de Universiteit te Amsterdam voor can- didaat-arts. Gezien het gevorderde seizoen, is de omzet van mosselen, zoowel geknipte als ongeknipte, vorige week weer be- vedigend geweest. Ruim 3000 ton zijn voor het buitenland verzonden. Eenige verpleegden, welke voor re kening der gemeente zijn opgenomen in de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom, zullen eerstdaags worden ver plaatst naar de stichting „Padua", ge meente Boekei (N.-Br.) Een en ander staat in verband met de lagere verpleeg- koster van deze stichting, wat der ge meente een voordeel geeft van f 130 per persoon en per jaar. GEMEENTERAAD TE BRUINISSE Raadsbesluit ingetrokken Verbouw Postkantoor Vrijdagmiddag! j.l. vergaderde de raad dezer gemeente, waarbij alle leden tegen woordig waren, onder voorzitterschap'van den burgemeester. De voorzitter hield een korte nieuwjaarsrede, waarbij hij iden toestand ider gemeente besprak, die, hoe- w'el niet hoopel,oos, to<lh niet rooskleurig mag [genoemd wiorden. Hij deed een be roep op iden raad, om met dezelfde Col legialiteit ide belangen ;der gemeente te blijven 'behartigen. Wethouder Patdmos dankte den voorzitter ert-hodipte niét hem Üat IWeèr spoedig betere tijden zullen aanbreken. Eenige irgekomen stukkeln van Ged. Staten,benevens kasoplnamen van Iden ge meente-ontvanger passeerden, zonder be spreking pi! stemmirg ,de revue. Vender Iw'as ontvangen va|n Ged'. Staten een brief, Waarin zij het raadsbesluit van de laatste vergaiderirg in 1935 verlichting van Iden Dorps'wieg en ide buurtschap Zijpe, niet goedkeuren. B. en W. stellen voor het bedoelde raadsbesluit in te trekken. Na breedvoerige discussie stel de ide heer van Vessem voor het raads besluit te handhaven en geenszins ijn te trekken. Na gehoufden stemming; Werjd' het voorstel van Vessem met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Het punt [dier agelnid'a verbouwing postkantoor kwam nu aaln Idie oride. Na eenige disdussie Ward be sloten met 6 stemmen voor en 1 tegen idlie van den heer va|n Vessem fdle verbouwing idie 'begroot is op f 250,— te laten uitvoeren. Nog l'wteilJen voorgelezen een'ge ministerieele be schikkingen, inzake steulnverleenimgi en Werkverschaffing, Idie voor. kennisgevijn|g Wedden angenomeh, waarna ide rondvraag tiie niets meer opleverde en sluiting der vergadering. RECHTZAKEN Rechtbank te Middelburg Ter openbare tereohtzitfcing der Arr.- Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Strafzaken, van 24 Jan. werden o. m. de navolgende vonnissen uitgesproken. L. P. G., 39 jaar, smid, te Haamstede, was bij vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee van 6 Nov. 1935 vrijgesproken van een overtreding der ijk wet, gepleegd op 1 October 1935 te Haamstede. De Ambtenaar van het O. M. was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Bij behandeling der zaak had de Officier van Justitie bevestiging van dat vonnis ge- ëischt. De Rechtbank bevestigde het vonnis, waarvan appèl. G. P. H., 69 jaar, zonder beroep, te Kerkwerve was bij vonnis van den Kanton rechter te Zierikzee van 6 November 1935 veroordeeld tot f 20.boete of 10 dagen hechtenis wegens overtreding woningwet en bouwverordening van Kerkwerve, ge pleegd in Juni 1935 te Kerkwerve. Ver dachte was van dat vonnis in hooger be roep gegaan. De Officier van Justitie eischte bij de behandeling der zaak vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter en vrijspraak. De Rechtbank vernietigde be doeld vonnis en veroordeelde den verdachte tot f 5.boete of 2 dagen hechtenis. J. B., 50 jaar, landbouwer, wonende te Ouwerkerk, was bij vonnis van den Kanton rechter te Zierikzee van 6 November 1935 wegens jachtwetovertreding, gepleegd op 21 September 1935 te Ouwerkerk, veroor deeld tot f 5,boete of 3 dagen heohtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer. Verdachte was van dat vonnis in hooger beroep gegaan. De Offi cier van Justitie eischte bij de behande ling der zaak bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. De Rechtbank heeft bedoeld vonnis vernietigd en ver dachte vrijgesproken. Belastingkwestie Voor de rechtbank te Middelburg had Vrijdag zich te verantwoorden J. de V., arts te Zierikzee, die er van verdacht werd zijn aangiftebiljetten voor de Inkom sten- en Vermogensbelasting over de be lastingjaren 1931, 1932, 1933 en 1934 opzettelijk onjuitt en onvolledig te hebben ingevuld of doen invullen en die aldus ingevulde aangiftebiljetten bij den inspec teur der Directe Belastingen te Zierikzee te doen terugbezorgen. Uit de ter terechtzitting voorgelezen dagvaarding bleek dat verdachte over het kalenderjaar 1930 en de daarop volgende jaren bedragen als inkomen en vermogen had opgegeven welke vrij aanzienlijk af weken van de bedragen door hem in die jaren inderdaad ontvangen en bezeten, tengevolge waarvan nadeel voor het Rijk en voor een of meer gemeenten, in het bijzonder de gemeente Zierikzee, was ont staan. Verdachte was versohenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr. Nieuwen- huizen, advooaat te Zierikzee. Als eerste getuige-deskundige werd ge hoord dhr. Schuurman, Iospeoteur aer Directe Belastingen te Zierikzee, die de Reohtbank voorlichtte waarin de belasting ontduiking bestond, over de wijze der heffing en de wijze waarop, Rijk, Provincie en gemeenten door de daardoor ontstane te lage aanslag in Inkomsten en Vermogens belasting waren benadeeld geworden. De Inspecteur is tot de slotsom gekomen dat verdachte reeds in 1918 met de fraude zou ziju begonnen en daarmede tot op heden ongeveer f 9000 aan belasting had ont doken. Berekend over de laatste 3 jaar zou die ontduiking f 1950,- bedragen. Over deze laatste 3 jaren zal een navordering gesohieden van ongeveer f 4000,-. Verdachte door den President onder vraagd, komt terug op zijn aanvankelijk voor den Rechtercommissaris afgelegde verklaring, waarin hij toegaf te lage oijfers voor Inkomsten en Vermogensbe lasting te hebben opgegeven. President: IJj kan er in komen dat U een aanval op de geproduceerde oijfers doet doch in het algemeen zult U moeten toegeven dat Uwe aangiften te laag waren. Verdaohte antwoordt hierop geen ver stand te hebben van boekhouden en als er door hem eeh vergissing in de op gayen heeft plaats gehad dit niet opzet telijk is gebeurd. De Officier van Justitie achtte in deze zaak het wettig en overtuigend bewijs aanwezig. Hij eischte een gevangenisstraf van 3 maanden. Mr. van Nieuwenhuijzen, beklaagde's raadsman, achtte deze eisoh te hoog in verhouding tot de schuld. De staat is voor de door verdaohte aan genomen houding geheel schadeloos ge steld door viervoudige verhooging aer belasting, welke verdachte door de be lastingadministratie is opgelegd. Pleiter hoopte dan ook, dat de reohtbank tot een mildere straf mag komen. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 7 Februari a.s. ONDERWIJS Geslaagd voor het diploma Boekhouden, dhr. A. K. Kievit te Seherpenisse, leerling van het Nederlandsch Instituut voor practisch" handelsonderwijs te Am sterdam. KERKNIEUWS Geref. Kerk. BRUINISSE. Biij die gehouden steimimiing voor loiulderlingen en Idiake'n Wterden her boren de (heenen J. v. id. iWiail en J. Haeck- Vij verberg. LANDBOUW EN VEETEELT Werkgevers zeggen looncontract op Vrijldagmilddajg) j.l. hielden de (werk gevers, georganiseerd in Iden Werkgevers- jb'onfl! voor het eiland Thiolen, ijni de £aal van hotel Nelisse te St.-Maartens>- Idijk een vergaiderirgi, onder voorzitter schap; van Idhr. J. Groenew'ege. De voor zitter heette speciaal Iw'elkom dhr. A. Wisse, voorzitter van Iden Kring Thole,« en St.-Philipsland van Ide Z.L.M. Waan het Collectief contract met dé samenwerkende larbeiiders'bondeln per 1 Mei a.s. pfloopt, Idaar stelde het Bestuur aan Ide leden voor het huidige Contract tegen {genoemden datum op te zeggein,. Gezien Ide slechte financieele uitkomsten van het lanldboiuwbeldirijf in 1935; de aalnj- gekon)d:(gjde verlaging van de|n richtprijs der tarW'o en de inkrimping va(n de op pervlakte suikerbieten kan het land bouwbedrijf Idle huidige lopnen niet meer betalen. Zonlder h.s. iw'erd het bestuursvoorstel aanvaard. Naar aanleiding van eeln schrijven :<fer samenWerkenlde landarbeidershoinden w<erd het bestuur gemacht'gfd met de vertegeniwloorid'lgiers Ider werknemers te onderhandelen over ee<n nieuiw cdhtra'ct. Daar idle bestaanlde organisatie sledhts tot 1 Mei a.s. Iwlas opgericht, weid' be sloten Ide vereenigirjgi op|nieu|wi te Con- tinueeren. Po,girge|n zulleniin het Wlerk gesteld Iwbrlden, om door intensieve pro paganda, desnoods huisbezoek, het leden tal van Iden Werkgeversbonidl op te voeren. TELEGRAMMEN Geen alcohol op den weg I Zondagmiddag ziju op den Loohemsoheu weg tusschen Laren (Gld.) en L o o h e m 2 wielrijdsters, de meisjes E. en W., die zich aan den goeden kant van den weg bevonden, door een van Loohem komende vrachtauto aangereden. Het meisje E. was onmiddellijk dood, terwijl het andere ernstig gewond naar het Ziekenhuis te Zutphen moest worden overgebracht. De chauffeur, die, naar men mededeelde onder den invloed van sterken drank ver keerde, werd, evenals zijn mede inzittende, in arrest gesteld. Uitzending van de begrafenisplechtigheden Naar het A.N.P. verneemt zal van de begrafenis van Koning George V te Lon den, op morgen (Dinsdag), door den K.R O. een ooggetuigeverslag worden gegeven door den K.R.O.-reporter Paul de Waart. De reportage van de bijzetting te Wind sor zal in samenwerking met den Bel- gisohen Omroep voor de Nederlandsohe luisteraars worden verzorgd door een Vlaamsohen omroeper van het N. I. R. Deze beide reportages zullen ook door de P.H.O.H.I. worden overgenomen voor de Nederlandsohe koloniën. De aanvang van de reportages te Londen is voorloopig vastgesteld op 9 uur 50 Nederlandsohe tijd, terwijl die te Windsor waarschijnlijk om 13 uur 10 Nederlandsohe tijd zal aan vangen. Ook de A V.R.O. zendt de begrafenis uit. Ook de A.V.R.O. zal Dinsdag de plech tigheden uitzenden van 'de begrafenis van wijlen Koning George van Engeland. De A.V.R.O. morgenwijding zal daartoe een half uur worden vervroegd. Van oiroa 10 uur af zal de heer 'He Muinok van de Vlaamsohe Omroep ook voor de A;V.R.O. een ooggetuige-verslag geven van den tocht van de stoet naar nét station Pad- dington. Dit verslag «al tót ongeveer half 11 duren. Tussehen oiroa 1 uur 10 en 2 uur 30 zal hetzelfde gesohieden uit Windsor, waar de eenige beschikbare microfoon wordt gedeeld met die van den Vlaamsohen en den Fran8ohen omroep. De lijkdienst in Windsor geschiedt te Ongeveer half 2 's middags. Dok dezé z&l worden uitge zonden. De tussohenpoózen zullen worden gevuld met ernstige muziek. Het oorspron kelijke A.V.R.O.-programma zal daardoor naar behoefte worden gewijzigd. De verjaardag van Ex-Keizer Wilhelm. Ex-Keizer Wilhelm II van Duitschland viert heden (Maandag) zijn 77sten ver jaardag. In verband met het overlijden van Koning George V van Engeland heb ben, in afwijking met de gewoonte, heden geen groote feestelijkheden op Huize Doorn» plaats. Alleen de dochter van den ex-Keizer, de Groot Hertogin van Brunswijk, is ter gelegenheid van den verjaardag van haar vader te Doorn aan gekomen. Maandagmorgen werdin de hal van Huize HDoorn» een godsdienstoefening ge houden waaraan het geheeie 'personeel deelnam. Vele gelukwensehen uit binnen- en buitenland werden op Doorn ontvangen en tal ran bloemstukken werden bezorgd. Wij vernemen dat na de begrafenis van Koning George aan het einde van deze week op Huize Doorn» een feestelijke bijeenkomst zal worden gehouden. De ex-Kroonprins en eenige andere zoons en kleinkiü deren van den ex-keizer worden dan te Doorn verwacht. De begrafenis van Koning George V Bij de begrafenis van Koning George V zullen in Hyde Park 60 leden van het British Legion en v.ertegep.Wóordigers van buitenlandsche oud-strij ders yereenigingen plaats nemen. Achter de affuit, met het stoffelijk overschot, zullen 1500 hooge officieren schrijden. Koning Edward zal in Marine-uniform te voet het stoffelijk over schot van zijn vader volgen Achter hem komen de overige vorstelijke personen. De stoet zal worden gesloten door een aantal statiekoetsen, waarin de Koningin en de overige dames van de Koninklijke Familie zullen plaats nemen. Gedurende de twee uren dat de stoet door de straten van Londen trekt, zal in Hyde Park en van den Tower minuufcschoten worden gelost. Op verlangen van den Koning zal de bijzetting te Windsor zeer eenvoudig zijn. De algemeene stilte van 2 minuten zal plaats hebben op het moment dat de kist in de groeve wordt neergelaten. «Daily Telegraph» bericht datde Koningin ook in de toekomst den officieelen titel van Koningin Mary zal blijven voeren en niet den titel van Koningin-Moeder zal aannemen. Belangrijke verklaring van Dr. Göbbels De Engelsche Daily Telegraph» meldt dat de Duitsche Minister Dr. Göbbels te Keulen, in het gedemilitariseerde gebied, in zijn redevoering nog eenige mededee- lingen heeft gedaan, welke niet in de Duitsche pers zijn gepubliceerd. Dr. Göbbels zeide: Wij spelen thans de ouverture. Men neemt de wereld pas in vertrouwen wanneer men haar voor een fait accompli wil plaatsen. Indien wij de geschiedenis van ons leger praematuur zouden hebben onthuld, dan zouden andere legers ons land zijn binnengemarcheerd. Wij willen niet een tweede Abessinië zijn en de bescha ving thuis krijgen gestuurd met vliegtuigen en bommen. Voorloopig overzicht van de Grieksche verkiezingen. Te oordeelen naar de resultaten van de gisteren gehouden verkiezingen in Griekenland welke Zondagnacht te 3 uur bekend waren is het waarschijnlijk dat de zetels in het parlement ongeveer als volgt verdeeld zullen wordenVenize- listen 125130 zetels, Volkspartij van Tsaldaris 60 65 zetels, Coalitie Kondylis- Theotokos 70—80 zetels, aanhangers van generaal Metaxas 10 zetels, Communisten 1012 zetels, andere partijen 15 zetels. Men verwacht dat de Venizelisten en de Anti-Venizelisten elkaar ongeveer in evenwicht zullen houden zonder dat een van beide over een absolute meerderheid zal kunnen beschikken. De leider der Venizelisten, Sophoelis, verklaarde dat dit resultaat een verzoening in de binnen- landsohe politiek beteekent. Hij acht het daarom wensohelijk dat een regeering van Nationale Verzoening wordt gevormd. 33$ Orkaan boven Marokko Een orkaan heeft de kust van Marokko geteisterd en daar groote schade aange- rioht. De Fransche torpedojager w8imoun« welke in de haven van Cassablanoa voor anker lag, werd losgeslagen en dreef af. De bemanning slaagde er evenwel in het schip te meeren. Uit vele deelen van Marokko worden hevige overstroomingen gemeld. In de omgeving van Ouessan zijn 10 inboorlingen verdronken. Ook groote gebieden in Spaansoh Marokko zijn over stroomd. In de Midden-Atlas sneeuwt het abnormaal. De sneeuw bereikte daar reeds een hoogte van 80 o M. Ook de Fransohe kust van de Middellandsobe Zee werd door stormen geteisterd. Het kustvaartverkeer moest Zondag worden gestaakt. Te Palavas heeft de storm huizenhooge golven over de kade muren geslagen, zoodat de geheeie pro menade onder water staat. De Rallyë naar Monte-Carlo 1 Men meldt ons telegrafisch de volgen de vorderingen Ploeg 76, Bylaard en v. Beeok-Calkoen, gestart te Stavanger, Noorwegen (3728 K.M. verwijderd van Monte Carlo), op tijd te Kristiansands (294 K.M. verwijderd van de startplaats), op tijd te Oslo (668 K.M. van start), op tijd te Helsingbörg (1258 van start). De ploegen No. 31, 50, 51, 60 en 99. allen gestart te Tallinn, (Reval), Estland, 4000 K.M. van Monte- Carlo, op tijd aan de grens. Ploeg 81, Testers en Diepen, en ploeg 61 Taets v. Amerongen en Jaarsma, allen gestart te Valenoa, Portugal (2978 K.M. van Monte Carlo) op tijd te Dominko en ploeg 81 eveneens op tijd te Lissabon (486 K.M. van start). Men meldt ons met een volgend tele gram naderploeg 31, G. Bakker Schut en H. de Beaufort, en 50 Mme Marino- vitoh (uit Tallinn, zie boven) 4 uur voor tijd te Warschau (1344 K.M. van start). 12.45 nam. Een zoo juist ontvangen telegram meldt: Ploeg 16, Zamfirescou- Cristen, ploeg 28 Carrière en ploeg 44, Whalley allen gestart te Athene (3868 K.M. van Monte Carlo) zijn op tijd in Budapest (1788 K.M. van startplaats) aan gekomen. Ploeg 60 (zie boveD) 5 uur voor tijd Berlijn (1904 K.M. van startplaats). Ploeg 60 vormen dr. Sprenger v. Eijk en Ir. Paulen. Al deze ploegen berijden Ford V-8. Ingezonden stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copie wordt niet teruggezonden. „DE ZEEUWSCHE BEKER" De tweede rondgang van onze //Beker» ter versterking en bemoediging van de verdrukte Christenen in Rusland, gaat voorspoedig voort, hoewel, wat te ver wachten was. iets trager dan de eerste maal. We mogen wel blijven opwekken om eendrachtig dit werk te blijven steu nen, waar alle gezindten aan kunnen mee werken. Immers al is het dat wij aller eerst gedenken aan het schoone werk van den zoo beminden thans ontslapen Dr. Schabert uit Riga, tooh willen wij desge- wenseht ook gaven doorzenden aan «Licht im Osten» en het //Doopsgezind Emigran ten Bureau». Het valt me moeilijk om alle persoonlijk- toegezoüden giften te verantwoorden, hetzij mij vergund thans met de plaatselijke comité's te volstaan. Ontvingen we bij den eersten rondgang bijna f 17000.thans heb ik reeds kunnen doorzenden de som van ruim f 4400 Van de Comité's kwam in Heinkenszand f 120,60 Middelburg f 849,23; St-Laurens f 185,20; Arne- muiden f 72,10; Kapelle f 96,-; Wemel- dinge f 254; Zandt f 110,-; Oostkapelle f 202.76; Goes f 383,-; Colijnsplaat f 172,25 Sirjansland f 31,15Nieuwer- kerk f 15,30; Aardenburg f60,10Bergen op Zoom f 205,35Nieuwdorp f 158,- Zoutelande f 114,14. Aan alle gevers en geefsters vriendelijk dank. De nood der Christenen blijft vreese- lijk onder ongoddelijk regiem van het Bolsjewismehelpt tooh allen het kruis, dat om Christus wil gedragen wordt, eenigszins verlichten door te offeren aan z/De Zeeuwsohe Beker" Met dringende aanbeveling, Ds. A. KONING, giro 220659. St.-Laurens. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 27 Jan. Aanvoer 2338 stuks vee; 711 vette runderen; 239 vette kalveren; 766 schapen en lammeren; 613 varkens; 8 nuchtere kalveren en 1 bok. j Vette koeien le 47; 2e 42; 3e 28-34; vette osfeu le 44; 2e 40; 3e 30-34; vette kal veren le 90; 2e 80; 3e 60 65; varkens (levend gewicht) le 37; 2e 36; 3e 35; schapen le 40; 2e 36; 3e 29; lammeren le 42; 2e 37; 3e 28. Schapen, le f 18; 2e f 14; 3e f 10. Lammeren, le f 132e f 12; 3e f 17. Vette koeien en ossen, aanvoer ruim, handel traag, prijzen onveranderd. Vette kalveren aanvoer tamelijk, handel stroef, prijzen van Dinsdag wisten zioh te handhaven. Schapen en lammeren aanvoer kort, handel willig, prijzen schapen onveranderd, prijzen lammeren stroever. Varkens: aan voer als vorige week, handel kalm, prijzen als vorige week. Enkele partijen< Bohapen voor «xport ver kocht. KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Dinsldag 28 Jan. 11,20—12,120 Keu len; 12,20—2,20 Brussel (Vlaams); 2,20— 3,20 Kalundborg; 3,20—5,15 Keulen; 5,15 6,40 Brussel (Vlaams); 6,40—7,20 Brus sel (Frans); 7,20—8,20 Brussel (Vlaams); 8,20-10,20 Brussel (Frans); 10,20—11*20 Brussel (Vlaams); 11,20—12,00 Wenen. (Wijzigingen voorbehouden). RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 29 Januari HILVERSUM I (1875 M.) 8 A.V.R.O. gramofoon; 9 (klassieke muziek; 10 mo<r- gentwiijding,; 10,30 concert; 11 voor Ide huisvrouw; 12,40 orgel; 1 omroeporkest; 1,45 igramofoon; 2 klassiek concert; 3 knipcursus; 4 viool; 4,30 kinderkoor; 5 vertellingen; 5,30 |dts. Aris; 6 Idinerdotncert; 7,05 schoolliedjes; 7,30 Engelsoh; 8 nieulvtls; 8,10 omroeporkest; 9,40 speenhof 10,25 bridge; 11 hieuwts; 11,10 (dansmuziek. 'HILVERSUM II (301,5 M.) K.R.O. 8 Concert; 10 gramofoon; 10,30 voor de fa brieken; 11 gramofoon; 12,03 K.R.Q.^ar- kest; 1,30 gramofoon; 2 vrouwenuurtje; 3 moldecursus; 4,15 K.R.O.-orkest; 5 gram. 5,30 orkest; 6,40 esperanto; 7,15 lezing; 7,35 gramofoon; 8 nieuWls;- 8,10 doneert; 9,35 symphonieórkest; 10,30 nieulwis; 10,35 orkest; 11,15—12 igramofioion. AARDAPPELEN. Eigenheimers f 1,90 d f 2,20Zeeuwsohe Blauwe en Bonte f 2,20 a f 2,50Zeeuwsohe Eigenheimers f 1,70 a f 2,Eigenheimer Poters f 1,251,50Blauwe en Bonte Poters f 1,20 a f 1,50Bevelanders f 1,60 èt f 1,90 per H.L. Zandaardappelen Sl/2 4 cent per K.G. Met redelijke aanvoer kalme vraag. VLAS. Aanvoer 15800 k g. blauw, schoon f 0,540,62 per k.g.3000 k g. Groningsoh f0,55-0,62 per k.g.; 12500 k.g. Holl. Geel f 0,56- 0,64 per k.g.1200 Dauwrood f 0,50—0,55 per k.g. Flinke aanvoer. Voldoende vraag. Prijzen gedrukt zoodat de handel traag was. Een gedeelte bleef nog onverkocht. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 27 Januari, f 1000.— op 11706. f 400.— op 3716, 7492, 14663, 17038. f 200.— op 6368, 11799, 15428. f 100.— op 4198, 4339, 6493, 8414, 9980, 11975, 12824, 15953, 17584, 18027, 20322. WEERBERICHT Hoogste barometerstand 762,7 te Vardö Laagste i, 731,6 te Blaoksod Verwacht tot den avond van 28 Januari Matige tijdelijk wellicht krachtige, Zuide lijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar be wolkt ot betrokken met tijdelijke op klaringen, aanvankelijk regen en iets zachter. Zon op: Zöm: onder: 28 Januari 7.50 4.35 BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De ludhtdrukveriainderirgen blijven zeer «wisselvallig. De depressie vian Zaterdag verwijderde zich Noiordwiaarts en werd door een rug van hiofoga drukking gevolgd die Zondag tijdelijk ,apklaring bracht. Ter wijl in Scandinavië de hooge druk van daag iwleer toeneeimlt, is pp den Oceaan een zeer diepe depressie verschenen met standen nabij 720 ml.M., die echter grotendeels Noiordwiaarts schijnt te trek ken, zo'odiat alleen een secundaire iin de Golf v,an Bisöaye lomZe (omgeving weer miet regen bedreigt. In Scandinavië en Finland wprdt de Vorst weer zeer streng en wlorden temperaturen van -30 graden en -25 gnadeen gemleld. Elke depressie vermeerdert da(ar het sneeuwdek. Op het vasteland en op de Britsche eilanden is de temperatuur boven normlaal. al is se dert Zondag in het Westen eenige af koeling opgetreden. In Ierland ein Scho|t- land stoittnt het uit Zuidelijke richtingen. Vialentia meldt 35 m.M. regen en deze regen dringt naiar Engeland doion In de Golf van Biseaye stormt het uit Noord west. West Frankrijk heeft reeds regen. In Duitschland valt in het (midden wiat regen. West Du'tschland heeft veel mist. Alleen in Zuid Frankrijk Wordt zlonnig Wieer gemeld. De toestand op den Oceaan doet, na het passeeren der secundaire nieuwe dialing verwachten, zoioidat Vloor- Loiopig nioig zacht en buiig Iw'eer te wach ten is, al zal de ontwikkeling van de hooge drukking in het Noordoosten de centra op grcpiten afstand houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3