Bernhardi Café-Biljart predikbeurten telegrammen sport weerbericht ADVERTENTIES. Algemeene Vergadering Lezing Een woning met Tuin, H 36 zieke lepenboomen. De vier Woonhuizen Het Woonhuis èn Erf Weiland en Water Hel Stalen Motorschip, BOUWLAND, Zondag 19 Januari. Kerkwerve. 9.30 ure, ds. Post. Serooskerke. 2 ure, ds. Post (Doopsbed.) Burgh. 9 30 ure, ds. Saraber. Renesse. 2 ure, ds. Klaar. Evaugelisatie. 6.30 ure, ds. v. Griet- huijsen. Noordwelle. 9.30 ure, ds. Klaar. Haamstede. 9.30 en 6.30 ure, ds. Kentie. Ver. v. Vrijz. 7 ure, dr. Westendorp Boerma uit Budel, in het clublokaal. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Mulder. Geref. gein. 9 30 en 2 ure, Leesdienst. Maandag 20 Jan. 6 30 ure, ds. Verhage van Middelburg. Vrijdag 24 Jan. 8 ure, ds. Hoogendoorn, in het clubgebouw. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Boschloo. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven, 10 ure, ds. de Nie. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 9.30 ure, ds. Ruijsöh v. Dugteren. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, Leeskerk. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griet- huijsen. Dreischor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend Ouwerkerk. 6 ure, ds. Heijboer. Nieuwerkerk. 9.30 en 6 ure, ds. Wes terhof. Geref. kerk. 9.30 en 2, Leesdienst; 6 ure, ds. J. D. v. d. Velden van Kralingen. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure. ds. v. d. Velden van Rotterdam. Geref gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remijn. Sirjansland. 2 ure, ds. Bunjes. Bruinisse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, dr. Weeda (Doopsbed.) Geréf. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Poldep. Geref. kerk/"" 9.30 en 2 ure, ds. Unger van Bruinisse. St.-Filipsland. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Verschoor. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Tholen. 9.30, ds. Wolfensberger en 2 ure, ds. de Haan. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Gerei. gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Vrije geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baaij. Prot. bond. 5 ure, ds. Burger, in de zaal van mej. de wed. Hoek. St.-Maartensd^jk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. de Bres. Ned. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 9.30 en 2 ure, ds. v. Eist. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9 20 en 1.50 ure, ds. Bus. Woensdag 22 Jan. 5.50 ure, idem. Geref. kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.30, ds. de Haan en 2 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Stavenisse. 9.30, ds. de Bres en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, ds. Verschoor en 2 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. ZEEUWSCHE LANDBOUW-M.ij Vergadering Dag. Bestuur. Suikerbietenteelt Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over het voornemen van [dien Minis ter om een gedeelte van de suikerbieten teelt uit de streken waar Ideze teelt van oudsher wordt beoefend te ver plaatsen naar de Veenkolpniën efi 'de Wieringermeerpolder. Medegedeeld werd dat zoo spoedig dit bericht bekend was, de Z.L.M. telegra fisch protest hiertegen heeft aangetee- kend en in een uitvoerig schrijven aan den Minister haar standpunt nader heeft uiteengezet. Algemeen was men van oordeel dat de verschuiving van bepaalde teelten naar streken, waar deze minder rendabel kunnen' worden beoefend, f'ujnest mpet worden geacht. In streken, waar reeds jarenlang sui kerbieten worden verbouwd, zonals in Zeeland en West-Noord-Brabant, zal dit voornemen ernstige gevolgen medebren gen voor de werkgelegenheid in, de be drijven, terwijl gevaar zal bestaan idiat door Id'e verdere inkrimping van )de teelt de productiekosten der fabrieken hnoi- ger zullen worden, daar dan minder bie ten zullen kunnen worden verwerkt. Besloten werd het Landbouw-Comité te verzoeken krachtige pogingen aan te wenden, in samenwerking met andere landbouworganisaties, om den Minister van Landbouw en Visscherij te over tuigen, dat zeer ernstig nadeel zal wor den teweeggebracht in de bietenverbou- wende streken, in'dïen de voorgenomen; verplaatsing der bietenteelt inderdaad voortgang zou vinden. Margarinebeperking Een der aangesloten organisaties heeft verzocht, indien idle regeering wederom mocht besluiten om over te gaan toft het afslachten van melkvee er op te willen aandringen, Idat de marfgarinefabriciage wordt ingekrompen met eenzelide hoe veelheid als Idle proiducctie der geslachte koeien bedraagt, berekend op 100 kg. per koe. Het Dag. Bestuur heeft zkh met deze zienswijze vereenigd. Uitbetaling op goudbasis De Prooureur-Generaal bij den Hooyen Raad nam heden conclusie in de procedure tu8*ohen de Vereeniging voor den Effecten handel en de Koninklijke en BataatVche Petroleum-Maatsohappijen waarin de Ver- eeniging voor den Effectenhandel uitbe taling op goudbasis vorderde van de 4 °/0 dollar-leening 1930 Koninklijke en de •17, °/o dollar-leening 1927 Bataafsche. Het Haagsche Hof heeft ten aanzien van de leening der Koninklijke met ver nietiging van een toewijzend vonnis der Haagsche Rechtbank de Vereeniging voor •len Effectenhandel niet ontvankelijk ver klaard en ten aanzien van de vordering tegen de Bataafsche het vonnis der Rechtbank met verbetering van gronden bevestigd, waarbij de Vereeniging voor den Effectenhandel eveneens niet ont vankelijk wérd verklaard. Zoowel ten aanzien van de Koninklijke als van de Êataafsohe concludeerde de j Procureur-Generaal dat het arrest zal worden verwezen naar het Gerechtshof te j Den Haag, teneinde met inachtneming van liet door den Hoogen Raad te wijzen arrrest i de hoofdzaak te behandelen en te beslissen un dat de verweerster zal worden verwezen iu de kosten in cassatie gevallen. De Hooge Raad zal 27 Maart arrest wijzen. De strijd in Abessynië Het Italiaansche legerberioht no. 99 luidt als volgtMaarschalk Badoglio seint: De veldslag van Ganale Deria die 12 Januari is begonnen door Generaal Graziani is geëindigd met een volledige overwinning van onze troepen. De vijand is overal verslagen en op de vlucht gedreven. De laatste tegenstand van de achterhoede van de Abessyniërs is overwonnen en de troe- 1 pen van Ras Desta trekken in wanorde iaDgs de karavaanwegen naar het Noord- I westen. Van de basis van uitgang af gerekend zijn wij 120 K.M. opgerukt. De achter volging van den vijand wordt voortgezet en de Abessyniers bieden geen hevige tegenstand meer. De uitstekende samen werking tus8ohen infanterie, tankafdee- lingen, artillerie en luchtvaart was de reden van de ernstige verliezen van den I vijand. Tot Woensdagavond telde men 4000 dooden. In de eerste dagen van de j actie had men reeds vele krijgsgevangenen I gemaakt. I Een aanzienlijke hoeveelheid geweren, mitrailleurs en enkele kanonnen zijn I buitgemaakt. Onze verliezen aan blanke troepen zijn uitermate gering. De waarde van onze koloniale en inlandsche troepen en Somali Doebats is boven alle lof ver heven. Aan het Erythreafront heeft de luchtmacht een detachement van den vijand gebombardeerd bij Amba Araden en Quoram in Tenbien. De Stavisky-Affaire Heden (Vrijdag)morgen te half 10 zijn de laatste verhooren in het Staviskyproces aangevangen. De antwoorden der gezwo renen werden aangehoord en hoewel om 10 uur nog geen uitspraak was gevolgd kan men wanneer men zich op deze ant woorden baseert toch nu reeds de gevolg trekking maken, dat de volgende beklaag den zullen worden vrijgesproken Ariette Stavisky, de weduwe van den oplichter, de oud-directeur van het dagblad „La Liberté" Camille Aymard, de oud-journa list Pierre Darius, de oud-directeur van het blad „La Volonté" Dubarry, Paul Lévy en Farrauilt. Dit is pas het eerste gevolg van de beslissing der jury. De vliegramp in Columbia Bij het ongeluk met het lijntoestel dat in de bosschen tnsschen Puerto Boy eD Tres Esquinas in Columbia is neergestort, hebben 10 personen het leven verloren. Van de overigen zijn er 5 ernstig gewond en 3 licht gewond, terwijl een der inzit tenden ongedeerd is gebleven. Japan wenscht wereldvrede De Japaosche pers legt er de nadruk op dat Japan geen bewapeningswedloop wénscht te ontketenen maar besloten is den wereldvrede te bevorderen op voor- j waarde dat Japan's positie alsstabiliseerende factor in Oost-Azië wordt erkend. Communistische leider gearresteerd Naar wordt medegedeeld heeft de politie te Rio de Janeiro den secretaris-generaal der Communistische Panij Adalberto An- drade Fernandez en zijo beide secretarissen Elza Fernandez en Pedro Teixeiro bij een razzia gearresteerd. Men zou documenten hebben ontdekt die bezwarend voor de gearresteerden zijn, in verband met een j ontdekte revolutionnaire beweging. An- 1 drade Fernandez zou onder meer de op- standelingen in Noord Brazilië geld hebben verschaft voor de ten uitvoerlegging van hun plannen. Vermiste vliegers terecht In een bericht van den gezagvoerder van het hulpsohip «Discovery" wordt mede gedeeld dat Ellsworth en Kenyon nog in leven zijn en zich in goeden welstand be vinden. Zooals men zich herinneren zal, waren de bside vliegers op weg naar de Zuidpool. Amerikaansohe tijdschrift „Literary Digest" dat 10 millioeo men-ohen om deelname verzooht, heeft 1.907 681 uitgebrachte stemmen opgeleverd. De deelnemers moes ten de volgende vraag beantwoorden „Keurt gij het politieke optreden van Pre sident Roosevelt goed?" Hierop hebben l 195 313 personen,dus 62,66°/0geantwoord met „neen" en 712.368 met „ja". Zal Hauptmann vrij komen? De „New York American" bericht dat nu binnenkort het Lindbergh-raadsel zal worden opgelost. Het blad meldt dat Gouverneur Hoffman van New Yersey de executie heeft uitgesteld op grond van vertrouwelijke berichten, welke door hem zijn ontvangen van de detectives, die door hem waren belast met een onderzoek naar de kwestie. Volgens deze inlich tingen zou een Pool, uit Rusland af komstig, die vloeiend Duitsoh spreekt en hetzelfde accent heeft als Hauptman, het kind hebben ontvoerd. Vermoedelijk was deze mén als medeplichtige de vrouw waarvan ïn het proces sprake is geweest. Hij lijkt sprekend op Hauptmann en had in 1932 last van de droge hoest I waarvan Dr. Cordon tijdens het proces sprak. De schriftkundigen hebben den i afgeloopen nacht koortsachtig gearbeid en stelden vast dat het handschrift van dezen man opvallende róvereenkomst ver toont met het schrift op de briefjes over het losgeld. Een Pool de dader? De politie zit de verdachten dicht op de hielen en hoopt hen binnenkort te kunnen arresteeren. De verdachte Pool is reeds verscheidene malen met den straf rechter in aanraking gekomen en moet zich tegenover medegedetineerden zelfs er op hebben beroemd de Bondspolitie om den tuin te leiden door zich door den leider van deze politie Edgar Hoover als Spion te laten aanstellen. De particuliere detectives van Gouverneur Hoffmann zou den verder van oordeel zijn dat het ge vonden kinderlijkje niet dat van het kind van Lindbergh was, aangezien dit lijkje 10 o.M. langer was dan het kind van Lindbergh. Het blad publiceert verder nog een aantal bijzonderheden, welke allen de bewijzen tegen Hauptmann vernietigen. VOETBAL Z.S.C. Zierikzee I—Zeelandia II Het le elftal van Z.S.C. Zierikzee voior den a.s. Zonidag te spelen wedstrifd tegen Zeelandia II is van links naar rechts als volgt samengesteld: H. Verschuur fd1.; C. A. No-let en J. v. d. Hoek a.; Ch. Papeveld, M. Catshoek en A. v. d. Westen m.; J. Biossaert, M. Krijger, D. C. yier- gever, J. Volkeri en J. Kouwenberlg v. Zoio men ziet zij'n 10 spelers van het vorige elftal gehandhaafd. Alleen staait er weer eens een ander onder de lat (naar we meenen! de 4e keeper van dit seiaoen) m.l. H. Verschuur, die al eens voor 'het 3e elftal (en met succes) ge- keept heeft. Laten we hopen dat Ihij zijn plaats waard zal blijken te zijn en het geheele seizoen uit, dienst zal kunnen doen. Wat ide wedstrijd zelve betreft, zal oppassen de boodschap zijn, want Zeelandia II is een ploeg (die zeer afwisselend speelt en ide wedstrijd van verleden jaar zal menigeen nog 'heugen. Tü'ch meenen we wel, als iedere Zierik- zee-speler zkh ten volle geeft, een over winning voor de rooid-zwarten te 'kunnen voorspellen. Zooals men weet wordt Ide wedstrijd, die" om 12 uur aanvangt, ge leid 'door den heer Mesu. Als fd'e weers omstandigheden meewerken kan orgjetwij- f'eld een mooie, spannende wedstrijd te gemoet worden gezien. MARKTBERICHTEN. ST.-MAARTENSDIJK, 16 dan. Winter- •gerst f4,75—5; Zomergerst f4,85—5,10; Haver f6,50; Bruine boiomeh f 10—11,50; Witte boenen f 13,50—14; Erwten (gnoenej f8—8,50; id. schokkers f810,50; Maan zaad f 16—17,25. per 100 k.g. Aardappelen. E'genheiimlers, Witte f 1,50; Zeeuwlsche bonte f2,102,25; id, blauwe f2,25; Poters f 0,70—1, per 70 k.g. Uien, groote f 1,40; id. kleine f 1,50, per 60 k.g. Stroia, |ongeperst f5, per 1000 k.g. ST.-ANNALAND. Uienveiling viain 16 Jan. 1460 balen Rijnsburger (gewome) f 2,52 —2,58; 15 balen id. (grove) f2,46; 120 balen id. (driel.) f 0,92120 balen id. (piöklers) f2,80; 30 balen id. (stek) fl,08. Alles per 100 k.g>. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 13 Jan. Cornelia Godefrida, d. v. G. J. den Dekker en C. de Leeuw. Overleden: 13 Jan. Marinus Pape, 82 j. eehtg. J. Huisöon. Proefstemming over Roosevelt's politiek De proefstemming over de politiek van j i President Roosevelt gehouden door het Hoogste barometerst. 759,6 te Reval. Laagste 737,5 te Parijs. Verwacht tot den avond van 18 Jan.: Meest matige, tijdelijk wellicht krachtige, wind uit Noordelijke richtingen, half- tot zwaarbewolkt of betrokken, sneeuw- en regenbuien, temperatuur om het vries punt tot lichte dooi. Geseind van de Bilt Vrijdagmorgen te 8 uur 5 aan alle posten: „Weest op uw hoede". Zon op: Zion onder: 18 Januari 8.03 4.18 BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De depressie die Donderdagmlorgen over de Golf van Biscaye lag werd die per en beweegt zich naar het vasteland. Aan haar Oostzijde is de temperatuur sterk gestegen aan haiar Westzijde bren gen Noordelijke winden arctische lucht- miassa's aan die in Bretagine en Norman- dië afkoeling vercjoirzaken met in het geheele Noordwesten van Frankrijk zeer zware regens. Ook; in hel Westen van ons Tand viel bij het omgaan viam den wind naar Noord veel neerslag. Terwijl het Zuidelijke minimum zidh steeds verder .over het Continent uitbreidde Werd ook het minumum over de Noiarsche zee die per en daalden de barometers in Schot land en het Noorden van Ierland. Het gebied van hoogen luchtdruk ten Westen van Ierland handhaaft zich, dat in het Oosten heeft zich, geheel naar Oost Eurfo pa teruggetrokken. De zware dooi drong d,oor-tot in West- Duitschland. ïn de bérgen komt de föhn tq{ ontwikkeling. In Zweden blijft de vorst streng. De hooge temperatuur pp het Continent zal spoedig weer worden teruggedreven jdloor de 'koude polaire luc'htmassa's, waarbij de toestand van temperatuur om het vriespunt met lichte vorst des nachts zal terugkeeren. Barometerstand van hedenmiddag 2 uur. Heden overleed plotseling te De Bilt (U.) onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevr. JOANNA WILLEMINA M0RÉE wed. van den Heer C. 1. Bernhardi, in den ouderdom van 82 jaar. Mede namens verdere familie, J. L. BERNHARDI. StaveDisse, 15 Januari 1936 P. J. VAN TIGGELHOVEN, M. VAN TIGGELHOVEN— Lennartz, zeggen hartelijk dank voor de blijken van belangstelling, voor en bij hun, huwelijk ondervonden. Zierikzee, 17 Jan. 1936. J. C. H. BRANDT en M. A. v. d. WERFF Jd., zeggen, mede namens de familie, dank voor de blijken van belang stelling, bij hun huwelijk onder vonden. Noordgouwe, 16 Jan. 1936. Voor de gelukwenschen, ontvarg-n op 11 Januari, betuig ik mijn hartelijken dank. Poortvliet, 15 Januari 1936. W. CARELS. p=£=-i Bestelt uw Courant of fTJ Tijdschrift bij Boekh. tBH VAN DEN BROEK Mondarts Tel. Int. 3 Zitdag des Donderdags 10-12 uur Hotel NELISSE, Sint-Maartensdijk Door Eendracht Sterk (G. A) Oosterland. op Donderdag 23 Januari a.s., des avonds 7 uur in het Dorpshuis. Agenda: Jaarrekening. Verkiezing Bestuur. Voorkomende zaken. HET BESTUUR. Landbouwvereen. Noordgouwe van den Heer H. P. STAAL op Dinsdag 21 Januari, 's avonds 8 uur in Café Coomans. Onderwerp Droogmaking Zuiderzee, met lantaarnplaatjes. Toegang vrij voor niet-leden boven 16 jaar. Ook voor Zusterverenigingen. D- Ontvanger der Registratie en Domeinen te Zierikzee, zal bij insohrijving VERHUREN gelegen bij den Vuurtoren te Haam stede no. 284, zeer gesohikt voor zomerwoning. Insohrijvingsbiljetten in te leve eo voor 28 Januari a u. te zijnen kantore alwaar tevens inlichtingen te ver krijgen zijn. et Waterschap „RTJMOIRT" zal bij inschrijving trachten te verkoopen: Biljetten in te leveren vóór of op 24 Januari a.s. Inlichtingen en voorwaarden bij den beambte A ABRAHAMSE te Anna Jaoobapolder. Publieke Verkooping. Notaris H. F. VAN 'T HAAFF te Zierikzee zal, op Zaterdag 25 Januari 1936, 's voormiddags 10 uur in het Café „Het Veerhuis" té* Bruinisse, ten verzoeke van de Wed. en Erven van den Heer I. JUMELET Stz. PUBLIEK VERKOOPEN: GEMEENTE BRUINISSE: met Schuurtjes en Erven aan den Boomdijk Wijk A Nrs. 91, 92, 93 en 94, samen groot 5.97 Are in 4 perceelen en in massa. aan de Steinstraat Wijk A No. 151, groot 61 o.A. De 1.81.30 H.A. aan den Dijk bij den Molenweg bij de vluohthaven, in perceelen en in massa. Gedeeltelijk gesohikt voor bouwterrein. Verkoopboekjes verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. k^otaris H. -F. VAN 't HAAFF te Zierikzee zal, op Zaterdag 25 Januari 1936, 's voormiddags 10 uur, in het Café „Het Veerhuis" te Bruin isse, PUBLIEK VERKOOPEN groot 45 «m/iooo ton, genaamd „Ue Hoop", BRU 15. met 30 P.K. Krom hout ruwolie-motor met verder toebehooren, behoorende aan den Heer JOH. DE WAAL Czn. te Bruinisse. Het schip ligt te Bruinisse en is dadelijk te aanvaarden. TE KOOP Motorbakfiets 372 P-K- 'D prima staat, slechts 1 jaar oud. Te bevrag. A. C. v. TILBEURGH B 207, Oud- V os8emeer. Verkooping te Haamstede. Notaris M. C. VAN DEN BOUT te Renesse zal, op Woensdag 22 Januari 1936, 11 uur, in het Hötel Bom te Haamstede, ten verzoeke van de Familie MOELTJKER, in het OPENBAAR VERKOOPEN: Gemeente Haamstede. I Een Woonhuis met Erf aan het Dal, groot 1 A. 75 c.A. Voorzien van eleotr. licht. Ver huurd aan Mej. de Wed. H. Dambruin voor f 2.50 per week. Te aanvaarden bij de betaling behoudens gestanddoening der loopende huur. 11 Een perceel Tuingrond, geschikt voor bouwgrond, gelegen op den hoek van het Sluispad, groot 9 A. 90 o.A. (7174 ^0 Dadelijk te aanvaarden. TE KOOP GEVRAAGD: woonhuis met Tuin. Liefst Schud- debeurs of Blokweg Zierikzee. Br. met opgaaf van prijs onder Lett. R aan Boekh. Fa. Piet Ochtman. -Bij inschrijving te pachten voorden tijd van 3 jaren, ingaande terstond: 96 A. 50 cA. (2 Gem. 1178/4 R.) genaamd „Het Verbrande Hoefje"in de Vier Bannen te Ouwerkerk, in paoht geweest bij dhr. L. Braam. Inschrijfbiljetten uiterlijk 24 Januari a.s. ten kantore van Notaris Biermasz. Wegens ouderdom te koop: met Vergunning en complete inventaris Brieven letter Z, PAPIERHANDEL C. G. SCHOON AKKER, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3