De oorlog in Oost-Afrika h. IJkwet: T« V., 50 J., z.b. te Re- nesse, f0.50 b. s. 1 d. h.; P. S. W., 32 j., bakker, te Zzee 2 X fl b. s. 2 X' 1 ld- h.; L. W. F., 59 j., winkelierster te Zzee, B X f 0.50 b. s. 5 X 1 4 h.; J'. L. v. A., 29 j., metselaar te Zzee, geen straf; H. v. D., 31 j., molenaar te Zzee, f 0.50 b. s. 1 d. h.; M. E., 59 j., zjh te Haamstede, f 0.50 b. s.; 1 'd. h.1; J. A. G., 26 j., broodbakker te Haamstede, 4 X f 0.50 b. s. 4 X 1 d. h,; A. v. 't H., 40 jaar, winkelier te Oosterland, 5 X f P-50 b. s. 5 X 1 d. h«; M. L,., 33 j., winkelier te Zzeei, 2 X f 0.50 b. s. 2 Xi 1 'd. h. Vissche- rij wet: J. JU 36 j., los werkman te Zzee, f 3 b. s. 3 d. h.; L. v. d. S„ 24 j., landb.,kn. te Kerkwerve, f5 b. s. 3 d. lu; P. B-, 28 j., arbeider te Kerk werve, f 2 L-f- f 0 b. s. 2 -f- 5 d. h. Zeeuwsohe St roomen regle ment: J. v. d. P., 45 j., sdhlpper te Ierseke, f 2 b(. s. 2 d. h. J a oh t w e t: M. P. de Vv 26 j., landb. te Haamstede^ f 10 b. s. 5 d. h.; J. B., 49 j., kl. landb. te Ouwerkerk, f 5 b. s. 3 d. h.; J. R.; 48 j., landarb. te Dreiscihor, f 1 b. s. 1 d. h,; L. J. de V., 24 j., landb. te Haamstede, f 15 b. s. 3 d. h.; C. H. d. V4 21 j., landb. te id. f 5 b. s. 3 d. hjj J. K-, 22 j., tuindérsknedht te id. 3 b. s, 3 d. h.; J. B., 33 j., tuinder te id., f 1 b. s. 1 d. h. Lee rplioht w et: J. v. A., 40 j., opperman te Zzee, geen straf; J. v. A., 40 j., opperman te idv f 3 b. s. 3 d. h,; P. J. R., 46 j., land arb. te Zzee, f 5 b, s. 3 d'. h.; J. S-, 38 j., werkman te Zzee, f 2 b, s. 2 d'. h.; J. K., 36 j., los werkman te Zzee!, f 5 b. 3 d. h.: B'. S-.. 46 i.., fabrieks arbeider te Zzee, geen straf. Veilig heidsbesluit: J. v. d. W., 63 j., metselaar te Noordgouwë, f 5 b. s. 3 d. h. Arbeidswet: A. P. G., 26 j., winkelier te Zzbe, f 3 b. s. 3 d. h.; J. A. v. ld. S-, 27 j., melkhandelaar te Zzee, 3 X' f 2 bi. s. 3 X' 2 |d. h- Reglement op de wegen en voetpaden: D. A., 39 landb. te B'haven, f 5 b. s. 5 d. hj; J. d. V., 37 j„ landb. te Elker- zee, f5 b. s. 3 d. h. Woin'ingwet: G. P. HJ., 68 j., z.b. te Kerkwerve, f 20 b. s. 10 >d. h. Algem. Politieveror dening: J. v. B., 18 j., te Zierikzee^ f 1 b. s. 1 d. h.; M. B., 74 j., z.b te ZZee, f 0.50 b* s. 1 d. h.;t F. J. Bi, 30 U koopm. Zzee f 2 -j- f 15 bü s. 1 '-f- 3d. h.; C. A. V., 31 j., koopman te Tilburg, f 2 b. Sj 1 d. h.; A. J. v. d. V-, 19 jaarj z.b. te Oosterland, f 0.50 b. s. 1 d. h.; W. H. 18 j., z.b. te Renessé, id.; J. K. S., 25 j., arbeider te Oosterland, f3 b. s. 3 d. h.; C. B., 19 j., melkknedht te Zierikzee, f 2 b. s. 1 d. h.; P. H., 19 j., Z-b. te Zzee, f 0.50 b. s. 1 d. h.; A. C. F., 24 j., photograaf te Zierik zee, f 1 b. s. 1 d. h. Wegens het niet aanbrengen van een verlichting aan een u i t g r a v i n g in een openb. straat: J. J. v. d. H., 57 j., gemeentewerkman tè Zzee, f 5 b. s. 3 d. h. Wegens aanleg gen v an een vuur waardoor brand kan ontstaan: P. C. G., 46 j., landb. te Nieuwerkerk, f2 b. S. 2d. h. Wegens loepen over eens anders grond: J. K., 22 j., tuindersknedit te Haamstede fl b. S. 1 d. h. Wegens plukken van kruisbessen, toebehoorende aan een ander: R. de J., 29 j., scihippersknedht te Bruinisse, f 15 b. s. 5 d. h.; J. d. J-, 15 j., Z.b. te Bruinisse, vrijgesproken. Vrijgesproken: L. P. G., 39 j., smid te Haamstede, verdacht van overtreding der IJkwet. Poging om haar man te vergiftigen Voor de Groningsohe rechtbank heeft terecht gestaan T. J., die ervan werd beschuldigd dat zij verscheidene malen Rodent had gemengd in het eten en drinken van haar man K. van der W. te Veendam. De vrouw geeft toe verschillende malen het vergift in de koffie van haar man te hebben gemengd. Toen zij dit op 19 Juli weer deed, heeft haar zoon zijn vader gewaarschuwd. De 19 jarige zoon heeft zijn moeder toen in de keuken tweelepels Rodent in de koffie zien doen. De jongen heeft het fleschje aan de politie gegeven, toen de man de politie met de poging tot vergiftiging in kennis had gesteld. De man en kinderen verklaren allen, dat de vrouw reeds vaker dergelijke po gingen bad gedaan. Verdachte verklaart dat zij haar man „beter wou maken". Het huwelijksleven was niet ideaal en de man dronk volgens de vrouw veel. Wegens mishandeling met voorbedachten rade van den echtgenoot requireerde het O.M. twee jaar en zes maanden gevange nisstraf. Uitspraak 14 November. TELEGRAMMEN Kindermoordenaar krijgt levenslang. De reohtbank te Zutphen heeft heden den 31-jarigen arbeider J. L, uit Loohem die in den nacht van 12 op 13 Juni j 1. aldaar zijn beide kinderen Hendrikus en Jacobus door ophanging om het leven heeft gebracht, wegens het voortgezet misdrijf van moord veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf. Verdachte hoorde het vonnis onbewogen aan. Schipbreukeling gered Donderdagnacht is de te Harlingen ge- stationneerde Motorreddingsboot „C. A. den Tex" van de Noord- en Zuid-Hollandsohe Reddingsmaatschappij, op het bericht dat een sohip in nood verkeerde, uitgevaren. Na lang zoeken i8 de bemanning van de reddingsboot er io geslaagd de schipper, die in een kleine open sloep voer, op te sporen. De man werd benoorden Harlingen op de Ballastplaat in geheel uitgeputten toestand aangetroffen. De sohipper, een soharrenkeurder, die alleen in zijn klein 1 bootje was uitgegaan, is aan boord van de reddingsboot, genomen, die hem in de 1 haven van Harlingen aanbracht. Hij was j uitgevaren om onder den wal te vissohen. j Door den zwaren Zuidoosterstorm is hij afgedreven en kwam hij in nood te ver- keeren. Geen Stahlhelm meer in Duitschland Adolf Hitler heeft 7 November den j volgenden br ef aan den Bondsleider van de Nationaal Socialistische Frontstrijders- bond, de vroegere Stahlhelmorganisatie, gericht, waarin hij o.a. schrijftMet ingang van heden is de nieuwe opbouw van de Duitsohe weermacht, door de beëediging van de le lichting recruten op het 3e Rijk en zijn vlag bekroond. De Duitsohe weermacht is daarmede wederom voor de toekomst de draagster der Duitsohe wape nen en de houdster van hun tradities. Onder deze omstandigheden acht ik de voorwaarden voor een voortzetting van den Stahlhelm niet meer aanwezig. j Nu dit doel bereikt is, wil jk U, als leider van den Stalhelmbond en al zijn leden, plechtig danken voor het werk en de groote offers die zij gebracht hebben in dienst van dit ideaal". De Stalhelmleider Franz Seldte heeft Hitier dank gezegd voor zijn vriendelijke woorden en ver klaarde dat de Stalhelm dit besluit be schouwt als een symbolische daad, waar mede zij haar doel en haar idealen heeft verwezenlijkt. Engeland en het Suezkanaal „Sluiting van het Suezkanaal zou oorlog beteekenen" verklaarde de Engelsche Mi nister van Oorlog, Lord Halifax, Donderdag in een rede te Barnsley en hij voegde er aan toe „De Volkenbond moet niet trachten de oorlog in Afrika te beëindigen door hem over Europa te ontketenen, want ik geloof dat dit het onvermijdelijke gevolg zou zijn van een politiek, welke door sommige raadgevers wordt voorgesteld, die beweren dat onze houding nog niet krachtig genoeg is en meenen dat wij bij-het begin van den oorlog bet Suezkanaal hadden moeten blokkeeren. De Stavisky-Affaire Nog slechts kort is het S tav isky-proces aan den gang en reeds heeft het eenige nieuwe onthullingen opgeleverd, die in Frankrijk groot opzien hebben gebaard. Dit was o.a. in de zitting van Donderdag toen de beklaagde Cohen, taxateur van de Gemeentelijke Bank van Leeniug te Bayonne, gehoord werd. Deze beklaagde gaf toe in verschillende gevallen juweelen te hoog te hebben getaxeerd. Uitvoerig deed hij mededeeling van de betrekkingen tu8schen Stavisky en verschillende voor aanstaande regeeringspersonen, die de Justitie aanleiding hebben gegeven in eenige gevallen een nieuw onderzoek te gelasten. Verscheidene malen, zoo deelde hij mede, had hij in opdracht van Stavisky vooraanstaande personen geschenken moe ten overhandigen o. a. aan den vqormali- gen, thans overleden, Minister van Arbeid Francois Albert. Voorts wil men onder zoeken wie Stavisky het parlementaire politiebewijs heeft verstrekt, waardoor het o. a. mogelijk was, dat deze bij de wedrennen te Longchamps en Auteuil zijn auto te parkeeren op de voor den Presi dent der Republiek gereserveerde plaats. Het verdere verloop der zitting "bracht weinig nieuws doch verscheidene afge legde verklaringen waren zeer belastend voor den voormaligen burgemeester van Bayonne, het kamerlid Garat. Waar Is Kingsford Smith Te Singapore maakt men zich ernstig ongerust over het lot van Kingsford Smith eu zijn metgezel de piloot Bridge die daar reeds uren geleden hadden moeten aankomen en wiens benzinevoorraad moet zijn uitgeput. Men vreest dat hij in de buurt vau de Golf van Bengalen een nood landing heeft moeten maken. Sedert het vertrek uit Akyab heeft men niets meer van hen gehoord. Communistische winst in Amerika Dé ditélag van de verkiezingen voor het Congres in den staat New York toont aan dat de Communistische partij voor de le maal de 3e plaats inneemt na de Demo craten en de Republikeinen en voor de socialisten. In Manhattan, het grootste district van New York met 3 millioen be woners behaalden de Communisten 11.883 en de Socialisten 11.436 stemmen. De ge- heele staat telt 66.143 Socialisten en 51.336 Communisten. De Philippijnen Republiek De onder leiding van den Vice-President der Ver. Staten bestaande Amerikaansche delegatie is te Manilla aangekomen, om op 15 dezer de installatie van de nieuwe Republikeinsche regeering van dé Philip pijnen bij te wonen. De delegatie werd geestdriftig ontvangen. Brutale overval Vijf bandieten hebben Donderdag te Garretsville (Ohio) een trein van de Erie- spoorweg aangehouden. Zij dwongen alle passagiers uit te etappen en met machine geweren wisten zij alle passagiers en het treinpersoneel op net perron in bedwang te houden. Inmiddels plunderden eenigen hunner de postwagen waarna zij alle wisten te ontkomen. Zij maakten ver- soheidene tienduizenden dollars buit want by de postzendingen bevonden zich alleen De regen belemmert den opmarsch De Negus naar 't front Makalle bezet Regen belemmert de Ital. opmarsch Naar vernomen wordt zijn de Italiaan- sdhe troepen, die de grens van Erythrea langs de rivier de Setit bewaken," deze rivier overgetrokken. Zij rukken op naar het Zuiden. In de buurt van Makalle blij ven 'de zware regenbuien gepaard gaan de mat onwéer, aanhouden. Aan het Zui delijk front ooneentreeren zich Abessijm- "st'he troepen, hetgeen doet gelooven dat, ondanks de verzekering van dein Ge- neralen Staf, een offensief wordt voor bereid. Volgens inlichtingen uit goede bron rukken 40.000 Fannay's, wilde krijgs zuchtige troepen, lgngs de rivier Jiba naar Dolo op. T.' De Negus op inspectie Omtrent de geruchten over de reis van den Negus naar het front, wordt nader gemeld, dat Haile Selassie zicih per vliegtuig naar Harrar zal begeven, vanwaar hij per auto een inspectietocht van 4 ojf 5 dagen langs het Zuidelijk front zal maken alvorens zijln hoofd kwartier te Dessie fe vestigen. Het 2de legercorps onder Generaal Ma- ravigna is Donderdag uit Adoea en Ak- soem in Westelijke richting vertrokken, vanwaar het 17e en het 23ste bataljon van de inboorlingentroepen, uit Erythrea trachten langs de grenzen van, Soedan naar het Zuiden te dringen om te pro- beeren de troepen onder bevel van Ras Ayeleu, den Abessijnschen commandant van de troepen nabij de Setitrivier in het uiterste Noordwesten van de overige Abessijnsche legermacht1 af te snijden. Van Italiaansche 'zijde wordt gemeld dat bij een poging ?om Ttaliaqnscbe As kari's; op de beboschte hellingen van: de Amba Salana ten Zuidwesten van Agoeia in een hinderlaag te lokken 40 Abessijnsche krijgers werden gedood en 10 gevangen genomen. Abessijnen modern bewapend Omtrent de bewapening der Abessijln- scJhe troepen wiordt nader gemeld, dat deze troepen, die èenigen tijd geleden ruim 200.000 moderne geweren en meer dan 1 (millioen oudere modellen bezaten, thans ongetwijfeld in het bezit van veel meer moderne wapenen zijn. Meini leidt dat o.a. af uit het feit, dat t,e Adoea verscheidene karabijnen van zeer goed fabrikaat zijn gevonden. Bovendien zou den de Abessijnen thans beschikken, over meer dan 250 millioen patronen, 200 ka nonnen van klein kaliber, eenige honder den stukken terugslaggesohut en 35 stuk ken luchtafweergeschut met een kaliber van 22 m.M. Makalle zonder tegenstand bezet De Italiaansche troepen hebben Vrij- -daghiiorgen om1 9 uur de stad Makalle bezet zonder op tegenstand van den vij and te stuiten. Als eersten rukte een afdeeling infanterie, onder comjmlaindo va(n| Kolonel Broglio en sioüdaten van Ras Koeksa, mét vliegende vaandels de stad binnen. De troepen heschen de Italiaain:- ische vlag op het oude vervallen fort dat in 1896 jnbest worden pntruiimd, in de nabijheid 'waarvan, zlij hun bivak opsloe gen. Ras Koeksa nam' uit naam' van Italië bezit van zijn kasteel te Makalle. De stad is verder geheel omlsinigeld door Italiaansche troepen, waarvan de voor posten reeds het op 40 K.M. Zuidelijker gelegen Antalo passeerden en thans de finitief voor de Abessijniërs VeTloren is. In koortsachtige haast werd achter de oprukkende troepen wiegen aangelegd en naar sommigen 'meenen, zullen* de eerste itroepen onmiddellijk door tankls Worden gevolgd. De Italianen zijn bij' hun pp- tóarsch niet op ernstige tegenstand ge stuit. Inlandsche Italiaansche troepen van het corps Maravigma hebben ten Zuiden en ten Westen van Aksoem Verkennings tochten ondernomen. In het gebied van het Tanajmfeer, wiaarbij, kleine botsingen Imlet Abessijniërs plaats hadden, die op de vlucht waren gedreven. Zoo de Abessijniërs machten besluiten de opmlarsch der Italianen te stuiten, zal het defensief, naar |m!en gelooft, georga niseerd worden, hetzij rond Seelicot een 20 K.M. ten Zuiden van Makalle, hetzij jop' den top van de Amba Alaghi, 50 K,M. verder op den weg naar Dessie, waar zich op het oogenblik de kern van het Abessijnische leger zou bevinden. DezJe 2 mogelijkheden schijnen de Italianen niet te vreezen want indien de Abessij niërs dezen berg zouden willen verdedi gen, zouden de luchtmacht en artillerie de tegenstand' waarschijnlijk: wei kunnen breken. in baar geld reeds een bedrag van 39500 dollar, een zending Ioonen van de Federal Reserve Bank te Cleveland aan een groote staalfabriek te Warren (Ohio). Buslichtingen Zierikzee Op Werkdagen: voor Duivelarid, Hol land en buitenland: 4.10, 12.50, 17.30. Schouwen en Dreischor: 5.45, 11.50. Kerkwerve: 7.25, 16.50. Voor stadsbestelling: 8, 13.40, 20.15. Voor buitenbestellkig: 8. Zondags voor Duivelend, Holland en Buitenland: 9.07. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 1 Nov. Jadoba Wilhelmina, d'. van W. van Malland en A. J. Anker; 4. Frits Leo, Z. van J. van Dtijk en G. Hieumian; 5, Remk> Aloysius, z. van I. de Spirt en J. M. Schillemans; 4. Da niël, z. van J. de Vlieger en C. N. vam der Wekken. Gehuwd: 6. W, van Diijke, 31 j. j.m., en A. den Herder, 21 j. j.d. Overleden: 3. Lena Boot, 75 j., wed. van L. bij de Va ate. SPORT VpÈTgAL. D.H.V.B. As. Zondag 10 Nov. wordt gespeeld: 4e klasse C. Zierikzee: Schouwen I—Luctoir I (half 3, scheidsrechter C. VerhaaT). 4e klasse D. Zierikzee: Schouwen II-Luctoir II (half 3, scheidsrechter G. de Pan). St.-Annaland. W.H.S.-Violent (St.-Maar- tensdijk): 2—5. WEERBERICHT Hoogste bar.atand 766,9 te Haparanda. Laagste 744,0 te Reykjavik. Verwacht tot den avond van 9 Nov. Krachtige tot matige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind, zwaarbewolkt met tijde lijke opklaringen, waarsohijnlijk enkele regenbuien, weinig verandering in tempe- peratuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De hooge druk in het Noordoosten bleef afnemen, maar herstelt zich nu in Zuid- Soandinavië. De depressie, die Donderdag in de Golf van Bisoaye verscheen, trok naar Oost Engeland. In het Kanaal bleef nog een secundaire achter. De hoofd- depressie trok naar IJsland. In Engeland valt nog regen, nadat plaatselijk reeds meer dan 20 m.M. is gevallen. Ierland en Schot land hebben opklarend weer. In Zuid- Schotland valt regen. Van den ingang van Het Kanaal tot Denemarken waait het stormachtig uit Zuid tot Zuidwest. In Zuid-Frankrijk en Spanje zijn zeer zware regens gevallen (La Coruna had 65, Lyon 45 c.M.) en ook thans valt nog regen in geheel Zuid-Frankrijk. Duitschland heeft grootendeels matige wind en zwaar bewolkte lucht met weinig 'regen. In Scandinavië viel plaatselijk sneeuw. De vorst in het Noorden nam af. Voorloopig zal. het weer nog een eenigszins buiig karakter behouden. Barometerstand van hedenmiddag 2 uur. ADVERTENTIES. Ondertrouwd: H. H. WIEBOLS Arts en J. C. VAN EVERDINGEN Arts Huwelijksvoltrekking op Donderdag 21 November te de Bilt. Zierikzee, de Bilt, 7 Nov. 1935. Ondertrouwd H. W. v. d. KLOOSTER en K. M. DALEBOUT. Burgh, 7 November 1935. Weeldeweg. Kraayestein. Huwelijksvoltrekking 22 Nov. a,8, n.m. 2.30 Hiermede vervullen wij den 8martelijken plicht, U kennis te geven van het plotseling overlijden van odb innig geliefd en onvergetelijk Zoontje en Broertje, ABRAHAM HENDRIK, in den nog jeugdigen leeftijd van 7 jaar en 4 maanden. Sint-Philipsland, 8 Nov. 1935. W. C. v. NIEUWENHUYZEN. P. H. v. NIEU WENHU YZEN- Geelkoed. INATJE. Hiermede vervullen wij den smartelijken plicht U kennis te geven, van het plotseÜDg overlijden van ons innig geliefd en onvergetelijk Kleinzoontje, ABRAHAM HENDRIK, in den nog jeugdigen leeftijd van 7 jaar en 4 maanden. Sint-Philipsland, 8 Nov. 1935. Sint-Philipsland, A. A. v. NIEUWENHUYZEN. M. A. v. NIEU WENHUYZEN- van Nieuwenhuyzen. Bergen op Zoom, H. J. GEELHOED. A. W. GEELHOED— van Nieuwenhuyzen. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het plotseling over lijden van ons innig geliefd en onvergetelijk Neefje, ABRAHAM HENDRIK, in den nog jeugdigen leeftijd van 7 jaar en 4 maanden. St.'Philipsland. M. A. v. NIEU WENHU YZEN- van Nieuwenhuyzen. L. B. v. NIEUWENHUYZEN en Kinderen W. C. YAN WESTEN— van Nieuwenhuyzen. N. YAN WESTEN. A. A. v. NIEUWENHUYZEN Ierseke. ANDKÉ VERWIJS. 8 November 1935. Het Bestuur der Coöp. Kolen- vereeniging „ONS BELANG" te Sint-Annaland, roept sollicitanten op voor de betrekking van Boek houder. Gegadigden gelieven hun solli citaties vóór of op 19 November 1935, schriftelijk in te dienen bij den Voorzitter, bij wien alle nadere in lichtingen zijn te bekomen. HET BESTUUR. Bekendmaking. De Burgemeester der gemeente Burgh maakt bekend le. dat, ter voldoening aan artikel 72a, in verband met ae artikelen 63 en 10 der Onteigeningswet, eene Commissie uit Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland bijgestaan door den daartoe door het algemeen bestuur aangewezen deskundige en het hoofd van het bestuur der ge meente, in het Gemeentehuis aldaar ZITTING zal houden op Dinsdag 26 Novem ber i 1935, des voormiddags te negen ure, ten einde de bezwaren van belanghebbenden aan te hooren tegen het plan van onteigening ten name van de provincie Zeeland voor aanleg en verbetering van den weg van Burgh naar Westensohouwen, onder de gemeenten Burgh en Haamstede, en noodigt belanghebbenden uiL om hunne bezwaren, ter plaatse en ure vermeld, mondeling of schrif telijk aan genoemde oommissie mede te deelen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der Onteigeningswet en ter voldoening aan artikel 72a in verband met de bepalingen van de artikelen 64 en 12, ter inzage van een ieder worden nedergelegd ter Secretarie der ge-. meente, van 9 November 1935 tot dat de Commissie hare werkzaam heden binnen de gemeente heeft volbracht. 3e. dat het uitgewerkt plan van het geheele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meer genoemde wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter Griffie van de Provincie Zeeland van 9 November 1935 tot dat de Commissie hare werkzaamheden heeft volbracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Burgh, 7 November 1935. De Burgemeester der gemeente Burgh, W. G. BOOT.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 3