4 OP ZATERDAG FEUILLETON HET GEHEIM DER ZEVEN WIJZERPLATEN wascht en ploetert Ge, M.S.S.-CACHETS KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Dinsdag 18 Febr. 11,05—12,10 Lon tion Regional; 12,10—1,20 Droitwkh; 1,20 2,20 Brussel (Vlaams); 2,20—3,20 Lon don Regional; 3,20—4,50 Keulen; 4,50— 5,35 London Regional; 5,35—6,20 Dr)il- w'ich; 6,20—6,50 Diversen; 6,50—7,50 Lon don Regional; 7,50-8,20 Brussel (Vlaams): 8,20—9,20 Droitwddh; 9,20—10,50 Brussel Vlaams); 10,60—12 London Regiiomal. (Wijzigingen voorbehouden). RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 18 Februari: HILVERSUM I (1875 M.) AVRO 8 gra- mofoion; 9 concert; 10 morgenwijding; 10,30 concert; 11 RVU lezang; 11,30 Ko- vacs; 12,45 granuofoon; 1 concert; 2 so listenconcert; 3 knipcursus; 4,05 piano; 4,30 kinderkoor; 5 voor de kleintjes; 5,30 ds. Aris; 6 dansmuziek; 6,30 lezing; 7,05 schoolliederen; 7,30 Engelsch; 8 Nieuws; 8,10 Kovacs945 causerie; 9,30 concert; plm. 10,35 revue; plm. 11 Nieuwls; plm. 11,30 dansmuziek. HILVERSUM II (301,5 M.) KRO 8 con cert; 10 gramof opn10,30 ivoor de fabrie ken; 11 gramofqon; 11,30 pastoor Perquin; 12,30 orkest; 2 vrouiwenuurtje; 3 rniode- cursus; 4 HIRO graimiofqon; 4,10 lezing; 4,46 idem1; 540 KRO-boys; 6 doneert; 6,40 esperanto; 7,15 lezing; 7,35 graimlofioon; 8 revue; 10,30 Nieuws; 10,35 graimpfpon; 11 concert; 11,16 gnamiof)opn. lingental op te voereln, opdat de sdhlopl aan de gestelde verwachtingen zal vol doen.' BROUWERSHAVEN. Vrijdagavond had in de openbare school de algemeene vergadering vvn het G ro e n e Kruis plaats. De voorzitter, de heer I. A. Catsmau opende deze vergadering en deelde na de voorlezing en vaststelling van de notulen, mede dat dit jaar wederom een Emmabloem- oollecte zal worden gehouden, die hij, in verband met de terugloopende opbrengst, zeer in de belangstelling aanbeval. De Secretaris, Dr. W. H. Ittmann, deed verslag over 1935, waaruit o.m. bleek dat het aantal leden der vereeniging 291 bedraagt De penningmeester deed vervolgens reke ning en verantwoording. De ontvangsten van het Groene Kruis hebben bedragen f 1488,75 en de uitgaven f 722,42, zoodat over 1935 resteerde een goed slot van f 759,33 Voor de tubereulose-bestrijding hebben de ontvangsten bedragen f 491,23 en de uitgaven f 402,60, alzoo een batig slot van f 88,63 (het vorig jaar f 148,83L/2). De commissie voor het nazien van deze rekeningen braoht verslag uit, waarna ze, onder dankzegging aan den penningmeester, werden goedgekeurd. In behandeling kwam daarna de begrooting voor 1936. Deze hield in een salaris-verlaging voor de verpleegster. Het bestuur stelde voor dit, overeen komstig den wensoh van den Minister van Sociale Zaken, te verlagen met f 100, en te breügen op f 1700,Na eenige discussie wordt dit voorstel verworpen met 128temmen voor, 1 blanco en 12 tegen. De begrooting werd overigens aldus vast gesteld. De secretaris braoht uitvoerig verslag uit van de te Middelburg gehouden ver gadering van de Prov. at'deeling, die hij als afgevaardigde had bijgewoond. Tot bestuurslid werd de aftredende, de heer C. W. den Boer, herkozen. Bij de rondvraag komt in bespreking de propa ganda voor de T.B.C-afdeeling, wier financiën niet rooskleurig zijn en zorg voor de toekomst baren. De benoeming van een Het is een' smartelijke gewaarwording dat wij een te goed denkbeeld hadden van menschen, die later toonen ons ver trouwen niet waard te wezenmaar nog smartelijker is te ondervinden dat wij over een voortreffelijk karakter een on billijk oordeel geveld hebben. oommissie werd uitgesteld tot de volgende vergadering, in afwaobting van de vrij willige opgaven voor die afdeeliog tegen elke geweDsohte bijdrage, waartoe ge legenheid bestaat bij den penningmeester, den heer C. W. den Boer. Ten slotte gingen ernog stemmen op voor de aansohaffing van een ziekenraam, hetgeen door het bestuur zal worden overwogen. Daarna sluitiDg. DREISCHOR. Onder matige belangstel ling werd Vrijdagavond In de openbare lagere school alhier een ouderavond gehouden, onder presidium va!n den heer J. J. Verjaal. Op uitvoerige wijze werd het onderwijsprobleem besproken en de nadeelen, welke ook voor het schoolgaan de kind hieruit voortvloeien, in onze ge meente naar voren gebracht. Speciaal vraagt de volle aandacht de afvloeiing van den heer Ph. de Munck als onder wijzer, waardoor een goede leerkracht voor onze gemeente door de wetten van minister Marchant was verloren. Aanvulling hiervan door een kweekeling of kweekelinge staat thans op het pro gramma en geeft het bestuur der ouder commissie veel zorg. Jammer dat van het gemeentebestuur slechts 2 raadsle den aanwezig konden zijn om de be sprekingen hierover bij te woinen en te luisteren welke geest leeft over dit punt, daar ze Wellicht binnenkort ook over deze aangelegenheid zullen hebben te beslissen. Voorts werd door het be stuur rekening en verantwoording ge daan over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat ondanks het zuinig beheer, slechts een zeer klein bedrag ter be schikking blijft voor eventueele nuttige uitgaven, welke ten goede komeh aan het schoolgaande kind. In het bestuur kwam door het aftreden van den heer J. A. Hage eenige verandering, door dat in diens plaats werd verkozen de heer D. P. de Bakker. De heeren J. \V. Beekman en C. J. M. Klompe, welke aan de beurt van aftreden waren, wer den bij acclamatie herkozen en namen hun benoeming weder aan. In de pauze werd het werk der leer lingen bezichtigd, wat als steeds de be langstelling trok der ouders, welke aan het onderwijzend personeel naar de vor deringen hunner kinderen informeerden. Daarna werd door den heer A. van Oeveren, een causerie gegeven over het reizen naar Indië in vroeger tijd en zoo geleidelijk naar den tegenwoordigen tijd, wat ials zeer leerzaam toiajg wor den aangemerkt. Mede werde'n neg: ver toond lantaarnplaatjes over Sumatra, waarbij het hoofd der school, de heer C. M. Weststrate toelichting gaf. Ook uit ons land werden verschillende op namen uit de groote steden, zooals b.v. het havenbedrijf te Rotterdam enz. ge toond. Een en ander samenvattende mag deze ouderavond, ondanks het minder goede bezoek dan voorgaande jaren, als goed geslaagd beschouwd worden. OOSTERLAND. Zaterdagavond jl. heeft onder groote belargistelliing van (het pu bliek in de Conferemtiekamer de trek king plaats gelhad, van de verloting, verbonden aa|n de bazar, beiden ten bate tot stichting van eeln nieuwe muziek tent. De trekking hiad plaats ten over staan van B. dn W. De 2000 loten, die hiervoior waren aan gemaakt, waren op een tiental na, allen verkocht. De Burgemeester, die een koit woord vooraf sprak noemde het dan ook terecht een mooi succes. Hij dankte alle medewerkers voor hiun activiteit hierbij aan den dag gelegd. Door de vele gratis inzendingen en schenkingen waren 230 prijzen door het Comité voor de verloting beschikbaar gesteld. De 10 eerste prijzen vielen op onderstaande nummers, t.w. Ie pr. een heerenrijwiel no. 1655; 2e een dames rijwiel 1428; 3e een theemeubejl 692; 4e een ligstoel 1327; 5e een kapstok ;700; 6e een electr. strijkijzer 425; 7e een electr. theelicht 632; 8e pr. electr. lantaarn 462; 9e een schemerlamp 759; 10e een geborduurd kleed 1487. Daar er vele loten buiten de gemeente zijn verkocht, kunnen inlichtingen bij den secretaris van het Comité, den heer de Rijke, worden verkregen. SIRJANSLAND. Vrijdagavond had in de Ned. Herv. Kerk het jaarfeest plaats van de Chr. jeugdvereenigingen alhier. Zoowel de meisjes- als de knapenver- eeniging was aanwezig. Uit de verschil lende gemeenten, te weten Bruinisse, Oos- terland, Nieuwerkerk en Kerkwerve wa- ,ren van de zustervereenigingen afge vaardigden vertegenwoordigd. Door ver schillende dames en heeren werden voor drachten, samenspraken on solozang ge houden. Heel aardigwerden door een trio kleine jongens enkele liederen op de mondharmonica uitgevoerd. Dat al les keu.urig ten géhoore werd gebracht, bleek wel uit het luid applaus van de aanwezigen in dé overvolle kerk. Door verschillende afgevaardigden der .buurt verenigingen werden felicitaties over gebracht, waarop zij werden toegezongen door de feestvierende vereenigiQgen. Door de penningmeester(essen) werden de jaarverslagen uitgebracht, wat even in de pauze geschiedde. Het goedge vulde programma werd onberispelijk uit gevoerd. Er kan dan ook op een ge notvollen avond met voldoening worden teruggezien. Dat onze kleine gemeente zulke declamators en -trices in spe be vatte, zou men niet verwachten. Alles stond onder leiding van ds. Bunjes, die zoowel de opening als het slot ver zorgde. Na Ihet jaarfeest is de leidimig van de Clbr. Meisjesvereemigirgl alhier over-, geygaam op Mevr. Busjes. De. oud-leidster mej. D. de Roinde Jd. welke zeven jaren als Zoodanig Ihad (ge fungeerd, werd als blijk van waardeerimyg een souvenir aangeboden, bestaande uit twee sdhilderijtjes. BRUINISSE. Vrijdagavond j.l. hield de afd. Bruinisse vian het Groene Kruis de jaarlijksclhee algem. vergadering in de Consistorie der Ned. Herv. Kerk, wlaarbij 68 leden tegenwoordig wiaren. De heer C. Koelmians, vppirZitter der iafd., opende die vergadering im'et gebed, wiaarna hij allen Iwelkoto' heette. In z'ijln. inleidend ivtpord herdacht de voorzitter het in 1935 overleden bestuurslid, dé heer P. J. Oklkerse, en memoreerde de groote verdiensten van deri overledene ten .op zichte vian deze Groene Kruisafdeeling. Het jaarverslag van den secretaris, de heer M. Vijverberg, verm'eldde o.a. diat in 37 gezinnen van het materiaal vlas gebruik gemaakt, terWlijl de Zuster ged|u- durende 1935 in 33 gezinnen 1792 bezoe ken 'had afgelegd. Opgemerkt Iwierd nog, dat de finanöieele toestand ider vereami- ging het niet toelaat oimi met voorstellen vian contributieverlaging ter tafel fte ko men. Uit het financfeele verslag Van den penningmeester, de heer S. Hage, bleek dat Iwlas ontvangen f 2628,63 en uitgegeven f 1728.79 derhalve een goed slot Van f899,89. Daar het goed s!o,t telken jare ver- I mindert, Wees ooik de penningm'eester er op, dat contributieverlaging niet in hét belang van de afd. Wou zijn. De verkiezing van drie bestuursleden bracht de drie periodieke aftredenden die heeren M. Vijverberg, Math, de Kjoning ien B. J. vian Oeveren, m'et bijna lalgëimlsene stemtoon (w'eer in het bestuur, teiiw'ijl in de vacature van (wlij'len den: heer P. J. Okkerse, wierd gekozen de heer Joh. de Waal-Krijger. Tot ciointroleur op de mlagaZijngoederen rwerd aangewezen1 die 'heer M. Vijverberg. Nadat de heer Koel- toams nog verslag had uitgebracht Van de Algemeene Provinciale Vergadering, sloot hij' pp de gebruikelijke wijze de vergadering. Vrijdagavond gaf die Muziekvereen. „Nu toet HiOipe" vi0|0|r een volle Zaal een uitvoering in het vergaderlokaal. De heer C. Kik, bestuurslid der ver. opende toet een woord van ;welko|m'> waarna1 ein der leiding van den 'directeur, de heer A. v. d. Berge, van Oosterland, een vijf tal (mUzieknumlmers zeer verdienstelijk Wierden uitgevoerd. Vervolgens werd ten toioneele gebracht de klucht in twee be drijven „Henkie". Vrijwel alle (medespe lers en speelsters kwanten dien avoind ■vioior het eerst io|p de planken, toaar op loffelijke Wijze hebben zij zich van hun taak gekweten. Als na de pauze nog een viertal muzieknummers zijn ten gehoore gebracht, werd den avond verder ge vuld met het opvoeren van eenige komi sche voordrachten. Het herhaaldelijk ap plaus en de onbedaarlijke lachsalvo's be wezen, dat het publiek intens genoot en de vereeniging dezen avoind als wel ge slaagd mag beschouwen. Met een gezellig bal, (waarvoor zeer veel liefhebberij was, werd den avond besloteji. Geslaagd voor het Kerkelijk voorbe reidende examen aan de Universiteit te Utrecht, de heer D. Goudzwaard, geboor tig van Bruinisse. Vrijgesteld van den dienstplicht iwegens broederdlenst vlo(or de lichting 1937 zijn: Joh. v. d. Houten, Hendrik Jumelet, Piet Kik, C. de Koning, L. Kostense en Marieh de Waal Fz. ST.-MAARTENSDIJK. Ten huize van den heer Nelisse alhier hield de Weeg- brugvereeniging „Landbouwbelang" Vrij dagavond j.l. onder voorzitterschap vzin den heer Hage haar jaarvergadering. Een 40-tal leden was tegenwoordig. De com missie van onderzoek belast geweest met het nazien van de rekening en verant woording had gunstig rapport uitge bracht. M.a.st. werd deze goedgekeurd. Besloten werd den aandeelhouders 5 °/o dividend te doen uitkeeren. Het reserve fonds per 1 Januari 1936 werd vastge steld op f200. Dè aan de beurt van af treding zijnde bestuursleden de hee ren G. J. Hoek en M. C. Sonke werden herkozen. Met betrekking tot de ontv. en uitg. over het afgeloopen jaar nam het bestuur destijds het besluit geen cijfers te publiceeren in verband met mogelijke concurrentie. Tot weger werd wederom benoemd de heer C. Oudesluijs. Zijn salaris werd vastgesteld op 1/3 van de totale ontvangsten, benevens f200 toe slag. Het weegloon thans bedragende 8 cent per 1000 k.g. werd gehandhaafd. In totaal werden gewogen 8582168 k.g. producten, benevens 14 auto's en 208 stuks vee. I11 verband met het toene mend gebruik van zwaardere vracht auto's werd nog gesproken over aan schaffing van een nieuwe weegbrug met een grooter draagvermogen. Algemeen was men van meening dat met de te genwoordige brug voorshands nog kan worden volstaan. Ze verkeert in uitste kenden staat. Bovendien zou aanschaf fing van een nieuwe zwaardere brug voor de financiën een groot bezwaar doen ontstaan. Daarna sluiting. THOLEN. Door de gladheid van den weg is Zaterdagmorgen een auto, ge laden met mosselen uit Antwerpen, tegen de woning van den heer Verkamman aan de Vosmeerschepoort gereden. Een der ramen werd vernield, terwijl ook de muiur schade bekwam. De auto liep eenige schade aan bumper en radiateur. op. Verzekering dekt alle schade. GEMEENTERAAD BROUWERSHAVEN Afsluiting straten Adres landarbeidersbond Ver sobering noodzakelijk Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdagavond. Voorzitter C. Gast, bur gemeester. Afwezig de heer H. Verhoeff. In deze eerste vergadering in 1936 spreekt de voorzitter nog zijn beste wenschen uit voor de leden, hun gezin, hun werk en de gemeente. B. en W. geven den raad kennis van het voornemen tot tijdelijke sluiting van het verkeer in beide richtingen van de Noordstraat en het Kerkslop van 2 Maart tot 11 April a.s., in welk tijdvak de weg- verbetering dier straten zal plaats hebben. Deze afsluiting zal zooveel mogelijk in ge deelten plaats hebben om de last voor het verkeer zoo gering mogelijk te doen zijn. Afwijzend wordt beschikt op een ver zoek van den agent der arbeidsbemiddeling tot verhooging van zijn jaarwedde. Een verzoek van P. T. Jonker om buizen be schikbaar te stellen ter draineering van het door hem van de gemeente gepachte bouwland wordt ingewilligd. Ingekomen is een nader schrijven van het bestuur [van den modernen landarbei- Een geheimzinnig verhaal door AGATHA CHRISTIE 2 (Nadruk verboden) „Maar ze zijn eigenlijk nog iniet geschikt oto geplukt te wiorden". „Neen'', mompelde lady Goiote. „Neen, ik geloof het pok niet. Dian zullen we het zoo maar laten". Mao Donald volhardde in een toeester- lijk stilzwijgen. Lady Goote vatte op nieuw moed. „Ik wou toet je praten over dat stuk grasveld achter in den rozentuin. Ik had gedacht, of het niet gebruikt zou kunnen worden als boiwlingveld. Sir Oswald bowlt graag". En waarom zlou hij niet, dacht lady Goote bij zichzelf. Zij had de geschiedenis .van Engeland bestudeerd:. Waren sir Francis Drake en zijn ridderlijke gezellen niet aan het bowlen toen men de Ar mada in het ooig kreeg? Dat was toch zeker een goede bezigheid voor een „gen tleman" en daaropi kooi Mao Dppald rede lijkerwijze geen aanmerking hebben. Zij had echter geen rekening gehouden met de overheerschende karaktertrek van een goede hciofdtuinman, die bestaat in ver zet tegen elk voorstel dat imen hem' joioit zou kunnen doeh. „Daarvoor kon het zonder twijfel ge bruikt worden", zei Maic Donald, zjomder zich bloot te geven. Hij legde een ontmloedigenden topn in die opmerking, mnaar zijn eigenlijk doel was, lady Goote naar haar verderf te lokken. „Als het schoon gemaakt werd en hto gemaaid en hm nu heelemaal in orde gemaakt", ging ize hoopvol verder. „Tja", zei Mao Donald langzaam:. „Dat zou men kunnen doen, imiaar dan zou William niet meer aan den border kunnen blijven". „O", zei lady Goote Weifelend. Het woord border'beteekenide niets voor haar behalve, dat het haar lichtelijk herinnerde aan een Schotsch liedje maar het was duidelijk, idat het voor Mac Donald een ompiverkommlijke hinderpaal vormde. „En dat zou jamlmler Zijn", zei Mac Donald. „O, natuurlijk", zei lady Qoioite. „Dat zlou het zeker". Zij vroeg zidh af fwlaanoto1 Zij het Zoio roerend met hem1 eens Wlas. Mac1 Donald keek haar heel strak aan. „Natuurlijk", 'zei hij, ,;als het van u moet, mevrouwi". Hij meende dat werkelijk. Maar zijn dreigende fccxon iwlas lady Cjoote te erg. Zij bond direct in. „O, neen", zei ze. „Ik begrijp Iwiat je bodoelt, Mac Donald.rN-neen-Williaim'm|0'et maar liever doorwerken ,aian de border". „Zoo denk ik er mole óver, mevrouw". „Ja", zei lady Goote. „Ja zeker". „Ik dacht wiel dat u het goed zoudt vinden, mevrouw", Zei Mac1 Donald. „O, zeker", zei lady Goote weer. Mac1 Donald groette,, vjojnvaakt in vorm, en ging heen. Lady Goote zuchtte (ongelukkig en keek hem) na. Jimlmy Thesiger, nu voldoende van niertjes en 'spelk 'voorzien1, kwam naast haar op het] terras staan, en zuchtte, maar op een heel andere manier. „Verrukkelijke miorgen, hè", mérkte hij op. „Ja", izlei lady Goote vërstriooid. „O ja; ik geloof het wel. Het iwlas me niet z|ou opgevallen". „Wiaar zijn de anderen? Zijin die aan het roeien op het meer?" „Dat denk ik iwel. Ik bedoel: het zlou mie niet verwonderen, als het izo|0 was". Lady Goote draaide zich |oto: en snelde plotseling iwieer naar binnen. Tred'vvelt stond juist de koffiepot te bekijken". „O lieve hemel", iZei lady Goote. „Is mlijnheer-mijnheer..." „Wiade, mevrouw1?" „Ja, mijnheer Wade. Is hij nóg niet beneden?" „Neen, mevrouw". „Het is toch al heel laat". „Ja, mevrouw". „O lieve hemel. Ik denk, dat hij toieh wiel óóit beneden Zal konten, Tredwell?" „O ongetwijfeld, mevrouw. Gisterenmor gen kwiaiml miijnheer Wade jom half twaalf beneden, mevrouw" Lady Goote keek naar de kl;o|k. Het Wlas nu twintig minuten vóór twaalf. Op eens kreeg ze een (opwelling van nten- schelijk (meegevoel. „Het is erg vervelend voio,r jiou, Tred- Weil, dat je af móet ruiimien en dan p|m één uur de lunch iw'eer klaar imloet heb ben". „Ik ben de manieren van jonge heeren geWoion, mevrouw". Het verwijt was waardig maar onmis kenbaar. Aldus zou een kerkvorst, een Turk of een ongelioovige terechtwijzen, die zonder het te iwleten en te goeder trouw een ongepiastheid begaan had. Lady Goote bloosde vopr de tweede im'aal dien morgen. Maar er kwialm een welkome onderbre king. De deur ging open en, een ernstige jonge man toet een bril op, stak z'ijn hoofd naar binnen. ,,0' bent u hier lady Goote. Sir Oswiald heeft oimi u gevraagd". „O, ik Zal direct naar hem toegaan, mijnheer Batetolan". Lady Goote snelde Weg. Rubert Bateman, sir Osw'ald's particu liere secretaris gi-ng langs de andere zijde ge schrobt en boent U om het stof en vuil, gedurende de afgeloopen week in Uw dagelijksche beslomme ringen opgedaan, van Uw lichaam te verwijderen. Ge wilt Uw welverdiende ZONDAG friseh en schoon tegemoet gaan eir tevens hiervan ten volle genieten. Beseft gij echter, dat Uw ingewanden zich van Uw geploeter en moeite niets aan trekken, dat de zich hierin ophoopende vergiftigde afvalstoffen niet verwijderd zijn en de ongemakken, hiervan het gevolg, als booze geesten om U heen blijven zweven en U op den stralenden Zondag morgen doen ontwaken, met een onaan- genarnen smaak in den mond, lusteloos en loom en niet in staat de plannen, waarvan ge U reeds de geheele week zoo veel had voorgesteld te kunnen volvoeren. Waarom zoudt ge U voortaan nog zoo laten dwarsboomen in Uw genoegens Waarom bestemt ge niet den Vrijdag en den Zaterdag, om Uw lichaam inwendig frisch te maken, als hiertoe zulk een voor treffelijk middel bestaat als de bekende (Recept van Apotheker Dumont) Neemt iederen Vrijdag-avond en Zaterdag avond één of twéé M.S.S.-ertjes: Den volgenden Zondag staat ge zingende op en ge gaat na een uitstekende nachtrust opgeruimd en met een gulle lach de genoegens van Uw vrijen dag smaken. M.S.S.-Cachets Maken Schoon Schip ai.S.S.-cachets (ook wel genaamd Laxeer- Akkertjes) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leverancier soms géén voorraad mocht hebben, vraag hem dan ze even voor U te willen bestellen. Ze kosten per 12 stuks slechts 60 cent. Overal verkrijgbaar dersbond, houdende verzoek den heer Joh. Krijger te benoemen tot lid der oommissie voor de werkverschaffing. Overgaande tot stemming worden uitgebracht 2 stemmen blanco en 4 op den heer P. D. Bos, zoodat deze is gekozen. De heer Bos verklaart desgevraagd de benoeming niet te kunnen aannemen. Het schrijven van den bond is duidelijk. Men wensoht geen samenwerking met de S.D.A.P.-raadsfractie. Hiermede wordt het vertrouwen opgezegd. Spr. is hierdoor ge griefd. Men is niet van hem gediend, zoo dat het hem niet mogelijk is de benoeming aan te nemen. De uitslag van de stemming doet hem genoegen. Hij heeft 8 weken genoegelijk in de commissie vergaderd en weet dat de zaken eerlijk en recht worden behandeld. Na eenige discussie dankt de vooi^itter voor de waardeering en voor de korte dooh aangename samenwerking. Overeenkomstig het voorstel wordt z.h.s. besloten de regeliDg van de zaken der werkverschaffing verder aan B. en W. over te laten. Op een verzoek van het bestuur van de Soliool met den Bijbel om een voorschot voor 1936 op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 der lager-onderwijs- wet, wordt gunstig beschikt, met bepaling van het bedrag op 1' 331. Het onderzoek van de gemeente- begrooting voor 1936 heeft aan Gedep. Staten aanleiding gegeven tot een aantal opmerkingen. Het College verzoekt een aantal bezuinigingen toe te passen. De voorzitter deelt mede dat hieromtrent overleg ter Provinciale Griffie heeft plaats gehad. Gedep. Staten achten, in verband de kamer uil, 'dojoir (de 'glazen deur, (waarin Jimsmy Thesiger pog* beminnelijk stojnd te luieren. „Goeien iinioirgen, Pioingo", zei Jiimtoy. „Ik mioet die vervelende meisjes aange naam! bezig houden. Ga je mee?" Bateman schudde toet het hoofd van neen, en snelde het terras langs en weer naar binnen door de hibliioitheekdeur. Jim1- rny grinnikte vennuaakt over dien aftoJht. Hij en Bateman waren samen op school gewieest, toen Wlas Bateman nog miaar een ernstige joiMKin irnet een bril oip ge weest en had den bijnaam Poingo ge kregen, niemand wist 'waarotoi. Pongo, bedacht Jim'my, was nu Zopwiat dezelfde ezei als toen. De Wjcionden: „Life is earnest, life is real" hadden wel speci aal voor hem geschreven kammen zijn. Jimnny geeuw'de en kuierde langzaam naar den vijver. Met (haar gedrieën wiaren daar de meisjes het gewlome sojoirt, twee imet donkere opgeknipte loopjes en één met een blond opgeknapt kopje. De eene, die het meest giechelde heette (diail dacht hij tenminste) Helen, en de tweede heette Nancy, en de derde 'werd oto de een of andere reden aangesproken als Soeks. Bij hèn Iwlaren (Zijn twee vrienden Bill Eversleigh en Ronny Devereux, die beiden een louter decoratieve positie be kleedden aan het ministerie vian Buiten- landsche Zakèn. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2