ax de prijs van Edelweiss 35 jaar geleden deed ze de wasch voor een heel gezin meteen pakEdelweiss-Zeep- poeder en ze waren met z'n tienen. Ze begrijpt alleen niet, dat Edelweiss nu nog goedkooper is dan toen, terwijl ze er nu nog vlugger en schooner mee wascht. N.V.Zeeziek v/h.De Haas y.Brero, Apeldoorn ot' de veehouderij,, aanspraak kan maken op bedoelde uitkeering indien onder andere a. hij bij de inventarisatie in de maand Mei 1935 meer dan 5 hectare cultuurgrond in gebruik had b. te zijnen name bij een van de rundvee- tellingen in Mei of in December 1935 ten minste één, doch niet meer dan drie melkkoeien of kalfkoeien werd geïnven tariseerd. c. hij na 1 Januari 1936 noch in een van rijkswege gesubsidieerde werkver schaffing opgenomen is geweest, noch steun heeft genoten iDgevolge een door den minister van sociale zaken goedgek. steunregeling, noch is aangesloten geweest bij de werkloozenkas eener vereeDiging, gesubsidieerd ingevolge het Werkloosheids besluit 1917 d. hij niet is aangeslagen in de inkom sten- of vermogensbelasting voor belasting jaar 1935/36. De uitkeering, waarop de georganiseerde aanspraak kan maken, bedraagt voor hem, te wiens name bij een van de rundvee tellingen, hierboven bedoeld, een melkkoe of kalfkoe werd geïnventariseerd, terwijl bij de andere rundveetelling niet twee of drie melk- of kalfkoeien werden geïnven tariseerd, f 25 voor hem te wiens name bij een van de tellingen twee melk- of kalfkoeien werden geïnventariseerd en bij de andere telling niet drie, f 40 voor hem te wiens name bij een van de tellingen drie melk- of kalfkoeien werden geïn ventariseerd, f 50. PREDIKBEURTEN Zondag 1 Maart. Kerkwerve. 2 ure, ds. Post. Serooskerke. 9.30 ure, ds. Post. Burgh. 9.30 ure, ds. Saraber (Extra- coll. kerk). Renesse. 6.30 ure, ds. Klaar. Evangelisatie. 6.30 ure, ds. v. Griet- li uij sen. Noordwelle. 9.30 ure, ds. Klaar. Haamstede. 9.30 ure, cand. Gouds zwaard van Bruinisse. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Vrijdag 6 Maart. 7 ure, ds. Hoogendoorn, in het clubgebouw. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Boschloo. Geref. kerk. 9.3Ó en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. de Nie. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 9.30 ure, ds. Ruijsch v. Dugteren. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, Leeskerk. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griet- huijsen. Dreischor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Heijboer Nieuwerkerk. 9.30 en 6 ure, ds. Wes terhof. Geref. kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, cand. Vis van Haamstede. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remijn. Sirjansland. 2 ure, ds. Bunjes (Orgel collecte). BruinissO. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. v. d. Griend. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. ÜDger,.. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, dhr. de Gruijter van Oostburg. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipsland. 9,30 en 2 ure, ds. Ver- sohoor. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Blaak (Doopsbed.) Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Tholen. 9.30, d?. de Bren en 2 ure, ds. Wolfensberger. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Vrije geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baaij. Prot. bond. 5 ure, ds. Zuurdeeg van Oeertruidenberg, in de «aal van mej. de wed. Hoek, St.-Maartensdijk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. de Bres (Coll. ziekenfonds). Ned. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 9:30 en 6 ure, ds. v. Eist. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. gem. 9.30, 2 en ure, Leesdienst. Poortvliet. 9 20 en 1.50 ure, da. Bus. Geref. kerk. 9.30, 2 en 6 ure, dhr. v. d. Berg te Leiden. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.30, ds. Kraay en 2 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Stavenisse. 9.30, ds. v. Eist en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Kraay. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Dinsdag 3 Maart. 2 en 6 ure, J Lamain van Rotterdam. MEDISCHE KRONIEK BRANDWONDEN. In het //Tijdschrift voor Ziekenverple ging" van 18 Febr, 1.1. schrijft Dr. J. Kuiper, gewezen directeur van het W.G. in Amsterdam een bericht over behande ling van brandwonden met spiritus. Het verloop is aldusEr is een voet verbrand, schoenen en kous uitgetrokken, ontvette watten op de wond, een dun windseltje er om heen, dit met spiritus begoten. (Natuurlijk geen vlam of vuur in de na bijheidGevolg: pijn houdt op. Als wond nog een spoor van gevoeligheid vertoont, dan weer spiritus. Verband eenige uren natgehouden. Des naohts geen pijn, 's morgens sterke roodheid op onder been en voetrug, geen blaasvorming. Als later de huid eenigszins schrijnt weer een verbapd met spiritus, nog een paar dagen een windseltje, wond is genezen. Under de vele toegepaste middelen bij brandwonden is de behandeling met spiritus wel het minst bekend, aldus Dr. Kuiper. Er wordt hier gesproken van spiritus zonder meer. Vanzelfsprekend wordt be doeld zuivere spiritus, dus niet aan gelengd met het giftige kopervitriool, dat er de bekende blauw8 kleur aan geeft. Jammer in deze, dat zuivere spiritus, buiten de apotheken (dus op het platteland) meestal maar schaars te koop zal ziju! Brieven uit de Residentie Een N.S.B.-avond De N.S.B. had weer eens een avond in den Dierentuin georganiseerd: spreker kameraad J. Hogewind en een film van de reis van den Leider, Ir. Mussert, naar Indië. Daar de spreker eén gepension- neerd overste van het Indische leger was, wilden we het contact eens her nieuwen met deze politieke partij, die geen andere naast zich duldt, wat nog niet zoo gek bedacht is. In vlammende letters lazen we bij het binnenkomen „Hou-Zee", wat in elk geval oorspronke lijk en Hollandsch is. De groote zaal was overdadig ver sierd met de ons zoo goed bekende Zierikzeesche kleuren rood-zwart en met opschriften als „Moskou achter de sanc ties", wat de anti-Marxisten al dadelijk goed in 't oor klinkt. De zwarte unifor men en beenkappen lijken ietwat on- Hollsndsch, de vastberaden gezichten der kameraden kijken soms grimmig als een Duitsche vice-Feldwebel, maar over 't al gemeen was het een opgewekte bijeen komst. Er werden vaderlandsche liede ren gespeeld en gezongen. Op het tooneel stond de denkerskop van den Leider en aan de andere zijde het portret van H.M. de Koningin. Aan de bestuurstafel zat slechts één geüniformeerde, naar men ons mededeel de de stafchef van den propagandadienst. We zagen baron van Haersolle ook al in een keurige uniform rondloopen en verder den kapper, die ons gewoonlijk knipt en de fotograaf, die onze films en blijkbaar ook de samenleving helpt ontwikkelen en ook nog een Indisch oud-politieman, en een gepens. Indisch kapitein, die on,ze mentor was. Verder veel jeugd, maar ook heeren met grijze baarden. .Enfin, de. zaal was stampvol van menschen, die opgeschrikt zijn .door het Marxisme, getroffen door het gebrek aan vaderlandsliefde van de roode broe ders of geschokt in eigen illusies, dan wel verwant aan onze buren van de oostgrens. De spreker trad op, ook in een keu- rige zwarte" uniform en hield zijn toe spraak. De gemiddelde capaciteiten van een gepens. Indisch overste zijn ons j door toevallige omstandigheden vrij goed bekend. Op het gebied der Nederlandsche partij-politiek is er altijd een tekort aan kennis geweest, omdat men in Indië te i ver van de bron zit en dat zal wel altijd zoo blijven, al behoeft zulks op zichzelf geen verlies te beleekenen. In- i tegendeel men houdt er het gezond ver- stand mee in eere. De spreker gaf dus, wat niet te ver- i wonderen is, evenmin blijken van helder inzicht in de politiek. Hij meende onze Regeering en speciaal Z.Ex. Colijn te 1 rnogen bestrijden, omdat ze onze werke- loozen nog niet met behulp van een hon- derd millioen gulden In Nieuw-Gu i- nea aan werk had geholpen. Het spreekt vanzelf, dat de N.S.B., wier vaderlands liefde weldadig aandoet, naast de „Inter nationale" van de Roode mannen, gaarne tegen de Regeering van leer trekt. Ir. Mussert zal dan echter Nieuw-Guinea i Staatsgreep in Japan Militaire dictatuur Te oordeelen naar de weinige berichten die de opnieuw ingestelde censuur onge wijzigd hebben kunnen passeeren, is in den toestand te Tokio Vrijdagmorgen opnieuw een ernstige wending gekomen. Den geheelen morgen werd geen enkel telegram uit Tokio ontvangen en daarna werd het bekend dat de muiters geen uitvoering hebben gegeven aan hun belofte om zich voor 8 uur vreedzaam over te geven en dat hun hiertoe nog tot uiterlijk 12 uur des middags tijd was gelaten. De Marine schijnt de zaak in handen te hebben genomen en mariniers aan land te hebben gezet, die elk verkeer in de nabij heid van het Hybiyapark, waarin de meeste der bezette openbare gebouwen zijn ge legen, te bezetten. Men geloofde dat de operaties tegen de muiters op het punt stonden te beginnen. Een der laatste uit Tokio ontvangen, doch nog niet bevestigde beriohtpn, meldt dat Generaal Araki, die van 1931-1934 Minister van Oorlog was, een militaire dictatuur heeft ingesteld. De Mikado confereert Naar uit Tokio wordt bevestigd, heeft de Mikado Vrijdagmorgen een conferen tie van Hooge Officieren belegd, om den toestand onder het oog te zien. Een uit mariniers bestaande wacht voor het Mi nisterie van Marine is versterkt. De be manning van het 1ste eskader, dat in de baai van Tokio voor anker ligt is op alles voorbereid. Om half één, dus een half uur na het middaguur, waarop cle muiters zich hadden moeten overge ven, scheen alles in de stad rustig. Don derdag zijn aan de Japansche Bank voor een totaal bedrag van 1 milliard yen aan deposito's opgevraagd. Blijft de politiek ongewijzigd De woordvoerder van het Japansche Ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft» verklaard, dat de buitenlandsche politiek van Japan als gevolg van de' huidige ge beurtenissen geen enkele wijziging zal ondergaan. Hij verklaarde evénwel in te genstelling met bepaalde commentaren in de buitenlandsche pers, dat de gebeur tenissen niet te wijten waren aan de huidige politiek tegenover China en de Sovjetunie en buiten-Mongolië, doch dat moeten laten vallen al§ aanvalswapen, want dat land is nu eenmaal ongezond en handenarbeid is voor .de blanken in de tropen ongeschikt. We; hebben vroeger veel- studie ge maakt van dat eiland en bovendien velen ontmoet, die er eens geweest zijn. Toen dan ook in 1912- de Indische -Legercom mandant liet vragen of we ons beschik baar wilden stellen voor exploratie-arbeid in Nieuw-Guinea, hebben we onmiddellijk bedankt. Naar zoo'n land zouden we dus ook niet gaarne Nederlandsche wer- keloozen sturen. Trouwens mag men wel aaininemen, dat, als de N.S.B:. eens de macht in handen kreeg, er ook geen N.S.B.-'ers heen gezonden zouden worden. De kans, dat de N.S.B. hier ooit een macht van beteekenis zal worden, lijkt overigens niet heel jgroiot, al werkt zijn optreden stimuleerend voor de eenheid van ons volk. Want al hebben onze roode broeders jarenlang het vaderland eni het algemeen belargi in den steek gelaten voor hun klassenstrijd, er is nog genoeg eenheid om de dictatuur bui ten de deur te houden. We kennen een referendaris van een onzer Departemen ten, communist op non-activiteit, een knap we rit er. We leven dus hier in een zeer libe raal land. Dat zal niemand ontkennen. Een communist mag er werken op een Departement, al is hem de practische politiek verboden. De N.S.B. mag overal legen de rcgeerirj^i (uitpakken; In welk ander land mag zoo iets? Toch zeker niet in Duitschland of Rusland? Het. is hiér in ons land een uitzonderlijk vrij bestaan, dat nog zooveel mag, wat el ders al lang verboden, is. In de meeste landen van Europa wordt alles verbo den of' bespionneerd. Nu zioiU; - men z!c|o; denken, dat zulks gewaardeerd wordt, vooral van die zijde, welke ..geene vrij heid' voor anderen duldt. O; "néén, ze' schelden om het hardst op de Regee ring, en vooral op Minister Colijn. Het zou niet zoo'n vaart geloopen hebben, als de S.D.A.P. niet altijd ge zweefd had tusschen revolutie en de mocratie en tusschen de Internationale en het Wilhelmus. Zcodra de noiQjde broe ders eene echte nationale partij worden, dus naticnaal-democraat, dan is het ge vaar voor communisme en fascisme ge weken. Eerder niet. Want nog pas heeft de lieer Albarda in de Kamer een boekje opengedaan over kameraad Duijs. Duijs had vóór het bewapeningsfonds gestemd en de S.D.A.P. tegen, want Dominee Banning had reeds gedreigd met af scheiding, a's men de ontwapening 'o:liet. We kregen dus te hooren, dat mr. Jan Duijs op het congres van 1915 ge zegd had: „aan bombast als vaderlands liefde willen wij niet meedoen" en in 1918, dat het beter was een levende Duitscher dan een doode Nederlander le zijn. Nu we kennen die schimpscheu ten op vaderlandsliefde en moed wel van die zijde, maar mr. J. Duijs heeft zich nu toch maar bekeerd en er is meer vreugde in den hemel over één zondaar, die zich bekeert dan over dui zend rechtvaardigen. ZIERIC-. deze uitsluitend zijn teweeg gebracht door oorzaken van binncnlandschen po litieleen aard. TELEGRAMMEN Laffe overval op oude vrouw Donderdagavond oiroa 7 uur vervoegde zich een tot 'nu toe onbekend gebleven persoon aan de woning van de 78-jarige alleen wonende Wed. LeveriDg-Gaarthuis aan den Heeren weg te Bakkum (N.H.) De man zeide een adres in de buurt te zoeken, waarop de vrouw de voordeur opende om hem te woord te staan. Op dat moment heeft de man het oudje vast gegrepen en tegen den grond geslagen waardoor zij hevig bloedend bewusteloos bleef liggen. Toen ze weer bijkwam bleek de in dringer te zijn verdwenen en laden en kasten in de woniog te zijn geopend. De vrouw is naar buiten gestrompeld en heeft de buren gewaarschuwd, die on middellijk de politie en een dokter hebben gehaald. De laatste heeft de vrouw on middellijk verbonden. Kort daarop hééft zij opnieuw het bewustzijn verloren. Vrijdagmorgen kwam ze weer bij kenm*. De verwondingen v.n.l. aan het hoofd bleken niet levensgevaarlijk te zijn. Het uitgebreid onderzoek naar den dader heeft nog geen resultaat gehad. Men heeft ook nog niet kunoen vaststellen of er in de woning iets wordt vermist, aangezien de toestand van de vrouw zoodanig was, dat zij daarover nog geen inlichtingen kon geven. Over de indringer heeft de vrouw slechts kunnen mededeelen, dat hij een vrij lang postuur had. Een minne streek Donderdagavond werd een in de Leek, bij Groningen, langs de Rondvaart par- keerende auto, waarin een 4-tal jongelui r/as gezeten, door 2 jongemannen in beiwieging gebracht, waardoor de wiagen den kant afreed en in de diepte ver dween. Dank zij het kordate optreden van een aantal toeschietende personen slaagde men er in het 4-tal spoedig op het droge te brengen. Een der daders -van deze laffe streek, de 18-jarige V. Kloosterman, uit de Leek, werd nog des nachts van zijn bed gelicht- en in arrest gesteld. Naar de andere dader, een 20- jarige slagersknecht uit Zevenhuizen, wordt nog gezocht. De auto is later door een kraanwagen opgehaald. Rickett naar Abessynië De Engelsche „Daily Express" meldt, dat de financier Rickett, die het vorig jaar de door zijn Abessynische petroleum- concessies bekendheid heeft verworven, Vrijdagmorgen vroeg van het vliegveld Hanwordth bij Londen naar Addis Abeba is vertrokken. Hij gebruikt zijn eigen vliegtuig. Te Rome zal hij een tusschen- landing maken om een onderhoud te heb ben met Mussolini. Bevestiging van dit bericht is echter nog niet ontvangen. De Negus ziek of gewond Dc medisch adviseur van den keizer van Abessynië zal volgens een suit Dzjibouli afkomstig bericht, met spoed uit Addis Abeba naar Dessié zijn ontbo eien om zidh naar den keizer te begeven. Men. gelooft dat de keizer ziek is, of zooals le Dzjibouti het gerucht de ron de doet dat deze gewomd Is. Ook Havas maakt onder het grootste viOiorbehiOiU.d) melding van een telegram dat te Rioitne is ontvangen van dein corres pondent „Piddolio" te Dzjibioiuti, volgens hetwelk de particuliere lijfarts van den Negus uit Addis Abeba naar Dessié zou zijn geroepen. Het blad voeg|t er aan toe, dat geruchten de ronde doen als zou de Negus ernst:(g| ziek of gewond zijn.. De Zweedsche lijfarts Dr. Hammer van den Negus, is te Dessie aangekomen. Medegedeeld wordt dat de Negus niet ziek, doch ernstig gewond is. De Kroon prins die met zijn vader in conflict was gekomen en Prins Maltonnen zijn per vliegtuig naar Dessie vertrokken. Naar verluidt zou Dr. Hammer zich geen oogenblik van het ziekbed van den Ne gus verwijderen. De Abessijnsche regeering verklaart echter officieel dat de gezondheidstoe stand van den Negus uitstekend is. Er wordt aan toegevoegd dat alle berich ten omtrent verwondingen of ziekte ver zinsels zijn. BOEKEN EN BROCHURES „NATUUR en MENSCH", De Hof stad, Den Haag. Het tweede nummer van den nieuwen jaargang voor 1936 van bovenstaand po pulair natuurwetenschappelijk maandblad bevat verschillende geïllustreerde 'artike len en wel een van dr. A. Schierbeek De Koffiecultuur in Ned. Oost-Indië; Een ortderaardsche paleisstad van A. W. Francken; De Wilsoncamera van dr. T. v. Lohuizen; De Noteboom van A. M. van Rooijen enz. SPORT Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond als volgt samengesteld: Doel: Ferwerda (Blauw Wit). Achter: Weber (A.G-O.V.V.) en Calden- hoven (D.W.S.) Midden: Pauwie (Feyenoord), Amderie- sen (Aj.ax) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Drok (R.F.C.), Bakhuys (H.B.S.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H. C.) Reserves: Beun (Herm'es D.V.S.), Van Run (P.S.V.), Brei'tner (Hernïes JD.V.S.), Spaendonk (Nep'tunus) en Vrauwdeunt (Feyenoord). Z.V.B. Op verzoek van Z.S.C. Zierikzee zullen de voor a.s. Zondag vastgestelde wed strijden van het 2e en 4e elftal tegen resp. Burgjh I en Burgh II niet oun 12 uur doch lOtnl half 3 .aanvangen. Gezien de belangrijkheiddezer beide ontmoetingen vioior het'Kampioenschap, zal wei op flinke belangstelling gerekend kunnen worden. De Zesdaagsche geëindigd Het eind-resultaat van cjen Antwerp- sdhen Zesdaagsche luidt aks volgt: 1 ■Deneef— De Kuysser 260 .p., 2 Charlier- De Paauwi 144 pi., 3 Rohsse—Sclhön 57 p.. op éé,n ronde 4. iLoncke Billet 155 p., 5 Smets— v-am Nevele 137 p., 6. Ja.n Aerts SchöiiL 104 p., 7. Verreyken—Hazen- doinie'k 83 p., 8. De Rijdt—Dictus 68 p. op vijf ronden 9. Pijnenburg—Slaafs 191 p., 10. Wals Pellen aers 105 p., 11. v. BuggenlliiDut—Meerschaerfc 72 punten. VOETBAL. Voorloopig Ned. elftal Het voiorloopig Nederlandsche Voetbal elftal, dat opi 11 Maart a.s. op het Spar ta-terrein te Rotterdam; tegen „Nottin gham Forest" een oefenwedstrijd zal spe len is door de keuze-ciomimissie van den MARKTBERICHTEN. ST.-ANNALAND. Uienveiling van 27 Februari. 100 balen Rijnsburger (gewone) f2,54; 10 balen id. (driel.) f0,6015 ba len roode uien f 2,50. Alles -per 100 k.g. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 20. Wilhelmina Kornelia, d. van J. Folmer en E. van den Berg; 21. Adrie, d. van I. Douw en J. Sies; 23. Jacomina, d. van Th. J. Peute en K. Evertse; 23. Wilhelmina Jacoba, d. van A. L. Theuns en A. C. Krijger; 29. Frederik, z. van F. Roggeband en H. I. Nolet. Gehuwd: 26. A. C. Berrevoets, 22 j. j.m., en M. J. van de Sande, 19 j. j.d.; 28. J. A. Pieters, 22 j. j.m., en W. Müller, 22 j. j.d. Overleden: 23. Lena Janna Speelman, 71 j., wed. van P. Adriaanse; 27. Ma- rinus Johannis Mol, 77 j., echtg. van M. M. van der Maas. ZEETIJDINGEN ZIERIKZEE, 25 Februari. Ingeklaard Motorschip „Anna", kapitein J. Kuiper, geladen met stukgoederen, bestemd voor Rotterdam. 8UITENLANDSCH WEEKOVERZICHT De hooge druk boven het Poolgebied reikt thans bijna tot Schotland en sluit in het Westen aan bij dat bij de Azoren, Terwijl de Arctische luchtmassa's zich over het Noordwesten over den Oceaan bewegen en Schotland en Ierland nog juist vrij laten stijgt de atmosfeertempe- ratuur in Centraal Europa door Föhn winden over de Middelgebergten en het Oostelijk deel der Alpen. De overwegend betrokken lucht was oorzaak, dat op het Continent de temperatuur hier en daar slechts even onder het vriespunt daalde. Daarentegen nam de vorst toe in Lap land en daalde de temperatuur in Engeland en Schotland. In het Westen en Noord westen vielen op ver uit elkaar gelegen plaatsen zware regens. In Duitschlaud viel geen neerslag van beteekenis. Het is te verwachten, dat de Oostelijke wind in onze omgeving nog genoeg koude zal aan voeren om de temperatuur tijdens perioden van opklaring, in den nacht onder het vries punt te doen dalen. WEERBERICHT Hoogste barometers!. 780.8 te Myggbukta Oost-Groenland. Laagste 740.1 te Brest. Verwacht tot den avond van 29 Febr.: Meest matige Oostelijke tot Noordooste lijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, wellicht met eenige neerslag, des nachts temperatuur om het vriespunt, overdag weinig verandering in temperatuur. Zon op: Zon onder: 29 Februari 6.50 5.36 Eerste kwartier 9.48. Barometers tand van hedenmiddag 2 unit'.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3