun, terwijl Zij te vens ds. Pijnacker Hordijk, die de repeti ties steeds had geleid, dankte voor 't „Jobs" geduld steeds aan 'den dag gelegd. Het bijbelsöh leekenspel „Job" is een to'ijdingsspel van strijd en bevrijding. De dichter van het boek Job leefde in de \rierde of deride eeuw vóór onze jaartelling en verplaatst ons in den over- ouden aartsvaarderlijken tijd. Job is een herdersvorst, rijk aan huiselijk geluk en ■aardsc'he goederen. Zijn levenshouding is vroom, waardig cm onberispelijk. Ten be wijze viain de waardigheid van deze hou ding laat God. toe, dat Satan hem geeste lijk en lichamelijk beproeft. Job blijft standvastig. Dit gegeven benut de dichter om1 stel ling te nemen tegen de vergeldiingsleer zijner dagen, die God de rechtvaardigen 1-aat zegenen en de zondigen en godide- loiozen laat straffen, óók in hun uiterlijke omstandigheden. Vandaar dat Jobs vrienden, ,als Jo:b van alles beroofd ter neer zit, hem trach ten te overtuigen, dat hij tegen Gojd gezondigd moet hebben. Maar God stelt Jobs twijfel hjoioger dan de schijnbare eerbied van lie|d;en, Wier geloof hun zioio weinig hoofd- en hartbreken kost. De wiettisoh-farizeesche vroomheid wordt in het boek Job scherp aan de kaak gesteld. En daardoorheen del smlarten vian Satan, de „engel vian de Waarheid", idie den im'ensc'h moet beproeven o|m zijn geloof te verdiepen, imiaar daar innerlijk' otn schreit. De leden van de V.C.J.B. hadden zich de lang niet gemakkelijke taak gesteld om! 't in versvorm geschreven spel zóó te vertolken, dat er iets werd gewekt bij de toehoorders, dat Wiijtdiing werd verbreid en sfeer werd geschapen. Men mag wij- dingsspelen niet zien en nog minder be- oiordeelen, lals tooneel, omdat het iets heel anders bedoeld te zijn. De dilettan ten, die de vertolking |0p zich hadden genomen, kunnen met het behaalde suöces tevreden zijn. De verbindende 'inleidin gen, het orgelspel, de laankleeding, schie pen de gewensdhte atmosfeer voio'r het Wijdingsspel, dat met grooite aandacht is gevoed. Job's tragische figuiur domineer de. Ontroerend is 't, als hij, in 't laatst het -groote zwijgen een broin van twij fel begrijpt, wanneer !h:ij de Wetsrol opnieuw ter hand neemt. Wel veel op offering ien tijd zal dit mooie spel den dilleltanten en Ihiun leider gekost hebben, maar de voldoening over het welslagen is hiun 'beste belooning. ZU1VELDAGEN TE ZIERIKZEE Het comité dat belast werd met de regeliDg van de zuiveloptocht van Woens dagmiddag, met versierde melkwagens, fietsen, enzheeft Vrijdagavond als volgt de werkzaamheden verdeeld Voorzitter, tevens beheerder der geld middelen, de heer W. J. van Schelven 2e voorzitter de heer J. A. van der Schee en secretaris de heer Corn. v. d. Hoek Gz. Besloten werd de optocht om half 2 's middags te laten afmarcheeren, van het plein «Huis van Nassau", langs de volgende route(de cursief gedrukte straten geven aan waar gestopt wordt voor uitreiking bekers chocolademelk aan de kinderen) Lange Nobelstr., Jannewekken, 't Vrije, Vrij poortje, Oude Haven N.Z., Noord- haveopoort, Scheepstimmerdijk, Sas. Prov. Straatweg, Zuidhavenpoort, Nieuwe Haven Hoofd poortstraat, Ravenstraat, Schutters hofstraat, Krepelstraat, Lange St.-Janstr., Fonteijne, Pieterseliestraat, We^ershoek, Kerkplein, Varremarkt, Blijenhoek, Koe- kinderstraat, Roode Dorp, Korte Nobel- straat, Watermolen, V errenieuwstraat, Melkmarkt, Mol, Havenplein W.Z., Appel markt, Pontstraat, Mauhuisstraat, Fonteijne, St.-Domusstraat, Korte Groendal, Kraan plein, Oude Haven Z.ZHavenplein Z.Z., alwaar de stoet ontbonden wordt. Een aantal dames zegden voor de melk- sohenkerij en praalwagen haar medewer king toe, te weten mej. v. d. Hoek v. d. Wekken, mej. v. d. Wekken v. d. Wek ken, mej. v. d. Wellev. d. Wekken, en de jongedames Tanüy ten Haaf, Mina ten Een geheimzinnig verhaal door AGATHA CHRISTIE 13 (No druk verboden) „Ik tw'ijfel er geen oogenblik aan", zei hij, „dat u» een roekeliotOtze chauffeuse bent en dat u op- een goeden keer wel eens een armien kerel zult overrijden en zc'o een einde aan Zijn leven miaken miaar dezen keer heb je dat wog niet gedaan". „Maar...." „De 'wagen heeft hem heelemlaal niet geraakt. Deze aniain Werd -doodgeschoten". ZESDE HOOFDSTUK. Alweer de Zeven Wijzerplaten Bundle staarde heml aian. En heel lang- zlaami kwam de wereld, die gedurende de laatste drie kwartier op zijin kop gestaan had, weer op' zijn poioiten terecht. I Het duurde wel twee miinuten voor Bundle sprak, maar toen was 't dan ook inlet .meer het door inntzettlng bevangen meisje, amiaar dei echte Bundle, k-a-lmi, prat'- tlsdh en logisch. „Hoe kaïn, dat?" zei ze. „Dat weet ik niet", 'zei de dokter, „'maar hij is doodgeschoten, want er zit een geweerkogel in zijn lichaam1. Hij heeft inwendige bloedingeii gehad, daarom kon u niets aan hemi zien". Bundie knikte. „Nu is de vraag", vervolgde de dokter, „Wie heeft hem doodgeschoten. Hebt u niemand in de buurt gezien?" Bundie schudde het hoidfd. „Dat is raar", zei de dokter. „Als het een ongeluk geweest was, zou men ver- Wacht hebben, dat de kerel, die het deed hard zou komen aanlioiopen oim hulp te verleenen, tenzij en dat is niet geheel onmogelijk, hij niet heeft geweten wat hij gedaan had". „Er was niemand in de buurt", zei Bundie. „Dat wil zeggen op den weg". „Het schijnt amiij toe", zei de dokter, „dat de arme jongen hard moet geloop-en hebben, de kogel heeft hem juist geraakt, toen hij door het hek ging en daardoor kwiaimi hij den weg opgewaggelck Hebt u een schot gehoiord". Bundie schudde het hoiofd. „Maar dat zou ik waarschijnlijk toch iniet gehoord kunnen hebben". „Juist. En heeft hij niets gezegd vbior hij stierf?" „Hij mompelde eenige Wolorden". „Niets dat eendg licht Werpt op dit 'noodlottige voorval". „Neen hij' wilde hebben, dat iets Haaf, Jo Wielaart, Maatje Boot, Eekje Heuseveldt, Lena Fondse en Mientje Merle. Ook de Padvinders zegden hun mede werking, bij het welslagen van den op- tooht, toe. BURGH. De afdeeling Haamstede-Burgh van de Nationale Bond „Het Mobili satie k r u is", heeft Vrijdagavond in ho tel Bakker, op een feestavond het 10- jarig bestaan gevierd. Een 100-tal le den en donateurs waren aanwezig in de feestelijk versierde en gezellig in gerichte zaal, toen de voorzitter der afdeeling, de heer A.F. K. Bran des, de avond opende met een kort wel komstwoord, waarna hij het woord ver leende aan de eere-voorzitter, burgem. Röell, die daarop de feestrede uitsprak, welke eindigde met het verzoek het le couplet van het Wilhelmus gezamenlijk te zingen, waaraan spontaan igeihoio-r werd gegeven. Vervolgens deelde de voorzitter mee, dat de Beschermheer, burgemeester Boot, niet aanwezig kon zijn. Hierna releveert hij het ontstaan der afdeeling en zet het doel uiteen. Hij verzoekt hen, die als slachtoffer van hun plicht, gedurende de mobili satie vielen, te herdenken. Na dit ern stige deel volgt een vroolijker deel. De firma Piet Ochtman uit Zierikzee is n.l. aanwezig tot het afdraaien van enkele films. Hiertoe verzoekt de voorz. over te gaan. Verschillende korte filmpjes wor den gedraaid, o.a. het verleden jaar opgenomen Straf ilmpje, een paar hu moristische en ook een technische. Dit deel van het programma viel wel in de smaak. In de pauze werden loten verkocht ter bestrijding van de kosten van deze avond. Enkele dames en hee ren zongen een speciaal vaar deze ge legenheid, door een belangstellende ver vaardigd nummertje: „Het mobilisatie- kruis". Verder werd ten tooneele ge voerd het é'énactertje: „Als het moet", een gelegenheidsstukje. De avond werd verder gevuld met voordrachten en zang nummertjes, waarvan ons uitstekend be viel het nummertje, in Schouwsch dia lect: „De vrachtriejer", dat door mej. v. d. Werf aardig werd gezongen. Tus- sehen de bedrijven door werden de aan wezigen getracteerd op sausijzenbroodjes met een kop thee, hetgeen door allen op prijs werd gesteld. Tot slot volgde nog een tableau. Het was clan ook on- dertusschen middernacht geworden, voor de voorzitter allen die aan het slagen van dezen avond hadden meegewerkt, bedankte. De -afdeeling heeft iop ge paste wijze haar 10-jarig bestaan ge vierd. NOORD WELLE. Zaterdag j.,1. wierd -al hier het aLoude „Strafeest" gevierd, Be gunstigd door mooi zonnig weer verza melden zich een elftal ruiters na den •middag op het dorp. Tegen twiee uur vertrok de ruiterstoet voor de gebruike lijke rit iini de richting Haamstede. Nadat hier op de bekende plaatsen de schijnbaar stoffige kelen gesmeerd -waren, ging het op Ren-esse aan. Hier iwierd het „Smftds- iwiegje" ingereden, de duinen beklommen en het strand bezocht, waar het karak teristieke deel viain dit gebruik volgde, irn.1. de voetwassching der paarden. Dit niu eisdhte alle ruiterkunst der deelnemers om geen zandruiter te Iwlorden. Na dit interessante deel van de rit ging het iwieer huiswaarts toe,, waar ide rijders dioiojr vele belangstellenden iwierden opgewacht. Na nog -eenige -oimimiegangen noind het dorp en een onontbeerlijke verversching tegen de koude, behoorde dit deel van het „Strafeest" Weer tot het verleden. OOSTERLAND. Het Mondac'Oordeoin- Ge zelschap „Onderling Kunstgenot" gaf, on der leiding van haren directeur, de heer C. v. d. Berge Az., een uitvoering in de Oon-ferentiekamer. Dat het gezelschap een groote popu lariteit op ons dorp 'heeft verworven be lwees de groote opkomst, waardoor het voor een voille zaal zijn progr-am)m|a mocht iafWerken. Daar het gezelschap tevens zijin 5-jarig bestaan herdacht, met den heer v. d. Berge als directeur, werden hem namens de leden en medewerkende idoimies, twee bloemstukken aangeboden. Wiat weet ik niet verteld werd aan een vriend van hem'. O ja, hij sprak over Zeven Wijzerplaten". „Hm", zei de dokter. „Geen buurt vo|o|r iemand van zijn stand. Misschien kwam Zijin aanrander daarvandaan. Maar da-ar behoeven we nu niet over te piekeren. Laat u het maar iaain imlij over.Ik zal de politie er kennis vain geven. U moet natuurlijk uw' m-aaimi en adres achterlaten, daar de politie u zeker zal willen onder vragen'. Het was trouwens toich misschien beter als u iniu even met tmie meeging na-ar het politiebureau. Ze zouden sioimls kunnen zeggen, dat ik u (h|ier had moeten houden". Ze giingen er samen naar toe in Bund le's iwiagen. Dei inspecteur van politie was -een langzame man. Bundle's naam. en -adres boezemden hem' ointzag in, -en hij schreef haar verklariogeni rnlet de groioitste ziorg neer. „Kwajongens", zei hij. „Kwajongens die -aan het oefenen zijn geweest. Verschrik kelijk stom! iS| dat ongedierte. Die schieten altijd op vogels zonder er o)p te letten ot er soims; iemlaind loopt aan den anderen kamt van de heg" De dokter vond dat een zeer lonWaar- schijnlijke oplossing maar hij besefte dat de zaak gauw' genoeg in betere handen zou zijn en het leek hem niet de imfoeite waard tegenwerpingen te maken. „De naam van den overledene?" vroeg de inspecteur terwijl hij' Zijn potlood be vochtigde. De vereeniging speelde voortreffelijk 'n 4-tal melodieën, waarvan „Wiegelied" van j Mozart uitblonk.. Drie leden, die de har- monica 'bespelen, kwamen alleen en dan weer gezamelijk op, om joins te doen genieten van hun vaardigheid. Zij werden telkens met gejuich begroet, en met een langdurig applaus voor hun prestaties be loond. Als intermezzo speelde m'ej. van den Berge op de piano een 2--tal liederen „Oira Oira" en- „Electric Girl", voor piano en viool „Gröb müttrichen" -en „Blumen- lied"., de dames van (den Berge accor deon1 en piano het 'mooie lied „Blushing Ro-ces". Die nummers, die onberispelijk Werden gespeeld, deden opnieuw -uitko men, de meer dan gewone muzikale talenten, Waarm'ede de fa/m. -v. d. Berge is begaafd. Een- hartelijk (applaus klonk telkens op. De voordracht „Een belangrijke Arre statie", de komische eenacter „De Macht der Vrouw", jhiet kluchtspel „De Wed denschap" en als laatste het oerkomische kluchtspel „Knalgas", hielden er de goede stemming ten -volle in. Spelers en speelsters kWleten zich uit stekend vain hun taak en verwierven tel kens een dankbaar -applaus. De burgemeester dankte directeur, le den en medewerksters voor de mloioie avond, die het gezelschap -alle eer aan doet. Met dien Iwlensclh het gezelschap, onder de b-ekWiame en actieve leiding Van Van den Berge, in bloei mioge tolenem'en, eindigde hij Zijn -met warmte gesproken Iwioioird. E,em gez'ellig bal -na, piet de fijne dans- m'uZiek van het assemble-Van den Berge sloot de uitvoering. THOLEN. De ambtenaar bij den crisis- o-psipiorin|gsdienst, de iheer W. J. Petit alhier, is overgeplaatst naar Terneuzen. Naar wij vernemen, zal met ingang van 12 April a.s. de verzending van ge knipte mosselen naar het buitenland wor den stop gezet. Voor de vele personen welke in dit bedrijf werkzaam zijn, wordt een en ander weer 'n strop. Door de politie werd bij controle aan de brug, tegen A. v. G. te Bergen op Zoom, proces-verbaal opgemaakt we gens een 4-tal overtredingen, n.l. rijden op een motorrijwiel zonder in het be zit te zijn va-n een wegenblela',stiirjg|kaarl, rijbewijs, nummerbewijs en niet goed werkende handremmen. Naar wij vernemen zal Tholen een nieuwe bodedienst krijgen op Bergen op Zoom. De oud-bediende van den bode v. d. Sande zal per auto een vracht- dienst onderhouden van Tholen naar Ber gen op Zoom. POORTVLIET. Een kind van M. A. Nieuwkerk alhier, bezeerde zijn been bij het slootje springen. Den anderen mor- i gen was het been zoo opgezet, dat ge- neeskundige hulp moest worden ingeroe- 1 pen. Dr. Poortvliet constateerde een j scheur in het beenstelsel, waarvoor de I jongen een kuur van drie weken zal moeten ondergaan. De |h-eer P. Riobbe va,n St.-M-aar- tensdijk, die per vrachtauto deze gemeen- I te passeerde, reed aan den Poortvliet- schen dijk tegen 2 boomen, waardoor veel materieele schade aan de cabine kwam. Rob'b'e Zelf 'blee fomgedeerd. Bij een inwoner dezer gemeente alhier is een rijwielplaatje ontvreemd, terwijl de fiets tegen de woning vaï den persoon stond. Van den dader geen spoor. Zeeuwsche Kamer van Koophandel In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilan den werd de rekening over 1935 met een batig slot van f 1460.25 goedgekeurd. Het veergeld voor de Westerschelde In verband met het gewijzigde wets voorstel tot versnelden bruggenbouw en het plan om alleen voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen een verminderd ta rief voor auto's op de bootdiensten over „Hij bad eein boekje 'visitekaartjes bij zich. Het blijkt een zekere Ronald Deve- reux te Zijn, zijn (adres is in het Albany hotel". Bundie fronste het vioioriioofd. De naam Ronald Devereux riep herinneringen bij haar wakker. Ze wist zeker dat ze he'in meer gehoord had. Eerst toen Z€| in (haar iwlagen -halverwege Chimineys wlas gekoimien, kon ze hemi thuis brengen. Ronny Devereux- Gill's vriend aflini het ministeriel van Buitenlandsche Za ken'. Hij en, Bill jen jia Gerald Wade, Toen- dit laatste to;t haar doordrong, reed Buund-le bijna in de heg. Eerst Ge rald Wade, toen Ronny Devereux. Gerald Wade's dood kan wel een natuurlijke geweest 'Zijn. het gevolg Vain onoplet tendheid fmlaar 'die (v-'an Ronny Devereux leek moeilijker te verklaren'. En toen herinnerde Bundie zich nog iets van de Zeven Wijzerplaten. Toen de stervende dat gezegd had w/as het haar vagelijk bekend voorgekoimen. Nui wist ze waaronn- Gerald Wade h-ad Zeveni Wijzerplaten vernoemd in Z'ijn laatsten brief aian zijn Zuster, op den avond vóór zijn dood. En dat stond Weer invet iets in verband wlaar ze (nog niet op kjojn komien. T-erwiijl 'Zij al deze dingen over dicht Wlas Bundle Z0101 langzaam' gaan rijden, dat imiemiand h-aa-r herkend zou hebben. Ze reed haar wagen de gjarage in en giing op zo,ek naar ha-ar vader. Lord Caterhami zat volmaakt gelukkig zijn bij Aspi rin-tabletten steeds constant, want een 38-jarige fabricatie-erva- ring, een pijnlijk nauw keurig en regelmatig on derzoek door eersteklas deskundigen tijdens de fabricatie, waarborgen de steeds gelijkblijvende kwa liteit en werkzaamheid der Aspirin-tabletfen. Het product van vertrouwen. Uilsluilend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 labl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 labl. a 10 ets. de Westerschelde in te voeren, had het bureau voorgesteld andermaal zich tot de Tweede Kamer te wenden en te melden, dat als het niet mogelijk is die veren geheel gratis te maken, ten minste voor alle autorijders uit Zeeland, dus voor de auto's die met den letter K gemerkt zijn, de reductie van kracht te doen zijn, Dit werd na korte discussie z.h.st. aangenomen. Coöp. ver. als opslaghouders van tarwe Zeer 1 an-gdvr.}?1 is gediscussieerd naar aanleiding van de vraag of de Kamer al of niet adhaesie moet betuigen aan een door de Vereeniging van handelaren in granen, zaden en peulvruchten in Zee land tot den minister van landbouw en yissdherij gericht adres het erkemnen van coöperatieve vereenigingen als op slaghouders van tarwe. De heer Jeronimus stelde voor te ver zoeken aan hen, die kunnen aantoonen schade te hebben geleden, die schade te vergoeden. De heer Menheere stelde voor te verzoeken geen nieuwe erkenningen van coöperaties meer te doen. Tegen dit laatste voorstel stemden slechts 2 leden, da heeren Kakebeeke en Lindenbergh, dat van den heer Jeronimus werd ver worpen met 13 tegen 5 stemmen. Hij kreeg steun van de heeren Berdenis van Berlekom, M. Laernoes, Bosman en van Raalte. Gemeenteraad te Zierikzee Dinsdag 3 Maart Ontslag boekhouder Burger Weeshuis B. en W. stellen voor om aan den heer P. D. de Vos, met ingarfg van 1 April a.s. of zooveel later als zij-n. op volger j n functie zal treden, eervol ont slag te verleenen als sec'retaris-boekbo.u- der van het Burger-Weeshuis. Ontslag lid commissie werkverschaffing Op verzoek van den heer J. M. Moei- ker, stellen B. en W. voor dezen eervol 0-n.tslag te verleenen als lid der commissie vloor de werkverschaffing. Prov. Vereeniging V.V.V. Met verwijzing naar het ontvangen ver zoek va-n d-e Prov. Zeeuwsche ver. V.V.V. te Middelburg stellen B. en W. voor cm als begunstigers tot deze vereeniging toe te treden en de contributie te bepalen op f 2,50 per ja-ar. Verweer in cassatie Blijkens overgelegde dagvaarding vsn dhr. H. E. Be el a erts van Emmichoven, oud,-gemeente-ontvanger, is beroep in cassatie ingesteld tegen het arrest van 10 Oct. 1935 dio-or het gerechtshof te Den Haag tusscjhen eisciher en Zierikzee uitgesproken en gewezen. Op' grond- van een. -catalogus dqor te kijken van een aangekondigde verknoping van zeldzame uitgaven- en hij 'wias (oneindig Verbaasd Bundle te zien. „Zelfs jij", zei hij „ktuntt niet heen en terug niaiar Londen geweest Zijn in dien tijd". „Ik ben niet naar Londen gewleest", zei Bundie. „Ik heb iemand overreden"- „Wat?' „Maaj* ik deed het eigenlijk niet. Hij is doodgeschoten:"'. „Hoe kan dat?" „Dat (weet ik mi-et inteer, nta-ar h-et was toch !z/ojOf". „Maar Waaroim schcloit je hem dood?" „Ik schooit he'ml niet doiod". „Je trnag geen menschen dooidschiete-n". zei lord Caterham} op teem tpion van lichte vermaning, „dat sonnlmlige het ten voille Verdienen, maar je Zoudit er last mee krijgen". „Ik zeg toch d-at ik hem' iniiet dicioldge- schot-eo heb". „Nu, iwfie dan?" „Niemand 'weet het", zei Bundie. „Onizin", zei lord Gaterhaof. „Een m-crns-ch kan niet doodgeschoten on over reden wlordien, Zonder d-ait iemand dat gedaan heeft". „Hij twerd niet overreden", Zei Bundle. „Ik dadht, dat je dat zei". „Ik zei, dat ik dat dacht". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 8