ADVERTENTIES. regeling {gemeenschappelijk gebruik van de motorbrandspuit. Deze wijzi ging betreft een uitbreiding vap het mate riaal, althans het met name noemen van onderdeelen, woridt aangenomen. Voor stel tot aanvragen van vrijstelling van het geven van het vak lich. oefening oip de L, S. Na eenige toelichting aan genomen. Ingekomen is een verzoek van C. Hart Jr., om zijn slachtplaats aan te wijzen als nocöslachtplaats. Waar van de keu" ringsveearts een afwijzend advies is ont vangen, stellen B. eni W. voor dit verzoek af te wijzen. Bij de bespreking blijkt nog, dat deze zlaak meer een kwestie is die de heele kring betreft. Tenslotjtej kan ieder zich met het afwijzend voorstel van Bi. en W. vereenigetn. Punt 9 van de agenda bevat eenj ver zoek van de afd. Serooskerke van (den Ned. bond van arbeilders in den lanld- bouw, enz., behelzende le. handhaving uitbetaling kindertoeslag aan tewerkge- stelden in de werkverschaffing; 2e. toe kenning van een kolenbijslag; 3e. toe te staan, dat werkloozen hun wadht'wieek in de werkverschaffing doorbrengen; 4e. ongeorganiseerden slechts 4 dagem >per weelc tewerk te stellen, tegen georgani- seerden 6 dagen en 5e. toe te staan, dat ongehuwde inwonemlde zoons inplaats van den vader naar de werkverschaffing gaan. Ten aanzien van het onder sub| 3 en- 5 gevraagde hebben B-. en W. reeds maat regelen in dien geest getnpmen, zoodat deze wenschen reeds verVuUdl zijn. Wat de overige wenschen betreft, stellen zij voor deze niet in te willigen. Bij de idiiscussie vraagt |de heer Ge- leijiise, waarom B. en W. de kindertoe slag afwijzen, die het vorige jaar toch wel is betaald» De heer KLomjpe zet het standpunt van Bi. en W. uiteen en zegt, dat waar de werklooze gezinshoofjden zonder wac'htweek direct naar de werk verschaffing kunnen gaan er geen reden is kindertoeslag te verleenen. De-heer Geleijnse trekt het even te voren door hem gedane voorstel deze toeslagen C|Oik dit jaar uit te keeren, in, nadat Ide heer Klompe nog heeft gewssen op de dan ontstane onbillijkheid ten opzichte van hen, die niet in de werkverschaffing, maar in het vrije bedrijf werken. Bij dit punt 'komen nog andere werkverschaf- fingszaken ter sprake, o.a. de regeling, waarbij sommige tewerkgestelden na 'n week of 2 weken te heben gewerkt, voor een f-v eek worden uitgesloten. De voorzitter zegt, dat bij het ontwerpen dezer regeling gerekend is met het ge zinshoofd, omdat werkverschafing de ge meente geld kost en zuinigheid ook daar geboden is. Verschillende heeren voe ren over deze en andere vraagpunten nog het woord, waarna de voorstellen van Bi. en W. met 4 tegen 2 stemmelm worden aangenomen. Tegen de heeren Berrevoets en Geleijnse. Thans komt aan de orde de verhuur van de veldwachterswoning van de nieuwe bewoner den heer Postema. Waar van deze eohter zoo juist een verzoek om huurverlaging binnefnjkwam stellen B;. en W. voor, deze zaak aan te houden tot een volgende verga|dieri|ng. Alzoo wordt besloten. Begroioting B.A. voor 1936. Deze wijst in ontvang en uit gaaf aan een bedrag van f' 2072,97, met een post voor onvoorzien vain, f 767,7$. Wordt goedgekeurd. Verkiezing lid B.A. wegens periodieke aftreding van fdjetnl heer P. Goemans. Aanbevolen zijn: 1. P. Goemans; 2. M. Polderman. De heer Geleijnse zegt zich van stemmen te zullen onthouden, om dat hij zich niet kan vereenigen met de wijze, waarop ld e voordrachten vojoir va catures in het B.A. tot stand komen. De leden van het B.A. maken de voor dracht op en dezellde heeren keuren deze in hun kwaliteit van wethouders goed. Gekozen wordt hierna de heer P. Goe mans m,et 3 stemmen, 2 stemmen waren blanco. Verkiezing lid schojokjommissie, aftredend- Idle 'heer C. Hart Czn., Mede aanbevolen de heer A. Bos. Gekozen de heer Hart met 4 stemmen. De heer Bos verkreeg er 2. Vervolgens wordt nog eenige wijzing gebracht in de haven en de gemeen te- begrooting voor 1935. De rondvraag levert niets meer op1, waarna de voorzitter de vergadering sluit. Recepten van de Keukenprinses Gevulde eieren met ansjovis Benoodigd: 4 eieren, 6 gram boter, 8 ansjovisschen, kappertjes, roode Spaan- sche peper. Bereiding: De eieren worden hard gekookt, doorgesneden en de dooiers er uit genomen. De dooiers worden fijn gewreven en met peper, boter en ansjo- vispurée vermengd. Met dit mengsel (wlorden de halve ei witten gevuld, zoodat het lijkt, alsof men in ieder half eiwit een heele dooier ziet. De gevulde eieren versieren met een stukje ansjovis, kappertjes en gehakte, mooie ronde, versche Spaansche peper tjes. Ansjovispurée wordt gemaakt door geweekte en schojoimgemiaalkte ansjjovis- sphen dopr In paardeharen izeef te (wlrijven Gevulde kalfsborst. Benoodigd 1 k.g. kalfsborst, 250 gram kalfsgehakt, 250 gram varkensgehakt, 100 gram brood 71/2 gram zout, peper, noot, gehakte truf fels in madera geweekt, 150 gr. boter. Bereiding: Het deksel van de kalfsborst wordt losgesneden en het gereedgemaakte gehakt wordt in de opening gelegd, daar na wordt de opening dichtgenaaid. Braad- tijd 35 a 40 minuten per 500 gram!. Sinaasappelvla. BenoodigdHet sap van 3 sinaansappelen en 1 citroen, 3 eierdooiers, 2 eiwitten, 80 gr. suiker. Bereiding: 3 eierdooiers worden met de suiker en de geraspte schil van 1 sinaas appel schuimig geklopt, dan wordt het vruchtensap er bij gevoegd en de pan in een pan met kokend water gezet en do eieren geroerd, tot ze zoo dik zijn, dat ze de lepel bedekken. Vervolgens wordt het stijfgeklopte eiwit telkens bij gedeelten er door geroerd en wordt de pan weer even in kokend water gezet om het eiwit te laten binden. Sinaas appelvla wordt met zachte biskwies voor- gediend. K 0 f f i e v 1 a. 1/2 L. melk, V2 d.L. sterk koffie-extract, 1 ei, 30 gram maizena, 1/2 stokje vlanille, 70 gram! suiiker. Berei ding: De melk wordt met de vanille gekookt en gevoegd bij de eierdooier, die met maizena en suiker geroerd is, zoodra het ei verwarmd is, wordt het mengsel in de pan gegoten en al roeren de even doorgekookt; dan wordt het koffie-extract er doorgeroerd. Als de vla zoover is afgekoeld, dat er zich geen vlies meer vormt, wordt ze in de vla- schaal gegoten en versierd met stijfge klopt eiwit. Inplaats van 1/2 L. melk kan men 1/4 L. melk "en 1/4 L. kook room gebruiken. PREDIKBEURTEN Zondag 29 December. Oud-Vossemeer. 9.30 en 2 ure, ds. v. Eist. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. Oud-Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Scherpenisse. 9.30 en 2 ure, ds. de Haan. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, ds. Kraay en 2 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Zondag Gevulde eieren met ansjovis; gevulde kalfsborst, doppers (bus), gekookte aard appelen; moccataart. Maandag: Osselappen, gestoofde prei, gekookte aardappelen; sinaasappelvla. Dinsdag Kalfslappen, Brusselsch lof, gekookte aardappelen; vanillepudding. Woensdag Rookworst; stamppot van zuurkool en aardappelen; maizenapudding met bessen sap. I Donderdag: Gehakt; worteltjes; gekookte aardap pelen; chocoladepudding. V r ij d a g Kabeljauw; zure saus; bietensla; aard appelen; wentelteefjes. Zaterdag Bruine boonensoep; koffievla. Nijverheid en Techniek Het mederijden van personen Art. 15 spbf 2 van de wet op -de open bare vervoermiddelen belet ipraotisch, ida-t buiten den 'bestuurder van een niet voor personenvervoer i ngeridht motorrijtuig (vrachtauto) Ipersonen meerijden, hetzij in de -Cabine, hetzij in den wagen. Dit k-o-mt er idus oip. neer, dat met een vracht auto -geen ipersonen mogen worden ver voerd voor toezicht |0|f verzorging (bij vee) van de lading of voor hulp: bij laden en lossen. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, van oordeel, dat de letter van de wet ten deze in strijd is met de bedoeling, die de wetgever heeft geleid bij het opstellen van het j hiervoor genoemde artikel, heeft er bij herhaling op aangedrongen, dat de moei lijkheden, die uit toepassing van de on- derwerpelijke wettelijke bepaling voor het bedrijfsleven voortvloeien, zullen worden weggenomen. De vrachtauto behoort zich uiteraard te onthouden van gewoon per- sonenvervoer tegen betaling, maar de gelegenheid moet bestaan, dat personeel •vlajn dein vradhtaujloihiouder tot een be perkt aantal en dienende voor bewaking of verzorging der lading, dan wel voor het verleenen van hulp bij laden en los sen, mederijdt. De B.B.N. kan thans .tot zijn voldoe ning berichten, van volkomen gezagheb bende zijde mededeeling te hebben ont vangen, dat de in het werk gestelde 1 pogingen met succes bekroond zullen worden en dat voorziening in de bestaan de moeilijkheid op zeer korten termijn j te verwachten is. LANDBOUW EN VEETEELT Het Orgelconcert in de Nieuwe Kerk Stemmig, mild, melodieus klonk de meerderheid der stukken, die de heeren van Bergen en Oskam op het program ma voor het tweede kerkconcert van dit seizoen hadden geplaatst. Frisch en helder, als immer, was Han del, met wiens orgelconcert in bes (le deel) de avond begon. Hoewel slechts een arrangement Handel schreef zijn concerten voor orgel met orkestbegelei ding we zouden deze klare muziek niet gaarne willen missen. Daarop speelde de cellist, de heer E. W. Oskam, rustig en met fraaie toon- vorming het Prealudium uit Bach's cello- suite in c, geniale muziek, waarin, niet tegenstaande de voorname rust, welke ze ademt, veel „gebeurt". Misschien niet zoo krachtig, als sommigen hadden ver wacht, doch met uitstekende doseering van het klankvolume, klonk de cello in de kerkruimte. Met begeleiding van or gel volgde Bruch's melancholieke „Kol Nidrei". Met de vredige „Weinachts pastorale" van Merkel bracht de organist een echo van de juist achter ons liggende Kerst dagen. Treffender waren Stehle's varia ties op „O, Hoe heerlijk", een aan Frauz Liszt opgedragen werk, waarvan wij de eenvoudige melodie steeds gemakkelijk kunnen volgen; te moeilijker blijkt meer malen de inkleeding, die een volleerd or- ganist vergt. De wijze waarop de heer van Bergen zijn instrument beheerscht, toonde dit slotnummer wederom over tuigend. Het drietal kleinere stukken, die on- der No. 4 op het programma waren saamgevoegd, had terecht de eereplaats. In het door en door muzikale Andante, van wijlen den begaafden kapelmeester J Gottfried Hann, wedijverden cello en or- I gel in het met beleid afwegen van den toon. Het „Feuille d'Album" van den jongen Belg Bournon, kreeg op dit con- eert' een „eerste uitvoering in Neder- land"; modern van harmonie, levendig en gracieus, duidelijk Fransch georiën teerd, was dit een interessant en boeiend nummer. Als derde in deze trits hoor den we een stemmingsvolle „Elegie" van den heer Oskam zelf. In de toepassing van het gedragen thema wist de com ponist het wezen der elegie: verheven rust, gelukkig te treffen. De bezoekers er hadden er meer verwacht mogen worden! zulleh met ons voldaan zijn geweest, over dit uur van muziek, ditmaal vreemd aan drama tische spanningen weliswaar, maar rijk aan vredige stemmingen- proeven enz. De door de vereeniging yitgegeven gelden voor proefvelden heb ben tot nog toe eigenlijk geen nut op geleverd. S;pr. wijlst er op, dat Id'e jonge krachten veel meer kunnen doen dan thans. Hij wijst op het voorbeeld van den Boerinnenbond, die zeer actief is! Vele leden van den B.V.G. zouden in staat zijn om één of meer proeven te nemen. In het systeem van proefvelden, dat dhr. Elenbaas voorstond, is behalve een groot aantal proefnemers, noodig een Commissie van Toezicht en een tweetal of meer deskundigen. Elke deelnemer I zal vrij zijn, welk proefveld hij wil aan- leggen. De proefvelden zullen door de j genoemde commissie „gepunt" worden. Na drie jaren wordt aan eiken deel- I nemer, die een bepaald aantal punten heeft bereikt, een diploma uitgereikt. 1 Voorts stelt dhr. Elenbaas zich voor, dat de aanteekeningen enz. der Commis- j sie in druk zullen verschijnen en tegen den kostenden prijs gedistribueerd zul len worden. Misschien worden er op deze wijze onder de Thoolsche landbouwers wel bekwame selecteurs of kweekers van gewassen gevonden. Na nog gewezen te hebben op de ge- wassenkeuring door de N.A.K. en de mo gelijkheid om de op de aldus besproken wijze verkregen gewassen te verhande len, besloot dhr. Elenbaas zijn met aan- 'dacht gevolgde lezing. Op de voordracht volgde een leven- dige gedachtenwisseling, waaruit wel bleek, dat vele leden het betoog van den spreker volkomen onderschreven. j Skelton vacant is geworden. De voor malige minister-president stemde er in toe zich candidaat te stellen als aanhanger der Nationale regeering. De Commissie van 1 3 in actie De Portugeesohe Minister van Buiten- landsohe Zaken Monteiro heeft in een persgesprek met een vertegenwoordiger van de //Diaro de Noticias" na zijn terug keer uit Genëve over de vredesvoorstellen verklaard, dat de Commissie van 13 binnen 2 of 3 weken zal beginnen met de be studeering van voorstellen der verschillende landen tot vreedzame regeling van het ItaliaansohAbessynisoh geschil. Het zwarte goud Ten einde de dreigende mijnwerkers- staking af te wenden, heeft de Engelsohe Bond van Kolenhandelaren besloten den detailprijs voor steenkolen te verhoogen met 2 shilling per ton. Rusland en Polen steunen Engeland Rusland en Polen zouden, naar de Engelsohe Daily Herald" verklaart op het punt staan te Genève mede te deelen dat in geval van een Italiaanschen aanval op Engeland in de Middellandsche Zee, hun luchtstrijdkrachten, krachtens art. 16 para graaf 3 van het Volkenbondshandvest ter beschikking van den Volkenbond zouden worden gesteld. De strijd in Oost-Afrika Volgens een officiéél communiqué, dat Vrijdag is gepubliceerd, hebben de Abes- syniërs bij verschillende aanvallen aan het Noordelijk front in de buurt van Makalle de verbindingen tusschen Italiaansche troepenafdeelingen afgesneden. Uit Dolo wordt gemeld, dat de Abes- siniërs op 21 December bij verrassing een aanval hebben gedaan op een vooruit geschoven Italiaansche post aan het Zuidelijk front. 7 Doebats (scherpschutters) zouden den aanval der Abeseiniërs, die ver in de meerderheid waren, hebben afgeslagen. Bij deze gevechten zouden 6 Abessiniërs zijn gedood en verscheidene gewond. Geen enkele doebat zou tijdens dezen strijd, die 2 uren heeft geduurd, zijn gevallen. Schip vermist Men heeft sedert enkele dagen niets gehoord van het Australische s.s. //Varinga" dat zich Maandag j.l. ter hoogte van de kust van den staat Victoria in een storm bevond. De bemanning bestaat uit 3 Britsche officieren en 26 Chineesche matrozen. SPORT Het proefveldwezen in andere banen Voor de vereeniging van oud-leerlingen der Landb.-Wintercursussen op 't eiland Tholen hield dhr. M. Elenbaas Cz. een lezing over het onderwerp: „Bespreking ever de wijzze van aanleg proefvelden van aligemeenen aard". Dhr. Elenbaas wijst erop, dat met de proefvelden van den B.V.G. tot nog toe het gewenschte resultaat niet is bereikt. Volgens s'prker zouden er veel proeven genomen kun nen worden als b.v. opbrengst proeven; proeven op het ziektegetal, bemestings- Busiichtingen Zierikzee Op Werkdagen: voor Duiveland, Hol land en buitenland,: 4.10, 12.50, 17.30. Schouwen en Dreischor: 5.45, 11.50. Kerkwerve: 7.25, 16.50. Voor stadsbestelling: 8, 13.40, 20.15. Voor buitenbestelling: 8. Zondags voor Duiveland, Holland en Buitenland9.07. TELEGRAMMEN Doodgevallen Vrijdagavond is bij werkzaamheden in de schuur de landbouwer J. Lomans tc Asten (N.-Br.) van een stroosohelf ge- vallen. Zonder tot bewustzijn te zijn ge- j komen is het slaóhtoffer enkele uren later I overleden. Hitier en de vrouwen In zijn Nieuwjaarsboodschap aan den Duitschen Arbeidsdienst geeft Hitier te verstaan dat de wet op den verplichten arbeidsdienst voor vrouwen in 1936 zal worden afgekondigd. i Mac Donald weer in het j Lagerhuis 7 De Bond van Conservatieve Kiezers der 4 Schot8che universiteiten heeft Ramsay Mac Donald aanvaard als candidaat voor den zetel, die door den dood van Noël ATHLETIEK Donderdag (2e Kerstdag) werden te Delft voor de 9de maal de bekende Veld- loopen gehouden georganiseerd door de Voetbal- en Athletiekvereeniging ,/D.H.C." aldaar. Voor de eerste maal werd hieraan door enkele Rust Roestloopers deelgenomen en wel door L. A. Sehouls in de B-klasse (afstand 5 K.M.), H. J. Berrevoets, D. v. d. Houten en N. J. Sohults in de C-klasse (3,5 K.M.) Gezien de groote deelname met de beste loopers van Nederland, het zeer zware parcours en de verre reis in aanmerking genomen, werden door de Rust Roesters goede resultaten behaald. Sehouls was in zijn klasse van de 9 deel nemers No. 5, terwijl in de C-klasse met 78 deelnemers Berrevoets als No. 29, van den Houten als No. 40 en Sohults als No. 53 eindigden. In de A. klasse moesten de Nederlanders de eer aan de Belgen laten waar de le 4 plaatsen bezet werden door de leden van de F. C. Mechelen. Hier was de beste Nederlander D. van Yperen van ,/D.O.S." Rotterdam. Totaal werd door 219 loopers aan deze veldloopen deelgenomen. Een ander mooi succes werd 15 dezer geboekt door den oud-Rust Roester Barend Moermond die in Malang (Ned.-Indië) op de 5000 M. bij de Jaarlijksche Atletiek wedstrijden met een flinken voorsprong als No. 1 eindigde. Postduivententoonstelling „De Luchtbode", Zierikzee De uitslag van de op 25- en 26 Dec j.l. gehouden Postduivententoonstelling van bovengenoemde vereeniging luidt als volgt Klasse Oude Doffers. W. N. Pan kow 1Gerrit Flikweert 2Jao. Olree, Brouwershaven 3Gerrit Flikweert 4, 5. Klasse Oude Duiven. Jan Dale bout 1; W. N. Pankow 2, 3, 6; Piet Stoutjesdijk 5, 7. Klasse Jonge Doffers. Jao. Kloet, Brouwershaven, 1; C. van der Werve 2; J. Dalebout 3. Klasse Jonge Duiven. W. N. Pankow, 1, 3, 4; Joh. v. d. Velde, Sir- jansland, 2. W. N. Pankow, mooiste duif der ten toonstelling. MARKTBERICHTEN. Coöp. Veiling Zierikzee Veiling van 27 December. Ermgaard 4—12; Zoete Bellefleur 8— 10; Goudreinet 15; Zoete Camp. 9—11; Limburgsche Bellefleur 6—7; Pondspeer 9—11; Gieser Wildeman 8—11; Kleiperen 8—11; Witlof 14; per k.g. Roode Kool f 5.10-5.40; Savoije Kool f3.10—3.40; p. 100 stuks. STORM WAARSCHUWINGSDIENST Geseind van de Bilt Zaterdagmorgen te 8 uur 55 aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Stormsein neer halen, blijft op Uw hoede". WEERBERICHT Hoogste barometerst. 761.6 te Helsingfors Laagste 734.9 te Lerwick Verwacht tot den avond van 29 Dec.: Matige, tijdelijk toenemende, Zuidooste lijke lot Zuidwestelijke wind, zwaarbe wolkt tot betrokken met tijdelijke opkla ringen, tijdelijk regen, weinig verande ring in temperatuur. Zon op: Zoin onder: 29 December 8.12 3.52 30 8.12 3.52 BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De Oc'eaandepressie wterd statioinnair ten Zuiden Vam IJsland ein vult aan de Westzijde op. In het Oosten begint ihet Continentale gebied van hopgeïi lucht druk zich wie er te herstellen. ïm Spanje blijft de druk bij voortduring laag'. De secundair en die langs de Oostrand der depressie trekken geve|n beurtelings re gen en opklaringen, terwijl de krachtige Winden) in Friankrijlk' ein langs de (kusten de temperatuur hiopg hoeden. De imleeste regen viel thains iin Engeland en Het Kanaal. In Duitschland liggen nog ,oin- beteekende vorstgebieden. In de boven lucht bewlegen zich over geheel Centraal Europa en de AAlpen Iwlarlmle en zeer droge föhnlwliinden. In de Alpeh en in Münchem iwierd de temperatuur van het vriespunt eerst op 3000 mieter hoogte (wlaargenomien. Daarentegen werd het in Schotland en| in Ierland wleer iets kouder. In Lapland nami de Vorst af tpit fralatig. Het is te verwlaidhten dat het weer Sn onze lomlgeViing in het eerste etmjaal nog izlacht zal blijVen. Barometerstand van hedenmiddag 12 uur. Ondertrouwd C. J.. BRAAL Cz. en M. P. GOUDZWAARD Cd. Dreischor, 27 December 1935. Ondertrouwd HENDRIK DE FEITER Sz. en JOHANNA RINGELBERG Md. Renesse APOTHEKEN. Zondag 29 December is de apotheek- Gasille, na des middags 2 uur geopend. Brouwershaven Huwelijksvoltrekking 10 Jan. a.s. GETROUWD J. J. DE BRUYNE Commies ter secretarie van Zierikzee en GEERT VRIELENK, die, mede namens hun familie, har telijk dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling. Rotterdam, 27 December 1935. Nieuw adres Zierikzee, Touwbaan 127a. Heden overleed tot onze groote droefheid, na een lang durig, doch geduldig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej, ELIZABETH VERMEULEN, Wed. JACOB RIJSTENBIL ANTHi. in den ouderdom van 73 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, H. C. BOOMSLUITER. Oud-Vosmeer, 26 Dec. '35. Heden overleed onze beste Man, Vader, Behuwd-en Groot vader Pieter Krijn Kanaar, in den ouderdom van ruim 61 jaar. Uit aller naam, L. W. KANAAR-Flikweert. Zierikzee, 27 Deo. 1935. Eenige en algemeene kennisgeving.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 2