Bie ons op Toole Je bin versteld a je kiekt oe vee piene at'r op durp bie ons geleje woord. Da kom1 pas uut noe am 'n nieuwen dokter Ik 's 'n aevend opgelet in 's gekeke wa vö pasjenten d'r kwaeme, in zoak zeghe, dan kom t pas uut wat 'n piene a t'r geleje waord: drieë init tanpiene, in flienkê tanpiene, ak nae d'r gezicht keek, jen mit 'n verstuukten iengkel, in inae ak kon zieë was 't nog nie beter toen a t'n trug kwam, tweeë mit lende- schot, om van de rimmetiek, eksteraogen in wintervoeten ma te zwiegen. Mè ge lukkig wete sommege mensen overa raed inee, aok mit 'n soldaot, die a tegliek vaoder van twee kinders waord, zon der a tat twe-lienge bin, in dat noem ik nie flauw. Ak noe kieke nae d'n tied van dokter Geluk, die a jèl op 't eiland ao, dan mok zeghe wa bimmen dan toch ard vooruut gegae. In dien tied aok '11 kammeraod, die a je bienae kon zie groeië; ik leugene 'r nie om, die imost op z'n knieën gae zitte om z'n pette af te doenzo lank was'n, in (maegerik kan 't zo nie zeghe. In ie nae d'n dokter, ma die kon d'r aok niks an doewe. Toen at 'n trug kwam zei t'n tegen m'n: „Je kan grust glaove Aorie, in a j't gezien ao dan zouw j't aok zeghe, 't is meraekel zove spullen a zo'n man eit, overa ei t'n wat vö, in d'n dokter zei, daer is niks op te waereld of tister.... in ik glaovet aok...."' At ons vroeger wat mekeerden, dan wist moeder dae trek raed op, in wist moeder 't nie, dan graotmoeder wè. Op 'n kjer was m'n broer op z'n knie ge valle, in die wier zo dik, da z'n broek d'r nie mjer overene kon. In 't was nie a tie broek klein uutgevalle was, ■wan toen a mtoeder 'n maekten, zei vao der: „dienk t'r om! Griet ak wi nie aol te vee touwe nwaodig om m'n broek a m'n lief t'ouwen", ma moeder zei: „Zwiegt, t'is ter jen vö Wullem", in die was toen nog ma Iwaolf jaer! Net in dien tied ao ik zo'n dikke kele, da'k 'r nie van praete kon. Graotmoeder wier geraedpleegt in d'r diagnose lujden: Aorie gurregele mit 'n gesmolte eige ge- takke kokine 0), in bie Wullem 'n doek mit arzien in wellewaeter op z'n knieë. Ik za't zeluf wè klaer maeke zeiden z'r bie. In 's aevuns tussen licht in doen- ker kwam z'r mee. Ma zo'n slechte smaeke as toen ek nog nwaoit in m'n mond hat, wan Wullem kreeg bij ver- gissige de gesmolte kokine op z'n knieë, in ik gurregalden mit arzien in welle waeter. Stèrrekte in gegroet, AORIE VAN 'T OEKJE. Babbelaar. en J. Heijboer. Overleden: 12. Anna Flik- weert, 84 j., echtgenoote van A. v. d. Ende; 14. Adriaan Johannis de Braai, 81 j.; 17. Pieter Overbeek, 73 j., wedn. van A. de Rijke. Levenloos aangegeven: 1. Een z. van J. W. Syriër en A. P. Kort. Tot Directeur van het Gem. Koor „Con Amore" alhier is benoemd dhr. C, A. Swenne He Ouwerkerk. Wij felici- teeren de vereeniging met deze keuze. OOSTERLAND. In de Maandagavond j.l. gehouden vergadering van de Chr. Hist. Kiesvereeniging is de volgende lijst voor de verkiezing van leden voor den gemeenteraad vastgesteld: 1. H. P. Hen- drikse (aftr.); 2. C. W. Kristelijn; 3. P. Bal; 4. Jac. Stoatjesdijk; 5. L. v. d. Veer en 6. J. H. Viergever. Burgerlijke Stand over Maart. Ge- toren: 15. Marinus Willem, z. van Mar. Boogert en Joh. de Bruine; 29. Eliza beth Paulina, d. van Adr. Steenpoorte en Kom. B. Kloet; 29. Johanna, d. van Jac'. Stouten en Adr. de Bruine. Gehuwd: 15. Chr. van der Hulle, 23 j., en Mach. P. Goudzwaard, 20 j. Overleden: 20. Ma ria Joh.a Hutregtse, 76 j., wed. van D. Fluijt (te Zierikzee); 25. Jacob van der Have, 75 j., wedn. van Jannetje van der Male; 29. Leendert van der Haven, 70 j„ echtgen. van Maria de Vin (te Noord- gouwe). Loop der bevolking. Geves tigd: 6. C. Veenstra van Haskerland (Joure); 20. Cath.a C. Fokker van Haam stede; 22. Joh. Stoutjesdijk Jaspz., van Zwolle; 28. Maria K. van der Haven van Zierikzee; 30. Pietertje van den Berge van Bruinisse. Vertrokken: 7. Jan netje Vaane naar Oost- en W.-Souburg. SIRJANSLAND. Naar reeds eerder werd Igemeld, heeft de heer A. de Vin, hpde van het waterschap Ooster- en Sir- jansland, tegen 1 April ontslag uit die functie genomen, doch tevens is door bovengenoemde ontslag gevraagd tegen 1 April 1.1. als poilitiedienaar te Sir- Jansland. Ongeveer ruim 15 jaren heeft hij alhier politiedienst gedaan. Voordien een reeks van jaren te Rotterdam. Een rustigen levensavond zij hem gegund. STAVENISSE. De eerste ploeg (17) van w'erkloozen is te werk gesteld bij de inpolderingswerken te St.-Philipriaid. Elke dag worden de werkeloozein op gemeemtekosten pier motorboot naar hun werk gebracht. Zij, die voor alsnog niet voor plaatsing in aanmerking komen,, zullen bij de gemeentelijke werkverschaf fing te werft gesteld wprden. Toien de zoom van den landbouwer C. P. al hier met kar en paard van het land huiswaarts keerde sloeg het paard pp' hol. In razende vaart rende het paard den Stavenissen weg af, draaide achteir de Kertc de Voorstraat op, botste teg|ejni een vrachtauto, die beschadigd werd, tor- podeerde een tweetal boompjes op de Voorstraat <em kwam eindelijk,'tot stilstand tegen den gevel van 'een huis. Gelukkig was het rog niet,' tegen schooltijd, anders waren er bijna zeker persoonlijks onge lukken gebeurd. Burg. Stand over Maart. Geboren: 7, Jac.a M.a Maatje!, d. van P. J. Moerland en J. C. van Beveren; 16, Anna Jap.a, d. van G. Dorst en J. H. Moerland; 20, Abel, z. van C. van Haaften, en M.a Potappel; 23, Abraham en Jan Martinus, zoons van J. M. Koeman en N. Geuze. Getrouwd: F. W. H. Beeke, 19 j. (van Poortvliet) en H. C. Eerland, 20 j. Overleden: 7, Corn.s Jac.s Kesteloo, 46 j., echtgen. van L. J. Ropzemond; 8, Adrn. de Graaf, 12 j., Zr van A. M: de Graaf en J. Bijl. ST.-ANNALAND. Bij Kon. besluit van 12 Maart is de gouden eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau, toegekend aan A. Goedegebuure, commissaris of hoofd der brandweer al hier. THOLEN. Burgerl. Stand over Maart. Geboren: 10. Maatje Dina, d. van J. v. d. Velde en H. G. v. IJsseldijk; 20. Jan Eliza, z. van H. L. Nelisse en C. J. Bolier. Gehuwd: 14. D. Schot, 29 j., en C. A. Russcher, 21 j.; 28. Bi. W. Schot, 25 j., en J. C. Bal, 21 j. Overleden: 4. J. M. Baaij, 68 j., echtgenoote van J. Baaij; 10. S. Kom'panhans, 65 j., wed. van Ph. Sakko. OUD-VOSSEMEERBurgerlijke Stand over Maart. Geboren: 1, Josephina Hen- drika Bastiana, d. van Th. Veraart en E. Hugeins; 2. Maria Egidia, d. van A, C. Hommel en E. A. van Dorst; 20 Elisabeth Magdalen.a, d. van G. Haver- ma/As en E. Nuts. Gehuwd. 14, Joh. Adr. Nieuw land, 22 j. te D-inteloord en Anth. J. Goudzwaard, 20 j.; 28, Gerrit vapi der Male, 25 j. te Nie uw-Vosmeer em Jucoba van den Boogaard, 22 j. Over laden: 1, Jannetje jagt, 82 j., wied. van A- Deurlpo; 6, Izak! Priem, 65 j., wed^i' vanj Bi. Quist. Naar verluidt zpudeh bij de indij- k'ingswerken te Anna Jacobapplder ook een 50-tal werklloozen uit deze gemeen te gedurende de bewerking, der gronden werkzaam gesteld kuininen worden; (een gevolg daarvan zloude z'ijn, indien een enl ander werkelijk dpiorgaat dat de vier- hoiogi'ng van een gedeelte, van de Allgem. begraafplaats te d,ezer plaatse, uitgesteld zou worden tot een volgend seizoen. Schoonmaaktijd Houd je gereed, het gaat er spannen, We hebben niets te zeggen, mannen, De schoonmaak is weer in het land. We loopen (kan het door den beugel?) Weer allen aan den vasten teugel Van d'een of and're vrouwenhand! We doen voor 't oog wat onverschillig, Maar in den grond zijn we gewillig, Al staat er niets meer op zijn plaats, Al drijft in een bestoven plasje, Als een onoog'lijk wissewasje, „De Zierikzeesche" buitengaats! We zijn geen overdreven fitters, Maar groeten heel beleefd de witters, Ook in den vroegen morgenstond! Dan hebben we een -eigen fluitje, Met een bijzonder bij-.geluidje, En een wat vreemden onderigrond! Soms snuff'len we in oude dingen, De vliering brengt herinneringen, En niemand wist daar nog iets van! Totdattemidden van- je idroomen, De heele zaak wordt meegenomen, Want buiten wacht de vuilnisman! We trachten stil nog iets te redden, En helpen zuchtend met de bledden, Wanneer er hard geroepen wordt. Of wel, we zijn compleet het heertje Op een Wat scheef, bouwvallig leertje, En tellen angstig sport na sport! Houd moed, de schoonmaak is maar tijd'lijk, Verzet U niet, al wia!s 't maar lijd'lijk, Bewaar Uw kalmte en geduld! Straks plooit Weer ieder met de zijnen, De iets gekrompen straat-gordijnen, Het hart van frissche hoop vervuld! April 1935. (Nadruk verthden). ONDERWIJS Ambachtsschool Bergen op Zoom Aan deze school zijn o.a. bevorderd van des le naar de 2e klasse, af deeling rijwiel- en autohersteller C. Hermans en L. v. d. Graaf, beiden te S O h e r p e- nisse; van de 2e naar de 3e klasse, timmeren, J. Soeters, St.-Annaland en J. Deurloo te Tholen; afd. elektrotech niek: H. Voets te Tholen. Het getuig schrift werd toegekend aan A. Deurloo te Tholen (afd. timmeren). RECHTZAKEN Kantongerecht Bergen op Zoom Als de kinderwetten mede bedoeld zijn een preventieve uitwerking te hebben op de jeugd, dan zou men uit de practij-? geneigd zijn af te leiden dat zelfs de balie weinig afschrikends meer voor haar heeft, want bij elke zitting treden heele rijen kinderen voor het hekje en onophoudelijk houdt die stroom' aan. Dat kan evenzeer liglgen aan de massa ver boden die heden ten dage worden uit gevaardigd en waarvan de draagwijdte niet tot hen doordringt, als de toene mende wildheid van haar zelve. Nu weer hadden C. CI. en A. N. te S t.-P h i 1 i p s 1 a n d, behalve dat ze straatschenderij pleegden, bovendien ge leund tegen een aan den openbaren weg staand ijzeren hek, waarvoor ze met een Om zelf te maken Voor onze kleine meisjes We mogen wel vroeg begin nen met de voorjaars- en zomer- garderob'e van onze kleine meis jes. Want niet zoodra worden de dagen Warmer, of de dikke winterkleeren zijn te warm bij het spelen of ravotten. We ma ken de kleertjes van goed wasc'h- bare stof. Linnen in vroiolijke kleuren en soorten: rood, blauw, geel, lichtgroen enz. Onze afbeeldingen toonen eeni- ge zeer gemakkelijk te vervaar digen modelletjes van: een over- gooiertje en een blousje, een jurkje en een schortje. Alle kleedingstukken zijn ge garneerd met een gehaakt kantje. Zooals uit de afbeeldingen te zien is, is dit heel -gemakkelijk te ma ken. Het geheele kunststuk be staat uit: drie lossen en vier vasten. Ook het kantje in zig zag-vorm is heel 'gemakkelijk te maken. Onze meisjes zullen er in de jurkjes, die door moeder zelf ge maakt zijn, snoezig uitzien. En u zult eens merken, hoe trots ze er op gaan, dat „mammie" zulke mooie dingen 'Zelf kan -maken reprimande aan de ouders werd-en terug gegeven. E. H. te S t.-M a a r t e n s d ij k had op den openbaren weg 'gevoetbald, waarvoor hij een boete van 50 cent opliep of een week tuchtschool. T. v. d. M. te Ginneken had te Scher pe r. i s s e met een motorrijtuig het open baar verkeer belemmerd, welke over treding hem f 1 b. kostte of 1 d. h. LANDBOUW EN VEETEELT Inspecteurs van land- en tuinbouw B-ij' Ko|n,. besluit van 26 Maart is met ingang van 1 April, bevorderd tot in specteur van den landbouw ir. C. G. P. Stevens, thans R-ijfe- landbouw'öonsulent en tot inspecteur van den tuinbouw: ir. A. W. van1 der Plassche, thans Rijkstuiïifoouwconsulent. Overleg landbouwbedrijf Zeeland De. moderinle, chr. -ert r.k. landarbeiders- boWden hebben aan den minister van; oecoftomische zaken verzocht den land bouw-werkgevers van vrijwel alle dorpen van de districten Westelijk Zeeuwsch— Vlaanderen en Schouwe n -D,ui ve- land het overleg inzake het loonvraajg- stuk krachtens de crisis-organisiatie-be- schikkinig 1934 verplichtend op te leggen. Genoemde arbeidaraorganisati/es hadden de vorige week de| landbouwieTs uit beide districten tot plaatselijke loonbesprekin gen i\i| itgenoodigd. Poot de afwezigheid van bijna alle weitkgevers' konden echter de besprekingen niet plaats vinden. POST EN TELEGRAPHIE Aansluitingen telefoon In de maand Maart zijn vervallen: 20. J. J. v. d. Sande, Oosterland en 5. A. Finking, Zierikzee. Nieuw aangesloten 17. Zonnemaire, C. J. Berman, bedrijfscon- troleur L.C.O.V.Z. AANBESTEDINGEN B. en W. te Tholen hebben Vrijdag j.l. aanbesteed het lossen -en verv-oer van 120.000 klinkers. Inschrijvers waren: J. M. Schot f 1.02 per 1000 lichte; f 1.15 zwiare; G. v. d. Linde f 1.09 door elkaar; C. Sandijk f 1.09 3/d do.or elkaar; M. Bijl f 1.20 door elkaar. Gegund aan den laag ten inschrijver. KERKNIEUWS Geref. Gem. NIEUWERKERK. Vrijdag 5 April, des avonds 7 uur, ds. Neerbosch van Vlaar- dingen. Een interessant Uitstapje Mem schrijft ons: Donderdag IJ. is het vooT een groot aantal winkeliers van ons eiland vroeg dag geweest. Im verschillende gemeenten maakten zij zich op, o-m! met de eerste boot mede te gaain., ten einde een bezoek te brengen aan de bekende Blue Band fabrieken te Rotterdam. Ik geloof, dat geen enkele winkelier of bakker er spijt van gehad heeft, enkele uurtjes -van zijn nachtrust opgeofferd te hebben. lm de beste stemmingi werd de bootreis naar Numansdorp en verder per R.T.M. naar Rotterdam gem'aakt en betraden 'wij ongeveer 10 uur de ontvangzaal, -waar wij, uit naam van de Directie, hartelijk welkom werden geheeten. De koffie, met wat daarbij', ons aangeboden, liet zich uitstekend smaken, waarna Vvij vol ver wachting de fabriek betraden. D-e indruk, die wij daarvan kregen Was overweldi gend. Van 't begin tot het einde hebben wij' kunnen zien, hoe het artikel Marga:- rime gemaakt wordt en daarna verpakt. Ini een zeer groote verpakkingszaal staan 45 machines, die 'elk per -minuut 60 tot 70 pakj-es Margarine verpakken. Iedereen heeft zich kunnen overtuigen, dat het product wiet met de hand wordt aange raakt, doch dat alles: evem keurig en uiterst zindelijk geschiedt. Do zindelijk heid in deze fabriek is tpt het uiterste doorgevoerd! Verder zagen w'ij- de machinale kisfein- makerij, Waar iw normale tijden 20 tot 25.000 kistjes per dag gemaakt kunnen worden. Een groote machinehal, met prachtigs machines, Wiaar de electrische kracjht wordt opgewekt. Het ketelhuis met groote stoomketels, de technische af deeling, sme derij, timmer- en schilderswinkel, druk kerij, Welke, naar 'wijj vernamen, de groot ste bedrijfsdrukkerïj vam onsi land is, enz-, te veel om ajlesl te beschrijven-. Men moet dit bedrijf eerst zien', voor men er een overzicht van krijgt. Het heeft Werkelijk onze verwachtingen overtreffen. Na de 'bezichtigimig keerden wij terug naar het 'restaurant, w'aar wij onder het gebruik van. een keurig verzorgde lunch, die ons door de Directie 'was aangeboden, nog een heele tijd gezellig vertoefden. Na aflftop daarvan, danktei de heer Joh. Hage van Ouwerkerk, met -een kernach tige speech namens het geheele gezjl'- sehap voor de royale ontvangst en voor de bezichtiging van het bedrijf. Wij kunnen iniet anders^ zeggen, dan dat het een leerzame en gezellige dag ge weest is, die rpg lang in onze herijnniei- ring zal blijven. DE SINTE GEERTRUIDTSBRONNE Aami den oever der Schelde te Bergen- op-Zoom, ongeveer 150 M. van het „Kur- haus", bij eb makkelijk te bereiken-, ligt de Sint Geertruydts Bronne, een echt Nederlandsche bron, een echt Nederland- sche onderneming, die met eere vermel ding waardig is. De Sint Geertruydtsbronnie was reeds in de Middeleeuwen bekend en 'de kaart van Jacob van Deventer (blz. 560) wijst oins eveneens op het bieistaan en plaats der bron, terwijl bovendien steeds eigen lezingen omtrent de bron levendig ge bleven- zijn. „Drinct van der hanti mijne Sinte Gher- den minne....", zöu St-Gertrudi gezegd hebben en toen met haren staf op d-en grond stootend, borrelde een heldere zoet- waterbron op in den) door en door ziltem bodem. D-at heerlijke, verfrisschen-d,e, ge neeskrachtige water bleef wellen tot op onze dagen uit dezelfde bron, die sedert eeuwen toch aanhoudend door het zoute water is en Wlprdt overstroomd. Zoo kion het gebeuren, dat Prins Mau- rits tijdelns zijn verblijf te Bergen op- Zoom, in 1622, met dit water kennis maakte en dat hij en later Prins Frederik Hen-drilt' gro-ote hoeveelheden van dit wa ter naar den Haag liet vervoeren vjoor tafeldrank der Orange's. Het Gemeentebestuur, dat in de toen maals heerschende kerkelijke verhoudin gen weinig voor een Geertruydtsbron moet gevoeld hebbest, zag zich door de Prinselijke belangstelling verplicht de bron in toonbaren staat'te brengen, 't Was op 15 Maart 1638, dat in den Raad het besluit viel: „dat men de Fonteyne bij St.-Geertruyden Cape!la sal opmaken tot den meesten dienste dezer stadt". Gedurende het beleg der Franschen in 1747 werd het „Fomteyntje" tengevolge van het hevige bombardem'ent vernield. Deze ruïne is niet meer opgebouwd, wel hebben plichtsgetrouw 'de Bergsche gil- deni 45 jaar langf jaarlijks de onderhouds kosten opgebracht, maar.... er gebeurde niets. De opofferingsgezindheid der Gil den ging zelfs zoover, dat zij in 1791 aanboden hun jaarlijksche bijdrage te ver dubbelen: om tpt wederopbouw te kom'en. Steeds werd echter maar uitgesteld en kwam er afstel vanl tot onze dagen. Desniettegenstaande is de bron altijd bekend gebleven, maar slechts weinigen wisten haar juiste plaats. In 1857 werd ze blootgelegd, in 1884 weer en nog maals den 24en April 1919. Toen reeds werden pogingen tot herstel aangewend. Het zou echter Zomer 1929 worden, voor na een nieuwe opgraving, de groote daad gesteld werd. Op 13 Aug. 1929 werden de oude fun damenten blootgelegd en met wederop bouw begonnen. De zeshoekige rr.i.ur, die voor den dag kwam, heeft een dikte van 50 tot 100 c.M. cm een inwendige dia meter van. rujm' 3 Meter. Op 8 November 1930 werd c'le bron weder in exploitatie genomen en kon de energieke firma Gebr. Touw het St. Geertruydts bronwater als prima tafel water in den handel brengen. Sindsdien verricht het Lato"a'ciium vam Ledden Hulsebosch te Amsterdam' de geregelde controle-onderzoekingen naar de -constan te samenstelling van dit bronwater. Het bevat o m. ecjn> zekere hoeveslhèid koolzuur, waardoor het bij gebruik be paald verfrisschen-d werkt. Daardoor pefent het gebruik van dit bronwater ook een heilzamen invloed uit op die spijsvertering en op dei werking van vler- schillende organen van het memschelijk lichaam. Zoo is Nederland en niet het minst de Braba|n-tsche industrie een nijverheid rijker gewürdem, die om zijn voortref felijke eigenschappen, «en mooie toe komst tegemioet gaat. Hier kam- men spreken van eien zuiver Nederlandsche onderneming, dl'e een zui ver Nederlam-dseh bedrijf van onzen eigen Vaderlamdschen bodem exploiteert, en dat daarom op de eerste plaats recht heeft op de belangstelling van het Nederland sche publiek, dat het koolzuurhoudende „Geertruydts bronwater" als een bizon- der verfrisschen-den ien opwiekkenden dralnk in een langer toekomst zal en moet waardeerem. Daarom willen Wij met Hoffmann von Fallersleben iederen oprechten Neder lander aansporen: Nu rade ic allen heren en cneehtenj Sijm si arm of sijn si rijc, 51 drimiefcen santé Gheertruden minne Waer dat si gaen- of waer si sijn! Statistiek der Kamerver kiezingen 1933 Het kiezerscorps en de politieke partijen Als onderdeel van de statistiek der -ge meenten is verschenen het door het cen traal bureau voor de statistiek samenge stelde overzicht der Tw'e-ede Kamerver kiezingen 1933. In verbond met het feit, j dat over enkele weken de verkiezingen zullen plaats hebben voor de Provinciale Staten, zijn dez'e gegevens van meer dan gewoon belanjgj en een nadere beschou- wing ten volle waard. Het zal interes sant zijn straks de uitkomsten van 1933 en 1935 met elkaar te vergelijken en na te gaan of de verwachtingen, welke door sommigen wordt gekoesterd, wer- kelijkheid zijn geworden. I Hier volgen de diverse gegevens ten aanzien van de provincie Zeeland. a. Totaal aantal kiezers 132.799; b'. aan de stemming deelgenomen 122.212 of 92.04 pet.; d. -niet aan de stemming deel genomen 1828, waarvan verwezen naar den kantonrechter 31e. geldige stemmen 117.258 (95.95 pet.); f. blanco 2836 (2.32 püt.); g. overige ongelddige stemmen 2118 (1.73 pet.) Over de verschillende politieke par tijen Waren de stem'men als volgt: Ant. Rev. 21.783; Chr. Hist. 19.804; Chr. Dem. Unie 347; Kerv. Ger. Sta-atsp. 728; Staatk. Ger. Partij 11.102; Vrijheidsbond 11.353; Vrijz. Dem. 5623; Nat. Herst. 560; Nat. Boeren en Tuinders 1133; S.D-.A.P. 18.049; Comm. 647; Rev. Soc. 286; R.K. Staats partij 21.101; R.K. Volkspartij 270. Par tijen en groepen zonder zetel 4472. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copie ivordt niet teruggezonden Zierikzee, April 1935. Mijnheer de Rcxlacit& ir, Verzoeke belieiefd mij eeoj Wjei-n plaatsje te laten,' in uw' bllad.. B-ij voorbaat dank. Onder verwijzing naar het verslag der uitvoering, gehouden door de G. V. „Olympia", we|[ke zeer zeker goed jge- slaagd kam worden geno-emd, trof Im'if iets, hetwelk, naar ik vernam, co-k an deren. hebben aangevoeld, op den avond der uitvoering. Br ontbrak iets. N.l. een afzonderlijk woord van huilde aan de leiders, de heenein- J. den Boer en A. Haige, die zich op voortreffelijke wijze van hun taak hebben gekweten. Zij, die het werk van hun b'uitehgewonen voor ganger, dhr. N. J. Visser, hebben overge- nomen en nu met de eierste uitvoering, onder hunne leiding succes! hebben weten te behalen.. Dein Boer en Hage, namens vele dona teurs hulde voor jullie werk. J. L. LEGEMAATE,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 6