1100STERBALSEM HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. Uit Stad en Provincie JELGA'S I WEDDENSCHAP ËLKEN WINTER LEED HIJ aan Winterhanden en Wintervoeten flKKER'S oriqingel tbr inzage KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Zaterdag 25 Jan. 11.05—11.35 Lon don Regional; 11.35—1.20 Keulen; 1.20- 3.20 Brussel (Vlaams); 3.20—5.20 Keu len; 5.20—6.20 Droitwich; 6.20—6.50 Di versen; 6.507.50 London Regional; 7.50 —9.20 Brussel (VI.); 9.20-10.20 id. (Fr.); 10.20-12 id. (Vlaams). (Wijzigingen voorbehouden). RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 25 Januari HILVERSUM I (185 M.) 8 V.A.R.A. gramofoon; 10 V.P.R.O. morgenwiijding; 10,15 V.A.R.A. voor de fabriek; 12 gra- hoofqan; 2 hoe de toonkunst groeide; 2,20 gramofocn; 3 kinderkoor; 3,30 orkest; 4,30 lezing; 4,50l vervolg orkest; 5,40 letterkundig overzicht; 6 ongjelmuziek 6,30 zang; 7 fiimpraatje; 7,30 gramofoon, 8,06 nieuwsberichten; 8,15 concert; 9,10 gramofocn; 9,20 orkest; 10 nieuwsberich ten; 10,05 oellomuziek; 10,30 concert; 11,30 gramofoon; 11,40 gremofoon; 12,00 sluiting. HILVERSUM II (301,5 M.) 8 K.R.O. Morgenconcert; 10 gramofoon; 10,30 voor ide fabrieken; 11 gramofoon; 11,30 gods dienstig halfuur; 12 orkest; 1,15 gramo foon; 1,30 vervolg iarkest; 2 voor de jeugd; 2,30 sporthalfuur; 3 kinderuurtje; 4 gramofoon; 4,15 orkest; 5 esperanto; 5,30 K.R.O.-boys; 6,20 weekoverzicht; 6,45 gramofoon; 7 politieberichten7,15 lezing; 8 nieuwsberichten; 8,10 gramofoon; 8,35 Orkest; 9 voordracht; 9,15 verviolg orkest; 9,30 hoorspel; 10,10 gramofoon; 10>,30 nieuwsberichten; 10,35 bezinning in schoonheid; 10,50 gramofoion. door "welke? Zoo niet, door 'wie is dit dan wel geschied? Tegen welke vergoe ding? Van welken datum af? Wie heeft deze vrouw als „pleegmoeder" uitgezocht of aangewezen? Is tevoren naar haar persoon een onderzoek ingesteld'? Is er eenige deugdelijke controle ge weest op de verpleging van deze kinde ren? Zoo ja, hoe dikwijls? Zoo neen, zijn er dan geen termen om1, ials ecin voogd ijvereen'ging deze uitbesteding verrichtte, maatregelen te treffen of dat zij niet langer als zoodanig zal kunnen optreden, óf dat zij verplicht wiordt elk gezin, wiaarin kinderen worden verpleegd^ waarvoor zij zich verantwoordelijk stelde, geregeld en deugdelijk te oontroleeren En zoo van wege een ander lichaam deze kinderen waren uitbesteed is de minister dan ook niet van, (oordeel, dat dit lichaam1 schromelijk in gebreke is ge weest, bijaldien zou blijken dat ,qoik in dit geval behoorlijke qqntrole niet heeft plaats gevonden? ZIER1KZEE. Blijkens reeids geplaatste annonce hoopt het Nieuw Zierek- zeesch Dilettanten To one el, op Woensdag 29 Januari vootr het voetlidnt te treden met 't alleraardigst blijspel „Baron von Haberniks". In afwijking met voorgaande (opvoerin gen heeft de vereeniging gemeend deze eens niet op een feestdag, als Kerstdag en Paschen, te doen plaats hebben, doch op een gewonen dag in de week. De belangstelling wias gedurende de laatste jaren van dien aard, dat ze ter nauwernood uit de .onkosten kwamen em het ondoenlijk zou worden nog langer te spelen. Ze willen het echter nog eens pro beeren. Behalve dat zij (en ook op iadvies van verschillende geregelde bezoekers) de tra ditie hebben gebroken met op bovenge noemde feestdagen een soirée te geven, zijn ze er toe over gegaan de entrée- Een kind wordt voor sljn oudersal naar de opvoeding die het ontvangt, een belooning of een straf. IEUILLETON UIT HET NOORSCH 39 (Nadruk verboden)- Ik moet zeggen, dat ik imij over u verwonder, zei mevrouw Bech stijfjes. Vindt u wel, dat dit iéts is om over te lachen? Ik probeerde weer ernstig te wlorden om haar de zaak uit te leggen; en in- tusschen vervolgde imevroiuiw Bedh: Dit doet mij oprecht leed, Helga. Wij hebben hier werkelijk een goeden indruk van u gekregen. Wij hadden niet kuniniein denken, dat u zoo lichtzinnig zou zijn. En nog begrijp ik het niet. Eindelijk dan had ik m'n stem" weer in m'n macht. Mevrouw Bedh, u kunt toch zeker niet in ernst gelaoven, dat ik verbaliseerd ben wegens dronkenschap en straatschenderij? Gelooven? Ik moet toch zeker wel gelooven, wat ik met m'n eigen loogen voor me zie. Bovendien staat Forbeks naam er onder. Jal Ja! Eerst nu herinnerde ik het me Weer. De student heette Forbek, en prijzen nogmaals op alle rangen te ver lagen met tevens 'n reductie op de gel den voor plaatsbespreken. Tenslotte hebben ze rekening gehouden met Ide middenstand wat betreft het uur van aanvang en is dit gesteld op kwiart over acht uur. Voor niemand kan het nu een bezwaar zijn in dezen ten achter te blijven, Itemeer het stuk beslist zal inslaan, 't Is 'n gees tig en aand'g blijspel (de schrijver had beter van „klucht'' kunnen spreken) dus door iedereen te aanschouwen en te beluisteren. Zonder voorbehoud durven we hier ge rust te verklaren, dat de bezoekers aan deze uitvoering er heusch geen spijt van zuUen hebben. Voor verdere bijzonderheden veiwlijzen we naar de advertentie's. T- De Sociëteit „Landbouw en Handel" had Donderdagavond" in. he.t. „Huis van Nassau" alhier een openbare vergade ring belegd, waar. als spreker optrad de heer ten Kate Hoedemaker uit den Haag, die een lezing met lichtbeelden hield over een tocht door de Unie van Zuid-Afrika. Na een kort openingswoord yan den voorzitter der Sociëteit, de heer A. C. van. der Have, verkreeg de heer ten Kate direct het woord voor zijn aangekondigde lezing. Waar dezelfde le zing te St.-Philipsland werd gehouden en over deze spreekbeurt reeds een vrij uitvoerig verslag in ons blad van giste ren verscheen, meenen we over de hier gehouden .besprekingen kort te kunnen zijn. De heer ten Kate, wien het zeker niet aan durf en doorzettingsvermogen ontbreekt, getuige zijn vele moeilijkheden bij het overtrekken van hooge passen in bergachtige terreinen, gaf een onopge smukt en daardoor sober, maar niette min goed gedetailleerd verhaal van zijn ervaringen bij het zoeken naar goede „plaatsen" in de uitgestrekte gebieden van de Transvaal en Vrijstaat, van de Kaapkolonie en Natal. Duidelijk kwam tot uiting dat men er met waarschuwingen, bij eventueele ves tiging, er alleen niet goed komen kan, maar raad en helpend oordeel dringend noodzakelijk zijn, waarom dan ook wordt getracht een goede inlichtingendienst te formeeren. Dat de heer ten Kate nog zelf moest zoeken had voor zijn toehoorders het voordeel, dat ze nu een kijkje kregen in de gebieden waar de spreker naar vestigingsplaatsen had gezocht en kennis kon nemen van zijn ervaringen met men- schen, toestanden en dieren. Een aange name bijkomstigheid was voorts dat de onderzoeker gewapend was met een ca mera, zoodat men werkelijk eenige kijk op een en ander kreeg. De zonnige plaat jes van de uitgestrekte boerderijen deed den aandachtigen toehoorder zoo nu en dan de koude in de zaal vergeten* Aan het slot dankte de voorzitter den inleider voor zijn prettige causerie en den heer Vijverberg te Noordgouwe, voor zijn bereidwilligheid de projectielantaarn te bedienen. - De 3e nutsavondi van 'dit seizoen, waarop Donderdagavond optrad de 'heer A. ,F. J. Portielje, Inspecteur idler levenide have in ide Artis te Amsterdam, Wias vrij goed' bezocht. Bij ontstentenis van dr. Schults, opende ide heer R. Gerritsen dé bijeenkomst, met een Wlelkomstwojoird tot spreker en aanwezigen, waarin hij er aan herinnerde, dat de heer Portielje reedis enkele malen, in Zierikzee opgetre den is, aan Welks optreden zeer velen nog wiel een aangename heripinerimg zul len hebben bewtaard!. Na dit inleidend woord ving de heer Portielje zijn lezing, w|elke als titel droeg: „Menschac'htige apen, vergelijkend psy chologisch bezien'" aan, met een uit voerige uiteenzetting, Waarin hij er o.m. op Wees, dat een vergelijking vtusschen mensoh en dier zoo belangrijk is, om dat men daardoor tevens kennis krijgt van de meer primaire roerselen, die er in het psychische leven van den mepsch werkzaam zijn, waarnaast idé lichamelijke vergelijking ook van belang is, zoodat dierenkennis vaak tot mensche|n|kennis leidt. In Jden breeide girg de heer Portielje vervolgens in op het ontstaan van de levensbewegingen, het verschil tussdhen tie begrijppen aainidrift en neiging, aanleg, aandrift en instinc't, het be'wljst ein onbe wust handelen en verder op empties, aan doeningen, intelligentie, welke zich openba ren in de levensuitingen en w/aarbij hij wees op de overeenkomsten en de verschillen tussdhen menschen en idiercln Wat hij met eenige voorbeelden en o|p soms hu moristische W'ijze toelichtte. In het bij zonder vroeg #spr. hierbij de aandacht voor Ide apen, daar deze den mensoh het meest nabij komen. Na deze vaak vrij idiep gaande psychologische uiteenzetting vertoon de ide heer. Portielje een serie lichtbeel den,' K\iaarbij het gesprokene, voor wat de a;pe"n betreft,, op duidelijke Wijze al Waren de beelden niet altijd eveirv duidelijk zichtbaar in de geheele zaai werd toegelicht. Achtereenvo'geps pas-- seerden |de Qrang Oetan, de Chimpansé en Ide Gorilla Ide- revue, "Waarbij ook de verschillen tussc'hen ideze 3 soorten on' tierling, op 'sprekende. Wijze tot uitirg- kWamen. De heer Gerritsen was aan het einde van den avond zeker Wél de tolk vam iaUe aanwezigen toen hij dhr. Port iel je hartelijk dankte vooir rijn interessante em leeerrijke lezing, hetgeen hij paarde aan een welgemeend „tot weerziens". Nog kunnen twfij imlededeelem, dat het plan bestaat omi bij voldiqende deelmainve een exclursie naar Artis te organiseerdni Wiaar men ond'er deskundige leiding van den heer Portielje, dan dus in de gele genheid' zal zijn. ide diverse dieren im natura gadie te slaan. Nutsleden, die hier voor interesse hebben, wekken we va|n dteze plaats ook gaarne op hiervan ge bruik te maken. Op- dit terrein valt heusch nog wiel iets nieuws op te steken. Onder voorzitterschap van den heer J. J. van den Bout werd Donderdagavond in een der lokalen van het Huis can Nassau een vergadering gehouden, welke zich ten doel stelde hier op te richten een Varkenshoudersfonds om de leden zooveel mogelijk schadeloos te stel len bij verlies van varkens. Behalve drie heeren uit Bruinisse, die met hun practische kennis de zaken heb ben toegelicht, waren aanwezig, behalve de voorzitter 18 personen uit Zierikzee, welke staande de vergadering zich als lid opgaven. Een voorloopig bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren G. M. Bij de Vaate, J. Roggeband, Corn. v. d. Hoek en J. J. v. d. Bout. Deze zullen, zoo spoedig mogelijk het ontworpen re glement opstellen en aan de eerstvolgen de algemeene vergadering voorleggen ter goedkeuring. Een vereeniging, als hier geconstitueerd, bestond reeds eerder, maar zal thans zeker opnieuw in een ge voelde behoefte voorzien. HAAMSTEDE. Voor de afd. „Westelijk Schouwen" van de Ned. Ver. van Huis vrouwen, hielidl ide heer A. V. Hartoghl, architect N.I.V.A. te Haarlem, Woens dagavond in hotel Bom een lezing met lichtbeelden over „Woninginrichting". Mevr. Verduinde Boer heette de vrij talhijke idames en enkele heeren welkom en gaf daarna het woord aan de inleider. Deze begon met aan te geven, hoe het komt, dat er meer belangstelling komt voor het beter inrichten van onze wo ningen. Dit is naar zijn meening een ge volg van de gewijzigde tijdsomstandighe den, waardoor wij met minder personeel moeten werken en vaak kleinere wonin gen betrekken. Wanneer wij nu onze woning willen gaan moderniseeren, zou hij als algemeen advies willen geven: „Gooi al het over tollige er uit en behoud alleen datgene, wat beslist noodzakelijk is voor uw da- j gelijksche bezigheden met behoud van een I gezellige sfeer. We moeten het oude weten te respecteeren en het zoo veel mogelijk doen aanpassen aan de mo derne omgeving, omdat er vaak herin neringen aan verbonden zijn en ie dei- meubel een eigen karakter heeft. Deze algemeene richtlijnen werkte hij mm ver der uit in zijn verdere bespreking van: kamerindeeling, kasten, keuken, wandbe- kleeding, vloerbedekking, verlichting, ver warming. In de pauze was gelegenheiu verschillende monsters en kleine hulpmid delen te bezichtigen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Na de pauze- werd een serie lantaarnplaatjes vertoond, die verduidelijkten wat de spreker voor de pauze behandeld had. Van de gele genheid tot vragen stellen werd door niemand gebruik gemaakt, waarom Öe heer Hartogh nog een korte besprekin? hield over vrouwenhandwerken en Öo „Eenkamerwoning". De voorzitster dankte de spreker voor zijn interessante lezing en sloot daarop de bijeenkomst. De afd. kan zeker met genoegen op deze avond terugzien; het was een geslaagde avond NOORDWELLE. Maandag 27 Januari wordt alhier in de kerk door ds. Pijn- acker Hordijk uit Zierikzee voor de Vrij zinnig Hervormde Vereeniging „Renesse- Noordwelle" een lezing gehouden over 1 ,De Psalmen", welke met lichtbeelden ver- tiluiidelijkt zal werden. De toegarg is voor j een ieder vrij, terwijl ter bestrijding van de onkosten een collecte wordt gehouden. I ELLEMEET. Naar we vernemen zal d? j afde'eling Ellemeet-Elkerzee van den Bond v. Staatspensionneering op Zaterdag 8 Fèbruari a.s. een propaganda-avond geven in het café van der Have. De tooneel- j club van de afd. Haamstede heeft daar voor haar medewerking toegezegd en zal op dien avond het propaganda-tooneel- spel „Zaken zijn Zaken" opvoeren. Men lette dus op de nadere aankondiging per advertentie in dit blad en houde dien avond vrij. OOSTERLAND. Het Bazarcomité heeft in zijn laatste vergadering de te houden Bazar vastgesteld op 7 en 8 Februari a.s. Daar het Comité reeds vele fraaie en -nuttige voorwerpen heeft ontvangen en verscheidene toezeggingen heeft ge- kregen van firma's enz., is er alle kans dat de Bazar een groot succes zal wor den. De Bazar zal 'wónden gehouden in de clonferentiekamer, die (daarvoor vol doende ruimte biedt. Alle voorwerpen zul len zoo effectief mogelijk worden ge plaatst, zoodat iedere bezoeker deze kan bezichtigen. Voor allerlei verrassingen i wordt in ruime mate gezorgd, zoodat wordt verwacht dat er een vroolijke en aangename gezelligheid deze paar da gen zal heerschen. SCHERPENISSE. Aan den heer Gosse- link te Kampen is thans verkocht de schuur, toebehoorende aan den heer K. Rijstenbil in de Bakkersstraat. Aldaar zul len thans 3 nieuwe wdbnhuizen gebouwd worden. Door eenige personen, hoof den van gezinnen is aan de gemeente raad een verzoekschrift gericht tot het bouwen van eenige arbeiderswoningen. j STAVENISSE. In de zaal van hotel Van Dalen hield een vertegenwoordiger van het Qhüibureau te Rotterdam!, dhr. Pol, een lezing oyer Ohilisalpeter. Allereerst zette de spr. het ontstaan der chilisalpeter uiteen. Tegenwoordig huldigt omen vrijwel ia!gemeen de Wier- theorie van Nöllner. Na vervolgens de bewlerking Van het ruwe product, de zg. caliche, tot hét eindproduct geschetst te hebben, gaf hij een analyse van de chemische samenstel ling der chili. Bijzondere nadruk werd er op gelegd, dat de chili niet enkel zijn 'bemestingsiwiaarde ontleent aan de snel werkende initraatstikstof, maar "diat ook de aanwlezigc elementen borium en jo dium van groote beteekenis zijn Het bo rium) voorkomt n.l. het hartrat bij ide Dank zij den KLOOSTERBALSEM komt hij daar voor goed van af. t,Door mijn beroep moest ik den ge- geheelen dag op straat loopen en daar door gingen de plekken altijd open en begonnen te zweren. Van alles pro beerde ik, maar baat vond ik niet, tot dat ik met Kloosterbalsem begon. Et- ken ochtend en avond deed Ik die op de plekken. Ze genazen binnen een week prachtig en voor goed. Nu smeer ik als 't koud wordt van te voren mijn handen en voeten eiken ochtend met Kloosterbalsem in en heb sedert dien geen last meer van winterhanden en -voeten gehad." w g „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wr^jfmiddel bij Rheumatick, spit en pijnlijke spieren uverai. per pot v. ZO gr. f0.6Q en 50 gr. fl.— bieten; daardoor is chilisalpeter de mest stof bij uitnemendheid vcioir suikerbieten; suikergehalte en gewicht "worden gunstig beïnvloed. Het jodium is noodzakelijk' voiOtT een goede en normale ontwikkeling der plant. Ook het aanwezige element is niet zonder beteekeenis. Niet omdat igenoemd element vofoir de plaint noodzake lijk is, maiar tengevolge van het feit, dat natrium voor enkele functie's in de plant kalium kan vervangen. Bemesting met chilisalpeter moet dus kaliviqarzie- ning van het gewas ten goede 'komen. Ten einde te voiarkjqmien dat andere producten in de plaats van chili verkoicht worden, heeft men het handelsmerk, Waaronder chili in den handel wo,rdt [ge bracht, wettig gedeponeerd. Hierna werd als eerste film vertoond hoe in den Wilhelmhua-polder de gnoind zaaiklaar gemaakt wiordt, afgewisseld met enkele opnamen uit het bedrijf te Rioltter- daiml. De film „Het wonder der bloemen", Wlaarin een gedeelte vertraagde- en ver snelde film wias- opgenomen, bracht de lachspieren geweldig in beweging. Ten slotte werd vertqomd een komische film „Hoe het groeide", wlaarin jap een humo ristische wijze de groote bemestende Waarde van Ohilisalpeter gedemonstreerd Werd. ONDERWIJS hij had de formulieren meegenomen van z'n vader, die commissaris van politie is. Maar uw' man was dienzelfden dag ook in de stad. We gingen tezamen met de auto naar huis. Hij moet toch kunnen getuigen. Mannen zien nooit iets. Dus had hij mij niet verdedigd. Frigaard iw'as er ooik bij. Mannen zien nooit iets, zeg Ik! Hij had me dus ook verdedigd, be greep ik. En Laurense dan? Laiurense zegt, dat ze het niet kaïn begrijpen. Ik geloof, dat ik den halven nacht bij mevrouw Bech zat iom' haar uit te leg gen, hoe alles gegaan iwias. Den volgen den morgen belde ik Sotfie op, en vroeg haar of ze me omgaand de schriftelijke verklaring wölde bezorgen van den stu dent Forbek, dat de heele geschiedenis maar een grap wias. Deze kwam' 'per keerende post, samen met 'n brief waarin hij zeide, hoezeer het hem speet, mé in moeilijkheden te hebben gebracht. Beide bewijsstukken gaf ik mevrouw Bech. Bech lachte nog dagenlang io|m de .zoftte historie, maar z'n vrouw was niet in staat de 'zaak van den humloristischen kant qlp te vat ten. De goede verhouding tussdhen ons werd hersteld, imiaiar ze Ze\ zoiodets als dat ik in het vervolg die „dolle studen- tenfuiven" moest vermHjden. Ik had nog een appeltje te schillen met de ianderen, dat ze maar dadelijk -al dat leelijks van mie geloiofden. Alle maal ontkenden botweg, dat ze er ooit een woord van geloofd hadden. Laurense vertelde me dat de eerste en eenige imaal, dat ze Frigaard razfend had ge zien, geweest was, toen mevrouw Bech hem het bewuste document toiomde om van hem te hoioren, wat er "voorgevallen wias. Driftig was hij opgestoven, woe dend, en had gezegd dat die heele ge schiedenis berusten mloest op een mis verstand. Dus met Frigaard had ik igeen appeltje te schillen vertelde, hem- enkel, hoe alles zich had toegedragen, van be gin tot eind. Er scheen echter iets in het relaas te zijn, jviat hem niest heele- mfaal aanstond, Bojaar Iwfett het was kon ik niet goed uitvinden. Voioir het lopgenblik is de fatmlilie uit. De consul en z"*n vrouw reisden eergis teren naar Stockholm en blijven een dag cf veertien weg. Astrid is in ide stad bij haar zuster, mievrouw Bever—Hansen. We hebben het dus een dag of w(At heel rustig hoewel er grqote drukte^ heersc'ht op het lanidgoeti, nu de 'werk zaamheden buiten in vollen gang Zijin. Gelukkig zijn de daiglooners bij den tuin man in Ide' 'kost. Mevrouwt Bech wil 'dat zooi; ze vindt |o|nze keuken te blank en te netjes voor zulk een invasie. Misschien is hier de opmerking op z'n plaats, dat Imlevroulw! Bech een diaimle is, gebojotrtig uit de stad. Vannacht Wloedde hier een geweldig onweer. De bliksemflitsen en dondersla gen volgden elkander onafgebroken op en toen de regen neerkletterde op de dichte bladerkronen, verging iemand hqo- ren en zien. Laurense stond op, dekte alles, wat glom toe, en kleedde zich aan. Met hoed en mantel, het haind'üaschje, bevattend haar contanten en spaarbank boekje stevig in de hand ging ze daarna op Idèn rand van haar bed zitteln om in angst en beven den loop der dingen af te iwladhtan. Zelf voelde ik mie tó)ok niet op hv'n gemaklm(aar ik hatd iwelfvan (steen moeten zijn Om' ernstig te kunnen blijven1 hij Laurense's tragische houding. Tqsschen l'wlee donderslagen in gaf ik haar den raad, haar piarapluie te krijgen, wlant als het er van kwlam, dat we het huis uit moesten konden wte er zeker van wezen, dat het zou regenen. Ze nam mlij'n raad gevingen hoogst iqngenadiglijk op en zei, diat, als ik soms iets had \o\m berpuWi over te voelen, ik dit beter kon doen dan aller- lei onzin uit te kramen. Ik antW|o|o|rdde, dat ril aarvoor geen donder en bliksem nopdig wiaren, maar dat ik even bereid wias m'n zonden te overdenken bij giqed wiser. Dit scheen Laurense ongelooflijk Op hetzelfde oogenblik lichtte hét vree- selijk en Laurense zei: Daar (rie je het nu zelf. Vlak daarna kwam Lotten den zol der overgescbarreld, doodsbenauwd en Openbaar onderwijs in Zeeland Aantal gemeenten zonder open bare school gestegen tot 24 In Idlen loop van 1935 is het aalntal ZeeuWtsche gemeenten, waar £een open bare. lagere school wordt in stand ge houden, igestqgen van 21 tot 24. Het zijp die gemeenten Aajgtekerke, Biggekerke, Boschkapelle, Clinge, Du i vend ij ke„ Eede, Graauwi en Langendam, Grijps- kerke, Hengstdijk, Hoofdplaat, Koe wacht, Meliskerke, Noordwelle, Os- senisse, Ovezande, Philippine, Ritthem1, Serooskerke (W.), St. Jansteen, St. Lau rens, Vrouwenpolder, Westdorpe, Zoute- lande en Zuiddorpe. Over |dé verschillende deelen der pro vincie zijn (deze gemeenten als vo.'g't verdeeld: Walcheren 9, Zeeuwisch Vlaan deren (oostelijk deel) 10, Zèeuwcch Vlaan deren (westelijk deel) 2, Schouwen en Duivelend 2; Zuid-Beveland 1. Alle ge meenten op Noord-Beveland, Thai en en St.-Philipsland hebben (dus nog éé(n of meer openbare scholen. AANBESTEDINGEN STAVENISSE. De kunstmestaankoop- „Dorpsvereeniging I", heeft onder A.H.V. danig in ide wiar, omdat ze overal tegen aangebonsd wias in het donker. Met een vaart sprong ze bij mOj; in bed, met het gevolg, dat de matras auet een plof naar beneden schoot. We gilden en het weer lichtte en het donderde en Laurense krij- schte en riep: Is het ingeslagen? Is het ingeslagen? Wat een toestand! Onder het gewurm, ons te bevrijden uit lomze ongemakkelijke houding, met het hoofd naar beneden en de beenen omhqog, be gon Latten te lachen en het eindigde ermee, (dat ze 'n hevige lahkram'p kreeg Laurense dacht dat Lotten krankzinnig geworden Was en gilde en jammerde luidi. Ten laatste kwlam er een einde aan hel lawaai en waren we na (dein shrik' alle drie vroolijkven opgewekt. Niets ter Wlereld is gezelliger dan een nachtelijk babbeltje, als de donderslagen van al verder en Verder (wieg klinken en de regen minder 'wbrldt. En toqn 'het on weer heelemaal over was, verklaarde Laurense behoefte te hebben aan een kop koffie. In optocht trokken wis naar de keuken, Wlaar Laurense het oude for nuis aanmaakte, omdat er nog steeds geen stroom Wias. Lolt ten haalde de gra- imöfojoln en W'e hadden het meer dan knus. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2