Uit Stad en Provincie Zo verkouden! KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Vrijdag 15 November. 11.05—12.10 London Regional; 12.10—1.20 Droitwich; 1.20—2.20 Brussel (Vlaams); 220-5.35 London Regional; 5.35—6.20 Droitwich; 6.206.35 Diversen; 6.3510.50 Brussel (VUams); 10.50—12 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). aandrang uit de Kamer, zich bereid ver klaard, de Grondwetswijziging binnen door de reg.eering te trekken gtrlenzen, door een staatscommissie te doen voor bereiden. Prol. Aalberse constateerde dat de eco nomische stromingen, thans hun loop schijnen te hebben bepaald. Bij devalua tie blijft aanpassing noodig. Binnein twee jaar krijgt men de oude kwestie opnieuw ter afdoening. België was wel eenh >el sterk voorbeeld. Deflatie of devalüati jpag men nooit tegenover elkaar plaatsen. Bekend is dat dr. Colijn geen voor stander is van de Evenredige Vertegen woordiging. Hij voorziet neg] verdere 6plitsing. In de toekomst zal men voior- en tegenstanders van het huidige kies- selsei nader bij elkaar moeten brengen. Op eenzame posten Bij de leprozen in Suriname De Haagsche Courant bevatte onlangs een artikel van mevrouw Car. van Lan- cker—v. Dommelen, welke m>et de Diet- sche spelers een kunstreis door Suriname tnaakte. Niets bizonders, ziult iu misschien zeggen. Toch .wel. Want in het artikel, dat deze schrijfster-actrice aan haar reis wijdt, trof een naam), die hier niet onbe kend is- Te Grand Chatillon, waar het Staats- leprozenhuis is gelegen, werkt Zujster Moeliker. Zij houdt den septer daar in handen en waakt over de tmielaatschen, die hier onderdak en verpleging hebben gevonden. Grand Chatillon ligt aan die Suriname- rivier. Daar heeft de Hollaudsehe ac'.rice tnet haar kunst wat licht en vroolijkheid gebracht in 't leven dier zwaar bezóchten- Breed en machtig, vloeit de bruin-gele Surinamie-rivier door het Oerbosch, tup- schen de slibbanken, waaruit de d'Mce luchtwortels omboog steken, en waarioip de krokodillen verraderlijk pp prooi lig gen te loeren. Mevr. Laneker_van Dommelen schrijft: „Ze stond aan het laanlegsteigertje: zuster Moeliker, de directrice! Is u (wel eens in de nabijheid geweest van een held, en is het u dan niet opge vallen, hoe eenvoudig dieze toensch rneest- ,al is- Zonder ophef, izioia gewicpnweg, ver vullen zij huin imienschelijke (heldendaden, streng in het vervullen van de esnmhal opgenomen taak. Een heldin, deze eenvoudige Zesuwische vrouw, die als vijf-en-twintigjarige (hier naar toe bwiami en nu al negentien jaar lang haajr „gezin" verzorgt! Het groote Melaatschengezin, wiaarvan zij aan jhet hoofd staat; zij, de eenige Europeeschei, die bijgestaan wordt in haar liefdewerk door Surinaamsche verpleegsters en Ver plegers. Zij is evengoed eene, Idle buiten hiet leven staat. Het leven? dat is verder stroomop, bij de Boschnegers in de rim boe! Het leven? dat is stroomaf Paramaribo! Het leven? dat heeft zie achter zich gelaten in het lieve landje aan den anderen kant van den grootefn oceaan! Het leven gaat verder, daar in Holland, in haar geboorteland; het levende leven in Zierikzee, haar geboor testad! als vrijwillige bannelinge is zij er uit getreden en nu stond ik voor haar, ik, de vrouw, die (u;it het rustelooze leven daarbuiten kwam1, met heel de at mosfeer van het vaderland nog pm en aan zich! Een moment was ik dat alles voor haar, en spontaan was de pmhelzingj, bevend van ontroering!" VERSCHILLENDE BERICHTEN Ook boerenwagens 2 lichten voor en een rood licht achter De centrale landbouworganisaties had den zich tot den minister van waterstaat gewend met het verzoek, den tijd, waarop boerenwagens van twee lichten Vóór en een rood achterlicht moeten vporz'ien zijn, 's avonds een half uu(r te verkorten en 's morgens een half uur te verlengen;- Dit werd vooral vopr bietenwagens, die meerendeels nog op vaste assen loepen, van belang geacht- De (minister van water staat heeft echter de CL.O. Laten weten, dat de in het adres aangehaalde bezwaren vóór de wijziging van het reglement am pel overwogen zijn. Met het pog Cl? de veiligheid) van het verkeer (werd to:en geen aanleiding gevonden om' een uitzonde ringsbepaling vast te stellen, en de min* meent dit standpunt ook thans te moeten handhaven. Auto te water Eén dood e" In het Noord-Hollandsche kanaal join der de gemeente Landsmeer, is een auto, met drie inzittenden, tegen het hek langs het kanaal gereden, en daarna te water geraakt. De auto verdw'een geheel onder de pp- pervlakte. Twee van de inzittenden zijn er in geslaagd op het drooge te komen:. De derde, een inwoner van Purmenend, W. L., had ook uit den wagen weten te komen, maar is daaronder geraakt. Ge- ruimen tijd later is (hij levenloos opge haald. Bij 't spel gewond Biji het uitgaan der school is het 7-jaxig dochtertje van den landbouwer v. B. te Volkel bij U d en (N-B.) spelenderwijs onder een passeerenden personenauto ge raakt. Het ongeluk geschiedde, doordat het meisje plotseling zonder uit te kijken, juist voor den met matige vaart rijdenden auto den weg overstak. Zwaar gewond werd het meisje opgenomen. Men vreest voor haar leven. Dorschmachine grijpt 'n kind In de schuulr van den landbouwer v* d. K. te Erp (N.-B.) geraakte het vijf jarig zoontje bij het spelen ongelukkiger wijze met het hoofd tussdhen den in beweging zijnden beugel van de dorsch machine en den vloer bekneld. De vader, die het ongeluk zag gebeuren, snelde te hulp en schakelde den motor uit. Het ventje' bleek echter deerlijk aan het hoofd gewond te zijn. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. Jongen breekt dijbeenen Te Haarlem is de 10-jarige A. J. S. bij 't spelen op de brug aan de Am- sterdamsChe poort, door een auto uit Utrecht, die bij 't nemen van dé bocht slipte, tegen de brugleuning gedrukt. De knaap brak beide dijbeenen. In ernstigen toestand werd hij naar een der zieken huizen vervoerd. VAN HEINDE EN VER Een wedvlucht met den dood De drie passagiers, idie met Captain Donald Buckman in een passagiersvlieg tuig op weg waren naar Bakersfieli, in Californië, hebben een versChrikkelij- ken tocht gehad. Hoog in de lucht kreeg de piloot plotseling een hartaanval. Hij vocht dapper tegen de inzinking en vloog met inspanning van heel zijp wilskracht honderd mijl ver een ontzettende race met den dood. Toen hij zijn vliegt-lig veilig op den grond had gezet, stierf hij na eenige minuten. De Lynchwet Ruim 200 Poolsche boeren hebben in een Galicisdh dorp drie inwoners met knuppels neergeslagen, daar men hen van brandstichting verdacht. Twee der ge- lynchten werden ter plaatse doodgesla gen, terwijl de derde in hopeloozen toe stand naar het ziekenhuis werd' vervoerd. Een zeldzaam natuurverschijnsel Als gevolg vari een straffen noord oosten wind heeft zich onlangs aan da noordkust van de Kaspische zee het (on gewone verschijnsel voorgedaan, dat de zee over een afstand van 200 K.M. snel een 20 K.M. terugweek. Tientallen vis- schersschepen met tezamen 7000 man aan boord strandden. Met behulp van vlieg tuigen en booten werden zij van levens middelen en brandstof voorzien. Slacht offers zijn er niet gevallen. Een paar dagen later heeft een dergelijk verschijn sel zich in mindere mate voorgedaan. Voor de klas verbrand De leerlingen van de dorpsschool van West Frankton bij Ellesmere hebben een afschuwelijke ervaring beleefd. Hun on derwijzeres stond1 les te geven mOt haar rug naar de kachel, toen plotseling haar kleeren vlam vatten. De verschrikte kin deren holden de school uit. De andere onderwijzers kwamen op het gegil van de vrouw toeloopen en rukten haar de kleeren van het lijf'. Z'ij had echter read's zulke brandwonden bekomen, dat zij' la ter in het ziekenhuis is overleden. Autoverkeer in Zweden De autobus zegeviert daar over 'dlan spoorweg, aldus deelt de B.B.N., Bond van Bedrijf'sautohouders in Nederland, mede. In Zweden heeft men op 't oogen- blik 25.000 mijl autobuslijnen. Het net van den ZweedisChen spoorweg omvat slechts 10.000 -mijlen. In Zweden he 'ft de autobus derhalve met sprekende cij fers de overwinning behaald op den spoorweg. In to<taal zijn er in Zweden 150.000 auto's. Studentenoproer in Egypte Te Cairo en te Tantia hebben zich on geregeldheden voorgedaan, die een zeer ernstig karakter droegen. Hierbij (kwam de anti-Engelsche stemming tot uitingf In beide plaatsen zijn in totaal 65 politie agenten en 80 studenten gewond- Een student is aan de bekomien verwondingen overleden; 13 agenten werdien zoo zwaar gekwetst, 'dat 'zij in het ziekenhuis pijoesten wioirden opgenpmien. Arsenicumvergiftiging Tijdens huwelijksfeesten te Fort die Koek (Sumatra), zijn 70 gasten ongesteld geworden; vier kinderen zijn inmiddels overleden. De andere zieken verkeer en in zorgwekkenden toestand. Een geneesheer constateerde dat er zich |arseniou!m in het -eten heeft bevonden. De kwestie is in onderzoek- Kranige pilote 1 Jean Batten, het Nieuw-Zeelandscbe (mleisje, dat een vlucht van Engeland naar Brazilië onderneemt, heeft het (gevaar lijkste deel van haar tocht, het traject van Afrika naar Zuid-Amerika volbracht- Zij is te Port Natal in Brazilië geiandj* De sprong over den Oceaan duurde 13 uur en 15 (mlinuten. Daarmede is een tnieuw record gevestigd (het vorige jwas 16i/2 upr). Haar vader gewroken Een Chineesche vrouW, heeft den maar schalk Soen Tsjoeanfang, tijdens een boedhistiscbe godsdienstoefening mlet 3 schoten uit een revolver gedood. Elf jaar had deze Kenau op een gelegenheid ge- Wacht den dood van haar vader te wre ken,: die door den thans vermoiorden gene raal werd gedood. ZIERIKZEE. Vrij vertaald, luidt een Fransch spreekwoord: de eetlust komt al etende! Hoemeer oliebollen U tegen Zaterdag bestelt, des te langer kan de eetlust der kleinen, die 's winters school- voeding ontvangen, bevredigd wlorden. Tevens steunt U het mooie maatschap pelijk werk va:n het Leger des Heils, dat ook hier intensief arbeidt. De door de afdeeling Zierikzee van het Nederl. Roode Kruis gehouden inzameling ten bate van de uitzending eenar ambulance naar Abessinië heeft op-, gebracht de som van f 321.58. Ged. Staten stellen aan de Prov. Staten voor van de gemeente Tholeri in beheer en onderhoud over te nemien 493 M. van den weg T hol en Oud Vos-, semee r.'tegen be a thg-door ide gemeente van f94.66 per jaar of f2.366.50 in eens. De aandacht van landbouwers wordt er op gevestigd, dat het het volgend jaar niet geoorloofd zal Zijn gedena tureerde erwten of s:cho<kkers vo,or den zaai te gebruiken. Dinsdagavond trad voor de Geref. Jeugdver, op Ds. W. H. van der Vegt van Goes, mét een rede, getiteld //Levens- mijding en Leven sw ij din g", in het kerkgebouw van de Geref. Kerk, St.-Domusstraat. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door den voorzitter van de Geref. Jongelingsverde heer Siebrecht, die aan de hand van een gelezen schrift gedeelte een openingswoord sprak met als motto: «Gereed tot den strijd P" waarna hij na een hartelijk welkom, spreker het woord gaf. Deze begon met te herinneren aan het feit, dat het vandaag juist vier eeuwen geleden was, dat in Amsterdam onlusten en gevechten plaats hadden, waarbij zelfs een burgemeester het leven liet. Men verkeerde ook toen in een tijdperk van groote geestelijke en stoffelijke nood en naar den aard des tijde was ook sprake van deflatie en devaluatie. In diezelfde tijd voltooide Calvijn zijn //Constitutie''' Misschien nog wel koorts ookl Aspirin is de onovertroffen bestrijder van verkoudheid. Na Uw verkoudheid lult U met zo velen leggent ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR! Uitfluitend verkrijgbaar In de oranjé-bandbulsje* v. 20 tabl. 70 cl», en oranjerekje» v. 2 tabl. 10d*. Geheel in tegenstelling met de leer en praktijken van de Wederdoopers, liet Calvijn daarin een geheel ander geluid hooren. Calvijn eisoht het geheele terrein des levens op voor den koning der kerk Jezus Christus. Op alle terreinen des levens moet deze koning heersohen en daarom moeten zijn volgelingen niet leven als degenen, die in een belegerde stad zioh verdedigen, maar behooren ze front te maken naar alle zijden en moeten agressief optreden. Bij de Wederdoopers is het beginsel z/Wereldmijding"bij Calvijn echter „Wereldwijding#. De beginselen van Calvijn hebben in het bijzonder in ons land zegenend doorgewerkt en zijn vooral door Dr. Kuyper op krachtige wijze naar voren gébracht. Maar in deze tijd. van ontreddering komt ook geestelijke inzin king en is men licht geneigd zioh weer op zijwegen te laten vervoeren. In het bijzonder, indien.oüde dwalingen in weten schappelijk kleed gehuld, worden gepro pageerd. Hier bracht spr. de leerstellingen van Barth en anderen naar voren, die weer scheiding maken tusschen de wereld en den hemel. Zij gaan dus nog verder, daar voordien de scheidingslijn viel tus schen de kerk en de wereld. Op dez* wijze wordt ook de kerk gerekend tot het terrein van de wereld. Spr. waarschuwde ernstig tegen deze nieuwe etrooming, die zich al te zeer in ons land begint baan te breken, en in leer zeer vroom schijnt, maar in wezen niets anders zal doen, dan de positie der Kerk verzwakken. Met groote aandacht werd spr. door zijn aandachiig geh«>or gevolgd, in het bijzonder ook door de eenvoudige wijze, waarop hij de wetenschappelijke problemen zelfs voor minder geschoolden wist uiteen te zetten. Nadat de Jongelings- en Meisjes ver. de bondsliederen hadden gezongen, sloot spr. de vergadering op de gebruikelijke wijze. BURGH. Dinsdagavond vergaderde de afdeeling Burgh van 'de Bond voor Staats- pensionneering in hotel Bakker. De re kening van den penningmeester wijst in ontv. aan f 67.04 en uitg. f 67.06. Nadee- lig saldo twee cent. Bij de bestuursver »De oorlog komt dichter naar Addis Abeba« De heerschappij van den vreemdeling Slechte telefoonverbinding, dank zij Amhaarsche hoffelijkheid Het s.s. „Usambara", met eenige verslaggevers uit Abessinië aan boord, is te Hamburg gearriveerd. In een gesprek mot den corres pondent Christian Uden schildert deze een levendig beeld van de oorlogsstemming, welke al dich ter en dichter -de Abessijnscjhe hoofdstad nadert. „Hoe zijn de kansen In de rooks al on der „Usambara" zit een kleine kring verslaggevers,, die „versch" van Abessinië naar hun vader land terugkeeeren. „Ja, van dag tot (dag wordt het ;onrus- tiger in Addis Abeba! Oorlog! Van alle kanten dreigt de demon van den ooirlog. Troepen na. troepen. Onrast... Krijgsge huil der Ab essijnsche soldaten. Viieg- tuigaanvallen der Italianen staan voor de deur!" Hoe beoordeelt U de kansen der beide met elkaar strijdende naties Van een zuiver militair standpunt uit, moet de onpartijdige beoordeeler Italië meer kansen geven. Ofschoon men in een kolonialen oorlog nooit weet, wat men zal. Daarentegen schijnt het toeval het hijzonder goed met de Abessijnen te mee- nen: sedert 50 jaar heeft op den 25©n September de regentijd geregield opge houden en juist in dit jaar regent het door! De streek is een ware modderzee. Wanneer aan den eenen kant de inboor ling den Italiaansohen aanval afslaat (de Italianen kunnen het klimaat deir Danakil-woestijn niet lang verdragen), moet anderzijds de tropische wnlken- breukregen de voorlinies ongunstig be ïnvloeden. Met zulke geheime machten werken de Abessijnen". Doch het gevolg De technische begaafdheid der Abes sijnen is bewonderenswaardig. In een1 handomdraai zijn zij' met de bediening van machinegeweeren vertrouwd! Do kei zerlijke Garde is zoo goed gedrild, uit gerust en bewapend, dat zij een vergelijk met Europeesche soldaten glansrijk kan doorstaan. Een ander vraagstuk is, of voldoende moderne wapenen ter beschikking staan. De verscheping van wapenen en munitie via Djiboeti zal spoedig .onmogelijk wor den, daar de Italianen binnen afzienba- •ren tijd de spoorlijn zullen hebben be reikt. Dan blijft slechts de verre land weg, de karavaanstraat over Engelsch gebied, absoluut onvoldoende in geval vj n nood, over. Evenzoo onvoldoende is de verzorgings basis der AbessijnsChe troepen. Wel heeft men hier en daar graanschuren (gottu- ras) voor oorlogstijd gevuld, doch de voorraden zijn spoedig opgeteerd. Zon der een goede aanvulling kan het volk, al is het nog zooi strijdlustig, gieen oor log voeren. Doch er is meer: De geneeskunde ont breekt in Abessinië. De inlandsche art sen, die men aan het front vindt, en die vrijwillig met de strijdenden zijn mee getrokken, kan men nauwelijks den titel van geneesheer geven. Doch ondanks deze hindernis, waarvan de Abessijnen zich goed bewust zijn als de Europeanen, zul len zij verder strijden. De heerschappij van de vreemden wordt meer gevreesd, dan de doo'd' op het slagveld!" Geen slavernij, doch lijfeigenschap Voorname Abessijnen hebben vaak hon derden bedienden. Zij worden over het algemeen goed behandeld en behoeven, aldus Christian Uden, geen zWaar w'erk te doen, wanneer hun meester vele be dienden kan houden. De eene bediende draagt zijn meesters hoed, de ander zijn geweer. Enkele zulke slaven vertelden ons, dat z'ij het in hun betrekking zo,a goed hadden, dat z'ij1 niet eens van dienst wilden veranderen. Hun ouders dienden reeds den vader van hun meester. Waar om zouden zij het niet doen? Abessinië is een uitgesproken feudale staat, beheerscht door een oeroud dy- nastiegesladit. Keizer Haile Selassie is een kundig en vlijtig tnensch, die iederen morgen om vier uur opstaat, een on vermoeid werker voor zijn volk. Hij is de rijkste man van zij'n land. Buiten de keizer verdient niemand zooveel aan de concessies en de banken des lands. Als particulier leidt Keizer Haile Selassie een eenvoudig, onopvallend' leven. Telefoonverbinding met hindernissen De telefoon is iets zeldzaams in Abes sinië. Het postkantoor te Addis Abeba is het centrale punt. In de hoofdstad zelf ziet men nog koperdraden aan te- legraafirasten. Doch buiten de karavaan straten zijn het slechts ijzerdraden om kromme stangen. Ook dienen die wioud- boomen vaak tol telegraafpalen. Hout- palen van een gewone boomsoort zou den door de regen te snel verteeren, daarom (dient men altijd een bepaald soort hout voor de palen aan te schaffen. En hoe is de telefoonverbinding iovc!r de woestijn? Zelfs w'anneer men het ge luk heeft, dat ide leiding intact is, „klopl" de verbinding nog lang niet. De Amhaar sche hoffelijkheid der postbeambten aan de verschillende tusschenstations is aan leiding, dét men nog iets langer op de gewenschte verbinding moet wachten. De postbeambten wenschen elkaar n.l. eerst „al het goede, idat een menscih in zijn leven mag genieten", welke wensch dik wijls nogal langdradig wordt gemaakt. De telegrafie in Abessinië laat ook nog veel te wenschen over. Zinstorende fou ten vindt men in vier der vijf telegram men. De doorgave van berichten vanaf het flront naar Addis Abeba in Euro peesche taal is meestal uitgesloten. De onvolmaaktheid idietr Afrik'aansche tech niek is de oorzaak van vele onjuiste berichtgevingen vanaf de slagvelden". kiezing wordt herkozen de heer I. D. Bakker, terwijl in de vaoature in het bestuur wordt voorzien, door de ver kiezing van den heer A. J. de Ruiter. Het jaarverslag van den secretaris v©af meldde, dat het aantal leden 57 be draagt. In de maand Januari of Februari zal een spreker van het Hoofdbestuur te Haamstede komen, voor de afdeelin gen Burgh-Haamstede. Op 20 November zal ds. Klaar van Renesse, een lezing houden voor de afdeeling Biurgh. Te* opluistering wordt dan een tooneelstuk opgevoerd door leden van de afdeeling Brouwershaven.. In de, na afloop, gehouden bestuurs vergadering is de "heer de Ruiter Tot voorzitter gekozen, terwijl de aftreden de v^fcrzitter, de heer S. J. Hartog, tot vice-voorzitter aangewezen werd. ELLEMEET. De avondschool is aan gevangen ipèt het bevredigende getal van 14 jongens. Jammer genoeg kan de Cur sus voor meisj'es niet doorgaan, omdat zich daarvoor niet genoeg leerlingen op gaven. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de gelegenheid om boeken te leenen uit de reizende Bibliotheek, behalve na schooltijd, ook bestaat eiken Donderdag om 6 uttr. NIEUWERKERK. De heer J. Viergever, Irijksklerk te Zevenbergen, vroeger al hier, slaagde te 's-Gravenhage, waarheen hij per 1 Jan. a.s. wordt overgeplaatst, voor het eandidaatsexamen aan de oplei dingscursus voor Gommies. BRUINISSE. In de gehouden verga dering van den Dijkraad van het Cal. Waterschap Bruinisse werd 't nieuwe lid de heer J. Goudzwaard geïnstalleerd en de leden de heeren Padmos en Ca- pelle in welgekozen woorden gelukge- wenscht met hun herbenoeming. Voorts werden behandeld de omschrijvingen der werken in den dienst 1936-'S7 uit te voe ren en werden de gewone werken vast gesteld tot een bedrag van f 4331 en de buitengewone werken op f 18959, al- zoo te samen f 23290. RECHTZAKEN Predikant veroordeeld InJ de zitting van de rechtbank te Leeu warden van Woensdag 30 October stond terecht ds. J. W. Bi. C., predikant te Doktoum, wien ten laste was gelegd op ruiing, door op een voiofr het publiek vrij toegankelijke plaats een daar ver zameld talrijk publiek toie te sprelken met een redevoering, waarvan de jaLgeimieene strekking was diestweigering en propa ganda tegién den oorlog, gepleegd te Dolc- kuml in den avond van 7 Augustus j,.l. Volgens getuigen a charge bij de behan deling dezer zaak rnioet ds. C. tot zijn hoorders hebben gezegd, dat zij in geval van oorlog of mobilisatie (ni^t naar de kazernes moeten gaan, niet moesten op komen en geen belasting moesten betalen* Een inspecteur van politie had letterlijk genoteerd: Broeders, breekt de kazernes af. Ik weet, dat ikl tniij aan wetsovertre ding schuldig tmaak, want ilk! rui op- De officier van justitie had in dleze zaak zes wéken gevangenisstraf gcëischt- Woensdag veroordeelde de rechtbank ids- C. tot twee wieken gevangenisstraf. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. BURGH. Alsnog deelen wij mede, dat de oogstcollécte heeft opgebracht f 113. Op de Zondag 1.1. gehouden ver kiezing voor gemachtigden in het kies college werd herkozen de heer A. Green- leer en gekozen de heer A. D. Dalebout. NIEUWERKERK. Bij de op Maandag j.l. gehouden verkiezing van notabelen werden, ter voorziening in de vacature, ontstaan door periodiek aftreden, dhr. L. J.Soeters, J. Smallegange en W. Wandel, allen herkozen. NIJVERHEID EN TECHNIEK Tunnel onder de Maas Bouwkosten 15 millioen De dienst van gemeentewerken te Rot terdamj heeft, ter oplossing van het vraag stuk der oeververbindingen, geadviseerd een vierbanige tunnel te bouwen. Uit een oogpunt van Verkeers aanpas sing! verdient een tunnel de voorkeur bo ven een hooge brug. De. bouwsom) wfordt geraamd (op 15 milli oen; gulden. Een hopge brug ziop fopgeveer evenveel kosten. Omtrent de plaats van de oeververbin ding schrijft de dienst van gemeentewer ken, dat er slechts twee plaatsen voor een nieuwe oeververbinding in Rotterdam in aanmerking (komen, namelijk Leuve- liaven__Panalieiweg en Park—Charlois. Laatstgenoemde plaats is gekozen, om dat de oeververbinding daar een belang- (rijke verbetering brengt in de mog©l'ij(kh©id van verdere havenontwikikeling in het bijzonder in het Waalhavengeb ied.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 2