szszszszszsszsz BIJVOEGSEL Zierikzeesche Nieuwsbode DE GOUDEN SLEUTELS Uit Stad en Provincie behoorende bij de van Woensdag 3 April 1935, No. 12756 Vluchtige Reisindrukken IV. Zierikzee, 22 Maart 1935. (n.s.) In mijn vorige drie brieven heb ik het gehad over mijne bevindingen tot aan mijn aankomst op het eiland Mal ta. Nu wil ik iets vertellen over het eiland zelf, zijn bevolking, zijn bestaan, de godsdienst en wat hiermede samen hangt. Malta is het hoofdeiland van een groep ten Zuiden van het eiland Sicilië en is ongeveer even groot als onze provincie Zeeland, zonder de beide Scheldestroo- men gerekend. Merkwaardigerwijze is da bevolking even 'groot als hier en bedraagt circa 235.000 zielen; hiermede houdt eca- ter elke vergelijking op. De hoofdstad is La Valletta, genoemd naar een der grootmeesters der Malteser ridders. Zij heeft 25000 inwo ners. De volgende belangrijke plaats is Sliema, de forensenstad van La Velletta. La Valetta is gebouwd op rotsen waar- daar er weinig horizontale straten zijn, maar stijgende of dalende zooals men dat ook in Brussel in sterke iriate heeft. Echter is het hier gemakkelijker dan in Brussel om te lopen, wat de trottoirs zijn trapvormig. Door deze trappen heeft de Maltese vrouw een eigenaardigs wijze van lopen gekregen, zij huppelt meer dan lopen, zelfs in gewone straten. Bij de mannen ziet men dit echter niet. De moeilijkheid van het trappen klimmen heeft men zelfs op bepaalde plaatsen vermeden door het maken van publieke liften. Een zo'n lift heb ik bij de haven gezien, die belangrijk lager ligt dan de stad op zich zelf. Men kan nu de ha ven bereiken door de rondlopende stra ten af te lopen of door gebruik te ma ken van de lift, "waarmee men dan in enkele seconden 30 M. daalt. Dieze lift is gemaakt naast „The Gardens", het park van Valletta. Dit park, is betrek kelijk klein, echter prachtig* door zijn aanleg; aan vele zijden door oude ge bouwen ommuurd en aan de open zijde heelt men een prachtig panorama op de havens en op de Middellandschie Zee. De tomen zijn uitsluitend palmen. De haven van Le Valetta bestaat uit enkele natuurlijke kreken en gedurende mijn verblijf was het er zeer kalm, om dat de Engelsche vloot voor manoeuvres uitgevaren was. Dat Malta een :g!rote En gelse vesting is, bemerkt men het beste op The Gardens, want hiervoor bevin den zich grote batterijen. Afgezien van de versterkte positie zelf van La Va letta, bemerkt men, dat dit eiland al tijd een gewild steunpunt van grootmachten is geweest door de aanwezigheid van 26 uitkijktorens, welke aan de kust gebouwd zijn en wel op zodanigen afstand en hoogte van elkaar, dat de soldaten van de ene toren altijd die der volgende toren bij enig onraad konden waarschuwen. Deze torens zijn door de Malthesers voor de Engelsche overheersching gebouwd als veiligheids maatregel tegen Turkse invallen. Tegen woordig doen deze torens natuurlijk (geen dienst meer, maar zijn zij bewonderings- objecten voor vreemdelingen. La Valletta is een half Oos terse stad, smalle straten, de men sen leven op straat, men handelt op straat en het ruikt er niet bijzonder fris. Dat toen ook in een Westerse stad is, blijkt door de aanwezigheid 'der Engelse land- en zeesoldaten, die een niet on belangrijke rol ter plaatse vervullen. Tot den straathandel behoort o.a. de gell- handel, waarvan men als vreemdeling gedwongen is gebruik te maken, daar Ons leven bestaat uit een aaneenscha keling van da\gcn, dis of te kirt öf te lang zijn. FEUILLETON NAAR HET ENGELSCH VAN AMELIA E. BARR. 29 (Nadruk verboden). Rem werd rood als) een schooljongen. Ik ben bang, dat u me overschat), meineer Stut'on.... stamelde hij verlegen. Onzin, gromde de oude heer, a's je me beter ken.de, zou je weten, dat ik me nooit met valsche complimenten ophoud. Ik meen wat ik zeg en ik heb eem paar goede oogen in mijn hoofd ik zie heel best, wat jou'W leiding hier tot staind heeft gebracht.... Er viel even. een stilte; Ben was te zeer overweldigend door hief onverwachte aanbod, dat een geweldige promotie be- teekende en toch het contact met zijn ouden vriend Jonathan niet zou verbre- Icetni,! dan dat hijf iets wist te zeggen. Och, ging Jonas Stutton voort na eem poosje, met dien Askei speel ik het wel klaar, al wasi het alleen maar, omdat ik bij Rhodes nogal wat in te brengen: neb. Maar die Sykes, dat is eem groote deugniet, daar heb ik het al vaker mee aam den stok gehad) (Jonas Stutlon scheen iri den loop der jaren met al zijn mede- de banken geen vreemd geld wisselen. Ik behoef niet te vertellen, dat men niet de hoogste koers krijgt. Ik zelf tooest ook geld wisselen en omdat ik een vriend hij me had kon ik over den koers handelen. Het kantoortje, onge veer 2 meter in het vierkant, bestaat reeds van voor 1800. Des avonds na 9 uur is het er net zo stil als hier, slechts hier en daar hooot men muziek en zang vanuit de cabarets naar buiten doordringen. De verlichting is gedeeltelijk wit en verder groen en paars, waardoor de mensen meer op schimmen als op menselijke wezens ge lijken. Ik had ook het genoegen enige cabarets te bezoeken; zij gelijken al len op èlkaar. Over het algemeen zijn zij vrij goed bezet en worden Zij be zocht door de soldaten en de bij hen beherende parasieterende jonge Maltese dames. Da cabarets zijn altijd hoger ge legen dan de straat, zodat men eerst geheimzinnige wenteltrappen te beklim men heeft voordat men in de eigenlijke feestzaal komt, die erg eenvoudig inge richt is. In de rondte zijn kale tafels met banken en in het midden is de dansvloer. Men zit nauwelijks of „zij" komt met U kennismaken. Hier is het altijd tour de dames. Dit wordt U o.a. kenbaar gemaakt door een stevigen klap op uw rug of schouder en bij heel tgcede bekenden door een oorvijg. Men is na tuurlijk gedwongen haar iets aan te bie den en in de meeste gevallen neemt zij een whisky. De glazen worden slechts voor een vierde gevuld. Het is niet uit gesloten, dat Zij hiervan geen georuik maakt, maar geen enkel vol|gjende aan bieding zal Zij weigeren. Het geval doet zich dan voor, dat de jongedame een gehele serie gevulde glazen voor zich heeft. De middelen van vervoer zijn auto bussen, oude en nieuwe auto's <en rij tuigen, de z'.Jg. „Cabs". Deze Cabs zijn heel hoog gebouwd, daarentegen heel klein, zodat er nauwelijks plaats is voor 4 personen. In verband met de sterke zon in den zomer zijn deze rijtuigen van voren naar achteren overdekt met zeildoek en aan de beide z'ijldien zijn zwarte gordijnen, eveneens van Zeil. Mem kan nu alles geheel afsluiten en ziet toen van het straatverkeer totaal niets. Het gebruik dezer chbs is Zo goedkoop, dat toen 's-morgens de vrouw bepakt en beladen van de markt ziet terug komen in deze cabs. Ik had eenmaal het genoegen van deze Cabs gebruik te miaken, ik ga echter liever met den heer Ribbens naar de reê bij stormweer; ik voel me dan in de sloep veiliger. ZIERIKZEE. Donderdagavond houdt de Oranje-Garde te dezer plaatse haar eerste propaganda-avond, waarop o.a. dhr. Leo Lens zal optreden met „Wat wil de Oranje-Garde?" Voorts zang en declamatie. Naar wij vernemen stelt het voor- loopig bestuur van de Prov. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alsnog pogin- igen in het werk om met medewerking van gemeentebesturen, fabriekswezen en V.V.V.'s in Zeeland, uit te kotoen als Provincie op de in Mei te houden ten toonstelling „Mooi Nederland", welke ge organiseerd wordt door de A.N.V.V. te Amsterdam'. Alhoewel de tijd van voorbereiding zeer kort is, meent men toch alfles in het werk te moeten stellen om te zor gen, dat Zeeland in Amsterdam straks niet zal ontbreken. Voor een vrij groot aantal belang stellenden sprak Maandagavond in de Concertzaal, na ingeleid te zijn door ir. Ilcken, de heer C. Geelkerken, algemeen secretaris der N.S.B. WaSr dit de 4de vergadering dier par tij hier ter plaatse was, zal men niet verwachten, dat nog eens de wordings geschiedenis hier uitvoerig wordt uiteen gezet, en hoe de N.S.B. over de andere partijen en haar gedragingen denkt en oordeelt. Fel ging spr. die leiders te lijf, die de klassenstrijd prediken en een wig drijven in ons volk, dat men ge leerd heeft elkaar te haten; tegen Mi- memschen overhoop gelegen te hebben!) Als die er niet was gewieiest, zou de verhouding nooit -Zoo scherp Zijn gewor den, daar durf ik een eed op te idioen. Die vent is pas gelukkig eïs hij: iemand kam dwars-zitten? Ben dacht bij zieh-zelf, dat Jonas Stut. Ioit wel eens aan de gelijkenis van den splinter en den balk mocht denke|n|..... Maar dat mam niet weg, dat hij, al wlas hijl dam een twistzoeker ien een liefhebber vam processen, toch royaal en hulpvaardig was voor zijn weinige vrienden, en dus toch heel wat beter memsch dan Sykes. Dat bleek ook uit Jonas' volgende op merking. Bern zei: Het is maar te hopen, dat Aske er weer boven op komt; ik hoor, dat hij er slecht aam toe is. Dat hoop ik ooik, viel de oude mam hem bij. Al heb ik eem. zakelijk geschil met iemand, daarom w'ensch ik hem per soonlijk nog niets kwaads toe.... Jonathan's vreugde over het feit, dat al de weefgetouwen in zijn fabriefk weer in> volle werking waren, dat, Waar hij Uw'am, alles sprak vaini gonzend leven en opgewekte bewleging, was niet onver mengd. Hij maakte zich, vreeset ijk bezorgd over Aske, die nog steeds bewusteloos was. Er was rog wein'g verandering in Zijim toestand gekomen, de doktoren kod den nog steeds nieij zeggen of de herseps blijvend beleedigd waren, ien tot over- nister Marchant met zijn nieuwe spel ling, waaraan volgens spr. f 20 mil- lioen verknoeid is en zal verdwijnen als de minister verdwijnt; tegen sommige predikanten, die de N.S.B. als de anti christ durven voorstellen aan hun hoor ders. Maar het scherpst hekelde spreker de grenzelooze onverschilligheid, die in ons volk leeft voor het landsbelang. Wanneer de N.S.B. in de Prov. Staten verschijnt, dan zal ze niet meedoen aan politieke afspraakjes, maar voorstellen doen tot versoberen, zooals minister Co- lijn wenscht, n.l. aan de gepensionmeerde leden van G.S., die hun pensioen miet noodig hebben, vragen dat ook niet op te strijken, maar te laten besteden voor het uitzenden van kinderen naar buiten en ter bestrijding van de t.b.e. Natuur lijk brak spr. een lans voor het cor poratieve staatsidée, en de grondslagen van het fascisme. Het stellen van vragen voor schrifte lijk debat bracht vele potlooden in be weging. De meeste vragen werden uit voerig beantwoord. Een vraag luidde: waarom geeft men geen openbaar debat, hoewel het aangekondigd was? Onmid dellijk gaf de heer van Geelkerken daar toe de gelegenheid, maar.... niemand meldde zich als debater aan! Toen aan het einde der vergadering aan hen, die het Wilhelmus niet konden .of wilden aanhooren, de gelegenheid werd gegeven de zaal 'te verlaten, maakten daarvan slechts enkelen gebruik. Met het zingen van het eerste couplet van 't Oude Wil helmus werd ook deze vergadering be ëindigd. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. werd in de openbare school een druk bezochte ouderavond gehouden in tegenwoor digheid van leden van gemeentebestuur, ouder- en plaatselijke schoolcommissie. De voorzitter der oudercictooiissie, dhr. C. A. Hartog, opende deze vergadering met een algemeen woord van welkom. Het verheugde spr., dat zooveel ouders wa ren opgekomen, wat het bewijs geeft van een medeleven met deze school, waarvan het personeel zicJh ten volle aan zijn taak geeft. Daarna giaf het hoofd der school, dhr. C. de Bruin een causerie over „hoogtepunten", waar te nemen in het schoolwerk der kinderen, het school reisje verleden jaar naar Noord-Brabant gehouden, een hoogtepunt van genot voor de kinderen, de ouderavond een hoogte punt voor de ouders. Daarna kwam het hoogtepunt van den avond, de kinder cantate van Catharina van Rennes „De schoonste feestdag", te zingen door toieisjes van klassen 4—8. Flink, helder en maatvast werd de cantate (later nog eens herhaald) toet haar ontroerende tekst en toelodie door de kinderen vertolkt'. Het publiek geraakte onder de bekorinjg van dit schoone lied en dankte de kin deren met een uitbundig applaus. Mej. de Jong, die den kinderen deze cantate liet instudeeren, heeft eer gehad van haar vele en moeilijke werkzaamheden daaraan verbonden, evenals mej. Moelij- ker, die welwillend de pianobegeleiding op zich nam. Beide dames werd een bloemgeschenk aangeboden ien de kinde ren ie en versnapering. In de pauze was gelegenheid tot bezichtiging van schrif telijk werk en handwerken der leerlin gen; er was veel moois te zien. De af tredende bestuursleden de heeren J. v. de Berge en J. D. Lindhout, die als zoodanig niet meer in aanmerking' kon den komen, werden vervangen door de heeren A. v. Nieuwenhuize en J. Goud zwaard. Daarna volgde een schets van dhr. Steur „Angstavond" van Herman Heijern.ians, die vroolijkheid verwekte. Met pianobegeleiding gaven de heeren de Bruin en de leerlingen B. Landegant enkele vioolnummers ten beste, waaruit bleek, dat de jeugdige speler al aardig met zijn instrument weet om te gaan. Wethouder Vis dankte, bij ontstentenis van den burgemeester, voor de uitnoo- diginig en drukte den wensch uit, dat deze avond moge bijdragen tot heil van het onderwijs. In verband met den .op roep voor leerlingen voor den nieuwen cursus der tuinbouwschool spoorde dhr. Hartog de ouders aan hun kinderen aan het onderwijs dier inrichting te doen deelnemen met bet oog op de veeleischen- maat vam ramlp hadden! zij geconstateerd, dat de patiënt vermoedelijk door bét lange liggen op den ijskouden grond oen ernstige longontsteking had gekregen'. Het was, pf dej sympathie, die Jonathan eens voor Anthony had, gevoeld, nog ster ker terugkwam, dam zij1 vroeger ppit w'as geweest, mu zijm schoonzoon in levens gevaar verkeerde. Hij dacht ler aam hos trotsch hij was geweest, dat Eleanor de vrouwl zou worden van den aanzienlijken, gefortuneerd en jongeman, m|et zijn na tuurlijke vriendelijkheid en opgewekt hu meur: een. algemeen geziene persoonlijk heid. Hij herinnerde zich zijn vreugde), toen Anthony hem voor het eerst vader had gerpemd, en dan. werden zijn ge dachten. weer getrokken naar den middag, dat hij den man,dien hiji als Zijn vijand beschouwde, gewond en hulpeloos in zijn armen, naar huis had gedragen pm te ontdekken, dat de oude liefde nog niet gestorven was...' Iederem ochtend, vóór hij naar de fa briek ging, reed Jonathan even p.p Aske Hall aan1, pm naar den toestand valm demi patiënt te initio rmeeren. En stieteds ontving Eleanor hem toet een sombeir, bleek gezicht, steeds wieerklomk de droe vige bopdschap: „Nog geen. verandering; hij is nog bewusteloos en hééft hoogiei koorts". Tot op eem middag, juist toen hij naar huis wilde gaam, zijn dochter hem pp- de toekomst. Met een algemeen woord van dank voor de medewerking, in 't bijzonder aan de zooeven genoemde da- toes, de kinderen en dhr. d(e Bruin, die dezen avond formeerde, sloot hij deze uitstekend geslaagde bijeenkomst. Door de afdeeling „Haamstede" van de Vrijheidsbond werd de navolgende eandidatenlijst opgemaakt voor de aan staande Raadsverkiezing: 1. C. Blom; 2. P. L. Vis; 3. H. Brandenburg; 4. W. de Vrieze; 5. L. J. Blom; 6. H. van de Stolpe; 7. T. L. Jonker; 8. M. Vlaan der; 9. B. Th. Boot B.Tzi. en 10. H. van Toledo. RENESSE. Zaterdagavond hield de af deeling van den Bond v. Staatspen- sionneering haar jaarlijksche propa ganda-avond in de zaal van den heer Telle alhier, welke maar matig was be zet. Als spreker trad voor de afdeeling op de heer J. van Ossewaarde te Ierseke, lid van het hoofdbestuur en tevens pro pagandist van dien Bond, terwijl het fan farecorps „Luctor et Emergo" alhier, me dewerking verleende. De voorzitter der afdeeling, dhr. Joh. Hoogenboom, heette na opening de aanwezigen welkom1, in zonderheid den spreker en het Fanfare corps. Daarna speelde het corps een pit tige •(imarsth, waarna nog twee groote nummers volgden. De belooninjg daarvoor was een hartelijk applaus. Nu kwam de heer van Ossewaarde aan de beurt om zijn rede te houden. Hij begon met 't verzoek om eerst gezamenlijk een lied uit: „Op voor de Grijsheid" te zingen, waaraan gretig werd voldaan. Daarna dankte spreker het bestuur der afdeeling voor dê uitnoodiging' om voor deze af deeling te mogen optreden, waarvoor hij zijn onderwerp noemde: „Wanneer?" Op een duidelijke en gemoedelijke wijze gaf spreker een uiteenzetting van het ontstaan en d o e 1 van den bond en bracht in herinnering dat er nu reeds 35 jaar is gestreden om dat doel te bereiken, doch tot heden nog tevergeefs, al is uit dien strijd wel iets .goeds voort gevloeid, n.l. de drie en vijf gulden, welke ouden van dagen thans ontvangen. Er was echter, volgens spr., geen reden om te Wanhopen, want „premievrij Staats pensioen voor iedereen" komt er en hij eindigde zijn toet de meeste aandacht gevolgde rede met de vraag „Wanneer?" te beantwoorden met „Nu". Een dave rend applaus was daarvoor zijn beloo ning. In de korte pauze, welke nu volg de, wérden er gezamenlijk weer eenige liederen gezongen. Daarna gaf't Fanfare corps nog eenige nummers ten beste, waarvoor het eveneens weer met ap plaus werd beloond. De voorzitter dankte daarna den spre ker voor zijn uitvoerige en overtuigende rede, het fanfarecorps voor haar mede werking en de aanwezigen voor hun te genwoordigheid en hoopte, dat deze avond weer zou hebben bijgedragen tot het be reiken van het doel van den Bond, waar na hij de bijeenkomst sloot. Naar aanleiding van het feit, dat dit jaar het Fanfarecorps „Luctor et Emergo" zijn 30-jarig bestaan hoopt te vieren, zal het concours van den Bond van. Muziek- en Z a n g ;g e z e li- schap p en in Schouwen en Duiveland alhier op tweede Pinksterdag worden gehouden. Dezer dagen is een begin ge- maakt met de voorbereidende werkzaam heden door het samenstellen van een co mité, bestaande uit de besturen der sa menwerkende vereenigingen „Luctor et Emergo" en „V.Z.O.S.", benevens enkele andere ingezetenen. Tot voorzitter is be noemd dhr. J. M. de Nooijer, tot seCr. dhr. H. Franken en tot penningmeester dhr. G. van Sluis. Vier sub-comité's zul len zich belasten met de zorg voor ont vangst der gezelschappen, inrichting ter rein, programma's en reclame, versiering. Evenals bij vorige concoursen het geval was, zal ook thans getracht worden een garantiefonds te vormen, waartoe deze week den ingezetenen een lijst ter tee- kening zal worden aangeboden. Daar „Luctor et Emergo" en „V.Z.O.S." zich steeds in de belangstelling der bevol king mochten verheugen en het hier spe ciaal het 30-jarig bestaan van eerstge noemd gezelschap betreft, ma;g het co mité verwachten, dat de Renessesc'he bur- belde met de mededeeling, dat de dok toren hadden gezegd, dat de crisis op komst was en dat\ het lof van den patiënt binnen vier en twintig uur beslist zp,u» zijn.... Zijn aanbod, om naar Aske Hall te komen en haar gezelschap te houden, wees ze vriendelijk af; zei voelde zich minder zenuwachtig als ze alleen was eni behulpzaam kon zijn bij het verplegen van haar man. Maar ze zou haar vader telefonisch op de hoogte houden van iedere verandering in den toestand. HOOFDSTUK XIX. Schoonvader en Schoonzoon Het was twee uur in den nacht, tpen op. Burley House de telefoon ging. E'tea- ror deelde haar vader mee, dat Anthony lot bewustzijn was gekomen en de dok toren een kleine hoop gaven pp herstel. Toen Eleanor, den middag van den aanslag, op Aske Hall was teruggeko men, had juffrouw' Persons haar opmer kelijk koel behandeld en al de dagen van Anthony's ziekte had de jonge vrouw het gevoel, dat haar terugkomst door de huishoudster met leed# oogen werd gezien. Het was overigens of alles op het kas teel haar heur vlucht verwieiet. De prach tige kamers, die Anthpny met zoovéél gerij haar sympathie op de lijst tot uiting zal brengen. BROUWERSHAVEN. Burgerl. staudpver Maart. Geboren: 8, Catharina Johanna, d. v. J. M. Constandse en P. M. Veth; 10, Hubrecht Marimus, z. v. M. H. van der Weele en K. do Nooijer. Gehuwd: 15, M. J. Smits, 48 j. eni J. Moerkerken), 37 j. Del heer C. Gast alhier is aange steld tot Consul van den A.N.W.B., Toe ristenbond voor Nederland. In hotel „Jacob Cats" alhier, heeft het departe ment van de Mpij. tot Nut van 't Alge meen voor haar leden, een eigen-krachtenf- avond gegeven, ter herdenking van het 150-jarig bestaan van de Maatschappij'. De heer de Potter hield een. korte cau serie over „de glprieuze dagen (uit het Nutsverleden", waarna werd opgevoerd „Het Vlekje", een klucht in 3 bedrijven van Charivarius. Na afloop werd ge danst, waardoor de talrijke aanwezigen nog geruimen tijd bijeen bleven. De afd. Brouwershaven e.p. van Volksonder wijs heeft in de openb. school haar jaar vergadering gehouden. Verslag werd uit gebracht v,an de vergadering te Den Haag. De secretaris bracht zijnj jaarverslag over 1934 uit. Het aantal' leden bedraagt thans 79. De penningmeester deed rekening en verantwoording. Besloten werd te trach ten op Schpuwen-Duiveland een kring te vormen, waartoe in' relatie zal worden getreden, met de afd. Zierikzee. ELLEMEET. Vrijdagavond tracht het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" een serenade aan dhr. M. van Stalen, de oudste inwoner van deze gemeente, die op dien dag den vrij zeldzamen leeftijd van 90 jaar mocht bereiken. We hopen, dat we over 10 jaar een honderdjarige in de gemeente zullen hebben. NJEUWERKERK. Vrijdagavond werd in „de Meebaal" de tiende jaarlijksche ver gadering1 gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier. Aanwezig waren 81 leden. In zijn openingswoord deelde de vice-voorzitter dhr. H. C. v. d. Zande mede dat de voorzitter verhinderd is deze vergadering te presideeren. In 't kort doet hij mededeeling van dien gun- stigen toestand der vereeniging, daar, niettegenstaande de algiemeene malaise op landbouwgebied den omzet steeds stij gende is. Hij feliciteert het bestuur en de leden met het tweede lustrum dat de vereeniging viert en de gezonde basis waarop zij staat. Een felicitatie van de zelfde strekking is ingekomen van de oud-voorzitter dhr. M. J. W. Boogerd te Zierikzee. Na gunstig rapport van de financieele commissie worden rekening en balans goedgekeurd. De kassier brengt daarop een uitvoerig verslag uit over 1934, waaruit de bloei der vereeniging blijkt, alsmede een grafisch overzicht over de afgeloopen 10 jaren. Het ledental be draagt thans 128. Omgezet is in het afgeloopen jaar f 816721.22. Het aantal spaarders is gestegen tot 360. Aan spaar gelden f 116470. In omloop zijn 19 voor schotten. Aantal rekeninghouders is 92. De voorzitter was zeker de tolk der vereeniging toen hij den kassier dank bracht voor zijn accuraat beheer en voor het 10-jarig overzicht. Bij. de daarop plaats hebbende verkiezing werd met 79 stemmen dhr. C. J. van Westen herko zen tot voorzitter. Eveneens werd dhr. A. J. Steendijk met 78 stemmen her benoemd tot voorzitter van de financieele commissie. Met 75 stemmen werd dhr. C. W. Romeijn herbenoemd tot plaatsverv. bestuurslid en in de vacature, eveneens plaatsvervangend bestuurslid, werd met 41 stemmen dhr. M. Krabbe benoemd. Van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt. De waarn. voorzitter, dhr. H. C. v. d. Zande, deed een beroep op de leden, welke z.g. bevroren cre- dieten hebben op hunne medewerking om daarin verandering 'te brengen. Mede deeling werd gedaan dat voor 1935 de rentevoet bepaald is op 3 c'rediet en 4l/o o/0 debet. (De gemaakte winst wint ad f 416.27 werd bij de reverve gevoegd). Hierop volgde sluiting der vergadering. Burgerlijke Stand over Maart. Geboren: 4. Adriana, d. van W. de Jonge en C.a van Kooten; 14. Marinus, z1. van P. A. den Haan en M. Padmos; 15. Abraham1, z. van L. Heijboer en K. Smalheer; 18. Jannetje, d. van G. Braam vreugde had laten inrichten,! wekten smar telijke herinneringen en een wroeging, die haar soms bijna den adem benam. Het bleek, dat in haar lange afwezigheid niets aan haar kamers veranderd was, alsof ze in orde gehouden waren voor haar terugkeer.... Het dreef haar de tra nen in de oogen: neen, Anthony's liefde kon niet gestorven zijn. En deze ontdek king deed haar schuldbesef nog toene men- Juffrouw' Persons wias niet de eenige, die door 'haar plotseliogen terugkeer on aangenaam gestemd was. Ook de Bash- poole's, die Eleanor nooit hadden mogen lijden, omdat zij, zooals ze 't noemden, Lady Jemmy van dei plaats had gedrongen/, die het meisje toekwam!, stakem hun spijt niet onder stoelen en banketn en Lord Bashppole ontzag zich zel'fsi niet den huis dokter te vragen, of deze ook niet van meening was, dat de aanwezigheid van mevrouw' Aske een ongunstiger) invloed op den patiënt moest hebben. Maar bét antwoord, dat hij kreeg, werkte als löetn koude douche; mevrouw' Aske was léön idea'e verpleegster, vertelde de dokter; haar toewijding en uithoudingsvermogen waren boven iedere tpf vier he ven en vorm den een aansporing voor de beidé zusters, die haar terzijde stonden. I (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 5