EEN OORLOG VAN LANGEN DUUR? KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Donderdag 7 Nov.: 110512.10 London Regional; 12.101 20 Droitwioh; 1.20—2 20 Brussel (Vlaams); 2.20—1.20 Loudon Regiooal4.205 35 Droitwich 5.35—6.05 Brussel (Frans); 6 05—6.35 Diversen 6.358 20 Brussel (Vlaams) 8.20 0.20 Brussel (Frans); 9.20-10.40 Brussel (Vlaams); 10.40-12 Droitwioh. van 'de gladheid van de straat en waar schijnlijk mede door de te groote snel heid, achter den toren te slippen, waar door de auto tegen den gevel van het huis van mej. de wed. A. T botste. Een venster moest het daarbij ontgelden. De chauffeur heeft de aangerichte schade vergoed. De vporzitter van de Commissie v. Toezicht, de heer J. Droogendijk, heeft Dinsdagavond j.l. het tweede cursusjaar yan den algemeenen landbouwwintercur sus Ln één der lokalen vain de openbare lagere school geopend. De voojrz. bracht het gemeentebestuur dank voo.r het be schikbaar stellen van een verlicht etn ver warmd schoollokaal, sprak de wensch uit, dat de leerkrachten aan den cur sus, de heeren J. Oudeslaiijs en S. Stoel, met toewijding de lessen zullen geven- en hoopte voorts, dat de ciujrsisten hun uiterste best zullen doen, opdat hun bij het eind van den cursus een diploma uitgereikt zal kunnen worden. ST.-MAARTENSDIJK. Tijdens de gehou den collecte in de Ned. Herv. Kerk 'werd een bankbiljet van f 25 en een bankbiljet van f 10 gecollecteerd ten be hoeve der diaconie; terwijl voorts een gift van f 10 werd gecollecteerd voor het ziekenfonds. OUD-VOSSEMEER. Van welingelichte zijde vernemen wij dat getracht zal wor den te komen tot de oprichting van een Gereformeerde Mannenvereenigiog. Te dien einde zal Donderdag as. een bij eenkomst wo-rden gehouden, alwaar door 'leden van de vereeniging uit Tholen aan uiteenzetting zal worden gegeven van doel en beteekenis. Do heer C. J. Kunst Mz. heeft zijn benoeming tot dia ken der Gereformeerde Kerk niet aan genomen. Gemeenteraad te Tholen Jaarabonnementen »brug« Ont eigeningsprocedure Nieuwe gas- oven Gasprijsverlaging Geen belastingverhooging Het speel terrein Beroep bij de Kroon Dinsdag 5 dezter kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering, bijeen. Voorz. Mr. A. J. v. d. Hoeven. Aanwezig alle leden. De voorz. opent |op de ge bruikelijke wijze met gebed. Ged. St. berichten, dat zij bereid zijn een gedeelte weg, groot 390 M., in eigen beheer te nemen, tegen de voorwaarden door hen genoemd. De raad besluit hier mede aceoord te gaan. Een verzoek van het gemeentebestuur van Poortvliet p)m> "hdhaesie te betuigen aan het door hen verzonden adres aan den minister van Waterstaat, inzake vrijmaking brug, be sluit de raad geen ladhaesie te betuigen, aangezien in het schrijven niets vermeld staat over schadeloosstelling dier gemeente Tholenn Van den heer C. v. Os een schriji- ven niet over te gaan tot het verlagen Van den post op de begrooting bioide- loon van f860 op f200, daar indertijd de vorige raad hem op deze voorwiaarden heeft benoemd en hij anders geen pensi oen had aangevraagd. Mocht de raad hiertoe alsnog besluiten, verzoekt reque- strant hem zijn verder leven een toelage tej geven gelijk aan het minder door hernl ontvangen pensioen. Met a'g&m'. stemmen wordt besloten, onder goedkeuring -van Ged. St. hem' de gevraagde toeslag te geven. Een verzoek Van de heeren C. Schot en Vis om schadevergoeding Voor -een hemi overkomen ongeval wprdt ffcqegestaam Schot flO. Met Vis zal overleg worden gepleegd. Een verzoek van den heer Klompe inzake terug betaling hondenbe lasting wordt toegestaan, terwijl pp ver zoek van de botleurders .hen p-ver 1935 een reductie van 50 pCt. zal worden, verleend voor leggeld botbsunen. Van dhr. J. J. v. d. Zande en Goedege- buure is 'n schrijven ingekomen, reductie of een jaarabonnement toe t? staan vioicT 'hun bedrijven als vrachtrijder. De voorz. merkt op, dat reeds eenigen tijd door B. en W. plannen zijn overwiogen 'jaar abonnementen in te stellen, |do-ch. dan niet alleen voor deze aanvragers, doch voor allen welke hierv!o|or in aan- (merking komen. De heeren Moelker en Overbeeke houden een wiarmi 'pleidooi viqolr directe behandeling, of althans zoo spoe dig mogelijk. Intusschen zijn zij1 er vopr, dat de Thoolsche tnenschen voorgaan- Dikwijls' is met de andere gcfm'eenten ge confereerd en besproken pver de brug- plannen en wanneer het op offers aan kwam', vond mien zeer fwleinig medewer king, zoodat het alleszins billijk is, dat onze menschen de v-oorrang hebben. Deze aanvragers hebben reeds jaren hun be drijf. Ze ondervinden entorm veel schade door de B.B.A., welke vpior een gering tarief de brug kan passeeren. Do heer Overbeeke ziet in de 'bevoorrechting wöer 'n achteruitstelling van den kleinen man, die nu het volle pond moet betalen. Ce voorz. meent, dat de B.B.A. veel ver plichtingen heeft inzake materieel, op tijd rijden en personeel. Intusschen is men ook gehouden aan de besluiten, betreffen de de tarieven, genomen door Ged. St. van Zeeland en Brabant. Besloten wprdt momenteel afwijzend te beschikken, tot B. en W. met nadere plannen kojmen. Aan het Algemeen Armbestuur wordt op verzoek een subsidie Verleend van f 4000 en aan de >afd. Groene Kruis het zelfde bedrag als vorig jaar. Ondanks het pleidooi van den heer Overbeeke (wordt aflwiijzend beschikt op een ver zoek om subsidie do-or de vereeniging1 tot afschaffing alcoholische dranken. Be richt is ingekomen, dat imlevr. Wagtho, de onteigeningsprocedure met de gemeente heeft verlogen, dat de kos ten <a:d f479, plus die der deskundigen voor haar rekening (kfomen en dat zij besloten heeft in cassatie te gaan. De raad besluit in deze zaak wear vertaieer te voeren. Tot leden der gasclommissie worden be noemd de heeren Moelker, v. Vessem en Deurloo, terwijl de heer Engel vaart her benoemd wordt als lid Al gam1. Armbe stuur. Hierop "gaat de raad in besloten Zitting. Na heropening wordt beslpten tpit aankoop van een iruwpliemptjojr Vcpr 't vervoer van modder uit de vest. Aan de firma Bopwlmleeste-r te Middelburg jwlordt in pacht afgestaan een ptuk grond aan de oude slachtplaats tegen f50 per jaar. voor het bergen en verwerken van hout soorten. Besloten Wiordt t|0|t boiujwfen van een nieuwen oven voor de gasfabriek, kosten f3000. De gasprijs wordt ver der verlaagd Voor giewppin gas tot 200 iM3. 9 CL, boven 200 M|3. 8 |cL Vopr m-uint- gas 10 en 9 Ct., terwijl een nader tarief zal worden gemaakt voor Veifwlanmingis- doeleinden. Een besluit wordt genomen voor verlichting van stilstaande motor rijtuigen en bakfietsen. Aan de orde komt dan verhp|oging be- belastingen en begroetingen. De heer Moelker acht belastingverhop;- ging] in dezen moeilijken tijd. funest. Waar een post van f' 3220 voor .oinv. op de be grooting! vporklotmt acht spr. verhooging diet noodzakelijk!. De vpprz. mieent, dar beter is eerst het rapport der commissie te behandelen. De co'mimlissie vraagt of de lokaliteit, welkie onder de secretariia is verhuurd, geen brandgevaar oplevert.; De voorz. zegt, dat hier niet wordt ge bakken of met vuur gewerkt. Intusschen wil hij wel mededeelen, dat plannen in voorbereiding ziijn, hieraan een andere bestemming te geven. Opgemerkt iwordt, dat 'het huis, eertijds door het hoofd der UJL.Q. bewoond, een groot verlies is voor de gemeente. Het is mu zo;oi dat het niet verhuurd kan Worden. Het is noodzakelijk hier eenige verbetering aan te brengen. Besloten wordt hiervoor een begrooting te vragen. Bi. en W. aneenen verder dat belas ting verhooging niet te ontgaan Sis, daar de tegenvallers dil^vvijls grooter Zijn, dan de meevallers'. De heer Over beeke acht dit met fejoo'n grpoifce ppst voor onvoorzien niet noodig. De ver hooging brengt ongeveer f1300 |op, zop dat men nog een post overhoudt voor; onvoorzien van f1900. B-. en W. meenen, dat deze post dan te laag wordt, vpior hen is het niet prettig met verhooging te komen, doch het is, gezien de toe komst, noodzakelijk. Opk in Middelburg acht men het gewenscht, idat fmlen met het oog pip de toekoimst tracht een batig saldo te krijgen op de rekening. Met de belasting is men hier niet aan de eind- mogelijkheden. Op vele posten is reeds bezluinigd en spr. acht het beter dat men iets kan overhouden. De heer Over beeke is niet beziorgd, dat B. en W. met een post van f1900 aan onvoorzien iets te kort zullen komen. Hij acht ver hooging niet noodzakelijk. Mief 5 'telgen 2 (steimlmien wordt besloten geen belastingverhooging toe te passem Voor de beide Wethouders. Voorgesteld was op personeel 10 pCt. ien p,p Ge meentefonds 5 pCt. te verhoogen. De oomimissie vraagt verder, of de post archivaris niet kan worden opgegeven, nu de tegenwoordige functionaris met pensioen gaat? De heer Overbeeke meent, 'dat de zen persoon weinig is betaald. Wat kan zijn pensioen bedragen? De voorz. plm. f 100. De heer Overbeeke wil dezen amb tenaar dan na zijn pensiionneering op arbeidscontract aannemen. De voorz, zegt dat B-. en W. in de volgende zitting met plannen en voorstellen zullen komen. Opgemerkt wordt waarom de post on derhoud en schoonhouden gemeentehuis van f 330 op f 530 is teruggebracht? De voorz. zegt, dat hierbij extra werk is inbegrepen. Bezwaar wordt gemaakt te gen het verven en 'de hooge kosten dei- huizen van 'den voorzitter en de heer van Liere. De voo\rz. zegt, dat wat zijn huis betreft, :de fout vpoir 10 jaar is gemaakt en daaraan is (niets te verande ren. Meent men echter, dat het verven! alsnog een jaar kan wachten, vindt hij het in orde. Die bouwmeester acht het noodzakelijk. Besloten wordt dezen te vragen, welke woning het best ©en jaar ken worden uitgesteld. Gevraagd wordt. vvEarom een post vooir papier enz. voor de politie op de begrooting is geplaatst? De voorzitter zegt. dat dit vroeger van de secretarie werd gehaald en daarin is verandering gebracht. De commissie ziet liever 4 nieuwe tuinbanken vopr de wan deling aangeschaft, dan reperatie der oude. Aldus wordt besloten. Gevraagd wordt waarom de kosten begraafplaats zijn teruggebracht van f 535 op f 385. De voorz. merkt op, dat men planneni in voorbereiding heeft, de post grafdel ver op te heffen. In de volgende ver gadering zal men met tnadere plahncn komen. Gewezen wordt op de hooge post ver lies U.L.O.-school van f 1220.75 en ge vraagd of nog igeen nadere gegevens in zake het bijdragen van andere gemeen ten in wording zijn? Officieus kan de voorz. mededeelen, dat er met 1 Jan., a.s. nieuwe plannen zullen komen. Bij de post „kapitaaldienst" wordt ge vraagd of restauratie van het stad huis in dezen tijd wel verder gewenscht is. De voorz. zegt toe, dat deze post voor verdere restauratie vooreemst af doende zal zijn en dat in de eerste ja ren hiervoor geen post op de begroo ting zal komen. De begrootingi wordt hierna m.a^st. met inachtneming van de opmerkingen en aangenomen voorstellen, vastgesteld op een ontv. en uitg. ge wonen dienst van 1' 185623BS, met een- post van onvoorzien van ruim f 1900. Kapitaaldienst ontv. en uitg. f' 3000 etn Algem. Armbestuur f 4853.02. Verder wor den vastgesteld de begrootingien vootr gas-, woning- en brugbedrijf. Voorgelezen wordt verder een schrij ven van Ged. Staten betreffende miet- goedkeuring van het raadsbesluit tot ver koop va,n het speelterrein vopr bouw grond. De heeren van den Berge-Bpor gert en vooral de heer Overbeeke hiel den een warm pleidooi vopr in beroep gaan bij de Kroon. De voorzitter en de heer Moelker deden zich kennen als te genstanders. Weth. van den Berge leest hierna eein request voor, te richten aan de Kro;on om vernietiging te vraglen van het be sluit van Ged. Staten. Na uitvoerige be spreking over de redactie van dit schrij ven, da,t volgens den voorz., de ge gevens niet juist weergeeft, stelt hij voor, niet in beroep te gaan. Met de stemmen van de heeren Deurloo-, Moel ker en Potappel voor en 4 tegen wordt dit afgestemd en hierna met dezelfde stemverhouding besloten, de re'daCtie van het door den heer van den Berge op gemaakte request goed te keuren en dit te zenden aan de Kroon. Hierna sluiting. KERKNIEUWS Geref. Kerk. ZIERIKZEE. Dinsdag 12 Nov. hjoopt alhier voor de Geref. J.V. en M.V. op te treden ds. W. H. v. d. Vegt uit Goes; onderwerp': Wereldmij ding Wereld- wijding! l Ned. Herv. Kerk. SEROOSKERKE. Op Zondag 10 dezer, na den dienst zal de verkiezing van Ker- keraadsleden plaats hebben. Aftredend zijn de heeren P. C. Linders, ouderling, en M. de Blonde, diaken. Naar verluidt zal dhr. O. G. Bunjes, candidaat t. d. Heil. Dienst te Amsterdam vermoedelijk op 15 Deo. e.k. zijn intrede doen in de gemeente Sirjansland. Jubileum Ds. de Bres Ds. Joh. de Bres te St.-Maar.tensdijk viert heden zijn zilveren ambtsjubileum. Zooals -reeds gemeld w'erd ds. Joh. idle Bres geboren te Dordrecht 25 Mei 1887 en bezocht aldaar het Gymnasium. Hij studeerde verder aan de Universiteit te Utrecht en werd1 Candidaat 27 April 1910. In zijn eerste gemeente Bleskemlsg-raaf werd hij bevestigd door wijlen ds. Lants, destijds predikant te Molenaarsgraaf en consulent der gemeente. Vooir intree- tekst weird gekozen Efeze 2 8, 9. 6 November 1910 vertrokken naar St.- Annala'nd, deed hij aldaar zijln intree op 6 December 1914. Deze gemeente ver wisselde hij op 1 October 1916 met Bru- chem, KeTkw'ijk en Delmijnen. In zijn tegenwoordige gemeente St- Misartensdijk wieird hij1 op 1 Sept. 1929 bevestigd door ds. H. A. de Geus, predikant te De Bilt (U.) Bij zijn in trede aldaar koios hij Jesaja 3 10, 11. In Bruchem C.a. predikant zijnde was hij voorzitter van 'de aldaar bestaande scholen met den Bijbelhij wös Eere- Voorzitter van de Herv. Jongelingsver- eeniging op Geref. jglnomdslagPrimus Lid- v. h. bestuur der classis Bommel en v ice-scriba - qu aestor vlan den ring Zalt- Bommel. Hij bekleedde in dien Ring her- herhaaldelijk diverse consulentschappen (Gameren, Hedel, Aalst) in de jiaren 1927- 1929. Thans is hij Praetor van den Ring Tholen. Het ligt in het voornemen D.V. Zondagnamiddag 10 Nov. ais. het jubi leum met de gemeente te gedenken bij dien gewOnen dienst des Woo-rcLs. LANDBOUW EN VEETEELT Levering van varkens aan de Ned. Veehouderijcentrale Wijziging in de opgaven In een aantal leveringakringen der Ned. Veehouderijcentrale zal verandering ge bracht worden in de wijze, waarop de opgaaf der varkens, welke men aan deze Centrale wil leveren, moet geschieden. Tot nu toe werden in alle leveringskringen de varkens opgegeven aan de zaakvoerders der Centrale. In de hierna te noemen le- veriDgskringen zal de opgaaf voortaan echter rechtstreeks aan de Centrale moeten geschieden, met gebruikmaking van daar toe bij de district-commissies te verkrijgen kaarten. Heeft degene, die varkens opgegeven Nachtelijke'overvallen in de Abessijnsche bergen »Voor Abessinië is de oorlog nog niet begonnen» Onze correspondent te Addis Abeba André Lateilla.de, seint d.dl. 4 November. Die situatie aan Idie verschillende fron ten is, ztooals wij Correspondenten oinze couranten steeds ma ar weer mo eten sei nen, nog altijd dezelfde. Er zit in de dingen zooi goed als |g|een voortgang em reeds nu heeft het er allen schijn van, dat men rekening zal moeten houden' met een oorlog van langen diuur. De dikwijls opduikende en in meerdere cou ranten ook veinschenefni berichten over groote slagen met beslissende resulta ten, komen in geeto enkel opzicht met de waarheid overeen. Vooral aan het gerucht van een vernietigenden neder laag 'door de Abessijnen aan het Ogaden- front geleden ontbreekt eiken grond van waarheid'. De Abessijnen blrengem tel kens slechts kleine troepenafdeeliinjg.eini in het vuur, die ten doel hebben den Italiaanschen opmarsdh zooveel mogelijk te remmen. Op deze wijze gelukt het den Italianen slechts voetje voor voetje vooruit te komen. Aan het Noordelijk front En al niet apders is de toestand aan het noordelijk front. Dear rukken de Italianen langs den weg Adrigiat-Makalle en op den linkervleugel door de Dana- kilwoestijn langzaam op en w;el iin de richting van Dessié en Mogalle. In de rotsachtige omgeving van Ma- kalle en Abi Addi werden de opruk kende Italianen steeds weer verontrust door de overvallen van Abessijnsche pa trouilles, die Zich in de kloven verbor gen houden. Voortdurend hebben er kleine gevechten plaats, die speciaal aan Ita- lieanscho zijde veel verlies aan men schen en materiaal met zich mede bren gen. Daar de Italiaansche vliegers de goed verborgen Abessijnsche strijdkrach ten niet ontdekken kunnen, moeten de Italianen in de eerste plaats vooir een- goede dekking in den rujgf zorgen. Het weerklinken van een luid geschireeulw, dat door de bergen vele malen her haald wlordt, wijst den Italianen op de aanwezigheid van Abessijnen,. De Abes sijnsche patrouilles, die 's nachts hun zoo- gevreesde overvallen op de Italia nen ondernemen, zijn dikwijls 500 a 1000 man sterk. Geen nacht gaat er zonder een der- gelijken verrassenden aanval voorbij'. En zelfs 's morgens, wanneer de zon over de bergen opgaat om de zwuirte tafel bergen en de kloven van de hoogvlakte geheel verlaten schijnen te ligtgjen, duiken plotseling Abessijnen pp. Geheel onver wacht barst rechts of links van de Ita lianen geweervuur los. In de Abessijnsche hel Met de grootste moeilijkheden hebben echter de in de Danakilwoestijn opjnuk- kende Italianen te kampen. Niet alleen, dat er een gjnoot gebrek aan water heerscht, maar de in deze streken voor komende tropische ziekten ridhten groote verwoestingen in de Italiaansche gele deren aan. Daarbij komt, dat de provian deering der troepen door het gebrek aan water buitengewoon bemoeilijkt wordt, zoodat de moraal van de Italia nen op een harde prpef wlordt gesteld. De Italianen, die in deze woestijn die veel van Dante's hel weg heeft oprukken, stooten dag en nacht op on geregelde troepen krijgslieden, die er een gruwelijke strijdwijze op na hou den. Deze lieden, leden van een woestijn- stam, voeren ook -onder elkaar voortdu rend1 oorlogen en hebben (nog (nimmer een vreemde heenschappij 'erkend. Het is de stam, waarvan de mannelijke leden niet eerder mogen trouwen alvorens zij den dood van eenige vijanden 'door aller lei gruwelijke en afschuwelijke bijzon derheden bewezen hebben. In het groot ste gedeelte van het door kooirltsen en malaria vergiftigde Danakillgiebied heb ben zij het bronwater bedpirven, zoo dat juist het gebrek aan water de grootste vijand van de Italianen dreigt te worden, De loop van het front Het regulaire Abessijnsche leger, dat den Italianen nog steeds uit den weg gaat, heeft in groote trekken het navol gende front gevormd: Asjanigjimeer aan het noordelijk front, Hadele-Goebe in de provincie Aoessaten ten Zuiden van de Denakilwoestijn en Baloem-Dal aan het Ogadenlront tot aan Labbagate in de provincie Afgab. Welke uitwerking de hernieuwde aie- tiviteit der Italianen op alle fronten op het verdedigingsplan van den in-etgus zal hebben, is bij de zwijgzaamheid en de onorthodoxe strategie van de Abessijnen moeilijk te zeggen. Ook over de gevol gen van den Italiaanschen opma-rsch na het overschrijden van de rivier de Se- tit jin het noordwesten van het land, waar zooals bekend' de troepen van ras Kassa liggen, worden hier geen berichten verspreid'. De Abessijnsche minister Blatingeta He- roui, waarmede (uw correspondent kort geleden een onderhoud had, deelde slechts mede, dat voor Abessinie de oorlog nog in het geheel niet begontnen was. heeft, binnen 14 dagen na den dag, dat de leveringskaart door de Centrale ont vangen is, geen antwoordkaart ontvangen, waarin medegedeeld wordt, dat de levering kan plaats vinden, dan is hij vrij de var kens aan anderen te verkoopen. Heeft hij wel zulk een kaart ontvangen, dan is hij verplicht te leveren en is de Centrale ver plicht tot afneming. In de kriDgen Zierikzee en Tholen, is met ingang van 4 November, de nieuwe wijze van opgaaf ingevoerd. LUCHTVAART ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTVAART. Onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, burgemeester van Ylissingen, heeft Dinsdagmiddag te Goes de Zeeuwsche vereening voor luchtvaart De voorzitter wees op het belangrijke van deze vergadering. De fusie met de Schouwsche vereeniging is tot stand ge komen. De vereeniging omvat nu geheel Zeeland. Een eigen orgaan //De vliegende Leeuw" is uitgege ven. Nieuwe statuten zijn vastgesteld en het hoofdbestuur is volgens deze statuten samengesteld. De vergadering koos als voorzitter den heer Van Woelderen, die deze benoeming heeft aanvaard. Daarop installeerde de voorzitter offici eel het hoofdbestuur. Hij sprak de hoop uit dat eendrachtig zou worden gewerkt in het belang van de luchtvaart. Zeeland is de eerste provincie waar een prov. vereeniging voor de luchtvaart bestaat. Dit is begrijpelijk, want indien er één provincie is die is gebaat met de lucht- verbinding dan is het wel Zeeland met zijn gebrekkige verbindingsmiddelen. In dit verband moet spr. echter mee- deelen, dat het met de Zeeuwsche luchtlijn, en speciaal met het gedeelte Haamstede- Vlissingen de laatste weken niet goed gaat. Deze lijn, die we zoo hard noodig hebben, moet echter blijven bestaan. Daarom is voortdurende propaganda noodig. De heer Van de Pauw (vertegenwoor diger van de K.L.M.) kon tot zijn blijd schap meedeelen dat het juist de laatste tien dageu met de Zeeuwsche luchtlijn weer wat beter gaat. Spr. hoopt dat we hier met een tijdelijke inzinking te doen hebben. Als oorzaken van het verminderde luchtverkeer noemt spr. de tegenslagen van dezen zomer. Het vertrouwen moet weer terugkeeren. Het tarief was dezen zomer door een internationale overeen komst wat hooger, maar is nu met de wintermaanden belangrijk verlaagd, vooral als men gebruik maakt van tienvluchten- kaarten. De K.L.M. is hiermede aan de grens gekomen. „De verdwenen diamant" of „De avonturen van Pepi Stips". 17. De koning snoof de lekkere geur met welbehagen op. De koningin sneed een heele dikke plak krentenkoek voor den koning af en strooide er nog extra suiker over. De koning smulde er van en toen hij de plak op had riep hij uitHeerlijk, heerlijkGeef me nog een plak, maar een dikke hoor En tot be- looning voor de fijne koek die je voor me gebakken hebt, mag je vanmiddag de kroondiamant aan je halssnoer dragen. Pepi, loop dadelijk naar den schatbewaar der en zeg hem,' dat hij de kroondiamant hier brengt 1 Pepi liep vlug heen en de koningin was dolblij. Want ze vond het heerlijk, dat ze dien middag de kroondiamant zou mogen dragen. Dat was namelijk de grootste en mooiste diamant die de koning bezat en was heel veel geld waard Hij schitterde zóó erg, dat je er niet eens naar kon kijken, als de zon erop scheen. Eenige oogenblikken later was Pepi weer terug. 18. Hij had de boodsohap van den koning overgebracht en de schatbewaarder zou dadelijk de kroondiamant komen brengen op een fluweelen kussen. Vijf minuten gingen voorbij. De koning - liet zich nog steeds de krentenkoek goea j smaken en dronk er karnemelk met

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 2