KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Zaterdag 29 Febr. 11,05—1^20 London Regional; 11,20—12,20 Keulen; 12,2(^-1,20 Droitwidh; 1,20—2,20 Brussel t( Vlaams)2,20-6,20 Droitwich; 6,20—6,50 diversen; 6,50—7,50 London Regional; 7,50—8,20 Brussel (Vlaams); 8,20—9,05 Brussel (Frans); 9,05—9,50 Droitwklh 9,50—10,40 Brusssel (Vlaams); 10,40—12 Droit widh. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 29 Februari: HILVERSUM] I (1875 M|.) 8 VARA (gram. VPRO 10 morgenWijdingi; 10,15 VARA voor de fabriek; 12 gramofiop/n; 1,15 or gelspel; 2 strijkkwartet; 2,30 lezing; 2,45 gramofoon; 3,10 filmpraatje; 3,30 orkest; 4,85 lezing; 4,50 orkest; 5,40 letterkundig dverzkht; 6 orgel; 6,30 ^esperanto;~7T15 hoorspel; 8 bonte avond. 7 HILVERSUM II (301,5 M.)KRO 8 don eert, enz.; 10 gramofoon; 10,30 voor de ïabriek; 11 gramofoon; 11,30 pastoor Perquin; 12,15 gramofoon; 1 lorkest; 2 voor de jeugd; 2,30 sport; 3 kinderuurtje; 4,15 gramofoon; 4,45 concert; 6,20 week overzicht; 7,35 muzieklessen; 7,35 licht bakens; 8 nieuws en gramofoon; 8,30 borxert; 9 gramofoon enz.; 9,25 Horlgiaar- scfoe omroep; 10,20 nieuws; 11,15—12,00 gramofoon. stel van den commandant van (het esca drille, kapitein Verheegen, bijna lood recht neergevallen. Kapitein Verhaegien slaagde er niet in van zijn valscherm ge bruik te maken en was op slag dood. Tusschen Brussel en Mechelen is een tweede ongeluk (geschied, waarbij twee officieren het leven verloren. Zij waren eenige minuten tevoren met een foto grafische opdracht te Evere opjgiestegen en. bevonden zich op ongeveer 1000 meter hoogte, toen een van de kleine vleugfets van het toestel afbrak. Ook deze vliegers konden geen gebruik maken van hun valschermen. Hun lijken waren vreese- lijk vèrminkt. Brand aan boord In een deel van de lading copra a-ar?, boord van het Duitsche stoomschip Gnei- senau van de Hamburg-Japan lijn, dat zijn eerste reis deed, is dicht bij Sin gapore braind ontdekt. Ofschoon zich veel mok ontwikkelde, bleVen de 480 passagiers hun kalmte be waren en de kapitein liet de 'muziek aan dek spelen. Het .geheele personeel dat gjemist kon worden heeft het viuiur bestreden 'dat ha 3 <u<ur bedwongen werd. Locomotief zonder bediening Op de locomotief van een trein naar Abeerdeen (Schotland) is bij het station Gler.eagles een zelden voorkomend ion- geluk gebeurd. Bij het hanteeren van een stang voor de fitoomregeling brak deze af en de stoom in de cabine ont snapte zoodat de machinaist zijn even wicht verloor en van de machine |op den weg werd geslingerd. De stoker wist ten koste van ernstige brandwonden den stoomregelaar af te sluiten en den trein tot stilstand te brengen. Toen de conducteurs hem vonden lag ook deze man, bewusteloos van pijn in de cabine. Machinist en stoker zijn in kritieken toe stand naar een ziekenhuis gebracht. Uit Aberdeen is ander personeel den trein komen ophalen. VERSCHILLENDE BERICHTEN Aangehouden In den nacht van 24 op 25 Januari 1.1. werd in een bazar te Terneuzen uit gebroken en werden uit een der maga zijnen een belangrijke hoeveelheid mars kramergoederen ontvreemd. Een destijds door de politie ingesteld onderzoek had geen resultaat. Thans is een zekere B. P., afkomstig uit Zutphen, koopman, ,door de marechaussee te Sluis aange houden, terwijl in Zierikzee zekere J. H. L., 36 jaar, afkomstig uit 's-Hage, thans zwervende, werd aangehouden als verdacht van den diefstal met braak te hebben gepleegd. Beiden zijn ter beschik king van de Justitie te Middelburg ge steld. Auto gekraakt Op den ombewiaakten overweg aan den Haarweg tusschen A p e 1 d o o r ir en Beek bergen is een zeer ernstig ongeluk ge beurd, Waarbij de heer H. Nieowenhuis, chauffeur van een vrachtauto, icxml het leven is gekomen. Zijn lauto werd geheel versplinterd. Een locaaltrein uit Apeldoorn passeer de den onbewaakten overweg aan den Haarwieg. Op hetzelfde moment naderde uit de richting Apeldoorn de vrachtauto bestuurd door de ruim dertigjarige Nieu- werlhuis. De auto werd in de flank ge grepen en over een afstand van. onge veer 170 mieter tot den volgenden onbe waakten overweg meegesleurd. Eerst toen kWami de trein, waarvan de locomotief ontspoorde, tot stilstand. De cabine van den wiagen was op het middengedeelte van de locioim|oitief terecht gekomen, terwijl de laadbak ver daar buiten «uitstak. Zoodoend© werd een twee tal telegraafpalen vernield, iwiaarcloor het telegraaf verkeer tusschen de stations onderling werd verbroken. Het lijk van den onherkenbaar ver minkten Nieuwenhoïis werd onder den derden wagon gevonden. De doioid moet onmiddellijk Zijn ingetreden. Drie woningen verbrand Gistermiddag is te U den hout bij Tilburg een grootte brand luiitgebroken drie woningen zijn mot den grond gelijk gemaakt. De woningen waren bewqqnd door de families Broeders, Weytens en Jansen. Zij waren het eigendom1 van de familie Jansen. Doordat de huizen met riet gedekt wiaren, ontstond er een gnop- te vonkenregen. Er is van den inboedel zoo goed als niets gerea. Een tragische bijzonderheid is, dat mej. Van te Laak, die tegenover de brandende huizen wloont, bij; het zien van den brand een toeval kreeg. Vojqr haar leven Wordt gevreesd. De inboedel der familie Broeders stond ingepakt oimi nahr Tilburg te worden ver zonden, waar de familie zich eerlang 'wilde vestigen. De familie was tijdens den brand niet thuis. Koeien uit de weide gestolen De recherche te Den Bosch heeft op de veemarkt aldaar opgespoord en in beslag genomen drie koeien, welke te Hoofddorp (Haarlemmermeer) in den nacht van 25 op 26 Februari uit een weide zijin igestolen. De politie te Hoofddorp, die ver moedde dat de koeien op de veemarkt in Den Bosch zouden komen, waarschuw den de recherche aldaar. De beesten werden door een zekeren B. uit Oude Wetering aan twee boeren voor f 145 per stuk verkocht. Daarna was B. met een vrachtauto naar Hoofddorp vertrok ken. B. is bij aankomst in Hoofddorp door de politie gearresteerd. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. In het artikel over de Jeugdluchtvaartclubs is het adres van den heer Blanson Henkemans verkeerd op gegeven. Het luidt: Oude Haven D 496. Het feit dat we hier zoo ongeveer bij het toppunt van het uilgangsseizoen aangeland schijnen te zijn (want er gaat tegenwoordig wel haast geen avond voor bij dat men in ons „stille" stadje zich niet op een of andere wijze diverteeren kan) zal wel oorzaak zijn geweest dat de Tweede uitvoering van „Rust Roest", Donderdagavond in de Concertzaal ge geven, maar in die mate was bezocht dat slechts van een matig bezette zaal gesproken kon worden. Jammer voor leider, uitvoerenden en medewerkenden, want ook nu kon de vereeniging op een mooi geslaagide uitvtoerinig terug zien, welke in een vlot tempo werd af gewerkt en die bij de aanwezigen, ge hoord het telkens opklinkende gulle ap plaus, zeer in den smaak viel. De in deeling van het programma: voor de helft Rhytmisc'h en voor de helft Gymnastisch zal hier ook wel in ruime mate hebben bijgedragen, terwijl bovendien de lengte van elk nummer afzonderlijk van dien aard was dat dit steeds de volle aan dacht kon hebben.... en ook had. Evenals bij de eerste opvoering droeg ook nu de opvoering van „Een bos- sprookje" de eerepalm weg, wat even wel aan de prestaties bij het overige deel van het programma niets afdoet. Ook nu waren uitvoering, aankleeding, regie en belichting af! Het strijkje echter was niet altijd 100 pet. safe. Alles bijeengenomen was (het weer een goede en kunstzinnige gymnastiekavond en we hopen dat „Rust Roest" nog vele dergelijke zal mogen geven, zoowel in het belang van haarzelf als in dat van de lichamelijke opvoeding in 't algemeen. Donderdagavond kwamen in de raad zaal, op uitnoodiging van den burgemees ter, een aantal burgers en êén burgeres bijeen, welke vergadering een voortzet ting was van Öe bijeenkomst van vorige week, toen daar de eerste plannen wer den besproken voor het houden van een luchtbesehermingsoefening, boven Zeeland en West-Noord-Brabant op een nader te bepalen dag in April. De burgemeester, Jhr. Boeije, leidde deze vergadering. Z.E.A. deelde o.m. mede, dat het in de bedoeling ligt in April, op 'n Zater dag, twee oefeningen te houden, eén in den namiddag en één 's avonds na 10 uur. De nadruk werd gelegd op 't feit, dat aan deze tuchtoefeningen geen mi litair belang ten grondslag ligt, maar zuiver en alleen bescherming van de burgerbevolking in tijden van gevaar. Voorloopig draagt deze beweging een vrijwillig karakter, zooals is bepaald bij het 6 Augustus 1935 aangenomen wets ontwerp, dat aan de burgemeesters zeer groote bevoegdheid toekent voor het ne men van de noodige maatregelen. De gemeenten worden naar den graad der gevaren, waaraan zij blootgesteld kunnen worden, verdeeld in klassen. In dien de uitvoering van de maatregelen t.a.v. de organisatie van de bescherming van dc bevolking tegen luchtgevaar, den minister niet voldoende voorkomt, kan door of namens de minister daarin worden voorzien. De bedoeling is dat de luchtbescher ming in afzonderlijke (handen komt. De heer P. Verbeek is als hoofd van deze dienst aangewezen. Deze zette de bedoeling en het wezen van dezen dienst daarop uitvoerig uiteen. Het is een or ganisatie als 't Roode Kruis. Beide zijn noodig met het oog op den internatio nalen toestand. Dal deze gespannen is, blijkt dag aan dafe) uit de krant. Verschillende diensten moeten georga niseerd worden en daarvoor leiders aan gewezen, wat staande deze bijeenkomst geschiedde. Zoo worden geconstitueerd een voor- lichtings- en propagandadienst; een lucht wachtdienst; radio-fuisterposten; waar- schuwings- en alarmeeringsdiensten; ver- duisteringsdienst; politie versterkt met de burgerwacht; diverse hulpdiensten; ge neeskundige dienst en brandweer. Voor 13 Maart moeten de verschil lende diensten hun lijst met namen en secondanten inleveren. Op 25 Maart vindt, zooals bekend een propaganda-avond plaats, waar alles nog eens extra zal worden belicht. De burgemeester sloot deze vergadering met dank voor de opkomst en de be reidwilligheid deel te nemen aan de diverse diensten. BURGH. De landbouwv-ereen. C. et C. hield Dinsdagavond de vergadering, waar in Ir. Koopman uit Zierikzee zijn aange- digde lezing; hield over: Korrelmais en Zoete Lupinen. Alvorens het woord werd verleend aan de spreker werden (na Ihet welkom van de voorzitter eerst ,nog een paar (huishoudelijke zaken afgehandeld, ,o.a. ballotage van 5 nieuwe leden, die allen werden toegelaten. De Voorzitter (hield ter inleiding van den spreker een korte beschouwing over 'het gebruik van diuirgTond vroeger en (nu. Vervolgens was het woord aan Ir. Koop man. die meedeelde, dat hij ook iets zou zegjgon over een gewas, dat tegenwoordig bok in Ihet teeken der belangstel] inigi sta,at, n.l. de Sojaboon en, «al verwacJht hij daarvan voor ons land niet zoo heel veel, zoolang de opbrengsten zoo 'laag zijn, n.l. 1000—1500 kg. per Ih.a. Wel is bos dimaat geschikt voor de cultuur, daar ons land op dezelfde breedte ligt als Markts joerije het land waar de soja- boonen het meest gekweekt worden. Wel worden ier hier en daar in ons land proeven genomen. Eenijgie soorten soja boon-en had hij' ter kennismaking meegje- bradht, waarbij1 'bleek, dat er zeer groote variatie js in dit gewas. Hierna deelde hij een en ander mee over de lupinen, een gewas, dat in onze omgeving; beter bekend is. Hij zei. dat de Cultuur reeds io,ud is, [ml. omstreeks 1740 rgeds in Duitsclhla-nd en wellicht niet veel later in ons land. Het eerst zijn de witte lupinen verbouwd, daar na de gele, die lagere eiscthen aan de grond stellen en daarom grooiter lopgang maaken. dan de witte. De blauwe lupine stelt zijn eisdh'en iets hooger dan de g;ele, doch lqger dan de witte. De witte (geeft een Ihooge opbrengst, terwijl de peulen niet openspringen. Een bezwaar van de lupinen was, dat het hooge gehalte aan z.g.n. bitterstoffen, die voor de dieren bij veelvuldig gebruik schadelijk zijn. Een igroote vp-ouuifgiang was het daarom, dat de zoete lupinen (uit de bittere zijn 'gehaald. Vroeger had men er ook reeds naar gezocht, doch het is aan Prof. Bauer in Duitschland gelukt een methode te vinden om in korten tijd een zeer jgrooit aantal zaden op bitterstof te onder zoeken. (Met enkele proefjes liet de in leider aien, dat in sommige zaden 'van deze bitterstof zit. De zoete lupine opent voor de zand gronden gproote mogelijkheden, vooral in verband met het vee, dat op duin wei landen wordt gehouden. De zoete lupine heeft ongeveer dezelfde eigenschappen als de bittere. De zo'ete gele lupine be vat 440/o eiwit, tegenover de erwt 20— 25 bovendien bevat deze lupine nog 4,4 o/0 'nU,w vet, tegenover de erwt 1,1 De witte heelt 37 o/0 eiwit en 8—12 0/0 vet, deze wordt misschien de vervang ster van de sojaboon. De witte stelt evenwel hoogere eischen en kan niet op de minder goede zandgronden wpirden verbouwd, dochl de opbrengst is veel hooger dan van de gele, n.l. resp. 4800 kg. en 1480 kgj. Zoete witte lupinen zijn er nog niet in ,ons land, doch zullen wellicht 'dit jaar in onze omgeving uit gezaaid worden. Na de pauze beantwoorde de heer Koopman enkele vragen betreffende wit te lupinen en -gin|g| vervolgens over tot een bespreking van de korrelmais, een gewas, dat naar zijn meenimg een groote toekomst heeft. Hij wil zooveel mogelijk' meewerken aan proeven, waar voor hj'ij' het zaad gratis beschikbaar stelt. Op zijn selec'tiebedrijf heeft hij de vo rige zomer 25 soorten geteeld, daarbij verschillende afstandsproeven nemende. We moeten zaaizaad nemen van een ras, dat in ons land rij'p wordt. De Mecklen- biurger is wel de voornaamste en rijpt vroeg. Ook het ras dopr de Ned. Heide- Maatschappij', dal een groote opbrengst heeft, is uitstékend, al rijpt het wat later. Daarnaast (hebben we als beproe- vingswaardige soorten nog Blanc des Lamdes en North Western Dent. De zaaitijd valt voor onze omgeving; wel licht rofnd 15 April. Gemiddeld dienen 7 8 planten per M3. te komen. Er zijn verschillende zaaimethoden. Er moet niet te ruim met stikstof worden be mest b.v. 100 k.g. Ammonsalpeter per gemel. We moeten zoo laat mplgplijk oogsten en de kolven dofor en door droog laten worden. Drogen is bij maisCultuur het zwakke punt. De opbrengst kan hoog zijn, op het proefveld bij Ir. Koopman liepen de opbrengsten van 6000—8000 k.g. per Ihi.a. Voor het telen van zaai zaad moeten we er rekening mee houden dat de mais een kruisstuiv'er is. De harde maissoorten zijn voor ons land het meest geschikt. Bij het zaaien moeten we het zaad vaak met menie behandelen, vqor de kraaien. Ook bij Ihet oogsten hebben we last van de vogels, omdat we de kolven zoo rijp mogelijk moeten laten, worden, daar er anders schimmel optreedt. Na nog enkele mededeel injgen omtrent onderhoud en dorschen, eindigde de heer Koopman zijri zeer actueele en belang wekkende inleiding. De voorzitter dankte hern dan ook hartelijk voor hetgeen h'ij de aanwerigen dezen avond had mee gedeeld. Ter kennismaking had Ir. Koop man een 25 soorten mods,, 7 soorten spja- boonen ien 5 soioirten lupinen meegebracht, terwijl (hij met kwistige 'hand van deze géwasssen kleine hoeveelheden zaad aan de aanwezigen uitreikte, om er kleine proeven mee te nemen. ELKERZEE. In de raadsvergadering van Dinsdag heeft wethouder Padmos de wensch uitgesproken, dat het den burgemeester gegeven moge zijn, ook bij de begrooting voor 1937 met een voor stel tot belasting verlaging te kun nen komen. ZONNEMAIRE. Dc Woensdag ^éhouden jaarvergadering van de afdeeling Zon- nemaire van het Groene Kruis werd bij gewoond door het vialtall%« bestuur en 28 gewone leden, benevens den g;enees- kuinidige-adviseur, dr. W. H. Ittmann van Brouwershaven. Voorzitter is burgemees ter Roel Vink. Uit het jaarverslag blijkt, dat met be trekking tot de wijkverpleging zijn afge legd 1696 bezoeken in 49 (gjezinnen, 7 kraamvrouwen zijn verpleegd, terwijl zui gelingen verzorging 136 bezoeken aan 17 zuigelingen noodig maakte. Voior de t.b.c.- bestrijding werden in 2 gezinnen 18 be zoeken afgeleg|d. 62 artikelen werden uit hot magazijn, in bruikleen gegeven. Zuster van Zijp van Kerkwerve nam de ver pleging waar gedurende de vadanties van zuster vain An del. Groene Kruisrekening: ontv. f 708,85, uitgaaf f 593,86, jgfaedi stolt f 114,99. T.b.'C'.-bestrijding: ontvangst f 387,74, Uitgaaf f 283,50, (gloed slpt f 104,24. De schuld, welke ruist op het magazijn is ma j-aarlijksclhe aflossingen terugge bracht tolt f 100,—- De (heer C. van Feli-us, rapporteur der commissie tot nazien der rekeningen, adviseerde tot 'goedkeurirjg, wat onder dankzegging voor beheer en rapport ge beurde. Voor bet nazien der eerstvolgen de rekening werden uiHgenoodigd (de Ihee- ren A. Ganzeman, D. Telle en L. C. de Wilde. Het bestulur stelt voor het salaris der SSuster met f 100 te verlagen-, voiorloppitgi voor 1 jaar. Dat beteekent vootr de af deeling ZoTinemaire een verlichtimjgj v-an 3/io X f '100 =1 f 30. Verschillende be stuursleden- bepleitten de noodzakelijk heid van deze vermindering. De meentalg der leden is verdeeld, Dhr. A. van Alm- k'erk Jaspz. verklaart zich in verband met de prestaties van- de zuster en haar tamelijk' (hooge huur voor haindhavintg van het (huidige salaris. Dhr. C. van Felius adit de verlagiinjg; niet onbillijk, gezien de tijdsomstandigheden. Het bestuiuurs- voorstel wordt aangenomen met 24 st. tegen 5 en 1 blanco*. Twee der 3 aangesloten afdeelin(g|en hebben thans de verlagiflg van het salaris aangenomen; dit wordt voor 1936 dus teruggebracht tot f 1700,—. Groene KnuisbegroOtin|g' in pintvabg en uitgaaf f 697,81, met een post van on voorzien1 a f ,100,48. Idem t.b.c'.-'begrootingj in ontvjang en (Uitgaaf f 348,14 ©n onvioorzien| f 7,88. Mej. Dr. K. J. Hoc'ke Hoogenboom, aan de beurt van aftreding als penminjg- meesteres, wordt bij acclamatie herko zen. De afvaardiging) naar de algemeene vergadering- van de Prov. Ver., welke dit jaar te Zierikzee wordt gehouden, laat men over aan het bestulur. Bij de rondvraag vestifet dhr. J. Kik de aandacht op de geringe opbrengst der laatste Emmabloem-Collec'te. Getracht zal worden deze inkomsten op te voeren. Aan zuster van Andel is bereids het verzoek gericht, zich dit jaar met den verkoop te willen belasten. Tot slot: in de maand Maart dr. Hoor weg luit te noodig©n voor het houden van een lezing Voor de leden. DREISCHOR. De vastgestelde kiezers lijst 1936-'37 in onze gemeente beva;t 663 'kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 656 voor de Provinciale Staten en 649 voor den Gemeenteraad. NIEUWERKERK. Alhier is met «aanvan kelijk 28 leden opgericht een Damclub. Het bestuur bestaat uit de heeren: L. J. Dijkimian, voiorzitter; S. Overbeeke, sec'r-; J. J. van Zweden, 2e sec'r.; I. C. van der Male, penningm. De bijeenkomst heeft iederen Woens dagavond in de Bewaarschool plaats. Woensdagavond gaf de Zangyer- eeniging Con Aintor e", in „De Mee- baal", onder leiding van haren Directeur de heer C. A. Swenne, haar eerste uit voering. De zaal iwas eivol. De vjojorz. dhr. Johs. vian Dijke, opende de bijeen komst imlet een hartelijk iwielkoim aan de vele aan'wlezigen. Hij imémoreerde hoe in het begin de vereeniging gesukkeld heeft met het engageeren van een directeur door het heengaan v-an de heer Beije. Thans iz'ijn zij zoo gelukkig een emineme directeur te bezitten in dhr. Swenne. Hij hoopt dat deZe vele jaren de leiding van het koor inlag hebben. Hierna Werden een vijftal zangnummers en soli's op verdienstelijke wijze uitge voerd. Na een dramia „De armé van Geest", wiat heel mooi werd weergege ven, volgden nofë! eenige zangnummers. Tijdens de paiïzie werd een verloting gehouden 'ten bate van de kas. De loten a 5 cenlt per stuk gingen vlug van de hand. Verloot werd oen Radiotoestel. De (gelukkige) winnaar dhr. J. Folmer kon z'n prijs in ontvangst nemen (Radiopun tenslijper). Na weer eenige zarjanummers volgde een tooneelspel „De dodhter van den Por tier". Dit stuk Werd zeer vlot gespeeld- Spelers en speelsftei's hadden eer van hun Wierk. Tolt slot iv|o|lgden nog een vier tal zangnumlmlers. Op verzoek zong mej. Sutherland nog eenigo so li waarvoor zij een Welverdiend applaus ontving. De heer Swenne bracht daarna z'n dank aan allo aanwezigen. Hij hoopte een volgend jaar nog imeer zangnummers te kunnen geven. De heer Eveleens dankte naim'ens het publiek den heer Slwenne, den voorzitter en hel geheele koor, in het bijzonder de soliste imej. Sutherland, voor dezen moioien avond. Hij hoopte dat hdt koor de heer SWenne als directeur hoog in eerej 'Zal hpuden en da|t het steeds gedachtig zal zijn „Con Amiore". De voorzitter sloot daarop de bijeen komst imlet een Iwjqord ivan dank aan alle belangstellenden, hen opwekkend lid of donateur te Worden. SCFERPENISSE. Aan belanghebbenden wiordt medegedeeld idat in de week van 2 tJ/iim 6 Maart aan het Hulppostkantqor wederom' ouderdomsrente wordt uitbe taald. Werd vorige Week jmelding gemaakt van een kipei van 96 grann, thans heeft., de wied. C- v. As op W'esfkerke een ei geraapt van 1 ons. Binnenkort Zal aan de steuntrekkers vanwege het Crisis-Gomité een bedeellng plaats hebben van kolen, schoenen, linnen en ondergoederen. ST.-MAARTENSDIJK. Woensdagavond werd in. de zaal van hotel „De Gouden Leeuw'' alhier vanwege 'het Nutsdeparte- ment igegjeven de film „The world moves on" (hel leven gaat verder). Korten tijd geleden (gaven wij reeds een klorten inhopjd van dezen klankfilm. Het geheel g|ai een afschrikwekkend beeld van de wreedheden van den oorlog in de naaste toekomst. Vliegmachines, oefenende jeulgd, troe pen, enz. Voor de vertooning werd als toejgift ge|gleven een reclameff'ilm voor van Hou ten en „Het Aethersdhip" dat ons een en (ander te izien igalf betreffende Jde radio- aangelegenheden der Philips fabrieken. De film „The world moves pu," werd mat groote spanning- gevolgd. Hel ge heel heeft op de verga der ir(g grooten indruk gemaakt. De heer Brevet dankte het Hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van het Algemeen, die het mogelijk gemaalkl (had een deig-elyke film ook h'ier te kunnen zien.' OUD-VOSMEER. Verslag der vergade ring v-an de Ant.-Rev. Kiesvereeniging ge houden in de Scheel ptet den Bijbel. Op deize jaarvergadering wérden de verslagen geleverd door secretaris en penningmeester. Hieruit bleek, dat de gang van zaken in de Vereen, goed is en dalfc de fin. -toestand tamelijk zwiak is. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de h.h. Anth. Bevelander en A. F. Pollie, met gropte meerderheid herkozen. Vervolgens hield dhr. Tojornstra een referaat over „Calvinisme en Staatkunde", wiaarover nog eenigen tijd van gedachten Wérd gewisseld. Na afdoening Van de (huishoudelijke aan gelegenheden sloot de voorzitter de ver gadering. ST.-ANNALAND. De im'uziekvereeniging „Acéelerando" heeft besloten pp Hemel vaartsdag deel te nemen aan het te Din- teloord te ihpuden /muziekconcours. De vereeniging Zal daar moéten uitkomen in de eerste -afdeeling. THOLEN. Vergadering van de aandeel houders der N.V. Weegbrug „De Een dracht", op Woensdag 26 dezer. Uit het verslag van den secr.-penningm. bleek, dalt in 1935 wias ontviangen f743,15 en uitgegeven f691,95, batig saldo f51,20. Op de Wéegbrug werd in 1935 gewogen 3.457.804 k.g. suikerbieten, 309.746 k.g. pulp, 2.603.779 diversen en 260 stuks vee. Na 'ttwée jaar bijbetaling van f 15 per aandeel is de nieu-we wegbrug vrij, zéo- da)t over 1935 reeds f 1 per aandeel is uitgekeerd kunnen Worden. Dus yrij van interest staat de financieele toestand der brug er Weer goed ïvqot. De N..V telt momenteel 30 leden. De samenstelling van hét bestuur bleef onveranderd. STAVENISSE. Iin tegenwoordigheid van het' college van burgemeester en iw-ethqu- ders en het bestuur vian den Nieu'wén Polder annex Stavenisse, {Wérd (Woensdag middag j.l. door een vertegenlw(o;ordiger vian de N.V. Appara'tenfabriek te Breda, op het terrein van de hafstede van dhr. C. Steendijk Mz„ een demonstratie ge geven mét het schuimbrandblusch appa raat „SaVial". De demonstratie, w'aaruit wel bleek, dot het .apparaat aan alle te stellen eischen ruimschoots ivpfldoet, Werd mét igroote be langstelling gevolgd. LANDBOUW EN VEETEELT Steun aan de rundveehouderij De nadere regeling De minister van landbouw heeft vast gesteld, dat uit het landbouwcrisisfonds aan de georganiseerd en, aangesloten bij een der landbouwcrisisorganisaties, een bedrag van 25 gulden, 40 gulden of 50 gulden zal worden uitgekeerd overeen komstig de bepalingen van het reglement steun aan de rundveehouderij. In dit reg lement wordt bepaald, dat de georgani seerde, wiens beroep bestaat uit net voor eigen rekening uitoefenen van akkerbouw,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2