telegrammen sport schaken marktberichten. weerbericht Zierikzee-Rotterdam ADVERTENTIES. De cijfers omtrent de recordopbreng sten van de genoemde koeiem, zijn niet geheel juist oveigenomen. De koe v. d. Meer DIV gaf de opgegeven productie n.l. niet op een leeftijd vafti 2 jaar en 9 maanden, maar toen ze 11 jaar ein 9 maanden was. Een belangrijk verschil Uus. Aan de ziaak waarom het eigenlijk gtaat, doet Idit echter weinig af. lnderdiaad zijn er 'koeien, die bij zeer intensieve voe ding, het gebruik vain zeer veel kracht voer dus, in staal zijn deze geweldige hoeveelheden melk te geven. (Ymkje VU gebruikte voor haar hocféé productie voor f 579,15 aan krachtvoer). De geachte berichtgever knoopt aan dit berichtje een beschouwing vastt waaruit de lezer gemakkelijk den indruk krijgt dat de melkveehouderij door het voorko men van enkele dezer productieve koei en rendabel zou zijn geworden. De waar heid is, dat zulke recorddieren op de algemeene rendabiliteit geen invloed1 uit oefenen. In de eerste plaats is het aap- tal dezer recoiddieren, zooals met alle records unie es tal het geval is, zeer klein (enkele over het geheele land). Boven dien zijn voor zulke producties geweldige hoeveelheden krachtvoer noojdig. (zie bo ven). Deze productiecijfers zlijn uit recla me-oogpunt veel Waard. Voor de renda- biliteit hebben, ze.jyelnig waarde. Öfschcon het mi^clhien. niet .de. bedoe ling van den berichtgever is geweest, 'Werkt 'n dergelijke seheeve voorstelling van zaken zeer ongunstig |0ip de verhou ding van stad en land ,of, wil men liever stedeling, boer, dio toch al niet gunstig is. Het is in het belang van onze ge heele maatschappij dat die verschillende groepen elkaar Jeeren verstaan en begirij- pen en niet het miinst is dit het geval met de streek waarin id'it blad verschijnt. Immers, men is hier op elkaar aange wezen. De eene groep kan de ainjd'ere niet missen. Dat de melkveehouderij nog niet ren dabel is komt zeer jdiuidelijk juit als we de cijfers van de landbouwboekhouding be schouwen. Zoo blijkt b.v. uit de boek houding van idle Friesche kleiweidestreek, het beste veehouderijgéb'ieid uit ons land, dat het overschot voor den boer, dit is loiom vjo|or hem zijn vrouw en iminder- jarige kinderen, op een bejd'rijf va|n 20 H.A. slechts f 9,48 per week bedraagt. Als we dat vergelijken met het inkomen van middenstanders e!n ambtenaren is het al heel sober. Plaatsen we verder de index-cijfers (1918100) 1934'35 van de veeteelt- producten (69) naast die van looh (144) en levensonderhoud' (140), dia|n blijkt daar wel heel duidelijk uit, dat de veehouderij er nog slecht voorstaat. Het juiste cijfer voor huur en andere vaste lasten is me momenteel niet bekend, maar id'it is opk nog boven de 100. Moge het bovenstaande idle verhouding; stacLplattelanid1- guf.stig be invloeden. De onbewaakte overweg Maandagmorgen te kwart voor 10 heeft op den onbewaakten overweg aan de SpreDgerweg te Apeldoorn een ernstig ongeval plaats gehad. Op genoemd tijdstip naderde de lokaaltrein Apeldoorn- Zwolle den overweg. De 63-jarige H. Dis- berg die te voet den overweg passeerde werd door de locomotief gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer dat onher kenbaar was verminkt heeft vermoedelijk tengevolge van hardhoorigheid den nade renden trein niet opgemerkt. Do moord te Eindhoven Naar omtrent de moord te Eindhoven nader wordt geradio'd heeft de vrouw bij haar verhoor aan den Commissaris van Politie verklaard, dat bet slachtoffer zelf haar de revolver heeft gegeven, welke zij na het plegen van haar daad in het kanaal heeft geworpen. Deze verklaring komt de politie wat zonderling voor, daar inmiddels bekend was geworden, dat de gearresteerde vrouw, de 23-jarige Duitsche Anna Szabo, afkomstig uit Essen, reeds geruimen tijd een verhouding had met zekeren A. v. Kerkhof. Hierin heeft de politie aanleiding gevonden ook deze man als verdacht van medeplichtigheid te arresteeren. Bij diens verhoor heeft echter niets tot nadere aan wijzing geleid. Beide zijn ter beschikking van de,justitie gesteld. Onze ministers in Polen Vergezeld van diverse Poolsche auto riteiten o.a. de Nederlandsche gezant in Warschau en de Poolsche gezant te den Haag, hebben de beide Nederlandsche Ministers Gelissen en Deckers den Zon dag te Warschau doorgebracht. Zondag morgen legden zij een krans op het graf van wijlen Maarschalk Pilsuldski. Des avonds vertrok het gezelschap naar Kattowitz. Flinke sneeuwval in Beieren Münohen heeft Zondag een zwaresneeuwval gezien, zooals enkele jaren niet plaats gehad in de parken en plantsoenen zijn ver- soheidene boomen door den sneeuwvracht ontworteld. In Allgau daarentegen heeft het den geheelen Zondag geregend. De groote regenval heeft een stijging van de Iller tengevolge gehad met als gevolg overetroomingeu. Ook te Augsburg heelt het Zondag gesneeuwd waardoor aan zienlijke schade is aangericht. De Lech en de Wertaeh zijn sterk gezwollen. Kipling ernstig ongesteld Zondagnaobt is de bekende Engeleche schrijver Rudyard Kipling plotseling ernstig ziek geworden. Hij is in een ziekenhuis opgenomen en aan de maag geopereerd. Hij is thans 70 jaar oud. De oorlog in Abessynië De Engelsohe „Daily Telgraph*' seint uit Addis Abeba, dat de Abessyniërs krach tige pogingen doen om de Italianen uit hun land te verdrijven, waarbij zij worden geholpen door den hevigen regenval. Hard nekkige geruchten doen de ronde dat Ras Seyoem Makallé na een aanval zou hebben heroverd. Ras Desta zou de verzekering hebben gegeven aan het front bij Dolo to kunnen standhouden. Op het advies van Ras Desta zou de Negus de mobilisatie hebben gelast van 200.000 man, welke bestemd zouden zijn voor de zuidelijke provinoiëa. Zondag is in de kerken een proclamatie voorgelezen, waarin werd gewaarschuwd voor de mo gelijkheid van een Italiaansohe luohtaanval op Addis Abeba, tusschen 22 en 24 Januari Tusschen 3 en 9 Januari zijn meer dan 9000 man. Italiaansohe troepen het Suez kanaal gepasseerd met bestemming Oost Afrika. Engeland en Italië De Engelsche //Daily Express" bericht, dat het Engelsohe parlement, wanneer het op 4 Februari weer bijeenkomt, zich bezig zal houden met de kosten, welke Engeland moet maken voor de toepassing van de sancties en de militaire maatregelen in de Middellandsohe Zee. Het blad gelooft, dat de kosten van de militaire maatregelen 1 millioen Pond ster ling per week zullen bedragen, terwijl de verliezen tengevolge van de toepassing op meerdere millioenen is te schatten. Men moet er op rekenen dat deze uitgaven het ver wachte overschot op de begrooting aan zienlijk zullen verminderen. Moeder en 8 kinderen verbrand Bij een brand in de arbeiderswijk Tyldesby in het Engelsohe graafschap Lancashire, is een moeder met 8 kinderen om het leven gekomen. De vader wist zioh te redden door uit een venster van de slaap kamer te springen. Toen de brandweer arriveerde stond het huis reeds in lichter laaie zoodat het niet meer te benaderen was. Italië en de Mode Het Nationale Italiaansohe Modeinstituut ontwikkelt een groote activiteit, teneinde Italië geheel vrij te maken van elke buiten- landsche invoer en buitenlandsoh materiaal. De nieuwe maatregelen zullen reeds in het komende seizoen te merken zijn. De zaak-Hauptmann Wederom hebben zioh 2 advocaten uit Washington gevoegd bij de verdedigers van Bruno Hauptmann. Men is voorne mens een nieuw beroep te doen op het Opperste Gerechtshof dat reeds op 9 Deo. j.l. weigerde een Beroep te aanvaarden. De advocaat Sinneghan verlangt een onderhoud met Gouverneur Hoffmann van New Yersey. Hij is per vliegtuig uit Chicago vertrokken. Naar verluidt is Sinneghan in het bezit van inlichtingen vol- i gens welke een 3-tal personen te Chicago 22000 dollar bezitten van den losprijs door Lindbergh betaald. Naar verluidt zijn nog geen maatregelen genomen voor de arrestatie van Dr. Con dom, den belangrijksten getuige uit het proces, die dezer dagen scheep is gegaan naar Panama. Gouverneur Hoffman heeft te kennen gegeven dat hij slechts tot uitstel van de executie zal besluiten in dien vóór Zaterdag a.s. nieuwe feiten van groot gewicht aan het licht zullen komen. Scheepsrampen aan de Amerikaansche kust Het kustwachtstation Point Adam (West kust van de Yereenigde Staten) deelt mede, dat tijdens de stormen, die daar hebben gewoed, verscheidene schepen op de rotsen zijn vergaan bij de gevaarlijke monding van de Columbiarivier. Een groot aantal personen zou zijn gewond en om het leven gekomen. Een dezer sohepen was vastgeraakt, toen de storm een snel heid van 90 mijlen per uur bereikte. Men zag 3 mannen zioh vastklemmen aan de wrakstukken van het snel verdwijnende schip. De kustwacht trachtte nog de mannen te helpen, dooh de hooge zee maakte het onmogelijk een lijn over te gooien. Later bleek, dat het verongelukte schip het vrachtschip //Iowa" was. De bemanning van 35 koppen is om het leven gekomen. De schoener //North Point" kwam, niet ver van de //Iowa", eveneens bij de Columbiamonding in ernstige moeilijk heden. De /,Viuland" en het Engelsohe s.s. //Roohelle" verloren hun uit timmerhout bestaande deklading, terwijl het voor de kust van Oregon met den storm had te kampen. Later werd gemeld dat de ii Roebelle" nabij Coast Bay in gevaar verkeerde. De schoener (/Sjasta" met 12 man aan boord zou zioh in zinkenden toestand bevinden. Ten slotte bestaat ongerustheid over de bemanning van 3 booten der kustwacht, die waren uitge varen naar de //Iowa", doeh van welke men niets meer heeft gehoord. VOETBAL Frankrijk Holland 1-6 Bakhuijs scoort 3 maal met succes Wels, Drok en v. Nellen nemén ieder één punt Ruststand 0—2 Eindstand 1—6 Half Nederland heeft Zondagmiddag rond de luidspreker gezeten om Han Hol lander's ooggetuige verslag te hooren Tusschen twee haakjes het oplevend schaakspel na dien kamp, der grootmeesters Euwe—Aljechin, is zoo oud, idjat men in de >amgevin|g va]m de bakermat van id'e menschheid, dui zenden jaren terug, maar den oorsprongi zou moeten zoeken. In de meeste landen der vroegere e(n latere beschaving loomt Ihet bordspel voior Bij de Germanen had men de bordlspeleini van de Romeinen overgenomen (tabula). Zijn vele oude bordspelen in de|n loop j der eeuwen in onbruik geraakt en heb ben ze daardoor aan breedte (verloren, hel bordspel heeft door de menschelijke activiteit gewonnen aam diepte; gjetuige de diepe studie die men heeft gemaakt van het ons bekende dam- ein schaakspel. Hoewel het woord bordspel'doet den ken aan een „bord", moet meln het. toch in breeder zin opvatten. Meerdere bewijs plaatsen in de geschiedenis noemen ook het gebruik van een tafel of vloer en: schaak-, dam- of tric'-itracspel met le vende figuren in het opeh veld, is veel vuldig voorgekomen. Het schaakspel, dat reeds bijna 14 eeuwen een voornaam object is geweest in de algemeene beschaving:, heeft vam alle de belangrijkste geschiedenis. De eerste schaakboeken zijruim' 1000 jaar geleden geschreven in Arabië. Betrouw bare 'gegevens vain het vroeger 'bestaan van het „damspel' dan pLm. 1500, heeft men niet gevo;ndeln. In de 16e eeuw werd' het gespeeld (op het schaakbord) in Spanje en 1de eerste damboeken verschenein daar in de twee de helft van Ü'e 16e eeuw. Deze beide spelen, die, wat het eom- binatoire gedeelte betreft, op dezelfde hoiogte staan, werden niet louter als amusement gebruikt, maar de openingen en het eindspel zijn door theoretische analyses en het aanleeren van vrucht dragende bejgrippen en 'beginiselen op een hnogen trap van wetenschappelijke oinlfi- wikkeling gekomen. De scheppingskunsl met een rijke fan tasie welke vaak uit de combinaties van het praktische spel blijkt, waar die vooral in de schaak- en idamproblemen tot uiting komt is het talent va'n; wei- pjgen, maar een gehot voor velen. De schoonheidsglans, id'ie er van, uitstraalt, dwingt idfen kenner in hooge mate bewon dering af. Doelmatig gekozen, zonder bejag naar geldelijk giewin, hebben deze spelen een weldaidigen invloed ais ófwisselinjgi va|n ernstige bezigheden, vooral Idle van dein geest, want ze zijn vernuftig, eh men speelt ze om de eer! over den voetbalkamp aan. de oevers van de Seine, welke strijd eindigde met een 6—1 overwinning voor ons Oranje-elftal. De" glorievolle zége die Óns Nederl. elf tal heeft behaald valt niet alleen te ver klaren uit het feit dat ons elftal heeft gespeeld in een vorm waarin, het maar zelden speelde, maar ook uit de omstan digheid, dat het Fransche spel als zoo danig op een lager plan stond dan het onze, met ongeveer klasseverschil. Technisch en tactisch heeft ons elftal aan het Fransche een lesje gegeven, dat men zich in Frankrijk nog lang zal her inneren. Systeemloos spel schittert]! De grondslag van de schitterende over winning moet behalve in de techniek van de spelers, individueel vooral gezocht worden in het systeemlooze spel van de Nederlandsche ploeg. De wil en het enthousiasme om te winnen heeft aan 't spel karakter en kleurgegeven: een bloedroode kleur, want zelden is een internationale ploeg van profs op zoo danige wijze door amateurs in de pan gehakt als de Fransche ploeg door de Nederlandsche. De improductiviteit van de Fransche voorhoede was verbluffend. Er was één speler bij de Franschen die het spel kende, schrijft de Maandagmorgen, dat was aanvoerder Courtois, die met de kwaliteiten van Van HeeF'ook de boste speler was van de Fransche ploeg. In de voorhoede begreep alleen Courtois dat men door harde en verrassende schoten doelpunten kan maken. Ons elftal speelde ook thans weer het oude systeem!Lc|o,ze systeem', afwisselend en verrassend spel al naarde omstandig heden zulks boden. Drongen'de Franschen al eens te veel op onze speelhelft door, dan trok onze middellinie terug en gin gen onze binnenspelers de halflinie even versterken. Maar onmiddellijk daarna her namen de binnenspelers hun plaatsen in de voorlinie als de omstandigheden dat geboden. Waardoor faalden de Franschen Waarom de nederlaag zoo groot werd voor de Franschen? Dat lag aan de meer dan ergerlijke improductiviteit van de Fransche voor hoede, die geen enkel behoorlijk schot heeft gelost; aan de buitengewone zwakte der vleugelspelers en aan de middellinie die haar taak totaal niet begrepen heeft. ONZE VOETBALPRIJSVRAAG Zeer groot was het aantal deelnemers aan onze prijsvraag van dezen Zondag en zeer uiteenloopend waren de voorspellin gen. Het overgroote deel der inzenders bleek een aardige kijk op den wedstrijd te hebben gehad, want slechts enkelen hadden een gelijk spel en een heel enkele pessimist (uit Tholen en Haamstede) een nederlaag voor Holland ingezonden. Het best waren wel de 2—4 en de 1—3 uit slagen vertegenwoordigd. De juiste uit slag van 1—6 had echter niemand in gestuurd, zoodat we voor een moeilijk heid stonden wat het toekennen van den prijs betreft. Na rijp beraad besloten we nu dezen toe te kennen aan degene(n) dia het dichtst bij de 1—6 was (waren). Dit was de uitslag 2—6, welke was inge zonden door Herman A. Plaating, Dam, Zierikzee, die dus de geldbon ad. f 2,50, te besteden bij een der winkeliers welke een advertentie plaatsen in ons nummer van a.s. Dinsdag 14 Januari, in ontvangst kan komen nemen. VOETBAL. 12 Januari. Internationaal. Parijs: Frankrijk—Nederland 1—6. K.N.V.B'. Afdeelin)g IV, 3e klasse B. Hansweert I—Z.S.C. Zierikzee I afgek. Goessche Boys I—Zeelandia II 3—0, De Zeeuwen I—Zeeuwsche Boys I 3—0. D.H.V.B. 4e klasse C. Schouwen I—Patrijzen II, laatstgenoemde niet opgekomen. KMOCH SPEELT SIMULTAAN Namens deSchaakvereeniging //Zierikzee" verwelkomde de heer A van Tooreü, Zaterdagavond in de sociëteit Concordia" de heer Hans Kmooh, de bekende schaak meester uit den jongsten wedstrijd Eeuwe- Aljeehin, welke zoo welwillend was ge weest naar Zierikzee te komen om simultaan te spelen. Achter elk der 34 borden zat een schaker te wachten op dit bijzonder evenement. Nadat de heer van Tooren zijn groote vreugde had uitgesproken over de aan wezigheid van vele jongeluio. w. H.B.S.'ers, en daarna eenige algemeene instructies had gegeven, nam deze bizon- dere sportavond, waaraanook enkelen van buiten de stad deelnamen eën aan vang. De heer Kmoch speelde wit. Na de zesde zet kwam meer teekening in de match, die een prettig verloop had. Niet onaardig was 't te zien, hoe de schaak meester voor het bord van heel jonge spelers langer bleef staan dan men zou durven vermoeden. Natuurlijk kwam tijdens den wedstrijd wel uit wie de sterksten waren. Dr. Boerma en den heer P. Wiebols hielden beiden het lang vol. Notaris v. d. Ende het langst van allen. De heer J. M. de Nooijer te Renesse won zijn partijAlle overige deel nemers verloren. Twee prijzen waren be schikbaar gesteld. Over de uitreiking moet men evenwel nog beraadslagen. Aan het einde van dezen schaakwedstrijd dankte de heer van Toorn den schaak meester voor zijn spel en riep hem een «tot weerziens" toe in Zierikzee, wat niet tot onmogelijkheden behoort. Kegelwedstrijd 1936 Zondagavond werd de wedstrijd geopend met een inleidend woord van den voor zitter, den Heer J. J. v. d. Ven.' Hij her dacht hierin een in het vorige jaar over leden kegelbroeder, waarna hij het woord richtte tot „Kees" dien hij gelukwensohte met zijn 65e verjaardag, hetgeen door de aanwezigen met luid applaus werd onder streept. Het wedstrijdreglement werd hierna voorgelezen, wat eenige discussie uitlokte die evenwel volgens kegeltraditie spoedig tot volmaakte overeenstemming voerde Hierna viel aan den Heer Krakeel de eer te beurt om als voorzitter van de club welke vorig jaar de wisselbeker had ge wonnen, de eerste bal van deze wedstrijd te gooien. Vauzelfsprekend zouden we haast zeggen was dit een 9, hetgeen door alle aanwezigen als een bemoedigend voorteeken werd beschouwd, hetgeen toch later op den avond niet voor alle spelers bleek op te gaan. - @$göi|r De gezellige kegelsfeer was echter weer zeer spoedig aanwezig. Mede kwam deze tot stand door enkele plaatjes uit de serie. Men vraagt en wij draaien, begeleid door een dameskoor, waarvan enkele leden over groot zangtalent bleken te beschikken. Over winstkansen valt nog niets te zeggen. Wel maakte //Alle Negen" een goed figuur. De dagprijzen, ditmaal beschikbaav gesteld door den Heer en Mevr. H. J. Doelemai1, bestaande uit twee Euwe-lepéltjes werden gewonnen door Mej. Klimmen boom met 67 en door den Heer Krakeel met 75 punten. ROTTERDAM, 13 J,an. Aajnvoer 2764 stuks VEE. Vette runderen 639; vette kalveren 236; schapen en laimlmteren 1010; varkens 875; (nuchtere kalveren 4. Vette koeien le 46, 2e 42, 3e 28—34; Vette ossen le 44, 2e 42, 3e 32—36; vette kalveren le 98, 2e 88, 3e 65—70; varkens (levend géwicht) le 38, 2e 37, 3e 36; schapen le 40, 2e 36, 3e 29; lalmmteren le 41, 2e 36, 3e 28, ets. per kg. Schapen le 18, 2e 14, 3e 10; lamlmleretn le 15, 2e 11, 3e 6, gulden per stuk. Vette koeien efni lossen, aanv|oar redelijk, handel kalm, prijzien iets lager; vette kal veren, aanvoer taimélijk, handel stroef, prijzen iets lager; schapen en la|m|mleren, aanvoer ruimer, hapdel (willig', prijzen aanv. iets honger; varkens, aanvoer rui mer, handel kalm', prijzen' iets lager. Enkele partijen schapen voiotr export verkocht. AARDAPPELEN. Eigenheïimters f 1,90 2,20; Zeeuiwtsche BLaulwe en Bonte f2,20 —2,50; id. Eigenheimers f 1.80—2; idem Blauwe Eigenheimers f2,20—2,50; Eigen heimerpoters f 1,25—1,50; Blau,we en Bpn* te poters f 1,25—1,50; Bevelanders f 1,70 1,90, per H.L.; Zandaardappelen 3i/o4 ets. per k.g. Met redelijke aanvoer, kalme vraag. VLAS. Aanvoer 169281 kg. blauw, schoein f 0,60—0,65; 3000 kg. Gioningsch f0,56 -0,63; 6600 kg. Holl. Geel f 0,50—0,64; 400 kg. Dauwroioit f 0,50—0,55, per k.g. Daar er op het land weinig handel is geweest, was de aanvoer heden grojoiter dan gewtoionlijk. De stemming ter beurze (w'as kalm én de hapdel ging sleepend. Prijzen gedrukt. Een gedeelte bleef on verkocht. Stoomzuivelfabriek „De Duif" Prijs de boter f0,93i/2. Coöp. Veiling Zierikzee Veiling van 10 Januari. Spruiten 4-13; Witlof 10—15; Gioud- renét 10—16; Campagnezoet 6—11; Zure Bellefleur 5—10; Zoete,id. 8—9; Erimjgaiard 8—11; Limbings Bellefleur 5; Kuipers Eersteling 12; Steraippeis 11; Qom'tene de Paris 6—10; Giser Wildeman 10—11; Pondspeer 9, cis per kg. Prei f 6,40 per 100 bos. Hoogste barometerstand 769,6 te Münohen. Laagste 741,0 te Nordöyan. Verwacht tot den avond van 14 Januari Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelijke wind, aanvankelijk nevelig tot helder of liohtbewolkt, later toenemende bewolking, weinig of geen neerslag, des nachts lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt, overdag dooi. I i Zon op: Zon onder: 14 Januari8.07 4.12 BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De diepe depressie, die Zatermorgen nog Noordwesterstorm veroorzaakte, trok naar het Noordoosten en wordt gevolgd door een krachtige stijging van den lucht druk en een inval van arctische lucht over geheel West- en Centraal Europa. Deze koude inval gaf aanleiding tot zwaren neerslag in de Vogezen, het Sohwarzwald en de Oostenrijksohe Alpen waar groote hoeveelheden sneeuw gevallen moeten zijn. Te Friedriehshafen viel in het afge- loopen etmaal 42, te Münohen 40 m.M. Te München ligt 35 c.M. sneeuw. In het Zuidwesten ligt een 2e gebitd van lagen luchtdruk. Tusschen beide depressiege- bieden ligt een strook van hoogen lucht- waarin de winden zwak zijn en waarin de lucht helder is zoodat in den nacht de temperatuur onder het vriespunt zal dalen en zich plaatselijk mist vormt Bij den Poolcirkel heersehen nog arctische stroo mingen die de koude uit het Poolgebied naar onze breedten transporteeren. In onze omgeving en op het vasteland kan bij helder weer op lichte vorst des nachts worden gerekend met temperaturen boven het vriespunt overdag. Stoombootdienst en tusschengelegen plaatsen. JANUARI 1936. Van Zierikzee: Van Rotterdam: I». 14 D. 14 'sm. 12,— D. 16 's m. 8,30 D. 16 V. 17 V. 17 12,- M. 20 8,30 M. 20 Geboren OLIVIER zoon van C. v. NIEUWENHUIJZEN J. M. v. NIEUWENHUIZEN— v. d. Zande. Brouwershaven, 13 Jan. 1936. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffr. Maria Pieletnella Groeneviege Wed. van wijlen L. Sohilperoord in den ouderdom van ruim 80 jaar. Bergen op Zoon, 10 Jan. 1936. Uit aller naam, DIRK SCHILPEROORD.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1936 | | pagina 3