Aspirin - Feuilleton HET GEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN Uit Stad en Provinc'e a&n mevr. Post voor de zoo uitstekend geslaafde (uitvoering, die door |haar vlot te verloop en zoo bijzonder (gelukte executie een nauwkeurige voorbereiding verried. De meisjes bodem aan mevr.. Post nog bloemen aaln1, waarna deze met dankgebed de vergadering sloot. Het was laat geworden, maar niem(a|nd der aan wezigen zal ziclh daarover (hebben be klaagd, voldaan als ieder was, door Ihet gebodene. „Jprgie Kracht" kaïn terugzien op een uitvoering,, waarvan (het alleen te betreuren is, dat ze slechts éénmaal in (het jaar voorkomt. SCHARENDIJKE. De geitenfokvereen. „Eikerzee en Omstr." hield vorige week in Oafé Koeman (haar jaarvergadering on der leiding van den heer L. Kristfelijin. De bijeenkomst Wias goed bekocht. Naar uit het verslag van Iden secretaris bleek, im'ag de vereeniging zi-ch in toenemende bloei verheugen. Zij telt thans ruim' 90 leden niet ongeveer 155 geiten. De af tredende bestuursleden, de h.h. L. Kriste- lijn en A. N. Kloet, resp. voorzitter en secretaris, Wérden imét lalgemeene stem men herkozen. Conform het advies der heeren R. Korsiban ien J. van der Weele, niet het nazien belast, Iwerd de rekening over 1935 goedgekeurd. /De jnkjolmlsten heb ben bedragen f 174,35, de uitgaven f 143,16, saldo f31,19. In de plaats van G. van As, die daarvoor bedankte, werd to;t 'bpk- Ihouder benoemd Jaic'. Stoel- Even als Vorig jaar werd.het salaris voor de boikhonders bepaald op f55 per jaar. De ten vorige j-are gemaakte bepaling, dat, (wlil mén een geit ter dekking aanbieden, tevoren bij een der bestuursleden -eén bo|n mio,et twlorden aangevraagd, blijft »ojo|k dit jaar van kracht en zal hieraan stipt de hand warden, gehouden. Tot afgevaardigde naar de lalgielmleene vergadering der Prov. Vereeniging werd aangewezen M. Vlam de Velde, plaats vervanger A. N. Kloet. Uit het verslag dier vereeniging bleek, dat van al de keuringen, die in 1935 Sin Zeeland Werden gehouden, Elkerziee aan de spits stond, Iwlait betreft he't aantal ingleztonden geiten. Dit aantal bedroeg 70. Ten behoeve het fokstatioji (wierd besluiten 2 rentelooze laandeelen ad f 5 te anemled, (mits deze binnen 10 jaar z'ijin uitgeloot. Het denk beeld Werd geopperd' of imbgelijk belang stellenden in dezle iniuttige vereeniging. die in hoofdzaak den minder gegoeden tot voordeel strekjt, (eveneens (genegen zlou- den zijn een of imleer rentelo-o-ze a-andee- len te nemén. De vereeniging heeft haar Werkkring in de gemeenten Elkerziee, Elle- Imeet, Duivendijke en Brouwershaven en het bestuur is te lallen Itijde bereid, inzon derheid ten opzichte der geldleeni-ng, alle geWenschte inlichtingen te verstrekken. OUD-VOSSEMEER. Ten verzoeke van dhr. J. J. W. Tack, werd ten overstaan van notaris van de Velde, verkocht een woonhuis met erf en smederij aan de Molenstraat. Kooper werd dhr. J. M. Engelvaart alhier, voor een totaalsom van f 1250. ST.-ANNALAND. Op Vrijdag 14 Febr. j.l. Werd alhier in Ide Bijz. School de jaar- 1 ijksche Ouderavond gehouden Om 6 uur opende de voorzitter, dhr. J. Th. Kurvink de vergadering door te laten zingen Ps.. 25 6, giing voor in gebed en lias vervolgens; 1 Salmi. 1 vanaf het 14e vers, Waarna hij de leiding gaf aan hel hoiofd der school, dhr. Kalle. Deze roept allen een (hartelijk wélkoim toe en spreekt een kort (openingswoord, waarin hij de toestanden |op io(nidlerwijs- gebied naar voren brengt. Na een ver manend woord t,oit de talrijk aanwezigen te hebben gericht wordt (overgegaan tot afwerking der agenda. Mej. Vlieg geeft aan haar eerste klas een openbare les, welke tot volle tevre denheid verloiopt. Nadat deze kinderen vertrokken Zijn, houdt dhr. Lindhojut een inleiding over Eli en Saimuël. Na deze inleiding wordt enkele minuten gepau zeerd. Vervolgens spreekt dhr. Koetsdijk een ernstig woord naar aanleiding van de waarden „Niet dioor kracht, noch door „geweld", iaan de hand van 3 pupten, wiaiarbij hij Wijst op de plichten, der ou- van Aspirin-tabletten berust daarop, dat zij, in tegen stelling tot veel namaak- producten, ook de kleinste bloedvaten verwijden, de circulatie van het bloed gunstig beïnvloeden en zodoende de bloedsom loop bevorderen. Dit is bij zonder belangrijk bij griep en verkoudheidsziekten. /Het produet van vertrouwen. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cis. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 cis. ders olm hun kinderen Chris:©', ijk cpier- W'ijs te doen geven. Daarna kclm't ds. H. Kraaij aan het iwfoord. Z.Eerw'. wijst, evien- ails zijn voorgangers, pp de rechten en plichten der ouders, ier vooral op aan dringende niet ladhler zwakheid; te schui len, doch hulp te Zoeken bij Hemi die hulp kan geven. Na een enkel iwloiord van dapk aan allen die hebben bijgedragen tot het sla gen vian dezen -avoind, (wordt de vergade ring, die druk bezocht (wlas en een ge zellig karakter doreg, doioir ds. Kraaiij imet het zingen van Ps. 95 1 en dank gebed gesloten. (Niet vian den geWlonen correspondent). SCHERPENISSE. Een 20-tal ingezete nen heeft alhier opgericht de reisclub „Ons Genoegen". Het bestuur bestaat uit de heeren M. Hage Johz., voorz.; J. M. v. d. Graaf, secr.-penn., en D. Brand, bestuurslid. Het doel der vereeniging is door een wekelijksche inleg van een klein bedrag, een gezamelijke autoreisje te maken. Als een bijzonderheid kan wel vermeld worden dat een kip van L. de Kwak Koolaard een ei heeft ge legd van 96 gram. De bewoners wier erven grenzen aan het z.g.n. Bruinseslop hebben een request bij den gemeente raad ingediend om dit slop te riolee- ren, aangezien bij vriezend weer veel overlast door de bewoners wordt on dervonden. STAVENISSE.- Vrijdagavond j.l. hield het Musschengilde zijn jaarvergadering in hotel Potappel. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledenaantal vrijwel ge lijk bleef. Door de leden waren (bij den boekhouder ingeleverd een hoeveel heid van 598 eieren en 1386 musschen. De hoogste aantallen waren ingeleverd door de heeren C. L. van Dalen, S. Stoel en M. J. Leune, n.l. resp. 270, 250 en 159. Aan deze heeren werd dan ook de vastgestelde premie uitgekeerd. Het aftredende bestuurslid, dhr. M. C. Wielaard, werd herkozen. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontv. hadden bedragen f 40.57 en de uitg. f39.66; goed slot f0.91. Als boekhouder werd herbenoemd dhr. J. Beekman. Nadat nog besloten was om door propaganda het ledenaantal op te voeren, werd de vergadering gesloten. Zaterdagavond j.l. gaf de muziek vereniging „Oefening Baart Kunst" haar jaarlijksche uitvoering in hotel v. Dalen. De zaal was tot de laatste plaats be zet. Door omstandigheden moest het in strumentale gedeelte dit jaar achterwege blijven. Door de leden van het gezel schap werden een 2-tal tooneelstukken KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Woensdag 19 Febr. 11,05—12,35 London Regional; 12,35—1,20 Droitwidh; I,20—1,35 Brussel (Vlaams); 1,35—2,20 Keulen; 2,20—5,35 London Regional; 5,85—6,20 Droitwidh; 6,20—6,50 Diversen; 6,50—7,35 London Regional; 7,35—8,20 Brussel (Vlaams); 8,20—10,20 Brussel (Frans); 10,20—11,00 Brussel (Vlaams); II,00—12,00 Droitwidh. RADIO-PROGRAMMA Woensdag 19 Februari: HILVERSUM I (1875 M.) 8 VARA gramofoon; 9,30 onze keuketo; 10 VPRO morgenwijding; 10,15 VARA voor de fa brieken; 12 concert; 2 voor de vromw; 2,15 kamermuziek; 3 voor de kinderen; 5,30 concert; 7,15 kinderkoor; 7,40 lezing; 8.03 nieuws; 8,10 accordeon; 8,45 radio krant; 9,15 residentieorkest; 10 nieuws; 10,15 residentieorkest; 10,45 kwintet; 11,15 nachtsilene. HILVERSUM II (301,5 M.) NCRV 8 schriftlezing; 8,15 concert; 10,30 moqgeii- dienst; 11 concert; 12,15 vervolg; 1,15 gramofoon; 1,30 orgel; 2,30 Friesch pro gramma; 3,15 Clhr. lectuur; 4 zang,; 5 kinderuurtje; 6 landbouwhalfuurtje; 6,30 binnenvaartonderwijs; pl.m. 7,15 radio reportage; 7,30 causerie; 8 nieuws; 8,05 brkest; 9 lezing; 9,30 orkest; 10 nieuws; 10,05 dammen; 10,20 orkest; 10,45 gram. zijn gekomen, dat ihet thans gevolgde steunsysteem is vastgeloopen in een zeer gevaarlijken vicieuzen cirkelgang. Ten slotte geeft het .adres ©enige richtlijnen, oan uit de impasse te geraken en er w|ordt dan opgemerkt: Tot dusver is een uit breiding van de igraanproductie gesti muleerd en wordt bepleit verdere ver schuiving van veehouderij naar gca-ari- teelt. Men kan aannemen, dat een zekere vermindering van den veestapel pootJig was, maar zooals de verhoudingen thans zijn, is de productie van den veestapel aangeland op een zoodanig punt, dat voor die producten in binnen- en buiten land afzet kan worden gevonden. VERSCHILLENDE BERICHTEN Verduistering De miaréchausseé te Epe heeft, ver dacht van verduistering, in arrest gesteld een zekeren W. v. D., brievenbesteller en tevens kantoorhouder aam het hulp- postkantoior te Veessen onder die ge meente. De verdachte zlou van diverse personen belastinggelden hebben ontvangen en deze niet, of althans niet tijdig, hebben door gezonden, zoadat de belastingplichtigen ten slotte een .aanmaning kregen voior belasting, die zij reeds betaald hadden. Naar aanleiding hiervan heeft toen de directie der P.T.T. naar de handelingen van v. D. een onderzoek ingesteld, wiaar- bij inderdaad eenige onregelmatigheden aan het licht kwamen. Het bedrag, dat v. D. zou hebben verduisterd, mloet vol gens geruchten eenige honderden guldens beloopen. De verdachte zal ter beschik king van den officier van justitie wor den gesteld. Kolendampvergiftiging Zondagmorgen is de stoker van de cen trale verwiarmingsinstallatie Van het kerk gebouw der Evang. Luth. Gem. aan de Spoorwegstraat te Arnhem de 55-j. De Wit, dood in den verwarmiin|gskelder aangetroffen, terwijl deze kelder vol kolendamp stond. Het staat nog niét vast, ioip Welke wijizie de man den -dood heeft gevonden. Een nader onderzoek zal mioeten uitwijzen of hartverlamming, dan wel kolendampver giftiging de oorzaak is. De waarheid laat zich niets door ge weld ontnemen en dringt zich niemand op, maar zij deelt zich mede waar zij met ootmoed en zelfverloochening wordt gezocht. Een geheimzinnig verhaal door AGATHA CHRISTIE 3 (Nadruk verboden) „Hallo", zei NanCy (of misschien was het Helen). „Het is Jimmy. Waar is... hoe heet hij; polk Weer?" „Je wilt toch zeker niet zeggen", zei Bill Eversleigh, „dat Gerry Wade nog niet op is? Daar Imoet iets aan gedaan worden". „Als hij niet oppast (zal hij het den een of anderen dag heelemiaal zonder (Olrrtbijt moeten stellen", zei Rofflmy Devereux, „en bemerken dat het lunch- of thee-tijd is, als hij naar beneden komit gerold". „Het is schande", zei het meisje, dat Soeks heette. „Omdat het lady Cc|ó(te.zoo hindert. Ze gaat hoe langer hoe meer lijken op een kip, die haar ei niet kwijt kan. Het is te erg". „Laten we hemi uit het bed trekken", stelde Bill vo-o-r. „Koim irnee, Jimmy". „O laten iwe subtieler zijn", zei het meisje dat Soeks heette. Subtiel wias een woord waar Ze niogal voorkeur vioor had. Ze gebruikte het heel dikwijls. Het stoffelijk ove schat is naar het ge meentelijk ziekenhu s gebracht. In var- band met dit on ge uk zijn de kerkdien sten elders gehoud n. Op avontuur Ongeveer vier v eken geleden werd te Enschedé door en handelaar G. eer. auto vermist. Deze auto is in De Bilt den volgenden dag vernield aangetrof fen. Van den bestur -der was geen spoor te bekennen. Het is thans gebleken, dat 2 personen uit Enschedé, S. en (K„ resp. 26 en 25 ja ir oud, dezen auto hebben weggenomei- en na het ongeluk in De Bilt naar R( tterdam zijn gegaan en toen na klei dingstukken te heb ben beleend door België naar Frank rijk zijn getrokken waar ze zich aan meldden voor het vreemdelingenlegioen. Ze zijn daar gekeui d, maar bij gemis aan voldoende papie 'en, over de grens geleid, waar hun zwerftocht weer be gon, totdat ze te l-ordrecht zijn aan gehouden en naar Enschedé gebracht. Verdacht van diefst 1 zijn ze ter be schikking der justiti gesteld. Twee inbrekers gearresteerd De Hillegersbeijgisdh o politie heeft Zon dagavond twee beri chte inbrekers op heeterdaad betrapt. Op den hoek van de Berglaan en den Bergsingel staat de villa van mevr. B. t e bewoonster ver toeft in het ziekenhuis Zondagavond pas seerde een broodbezi rger, die mevrouw B. onder zijn klanten telt, het genoem de huis, waarbij het zijn aandacht trok, dat een hem onbekende man zich op het erf bevond. De broodbezorger ver trouwde dit niet en waarschuwde de politie. Slechts enk' le minuten later ver scheen de politie-a ito en eenige recher cheurs stapten uit voor een onderzoek. De inbrekers hac'den een ruit van het keukenraam verbrij :eld en poogden juist met een boor de sponning van het raam te verwijderen, tent inde met zoo weinig mogelijk gerucht nsar binnen te komen. De beide mannen werden terstond ge arresteerd. Op hel politiebureau bleek, dat het t vee beruchte inbrekers waren, die herhaalde mali n wegens diefstal met inbraak zijn ver' jrdeeld, n.l. A. P. v. d. H„ o id 23 j'iar, en J. v. d. rfoud 26 jaar, keiden uit Rotterdam. ZIERIKZEE. In den laatsten tijd heb ben we reeds eenige male® melding- ku ï- nen maken van zaken jubilea in -oin e gemeente, waaruit wel sterk de onder nemingsdurf, lust eln taaiheid naar vor n is igekiomem. Weer kunnen we meldi gi ma-ken van eeln jubileum. Den 20en Februari 1911 bégoln de he- r J. Viergever een zaak in tapijten, (gor dijnen, vloerbedekking, enz.,'in het pand waarin thans de horlogerie vain den heer W. v. d. Maas is gevestigd- D&n 7en Augustus 1920 werd de zaak verplaatst naar (het tegenwoordige pand aan de Oude Haven, waarin hog steeds, met lust en opgewektheid wordt (gewerkt. In den loop der jaren is 't vak, dat de h-eer Viergever uitoefent, verbeterd en verfijnd. Men igilng hooger eiscJhen stel len -aan zijh huis, vooral aan de aan kleeding van kamers, galgen, trappen, muren, etc. etc. Om aan die eisdhen te voldoen, heeft de heer Viergever zich ruim voorzien van al die vele kleurige tapijten (Perzische), glordijlnein -en lino leums, die, met deskundige (hand aan gebracht, ons huis zoo warm en gezel lig kunnen maken. En dit is de jutoi- leerende firma toevertrouwd. We wen- schen Ihaar van deze plaats bij voort during suddes met (het zilveren jubileum. HAAMSTEDE. Maandagavond kwamen eenige belangstellenden in zijdeteelt, in de tuinbouwschool bijeen. Na een uit eenzetting van het hoofd der tuinbouw school, werden door enkele aanwezigen vragen gesteld. Algemeen was men het er over eens, dat men van deze teelt voor particulieren nog niets kon ver wachten. Daarom werd op voorstel van een der aanwezigen besloten een proef „Ik ben niet subtiel", izei Jiimlmiy. „Ik Iwieet niet hoe ik dart imloet aanleggen". „Laten We met zijn allen morgen- iets uithalen", stelde Ronny vrij graag voior. „Weet je„ we zullen hem) om- zeven u,ur op laten staan. Het huishouden olp stelten. Tredwell verliest zijn valschen snor en laat den theepot-vallen. Lady Golofte Iwlordt hysterisch en valt flauiwi in Bill's anmlen, daar Bill het zwaarst gebouwd is. Sir Oswald zegt „Ha!" en staal gaat 18 om hoog. Ptongo drukt Zijn emotie uit door zijn bril op den grond te werpen en er op te stampen". „Je kent Gerry niet", Iz'ei Jiimlmy, „Ik geloiof wel dat een Imlassa. kloiud iwiater hemi misschien Iwlaikker zou kunnen mia- ken, dat wlil zeggen, -als het oordeelkun dig -gegooid Werd'. Maar hij- zloiu z'Mi slechts omdraaien en Weer gaan slapen-". „O, we moeten iets subtielers vinden dan koud Water", zei Soeks. „Nu, wat dan?" vroeg Ronny kortaf. Niemand had een antwoord klaar. „We moesten toch iets er op vinden", Zei Bill. „Wie heeft er goede hersens?" „Pongo", zei Jimlmy. „En hier is hij, haastig voorbijsnellend als gewloionlijk. Pongo heeft altijd goeie hersens gehad. Dat is van zijn jeugd -af zijn ongeluk geweest. Laten we Pongo eraan zetten.' Mijnheer Batentan luisterde geduldig naar een eenigsziinis onsamenhangende uit eenzetting. Zijn houdiinig (wias die van een vogel op het punt (ojm- weg te vliegen. op bescheiden schaal bij de gemeenten aan te vragen. Een klein comité, dat een en ander nader zal uitwerken werd gevormd. In dit comité werden benoemd de heeren: Jhr. Röell, Jhr. v. Citters, J. Stevens, terwijl als adviseerend lid werd toegevoegd het hoofd der tuinbouwschool. RENESSE. Voor een goed bezette zaal in het café „Het Wapen van Zeeland" gaf het muziekgezelschap „Luctor et E m e r g o", onder directie van den heer P. de Blonde Zaterdagavond haar jaar lijksche uitvoering. Na een openings- en welkomstwoord door den voorzitter, den heer J. M. de Nooijer, was het woord aan Ihet muziekgezelschap. Met een pit tige marsch werd ingezet en het bleek alras dat het ten gehoore gebrachte van het gehalte was zöoals wij dit van Luc tor et Emergo gewoon zijn. Een paar vroolijke éénacters door leden van het gezelschap met medewerking van enkele dames, brachten een aangename afwisse ling, al bleek met het slotstukje „Villa bewoners" geen gelukkige keus te zijn gedaan. Het was vrij laat geworden, toen aan het slot de burgemeester woorden van waardeering sprak voor hetgeen was ge presteerd. De heer de Nooijer dankte namens het gezelschap voor deze waar- deerende woorden en sprak de verwach ting uit dat, gezien de wijze waarop de uitvoering is geslaagd, „Luctor et Emergo" onder leiding van den heer De Blonde in de naaste toekomst in ge lijke mate succes mag oogsten als onder leiding van den vroegeren directeur, den heer van der Werf het geval is .ge weest. Gelukkig dat toestemming werd verkregen om het gezellig samenzijn met een uurtje te verlengen, waardoor de danslustigen in de gelegenheid kwamen hun schade in te halen. Een woord van waardeering voor het ensemble uit Drei- sehor dat de dansmuziek verzorgde, is hier mede op zijn plaats. Ondanks het triestige mistige weer kan worden gezegd, dat het strafeest bijzonder is geslaagd. Een veertiental ruiters op versierde paarden maakten, dat vroolijke marsch en ten -gehoore den vroolijke marschen ten gehoore bracht, verscheidene rondgangen door het dorp. Een en ander bracht een gezel lige drukte en we constateeren met vol doening de groote en groeiende belang stelling die voor dit aloude straorijden blijkt te bestaan. SEROOS.KERKE. In een derlokalen der O.L. -Scjhiool gaf Vrijdagavond de Chr. Meisjesver. „Jonge Kracht" ter (gelegen heid van ha-ar 2e jaarfeest een iin alle opzichten zeer (geslaagde .uitvoering. Het ruime lokaal was meer dan vol. toen te 7 iuu-r de meisjes met het zingen van (het Bondslied de bijeenkomst in leidden. De presidente, mevr.. Ppst (heet te vervolgens de aanwezigen hartelijk welkom, las Ps. 95 en girjg voor in gebed. H't jaarverslag, van de secretaresse ver mei 1de een ledental van 10 en een dona teur, aantal van 62 (vorig jaar 51). Dc afgevaardigden van de zusterver. v-a|tT Kerkwerve, Eikerzee, Renesse en Bu-rgh, alsmede die van de knapen ver. alhier brachten (hun beste weoscben over, waar na met de afwerking van het zeer uit gebreide pregramma werd aangevangen. Zang-, declamatie en tooneelnummers volgden elkaar in bointe verscheidenheid op.. Alle nummers te vermelden zooi on doenlijk zijn; we, volstaan dan oioik met enkele, die wel zeer in de smaak vie len, al moet daar onmiddellijk a-ain. wor den toegevoegd, dat finelfë deze keuze moeilijk is. We noemen dain het tableau- vivant Geloof, Hoop- en Liefde, waar mede werd begonnen, het schimmeispel de Baanveger, hét Spreekuur van dein Dokter, het Gouden Brilletje, waarbij een der meisjes de gezongen tekst voor treffelijk dramatiseerde. Tusschen de ver schillende nos. door voinden de meisjes nog (gelegenheid melkketel eh koekjes- schaal te hanteeren, terwijl In de pauze een verloting van diverse handwerkjes werd gehouden, die ruim! f 28,— bleek opgebracht te hebben. Wethouder Klompe bracht aan het eind va|n den avond dank Zonder tijd te verliezen gaf hij zijn op lossing van het geval. „Ik -zou een wekker voorstellen", zei hij vlug. „Ik gebruik er zelf altijd een, oimldat ik bang ben ,me le verslapen. Ik heb namelijk ondervonden-, diat zelfs jm'ijn imorgenthee dat geruischlo|os binnen ge bracht iwlordt, soms niet in staat is me te doen ontwaken". Hij- snelde weg. „Een Wekker?" Ronny, schudde 't hoofd'. „Een wekker? Er zouden er een do-Zijn noiodig zijn |o|ml Gerry Wade in zijn sla-ap te hinderen". „Nou en wlaiaram niet?" Bill wias Opgewonden en Imleenide het. „Ik iwéet het. Ik heb het gevonden. Laten We allemiaal n-aar Market Basing gaan en elk een Wékker ko-opien". Ze lachten en, discuteerden. Bill ein Ron ny gingen wieg ont lauto's te bemachtigen. Jimlm'y Wérd weggezonden -om te spion- neeren in de buurt van de eetkamler. Hij kwiaimi heel gauw- terug. „Hij is er, hoior. Hij' ha-alt zijn verlogen tijd in, geroiosterd broiod en mlarfnéludc verslindende. Hoe kuninen W(e beletten, d,a,t hij met ons -méégaat?" Ze besloten naar lady C-oole te gaan en haar Zeggen, dat ze heiin bezig houden moest. Jimlmy en Nandy inamen die ta-ak op zich. Lady Coiote Iwlas verbijsterd en bang. „Een grap? Je zult iwél voorzichtig zijn, jongelui. Ik bedoel: je zult de meubels toch niet stuk tmiaken -of zé vernielen of tmet te veel water gopiien? Jullie weet dat we de volgende week weer uit het huis moeten. Ik zou niet graag hebben, dat lord Caterhami vond, dat... Bill, die wias teruggekeerd van dé ga rage viel haar geruststellend in de rede. „M-aak u daar niet bezorgd over, lady Coiote. ik ben heel goied bevriend miet Bundle Brent lord Caterhams dloichter en die staat nergens voior stil, abso luut nergens voor. D-at kunt u van me aannemen. En bovendien zullen wie niets beschadigen. Dit is een heel rustig ge- Vialletje". „Heel subtiel", tëei het méisje dat Soeks heette. Lady Coiote ging imet een drioevigé uit drukking op haar gelaat het terras langs, toen Gerald Wade uit tdé eetkamer kwiam. Jimlmy Thesiger Was een blonde engel achtige jongeling. En al wiat nüew kon zeflgien van Gerald Wade was dat zijn gebrek aan gela-atsuitdrukking(Jim|m(y's (ge laat, door hetvc)ohtrast, een heel intelligent voorkom-en verleende. „Morgen lady Goote", Zëi Gerald Wade. „W-aar zijn al de -anderen?" „Die zijn alle naar Market Basing", zei lady Oon.te. „Waarvoor „Een grap", Zei lady Coiote -mét haar diepe, melancholieke stem). „Het is nogal vroeg vjopr graplpen", Zei mfijnheer Wade, ,Het is niet zoo heel vroeg mieer", zei lady Co-oite met nadruk. „Ik vrees, dat ik een beetje laat bene den wias", zei mijnheer Wade mét in nemende oprechtheid. „Het is raar, ana ar (wiaar ik oiok-'logeer, ik ben altijd het 1-aiatat beneden". „Erg raar", zei lady Co-ote. „Ik Wteet niet hoe het koimlt", zei mijn heer Wade nadenkend1. „Ik kaïn er heusch niet -achter komen". „Waaroimi sta je dan niet eenvoudig (op', stelde lady Coiote voor. „O," zei mijnheer W-ade, italmtelijk onaan genaam- verrast oinn de eenvoud van die oplossing. Ernstig vervolgde lady Goote het gesprek. „Ik heb sir Oswiald dikwijls hoioren zéggen, dat er niets een jongeman m-eer vooruit helpt dan stipte gewoonten". „O, dat wieet ik", izei mijnheer Wade. „En die heb ik ook als ik in de stad- ben. ik bedoel, dat ik lonni elf uur |o(p dat gezel lige ministerie van Buitenlandsche Zaken imoet -zijn. U imloet niet denken-, duit ik altijd zoo'n luieriik ben lady Coiote. Wat hebt u to-ch vreeselijk -aardige bloemen in die lage border. Ik wieet niet mleer h-o,e ze heetten, imiaar we hebben ze thuis oiok, die lila- dingetjes. Mijn zuster is verschrikkelijk dol op den tuin". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2