CJl t FEUILLETON HEWGEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN Een beste werkvrouw voor 5 cent de prijs van Edelweiss HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. klanken langs de lijn Derde programma Z. R. C. Zondag 23 Februari. 8.30—9.20 Brussel (Vlaams); 9.20—10.20 Keulen; 10.20—11.35 Brussel (Frans); 1 *.35—2.20 id. (Vlaams); 2.20—3.20 Droitvvich; 3.20 4.50 Keulen; 4.507.50 London Regio nal; 7.50—12 Brussel (Vlaams). Maandag 24 Februari. 11.05— 12.35 London Regional; 12.36—2.20 Brus sel (Vlaams); 2.20—3.20 London Regio nal; 3.20—4.20 Keulen; 4.20—6.20 Droit vvich; 6.20—6.50 diversen; 6.60—7.50 Lon don Regional; 7.50—8.20 Brussel (VI.); 8.20—9.20 id. (Frans); 9.20—10.60 idem (Vlaams); 10.50—12 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). radio-programma Maandag 24 Februari: HILVERSUM I (187(5 Ml) 8 AVRO gra- artofoicm9 concert; 10 (morgenwijding; 10,30 orkest; 11 orgel; 12 gramofoon; 12,20 orkest; 2 piano; 2,20 doneert; 4 cello; 4,30 filmreportage; 5,30 doneert; 6,30 gramofoon; 7 vioolrecital7,30 be roepskeuze; 8 Nieuws; 8,10 doneert; 9 hoorspel; 10,15 dOifieert;'11 Nieuiwls11,10 dansmuziek. .HILVERSUM II (301,5 M.) NCRV. 8 schriftlezing; 8,15 gramofloiom; 10,30 Imor- genwiijding; 11 Chr. lectuur; 11,30 gramio foon; 12,15 Leger des Heils; 12,30 kamér- [raiuzlek; 2 sdho oluitzending;- 2,45 voor de keuken; 3,15 gramofoton; 4 bijbellezing; 4,45 orkest; 6,30 vragenuurtje; pirn. 7,15 radio-reportage; 7,30 vragenuurtje; 8 Nieuws; 8,15 concert; 9 lezing; 9,30 con cert; plm. 10 Nieuws; 10,30 gramofoon. Vrees is als een donkere kamei\ uxtar alleen negatieven worden ontwikkeld. was. Een deken, die bij de kachel hing was gaan smeulen, waardoor zich een geweldige rook ontwikkelde. Nadat men binnen was gedrongen en het smeulen de voorwerp verwijderd had, was het gevaar spoedig geweken. De brandspuit, die nog uitgerukt was, behoefde geen dienst te doen. Donderdagavond is in de bewaar school een poging gedaan om tot op richting te geraken van een Christe- lijken Arbeidersbond. Daar men het over- groote deel van het opgekomen publiek niet wilde toelaten, werd voor de deur nogal herrie geschopt, zoodat de plan nen geen doorgang konden vinden. Men zegt, dat in het gedrang sommige per sonen aardig wat duwen, stooten en trappen opdeden. ST.-MAARTENSDIJK. De w'eegbrugver. „Algemeen Belang" hield Donderdag jl. ten huize van den heer van Iwaarden alhier haar algemeene jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer I. de Wilde Gz. De voorzitter drukte er zijn leedwezen over uit dat slechts 9 leden zijn opgekomen. De commissie van onderzoek belast geweest miet ihet na zien der financien over het afgeloopen froekjaar ,,racht bij monde van de hee- ren Quakkelaar en K. van der Slikke gunstig rapport uit en adviseerde tot goedkeuring, hetgeen geschiedde. De ont vangsten hadden bedragen f 433.10, de uitgaven f 83.25, goed slot alzoo f 350, welk goed slot aan den weger in den vorm van wedde zal worden uitgekeerd. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, de heeren J. C. Wester weel en Iz. de Wilde Gz., werden bij acclamatie herkozen. Eveneens -werd tot weger herbenoemd de heer N. J. Bie- rens. Na rondvraag sluiting. STAVEN! SSE. Donderdagavond kwam de afd. Stavenisse van de Schippersver- eeniginig „Sdhiuttevaer" in hótel Hendrikse in jaarvergaderingi bijeen onder voorzil- i tersdhap van dhr. A. G. v. IJsseldijk, welke in zijn openingswoord memoreerde dat het |a|fgelooepn jaar een donkere bladzijde vormt in de geschiedenis der afdeeling. Hij herdenkt de afgestorven leden en wijdt eenige gevoelvolle woor den aan Ihet verscheiden van den voor zitter van het hoofdbestuur, wijlen dhr. dhr. H. Smeenge. Met hem1 heeft „Schut- tevaer" een moeilijk te vervangen voor zitter verloren. Door zich van hun zetels te verheffen en eenige oogenblikken stil te te betrachten, brengen de aanwezigen een eerbiedige hulde aa;n de nagedach tenis der afgestorvenen.. Voorts wijst de voorzitter op de slechte toestand in het scheepvaartbedrijf en de toenemende antipathie tegen de wet op de evenredige padhtverdeelirg,. De aid. ondervindt de slechte toestand in het be drijf. Een zevental schippers bedankten als lid. Maar vooral in deze tijden dient elke schipper zijn vakorganisatie onver zwakt te steunen. De voorzitter doet mededeeling, dat een vergissing heeft plaas gehad, inzake de herdenking van het 25-jarig| bestaan dei- af d. Dit zilveren jubileum zal pas het volgend jaar herdacht worden. Het be stuur heeft echter besloten aan da te leurstelling tegemoet te komen, door aan de aanwezigen een verrassing aan te bieden. Nadat tenslotte de voorzitter, burge meester dhr. A. F. Hanssens een bij zonder hartelijk \roord van welkom heeft toegeroepen, verklaart hij de vergade ring voor geopend. In Ihet jaarverslag wijst de secretaris dhr. S. Stoel, op de groote concurrentie der vrachtauto's. Voorts memoreert hij den terrugjgang van Ihet aantal leden. Voorlezing (geschiedt vervolgens van 't verslag van de Ihoofdvergiadering te Den Briel, uitgebracht door d'hr. J. Moerland. Dit in zeer humoristische toon gestelde verslag wordt onder dank aanvaard. Betreffende de afvaardiging naar de hioofdvergaderirg werd besloten, dat de afgevaardigde inzake de benoeming van derr algemeen voorzitter, het hoofdbe stuur zal moeten steunen. Voor de rest krijgt de afgevaardigde vrij mandaat. Uit de jaarrekening bleek, dat de ont vangsten hadden bedragen f 222,245 en tie uitgaven; f 86,84; alzoo een goed slot van f 135,405. De (aftredende bestuursleden de heeren D. van Dreunen en J. C. v. d. Boogaard werden bij acclamatie herkozen. In de vatiature Moerland (bedankt) werd met 55 van de 60 uitgebrachte stemmen gekozen dhr. A. L. Dane Jacs.z. Naar aanleiding van een irngekomenj schrijven van gebr. Har tog te Sdherpe- nisse werd besloten, betreffende de actie tot vrijmaking van de Tihoolsche brug, een afwachtende houding aan te nemJeim Voor de hoofd vergadering ^zullen de navolgende voorstellen worden ingediend Een verzoek betreffende de Ihaven- c(am te Rilland Bath. Idem) tot het aanleggen van een vlucht- haven aan de Westersöheldeid. aan fe MAAKT LICHT WERK VAN DE ZWAARSTE WASCH" In een ommezien hebt U met H.Z. het vuilste goed gewasscheu. Zelfs vuil, dat diep in hel weefsel is ingedrongen, is niet bestand legen het krachtige H.Z.sop. Het spaart U de moeite van boenen en wrijven, hetgeen het behoud van Uw goed beteekent. H.Z. ZELFWERKEND WASCH MIDDEL; /7Ï\i CTS. PER GROOT PAK Een geheimzinnig verhaal door AGATHA CHRISTIE 6 (Nadimk verboden DERDE HOOFDSTUK. De mislukte grap „Twlaalf uiur", zei Soeks wanhopig. De grap* als grap iwias niet erg goed afgeloopen. De w'ekkers daarente gen hadden hun rol vervpld. Zij waren afgeloopen met een vurigheid en een élan, die (moeilijk overtroffen konden (worden. Ronny Devereux was er doior uit bed gesprongen met een venwlara idee, dat de laatste oordeelsdagidaar was. Als dit de uitwerking was in de kamer ernaast wiat (moet het er diam vlakbij (wei niet geweest Zijn? Ronny snelde de gang op en legde (Zijn ojOiT aan de spleet van de deur. Hij verwachtte vloeken, verwachtte die met schrandere intuïtie en vol vertrou wen. Maar hij hoorde heelemaa! niets. Dat wil zeggen hij hoorde niets van het geen hij verwacht had. De wekkers ech ter hoorde hij iwiel, (ze tikten |0|p een arrogant te, harde tergende mlanier. En dan liep er iwieer een af die belde mét een scherp, oorverdiotovend geluid, dat zelfs een doove zeer geïrriteerd zou hebben. Er <wias geen twijfel laan," de wekkers hadden hun aandeel getrouw verVuld. Ziji deden lalles, Zelfs meer 'dan mijnheer Mar- gatroyd van hen belo|ofd had. Schijnbaar echter hadden Ze hun man gevonden in Gerald Wade. Het syndicaat ivertoionde meiiginjg tol vertwijfeling. „Het is on men schel ijk zoio'n kerel", m|0ld- perde Jimlmy Thesiger. „Hij dacht /Waarschijnlijk, dat hij de telefoon hoorde, draaide zich om en sliep iwieer in" veronderstelde Helen (ojf mis schien Naincy). „Het lijkt hilij erg eigenaardig", zei Ru pert Bateman ernstig. „Ik vind, dat hij er voor naar den dokter imloet gaan". „Een 'z'iekte viain het troimlmelvlies", ver onderstelde Bill hcjoipvol. „Nu, als je het mij vraagt", zei Soicks. „Ik denk, dat hij (ons imlaar Wil beetnemen. Natuurlijk is hij wakker geworden. Maar hij Wil zeker over ions triomfeeren door te doen alsof hij niets boorde". Iedereen keek Soeks aan imiet eerbied en bewondering. „Dat is een oplossing", izfei Bill. „Zij is' subtiel hooir!" 'zei Soeks. „Je zult zien, dat hij extra laait aan het ontbijt zal komen vanmorgen alleen [maar omi ons te plagen". En daar de klok nu al eenige imdmuten dringen pp intrekkin|g der wet voor evenredige vrachtverdeelingen. Naar aanleiding van een schrijven van Schipper Moerland werd besloten een adres te richten tot den gemeenteraad alhier, waarin verzocht zal worden de verordening pp de havengelden zoodanig te wijzigen, dat motorschippers, die een j zeilschip de 'haven in- of uitslepen, geen havengeld zullen moeten betalen. Hierna kreeg de burgemeester h,et woord. Hij dankte voor de hartelijke welkomstwoorden tot hem gericht. Met groote belangstelling heeft de bupge- i meester de discjussie's aangehoord. Het j was hem een groote vreu&de de zakelijke I toon te beluisteren, waarmee de debatten gevoerd werden. Hij wensclht de afdeelirgt bij voortduring ,.g;roei en bloei toe. Hiermee was hel zakelijke gedeelte afgeloopen en jging de voorzitter over tot het uitreiken vian fraaie surprises. C. B. en T. B. Het hedendaagsch gebeuren op agrarisch gebied Spr. ving zijn lezing aan met de op merking dat, al vindt de boer het mis schien nietaangenaam dat d eregeering schien niet aarigenaam dat de regeering zich tegenwoordig overal mee bemoeit en er niets meer is in zijn bedrijf dat niet valt onder de Landbouwcrisiswet 1933, hij toch dankbaar moet zijn dat de regeering hem steunt en ordening in het bedrijf heeft gebracht, daar zon der die ongetwijfeld een ontreddering zou zijn opgetreden, al wil dit natuur lijk niet zeggen, dat hij met de uitvoering der 'diverse maatregelen volkomen ac- coord gaat. Al is de nood der tijden op het oogenblik groot, ook in den landbouw, toch meende spr. de hoop te mogen uitspreken dat onder deze Landbouw minister, ondanks de jongste verlaging van den Tarwerichtprijs en de inkrim ping van de Suikerbietencultuur, beide zonder voorafgaand overleg met de Landbouworganisaties toegepast, er be tere verhoudingen zullen komen, waar aan z.i. meer zelfstandigheid en meer zeggenschap van de Landbouwcrisisorga nisaties in de diverse provinciën niet weinig zouden medewerken. Sprekende speciaal over de provincie Zeeland, (welke men niet voor 100 pet. als een Akkerbouwprovincie moet zien) behandelde spr. vervolgens uitvoerig de hier toegepaste groote beperking in den varkens- ende rundveestapel, speciaal ook die op het kalveraantal, welke laat ste (8.3 pet. boven de gemiddelde beper king voor geheel Nederland) hij te groot noemde, ondanks de toewijzing der re servekalveren welke z.i. weinig zin heeft. Op een onderhoud hierover met den Regeeringscommissaris was nog geen ant woord ontvangen. Ook de beperking der Varkenshouderij (eerst 31.2 pet., later 15.05 pet.) noemde spr. te ingrijpend. Na het vee besprak de heer de Put ter uitvoerig de steun en de maatrege len t.a.v. verschillende akkerbouwgewas sen als de Tarwe (waarbij de ongemoti veerde richtprijsverlaging), het Vlas, de Suikerbieten (met de garantiebeperking), benevens meer in het kort die t.a.v. de Zuivel en de Tuinbouw. Bij de Zuivelmaatregelen wees spr. de akkerbouwers er op, dat zij aan de weide- en zandboeren, welke z.i. er wel het slechtst aan toe zijn, gerust wel eens een kalverschets of een biggen- merlc kunnen afstaan. Overgaande tot het standpunt van de C.B. en T.B. tegenover deze maatrege len legde spr. er den nadruk op, dat morren er tegen niet in de lijn van den Bond ligt daar zij immers wortelt op God's Woord dat zij wenscht te eerbiedigen en te beleven, altijd, en stof felijk zoowel als geestelijk. Dit wil ech ter ook weer niet zeggen dat een C.B.T.B.'er onvoorwaardelijk met alles ac- coord behoeft te gaan, maar, als hij iets verkeerd acht moet hij trachten j hiervoor wat beters in de plaats te krij gen en zulks dan steeds kalm en rustig J en in organisatorisch verband. I In betrekking hiermede wees spr. op het recht van bestaan van den C.B. en T.B., die voor alle takken van het bedrijf j opkomt, Boekhoudbureaux sticht, haar vólle aandacht schenkt aan het Land- bouwondèrwijs en, voorzoover dat met haar grondbeginselen övéreenstemt en het in haar macht ligt, ook op sociaal en economisch terrein werkzaam is. Met een toepasselijk gedicht, dat de leden op hun plichten in den Bond wees, eindigde spr. zijn aandachtig gevolgde uiteenzet ting. Nadat hem door den voorzitter dank was gebracht voor het duidelijke en principieelë overzicht, werd de gelegen heid tot het stellen van vragen open gesteld, waarvan een vrij ruim gebruik werd gemaakt. Op een vraag betref fende het onderhoud met den Minister door vertegenwoordigers van de 3 land bouworganisaties en de 3 landarbeiders bonden over de verlaging van den tarwe richtprijs antwoordde de heer de Putter dat dit niets definitiefs heeft opgele verd en dat de Landbouworganisaties toen opnieuw een audiëntie hebben aan gevraagd waar Z.Ex. de meening uit sprak dat het nog wel zou meevallen, wat spr. echter betwijfelt. Wel verwacht hij iets t.a.v. de bietenuitzaai, waar nog wat van zal terugkomen. Wat de inkrim ping van de melk betreft, antwoordde spr. op een andere vraag dat hiervan ook wel niets zal komen, wat hij spe ciaal ook voor Zeeland betreurt. Ook van het toekennen van een toeslag aan hen, die hun vee tegen zeer lagen prijs moesten verkoopen is nog niets bekend, daar gewacht zal worden tot de telling voor 1936 bekend is. Uitvoerig werd vervolgens nog van gedachten gewisseld over het heffen van graanrechten aan de grens, de lange weg van het product van producent naar consument en devaluatie, terwijl ten slotte nog gesproken werd over de voorwaarden om in aanmerking te ko men voor steun als kleine boer. De heer de Putter moest hierop de vergadering verlaten nadat de voorzitter hem nog dank had gezegd voor de be antwoording der vragen en hem een hartelijk „tot weerziens" had toegeroepen. Hierna kwam de rondvraag aan de beurt, waarop meest zaken van inter nen aard ter sprake kwamen, waarop de voorzitter na een woord van dank tot de aanwezigen voor hun opkomst en de aangename besprekingen en een opwekkend woord, den vice-voorzitter verzocht de vergadering met dankzeg ging te sluiten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. HAAMSTEDE. Ver. van Vrijz. Herv. Clublokaal Zondagavond 7 uur, ds. Heij- boer van Ouwerkerk. RENESSE. Maandag 24 Februari, 'sav. 6.30 ure, dhr. R. W. Steur, cand. te Burgh, in het Evangelisatielokaal. is Edelweiss zeeppoeder. Een hulp, die steeds voor U klaar staat. Kraakhelder zuinig en gemakkelijk.' Edelweiss zeeppoeder per groot pak 5 cent. RECHTZAKEN Dienstweigering Voor het Kantongerecht te Amsterdam heeft zich te verantwoorden gehad een Amsterdamsche dame, die tot viermaal toe geweigerd had de papieren in ont vangst te nemen, waarbij haar zoon op geroepen werd voor de vervulling van zijn militairen dienstplicht. De ambtenaar van het O.M. eischte 2 (wieken hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde haar tot drie dagen. N.V.Zeepfabriek v/h. De Haas 8 v. Brero, Apeldoorn Brieven uut Schouwen Vee fermielje is tog makkeluk, oewè, je kan d'r ok dol genogt mee Ma aaj' erregens nae toe mot, in je kan nichte of neef speele, da's tog aordeger as taaj' 'n and geeft, in nie weet wat je vaarder zegge mot. Noe bin ik e- zeegend mee 'n groöte fermielje, ma da'k nog 'n nichte Jans op noordwelle zittende ao, dat oak nooit e-weete. Ik zat's ,30 de vrouwe vraege an welken tak zie, 'die nichte dan, angt van onze stamboom. In nichte stel vee belang in mien, schrief ze; aordeg, kwaed kant nie. In da ze mien aenepoöten graeg leest, daer ei m'n neuze van ekrult, oewè'k eemaë inie groös bin. Zo zieje, fermielje kan ok aordeg weeze, dat merrek'k an neef, die weer's buuse kwam, omdat t'n wa te vertellen ao, aores zie j'n nie zo dikkels meer. Ie oor ok ouwer net as wilder, ma onder z'n vesje bluuft t'n jonk, temisteo da zei t'n. Ie ei zitte vertelle van 'n danspertei mee mombakussen, die ze in stat ouwen „Daer ao jie bie motte weeze", nichte, zei t'n tegen Jaone, dan aoje j'oögen uut-e-keeke. Mis pienkelden op mien! De vrouwe an 't vraegen, da begriep je. Dat ao ze nog nooit ezie; ik ok nie, ma ik zweeg, dan liekent 't of je 't ok weet. „Affijn kiek", zei neef, „zón zotten troep a daer bie mekaore was, vreëdi. Meisen waere jongers, in jpn- gers meisen. Soldaoten, metrozen, de kleinzeune van saolemoo, vinters uut t'n tied dat 'r nog aolgemeen preuken e- drooge wiere, vinters zo weg-e-laope uut 'n paerespil, in noem mar op. In ma danse, in ma sprienge, 't was raek. ma aaj'r van ouwt, leuteg. Ak vuufteg jaer jonger was, dan aok 'r ok bie-e- wist". Jaone zat mee t'r oöd te schodden. Is te waereld mjog nie zot genogt, zei grootje, die op t'r onderlippe zat te gieten. (Da's vo mien as te barremeter, die op veranderluk staet). Ma neef ao dae gin erreg in. In ie ma vertelle, tot grootje 't moe wier in zei: „da zon ouwe vint as jie dae nog nae gae, kieke. Eel de waereld stae op z'n kop, in vee d'r nog gin erreg in." Neef riltereeeerde, dronk z'n koffie uut, zei g'n dag, in kroop op z'n zael. Ie ree aarder vort as tat 'n gewoon was leek 't. Salu. JOöS VAN JAONE. over tw'aalf wees, dacht m'en algetmleen, dat Soeks' idee het juiste iwias. Slechts Ronny Devereux miaakte bezwaren. „Jullie vergeten, dat ik aan de deiu,r stond toen de eerste afliep. Wait Gerry later ook doen Iwlou, de eerste jnloet hein toch verrast hebben. Hij :Zou toien (wel iets hebben laten (merken. Waar heb je herni gezet PongiOi?" „Op een tafeltje dicht bij Zijn oor", Zei mijnheer Batemlan. „Dat iwias goed vian je bedacht Poingtof', zei Ronny. „Zeg tme nu eens", wiendde hij zich tot Bill, „als er om zeven uiur 's imiorgens, een reuzegncioite klok begon te luiden opi een p;aar centimeters afstand van je oor W|at izfofu je daar dan Van zeggen?" „Lieve hemel", Zei Bill. „Ik zou zeg gen Hij. Iztw'eeg. „Dat 'zou je zeker", zei Ronny. „Dat zóu ik loioik doen. En dat zon iedereen. De Zoogenaamde qenmiensch zou te Voor schijn komen. Die' k'waim hiér niet te vioiotr- sclhijn. Dus zeg ik, dat Pongo gelijk heeft als gewoonlijk en dat Gerry een geheimzinnige ziekte aian Zijn troimlmel vlies heeft". „Het in nu twintig over twaalf", ZM een van de andere (m'eisjes triestig. „Ik Zeg", zei Jim|m|y langzaam1, „dat het alle begrip te boven gaat. Ik bedoel een grap is een grap. Maar dit gaat een beetje te ver. Het is niet aardig tegenover de Qqoites". Bill staarde hem! aan. „Wat bedoel je daar imiee?" j „Och", zei Jiuumly. „Allemaal goed en (wiel Imlaar zóó is toch eigenlijk niet". Hij vond het (mjoieilijk (qm precies onder wbiorden te brengen wat |hij bedio,elde. Hij (wilde niet te veel Zeggen, en toch. Hij zag, dat Ronny hem' aankeek. Ronny lette plotseling op. i Op dit oogenblik k'w'am Tredwell de kalmer binnen en keek aarzelend rond. „Ik dacht dat (mijnheer Bateimian hier wjas", legde hij verontschuldigd |ujt. j „Hij is juist door die deur weggegaan", z'ei Ronny. „Kan ik misschien helpen?" Trediwlell's oiogen dwaalden van heimi naar Jimlmy Thesiger en toen weer terug. Alsof ze uitverkozen wia.ren verlieten de twee jongelui de kantor (ntot Tredwell. Deze sloot de eetkolmter zorgvuldig achter hen dicht. „Wel", zei Ronny, ,/w|a,t is er?" „Daar Imijnheer Wade nog niet bene den was, (mijnheer, nam ik de vrijheid Williairrüs naar Zijn ka'mer te zenden". „Ja?" „Williams is zfoo^ven hevig (Opgewon den naar beneden komton stormen". Tred- iwlell Zweeg even, een twijgen dat hen voior mioest bereiden. „Ik vrees, Mijnbeer, dat ide arme jonge man in Zijn slaap gestorven is." Jimlmy en Ronny staarden hem aan. „Onzin", zei Ronny ten slotte. „Daffc .is... dat is onmogelijk. Gerry.." Plotse ling vertrok hij zijn gezicht. „Ik zal boven gaan kijken. Die stomme rik van een WilliamS kan Zich Wél ver gist hebben". Tredwéll strekte zijn hand uit om1 hem tegen te houden. Met een raar, onnatuur lijk gevoel, alsof hij ér niet bijhoforde besefte Jimmy, dajt de butler de situatie geheel (meester Wiais. „Neen, mijnheer, Williams heeft izliich niet vergist. Ik heb al om dr. Cartwiright gestu/urd en dan ben ik zOo vrij geW'teest de kamér op slof te d,'o|en alvorens sir Os'vvlald te berichten wat er gebeurd is. Nu mbet ik mjijnheer Bateman Zoeken". Tredlwéll snelde weg. Ronny stond daar als versuft. „Gerry", mlompelde hij bij zichzelf. Jimmy nam zijn vriend bij den arm en ïeïdde hem maar buiten door een zij deur naar een afgesloten gedeelte van het ternas. Hij duwfde hem' op een stoel. „Neem het kalm op, puwe jongen", z'ij hij vriendelijk. „Binnen een minuiu't Zal je wél weer pp dreef komén". Maar toch nam hij 'hem nieuwtsgierig op. Hij haid nojoiit (gewéten, dat Ronny zooi bevriend wias mét (Gerry Wade. „Die armé Gerry", zei hij nadenkend. „Als er ooit iemand kerngezond uitzag dan was hij het". Ronny knikte. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2