De Oorlog in Oost-Afrika KLANKEN LANGS OE LIJN Derde programma Z. R. C. Vrijdag 29 Nov. 11.05—1205 Lon don Regional; 12-05—1.20 Droitwich; 1.20 —2.20 Brussel (Vlaams); 2.20—5.20 Lon don Regional; 5 20—6 Brussel (Vlaams); 6—6.35 idem (Frans); 6.35-10.40 idem (Vlaams); 10.40—12 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). is, dan begrijpt mietn, dat wanneer er iets bijzonders te doen is en al de hoof den uit de provincie naar de hoofdstad komen, het idaar een dru!k!te van belang is* Het marktplein het centrum De stad heeft ongeveer 100 000 inwoners^ maar gewoonlijk is het er veel voller en krioelt alles op dit marktplein dooreen. De zoutkooplui doen goede zaken. Rus tig zitten zij achter hun bergjes hagel witte koopwaar. Europeesche dolken en messen en zoo nu en dap een Europeesch6 huzarensabel gaan grif van de hand, en een mooie leeuwenmaan brengt zijn geld altijd op- Tegen de schemering komen de meeste koopers opdagen want een Abessijnisdh spreekwoord zegt: Tegen het einde van de markt ifeoopt men het voiordeeligjst* En daar de beschaving daar nog niet zoo ver is doorgedrongen, dat er een 8 uur s luitingswet is, worden er 's avonds nog veel zaken gedaan. Schuldeischer en schuldenaar Steeds ziet men twee aan elkander ge klonken mannen loopepi die zich hier niet veel van schijnen aan te trekken- In Abessinië mag niemand worden ge vangen gezet voordat hij veroordeeld is. Menj moet dus op deze wijze zijn beklaag de het vlucht en b el et ion, zo olang d e zaak nog niet behandeld is- Volgens ops qoir- deel is dit het principe vap de man met de roode pet wel wat al te var doorge voerd. Op een zeer druk puht o-ntmloeten twee vrienden elkaar. Met een dieps, z&er ele gante zwaai wordt de groote, vilten hoed van het hoofd genomen en zeer plecht statig wordt er geïnformeerd naar de goede gezondheid vap al de familieleden, stuk voor stuk. Daarna krijgt de geheele veestapel een beurt en geduldig wacht het verkeer om dit ceremonieel vooral niet te storen. De bevolking leeft in hutten Wanneer er niet zooveel orgie vieze luchtjes hingen zou de stad honingzoet ruiken door de vele gomboom631'» die Kei zer Menelik al heeft doep planten pp waarop een streng kapverbod ligt. Behalve de heel voorname mwioners, leven alle Abessiiniërs in hutten, evenals hun voorouders- Alleen in de buitenwijk der Europeesche gezantep. treft men prachtige huizen aan met schitterende, tuinaanleg, daar de gezanten elkaar trachten te overtroeven in luxe. Niet al leen wat hun huizen betreft maar ook op het poloveld en op de wedrennen. Maar van wedrennen en polospelen zö|l op het ©ogenblik wel niet veel komen- In het paleis zit de Negus, volgens dagbladcorrespondenten, zeer verouderd maar kalm met het vaste voornemen zijn land te verdedigen. KORTE BERICHTEN Werkfonds versterkt In zijn meim!. van antwoord kondigt de minister van Waterstaat o.a. aan een wetsontwerp ter versterking van de mid delen van het Werkfonds met f 20 a f 25 mill io en en een nieuw ontwerp tot bestrijding van 't euvel der lintbebou wing. Steunnormen blijven gehandhaafd Aan de steunnormen zal niet worden geraakt bij de in overweging zijnde wij ziging van den algemeenen maatregel van bestuur, om de gemeenten in ster ker mate dan in 1935 belang te doen hebben bij de besparingen, welke op de kosten van de werkloosheidsvoorzie ning kunnen worden verkregen. De Chr. Nationale Partij Bij de stichting van de spiksplinter nieuwe partij, j.l. Zaterdag in 't leven geroepen, zou de bedoeling voorzitten, gelijkelijk met alle S.G.P.-'ers, Herv. Staatspartij, A.R. en C.H. in verbinding te treden, teneinde aldus tot een groo- tere eenheid te geraken. VERSCHILLENDE BERICHTEN Diefjes aangehouden De Gemeentepolitie van Kerkra.de heeft Dinsdagmiddag daar gearpssteeird, 2 jongelui, J. F. en W. G. pit Kerkie- rade, die zich aan een 20-tal diefstallen in kerken im Zuid-Limburg hebben schul dig gemaakt. Zij hebben bekend offer blokken te hebben opengebroken en ge licht. Verder hebben de diefjes Zij zijn 16 jaar oud uit auto's groote hoeveelheden goederen van allerlei aard gestolen. De jeugdige dieven maakten deel uit van een dievenbende. Hel on derzoek wordt voortgezet. Aangereden knaapje overleden Het 5-jarig jongetje M., dat Dinsdag/ op den Oranjesingel te N ij m eg en, toen het paard van St.-Nioolaas steigerde, weg liep en daarbij onder een autobus ge raakte, is Woensdag in het St.-Canisi is- ziekenhuis aldaar overleden. Boerderijbrand Woensdagmorgen is te OLdemarkt (Ov.) door onbekende oorzaak de kapitale boer derij van de weduwe A. Meinen tot den grond toe afgebrand. Niets kon wor!- den gered. 30 stuks hoornvee en 3 paar den kwamen in de vlammen om. De brandweer kon in velband met een de fect aan de slang niets uitrichten. De schade is aanzienlijk. Uit Stad en Provincie ZIERÏKZEE. Onder de volktrekkiende étalages behoort, tijdens de winkelweek, zeker die van den heer R. P. Hogerheide op den Dam. 't Is ook iets bijzonders, Appels van prima kwaliteit in een vopr Zierikzee tot hiertoe onbekende verpak king. Dat mag; genoemd worden de klan ten te gerieven. Goudreinetten, de ap pel bij uitnemendheid, Newton Wonder en een prima Keukenappel, Lane's Prince Albert. En de prijs? Voor onze dagen zeker/ niet te hoog. Zoio móet de winkel week slagen, want tegen een samenwer king als hier te zien is, tusschen fruit- kweeker en fruithandelaar is niets op gewassen. Wij wenschen den heeren succes toe, terwijl wij verzekerd zijn, dat de koo pers van dergelijke St-Nicolaasgeschen ken voor hun lichaam geen kwade ge volgen zullen ondervinden, doich een stroom van gezondheid tot zich nemen. In de zoo goed als geheel gevulde Concertzaal vond Woensdagavond idle aangekondigde Propagandafilmavond1 van het N.V.V. plaats, welke werd ingeleid door den heer Joh. C. Kir/ijger, voorzit ter van de Zierikzeesdhe Bestuuridersbond, die de aanwezigen het welkom toeriep, herinnerde aan de goedgeslaagde avon den van vorige jaren, doch, zeer tot zijn spijt, moest mededeelen, dat de spr. van dezen avond, de heer C. J. van Lienden uit Eindhoven, op het laatste oogenblik door onvoorziene omstandig heden verhinderd was tijdig aanwezig te zijn, zoodat dit punt van het pro gramma noodgedwongen moest vervallen. Hierna nam de lilmvertooning een aan vang, welke de aanwezigen voor de pauze vergastte op een gevarieerd programma met voor elk wat wils: Een bezoek aan eenige eilanden in den Stillen Oceaan met mooie natuuropnamen, een komisch teekenfilmpje van Buddy the Woodsmen, Beelden uit de Arbeiderssportolympiade te Praag (fotografisch bijzonder goect geslaagd), een Albert de Booy-filmpje (jammer genoeg niet heel duidelijk van geluid), een komische 2-acter „Nerveuze Handen" en enkele filmen uit de N.V.V.- beweging, van de Coöperatie en ide Cen trale Verz. en Depositiobank. Na de pauze werd de hoofdfilm: :20.000 jaar in Sing-Sing" ge draaid, welke de aanwezigen met be langstelling volgden. Metdeze film is dan ook een goede keus gedaan, wiant naast een boeiende inhoud, gaf zij' ook sterk spel te zien, vooral door den hoofd speler Spencer Tracy, die de persoon van Tom Comers, den Sing Sing-ge- vangene, uitstekend vertolkte. Het lijdt geen twijfel of allen, die dezen welgeslaagden filmavond hebben bezocht, zijn heel voldaan huiswaarts ge keerd. OUWERKERK. Maandagavond verga" derde de voormalige Vereeniging tot ondersteuning van behoeftige kraamvrou wen ,om te komen tot de (definitieve oprichting van een „Groene Kruis-afdee- ling". Nadat de voorzitter, burgemeestelr Romeijn, in zijn openingswoord een wel kom had toegeroepen aan dr. Boogterid van Zierikzee, als adviseur en ,aam ide heeren Hage en Koelmam, burgemeester en hoofd eener school te Bruinisse resp. als hoofdbestuurslid van de provinciale Groene 'Kruisver. en vooirz. der afdeeling Bruinisse, deelde hij mede, dat, ingevolge een besluit der vorige vergadering het bestuur pogingen had gedaan om leden te winnen, met het verheugende resultaat, dat reeids meer dan 100 van de 180 ge zinshoofden waren toegetreden. Op dit getal had het bestuur een begjrooting gebaseerd. Uit deze begrooting bleek, dat men met de vroeger genoemde contri butie van tenminste f 2,— per lid met gerustheid tot ;de oprichting van een afdeeling kon overgaan. Eenige aanwezigen vroegen nog na dere inlichtingen omtrent ;de cijfers dejr begrooting, .welke tot volle tevredenheid: door den voorzitter en dr. Boogerd ge geven werden. Ook ide heer Hage gaf een zeer heldere en gewaar/deerde uit eenzetting van de verhouding der plaat selijke vereeniging tot de Provinciale en tot de vereeniging tot bestrijding defl tuberculose. Daarna werd oveijgegaan tot het be handelen |der Statuten, waarbij die van de afd. Zierikzee als richtsnoer dien den. De heeren uit Bruinisse moesten hierna de vergafdetrtng vefrlaten. Dhr. Hage feliciteerde Ouweirkerk met het ge nomen besluit era prees de zakelijkheid dezer vergadering, waar de oprechte wil tot samenwerking tot uiting was ge komen. De voorzitter dankte (de heeren voo hun gewaardeerde inlichtingen. Nu kwam het Huishoudelijk Reglement aan de orde. Na eenige discussie werd ook dit vastgesteld', waarna de bestuurs verkiezing plaats vond. Bij eerste stem ming bleken alle leden van ide vroegere Kraamvrouwenvereeniging, te weten de heeren J. Romeijn Jz., A. M. Smits, G. Goudzwaard, A. Knijper en C. P. Kuij- per, met zoo goed als algemeene stem men te zijn gekozen. Bij de tweedie vrije stemming kregen de heeren J. Ro meijn Cz. en P. Hack 'dadelijk de vol strekte meerderheid, zoodat ook zij wa ren gekozen. Alle namen hun benoeming aan. De voorzitter deelde nu mede, dat zw spoedig mogelijk de zaken algehamdeld zouden worden. Hij hoopte, dat nog voor J anuari een wijkzuster zou kun nen worden benoemd. In zijn slotwoord dankte hij dr. Boogerd voor zijn des kundige adviezen. STAVENISSE. Het vervoer van de sui kerbieten van den akker alhier is af- geloopen. Op enkele plaatsen liggen nog wat bieten op hoepen, maar het ver voer daarvan schiet ook wel op en daarmede komt er spoedig een einde aan het stukrijden van sommige wegen. In het geheel zijn van hier pl.m. 71/2 mill/'oen k.g. bieten per scheepsgelegen heid vervoerd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk, SEROOSKERKE. Bij de Maandag j.l. gehouden verkiezing voor een notabel iwerd herkozen idie heer P. A. Lege- mate. Tot kerkvoogd werd herbenoemd de heer J. A. Kostense. ZONNEMAIRE. De zakjes-Collecte voor de zending bracht in de Herv. Ke^k i 32.97 op. Met nagekomen giften is de oogstwllecte opgeloepen tot f 59.50 voor de kerk en f 55.52 voor de diaconie, totaal f 115.02. DREISCHOR. Herbenoemd tot notabe len der Ned. Herv. Gem. alhier, de hee ren J. A. Hage, K. v. Klooster en J. W. v. d. Linde. S1RJANSLAND. De aftredende notabel, dhr. J. A. de Rijke, is als zoodanig -her kozen. BRUINISSE. Vrijdagavond half zeven de heer van Grieken, candidaat te Rotter dam Ten bate der samenwerkende zendingscorporaties heeft de zakjesool- lecte in totaal f261 opgebracht. ST.-ANNALAND. Herkozen tot respec tievelijk ouderling -en diaken, de heeren Iz. Quist en H. Duijzer Az. Zilveren ambtsjubileum Woensdag 4 December a.s. hoopt Ds. P. Moerman het feit te herdenken, dat hij' gedurende 25 jaar predikant bij de Ned. Herv. Gemeente is. Achtereenvol gens diende hij de gemeenten Kats, Moer- kapelle, Stavenisse en sinds het be gin van dit jaar Nieuw-Loosdrecht. ONDERWIJS Kweekschool-ontwerp Verschenen is die Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer op 'die On- derwijsbegrooting voor 1936. Aan -uit staatsstuk wordt het volgen-de ontleend. Het kweekschool-ontwerp 'kan naar 't oordeel van den minister thans niet voor behandeling in aanmerking komen. De minister is voornemens binnen af- zienbaren tijd een Nota van Wijzigin gen in te dienen op het wetsontwerp tot regeling van het voorbereidend honger en algemeen vormend middelbaar onder- Wijs. Hij hoopt bovendien dat het nog mogelijk zal blijken, de aanhangige wij ziging van de Lager Onderwijswet in het Staatsblad te brengen. Nijverheidsonderwijs. De min. verdedigt uitvoerig de reorganisa tie en wijst erop, dat door de omzet ting der ambachtsscholen het bestaande apparaat nagenoeg zonder verhocgmg van kosten 50 pet. meer leerlingen zal kun nen opnemen. L a g e r o n d e r w ij s. De meening van verscheidene leden, dat de toestand van het openbaar lager onderwijs reden tot bezorgdheid geeft, kan de minister niet deelen. Aan de opheffing van openbare lagere scholen is nog niet een einde gekomen. LANDBOUW EN VEETEELT De beste hennen leggen in den besten tijd Het is slechts een klein percentage van de overjarige hennen, dat thans nog aan den leg is. Het meerendeel loopt rond zonder veetnenpakje of' is heeds lang verhuisd naar den- pouüer. De eieren die nog geraapt wedden, zijn den kippenboujder nog zeer wel kom; er wordt op het molmient een goede prijs voor betaald. Die late legsters moe ten in eere worden gehouden, want zij die in de gelegenheid zijn na te gaan wat deze beestjes het geheele voorgaan de jaar of' jaren hebben geprfolducee/rd, zullen in het algemeen tot de conclusie komen dat het aan tal gelegde eieeren groot is geweest. Wie in het volgend seizoen van eigen materiaal wil fokken, doet goed1 Zijn aan dacht te schenken aan dit soort hennen, en wanneer ze geen ongewenschte af wijkingen vertoonen, plaatse men ze in den foktoiotm. In Iden regel zal men over nakomelingen zeer tevreden Zijn. Concertzaal-Bioscoop „D e W i n 10 n affair e". Gordon Ba- les wordt doioir zijn huisknecht Water/ doodgevonden in zijn kamer. Het on derzoek leverde als bewijsmateriaal op een portret van Lou Ann Wintom, een -revue artiste, het pohbrtet van Dolly White, benevens een bebloed dameszak- doekje. De vroegere verloofde van Lou, Lui tenant Stevens, wordt mot het onderzoek belast. Tijdens een verhoor, dat Wa ters wordt afgenomen, komt Anderzian binnen en vraagt naar eenige zakenbrie ven, die hij Bates gezonden heeft. De politie antwoordt, dat Bates' safe niet geopend kar. worden, doch verzoekt An- derzian terug te willen komen. Terwijl men Lou Ann aan een ver hoor onderwerpt, komt haar broer Jack haar halen. Hij wordt eveneens vastge houden. Eerst ontkennen zij ook maar iets van de zaak af te weten, doch la ter geelt Jack toe, dat zifn zuster bij Bates geweest is. Lou bekent, dat Bates haar wilde dwingen bij hem te komen wonen. Op het moment, dat hij haar trachtte te overvallen, trad -haar broer binnen-, die haar bevrijdde. Zij zijn echter om tien uur vertrok ken en. volgens het onderzoek der po litie moet de moord om1 11 uur zijn geschied. Daarna wordt Dolly White ge hoord. Zij' herkent ide gevonden zak doek als haar eigendom. Zo ontkent ech ter op hem te hebben geschoten. Inmiddels opende die politie Bates' safe en vindt ide brieven van Anderzian, die er oogenschijnlijk onschuldig -uitzien, maar die bij een nader onderzoek ge heimschrift aan het daglicht brachten, waaruit bleek dat And-erziain 'en Bates geldsfpersers zijn. Uit deze brieven blijkt tevens, Idat An derzian gedreigd heeft Bates te zullen vermoorden. Deze Anderzian is een be rucht heerschap, die op 't politiebureau zijn kameraad-inbreker doorsteekt opdat deze niets verraden zal. Hij wordt ge grepen en weggevoerd. De huisknecht bekent tenslotte, dat hij uit zelfverde diging Bates heeft 'doodgeschoten. Italië neemt voorzorgen Officieel wordt medegedeeld, dat Italië wegens de situatie, -die door de be dreiging met nieuwe sancties is geschapen en in v-erband met de on gerustheid, welke -door deze nieuwe be dreiging is ontstaan, militaire vOiOUlzjcirgs- maatreg-elen heeft genomen. De 100.000 man, die drie maanden land bouw verlof' zouden krijgen, moeten on der -de wapens blijven. Tevens hebben troepenbewegingen plaats gehad, die be oogen Italië in ©^middellijken staat van tegenweer te brengen. Deze besluiten van Mussolini worden in het algemeen aldus geïnterpreteerd, dat Italië Ide uitbreiding der sancties tot petroleum, katoen en /metalen ais een vijandelijke id'aad zou beschouwen. In goed ingelichte kring-en wijst men er op, dat Italië zonider twijfel de situatie als ernstig beschouwt. Petroleum en benzine In -een brie£ aan de „Times" steunt Lord Cecil het voorstel tot uitbrfeiding van de sanctiemaatregelen voor de olie- leveranties van Italië. In «aansluiting op de radiorede van Laval, ver/klaarde hij, dat oo'k hij Van meaning is, idat s a - menwerking tusschen Frank rijk en Engeland een eerste belang voor den vrede is. Uit Pa-rijs wordt gemeld, dat de Brit- sche ambassadeur Sir George Clerck, tij dens het onderhoud dat hij Woensdag met Laval had, ook het voorgestelde pe- troleumu it voer verbod aan ide orde heeft gesteld. 'Een nieuw tijdstip-, waarop de zitting van de Commissie van 18 bijeen komt schijnt nog niet vastgesteld te zijn. De diplomatieke medewerker van de „Morning Post" schrijft dat, naar velrl- luidt, ide zitting der Commissie van 18 waarschijnlijk de volgende week zal worden gehouden en dat de kans groot is, dat een uitvoerverbod- voor petoleum en benzine zal worden afgekondigd. Deze wijziging in het programma zou het gevolg zijn van ingrijpen der Ver1. Staten, waar het bericht van uitsüel groote ontstemming had veroorzaakt, het geen de Ame-rikaansche zaakgelastigde Maandag tegenover Minister Ho,are schijnt te hebben geuit. Dreigende taal Een bericht uit Rome, dat bepaalde troepenbewegingen zijn gelast en dat het verlof van 3 maanden voor een aantal soldaten is ingetrokken, beschouwt ide LOndensche pers als -een waarschuwing van Italië aan de wereld, dat het voor gestelde uitvoerverbod van benzine, pe troleum en andere gr/onidstoffen na air Italië zeer ernstig zullen worden beo.oir- deejidl. Of bij het verwijzen naar de troepenbewegingen aan de Egyptische grens van Lybië of aan de Noondg|i1ens van Italië zelf is gedacht, acht men on duidelijk. In een bericht uit Rome aan de „Mor ning Post" is sprake van de mog/elijkheid dat ide van de Fransch-Italiaansche grens teruggetrokken Italiaansohe troepen da-a/r weer heen zullen worden gezonden. De correspondent van ide „Times" te Rome schrijft, dat de gemiddelde Ita liaan in een benzineuitvoerverbod een vijandige daad met militair karakter) ziet, die Italië het recht van militaire represailles geeft. De Italianen zijn ver ontwaardigd over de te verwachten nieuwe sanctiemaatregelen, die hun zou den kunnen dwingen de militaire oam'- pagne in Abessinië te vroeg af te bre ken. Voortdurend lioort men uitlatingen als „Indien wij moeten vallen, willen w'ij' tenminste eenige anderen met ons meesleepen". Frankrijk en Italië Volgens de Framsche „Oeuvre" zou het Engelsche Ministerie van Buitenlajndsche Zaken rekening houden met de Italiaan sche dreigementen- en zou het een duide- Jij'ke uitspraak van Frankrijk wenschen over de kwestie van bijstandverleening aan de Britsche vloot in de Middelland- sche Zee, in geval van een uitstel. De Britsche regeering verwacht dat Laval hierop een toestemimend antwoord zal geven te meer waar Frankrijk t.a.v. de petroleumkwestie geen eigen belangen heeft aangezien het noch petroleum in voert, noch produceert. TELEGRAMMEN Een kleine Mikado De Keizerin Van Japan heeft Donder dagmorgen het leven geschonken aan een zoon. Het'is het 5e kind van het Keizer lijk echtpaar en de 2e zoon. De ioe|land in Brazilië Te Natal in Brazilië hebben zich onge veer 500 opstandelingen aan boord van het s.s. „Santos" ingescheept, nadat zij de banken- en verscheidene groote onder nemingen hadden geplunderd. Te -Peiinam- buco hebben, de opstandelingen Circa 1C0 dooden achtergelaten-. HOLLAND-IERLAND Na afloop van den- pefenwiedstrijd tegen Millwall heeft de KeuzeCommissie Woensdag het Nederlandsehe voelba'.e'f- tal samengesteld, dat op 8 December a.s. te Dublin tegen Ierland zal uitkomen- De opstelling luidt als volgt: Doel: Halle (Go Ahead)Achter: Weber (A-G.O.V.V.) en Calden-hove (D.W. S-); Midden: B. Paauwe (Feyenoord), )Anderiesen (Ajax) en Van Heel (Feyen oord), aanvoerder; Vo-io/r: Wels (Unitas), Drok (R.F.C.), Bakfhuys (H.B.S.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H.C.) Reserves: Ferweda (Blauw Wit), Van Run (P.S.V.), Breitner (H.D.V.S.) en Vrauwdeunt (Feyenoord). MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 28 Nov. Chevaliergerst f4,80—4,90; Bruine Boomen f 11,75—12,50; Erwten (schokkers) f 10,50; Aardappelen Bonte f2,50—2,55; Blauwe f2,50—2,70 per 100 k.g. Uien, groote bruine en witte fl per 50 k.g. Aanvoer en vraag gering. Coöp. Veiling Zierikzee Veiling van 26 November. Tomlaten 6—9; Witlof 10—12; Spruiten 11—13; Druiven 21—23; Zure Bellefleur 5—8; Goudreinet 49; Ermgaard 4—8; Campagne 4—9; Kleiperein 8; Comteu de Paris 12—15; Jodenpeer 12—14; Giser Wildeman 4—7 ct. per Ik,g.; Andijvie f2,23; Bloemkool f5 per 100 stuks. Boterprijs Gom-mlssie 80 cent p. po/nd plus omzetbelasting. BUITENJ.ANDSCH WEEROVERZICHT Een zeer diepe depressie (onder 720 ni.M.) lag Woensdagnacht over Groen land en 2 kernen onder 735 m.M., de eene voor de Noorscihe kust en de an dere ten Zuidwesten van IJsland bewe gen zich in Oostelijke richting/. De hooge drukking over Spanj'-e nam n-og toe, zoo- dat id-e ludhtdrukverschillen weer toe namen -en op> de Noordzee een Zuid westerstorm waait. Over Scandinavië nam de wind tijdelijk af en daarbij keerde vrij strenge vorst weer in Midden-Soan- dinavië terug. De warme en vochtige luchtstroom heeft thans de Britsche eilan den -en West-Frankrijk bereikt, zoodat de regenho e veelheden toenemen. Het ge bied van lichte vorst heeft zich naar het Zuiden van Frankrijk teruggetrokken. In* Duitschland is ide lucht overal be trokken met -regen aan de Oostzeekust. In het algemeen is nog. stormachtig weer te verwachten afgewisseld door korte opklaringen. WEERBERICHT Hoogste barometerst. 771.3 te La Comma Laagste 732.0 te Isafjord Verwacht tot den avond van 29 Nov.: Meest matige tot krachtige Westelijke tot Zuidwestelijke wind, tijdelijk opkla rend, later weer kans op regen, aan vankelijk zachter. Zon op: Zon onder: 29 November 7.45 3.51 CORRESPONDENTIE Het verslag van de op'ening en de behaalde prijzen der Konijnen ten toon stelling volgt morgen. Dc Red.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 2