IETJILLETON IE L G A'S I I WEDDENSCHAP f200,— kreeg. Van dit geld is niets terug gevonden. Het tweede geval van frauide is van meer recenten datum. In ide handen van beide spaarbankamtenaren kwiam voor en kele weken terug een boekje, waarop een bedrag1 stond vami f 4000 en waarvan de rente moest worden bijgeschreven. Nu werd Ide monteur er voor gespannen om een gedeelte van (dit bedrag te innen. DJt geval verschafte een'^e moeilijkheden omdat hierbij noodig was de hanidteeke" ning van den eigenaar va|n (het boekje. De beide ambtenaren beschikten echter over deze 'handteekening en de monteur ging zich oefenen haar na te maken. Intusschen kreeg het postkainto|0!r te Haarlem een mandaat otm op dit boiekje f3100 uit te betalen. De (monteur trok naar Haarlem' zette de valsche handtee kening en ontving! f 3100. Van dat bedrag ontving eein der aimbtenarefi cica f3300 de 2e f 1000* en de imlpnteur f700. Van dit bedrag iwilst de Centrale Recherche nog een groioit deel lolp te sporen. Van het be drag van f 1300, dat een der ambtenaren ontving een der ambtenaren circa f1300 iwias door den ambtenaar verstopt op een plaatsje in de heide, .bij Ede. Het geld, dat de Imbnteur hed ontvangen, is geheel terechtgekomen. Dit iwias verbor gen in eentgarage (wlaiar (de (ralomteur Wterk— te. Van de f 1000 van de 2e ambtenaar is weinig (slechts f 75) overgebleven. Het gestolen bedrag is reeds geheel aan dein, eigenaar gerestitueerd. D|e 5 Imianinien, |die in het Hoofdbureau van Politie te Am- sterdami in arrest zijn, hebben volledig bekend en zullen a.s. Zaterdag laan de Justitie lw|orden overgeleverd. Mooie scheepsbouworders Ten einde op betere wijze te kunneü blijven voldoen aan de groeiende be hoeften van de China-Japan-Mauritus- Afrikalijn der N.V. Koninkl. Paketvaart- maatsohappij, die met het thans in die lijn varende materiaal mogelijk is, heeft deze maatschappij opdrachten gegeven voor den bouw van 3 motorpassagier s- schepen, resp. aan de Koninklijke Maatschappij «De Schelde" te V lis- singen (inclusief voortntuwingswerktuigen) de N.V. Nederlandsohe Scheepsbouwmij. te Amsterdam (voortstuwingswerktuigen te leveren door N V. Werkspoor te Am sterdam) en de Firma Blohm Voss te Hamburg (voortstuwingewerktuigen te leveren door Gebr. Sulzer te Winterthur in Zwitserland) De schepen zullen resp. de namen „Ruys", „Tegelberg" en „Boissevain" ontvangen en aldus worden genoemd naar de 3 door tastende mannen, die in 1888 het initiatief hebben genomen tot de oprichting van de K.P.M. Schuur afgebrand Woensdag brak Idioot ombekende oor zaak brand uit in de groote schuiur van den landbouwer S. Smits- te Nistelrode (N.-B.) De schuur brandde tot den gron(d toe af. Vele gereedschappen, karren, voorraden stroo en hooi, alsmede 26 var kens kwamen in de vlammen om. Op het oogenblik dat 'de brand uitbrak waren de bewoners niet thuis. Verzekering dlekt de schade. Inbraak Woensdagnacht heeft een inbreker zioh door middel van een tuimelraam toegang versohaft tot den winkel van de Coöperatie «De Eendracht» te Geldersch Veenen- d a a 1. Met een bedrag van f 700,is de inbreker verdwenen. De man, die met handschoenen heeft gewerkt, heeft zioh met het geld dat hij uit de in den winkel staande kassa's heeft genomen en een nieuwe fi-ts uit de voeten gemaakt Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. Door malaria aangetast 10 R.K. Padvinders, die onder leiding van Pastoor Bylhout eenige dagen aan het Zuidelijke strand bij Malang (Java) hebben gekampeerd, zijn daar alle aangetast door zware malaria. Een der jeugdige zieken is reeds over leden en Donderdag onder groote belang stelling met Padvinderseer ter aarde be steld. Opstandige beweging in Abessynië De oorlogscorrespondent van het Duit8ohe Nieuwsbureau seint uit Asmara Alhier is Woensdag het opzienbare be richt ontvangen, dat in de provincie Godjam een opstand tegen de regeering van Addis Abeba zou zijn uitgebroken. Geruchten over onlusten in dit gebied zijn reeds vaak te Asmara ontvaugen. De provincie Godjam. welke bij het Tanameer ligt, is Addis Abeba steeds vijandig gezind geweest. Eenige jaren geleden werd de bestuurder van Godjam Ras Hailoe vergiftigd. Vluchtelingen uit de grensgebieden vertellen dat de troepen in Godjam in opstand tegen de regeeriugstroepen zijn gekomen en deze bij Debra Markos de hoofdstad van Godjam een. zware neder laag hebben toegebracht. De toestand zou voor den Negus zoo hachelyk zijn dat hij uit Addis Abeba betrouwbare troepen naar Godjam zou hebben gedirigeerd om dezen opstand te onderdrukken. De opstand is gevaarlijk, aangezien zij in de rug van de'Abessynische troepen aan het Noordelijk front plaats heeft, waardoor de situatie in het Noordwesten zeer gevaarlijk, wordt, te meer daar ook de trouw van het stamhoofd Ras Hailoe Burroe twijfelachtig is. De berichten van Italiaansche zijde over een revolutie in de provincie Godjam worden te Addis Abeba ten deele bevestigd doch het schijnt dat de onlusten reeds zijn onderdrukt. Tengevolge van de cen suur zijn hieromtrent geen verdere be richten te verkrijgen. De vliegtuigramp in Amerika Bij de berging van de vreeselijk ver minkte lijken van de slachtoffers van het Woensdag verongelukte vliegtuig bij Good win hebben Federale Ambtenaren gecon stateerd, dat verscheidene der dooden van al hun geld en kostbaarheden waren be roofd. De ambtenaren zagen nog net dat de vermoedelijke lijkenplunderaars in de duisternis ontkwamen. De autoriteiten ge- looven niet dat de oorzaak van de ramp ooit zal worden opgehelderd daar het vliegtuig volkomen werd vernield. De zaak-Hauptmann Van welingelichte zijde te Trenton wordt verklaard, dat de gouverneur van den staat New Yersey, Hoffmann, in het bezit is van een geschreven bekentenis van een nieuwe figuur in de ontvoering van het kind van Lindbergh. Evenwel wordt dit niet officieel bevestigd. Kortsluiting in New York Woensdagmiddag is het leven in New York eeuige uren lam geslagen tengevolge van een kortsluiting in de eleotrisohe centrale. Eléctrisohe treinen stonden stil. Biosoopen, theaters, ziekenhuizen en mil- lioenen woningen en kantoren waren plotse ling in het donker gehuld. In paniek liepen de menschen naar buiten. I80u0 extra politiemannen werden gemobiliseerd om de orde te herstellen. Vliegtuig neergestort in Columbia Tussdhen Puerto Boy en Tres Esqiulnas (Columbia) in een bergachtige en slechts door wilde indianenstammen bewoonde streek, is een 3-motorig vliegtuig, dat op weg was van Puerto Bioy naar Bogota, neergestort. 7 inzittenden, ondier wie de beide piloten, een radio telegrafist en een officier, werden gedooid. De 7 pas sagiers ernstig gewond. Ffnancieële sanctiemaatregelen yolgens de Ergelsche Daily Tele- Telegraph." is men a.'gemeen van opvat ting, dat ide financieele sanctiemaatrege" len effect blijken te hebben, terwijl een embargo op petroleum geen practisehe uitwerking zal kunnen hebben, aainge- zien Italië 7 maanden, in Zijn behoefte zou kunnen voorzien. Het blad melid't, dat Italië groote hoe veelheden Roemeénsdhe petroleum op koopt, waardoor op goudbasis wordt be taald. Uit Hamburg wondt echter gemeld, dat Italië uit Duitsehe bron bijna geen olie kan betrekken. i KLANKEN LANGS DE LIJN Oerde programma Z R C Vrijdag 17 Jan. 11,05—11,50 Lon don Regional; 11,50—12,50 Dioitiwich; 12,50—2,20 Brussel (Vlaams); 2,^05,35' London Regional; 5,35—6,20 Droitwich; 6,20—6,50 Diversen; 6,50—7,35 London Re gional; 7,35^8,20 Brussel (Vlaams); 8,20 —9,20 idem (Frans); 9,20—10,50 Idem (Vlaams); 10,50—12 London Regional. (Wijzigingen voorbehouden). RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 17 Januari: HILVERSUM I (1875 M.) 8 V.A.R.A. orgel; 8,30 gramofoon; 10 V.P.R.O. mor genwijding; 10,15 V.A.R.A. voordracht; 10,25 orkest; 11,20 gramofoion^ 12 A.V. R.O. idem; 12,30 Kovacs; 2 declamatie 3,10 dansmuziek; 4 V.A.R.A .concert; 5 na schooltijd; 5,30 concert; 7 lezing; 7,50 nieuws; 8 V.P.R.O. lezing; 8,30 concert; 9 lezing; 9,30 concert; 10 causerie; 10;45" nieuws; 11 V.A.R.A. gramofoon; 11,30 id. HILVERSUM II (301,5 M.) N.C.R.V. 8 schriftlezing; 8,15 gramofoon; 10,30 mor genwijding; 11,15 piano; 12,15 gramofoon; -12,45 concert; 2,30 lezing; 3,tb zang; 4 gramofoon; 5 concert; 6,30 lezing; pl.m. 7,15 radioreportage; 7,30 literair half uurtje; 8 nieuws; 8,05 concert; 8,55 gramofoon; 9,25 concert; 10,20 gram. kolen oipt het gemeentehuis moeten brengen. Zooiets vergemakkelijkt een onderzoek. Hierna- sluiting. Vereen/ging tot verbetering van het Geitenras* in Zeeland De jaarvergadering. Groote vooruitgang in ledental en aan tal geiten. Financieele resul taten nog niet afdoend verbeterd Woensdagmiddag hield bovengenoemde vereeniging haar jaarlijksche algemeene vergadering in een der zalen van de Eendracht te Middelburg, onder voorzit terschap van mr. P. Dieleman, die de talrijke afgevaardigden van afdeelingen welkom heette. De vice-voorzitter, de heer Rottier, zeide dat het bestuur des morgens mr. Dieleman opnieuw voor 3 jaar tot voor zitter heeft gekozen. Deze heeft die be noeming aangenomen, waarmede spreker de vereeniging gelukwenschte. (Applaus). De voorzifter zeide dat de vereeniging op 31 December j.l. 3140 leden telde en daardoor de tweede plaats innam onder de vereenigingen. Alleen de Z.L.M. heeft er ongeveer 5500. Het aantal geiten steeg tot 5321. Dit was in Zeeland iri 1913 nog maar 2200. Het is hier dus vooruitgegaan, maar in heel Nederland ging het achter uit van 21200 tot 19600. Daarbij is de kwaliteit der dieren veel verbeterd. Er zijn nu 64 afdeelingen en sedert 1934 zijn er 1162 leden. Sindsdien, zijn er 606 bijgekomen. In 57 plaatsen werden keu ringen gehouden, waarop totaal 1514 die ren waren aangevoerd. De belangstelling was goed, evenals de verhouding tus- schen bestuur en leden. Op het fokstation zijn de stallen veranderd. Er is meer ruimte gekomen. De gezondheidstoestand van den veestapel is goed. Dank bracht spr. aan den secretaris, den heer J. Versluys Sz. te Serooskerke, voor alles wat hij doet voor de vereeniging, dank ook aan de leden, de provincie en het rijk voor de medewerking, maar zeer in het bijzonder aan den heer Sietema, voor zijn passieve, volle medewerking. Jaarverslag Hierna bracht de heer Versluys als secretaris het jaarverslag uit, waarin hij het een bijzonderheid noemde dat de vereeniging werkgelegenheid heeft en daarbij resultaat en medewerking heeft verkregen. Die medewerking kwam van alle vrienden in de geheele provincie. Wz'e 'eerlijk is tegenover zich zelf, kan niet valsch zijn tegenover anderen. Voor het komende jaar zijn reeds 20 volbloedlammeren aangevraagd. Goed is het gezien van den Zeeuwschen werk man, dat bij versobering der levensom standigheden, andere factoren worden in geschakeld, die het levensonderhoud zoo belangrijk kunnen verstevigen. Een woord van dank brengt de secre taris aan de heeren Zwagerman en Siete ma, 'de adviseurs en aan de commissie van toezicht op het fokstation. De bokkenstapel bestaat uit 100 dieren. Het vorig jaar was dat 70. De klachten waren zeer gering. Van de 1514 dieren, die op de keurin gen werden aangevoerd, waren 1048 melkgeiten, 50 overloopers en 416 lam meren. Er waren 1152 ongehoornd en 362 gehoornd; 1094 wit en 426 van andere kleur. De vrees dat de gehoornde en gekleur de richting zal predomineeren is voor- loopig wel iets voorbarig. In het Prov. stamboek werden -ingeschreven 47 melk geiten, 481 aanbevelingskaarten voor de fokkerij werden- uitgereikt, in het Prov. jongvee register werden 123 volbloed- lammeren ingeschreven. Tentoonstellingen vonden dit jaar niet plaats, wél werden in Renesse en Oost burg kringkeuringen gehouden. Melkcon- trole werd dit jaar zeer weinig uitge voerd, met het oog op de financiën der P.V. Het ligt in de bedoeling om dit het volgende jaar weer voort te zetten voor alle nieuwe bokkenmoeders. De secr. hoopte dat de pogingen om den financi- eelen toestand te verbeteren resultaat zullen hebben. Jaarrekening 1935 P.V. en fokstation Naar aanleiding van het rapport door het boekhoudbureau der Z.L.M. uitge bracht over de rekeningen wees de voor zitter er op, dat al is het tekort op de rekeningen in 1935 gestegen van f 944,89 tot f 1383,19, de financieele toestand der vereeniging toch gezond is te noemen. Over 1935 moetèn nog enkele posten tot een bedrag van f86,75 geïnd worden. Er blijft dan een som van f 351,55 als ver meerdering van het tekort. Maar dan moet rekening worden gehouden met het in 1935 aanschaffen van boekjes en regle menten, die nog voor jaren voldoende in voorraad zijn. Verder is er f 300 uitge geven voor extra propaganda enz. in 1935; f160 voor verbetering der stallen; f185 voor afschrijving op de schuld aan de Z.L.M. en f 100 aan den heer Tak. Daarbij zijn er meer bokken en zoo komt spr. tot een feitelijk voordeelig saldo van f 385. Men moet nog f 410 inhalen en aflossen. De positie is dus goed te noe men, al zal met groote z-org verder gewerkt moeten worden. Spr. overweegt een extra rijkssubsidie aan te vragen voor het wegwerken van dit tekort, dat is ontstaan door 'de propaganda, voor idit sociale werk. Mede op voorstel van Schouwen-Duive- land, die de rekeningen controleerde, werd die van de vereeniging vastgesteld op f 4711,90 in ontvang en uitgaaf en een kwaad slot van f887,48 en die van het fokstation met resp. f 3342,78 en f 317,95. Geitenkeuringen Hierna bracht de heer Sietema het ver slag over dekeuringen uit en bepaalde zich daarbij deze als één geheel te be handelen. De indrukken zijn dezen zomer in het algemeen gunstig geweest. Er komen geen berichten meer dat men een keuring niet noodig heeft of dat dag en uur niet gunstig waren, terwijl vaak later bleek, dat de leden er anders over dachten dan het bestuur. Toch kwam het dit jaar nog eenmaal voor en wel in een der uithoeken van Sshouwen- Duiveland, daar waar het Zijpe overgaat in de Grevelingen, dat er noch bestuur, noch leden, noch geiten aan den oproep gehoor hadden gegeven. Daartegenover staan Eikerzee met 70, Zierikzee met 64 dieren. Wat betreft de kwaliteit zegt spr. dat het wel heel moeilijk is eenig algemeen oordeel daarover te geven. Bij de oudere vereenigingen is de kwaliteit der lamme ren veel beter dan eenige jaren terug. Ook onder de oudere geiten komen be langrijk minder afwijkende dieren voor dan vroeger. In de nieuwe vereenigingen is het verschil in kwaliteit bijzonder ver schillend. De melkopbrengsten zijn ge middeld geleidelijk veel verbeterd. Bij de keuringen gaat men: door met zooveel mogelijk aanteekeningqn te maken om trent de afstammelingen van de bokken der vereeniging, wat voor een goede fok kerij noodzakelijk bekend moet zijn. RECHTZAKEN Kantongerecht Bergen-op-Zoom (Eiland Tholen). Donderdag 9 Januari werd in de vol gende zaken vonnis gewezen: I. L, te St,-Maartensdijk die, zich zonder jachtacte met een geweer in hel veld bevond werd deswege beboet met f40 of 20 d. C. B. te Scherpen is se reed met een voertuig dat niet verlicht was ten tijde dat dit wettelijk is voorgeschreven en liep daarvoor twee boeten elk van f6 op of 2 X ff d. I. H. te Tholen had geen achter licht op zijn motorrijtuig hetgeen hem nu 2 maal f 1 kostte of 2 maal 1 d. M. S. te Poorïvfièt had 't er op gewaagd om des avonds een rijwiel zon der licht te berijden, maar dit euvel, dat veelvuldig voorkomt in weerwil van de straffen die er voor gegeven worden, vorderde een boete van f2 of 2 d. E. R. te Tholen had geen reflector op het witte deel van het spatbord van de fiets, dat blijkbaar geboden is, want. de uitspraak luidde 50 cent of 1 dag. A. A. te Tholen had evenmin, of in 't geheel geen reflector en dat woog iets zwaarder, tew'eten. f 1 p(f 1 dag. M. S. te Stavenisse bereed een fiets met vrijwiel zonder rem, hetgeen uit veiligheids-oogpunt zeker is verboden en nu gestraft werd met f2 of 2 d. VERKOOPINGEN ZIERIKZEE, 15 Jan. Ten overstaan van Notaris Biermasz werden heden alhier publiek verkocht, de volgende onroerende goederen: Een gebouw, waarin geves tigd het café en hotel „De Draak" aan de Balie B 482, groot 4 Aren 52 Centi aren, voor f 1450. Kooper werd de heer C. J. Beije te Bergen op Zoom. Voor de erfgenamen van mej. Wed. L. v. d. Sluis—Quant: Een Woonhuis en erf aan de Minnebroerstraat, groot 1 Are 10 Centiaren, voor f1876. Kooper werd de heer J. Hack q.q. TELEGRAMMEN Fraude bij de Rijkspostspaarbank Bij het hoofdkantoor der Rijkspost spaarbank te Amsterdam zijn 2 gevallen van verduistering ontdekt, waardoor de spaarbank voor f5000 is benadeeld. Van dit bedrag is tenslotte nog f 1675 terecht gekomen. Bij deze verduistering zijn 5 personen betrokken,n.l. 2 ambtenaren van de spaarbank, een monteur, een wer- kelooze broer van een der ambtenaren ren een koopman uit Haarlem. De le verduistering had plaats enkele maanden geleden. Deze werd in elkaar gezet door de beide spaarbankambtenaren beide gehuwde meiischen van circa 35 jaar. Zij lieten den werkelooze een spaar bankboekje nemen te Rotterdam, die daarop f 5 stortte, welk geld hij van een der ambtenaren, zijn broer, had ontvan gen. Dit boekje met een storting van f5 werd door de beide ambtenaren ver- valscht en de storting veranderd in f2055. Beide ambtenaren zorgden er voor dat het postkantoor te Utrecht een man daat kreeg om aan den werkelooze f 2000 uit te keeren. Om te bewijzen dat deze werkelooze de eigenaar van het boekje was werden hem valsche papieren ver schaft door den Haarlemschen koopman. Alle benoodigidé bescheiden klopten uit stekend en het kantoor te Utrecht betaalde prompt f 2000 uit. Van dit bedrag kregen de beide ambtenaren én, de werklooze broer ieder f 600 terwijl de koopman thuis best. Je hiad haar tevreden ge zicht moeten zien. Ijïet wias goud waard. Sedert ik je het laatst geschreven heb, is Olga mevrouw Sandbakken geworden. Groote feestelijkheden naar aanleiding daarvan, dat spreekt. Olga was een beel dig bruidje in een witte, glanzend zijden japon, doior juffrouw Svingen gemnaakt. Eerst wilde Olga de japon van vioren kort en van achteren lang hebben, olml tiptop aniodem te wezen, maar dat kon Olene Svingen „niet voior haar longen zien", hetgeen im dit geval ook trnaar goied wias. Olene kreeg haar zin, en de jiapoin werd, omi haar eigen wioiorden te bezigen, „schitterend gemiaakt", met strookjes en kantjes overal. De bruidskrans was ge vlochten wan imirte uit Olene's bloem potten. Olene heeft er een lijst van aange legd, hoeveel bruiden ze aan imlirte ge holpen heeft. —Nog één, en dan zijn het er dertig, zei ze ons niet een miond vol spelden. Ik gaf Lauretise een veel- zeggenden por, iwiaanop zie een h|0|0gno©de kleur kreeg. Ola voelde zich in Z'n nieuwe, Zwarte pak niet zoo lOip Z'n gemiak als ainderö; imiaar in aanmerking genomen, dat hij de bruidegom) wias, hield hij zich kranig. In z'n knoopsgat had hij een grojoten bos mirte, bijna een heele plant, leek het ime. Het wias werkelijk prachtig. Lau rens© droeg haar lila jiap(0(n [met de giijopte gele bloemen. Ze leek er een stijf ge stopte wlorst in; vioprtdurend knap tem de naden; eerst in de kerk, toen de aan doening: haar te imiachtig iwlas en ze een hevige huilbui kreeg, daarna aan tafel, toen ze szioioi vreeselijk lachen imoest om de /aardigheid van haar tafelheer, en ten laatste toen ze probeerde te dansen met den onderwijzer Opstad. De helft Van den tijd ging voorbij' met in een kleine alkoof Laurens© iweer dicht te naaien. Lotten en Astrid Beoh iwlaren io|ojk on der de gasten en itniet [hen de schilder Ytter, die toevallig io|vergek|Oimlen was. Bruiloft is nu eenim/aal bruiloft, zélfs al is het geen wiaschechte boerenbruiloft of een achttienkaraats stads-ditot, d|0|ch een uitgezocht mengsel. De kleeding wias zeer uiteenloop end; jarquets en rok'cb- stuuims en slappe hoeden en gewioine pak ken van grove stof, en schitterende bal japonnen en blouse en rok. Een paar Noord-Amerikanen waren [werkelijk ele-» gamt en chic. Het is zeker niet mooidig te zeggen, dat vriend Opstad verscheen in gekleede jias, glanzend, met earn blo zende kleur van; groene zeep tem z'n mteest lascetisclhen glimlach; Andreas droeg z'n cheviot pak en voelde zich emonim1. Maar een imian kaft nooit lang lijden terwölle vain zijn uiterlijk schoon, em tjoien het feestmaal achter den rug wias, gooide hij z'n jas uit, oim daarna vergenoegd pond te Iqopen in zijlni hemidsmiouwen. Doch werkelijk voornaam waren ver scheidene van de oudere boeren en hun vrouwen. Ytter zat voortdurend met zin schetsboek op de knieën joinder tafel. Bijzonder aangetrokken veelde hij zich tot de vrouiwi viam Ovre Rud, die op een houten stoel zat tegen den geel ge- i verfden iwland, gekleed in eeen zwart zijden japom, Imager, pezig en im'et een rug nis een liniaal, mjaïef en tegelijk wlijs. Ytter Zwloer bij' hoiojg en laag, dat ze zou komen te hangen' in de Na tional Gallery. De tijid zal het uitwijzen, 't Jonge ja, 't wias anders een beste bruiloft. Olga's schoonmoeder vertelde inie, dat ze vooir Zeventig kronen vleesch gekocht hadden, dus dan Wroet je het I zelf wiel. Bij het ean tafel gaan, raakte ik van rni'n gezelschap af en toen ik zag, hoe echt leuk ze het onder elkaar hadden, Astrid en Lotten, Ytter en Fri- j gaard, iwias dat een tamelijk bittere pil j voior me. Doch een paar veelzeggende blikken i hielpen me over het allerergste heen, en bovendien Wrlaren de twee waartus- S'dhen ik kwlami te zitten, werkelijk heel interessant op hun manier. De eene wias ean Noord-Amerikaan en had een schou der-breedte van minstens een paar ime- ter, 't Zij' het nu opgevuld was of echt. 1 (WortM vtrrwWd), UIT HET NOORSCH 32 (Nadruk verboden). Vinger gaard, 13 Mei. Negende rapport. Lieve Grete! Het is zies uur in den ochtend, ik wieet niet, hoe jij daarover denkt? Zeker, ik maak het best. Volkomen miormiaal oolk hoor. Maar ik ben helder Wakker en vloei (Oiver vain levenslust en mfoiet een uitweg zoeken vo|oir irn'n energie. Nu moet je niet ongerust wezen dat het me ont breken zal aan gelegenheid oimi imfal ener gie te gebruiken, Over een uur begint de dagelijksche veldtocht met emmer, boen der, bezem, wrijflap en stofdoek. Het gedeelte van mijn persoon, dat intusschen wel iets meer behoefte heeft aan training, is mïn geest. Heb je dat ook al opgemerkt, zei je? Vervelend.' Je kimt best zelf je fouten en gebreken erkennen, het staat zelfs gekleed, dat te doen; maar anderen behoioren onder alle omstandigheden te ppofesteeren. De pen vliegt over het papier, onder steund door een luidruchtig aöcjotmpag- neiment. Beneden me snurkt de grond eigenaar Bedh, zoioals slechts een loiudere, zwaarlijvige iman kan snurken; miet dat gelijkmatige rhytmie, hetwelk aangeeft dat hij' van plan is, nog een tijdlang eranee voiort te gaan. Aan den anderen kant van de kamer ligt Laurense en maakt de zotste geluiden in haar slaap. Bij iedere uitademing spitst ze haar mond toe en blaast als een wialvisdh. En voior het raarni, in den groeten ahorn, Waarvan de takken doorbuigen van de lichtende, geelgroene bloesemls, geven de vogels ©e>n kleine orkestuitvoering. Het (Opus, wiat ze op 't lopgienblik voordragen heet zeker: „Hymne aan den zonsopgang", en er klinkt een extatische jubel in somlmlige der glasheldere, spiraalvormige trillers en loopjes. Maar laat ik niet viergeten, je te be danken voor je langen, gezelligen brief, die au© het leven in Parijs deed miee- tmiaken uy. de tw'eede hand. Hier en daar las ik een stuk voior [aan mtfn collega Laurense. Den moesten indruk op haar inmaakte je opmterkingi loiver de weinige aardappels, die jullie daar krijgen en ze toonde diep medelijden (met je. Dioidh tegelijk wias dit voor haar een welkiotmie aanleiding tot trioimtf. Nee, wij hebben het idan toch maar heel wiat beter hier, zei Ze; Oost, West,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 2