KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Zaterdag 22 Februari. 11.05— 11-20 London Regional; 11.20—1.20 Keu len; 1.20—2.20 Brussel (Vlaams); 2.20— 3.20 London Regional; 3.30—5.20 Keulen; 5.20—6.20 Brussel (Frans); 6.20—6.50 Di versen; 6.50—9.20 Brussel (Vlaams); 9.20 —10.20 London Regional; 10.20—10.30 Brussel (Vlaams); 10.30—12 Droitwich. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 22 Februari: HILVERSUM I (1875 M.) V.A.R.A. 8 orgel; 8,30 gramofooinV.P.R.O. mor genwijdingi; 10,15 V.A.R.A. voor de fa briek; 12 gramofoon; 2 t'oinicJert; 3,15 filmpraatje; 3,45 concert; 4,30 gram, 5 concert; 5,40 boekbespreking; 6 oi\gel; 6,30 A.J.C.; 7 Friesdhe uitzending; 8,06 nieuws; 8,20 radio-potpouri; 9,55 film; 10,15 Inieuws; 10,20 Amerikaansdhe klan ken; 11,15 sport; 11,45 gramofioioin. HILVERSUM II (301,5 M.) K.R.O. S,15 concert; 10 gramofüioin; 10,30 voior fabriek; 11 gramofoon; 11,30 pastoor Perquin; 12,15 gramofoon; 1 orkest; 2 handenarbeid; 2,30 sport; 3 kinderuurtje; 4,15 "concert; 5 gramofoon; 5,30 espe ranto; 5,45 conc'ert; 6,20 weekoverzicht; 6,45 gramofoon; 7,15 causerie; 7,35 licht bakens; 8 nieuws; 8,10 aetlherflitsen; 8,30 mozaïk vam woord en muziek; 9,45 gramofoon; 10,10 orkest; 10,30 nieuws; 11,00 orkest; 11,3012,00 gramofloiom. stukje, dat schrijver en vertolkers tevre den moet stemmen. Gul is 't applaus dat opklinkt als 't gordijn dichtgetrok ken wordt. Nogmaals komt de voorzitter voor het voetlicht om de diverse mede werkers te danken voor hun moeite en opoffering, speciaal mevr. Coumou en dhr. Constandse, die hij met bloemen laat huldigen. Dan gaat 't gordijn voor goed dicht. „Rust Roest" boekte een goede uitvoering, waaraan 'net strijkje ook het zijne toe bijdroeg. Men deelt ons tmlede dat de Z i e - rikzeescihe R ad io - Ce n t rale een nieuw beheer heeft gekregen. Het gevolg hiervan zal zijn dat de radio-distributie in onze gemeente aanmerkelijk zal ver beteren. De nieuwe leding, bestaande ,ujit de heeren de Zeeuw en Op den Velde heeft ons verzekerd, dat imiet de nc|0|dige voorzieningen reeds een aanvang is ge- imiaakt. De geheele technische inrichting (z!al op 't modernste peil worden gebracht, waar onder ook begrepen verbetering van het net en het op zeer gemakkelijke vto|oir- waarden aanbrengen van moderne 3-pro grammakiezers bij alle aangeslotenen. Aan de geluidskwaliteit, welke met de thans aanwezige verouderde apparatiulur, beslist onvoldoende is, zal groote aan dacht wiorden besteed. Een ander groot nadeel is, dat de uit zendingen van de Nederlandsche lange golf wlorden gestioord door den Roeoneen- schen zender Brasov, soms zoio erg dat de Nederlandsche programlma's op die golf welhaast ongenietbaar Zijn. Dit is echter niet het gevolg van verouderde apparatuur, deze storing is met hert; beste ontvangtoestel niet te vermijden |0|f ook maar in 't minst te verbeteren, olmdat Brasov op dezelfde golflengte Iwlerkt als onze eigen langegolfzender. De heeren zijn echter van meening dat hierin toch wiel verbetering is te brengen. Hiertoe hebben zij een gericht antenne systeem ontworpen en ofschoon zij de moeilijkheden hieraan verbonden niet loint- veinzen, wordt niettemin een succesvol resultaat verwacht. Te zijner tijd hopen Wij nog nader loip deze ongetwijfeld zeer interessante aan gelegenheid terug te komen. Zeer groote geldelijke ioffers Zullen met de in uitzicht gestelde verbeteringen ge moeid zijn. Het stemt tot groote voldoe ning dat het er met de voorziening van radio-programma's in onze gemeente zoo goed voor blijkt' te staan. Dat er in dezen tijd mensdhen zijn te vinden om de zaken op een zoioi energieke iwiijze ,aan te pakken verdient onze hulde. NOORDWELLE. Naar wij vernemen bestaan er ook nu weer plannen, om nog dezen Winter een propaganda-avond voor den Bond v. Staatspensionneering te organiseeren. Hoewel het in het be gin leek, dat de plannen voor het in- studeeren van een tooneelstuk door te geringe deelname schipbreuk zouden lij den, kunnen we thans mededeelen, dat thans hiervoor geen vrees meer be staat. Het wachten is nu alleen nog op de datum van den avond. De afdeeling van de Landarbeiders- bond alhier hield in de zaal van den heer de Jonge haar ledenbijeenkomst. Na de opening door dqn voorz. werd overgegaan tot de vertooning van de wondermooie film „Het wonder der bloe men", welke op meesterlijke wijze de groei en bloei van verschillende planten weergeeft. Hierna volgde een lezing van den heer Tiggelaar, die aan de hand van een rapport van de Maatschappij van den Landbouw uit de tweede helft der vo rige eeuw, een vergelijking gaf tusschen de levensomstandigheden van de land- arbeidersklasse van toen en thans. De verbetering, die hierbij in het oog springt schreef spr. toe aan de actie, die van de georganiseerden in de moderne land- ding moet zijn voor de leden om hen er toe aan te sporen, deze bond zoo omvangrijk mogelijk te maken. Na de pauze volgde nog een komische twee-acter, waarna de heer de Bruijne arbeidersbonduitgaat, en welke aanlei- uit Haamstede, een korte en duidelijke uietenzetting gaf van h$t doel en de beteekenis van het „Plan van de Ar beid", en allen opwekte ieder naar ver mogen voor de gedachte in dit ideaal verwezenlijkt, zooveel mogelijk aanhan gers te werven. Hierop sloot de voorzitter, met dank aan beide sprekers van deze avond, de bijeenkomst. BROUWERSHAVEN. De afdeeling Brou wershaven e.o. der Vereen. Volksonder wijs bestaat a.s. Zaterdag 25 jaren. Ter gelegenheid daarvan is op dien avond in hotel Jacob Cats een openbare (propagan" da-vergadering belegd, waarin 'het hoofd bestuurslid, £e heer J. P. van Pelt te Gimneken, een rede zal houden over (het onderwerp: „Onze liefde voor de open bare school". Voorts zal worden gedecla meerd door den Iheer Ch. Weststrate te Dreischor. Het voornemen bestaat al hier een Floralia-vereeniginjg op te rich ten. 73 personen hebben zich reeds als lid. .aangemeld. Woensdagavond had' in hotel Jacob Cats alhier de jaarlij'ksüJvÊ landstormavond plaats. Overste H. Bier- mam te Middelburg sprak een rede ;uit over ons volkslied „Het Wilhelmus". In de interessante studie die de spr. hier over gaf, behandelde hij alle 15 strophen met de gedachten die daarin lagen ver borgen. Vóór de pauze werden nog een aantal films vertoond, meer speciaal be trekking hebbende op den landstorm en na de pauze de film: „Een rondreis door Nederl. Indië" dje pra.htige natuuropna men bevatte. De heer P. G. Laernoes van Vlissingen sprak in de tweede helft pver de taak er, het bestaansrecht van de B.V.L. Deze avond werd geopend door burgemeester C. Gast vam. Brouwershaven en gesloten door burgemeester H. Rloel- vink van Zonmemaire. NOORDGOUWE. Die heer Rorije, lid van Provinciale Staten van Zeeland, heeft Dinsdagavond voor een vrij goied aantal toehoorders een uiteenzetting gegeven viatn het „Plan van den Arbeid". Spreker begon irnet te doen izien, dat helt aanpas- singssysteöm', iwiat nu al eenige jaren •vwordt aangewend geen uitkomst biedt. In tegendeel wie gaan nog steeds achteruit, getuige de toename der [werkloosheid, niet ials gevolg steeds [minder koopkracht, juist daar iwiaiar de behoeften lang niet kunnen iwlorden bevredigd. Gevolg daar van is dan weer een steeds anieer in de verdrukking kolmiende middenstand, met een funeste uitwerking op het .bedrijfs leven. Hiertegenover stelt spr. hert „Plan" opgesteld door deskundige mannen, het welk beoogt, door het uitvoeren van openbare 'werken, dez'e gesplitst in drie groepen, aangevuld im'et eenige .andere maatregelen, een groioft deel van de bijna 500.000 iwerklonzen weer aan het werk te krijgen en te houden. Geïllustreerd met voorbeelden en vele cijfers, 'zet spr. uiteen, dat ondanks te genstand die iw|ordt aangevoerd, het Plan uitvoerbaar is, toiofk financieel. Voorts Wordt het Werkfonds en zijn werkwijze besproken, de mechanisatie van de si- garenindustrie, die zal dringen naar ver korte arbeidstijd, vcjor.al In bedrijven twfaar deze sterk is doorgevoerd. De positie van de Nederlandsche Bank en Zijn taak in de gemeenschap, 'zhoals die nu is, en izoiOials die behoort te wiezen, worden mede onder het oog gezien. Een en ander samenvattende kolmrt spr. tot de conclusie dat het „Plan" niet is voor een gedeelte van |0|ns volk imiaar dat .allen hiervan zullen profiteeren. Na een korte pauze bespreekt hij dan nog, het landbouwvraagstuk en pachtwet, die in het „Plan" een groote plaats zijn in geruimd. OUWERKERK. Woensdagavond hield dhr. Ilc'ken uit Zierikzee hier een rede over de N.S.B. Er iwiaren 13 bezoekers. Hiji begon met de verklaring, dat de N.S.B. haar eigen programma heeft en niet één vian Duitschen oorsprong. Het huidige regeersysteem! met zijn parlemen tarisme is verouderd. Het werkt ooik te langzaam. De verdeeldheid moet Ver dwijnen en één nationaal voelen moet er voor in de plaats komen. De huidige partijen Zijn allen uit het buitenland ge ïmporteerd. De N.S.B. zal de Iwelyaart doen her leven, evenals dit thans in Duitschland het geval is. i Niemand gaf zich als lid op. OOSTERLAND. De werkman A. G., bezig zijnde aan het groote werk in „den Aanwas", onder 'deze (geimleente, waar met zoogenaamde kipkarren de griond wordt vervoerd,, kwam met z'n duim tusschen. bak en 't raam van zoo'n kar bekneld, waardoor dit lichaamsdeel werd verbrijzeld. De getroffene heeft zich direct onder geneeskundige hulp moeten stellen. Daar op andere (plaatsen op ons e iland damclubben worden opgericht, is het wel goed, er op te wijzen, dat er hier reeds 3 jaar een damclub is, welke elke Donderdagavond zijn spelavonde'n in het Hervormd Jeuigc'gebouw 'houdt. BRU1NISSE. Woensdagavond j.l. werd in hel vergaderlokaal der openbare [school de jaarlijksche ouderavond gehouden. Dc voorzitter der ouderc'ommissie, de heer P. Krepel opende de bijeenkomst en riep de talrijke opgekomen ouders een har telijk welkom toe, in 't bijzonder vev- welhomdc. |hij burgemeester Hs|g]e, Wet houder Padmos en het raadslid van Oeveren. Hij memoreeerde o.a. de perso- n.eelsveranderinig in het jaar 1935, n.l. dat de heer Betz wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, de school heeft verlaten, terwijl in diens plaats als Ihoofdondeikvijzer is gekomen de heer van Weele. Hierna verkreeg het hoofd der school, dc heer van Weelc, de verdere leiding voor dezen avond. Als nieuw hoofd wenschte hij zeer gaar ne met de o.uders kennis te maken cn achtte hij een ouderavond daar ten zeer ste voor geschikt." Immers juist deze avonden bedoelen samenwerking tusschen ouders en onderwijzend personeel. Hij hoopte vooral tijdens hel bezichtigen van het werk der leerlingen met vele ouders over hun kinderen evën te spreken. Vervolgens hield de heer van de Weele een chauserié over de toe standen op onderwijsgebied, die hij bij zijn loomst op deze school «heeft aan getroffen. Het ligt in zijn bedoeling eeni ge misstanden die hier in den loop der jaren zijn ontstaan .in het belang vin het kind e n van het onderwijs te trachten geleidelijk op te heffen. In den breede besprak hij de misstand der kinderen die im Ihiun klasse niet mee kunne'n, toch overgaan naar een hocjgere klasse. Het kind zelf wordt hiermiede geenszins een genoegen ;gedaa«n, daar het kind dan meestal gedurende de geheele school periode achteraan komt, waarvan veelal het gevolg is, dat zulke kinderen een hekel iaan schoolgaan hebben. Met voor beelden (uit zijn praktijk toonde s|pr. aan diat wanneer dergelijke kinderen slechts één< keer blijven zitten, ze dan veel betel en gemakkelijker het onderwijs kunnen volgen en begrijpen. Meermalen gebeurt het zelfs dat ze nummer één van de klasse worden, met het gevo'fgi, dat het schoolgaan voor hen een genoegen wordt. Ook besprak de heer van Weele nog mis toestanden op het gebied van sciholojL verzuim. Hij riep iook hierbij de mede werking der ouders in. Tot bestuursleden werden, bij actllamatie herkozen de heeren Krepel en Duivendijke. In de pauze werd druk' gebruik gemaakt van de gelegenheid om jbet werk der leerlingen te bezichtigen en. hierna werd de avond gevuld met het voorlezen van eenige levensschetsen, ter wijl de heer van Weele zich nog deed kennen als een kundig declamator, bij het declameeren van de schets van Sint Clair, Polleke Pee en de Appelendieven. De heer A. Flohil dankte met een kort woord het onderwijzend personeel voor de goede zorgen aan de schoolgaande jeugd. Burgemeester Hage sprak namens het gemeente-bestuur. Hij sprak Zijn ver trouwen uit in het werk van den heer van Weele en anderen en gaf' de ver zekering dat het gemeente-bestuur zoo veel doenlijk hare medewerking zal verleenen. „Nu abetj Hope" [hield, deze Iwieek hiaiar jaarvergadering onder Voorzitterschap van dhr. C. W. de Jonge. Deze sprak zijn vö«lle tevredenheid uit over de Zoioi Welgeslaagde uitvoering. Vol gens informaties wias alles ten beste ver loop en, Zoowel de imUzielc lals tooneel. Hij hoopte diat het in rt verv|o|lg zoo dopr nilag blijven gaan. Daarna gaf hij5 het iwtoord aan den pen ningmeester, dhr. C. de Ruiter Jz. Deze bracht verslag uit van de inkoimJ- sten «en uitgaven over 1935. De inkomsten bedroegen f331,16, de uitgaven f392,21, alzoo een tiadeelig slioit v/an f61,05. De heeren P. Popering en Jacob Pad mos Az. twerden laangewezen iomi bij de ingezetenen rond te gaan rniet Donateurs- kaarten. Door vertrek Vantonkele leden telt thans de vereeniging nog 18 leden. De Voor zitter stelde voor, fte trachten nieuwe leden aan te iwlimnen, opdat het Corps Iwiat sterker wordt. Als bestuursleden Werden met lalgeni. steimimen gekozen J. A. Kik Wz. en W. de Roo. Het bestuur bestaat thans uit de heeren: C. W. de Jonge, voorzitter; C. Kik Wz., secretaris; C. de Ruiter, penningmeester; J. A. Kik WZ. en W. de Roo, bestuursleden. OUD-VOSSEMEER. Zooals in een vo rig bericht reeds werd medegedeeld, prijkt in den schoorsteen ten gemeente huize het wapen der familie Roosevelt., Het is van de volgende samenstelling: schild doorsneden, bovenste deel groen met zilveren keper, vergezeld van drie zilveren rozen, onderste deel met goud met rooden leeuw in sprong. Dit is blijkbaar een alliantiewapen. De heer Anth. de Rijke heeft de goede gedachte gehad aan zijn woning thans genaamd „Huize Roosevelt", het oor spronkelijke wapen der familie te doen schilderen, n.l. groen veld, met zilveren keper, vergezeld Vain 3 goud geknopte zilveren rozen. ST.-MAARTENSDIJK. De werkverschaf fing te St.-Philipsland Zal Maandag 24 dezer weder worden, aangevangen, wat v-ooir velen een uitkiorbst 'Zal zijn. De "Minister van Defensie heeft F. J.. Pot lajlhier voor gloed vrijstelling: van den dienstplicht verleend wegens kostwinner schap. Behoudens goedkeuring' van Ged.. Staten zal de „Deehoeve" onder de gemeen/te Tthiolen, in eig,endom toebe- hoorende aan het Weezen Armbestuur alhier, weder worden verpacht aan den heer D. Giljam te Tholen. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. C. B. en T. B. De jaarvergadering De Vereeniging Gewestelijke Afdeeling Schouwen en Duiveland van de C.B. en T.B. heeft Woensdag haar jaarlijksche vergadering gehouden, in de groote bo venzaal van het Huis van Nassau te Zierikzee. De voorzitter, de heer A. M. den Boer Wz. opent de vergadering met gebed en het lezen van Psalm 111. Hierop roept hij het welkom toe aan allen, heet inzonderheid welkom den spreker, de heer C. de Putter en spreekt dan zijn openingswoord uit. In de eerste plaats wijst spr. er op, dat 't afgeloopen jaar weer heeft be wezen dat de organisatie reden van be staan heeft, gezien de vertegenwöordi ging verkregen in verschillende besturen of commissies in betrekking staande tot den laind- en tuinbo|u|w. Wat de alge- meene toestanden betreft, ligt over alles nog een zwaren druk. Het komende jaar spreekt ook weer van verlaagde richt prijzen, verminderde uitzaai, inkrimping van den veestapel, 'stijgende [werkloosheid, verhoogd oorlogsgevaar, verwarde bin- nenlandsche toestanden. Niettegenstaande dat kunnen we toch roemen in de groote daden Gods, ge zien de regeeringsvorm waaronder ons volk leeft. Verschillende maatregelen zijn getroffen om de moeilijkheden te boven te komen. Tot op heden bleven we be waard voor een overheersching als in Duitschland, Italië of Rusland en wer den we gezegend met een rijken oogst. Daarom moeten we voor 't komende seizoen en voor altijd de nadruk laten vallen op een woord uit den lilden Psalm: „De vreeze des Heeren is 't beginsel der wijsheid". Dat is het fun- dument waarop een ieder zijn geheele levensopenbaring optrekken moet. Gods wil moet richting geven aan 't leven en steun aan de daden van den mensch. Zoo wordt Gods roem uitgedragen. Na 't openingswoord volgen mededee- lingen en ingekomen stukken. De secr.- penningm., de heer W. J. v. Schelven, krijgt hierna zijn jaarverslag uit te bren gen. Spreker memoreert hierin de resul taten over 1936 van de gehouden aan bestedingen, n.l. van 2560 k.g. kunst mest (vorig jaar 2750 k.g.); van 205 k.g. krachtvoer (v.j. 815 k.g.); van 960 k.g. bindertwine (v.j. 1500 k.g.); van 110 k.g. klaverzaden (v.j. 100 k.g.); en van 1250 k.g. wikken (v.j. 3700 k.g.). Totaal omzet f 11.764.13 (v.j. f 17.683.45). iMet het vorig jaar vergeleken, dus een vermindering van opgaven en om zet. Wat de verzekering van slachtvee aangaat, werden 270 stuks gemerkt (v.j. 225 stuks). Het merken geschiedt door den heer L. B. Jonker. In 1935 is in genomen aan Tarwe, als pakhuishoud ster van de G.T.Z. 1.378.373 k.g. (vorig jaar 1.053.000 k.g.) In het bestuur is geen verandering gekomen, behalve dat de functie van secretaris-penningmeester in é'én hand is gelegd, doch dit had geen mutaties in het bestuur tengevolge. Het ledental is vrijwel stationnair ge bleven per 1 Januari 1936 telde de ver eeniging 136 leden (v.j. 131 leden). Aan het uitbouwfonds van de C.B.T.B. werd f 151.50 overgemaakt. De gewone rekening van den penning meester geeft per 1 Januari 1936 aan een batig saldo, groot f 135.15. In het jaarverslag wordt verder ge wezen op de samenwerking met de Chr. Jongeren Boeren- en Tuindersafdeeling en op de vereeniging van Christen Boe rinnen en andere Plattelandsvrouwen en -meisjes op ons eiland in 1935 op in spiratie van de C.B. en T.B. opgericht en het wordt besloten met het uitspre ken van de hoop, dat steeds meerderen Chr. Boeren en Tuinders zich bij de C.B. en T.B. zullen willen aansluiten. De rekening over 1935 wordt even eens vastgesteld, nadat, bij monde van den heer I. W. Padmos, de financieele commissie de vergadering daartoe ad viseerde, verklarende alles in orde te hebben bevonden. In de financieele com missie werd als nieuw lid aangewezen de heer L. van der Wekken Mz. De begrooting over 1936 wordt vervolgens vastgesteld in ontv. en uitg. op f 200. De aftredende bestuursleden, de hee ren A. M. den Boer Wz. en L. Hanse, worden met vrijwel algemeene stemmen herkozen, evenzoo de heer W. J. van Schelven als lid van het bestuur der afdeeling Zeeland. Hierna is aan de orde het bestuurs voorstel tot aansluiting bij de Coöp. Aankoop-Vereeniging „Schouwen en Dui veland". Na breedvoerige besprekingen, wordt K besloten nogmaals een grondig onderzoek in te stellen en de beslis sing te nemen op een volgende verg. Hierop is het woord aan den spreker van dezen middag, den heer C. de Put ter te Axel, voorzitter van het bestuur der afdeeling Zeeland, die als onder werp van zijn rede heeft gekozen: „Het hedendaagsch gebeuren op agrarisch ge bied en de C.B. en T.B." KERKNIEUWS Geref. Kerk. OUD-VOSSEMEER. De moeilijkheden ter verkrijging van een volledig col lege stapelen zich op, nu ook dhr. v. Driel voor zijn benoeming tot diaken heeft bedankt. Geref. Gem. ST.-ANNALAND. Maandag 24 Februari 'snam. 6 uur, in de bewaarschool, dhr. Weststrate van Rotterdam. PREDIKBEURTEN Zondag 23 Febi'uari. Kerkwerve. 9.30 ure, de. Poet. Serooskerke. 2 ure, ds. Poet. Burgk. Geen opgaaf ontvangen. Renesse. 9 30 ure, ds. Klaar. Evangelisatie. 0.30 ure, da. Ruijsch v. Dugteren. Noordwelle. 2 ure, ds. Klaar. Haamstede. 9.30, ds. Kentie en 2 ure, idem (Bed. H. Dood). Ver. v. Vrijz. 7 ure, ds. Pijnaoker Horaijk, in het clublokaal. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Mulder. Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Boschloo. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vogelaar (Bed. H. Avondm.) Brouwershaven. 10 ure, ds. de Nie. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 9.30 ure, ds. Ruijsoh v. Dugteren. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, cand. Thomas van Utrecht. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griet- hüijsen. Dreischor. 6 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Heiiboer (Extra-Coll. V.P.R.O.) Nieuwerkerk. 9.30, ds. Bunjes en G ure, ds. Westerhof. In beide diensten orgelooll. Geref. kerk. 9.30, oand. Bate laan van Rotterdam, 2 Leesdienst en G ure, oand. Batelaan. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remijn. Sirjansland. 9.30 ure, ds. Westerhof. Bruinisse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, dr. Weeda. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipsland. 9.30 en 2 ure, ds. Ver schoor. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Tholen. 9.30 en 2 ure, ds. Wolfens- berger. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Gerei. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Vrije geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baaij. Prot. bond. Geen dienst. St.-Maartensdjjk. 9.30 en 2 ure, ds. de Bres (Doop en Bev. notabele). Ned. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, dhr. Weststrate uit Rotterdam. Oud-Vossemeer. 9.30 en 2 ure, ds. v. Eist. Geref kerk. 9 30 en 2 ure, Lees dienst. Oud-Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9 20 en 1.50 ure, ds. Bus. Geref. kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Berends te Amersfoort. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Seherpenisse. 9.30 en 2 ure, ds. de Haan. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Stavenisse. 9.30, ds. Bus en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30 en 2 ure, ds. Kraay. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 16. Willem Jan, z. van W. de Jonge en O. Müller. Overleden: 18. Anna Rodoe, 75 j., wed. van J. Th. Vermunt; 18. Hendrikus Hen- ning, 83 j., wedn. van H. M. Hoppen- brouwer. TELEGRAMMEN De Mijdrechtsche millioenenkwestie De rechtbank te Amsterdam veroor deelde Vrijdagmorgen de Mijdrechtsche kweeker J. B., wegens het gebruik ma ken van valsche geschriften tot een gev. str. van 2 jaar. De man is reeds eerder veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf, omdat hij zich met valsche documenten poogde meester te maken van een groot deel van de millioenen-erfenis nagelaten door Mevr. de Wed. van Wieringen van Soest uit Mijdrecht. In het civiele vonnis welk na de eerste veroordeeling door verdachte werd doorgezet, legde hij stukken over, waaruit moest blijken dat hij recht had op onroerende goe deren ter waarde van 3 ton. Deze koop- acte bleek echter, aldus de deskundigen eveneens valsch te zijn. De Officier v. Justitie stelde opnieuw een vervolging in en requireerde een gevangenisstraf S99A\ qOSI9 9Z9P UIJOJUOQ JBBf g UBA de rechtbank heden vonnis dat vooral is gegrond op de deskundigen verklarin gen van Dr. Schrijver en Dr. Römer ide dè stukken valsch verklaarden. Ook bleek uit getuigenverklaringen de on aannemelijkheid van verdachte's bewering dat hij de vertrouwensman van Mevr. van Wieringen zou zijn geweest. Naar wij vernemen zal verdachte van dit von nis in Hooger Beroep gaan. Nederlandsch schip vergaan Donderdagnacht is pp de Beneden- Weser, in de nabijheid van Recht enfurth, een met Ihiout geladen Nederlandsche motorlichter „Dipping V", thuis beboe rende te Rotterdam, die op weg was vain Brake naar Harburg, door onbekende oorzaak doior het Britscihe s.s. „Lago- siaoV', van de United Afrie'a Line, ge ramd. Dc motorlichter is gekanteld en dreef met de kiel boven. Hierbij zijn de kapitein, zijn vroiuw en 2 kinderen, be nevens 1 lid) der bemanning om het leven gekomen. Een ander lid der bemanning

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2