Persil blijft Persil Namaak kan niet i n zijn schaduvof staan KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Zaterdag 9 Nov. 11.20—1.20 Keu len; 1.20—2.20 Brussel (Vlaams); 2.20— 6.20 Droitwich; 6.20—6.50 Diversen; 6.60 —7.50 Brussel (Frans); 7.50—8.20 Brussel (Vlaams); 8.20—9.20 Droitwich; 9.20—10.30 Brussel (Vlaams); 10.30—12 Droitwich. VERSCHILLENDE BERICHTEN Een dure zoen 1 Voor den Politierechter te Den Haag had zich een garagehouder te verant woorden wegens beleediging. Op een mooien zomerdag reed hij met zijn auto door een der straten van de residen tie. Hij zag daar een vrouw uit het raam hangen pn herkende haar, wamt hij had haar bij haar huwelijk naar het stadhuis gereden. Hij maakte een praatje met haar en herinnerde de kenmisma- king. En in een zwak oogenblik gebeur de het dat hij, verdachte, zijn arm zacht - kens om haar heen legde en haar een-, kus gaf. Maar een getrouwde man m?g niet zoo maar een vreemde vrouw zoe nen. Want dat kan beleedigend zijn, zij het in zeer zachten vorm, gelijk de po litierechter opmerkte. De kus kostte f10 wat verd. nog al veel vond, maar hij was gaarne bereid contant te betalen. Fraude bij Postduivenvereniging Wederom is thans te Amsterdam in een postduivenvereniging een ern stige fraude ontdekt, waarbij een be stuurslid dezer vereeniging gedurende langen tijd geldprijzen op onrechtmatige wijze wist te bemachtigen. Van deze zeer ingewikkelde fraude, welke de politie heel wat hoofdbrekens zal kosten, voor dat hij precies weet, wat er gebeurd is, is thans aangifte gedaan. Het bewuste bestuurslid zou, voor zoo ver thans bekend is geworden, wedstrijd- ringen, welke om de pooten van de dui ven worden bevestigd, steeds hebben ach tergehouden en deze telkens zoo vroeg tijdig in zijn wedstrijdklok hebben ge deponeerd, dat de man gedurende onge veer een jaar steeds den eersten prijs wist te winnen, aldus de „Tel." Op deze wijze kreeg hij telkens f 40 in zijn be- zit, die hem niet toekwamen. j Onbewaakten overweg Op den onbewaakten overweg onder de gemeente Reeuvvijk is de 65-jarige heer J. H. Krom uit Gouda door den trein van Gouda naar Utrecht gegrepen en op slag gedood. Een spoorwegarbei der, die het ongeluk zag aankomen tracht te den heer K. nog te grijpen, doch kreeg hierbij een klap van de treeplank. Hij bekwam slechts lichte verwondingen. IMS> namaken! 'n Bewijs van gebrek aan eigen kunnen en... een hulde aan het artikel, dat men wilde imiteerenl Honderden malen heeft men getracht Persil na te maken, even vele malen werd het een mislukking. Persil is niet na te maken, Persil is niet te evenaren, Persil is niet te verbeteren. „Even goed als Persil" en „beter dan Persil" zijn slechts beweringen, die niet met de waarheid overeen komen. Persil is het zelfwerkend wasch- middel, dat voor millioenen vrou wen een dagelijksche hulp in haar huishouden is! Namaak blijft Namaak! —Ml— doorgaan der Tentoonstelling. Aldus werd besloten. Na rondvraag, welke niet veel opleverde, volgde gratis verloting (waar na de helft van de (aanwezigen mét een konijn, !kip, haan of parkieten huiswaarts kon Ikeeren. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Donderdagavond hield de PI u im1 vee vereen i gi ng „Excelsior" haar Algemeene Jaarvergadering in het „Huis van Nassau", welke door een 30-tal leden werd bijgewoond. Na de aanwezigen het welkom' te hebben toegeroepen, wees de voorzitter, de heer P. Verbeek, op die dalende belangstelling voor de Pluimvee houderij als gevolg van de minder gun- stige tijdsomstandigheden, wat zich ook in de vereeniging weerspiegelt, verder op het contact op de goede verstandhou ding met de Bond van Konijnetnfbkkers en de Postduivenverenigingen, waarna hij de hoop en de verwachting uitsprak, 1 dat met een spoedige verbetering der tijden ook de Pluimveehouderij weer zal j opbloeien. Na afdoening der notulen valni de vorige Jaarvergadering, die onveran- j derd werden goedgekeurd, bracht icDe pen- ningmeester, de heer J. H. Brouwer, veir- slagi uit over de financiën der vereeniging!, waaruit bleek, dat de ontvangsten be droegen f95 en de uitgaven f56,61, zoo dat het batig saldo over het vorige jaar ad f316,17 steeg tot f354,56- De rekening werd gecontroleerd door de heeren D, de Vos en A. Potappel, welke haar in orde bevonden. Na toelichting op enkele posten door den voorzitter ging de ver gadering met de rekening aecoord. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren P. Verbeek, C. C. D. Ti mtaer- mian en J. van Duivendijk, werden miet bijna algemeene stemmen herkozen en namien onder dankzegging hum herbenoe ming aan. Hierna kwam/ aan de orde een bespre king over het al of niet houden van een Pluimveetentoonstelling, welke werd in geleid door den voorzitter, die de mee ning van het bestuur uiteenzette, dat een tentoonstelling zeer zeker in het belang van de ver. acht maar vreest, dat, even als! het vorige jaar, het aantal inzendingen niet voldoende zal zijn. Eenige leden ge ven hierover ook hun meening te Wen/n'en, waarvan enkelen meenden dat het inleg- geld te hoog was. Uitvoerig werd het punt „Tentoonstelling" en wat er mee samenhangt besproken, waarna ten slotte besloten werd te trachten omstreeks half December een tentoonstelling te prgani seeren waarvoor door middel van het toezenden van kaarten en persoonlijk be zoek propaganda gevoerd zal worden. Het in leggeld werd bepaald voor de leden op f 0,25 per exemplaar en f0,50 voor trio's en voor niet-ieden iop f 0,40 per exemplaar! en f 0,75 voor trio's. Voor Post duiven bedraagt het f0,10 per stuk. De voorzitter wekte tot krachtige mede werking op en stelde voor op Maandag 2 December weer een vergadering te be leggen ter beslissing over het al of niet In onze krant vam 11 October j.l< kwam een advertentie voor van de N.V^ Com merci eel e en Industrie-Mpij. „Oomin- dus" te Amsterdam, aan twelke annonce een extra-premie was verbonden voor dengene, die het eerste gekwalificeerd zou zijn. De premie is ten deel gevallen aan den heer L. B. de Vos, Nieuwstraat alhier, wien inmiddels de premie is uit gekeerd. De voorzitter van het Departement Zierikzee van de Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, dir. U. Schults, heette Donderdagavond de opgekomenen hartelijk welkom op de eerste lees- avond in dit seizoen, waarvoor velen de elementen hadden getrotseerd. Spr. deel de mede, dat het Nut hier floreert. Het aantal leden neemt toe. „Dat we den hëer Pilger in ons midden hebben", al dus de voorzitter, zal dengene, die hem hier twee jaar geleden hier hoorde, niet bevreemden. Zijn voordracht is toen zeer in den smaak gevallen. Thans zal de heer Pilger uitsluitend Oostersch tooneel geven. Voor de pauze Japansche schetsen en na de rust Chineesche voordrachten. De heer Pilger begon met „De Wraak der 47 vazallen", een Japansche legende, die den 18 Mei door de jongelingschap daar te lande herdacht wordt idoor een bedevaart, als blijk van vereering voor de mannen die hun meester wrekend, daarna allen voor hem in den dood gin gen. Het sprookje van den Sandaléndra- ger belichtte 'n Shinto-priester, die bo,. ven zijn haat en wraak tegen den edel man uitkwam. Na 'de pauze vertolkte de heer Pilger met groot talent een klein Chineesdhi tooneelspel, waarin de aanhankelijk aan de oude gebruiken der vaderen en aan de andere zijde de geest van Jong China tot uiting kwam, vooral de strijd tegen de Mandarijnen-kaste, die China op het peil der middeleeuwen tracht te houden. Wel zeer in dit tooneelstuk, evenals de andere voordrachten gespeeld in Oos tersch costuum, mocht de heer Pilger iets yan de sfeer van het Verre Oosten overdragen naar zijn aandachtige toe hoorders, die echt genoten hebben van zijn schitterende vertolking der Chinee sche en Japansche voordrachten. Het was voor den voorzitter een ge makkelijke taak, zich 'de tolk wetend van de aanwezigen, den heer Pilger harte lijk te danken voor zijn prachtige ver tolking van een brok Oostersch leven. De voorzitter wenschte hem succes op zijn Umrnêe. »Een Markl Anno 1600« Nfast de markten, die wij van oudsher hier in Zierikzee kennen, zal er dit jaar nog een plaats hebben. Maar dan ook een zeer bijzondere. Een beeld uit In ver verleden gaat werkelijkheid worden in het VereenigingSigebouw aan het Vrije Na lange voorbereiding beginnen daar kraampjes te verrijzen rondom de roes tige pomp op een oud marktplein. Een „Markt Ao 1600" zal daar gedurende drie dagen gehouden worden. Dinsdag heeft de opening plaats en bovendien is de imlarkt Woensdag en Donderdag ('s middags en 's avonds) toe gankelijk tegen een kleinen entreeprijs. Naar wij vernemen zal er op een voor Zierikzeeënaars geenszins onbekende plek gelegenheid zijn. vp.or allerlei spel en ver maak, terwijl wie-'meer houdt van rustig toezien, zich bij de Uitspanning kan neer zetten Imlet het uitzicht over Wintersehe dreven. Op de „Markt Ao 1600" vindt men ver der alles, Wat imlen op een oude mlarkï verwachter, ken, elck) wat (wfils vooor nut tigheid en amusement. Deze „Markt Ao. 1600" komt ditmaal in de plaats van de jaarlijksclhe verloting door de Dameskrans ten bate van het Pastoriefonds „Schouwenoord" en is op gezet in samenwerking met de Chr. Vrou wenvereniging. Op den laatste® avond heeft de uitloting der prrijzen plaats. Ongetwijfeld zal deze „Markt Ao. 1600 door haar origineele opzet en uitvoering vele belangstellenden trekken, wat naar onze meenig alleszins de moeite zal looi- nen. BROUWERSHAVEN. Burgerlijke Stand over October. Geboren: 18. Leendert Car- nelis, z. van J. Kristalijn en M. Hoog- strate. Loop der bevolking over Oc tober. Gevestigd geen. Vertrokken: J.a B*a Malepaard, z.b., naar Zierikzee; J.a C. J. Pleune—-v. d. Velde naar jfyjid- delharnis. Als bestuurslid van de Vrij zinnige Zondagschool-vereeniging alhier is herkozen de heer J. Gast. Don derdag, Vrijdag en Zaterdag1 14, 15 en 16 November as. zal in de wandelkerk de bazar ten bate van de restau ratie van de <jonsistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk alhier worden gehou den. Door de medewerking van de PZEM zal miet schijnwerpers enz. een buiten gewone verlichting wérden aangebracht,- waardoor een -bijzonderen aanblik zal ontstaan. Van vele zijden wordt mede werking verleend, zoodat de bazar een suCoes belooft te worden. Vele nieuw1© attracties zullen worden aangebracht. Alle 2000 loten zijn reeds geplaatst. BRUINISSE. Burgerl. Stand over Oc tober. Geboren: 8. Maatje Cornelia, d. van M. C. Bolier en A. W. Nooirthoek; 28. Engelina Josina, d. van E. v. Pope- ring en Cl J. v. d. Bout. Overleden: 5. J. A. Hanse, 67 j., echtg.e van P. W. de Bruine; 7. J. K. Jumelet, 51 j., on gehuwd. Loop der bevolking. Inge komen: P. Stoutjesdijk van Rotterdam; A. de (Ronde van Zwijndrecht. Vertrok ken: P. T. v. 'd1. Bout naar 's-Gravenhage; J. J. Onderdijk naar Medemblik. ST.-PHILIPSLAND. Donderdagmorgen Hverd op de Oostdijk alhier het zoontje van dhr. W. C. v. N., dat op weg was naar school, aangereden door de verhuurauto van dhr. P. N., bestuurd door diens broer, dhr. W. N. Bewuste loos en met ernstige verwondingen, voor namelijk aan het hoofd, werd de kleine naar Dr. de Groot vervoerd, waar hij verpleegd werd. Vrijdagmorgen is het jongetje overleden. D<e politie stelt naar de toedracht van het ongeluk een on derzoek in. SCHERPENISSE. Burgerl. Stand over October. Geboren: 21. Maria Mathea, d. van P. W'. Haat en T. v. Luijk. Over leden: 1. D. Rijstenbil, 94 j., wed. van J. C- Oudeslu-ijs. De gehouden Col lecte voor Zoimegljoiren heeft alhier |q(p- gebraCht f 9.02. 1 I OUD-VOSSEMEER. Van M. Timmer mans is bij' het gemeentebestuur inge komen een verzoek om een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcbholischen drank in het klein, voor zijne lodaliteit geleden aan de Raadhuisstraat. Tegen dit verzoek kunnen gedurende veertien dagen bezwaarschriften wlorden inge diend. Provinciale Vereen. „Het Groene Kruis" Donderdagmiddag verga,'derde het be stuur van de Prov. Zeeuwsche Vereeni ging „Het Groene Kruis", in zijn nieuwe samenstelling te Middelburg, Het bestuur koos uit zijn midden tot voorzitter dr. C. Orbaan te Middelburg; tot secretaris den heer C. Diieleman te Tholen, terwijl de heer P. L. Abra- hamse te Vlissingen bereid was voorloo- pig het penningmeesterschap op zich te nemen. Tot afgevaardigde bij de Alge meene Nederl. Vereeniging Het Groene Kruis wees de vergadering aan den heer C. Dieleman en tot zijn plaatsvervanger dr. C. Orbaan. In de Commissie voor de hygiëne van het kind in Zeeland en im het bestuur van de P-rov. Vereeniging tot bestrijding der t.b.'ü. zal de plaats van wijlen den heer Plugge worden ingenomen door mr. R. M. van Dusseldorp, die met den heer C. Dieleman de vereeniging vertegen woordigen zal in de Commissie tot be strijding van geslachtsziekten. Im de Com missie voor de ontsmetting zal dr. C. Orbaan zitting nemen. Het bestuur der Provinciale Vereeni ging bestaat nu /uit de heeren dr. C,' Orbaan, voorzitter; C. Dieleman, secre taris; P. L. Abrahamse, voorloopig pen ningmeester; S. Hage te Bruinisse; dr.' L. G. Gelderman te Kortgene; Z. de Ruiter te 's-Heer Arendskerke; Jhr. R. J. H. Q. Roëll te Haamstede, mr. R. M. van Dusseldorp te Goes en F. E, Pas te Groede. Bovendien is er nog een vacature als vertegenwoordiger Van de Provinciale Vereeniging tot bestrijding der t.bJC., ontstaan door de directe ver kiezing in de vergadering van verleden week van d,r. Orbaan, die deze ver eeniging in het bestuur vam de Groene Kruisvereeniging vertegenwoordigde PREDIKBEURTEN Zondag 10 November. Kerkwerve. 9.30 ure, da. Post (Collecte •oor de zending). Serooskerke. 2 ure, ds. Post (Zendings- dieaet en Extra-ooll., z.g. zakjesooll Burgli. 9.30 en 6.30 ure, ds. Saraber. Renesse. 11.30, Zondagschool en 6.30 ure, ds. Klaar (Herd, afgestorvenen). Evangelisatie. 6.30 ure, ds. Ruijsoh v. Dugteren (Dankz. voor de oogst). Noordwelle. 9.30 ure, ds. Klaar (Herd, afgest. en Extra-ooll. Zondagsohool). Haamstede. 9.30, ds. Kentie (Bed. 1 H. Av) en 6.30 ure, idem (Nabetr.) Ver. v. Vrijz. 7 ure, ds. Heijboer (Oogstpreek), in het olublokaal. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Mulder. Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Eikerzee. 9.30 ure, da. Boschloo. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. de Nie. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 9.30 ure, ds. Buijsch v. Dugteren. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griet- huijsen (Voorber. H. Av.) Dreischor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Heijboer. Evangelisatie. 6 ure, ds. Veenstra van Colijnsplaat. Nieuwerkerk. 9 30 ure, ds. Westerhof (Voorber. H Av.) Geref. kerk. 9.30. 2 en 6 I ure, Leesdienst Geref. gem. 9, 2 èn 6 ure, I dhr. Remijn van Oosterland, Oosterland. 9.30 en 2 uref-épj;Weèda. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Veenstra van Colijnsplaat. Geref. gem. 9.30, 2 en 1 5.30 ure, Leesdienst. Sirjansland. 2 ure, ds. Westerhof (Jied. H. Avondm.) Bruinisse. 9.30, Leeskerk eD 2 ure, ds. v. d. Griend. Geref. kerk. 9.30 ën 2 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 1 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipsland. 9.30 en 2 ure. ds. Ver schoor. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Tholen. 9.30, ds. v. Eist en 2 ure, ds. Wolfensberger. Geref. kerk. 9 30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Vrije geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Prot. bond. 5 ure, ds. v. d. Heijden, in de zaal van mej. de wed. Hoek. Ht.-Maartensdijk. 9.30 en 2 ure, ds. de Bres. Ned. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, I Leesdienst. i Oud-Vossemeer. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. v. Eist. Geref kerk. 9.30 en 2 ure, ds.Vreugdenhil. Oud-Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. I Poortvliet. 9.20 en 1.50 ure, ds. Bus. Geref. kerk. 9.30, 2 en 6 nre, oand. Blum van Amersfoort. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.30, Leeskerk en 2 nre, ds. de Haan. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Stavenisse. 9.30, ds. de Haan (Voorber. l H Av.) en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30 en 2 ure,, ds. Kraay. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, LeeBkerk. RECHTZAKEN Kantongerecht te Zierikzee De Kantonrechter heeft op Woensdag LI. veroordeeld wegens overtreding der Motor- en rijwielwet: A. v. Z., 42 i.t landb. te Burgsluis, f 10 b. s. 5 d, h.; K. A. v. d- B., 14 j., z.b. te Zzed, berisping; M. J. K., 15 j., arbeider te Noordwelle, berisping; N- M. R., 15 j., z.b. te Burgh, id.; J. A. D'., 57 j.:, com missionair te Dreischor, f 1 b. s. l d. h- Q. v. D., 19 j-» z.b. te Burgh, f10 I b."s. 3 h.; P. M. R., landb., 30 j„ te Kerkwerve, (f2 b. s. 2 d. h.; S- I P. S., 23 j., kleermaker te Brouwersha ven f 5 b. s. 3 d. h.; L. J. V., 36 autohandelaar te Biurgh, f 3 b. s. -3 d. h.; B- W. v. d. K., 23 j., Chauffeur te Moordrecht, f 15 b. s. 5 d. h.; A. J-» C. T., 20 j., Chauffeur te Zzee, f 15 b s. 3 d. h.; E. J. de V., 38 j„ molenaars knecht te Oosterland, f 3 b. s. 3 d. h.; J. H. K> 21 j-, landb.knecht te Nieuwer- kerk, tf 5 b. s. 3 d'. h.; J. v. Z., 25 j., landb.knecht te Brouwershaven, f 5 b. js. 3 dc h.; C. M. v. d, B., 39 j., kippen houder te Nieuwerkerk, f 3 b. s. 3 d. h.- J. P;., 29 j., Chauffeur te Goes!, f5 b. s. 3 id. h.; C. v. d. S-, 39 j., Chauf feur te Zzee, f 5 b. s. 3 d. h.; P- da H., 41 j., monteur te Zzee, f 5 b; s. 3 d. h,; L. A. DL; 29 j., garagehouder ,te Zzee, t2 b.'5.'l'-dr-'li.; 'D. S„ 3$ *j., chauffeur te B'haven, f 5 b. s. 2 d. -h.; M. v. 'd. V.j 21 jaar, photograaf te Zzee, i 3 b. s. 3 d. h.; C. M- M-„ 32 j., Caféhouder te Zzee, f 2 b. s. 2 d. h.; C, R, 31 j., koopman te Zzee, f 2 b. s. 2 d. h.; J. C. H., 23 j., schipper te Bruinisse, f 2 b. s. 2 d. h..; A. v. D„ 20 j., slagersknecht te Elkerzée, f 2 b. s. 2 td'. h.; D. v. R., 39 j., veldarbeider te Ellemeet, f 2 b. s. 2 d. h.; J. S., 32 j., arbeider te Zzee, f 3 b'. s. 2 d. h.; W. N., 24 j., veldarb. te Zonnemaire, f 1 b. S. 1 d. h.; W: C. S., 27 j., sla gersknecht te Dreischor, f 3 b. s. 2 d. h.; C. v. d. L., 60 j., arbeider te Drei schor, f 1 b. s. 1 d. h.; A. d. M-, 5l j., landarb. te Eikerzee, f 3 b. s. 2 d. h.; I. V., 52 j., arbeider te Zonnemaire, f 1 b. s. 1 d. h.; C. A. V., 31 j-, koop man te Tilburg, f 3 -j— f"12 s. 2 1 d. h,; M. S., 38 j., landarb. te Ooster land, f 8 b. s. 2 d. h.; J. F-, 46 j:, arbeider te Nieuwerkerk, f 2 b. s. 1 d. h.; J. C. d. H., 20 j., veldarbeider te Nieuwerkerk, f 2 b. s. 1 d. h.; P. v. d. W„ 32 j., arbeider te N'kerki, f 2 b. is. 1 |d. h.; J. C. B-, 25 j., werkm. te Zzee f 10 bl. si 3 'd. h.; Mi. L., 37 j., metselaars knecht le Burgh, f 1 b. s. l d. h.J M- d. R;., 19 j., landb. te Kerk'werve f 3 b. s. 2 d. h.; A. P. S-, 23 j„ kleert maker te Brouwershaven, f 3 b. s'. 2 d,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 2