2 1 Vogelaar Zierikzeesche Nieuwsbode Uit Stad en Provincie Kerstkransen cent per dag Kost een abonnement op de KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programme Z. R. C. Zondag; 22 Deo. 8.309.20 Brussel (Vlaams), 9.20—10.20 Diversen, 10.20— 11.20 Brussel (Frans), 11.201.20 Keulen, 1.202 20 Brussel (V'aams), 2.204.50 Droitwich, 4 50—6.20 London Regional, 6 20—7 20 Brussel (FraDs), 7 20-9.20 Brussel (Vlaams), 9.2010 20 Droitwioh, 10.2012 Brussel (Vlaams). Maandag 23 Deo. 11.05—12.50 London Regional, 12.50—220 Brussel (Vlaams), 2 204 50 London Regional, 4.506.20 Droitwich, 6 206.50 Diversen, 6 507.35 London Regional, 7.3510.50 Brussel (Vlaams), 10.50—12,— London Regional. (Wijzigingen voorbehouden). RADIO-PROGRAMMA Zondag 22 December HILVERSUM II (301.5 M). 8 56V.A.R.A. orgelspel; 9 sport; 9.05 tuinbouw; 9.30 orgelspel9 45 voordracht10 V.P.R O. zondagschool; 10 30 kerkdienst; 12 01 A.V.R.O. film praatje 12.30 concert1 30 gramofoon 2.letterkunde2.30 opera 4.10 piano 4.20 kerstliederen 4.50 sport 5.V.A.R.A. orkest; 5 30 sport; 6. ooncert6 30 hoorspel7.concert 8.A.V.R.O. nieuws 8.15 revue 9 45 radio-journaal; 10.- piano; 10.30 popu laire melodiëen11.— nieuws 11.10 gramofoon; 11.15 dansmuziek. HILVERSUM I (1875 M.) N.CR.V, 8.30 morgenwijding; 9 30 K.R.O gewijde muziek; 10.45 gram.; 12.15 orkest; 1 letterkunde 1 20 ooncert 2 godsdienst onderricht 2.30 concert3 kerstliederen 4 gram.; 4 30 ziekenhalfuurtje5 N.C.R.V. zang en orgel5.30 kerkdienst7 zang en orgel7.45 K.R.O. sport7.50 leziDg 8 10 nieuws; 8.15 concert; 9 voordracht; 9.25 concert10 05 kerstliederen 10.30 nieuws10.40 epiloog. king zijn, om te protesteeren tegen het voorgenomen ontslag van 220 kameraden. Verschillende der hongerstakers heeft men reeds uitgeput naar de oppervlakte moeten brengen. Pieternella Verkefke. Geli.: 22, Marimus Geense j.m. 27 jaar en Wilhelmina Maria Noorthoek j.d. 23 jaar. Overleden: 5. Pieternella Willemina Westbroek, 31 j.; 8. Abraham Hendrik v. Nieuwenhuijzen, 7 j.;; 9. Adriana Kornelia Smits, 71 j.; edhtgenoote van Leendert Capelle; 27. Jannetje Borgo, 67 jaar, weduwe van Pieter Gerard Antonie Padmos (overlelden te Rotterdam); 28. Levenloos aangegeven, een kind van het vrouwelijk geslacht, van Cornells Andries Verwijs en Neeltje van Dijke. Loop der bevolking over Nov.: Ingekomen: Cornells Faasse, zonder be roep, van Vreeswijk; Cornells J. v. d. £eest en gezin, van BarendrecJht. Ver trokken: F. A. Vaders, controleur land- bouw-crisisdienst, naar Breda; J. v, ld'. Reest, bakkersknecht, naar Barendrecht; C. M. v. d. Reest, naar Wassenaar. Het aantal leerlingen der o.l. school no. 1 alhier, bedroeg over 1935 op de bekende teldata: 191-189-1"86J18!2; lalzoo een gem'iddelde vlam 187 leerlingen, "waar door het aantal leerkrachten op vijf ge handhaafd zal blijven. Verwacht kan wor den, dat het gemiddelde over 1936 hooger zal zijn. SCHERPENISSE. Doordat het paard van dem landbouwer M. L. D. in een gat "wegzakte, Ikon, het miiet m"eer opkioimlen. Men wias genoodzaakt het paard naar den stal te sleep eau, alwaar de veearts een beroerte •constateerde. De kinde ren van de Ned. Herv. Zondagschool zul len op Dinsdagavond 26 Diec'. wederom! Kerstfeest vieren ip de O.L. school. De verkooping van beide huizen die laatst in de courant geannonceerd stonden om volgens B. en W. verkocht te worden ten behoeve van de N.V. Waterleiding maatschappij is niet doorgegaan. VERSCHILLENDE BERICHTEN Krantenbezorger door een j tram overreden Vrijdagavond is de 59-jarige kranten bezorger W. de Vries te Heerenveen (Friesland) nabij den overweg door een tram gegrepen en vrijwel op slag gedood. De man, die kranten moest bezorgen bij den wachtpost van de Nederlandsche Spoorwegen, was om zijn weg te bekor ten langs de trambaan geloopen. Hij heeft de binnenkomende tram, vermoe delijk tengevolge van den regen, niet op gemerkt, met het noodlottig gevolg, dat hij werd overreden. De man was slecht van gezicht, terwijl hij tevens aan doof heid leed. Op den trein gemikt Bij aankomst van den sneltrein uit Am sterdam aan het station Nieuwersluis L oenen, rapporteerden de reizigers van een derde klasse rijtuig aan den stationschef, dat er tusschen Vreeland en Abcoude op den trein geschoten was. Ofschoon een der raampjes een rond gaatje vertoonde, bleek geen der passa giers eenig letsel te hebben bekomen. Onbewaakte overweg Op een onbewaakte overweg bij Gaan der en (Geld.) is een auto aangereden door een goederentrein, die uit Terborg kwam. De bestuurder van de auto, de molenaar V., kreeg een dubbele been breuk. Zijn dochtertje, dat naast hem zat, bleef vrijwel ongedeerd. De auto werd vernield. ZIERIKZEE. Prof. Huizönga betoogde in zijn laatste werken dat opheffing van de CTisis alleen «Hogelijk is, wanneer mien zich nieuwe euliurein weet te scheppen. Dit nu tracht de heer R. P. Hogerheijde te doen door een magazijn en toiomkam'er omn te zetten iin een m)|oderne fruit winkel. Wiant We hebben Volkszlaklen nioiodig", Imaar ook 'winkels die gespecialiseerd zijn. Vindt ge op de Melkmiaïkt een zaalk! Van fijne vleeschw'aren, waar alles uiterst rein wordt behandeld; van denzelfden kunt ge thainis op den hoek) van den Dam1 en de Mol bezichtigen een winkel van elite fruit en verdu/urZaamide groenten en vruchten. Naast fijne appelen 'Zijn er voorhanden smakelijke peren, noten in de gangbare soorten, imiaar dan alleen de eerste kwa liteit. Zuidvruchten als poui'pelmioes, na velsinaasappelen, mandarijnen en anna- nasse/n. Alleen de hoogste'sorteerinig Wordt dlo|:'r hem verhandeld. Doch wij1 prijzen, het niet aan, dit is onnioodig. Wie de etalages beziet zal bemerken, dat de wiaar zich zelf aanprijst. Dat dan ook,' deze zaak zheh fin dez*elfde belangstelling zal imiogen verheugen als de zaak op de Melkmarkt, wensehen wij gaarne imet den ondernemer. ST.-PHILIPSLAND. Burg. stand over Nov. 1935. Geb.: 3. Cornelis Marimus, z. v. Gerard Noorthoek en Abramina Mar tina Ligtendag; 24. Adriaantje Rozetta, d. v. Gerardtus V. fd'. Dussen en Cornelia Vliegtuig maakt noodlanding Benzinegebrek dwingt tot dalen Vliegtuig en piloot ongedeerd Vrijdagmiddag te ruim kwart over 4 heeft op #en tarweveld, nabij de hofstede van den heer G. J. Klompe te Ou wer ker k, nabij den Rolleklootschen Dijk, 'n zweefvliegtuig met motor, een noodlan ding moeten maken, wegens gebrek aan benzine. De machine kwam goed neer, zonder dat schade aan het toestel wend! toege bracht. Ook de bestuurder kwam er heel huids af. De heer Robert Kronfeld, directeur der British Aircraft Comp. was Vrijdagmorgen met een Super Drone, een zweefvliegtuig met motor, aangekocht door een Haagsch fabrikant, opgestegen, om1 de machine aan zijn cliënt af te leveren. Boven hèt *Engelsc"he Kanaal werd het zicht steeds slechter, zoodat id'e pilooit uit den koers geraakte. Doordat hij langer in de lucht moest blijven dan zijn oor spronkelijke bedoeling was, werd hij gedwongen een noodlanding te maken, ^oordat (de duisternis inviel en ook door dat de benzinetank zoo goeld als leeg was. Te ruim kwart over vier maakte de heer Kronfeld een noodlanding op een tarweveld in de nabijheid' van de hoföted'e van den heer Klompe te Ouiverkerk. Zoo als gezegd, liep de gedwongen landing uitstekend af. De heer Kronfeld bleef bij den heer Klompe overnachten, om Zaterdagmorgen met Zijn Super Drone te starten voor Waalhaven. Dat is hedenmorgen hhlf twaalf ge schied. Het toestel is van den weg ge start. De piloot nam een haas als sou venir mee aan deze avontuurlijke reis. Voor dit, door een Haagsch fabrikant aangekochte toestel zijn de registraitie in ons land en 'n bewijs van Lichtvaar digheid aangevraagd. Het toestel heeft een motor van 25 P.K. en is een verbete ring van het vroegere Engelsche type Drone, dat thans in Engeland in 'serie wordt vervaardigkl1. Het plan is om de principes, volgens welke dit super-Drone-toestel is ge bouwd, te ciombineeeren met die van ,.Pou du ciiel", om zoodoende te kunnen geraken tot den bouw van een klein Ne- derlandscJh toestel, id'at ongeveer twee duizend guLdlen zal moeten kosten. Raadsvergadering te Poortvliet Bruggeldheffing Verzoek land arbeiders om lastenvermindering uitgesteld Nieuwe U.L.O.-rege- ling De dokterskwestie Kerst- gave en kolentoeslag Bij de op 17 Deo. j.l. gehouden verga dering van fdlen Raa'd waren bij de ope ning afwezig de heeren W. Carels, W. J. Boogaart, A. Murre, welke na voorlezing van het ambtsgebed aanwezig waren. De heer Boogaart merkt op, dat hij ge zegd heeft, dat aan Putjeadijlk tusschen de oude hoornen nieuwe gezet zouden kunnen worden. De notulen worden goedgekeurd'. Ingekomen is o.m. een schrijven van de P.Z.E.M. te Middelburg, dat 'de -meter- huur niet kan worden afgeschaft, daar Zij dient tot bestrijding van Ue alge- meene onkosten van meterleiding, aan sluiting, rente, afschrijving, enz. Bij af schaffing zou de stroomprijs verhoogd moeten worden en de goede verbruikers zouden meer moeten betalen, in verhou ding tot den meterhuiur. De heer Carels merkt op', dat de P.Z.E. M. misschien 5 pCt. dividend! zal uit- keeren. De voorz. zegt, dat dit een rCden zou klunnen Zijn, dat volgend jaar de ta rieven verlaagd worden. voor met een heerlijke vulling 117:: jn>. not naffAlinatirf fAanncmt 4A Daarna worden voorgelezen de adres sen ontvangen inzake de opheffing van het bruggeld te Tholen, welke alle gun stig zijn. Van de andere gemeenten van het eiland, met uitzondering van Tholen, is nog niets ontvangen. De gemeente Tho len is tegen het adres, aangezien niet van een schadevergoeding wordt gesproken. De heer Carels merkt op, dat er een misverstand bestaat. Het is niet de bedoe ling, dat de gemeenten de kosten van het vrijmaken der brug betalen. In het vrij maken der brug te Arn.hem betalen de gemeenten niets. Besloten wordt de zaak verder af te wachten. Ingekomen is een brief van het Staats- boschbeheer, dat a,an Putjesdijk 3 hoo rnen wegens iepenziekte gerooid moeten worden. In verband 'daarmede zijn Burg. en Weth. nog niet overgegaan tot rooi ing van 17 boomen, waartoe in de vorige vergadering was besloten. De heer Bobgaart merkt op, dat de laan ontsierd wordt. De iepenziekte is besmet telijk. Daarom is het beter alle boomen te rooien. Het voorstel van den heer. Boogaart wordt verworpen met 3 tegen 4stemmen, die der heeren Krijiger, van Ast, van der Slikke en Dronkers. De boo men zullen door werkloozen gerooid wor den en door 'd'e gemeente verkocht. Besloten wordt de Alg. Politiebond' te boo ren inzake de voorgestelde verlaging van de jaarwedde van den gemeente veldwachter, zulks naar aanleiding van van den Gom. der Koningin. Voorts wordt besloten aan Ged. Sta ten vrijstelling te vragen van het onder wijs in het vak „lichamelijke oefening", ofschoon de L.O.-wet daartoe niet meer de mogelijkheid biedt. Voorgelezen wordt een verzoek van de Landarbeidiersvereeniging, om de las ten te verminderen. Aan de gemeente kan niet afgelost worden. De voorz. zegt, dat de vereenigiinf* f 650 aan 'de gfmeente schuldig is. Op haar eigendom 11.12.70 H.A. land rust "een last van f 29622,9.6 De voreen.ging wil nu een herschatting van de waarde 'der gronden. Het verschil zou het Rijk of de gemeente voor eigen rekening moeten nemen. Het stuk wordt aangehouden tot het volgend jaar. In behandeling wordt genomen een schrijven van Ged. Staten en het gem. bestuur van Tholen, betreffende de ge meenschappelijke regeling van de toe lating van leerlingen op de U.L.O.-scool en bijdrage in de exploitatiekosten. De voorzitter zegt, dat Tholen de grootste voordeelen der school beeft en alleen tot stichting is overgegaan. De kosten behooren voor de helft door Tholen te worden gedragen. Hij heeft een paar artikelen tot wijziging en aanvulling. De verdeeling der kosten moeten niet pondspondsgewijze geschieden. Kinderen mogen niet wegens plaatsgebrek niet worden toegelaten. Toestemming is noo- dig van het gemeentebestuur. Per leer ling1 bedraagt de vergoeding' 10,— per jaar. De heer Carels is het met de opmer kingen eens. Er is nu reeds te weinig plaats. Getracht wordt zooveel mogelijk leerlingen uit de buitengemeenten te halen. De vergadering wordt geschorst tot de volgende morgen 18 DeCember. De regeling wordt thans goedgevonden, met inachtneming van de aanmerkingen van Burg. en Weth. en de opmerking van den heer Carels, wait betreft de toela ting van de leerlingen. Tot leden van het armbestuur worden herbenoemd de heeren E. van ider Slikke en M. K. Krijger en tot voorzitter de heer E. van der Slikke. Tot lid van Idë Commissie van schooltoezicht de heer N. Luijk met 5 stemmen, terwijl 2 stem men zijn uitgebracht op H. Endhoven. Aan (dre Chr. Gem. Zangvereenig'mg wordt een schoollokaal afgestaan voor een zangavond, met algemeene stemmen. Een regeling wordt vastgesteld, wat betreft de inlevering van ratten. Per rat wordt door "die gemeente 3 Cenit betaald. De gemeentewerkman geniet een vergoeding vairn f 26 per jaar voor het in ontvangst nemen der ratten. Een twee tal premie's, groot resp(. f 2,50 e» f 5,— worden beschikbaar gesteld. Deze rege ling geldt voor 1 jaar. Daarna vraagt de voorzitter, hoe het komt, dat de heer Boogaart nog geen verzoekschrift aan de Kroton heeft inge leverd, met betrekking tot het ontslag van dokter Tazelaar, zooals door "den Raad was besloten im Zijn vorige verga dering. De heer Krijger acht het niet za kelijk: wat Zijn de gevolgen. Hij keurt de houding van 'den beer Boogaart af. De heer Boogaart drukt zijn spijt uit Hij stond steeds op het standpunt dat "dokter Poortvliet moest zijn benoemd en het ontslag van dokter Tazelaar zijn ingetrok ken. Dokter Tazelaar was slechts tijdelijk en door benoeming van dokter van Poort vliet verviel dokter Tazelaar. De voorz. zegt, dat de Raald besloten heeft naar de Kroon in beroep te gaan, van het be sluit van Ged. iSjtaten. De heer van Ast zegt, dat het vorige raadsbesluit is ge negeerd. Nu zouden wij twee dokters krijgen. Wij gaan dan nog verder in de put. De-heer Krijger stelt voor in be" roep te gaa'n bij de Kroon. Aldus worid't besloten. De heer Carels merkt op, dat dan dhr. Boogaart in de gelegenheid Wordt gesteld zijn meening bij 'de Raad vap State te verdedigen. Daarna worden behandeld eenige adres sen tot verhooging der steunuitkeeringen Na geheime zitting, wordt besloten de kindertoeslag te brengen o,pf f 0,50. Voorts zal een kerstgëve worden verstrekt en kolentoeslag met ingang van 15 December j Na rondvraag sluiting. Bedrijfsvoorlichtingsdienst Voor den Krjng Wialcheren der Z.L.M. heeft de heer A. Ov'inga, bedrijfsoonsu- lent, een lezing gehouden over boven staand ondertwierp. Onder bedrijfscclntróle "wlordt dikwijls verstaan de „landbouwboekhouding". Daarlm'ede is echter niet alles bmlschre- ven. Behialve op het finaneieele gede=l'e kan imen evenwel oojk controle toepasse.*, iOp allerlei andere punten die w"o-rden na gegaan. Wel kaïn de boekhouding daarbij een belangrijke hulpimliddel Zijn. Dit vraagstuk van de eventueel aan te brengen verbeteringen heeft reeds vele jaren in het centrum! der belangstelling gestaan. Toen: imen; tijdens de \Orige land bouwcrisis, van (ofngeveer 1880 tot 18t95, imioest ctotnstiaiteeren, dat onze landbouw laichterlijk Was, vbrimlde de rational natie der bedrijven hef, "Zwaartepunt bij de door de Staatseomlmissie 1886 aangegeven mid delen olm uit de CrisistmOeilijkheden te geraken. De Regeering heeft dat destijds ingezien en door doelbewust in deze rich ting te Werken is veel bereikt. De land bouw in Nederland heeft 'Zich langza merhand uit 'Zijini achterlijken toestand We ten op te heffen, Zoiodat cmlen thans gerust de conclusie kan trekken, dat hij ttn'ede aan de spits staat. Hieruit Volgt uiteraard, dat men thans van de rationalisatie der bedrijven niet die greoite verwachtingen im'ag koesteren, ,als de Vorige landbouwcrisis zijn tmlogilijk gebleken. Toch 'Zal er Wel een en ander zijn te bereiken, getuige bijv. de groot© verschillen in geldelijke opbrengst, die dikwijls tusschen gelijksoortige bedrijven bestaan. Rationeele bedrijfsinrichting Vooral thans, 'nu de geldelijke bedrijfs resultaten slecht Zijn, is het besl'st nood zakelijk te streven naar de meest ratio neele bedrijfsinrichting en bedrijfsvor- imling. Bij het bereiken hiervan staat het landbO|Uw|oinderwijs op den voorgrond, daar een goede vakopleiding de basis vormt voor allen vooruitgang in het be drijf. In de toekiolmist most het zöodamig Worden, dat alle landbouwers in één of andere Vorml een theoretische vakoplei ding hebben genoten. Viojor den LapdbouW voorlichtingsdienst is (hierbij uiteraard .ook een zeer belangrijke taak Wegge legd; een taak, die vooral ligt op het gebied der bedrijfsadviseering, het door voeren en stimuleeren van proefnemilngon (proefvelden, vioederproeven, enz.) en het houden vain voordrachten over onderwer pen vain landbouwkundigen aard. De Landbouw Vioprlichtings D|iens(t, Welke ooiki Zijn ontstaan te danken heeft aan één van de adviezen der Staatscom missie 1886 heeft zich successievelijk ont wikkeld in de richting van een sterke (specialisatie, zoodat thans landbouw, vee teelt, züivel en tuiinbopw' consulenten elk een onderdeel Van] het land- en tuinbouw bedrijf behartigen. Als jnieuwe tak van dienst is hieraan in 1935 toegevoegd de Dienst der Bedrijfsconsulenten, 'welke zich voornamelijk op economisch terrein zal bewegen (vraagstukken als pacht, hy potheek, finaneieele resultaten enz.) Door de landbouwers kaïn nog, meer dan tot dusver, woriden geprofiteerd van de gratis gegeVen adviezen, en de erva ring opgedaan op proefvelden en bij- proeven. Bedrijfs-studiegroepen Allereerst moet elke landbouwer er van doordrongen zijn, dat hij* controle dient uit te oefenen, op alle onderdeelen van zijn bedrijf, teneinde dit 200 rationeel mogelijk te vloeren. Ontmoet hij daarbij moeilijkheden, dan Iklan hij Zich wenden oml advies tot den Landbouw Voiorlïch- tings Dienst, die hem steeds ter zijde zal staan bij het oplossen Van de moei lijkheden. Een belangrijke stap in de richting van drijfsstudie-groepen (dlus groepen ran land- daan door het tot stand komlen van be- drijfsstudie-groepen dus goxepen van land bouwers, die zich vereenigen teneinde onderling verschillende vraagstukken te bespreken en te onderzoeken. In Zeelalnd is iets dergelijks gebeurd op Schou wen en Duiveland, waar het vee voederbureau der Z.L.M. ouder leiding van den heer Zwagerman, bij een com binatie van ongeveer 25 landbouwers de voeding vain het vee heeft nagegaan en aan een beoordeeling onderworpen. Op Walcheren iwordt thans ook een dergelijk onderZoek begonnen, Wederom onder lei ding van den heer Zwagenmlan. Ofschoon het aantal landbouwers, dat een goede boekhouding bijhoudt 0|f bij* houden, regelmatig toeneemt, is dit helaas nog long niet algemeen. Speciaal de boekhoudbureaiupc der landbouworga nisaties verrichten in dezen zeer nuttig •werk. Het aantal aangeslotenen bi] deze bureaux neem't dan ook in Nederland in de laatste jaren gemiddeld miet 600 bedrijven per jaar toe en het aantal bedrijven is thans ongeveer 6000. Noodzakelijk is het uiteraard, dat man j boek houdt, niet alleen omdat een regel matige controle op bezittingen en schul den gewenseht is en alleen een goede boekhouding bewijskracht bezit, mw bovenal omdat daarmede een go:d in zicht in het bedrijf zelf wordt verkregen. Boerenleenbank Nieuwerkerk Het nieuwe bankgebouw Donderdagavond 19 Deo., werd in te" genwoordighheid van B. en W. en enkele genoodigden het nieuwe bankgebouw van den Boerenleenbank te Nieuwerkerk offi cieel geopend. De directeur, de heer C. J. van Westen verwelkomde in het mooie, practische en naar de eiscihen des tij/dis ingerichte kantoor, Burgem. en Wethouders dezer gemeente, dhr. M. J. W. Boogerd, als oud-direc'teoir, |dhr. W. Wandel, méde oprichter, z'n mede-bestuursleden, Raad van Toezicht, hun plaatsvervanger en kas sier, herdacht als mede-oprichter wijlen P. N. van Nieuwenhuijzen en verzocht daarna den Burgemeester 'dit gebouw of ficiéél te openen. Rede van den Burgemeester De burgemeester, erkentelijk voor de uitnoodiging aan het Gemeentebestuur, n£>emt het een zeer vereerende taak hier een woord te mogen spreken. Hij brengt een eeresaluut aan het vooruitstrevende bestuur, dat er in geslaagd is in ideze tijden een eigen Bankgebouw te verkrij gen. Een boerenleenbank is een instel ling waaraan een gemeente allereerst behoefte heeft. Hij herdacht de jaren, waarin den landbouwer moeilijk een ore- diet kon krijgen en hoe men zich tot particulieren moest wenden, die vaak te gen een ho©ge rente een zeker bedrag beschikbaar stelden. Wal is gemakkelij ker dan een Boerenleenbank. Zij is te vens ook de spaarinstelling van den par ticulier en het kind. Hij brengt een woord van hulde aan Fred. Wilh. Raiffeise, die deze zegenrijke instelling heeft gesticht. Reeds daldelljk bij de oprichting der Bank genoot zij vertrouwen, daar zij werd op gericht met 71 leden, welk aantal spoedig klom tot 128. Eenmaal werd reeds de omzet van een millioen gulden overschre den. Het bewijs, dat deze instelling voor onze Gemeente onmisbaar is, is hier mede tenvolle geleverd. Het Gemeente bestuur is vol bewondering voor wat is gepresteerd. In dagen van hoogdenj inc tuur is iets dergelijks geen kunkst, in dezen tijd vebd'ient het allen lof. Hij hooplt dat de jonge vereeniging, nu nog, een knaap, mag opwassen tot een man, die niet door kunstmiddelen behoeft te wor den gesteund, om staande te blijven. Eén voor allen, en allen voor één! De kassier wordt gecomplimenteerd .met z'n mooie woning en degelijk kan toor en het bestuur met haar kassier. Een terugblik De directeur, daarop het woord ne mende, dankt tden burgemeester voor de recht hartelijke woorden hier gesproken en voor de bereidwilligheid om deze openingsplechtigheid te willen verrichten Door hem werd een terugblik over de af geloopen 11 jaren gegeven. Was vroe ger het "bankgebouw haast voor een in woner onvindbaar, thans is zij onder gebracht op een stand harer waardig. Nogmaals werd het nut van een Boe renleenbank naar voren gebracht, als zijinl- de tevens de instelling waaraan men gerust z'ijn spaargelden kam toevertrou wen. Alles wat gezond is groeit en alles wat groeit is gezond en heeft ruimte ncodig. Dit is wel zeer van toepassing op onze bank. De kassier en z'n echtge- ncote werden waardeerende woorden ge bracht. De directeur bood namens z'n ec'htgenoote een door haarzelf bewerkte wandspreuk in lijst aan, met het verzoek, deze in het kantoor een plaatsje te geven, r Het geschenk werd in dank aanvaard en I zal om haar veelzeggenden inhoud op I een in het oog loopende plaats worden opgehangen. De kassier dankt ook mede namens z'n echtgencote voor de waardeererud'e woor den tot hem gesproken; ook voor die welke zijn gezin betreffen. Hij is zeer content met deze woning. De heer M. J. W. Boogerd dankt voor (de uitnoodi ging. Het is hem een behoefte het bestuur te felicitoeren met deze groote verbete ring. Wie had hel kunnen denken dat deze kleine Zoo voorspoedig zou op groeien. De heer A. J. Steendijk feliciteert namens 'den Raad ven Toezicht. De heer A. C. van de Zande "dankt alle sprekers voor hunne waardeerende woor den. Hij verzekert dat alle bestuurslédien niet meer of minder dan hun plicht zul-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 2