Uit Stad en Provincie FEUILLETON HET GEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Vrijdag 28 Fcbr. 11,05-12,05 Lon don Regional', 12,05—1,20 Droitwidh; 1,20 2,20 Brussel (Vlaams); 2,20—6.20 London Regional; 0,20—6,50 Diversen; 6,50—8,20 Brussel (Vlaams); 8,20—9,20 Droitwidh; 9,20—10,50 Brussel (Vlaams); 10,50—12,00 Droitwidh. RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 28 Februari: HILVERSUM I (1875 M.) 8 VARA gramofoon10 VPRO mongeirwijdjng; 10,30 voor de ihiuisvromvVARA 11 gram.; 12 AVRO coffljciert; 2 lezeng; 2,30 concert 4,05 VARA gramofoon; 5 na schooltijd; 5.,30 concert; 6 sport; 6,10 concert; 7 esperanto; 7,20 gramofoon; 7,50 nieuws; 8 VPRO j'ubileumnvond; 11 VARA gram.; 11,30 idem. HILVERSUM II (301,5 M.) NCRV 8 schriftlezing; 8,15 'gramofoon; io,30 mor gendienst; 11 cello-recital; 12,15 gram.; 12,80 concert; 2 gramoïoim2,30 Chr. lectuur; 3 zang; 4 concert; 5 zarjg; 5,30 muziek en declamatie; 6,30 tuinbouw - praatje; ;£- 7,15 r adiorqportage; 8 nieuws; 8,05 oratorium „Paiuius"; 10,30 nieuws; 10,35 gramofoon. Na de aanrijding heeft hij zijn wagen naar een carosseriefabriek te Apeldoorn gebracht, welke in de nabijheid van zijn woning is gelegen. Met een tai heeft hij zich vervolgens naar het ziekenhuis te Arnhem begeven teneinde zijn won den te laten verbinden. Vermoedelijk zal hij een zijner oogen moeten missen. De auto is door de politie in de bewuste carosseriefabriek in beslag genomen. Overboord geslagen en verdronken Aan boord van Hr. Ms. onderzeeboot O 15, welke oefeningen hield ter hoogte van Callandsoog, is door onbekende oorzaak de kwartiermeester G. A. Bos- sers overboord geslagen. Zoodra men ontdekte, dat Bossers zich niet meer aan boord bevond, heeft men alles in het werk gesteld den vermiste terug te vinden. Zoo hebben aan deze hulppogin gen deelgenomen Hr. Ms. Z 7, Z 8, G 16, de Nautilus, de sleepboot Utrecht en vier onderzeebooten en verschillende watervliegtuigen, alles echter zonder eenig resultaat. De kwartiermeester is gehuwd en vader van twee kinderen. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen zal door het Zierikzeesch Strijkor- k e s t en het Harmoniegezelsehap Kunst en Eer op Zondag 8 Maart aanstaande een gecombineerd concert worden gege ven in hotel Juliana. Daar het aantal Donateurs dier ver- eenigingen voortdurend is afgenomen is het toe te juichen dat dit Concert te zamen wordt gegeven, wat aan het be zoek alsdan ten goede komt. Het pro gramma is samengesteld uit de mooiste nummers en waar beide vereenigingen hunne sporen hebben verdiend, bevelen wij deze in de belangstelling van onze ingezetenen aan. Wij vernemen ook dat „Kunst en Eer" het plan heeft dezen zo mei op enkele Zaterdagavonden van 10 tot 11 ure te concerteeren |op de tent, waarmede vorig jaar reeds een proef is genomen. Dit heeft veel in stemming (gevonden, waarom is beslo ten dit te herhalen. Aanvulling van het aantal donateurs is echter dringend noo- dig. Wij noodden ken, die nog geen donateur zijn uit, zich daartoe aan te melden. Ook heeft „Kunst en Eer" behoefte aan werkende leden, waartoe een op wekking wordt gedaan en serieuze can- didaten gaarne worden aangenomen. Het is ons aangenaam te kunnen mededeelen, dat Donderdag 5 Maart a.s. Kansen zijn alleen nut als als wij munten. Ze hebben ze gebruiken. Een geheimzinnig verhaal door AGATHA CHRISTIE IC (Nadruk verboden) „Ik probeerde hem te genezen van de gdachte dat hijf Onze Lieve Heer is. Maar dat is onbegonnen! werk. Ik denk dat de Coorte's geen goeden invloed op hem gehad hebben. Maq Donald is echt iemand oimi geen steek te geven zelfs niet ©rn de grootste sboiomlwials diq ooit bestaan heeft. Wait is lady Conté ©oor iemand?" Lord Caterham dacht na ;oiver deze vraag. „Vrij wiel ZOioiais ik (m'e mleviiouw Sid- dons voorstel", zei hij eindelijk. „Ik ver moed dat ze veel Iheeft gedaan aan di lettanten tooneel. Ik hoorde dat ze erg in de war is gebracht door die wekker- geschiedenis". „Welke wiekkergesehiedenis „Tredwell heeft het me juist verteld. Het schijnt dat de logé's juist een grap wilden uithalen. Ze hadden een massa Wekkers gekocht en verborgen die op allerlei plaatsen in de kamer van dien in het Vereenigingsgebouw van de N.H.G. een Luchtvaartavond gehouden zal worden, uitgaande van de afd. Schouwen- Duiveland der Zeeuwsche Luchtvaart. Als sprekers zullen dien avond fun- geeren de heeren D r. S. Smeding, directeur y. d. Middelburgsche Courant en W. C. van V e e n e n d a a 1, gezag voerder der K.L.M.-j die een voordracht zal houden over het leven der vliegers. Dr. Smeding zal een fraaie serie zelf vervaardigde lantaarnplaten, de Zeeland- lijn betreffende. o.p (hetdoek projec- teeren, terwijl 'hoogstwaarschijnlijk de nieuwe K.L.M.-film ook vertoond zal worden. Om, zoo mogelijk, iedereen in de ge legenheid te stellen deze avond bij te women, is de entréeprijs- zoo laag mo gelijk gehouden, zoodat wij hopen en verwachten op een volle zaal en veel belangstelling. Met het oog op de be perkte ruimte wordt men verzocht zich zoo spoedig mogelijk van plaatskaarten te voorzien bij den heer J. E. van den Broek, Kraanplein. De Vrijz. Jongerenband, tafd. Zie- rilczee, zal Zondagavond in (het N.H. Ver eenigingsgebouw in 't Vrije een le eken - spel, getiteld „Job" opvoeren, een wfij- dingsspel van strijd en bevrijding, wlaar- voor 'wie graag cle belangstelling vragen van hen, die de opvoering vaia dergelijke spelen en het 'Werk der V.CJ.B. op prijs stellen. De Kweekschoolavond Geheel uitverkochte zaal Ouver tures op rijm Goede muziek en zang Aardig tooneelstuk Gezellig samenzijn De laatste kweekavond Geheel gevuld was Dinsdagavond de groote bovenzaal van het „Huis v. Nas sau", toen de voorzitter, dhr. A. J. Bra- venboer, met een hartelijk welkomst woord de Kweekschoolavond opende, waarbij hij zijn vreugde uitsprak over de graote belangstelling, waaruit (hij de conclusie trok, dat de avonden als deze nog steeds zeer in de smaak vallen, al moest deze in vele opzichten van haar voorgangsters afwijken. In verband met het feit, dat deze misschien de laatste Kweekschoolavond zal zijn, ontboezemde de voorzitter ver volgens zijn gevoelens in een toepasselijk stuk poëzie, getiteld „De Zwanenzang op het Kweekschooiavondje", dat hoewel zeer rijk aan tranen, bij de aanwezigen zeer in den smaak viel en vaak de bekende, (hoewel nog steeds niet ont- dekle), lachspieren in bewegirjgj bracht. Hetzelfde kan gezegd worden van het geen de heer Pik, hoewel minder tranen- rijk dan het voorafgaande, vervolgens naar voren bracht. In een geestig A B C» rijm liet de Directeur hierin de diverse Kweeksehoolavonden de revue passee- ren, waarbij de leerlingen en af en toe ook de aanwezigen uit volle borst de bekende „schlagers" meezon gen. De stemming kwam er hierdoor wel in! Hierna was het muzikale en vocale gedeelte van het programma aan de beurt, waarvan het eerste werd verzorgd door het Kweekschoolorkestje (piano, violen, bas en fluit) en het tweede door (Mej. W. Pik en de heer L. de Roo. Het orkestje boekte vooral succes in het Menuet van Beethoven en de potpourri van Oud-Hollandsche Boerendansen, het zangduo met de (heel aardige) Kront- jorngliedjes, Sannie Brandt, (het bekende „Beelden uit mijn kinderjaren", terwijl de solo van dhr. de Roo: „Si vous l'aviez compris" zeer verdiend ook met een hartelijk applaus beloond werd. Het woord was hierna aan de tooneel- spelers voor de „clou" van den avond: de opvoering van de klucht in 3- be drijven „Samsoin en Moot do;en aan boksen". Het bleek al gauw dat met de keuze van dit stuk een gelukkige greep gedaan was, want al direct zaten de aanwezi gen in de ziorjgen van Samson en Moot, „2 zonen van het oude volk", die op het oogenblik dat het stuk aanving op de keien zaten, tot het gelukkig toeval in den vorm van een oud heertje (even- Wiade. En toen stierf die arme kerel 'ztoiqals je toleet. En dat Imiaakte bet geval eenigszins beroerd". Bundie knikte. „Tredwiell beeft nog iets anders, wat vrij raar is over die wekkers verteld", vervolgde lord Caterham, die 'zicb nu uitstekend amuseerde. „Het schijnt d?l iemiamd ze bij elkaar gezncbt heeft en ze op een rijtje iop den schoorsteen heeft gezet, nadat de arm'e kerel gestorven ■was". i „En Waarolmi niet?" izJei Bundie. „Dat vind ik ook", 'zei loird Caterbainl. „Maar daar is klaarblijkelijk nogal druk te over gemaakt. Niemand Iwilde beken nen dat bij het gedaan bad. Alle be dienden werden ondervraagd en de'den een eed, dat zij' die lamme dingen niet aangeraakt hadden. Het was dan oiok nogal een gebeimzlinimge z'aak. En toen bij' de lijkschouwing stelde de lijkschou wer vragen en je weet boe moeilijk het is menscben van dien 'stand iets aan het verstand te brengen". „Absoluut oiirmloigelijk", gaf Bundie toe. „Natuurlijk", zei lord Caterham, „is bet erg moeilijk er naderhand achter te ko,- rnen. Ik begreep alles iwat Tredwell ver telde maar half. Tusscben twiee haakjes, Bundle, bet jongmensch is in jouw ka mer gestorven". Bundie trok een loei ijk gezicht „Waarom' imloet men in mijn kalmer als de beide sjacheraars als type uitste kend uitgebeeld) hun te hulp kwam en het zoo beschikte dat beide, die in den aanvang niet wisten waar onderdak te bekomen, aan het slot maar net met een verblijf in het Carltonhotel genoegen „wilden" nemen. Hoe dit geschiedde en wat er allemaal mee gepaard ging beeld de het stuk op buitengewoon geestige en vlotte wijze uit. Vlot echter was ook de wijze waarop het vertolkt werd, wat zoowel voor de medespelenden als voor den leider van de repetities een compliment inhoudt. Vooral aan de hoofd rollen waren mede door de jiddische spraak zware eischen gesteld, doch de beide vertolkers ervan waren, zoowel wat spel, uitspraak en mimiek betreft, best op dreef en droegen het stuk op uitstekende wijze. Het leeuwenaandeel van het gulle applaus kunnen zij wel op hun boekje schrijven! Van de kleinere rollen willen we vooral noemen de Ne gerbokser, het reeds genoemde oude heertje en de garderobe- en programm'a- juf, die zich uitstekend aan de sfeer van het stuk wisten aan te passen. Middernacht was reeds gepasseerd, toen de voorzitter zijn sluitingsiwoord kon aanvangen, waarin hij allen, in het hizonder directeur en leeraren der school van welke laatste 'Speciaal dhr. Dik, dank zegde voor hun medewerking voor het welslagen van dezen avond. Ook de heer J. L. v. d. Kreeke en de gymnastiek- vereeniging „Olympia" werd dank gezegd voor de verleende hulp. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond afgeloopen en was het „Gezellig Samenzijn" aan de beurt, waar bij; velen (voior de Zaalruimlte imli'ssehien eenigen tijd Iwiel te velen) zich Oog en- kele uprtjes aan de genoegens va|ru den dans overgaven, Waarbij Siebel's Band baar steeds gewaardeerde medewerking verleende. Wij willen dit verslag evenwel niet eindigen zonder het uitspreken van de hoop dat dit, al wijzen de omstandighe den zeer sterk op het tegendeel, niet de laatste Kweekschoolavond geweest zal zijn. Mocht dit onverhoopt wel het ge val zijn geweest dan maken we die woor den van den voorzitter tot de onze, waarin hij zeide te hopen, dat dan in de toekomst de Kweekschool en haar avonden nog eens als een Phoenix uit hunne assche zullen mogen herrijzen. Maar hoe het zij of niet zijdeze Kweekschoolavond neemt hoewel een voudiger van opzet dan de meeste van haar voorgangsters in de rij dezer avonden ook een eervolle plaats in. Groene Kruis, Zierikzee Het ledental met 180 vermeerderd Huiszorg aanvaard 21 Maart wordt het Groene Kruisgebouw geopend Woensdagavond; kwam de afd. Zie rikzee van het .Groene Kruis in openbare vergadering bijeen in het hotel van Oppen, onder voorzitterschap van dr. C. J. M. Boogerd. Deze riep allen, na opening, een hartelijk welkom toe, de hoop uitsprekend dat de discussies zullen leiden tot verwezenlijking van het doel dezer vereeiniging. Na de notulen volgde het jaarverslag van den secretaris, de heer J. Dirks. Aan dit uitgebreid en gedetailleerd ver slag is 't volgende ontleend. In 1935 kwamen de bouwplannen tot uitvoering. 20 Juli had de aanbesteding plaats van het Wijkgebouw aan het Jannewekken. Aannemer werd de heer J. L. v. Almkerk voor f 12300. 8 Aug. werd met het werk begonnen en 12 September vond de eerste steenlegging plaats. Het oude Wijkgebouw werd ver kocht voor f 3250 aan de heer v. d. Velde, terwijl een tijdelijk gebouw aan de Oude Haven moest worden gehuurd. De voorzitter, dr. Boogerd, werd be noemd in de districtscommissie Schou- wen-Duiveland van de Prov. Ver. Mevr. Barnouw bedankte als bestuurslid we gens vertrek naar Assendelft (N.-H.) Mej. van Adrichem, die te Schudde- beurs overleed, legateerde aan de afd. f4000, vrij van sucessie. Op 1 Jan. '35 telde de vereen. 673 leden. 180 nieuwe sterven?" vbreg Ze mét eenige veront- toiaardigiog. „Dat is (het juist jwjat ik imlm'ers oiolc z'eg", zei lord Gaterham1 triomfantelijk. „Onkiesch. De menscben z'ijin- tegenwoor dig verduiveld pnkiesch". „Niet dat het. .me kan schelen", zei Bundie dapper. „Och wlaarom?" „Mij wel", zei haar vader, „mij kan het heel veel schelen. Ik zou er Van droomen hoor. Spookachtige handen en rammelende ketenen". „Och kom", ziei Budle, „onze jop)dtante is in u'wf bed gestorven. Het Verwondert me dat u haar geest niet boven u ziiet fladderen". „Dat zie ik siiolmfs io)Oik", zei lord Cater- halml huiverend. „Vooral als ik kreeft ge geten heb". „Goddank dan, dat ik piet bijgelo|0|vig ben' verklaarde Bundie. Toen izie echter 's avonds in haar slaap kamer aan den haard (zlat, bemerkte ze, dat ze telkens dacht aan dien vroioilijken leeghoofdigen jongem'an Gerry Wade. Het Was onmogelijk te gelooven, dat iemand, die zoo levenslustig was, opzettelijk zelf moord zioiu gepleegd hebben. Neen, de andere oplossing Was wel de juiste. Hij had een slaapdrank gebruikt en had een voudig bij vergissing een te grqoite dosis genomen. Dat Was mogelijk- Zij dacht niet dat Gerry Wad© gebukt had gegaan onder een te veel aianintelligentie. leden werden bijgeschreven, zoodat het ledental steeg tot 838. Het consultatie bureau voor zuigelingen voorzag in een groote behoefte. 80 kinderen werden in geschreven. De Commissie voor „Huis zorg" bestaat uit de dames Breetvelt-- de Haas en Schot—Engelvaart en de heeren v. d. Ende en Schürman. Den secretaris werd dank gebracht voor dit keurig verslag. Dan verkrijgt de penningmeester, de heer A. van Tooren, het woord voor het financieel verslag. Het tekort op den gewonen dienst bedraagt plm. f200. De kapitaalrekening wijst een bedrag aan van f 19705.59. Deze rekening is onderzocht door een financieele commissie, namens welke de heer R. Gerritsen rapport uitbrengt. Deze adviseert de rekening goed te keuren op de voorgelegde cijfers en den penningmeester te dechargeeren. Spre ker brengt graag een woord van hulde aan den penningmeester voor het vele werk dat deze voor de financiering van de gelden der vereeniging doet. De voor zitter sluit zich daarbij aan. Waar (het im de bedoeling lijgit, na de oplevering van (het nieuwe gjebo.uw, een nieuwe alg. vergadering uit te schrijven, in welke bijeenkomst het bestüur de charge voor den bouw moet worden, verleend, zullen aan de nieuw te benoe men financieele commissie bijzondere eischen worden gesteld. Zij zal ook een rapport over den bouw hebben uit te ©rengen. Daarom acht het bestuur het gewenisclbl, dlat de leden de financieele cfornmissic samenstellen. Bij stemming worden verkozen de hee ren Roggeband, Gerritsen, Swaters, Quant en, Duivendijk. In de bestuurs-vacature mevr. Bar nouw, wordt gekozen mevr. Schot—En gelvaart, terwijl de heer A. van Tooren, die periodiek aftreedt, werd herbenoemd. Alsdan komt aan de orde het verslag der commissie, belast met een onder zoek naar de mogeTijk'heid van „Huis— z o r g", n.I. verzorging in die gezinnen, waai- de huisvrouw door ziekte is ge troffen. De secretaresse dier commissie, mevr. Schot—Engelvaart, geeft verslag van de gehouden besprekingen, waaruit naar voren komt, dat het aanstellen van een huisverzorgster volgt, wanneer 300 leden tot deze nieuwe vereeniging toe treden. De contributie is bepaald op f 1.50 per jaar. Bij doorvoering van deze plan nen zóu in gezinnen, waar hulp ver- eischt wordt, 3 uur huiszorg kunnen wor den verleend. Per dag zio|uden| 3 (gezinnen kunnen worden geholpen. De vergadering betuigt zijn instemming met deze plannen en gaf de commissie volmacht deze nut tige zaak tot stand te brengen. Het huishoudelijk regelement ondergaat een kleine wijziging, zoodat het mogelijk wordt, dat 15 leden het bestuur- kunnen verzoeken een algemeene vergadering, uit te schrijven. De Provinciale algemeene vergadering wordt hier in Maart gehouden. Op voor stel van den heer Gerritsen wordt be sloten aan de candidaten voor de be stuursfuncties den naam van dr. Boo gerd toe te voegen. De heer Gerritsen vraagt verder in hoeverre is tegemoet gekomen aan het verzoek om verhooging van het pensioenn van de zuster. De voorzitter wil deze kwestie aan de orde stellen op de eerstvolgende algemeene vergadering, wanneer een dui delijk ©verzicht is verkregen van den fi- nandeelen toestand. Ook zal op die vergadering de be grooting worden behandeld. De heer Gerritsen vestigt er dan de aandacht op, dat de financieele commissie van oordeel was, dat de specialisten, welke van de lokalen van het gebouw gebruik maken, daarvoor te weinig betalen. De voorzitter zegt toe, dat het be stuur zijn best zal doen, die post ver hoogd te krijgen. Na nog meegedeeld te hebben, dat de datum van opening van het nieuwe gebouw is bepaald op Zaterdag 21 Maart e.k., sluit de voorzitter de vergadering. NOORDWELLE. Maandagavond jl. hield de Groene Kruisvereeniging „Renesse- Hiaar blik ging; nu (naiar dein sclhioiórsteen- miantel en ze begon (nia te denken over die geschiedenis Van de wekkers. Haar kamenier tolas er vol van geweest daar ze juist o pi de ho(o|gte iw|as gebracht door een van de .meiden. Die had er een bizonderheid aan toiegevhegd, die Tred- iwiell niet de imioeite waard had gevonden •aian lord Caterhaml (miede te deelen, maar die Bundle's nieuwsgierigheid prikkelde. Zeven Wekkers (had men op een rijtje op den schoorsteen gezet, de laatste had men op het grasveld gevonden, daar klaarblijkelijk v'am uit het raalm opge gooid. Bundie piekerde nju; over die bizionder- iheid. Het schoen ztooiiets <abs(o,lu(U|t doel loos. Ze kjofn 'zich (voorstellen dat een van de imreiden ze ztoioi netjes gerangschikt had en toen bang getoforden ctoior het onderzloiek naar die zaak, (ontkend had dit gedaan te 'hebben. Maar een meid zou toicJh zeker geen (wekker in den tuin gegooid hebben. Had Gerry Wade het gedaan, toen de eerste scherpe annmla- ning van dein (wjekker hem deed ontwa ken. Maar neen, dat iwlas ook onmogelijk. Bundie herinnerde zich dat zijn do/ojd plaats moest gehad hebben in de vroege morgenuren en eenigen tijd daarvlojoir zO|u hij twtel in een slaperigen toestand ge weest tzijn. Bundie fronste het voorhoofd. Die ge schiedenis met de wekkers was raar. Zij Noordwelle-Serooskerke" haar algemeene ledenvergadering in de zaal van den heer de Jonge alhier, welke door ruim veertig leden bezocht werd. De voorz. de heer-Joh. Hoogenboiom sprak in zjjn openingswoord de hoop uit, dat de ver gadering door vragen en voorstellen van haar meeleven met de vereeniging zou doen blijken. Het jaarverslag van den secr.-penningm. werd goedgekeurd. Uit het laatste halen we het volgende aan: De afgeloopen rekening sloot met een goed slot van pl.m. f50. Wat de sub sidies betreft, werd van het gemeentebe stuur te Renesse de minder aangename; mededeeling ontvangen, dat zij zich ge noodzaakt voelde, haar subsidie met f 35 te verlagen, daarentegen kon het Bur gerlijk Armbestuur te Noordwelle haar bijdrage met f 25 verhoogèn en op f 75 brengen. Aan giften werd ontvangen f 117, waaronder één van f 100. Het ledental steeg met 18, en kwam alzoo op 393, een getal dat tót heden nog niet be reikt werd. Hel materiaal werd door dè aanschaffing van 'n hccfejlezon uitgebreid, waarvan reeds door 4 leden gebruik is gemaakt. Over zuster Hulshoff werd met zeer waardeerende woorden gesproken, waarbij de vergadering zich met een. spontaan applaus aansloot. Hierna volgde hét vèrslag van zuster" Hulshoff. Zij legde in 79 gezinnen 2342- gewone -bézoekem af en-voor de t.b in 14 gezinnen 710 bezoeken. Uit het verslag van de commissie „Vacantiekolo- nies" memoreeren we, dat dit jaar geen kinderen werden uitgezonden, terwijl de rekening sloot met een batig saldo van f 61.50. De commissie rekening 1935, be staande uit een vertegenwoordiger der Diaconie, Burgerlijk Armbestuur en Ge meentebestuur te. Noordwelle, adviseer de bij monde van den heer C. van der Maas Hz. tot goedkeuring, terwijl deze namens de commissie informeerde of het feit, dat leden van deze vereeniging, recht hebben op goedkooper vervoer met de Ziekenhuisauto, wel algemeene be kendheid heeft. De voorzitter lichtte dit punt nader toe, tevens wijzend op het belang dat de vereeniging Ziekenhuis- verpleging hier bij kan hebben. De begrooting 1930 werd hierna vast gesteld. De aftredende bestuursleden C. J. Kooman, L. Zonruiter en W. L. v. d. Linde werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Bij de benoeming der commissie tot nazien rekeninjg 1936, werd het voor stel van het bestuur, om de leden hier van, door de subsidie verstrekkende col lege's uit de gemeente Renesse te laten aanwijzen, m.a.st. aangenomen. De voor stellen van het bestuur inzake wijziging huishoudelijk reglement werden door de vergadering onveranderd goedgekeurd. Hierbij werd bepaald, dat alle leden verplicht zijn, zicli hiervan een exem plaar, dat tegen kostenden prijs verstrekt zal worden, aan te schaffen. In het ge wijzigde reglement werd o.m. de be paling opgenomen, dat tijdelijke inwoners in een der gemeenten, door de zuster geholpen kunnen worden, tegen een ver goeding varieerende tusschen 10 en 50 cent per behandeling. Na rondvraag volgde sluiting. ELLEMEET. Jaarvergadering van de afd. Ellemeet-Elkerzee van den Bond v. Staatspensionneering, gehouden op Dins dag 25 Februari j.l. in café v. d. Have. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom tot de vrij tal rijke aanwezigen. Deze vergadering was vroeger uitgeschreven dan andere jaren, omdat het gewenscht was het tijdelijk be stuur zoo spoedig mogelijk door een vast bestuur te vervangen. Hij riep de medewerking van allen (n om daartoe op deze vergadering te geraken. Na goedkeuring der notulen gaf de voorzitter verslag van de onderhandelin gen in de laatste maanden gevoerd om een propaganda-avond te houden. Er waren veel moeilijkheden te overwin nen, terwijl het resultaat toch niet be vredigend was. Het ledental is iets vooruitgegaan (110) Ook met de financiën gaat het wel. Dit laatste bleek ook uit de rekening, die door den penningmeester werd voor- (mioest Bill Eversleigh te pakken zien te krijgen. Hij torïas er geweest dat wist 'zie. Denken jwias doen bij Buindle. Ze stond op en ging naar het bureautje. Het wfas' van ingelegd hout imlet een teriU|grollenden deksel. Bundle ging ervofor zitten, legde een blaadje postpapier voiór zich en schreef „Beste Bill...." Ze hield even op |0|m' het blad van het bureaiu'tje wlat verder te trekken. Het tolajs halverwege blijven steken, izloiojails dikwijls gebeurde. Buindle trok er onge duldig aan iniaiar het 'verschoof niet. Zij herinnerde zlich daf er een vorigen keer een enveloppe tusschen gekctmlem iwias en het zfcua tolas blijven klemlmen. Zij nam een dun vouwbeen en stak Ihet in de slmlalle gleuf. Ze'had Rupees |w|ant er Ikwiajnij een hoekje (wït ïpiapier (te vtojoirsthijn. Bund ie greep het en trok het eruit. Het tolas het eerste karntje v'an een brief ©n©enigs zins gekreukt. De diatjutnn (viel Bundie op- Een groiofe (met krullen geschreven datulnH. 21 September. „21 September", zei Bundie langzaam, „iw'el dat was imlmlers.-.." Ze z!w£eg plotseling. Ja^ ze wist (liet nu zeker. Den 22sten (wlerd Gerry Wade dood tolp zijn bed gevonden. Dus tolas dit een brief dien (hij mloest geschreven hebben op den aviond vam het drnmh izelf. (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2