ADVERTENTIES. Talen's f 1000 prijsvraag CHR. VROUWENVEREENIGING Adverteert in dit Blad. stigi van u oud-leerlingen uit één gezin)'. De oud-ercommissie, die haar bij monde van den heer Kestelop dankte voor het goede onderwijs, bracht haar bloemen in een vaas. Voor - ein na de toespraken en na het overhandigen der cadeaux hadden de leerlingen gelegenheid te toonen, hoe mooi ein goed zij de feestliederen voor de „Juffrouw" geleerd hadden. Mej. Schulling dankte daarna allen voor de hulde en cadeaux haar gebracht. Al lereerst de burgemeester, de wethouders ein het mesrendeel van de leden van d:m raad, vervolgens dhr. Heijboer, met wi:tn ze van de eerste dag," dat hij hier als hoofd was opgetreden,^ io'o goed heetit kunnen samenwerken. Leerlingen, oud- leerlingen en ouder-commissie werden door haar hartelijk dank gezegd, waarna de leerlingen in ruime mate. werden ge trakteerd. lm de woning van' het hoofd der .school werd de festiviteit verder voortgezet. Iin. den loop van den dag kwamen hier eeer velein haar feliciteren met haar jubileum, terwijl van vele streken haar felicitaties per post bereiktenOok taV rijke bloemstukken werden haar nog aan geboden, zoodat wij hopen,, dat de len April 1935 voor mej. Schulling een onver getelijke dag geworden is. Dat zij nogvele jarè'n met dezelfde lust en opgewektheid het onderwijs zal mogen dienen, dat haar 2oo lief is! AANBESTEDINGEN j, Do vereemiging „Landbouwbelang" te Bruim isse heeft Woensdagavond j.l. aanbesteed, de Levering van 8800 K.G. kalk amm. salpeter. Inschrijvers waren: wed. L. Schilperoort f 6.10, Johs. v. d. Berge f 6,08, H. Baremdrecht, Dreisqhor f 6,17, Bataafsche Imp.-Mpij. f6,17, Koo- mam! Co., D'irksland f6,08. Levering op gedragen aan Joh.s v. d. Berge, alhieir. 4200 K.G. Zwavelz. amm.: 'wed. L. Schilpe roort f5,05; Joh.s v. d. Berge f5,03, H. Baremdrecht f5,12, Bataafsche Imp.-Mpij. f5,12, Koomani Co., Dirksland f5,08. Levering opgedragen aan Kooman Co. 8900 K.G. Chili-sal peter: wed. L. Schilpe roort f 6,45, Joh.s v. d. Berge f 6,43, Koo man Co. f 6,32 (levering gegund). 11400 K.G. kalk-salpeter: wed. L. Sohilperport f6,25, Joh.s v. d. Berge f6,17, H. Baremj- drecht f 6,28. Gegumd aan Joh.s v. d. Berge. 1600 K.G. patént-kali: wed. L. Schilperoort f 3,75, Joh.s v. d. Berge f 3.90, Kooman Co. f3,58 (ge)gund), 2260 K.G. maïs: Joh.s v. d. Berge f5,40 (gegund). VERKOOPINGEN HAAMSTEDE, 2 April. Heden werden alhier, ten overstaan van: den notaris Vain 't Haaff te Zierikzee, in het openbaar verkiocht de volgende onroerende goede ren, voor de ervan van- wijlen mej. da. w'edüwe S. Visser-vanZuijen, als: Ge meente Haamstede: De 60.10 A. bouwland, aan den Meeldijk, voor f856, aan den heer G. J. Schaleven qq. te Reniesse. Gemeente Burgh: De37.95 A. bouwland, aan .den Meeldijk, voor f861, aan de firma Gebr. Landegent te Haamstede; de 77.80 A. bouwland, aan Krommelands Wekken, voor f870, aan demi heer A. C. Blom te Haamstede.; de 1.51.90 H.A. bouwland, aan Dingenisweg, voor f 931, aan1 den heer A. C. Blom, voornoemd; de 89.70 A. bouwland, aan Kraawerswieg, vo.o-r f851, aan den heer G. J. Schaleven qq. voornoemd; de 2.34.30 H.A. bouwlaihd, genaamd „Bonne- werve", voor f856, aam den heer R. Steur Jz. te Burglh; de 77.75 A. weiland, aa'ni den weg naar Westen-Schouwen voor f 756, aan den, heer C. v. d. Klooster te Burgh. Gemeente Haamstede: De 54,70 A. bouwland, aan den Zandweg, voor f821, aam den' heer C. Groenleer qq. te Burgh; de 1.48.20 H.A. weiland, aan Armhoekschien weg, voor f409, aan dhr. C. Groemleer qq. te Burgh. Alle koopsommen per 41.68 A. LANDBOUW EN VEETEELT De Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge Op 4 April j.l. werd in de „Prins v. Oranje" te Goes, onder voorzitterschap van den heer H. A. Hanken, te Wilhel- minadorp, de Jaarlijksche Algemeer.e Le denvergadering gehouden van de Zeeuw sche Landbouw-Onderlinge, lid van de vereeniging de Centrale Landhouw-Onder lnige". Na afhandeling der agenda werd door den heer Dr. F. Ei Posthuma, pre sident-directeur, in een uitvoerige rede een belangrijk overzicht gegeven van al hetgeen de vereeniging gedurende haar 25-jarig bestaan in het belang der land bouworganisaties heeft verricht. Uit het jaarverslag, loopende over het boekjaar 1 Nov. 1933 tot en met 31 Oct. 1934 blijkt, dat de Zeeuwsche Landbouw-On derlinge bij het einde van het boekjaar 2995 leder, had, met een jaarloon van 1 5.254.664. Het ledenaantal van de Cen trale Landbouw-Onderlinge beliep bij 't sluiten van hel boekjaar 32.268 met een jaarloon van afgerond 47 mill, guüden. In het verslagjaar werden bij' de Zeeuw sche Landbouw-Onderlinge "aangegeven 1054 ongevallen, van wëlkè 5 gevajlen een doodelijkeh afloop hadden. (Van deze gevallen gaven er 2. aanleiding tot het toekennen 'vpn een rente aan nagelaten bettrekkingèn). In één geval werd een blijvende rente toegekend. Voorts vor derden '53 ongevallen schadeloosstelling over een langefen termijn dan, 6 weken. Het aantal ongevallen, dat over het boekjaar voor rekening der Centr. Land bouw-Onderlinge kwam, bedroeg 7.638. Van deze ongevallen hadden er, voor zoover de wettelijke verzekering betrof, 10 en voor zoover de vrijwillige verze kering betrof, 2 een doodelijken afloop. Van deze 12 o ngevallen gaven er 4 aan leiding tot het toekennen van een rente aan nagelaten betrekkingen, welke alle de wettelijke verzekering betroffen. Er werden 2 renten toegekend Wegens blij vende invaliditeit. Over het algemeen genomen, is ook dit jaar wederom een daling van het door de aangeslotenen in totaal uitbetaal de loon waar te nemen; de kosten der ongevallen van tijdelijken aard (t/'m. de eerste 6 weken na het ongeval) daalden eveneens. Daarentegen waren de kosten na de eerste 6 weken in totaal niet onbelangrijk hooger dan over het vorige boekjaar. Stierenlceuringen en keuringen van vrouwelijk fokvee in 1935 De Provinciale Commissie ter bevorde ring van rijkswege van de veefokkerij in Zeeland en een Inspecteur vain het N.R.S. zullen in 1934 keuringen houden van Stieren en Vrouwelijk Fokvee op de navolgende plaatsen: Moriaanshoofd Maandag 13 Mei .te 10.30 uur; Burgh id. 2 uur; Noordwelle Dinsdag 14 Mei 8.30 uur; NieuWerkerk id. 11 uur; «Noord- gouwe id. 2.30 uur; Zierikzee Woensdag 15 Mei 8.30 uur; St.-Annaland id. 2 uur; Poortvliet Donderdag 16 Mei 10 uur; Stavenisse id. 2.30 uur. KERKNIEUWS PREDIKBEURTEN Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Bussum, ds. S. v. d. Molen te Rotterdam. Oud-Geref. Gem. BRUINISSE. Die heer Colijmi van Papen- drecht heeft voor het beroep, op te tre- detn als leerend ouderling} alhier, bedankt. Zondag 7 April. Kerkwerve. 9.30 ure, ds. Post. Serooskerke. 2 ure, ds. Post. Burgh. 9.30, ds. Saraber (Extra-collecte kerk) en 6.30 ure, idem. Renessc. 10, Zondagschool en 6.30 ure, ds. Klaar. Evangelisatie. 6.30 ure, ds. Boschloo. Noordwelle. 9.30, ds. Klaar en 11.30 ure, Zondagschool. Haamstede. 9.30 en 6.30 ure, ds. Kentie, Ver. v. Vrijz. Herv. 7 ure, ds. Heijboer. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Boschloo. Geref. kerk. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. de Nie. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 9 30 ure, ds. Ruijsch v. Dugteren (Voorber. H. Av. en Bev. nieuwe lidm.) Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, cand. Blum van Amersfoort. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griet- huijsen. Dreischor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Heijboer. Nieuwerkerk. 9.30 en 2 ure, ds. Wes terhof. Geref. kerk. 9.30, ds. Heuzeveldt, 2 Leesdienst en 6 ure, ds. Heuzeveldt. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30, dr. Weeda (Bevest. nieuwe lidm en 2 ure, geen dienst. Geref. kerk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Heuze veldt Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, ds. v. Neerbos van Vlaardingen. Sirjansland. 9.30 ure, ds. Pijnacker Hordijk (Voorber. H. Av.) Bruinisso. 9.30, Leeskerk (Voorber. H.Av.) en 2 ure, dr. Weeda (Bev. nieuwe lidm.) Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 ure, ds. Blaak. A.-J.-Pohler. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipsland. 9.30 en 2 ure, ds. Ver schoor. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 30 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tholen. 9.30, ds. Wojfensberger en 2 ure, ds. de Haan. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref. gem. 9.30, ds. Kersten (H. A v.), 2 ider. (Doopsbed.) en 6 ure, idem. Vrije Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baaij. Prot. bond. Geen dienst. St.-Maartensdflk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. de Bres.(Doop). Ned Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, dhr. Weststrate uit Rotterdam. Oud-Vosseineer. 9.30 en 2 ure, ds. v. Eist. Geref. kerk. 30 en 2 ure, ds. Vreug- denhil. Oud Gerei. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvlie 9.20 en T.50 ure, ds. Bus. Geref. kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.30, öfc. de Haan en 2 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Zaterdag 6 April. 6.30 ure, ds. G. H. Kersten te Rotterdam. Stavenisse. 9.30, ds. de Bres en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, ds. Kraay en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. De Belga op 't slappe koord LAATSTE BERICHTEN H.M. de Koningin te Wageningen Heden heeft H.M. de Koningin ieen be zoek gébracht aan de Landbouwhooge- school te Wageningen en daar tevens de overdracht aan de regeering! der onlangs voltooide aula met Haar tegenwaardig heid vereerd. Minister Steenberghe aanvaardde, na een uitvoerige rede, namens de regeering ten behoeve van de Landbouw-Hooge- school. H.M. kwam met den trein, die te 13.40 uur te Ede stopt, aan het station aldaar aan en begaf zich vandaar per euto over ZJennekom naar Wageningen. Langs een korten omweg werd het hoofdgebouw' der Landbouwhoioigeschcioil bereikt. Overal, waar de koninklijke stoet, die langzaam reed, passeerde, had zich een dichte volksmenigte opgesteld, die H.M. zeer hartelijk toejuichte. Van schier alle huizen woei de vlag. Vofl'gens den wensch van H.M. Was iedere straatver siering en alle huldebetoon achterwege gebleven. DE BETUWE N.V. „A p p e 1 f 1 i p". Na drie jaren van experimenteeren heeft „de Betuwe" gevonden wat ze ge- zocht heeft: een gezonde,'heerlijke vruch tendrank, dorstlessend en zonder ina- smiaak. In 1935, het go,uden jubileumjaar van deze fabriek komt ze met een nieuw produot, „Appelflip", een mousseerende vruchtendrank, zonder conserveermiddel, van natuurlijke kleur en geheel vrij van alcohol. „Appelflip" bevat alle minerale bestanddeelen van onze Hollandsche ap pelen, die noodig zijn voor de opbouw van het lichaam. (Adv.) Buslichtingen Zierikzee Op Werkdagen: votor Duiveland, Hol land en buitenland: 4.10, 12.50, 17.50. Schouwen en Dreischor: 5.50, 11.50. Kerkwerve: 7.25, 16,50. Voor staidsbestelling: 8, 13,40, 20.35. Voiar buitenbestelling: 8. Zondags: voor Duiveland, Holland en Buitenland: 9.07. Voor Schouwen en Dreischor: 10.30. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 31 Maart. Cornelia, d. van Op 't slappe ikoqrdi va'n de devaluatie Voert België thans vreemde toeren uit, Eb Holland 'kijkt verbaasd naar die pres tatie, Doch vraagt zich af of 't wel iets goeds beduidt. Want flnd'ren, die precies 't zelfde deidenj, Behaalden daarmee nimmer veel succes, Daar zij op 't hellend vlak steeds meer vergledeioi, Was dat voor België geen wijze les? Ook 't Belgisch publiek toont geen ver trouwen In het succes van dit experiment, Eb als wij hier in Kio'land dat beschouwen» Dam zijn we met die handeling niet content. Ons landje kan geen jgppcheitoer>en dulden^ Devaluatie' acht meni niets gedaan, Menf blijft hier opf 't gebied van onze gulde/ni Met beide beemen pp den bodem staan. J.S. D. Legemate en A. den Boer; 1 April,. Helena, d. van A. Kristalijn en W. de Graaf. SPORT MOTORSPORT. Met den naderenden zomer begint de motorsport weer nieuw1 leven te ver- tdbnen en zoo maakt de Motor-rijwiel club „Sparta" te Zierikzee zich weer ge reed voor haar wedstrijdseizoen. Haar twee kampioensrijders van den Bout en Verton zullen aanstaande Zaterdagnacht deelnemen aan de 300 K.M. rit naar Utrecht, georganiseerd door de Kon. Ned. Motorrijdérsvereeniging. In tegenstelling •met vorig jaar, toen de meest nabij- liggende startplaats in Tilburg gevestigd was, zoodat de rit van Zierikz'ee naar Tilburg niet eens mede telde, heeft de K.N.M.V. thans Zierikzee geldig; verklaard als startplaats, zoodat de 300 K.M. ter stond van Zierikzee af gaan medetellen. Zondagmorgen half 12 uur moeten de talloozc deelnemers uit geheel Neder land in Utrecht aangekomen zijn, 'het geen daar op het Vreeburg, een grootsc'h schouwspel zal geven. Zondag 14 April wordt in Dordrecht ile groote grasbaanrace gehouden, echter uitsluitend voor de Nederlandsche mo torrenners. Deze wedstrijd te zien loont zeer de moeite van een uitstapje. Op veel bescheidener schaal zullen op 2e Paaschdag de Zierikzeesche Spartanen hun motorraces hou den op het weiland van den heer ten Haaf aan de straatweg neer de Val, het „Excelsior"-korfbalveld. Waar vorig jaar October van den Bout op zijn „Velocette" Verton op „Calthorpe" slechts met1/5 sec. kon kloppen, zal de komende kamp lusschen de Veloeetle en de Calthorpe een zeer spannende zijn. Een zestal an dere Spartanen zal medekampen, ter wijl met motorrijders uit Holland en Bra bant nog onderhandeld wordt. Evenals vorig jaar zal 'weder in drie klassen motoren gereden worden over 10 en 25 laanronden van 300 M. In iedere klasse zijn thans wisselbekers bechikbaar ge steld, alsmede een groote wisselbeker voor alle deelnemers, bénevens fraaie prijzen voor de volgende winnaars. Men zie verder de nadere bekendmakingen. Voor den zomer staan behalve gras baanraces, een terreinrit onder Haam stede en eenvoudige clubritten op het program, zoodat voor motorrijders, niet- rtnners, voldoende keuze en liefhebberij tot rijden mogelijk is. SCHOOLVOETBAL. Zierikzee, 3 April. A.B.S. I—U.L.O. I: 2-0. H.B.S. I—H.B.S. II: 6-2. A.s. Zaterdag 6 April wordt gespeeld: A.B.S. IIKweekschool (kwart voor 2). MARKTBERICHTEN ZIERIKZEE, 4 April. Chevaliergerst f5; Haver f 6; Bruine Bóonen f 11; Erwten (schokkers) f 11.75; per 100 k.g.; Aardap pelen, Bonte f 2.252.35; Blauwe f3; p. 100 k.g. Stroo, ongeperst f 5; id. geperst f 7; per 1000 k.g. Aanv. en vraa'g gering. Coöp. Veilingsvereeniging Zierikzee Groote veiling: Kipeieren f 1.60. Kleine veiling: Kipeieren f 1.60—1.80; eendeneieren t' 1.60—1.90; ganzeneieren f5.80—6; kalkoeeneieren f4.10; kiviets- eieren f 1314. Boter 61—71 en omzetbelasting. Bioterprijs Commissie 78 cent p. pond en Omzetbelasting. WEERBERICHT Hoogste barom'eterst. 775.2 te Isafjord. Laagste 744.3 te Lerwick. Verwacht tot den avond van 6 April: Matige tot krachtige, tijdelijk afnemende, zuidwestelijke tot noordwestelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, regen- en sneeuwbuien, weinig veranl- dering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De depressie kreeg vooral pp de Noord zee versterking en breidde 'zich nog ver der over de Britsche eilanden uit, ter wijl in Midden-Europa de barometer tij delijk steeg. Daar de zeer hooge druk king, op Groenland en IJsland slechts zeer weinig afnam blijft de toestand even ongunstig en nam de neerslag zelfs toe, terwijl uit de bovenlucht op ruim: 5 K.M. hooge temperaturen tusschen 35 en 39 graden Celsius worden gemeld. In Scan dinavië is door toevoer uit het Zuid oosten de vorst tot licht afgenomen, maar in Duitschland breidde de vorst zich uit en behalve in Noord-Sc'andinavië is over al de temperatuur belangrijk onder nor maal. Stormachtige noodwestelijke winden met sneeuwbuien waaien over Schotland, krachtige noordoostelijke winden met sneeuw in Noord-Scandinavië. Ook in Duitschland valt in het Oosten sneeuw bij matige noordoostelijke wind. Om het Kanaal en op de Noordzee waait het krachtig tot stormachtig uit westelijke richtingen. De algemeene toestand duidt op aanhouding van het zeer ongunstige weer. FIETSERS LICHT OP Van 5—6 April van 7.08—4.57. 6-7 7—8 7.10-4.55. 7.12—4.52. Apotheken, Zondag 7 April is na des middagis 2 uur de apotheek-De Looze geopend. Ondertrouwd JOHAN P. CASHOEK JM z en JANNA DE WA AU Jd. Zierikzee, 0 r3 April 1935. Dreischor, r Huwelijksvoltrekking 17 April a 8. te Dreischor. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het over lijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuff. LEVINA ADRIANA GOEMANS, Weduwe van den Heer Adr. Padmos, betuigen wij onzen hartelijken dank Uit aller naam, P. PADMOS. Eindhoven, 5 April 1935. Sint Roohesstr. 39. Ondertrouwd C. v. d. MAAS en C. STOEL. Haamstede, Weststr. 4 April '35. Duivendijke, Poststation. De ondergeteekende betuigt bij deze zijn hartelijken dank aan de burgerij van Kerkwerve en aan zijn collega's, voor de aan hem en zijn vrouw bijv zijn heengaan als veldwachter aangeboden cadeaux en voor de door H.H. Wethouders en collega's gesproken woorden, be treffende de aangename verstand houding gedurende een reeks van jaren. Inzonderheid het comité dat zich de moèite getroostte een lijst te doen ciïculeeren, zijn hartelijken dank. Kerkwerve, 5 April 1935. L. BOOT. Voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van onzen Zoon, betuigen wij onz n hartelijken dank. Zierikzee, Manhuisstraat 87. C. A. DE VOS. J. W. DE VOS-Cashoek. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling en deel neming, ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen innig geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, JAN BRABER Srbetuigen wij onzen hartelijken dank. Renesse, 5 April 1935. Namens de Familie, H. BRABER. Een Arbeiderswoning te huur, met Mei. bij C. "J. DE OUDE Linders, Serooskerke. Voor de vele blijken van belang stelling bij het overlijden van onzen geliefden Broeder, Zwager en Oom, JOHANNIS ADRIAAN HAAIJMAN betuigen wij onzen oprechten dank. Familie HAAIJMAN. Nieuwerkerk, 4 April 1935. OUDER-AVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL te ELLEMEET, op Dinsdag 9 April, 7.30 uur. LEZING en FILMVERTONING door Dr. J.v. i. VELDE, Controleur B.B. Behalve de Ouders der leerlingen zijn ook belangstellende, volwassen ingezetenen welkom, voor zo ver er plaats is. De Oudercommissie: Voorz. A. P. v. de WELT DE. Secr. C. L. KOOMAN. Kunsttanden f2,— per stuk Boven- of Ondergebit f 25, Volledig Gebit f 50,— 5 jaar garantie. Behandeling pijnloos. Dr. R. P. OFFRINGA Arts-Tandarts Stationsweg 25 - Rotterdam Spreekuren812 en 1—3 uur Telefoon 50611 Lees pag. 3 van De Radio- Bode, no. 14, aandachtig. Het nieuwe fleschje is voorhanden bij Boekh. S. 0CHTMAN ZOON Haka Toffee's, 6 cent per ons „DE DAGERAAD" ZIERIKZEE. Trekking van prijzen der gehouden Verloting op Donderdag 11 April, in het Vereenigingsgebouw. Zaal open van 4 uur af. Tal van attracties. Entree 10 cent, waarvoor gratis thee. Schooi voor Chr. Nat. Ond. te Zierikzee. Aanvang nieuwe Cursus 1 Mei 1935. Aangifte van nienwe leerlingen vóór de Paaschvacantie bij het Hoofd der SchoolU GORTER.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 3