mmmsïïm Uit Stad en Provincie MODE-NIEUWS e*v Geen wonder mei al die zieke menschen om U heen! Weest Gij echter verstandig. Neem da delijk 'n "AKKERTJE" en van avond voor '1 naar bed gaan nog een. Tien legen één dat Ge daar- i/V'ëdërlandseh mede alle narigheid voorkomt t. product morgen gezond en fiksch opstaat. "AKKERTJES" wer- ken buitengewoon bij Griep, i Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont -V.v Vraagt ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. niirriir'arimi/% Denken en Oplossen. De opgave van de laatste puzzel zaïgl er op het eerste gezicht lastig uit, doch de oplossing is vrij eenvoudig,: „Ver wissel van Kameel", zoo luidde ide in fluistering van den Grooten Wijze van het land. Menigeen zocht er héél wat anders achter en menig afwijkend .antwoord kwam binnen. De uitgeloofde prijs viel ten deel aan: W. de Kok, 's-Heer Lauwendorp, Zzee. Klanken langs de lijn 3e programma van de Z.R.C. Maandag 11 Maart. 11.05—12.50 London Regional; 12.50—2.20 Brussel (VI.); 2.20—3.20 London Regional; 3.20—4.50 Keulen; 4.50—6.20 Dnoitwich; 6.20—6.50 Deutschlandsender; 6.50—8.20 London Re gional; 8.20—9.20 Brussel (Frans) 9.20_ 10.05 London Regional; 10.05—11.20 Keu len; 11.20—12 Dnoitwich; Dinsdag 12 Maart. 11.05—1.05 London Regional; 1.05—2.20 Brussel (VI.); 2.20—5.35 London Regional; 5.35—6.20 Droitwich; 6.20—6.50 Stuttgart; 6.50—7.20 Brussel (Vlaams); 7.20—7.50 id. (Frans); 7.50-8.20 Keulen; 8.20—9.05 Brussel (VI.); 9.05—9.20 Diversen; 9.20—11.05 Br,ussel (Vlaams); 11.05—12 Droitwich. Woensdag 13 Maart. 11.05—12.15 London Regional; 12.15—2.20 Brussel (VI.) 2-20—3.20 Kalundborg; 3.20—5.35 London Regional; 5.35—6.20 Droitwich; 6.20—6.50 Deutschlandsender; 6.50—8.20 Lqmdo-n Re gional; 8.20—11 Brussel (Vlaams); 11— 12 London Regional. (Wijzigingen voorbehouden). gen 163.811 in Januari 1934. In Amterika schijnen ze dus wel raad te weten met de crisis. In het eerste kwartaal 1935 zuilen ongeveer 1.1 millioen wagens zijn vervaardigd, tegen 750.000 in 't eerste kwartaal 1934. Het aantal millipnnairs in En geland neemt gestadig af. Blijkens het jongste verslag van de belasting-autori teiten over het jaar per 31 Maart 1934 bedroeg het aantal personen met pen inkomen van meer dan 40.000 pond per jaar deze wiorden als millionnairs be schouwd in, 1933 452, tegen 534 in 19321 en 678 in 1931. Naar United Press van welingelichte zijde verneemt, worden sedert ongeveer veertien dagen alle mannelijke en vrou welijke joodsche emigranten, die naar Duitschland terugkeeren, onmiddel lijk na melding bij de pulitie door de geheime staatspolitie paar de gevapgjenis gebracht. Na een proces van tien dagen tegen 71 communisten, beklaagd van hoog- verraad, heeft de rechtbank te Dus- seldorp elf hunner vrijgesproken. Van de overige zestig werd er een veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf, een tpt 15 jaar, een tot 10 tear, 13 tot straffen van. 9 jaar en minder tot vier jaar toe. De overigen, van tusschen de vier jaar gevangenisstraf en vijf maanden hechte nis. De voornaamste beklaagden Waren van het buitenland uit belast met de (onwettige organisatie van de communis tische partij in, West-Duitsehland. Te Rockford (Illinois) is een eisch tot echtscheiding ingediend door een vrouw1, die voor de zevende maal is getrouwd. De echtgenoot verklaarde, dat zijn huwelijksleven verre van gelukkig was, omdat zijn vrouw1 hem voortdurend aan haar zes vorige echtgenooten her innerde. Tevens bestreed hij haar be wering, dat hij blijk van wreedheid had gegeven, door erop te wijzen, dat hij1 50 K.G. woog, doch zijn vrouw1 daarentegen het dubbele. 1 In een vorige week te Londen ge- gehouden monetaire conferentie waaraan verscheidene mogendheden deel namen werd een resolutie aangenomen, waarin de regeeringen der voornaamste landen wordt aangeraden zonder ver wijl te beraadslagen, teneinde een voor loop ige stabiliteit op (gioudbasis te be reiken, met als uiteindelijk doel: her stel van den gouden standaard. In een onderhoud mót een En- gelsch journalist heeft von Ribbentrop1, de Duitsdie gevolmachtigde inzake ont- fw'apeningsquaesties, uiting gege ven aan Duitschland's teleurstelling naar aanleiding van het Britsche Witboek en pen overzicht gegeven van de Duitsche ontwapening. Hitler's ziekte was naar hij zeide niet van diplomatieken aarld1. Om van zijn heeschheid te her stellen gaat Hitier voor 14 dagen naar Beieren. Tegen den tijd (dat Simon, de Britsche minister van buitenl. zaken naar Berlijn iwtil komen, kan de Führer weer genezen zijn. VERSCHILLENDS BERICHTE#» bankinval door politie De Kaagsche politie heeft ieen inval gedaan ten kantore van de N.V. Inter bank aan de Parkstraat. De directie, die uit buitenlanders bestaat en verdacht wlordt van oplichting van gelden ten tna- deele van meest buitenlandsche cliënten, bleek voortvluchtig. Alleen een Nederl. directeur, den heer van V., 'die als stroo man furgeerde, en juist den vori'gjen dag zijn functie had neergelegd, kon door de politie wlorden aangehouden. Bij het onderzoek door de politie op de bureaux van de bankinstelling, diie slechts enkele bescheiden lokalen in be slag namen, bleek, dat de brandkast gje- heel leeg iwfas. De 'gjeheele administra tie en correspondentie iw|©rd in beslag genomen en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. vrouw verbrand Zondagmiddag hoorde de buurman van de fam. W., wófnende in de Besterdstraat te Tilburg, een hevig gekerm en ge jammer. Snel liep hij de keuken van die fam. W., vanwaar het gekerm kwam1, binnep en trof daar de vrouw' des huizes gehuld in vlammen aan. Bij het kpiken van het eten Op het gastoestel haddiein haar kleeren vlam gevat. Snel wikkelde de mam haar in een deken ,en p^ojbaerde daarmee het vuur te blusschem. Direct werd de G.G.D. gewaarschuwd, die Ide vipuw in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis viervperdej, boerderijbrand Zondagmiddag is de kapitale boerderij van den landbouwer Razenbierg te Wa genberg geheel doior brand vernield, j De landbouwgereedschappen gingen vier- j laren. Drie paarden en acht melkkoeien j kwamen1 in de vlammen om. Het woon huis bleef gespaard. De oorzaak van den brand is niet bekend. De schade, wolkje ;Ojp 5 tot 6000 gulden wlordt geschat, wordt door verzekering gedekt. ZJERIKZEE. De Zierikzeesche Zwem en Reddingsvereeniging (Z.Z. en R.V.), organiseert a.s. Woensdagavond 13 (Maart in de groote zaal van hotel „Juliana" een propaganda-avond ;w|aar als spre ker hoopt op te treden de heer A J. Meyerink uit Haarlem', Consul van den Ned. Bond tot het Redden van Dren kelingen, met het onderwierp „Het Red den van Drenkelingen". Waar dhr. M. die als een aangename spreker bekend staat, speciaal ook de aandacht zal wij den aan het red'den uit te water ge raakte auto's kunnen we een bezoek aan deze lezing, Welke met lichtbeelden zal iwlorden opgeluisterd, aanbevelen. De Onderlinge Auto-Verzekering „Eendracht maakt Macht" hield haar j aair- lijksche Algemeeme Ledenvergadering in 't „Huis vam Nassau", lander voorzitter schap van den heer C. Blom. Uit het jaar verslag'van den secr.-penningmeas'teir, dhr. T. L. Jpnker te Haamstede, ontleepein wij; dat de vereeniging steeds in bloed toe neemt. In 1934 waren 130 auto's verze kerd. De uitkomsten waren ook dit jaar zeer bevredigend. De verzekering der wp- genschade koste voor die wagens, wialkie; een kostprijs nieuw1 van f2000 niet te boven gaan, f 18, terwijl de kosten der wettelijke aansprakelijkheid konden wor den' gedekt met f 24,25, zloodat een algel- heele verzekering, wageinsehade en W.A. te zamem f42,25 bedroeg. Waar vboir 1934 een.' vporschotpremie van resp. f20 en1 f25 werd betaald, werd besloten het Overschot aan' de reserve toe te voegen. De rekening, welke aangaf ejan (Ontvangst van f 8427,96, bij een uitgave van f 4727,93 sloot derhalve met een batig slot van f 3700,031/2 en werd (Oip advies van den rapporteur der financiëele commissie, den heer C. P. Bioudeling, goedgekeurd. Tot plaatsverv. lid der ftoanciëele commissie werd benoemd dhr. M- J. der Weduwen. Een vijftal nieuwe deelnemers Werden ter vergadering Voorgedragen. De lage( premie en de coulante en vlugge schade regeling bevorderen de populariteit van deze voor Schouwen-Duiveland zoo nut tige instelling, welke ten vplle belang)- stelliog verdient. Het stationnement der Directe Be lastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Renesse is met ingang) van 1 Mei a.s. opgeheven en met ingang van dien da tum verplaatst naar Haamstede. HAAMSTEDE. In de pmgeving van den Tempelput, langs het wandelpad aan den voet der duinen naar Westen-Schouwen, enz, komen ieder voorjaar honderden Nar- cissenplanten; ,uit den grond te voorschijn, Deze mooie, vroeg bloeien de plant geeft kleur en schoonheid aan het momenteel nog dorre landschap. Jammer, dat de bloemen meestal geen gelegenheid krij gen om zich in haar volle schoonheid te ontwikkelen. Nauwelijks vertoornen de knoppen een ^enigszins gelen gloed, pF velen (gelukkig niet aljjen) azen er reeds iop om ze van haar stengels te rukken en v|oor plaatsing in een vaasje naar huis mee te nemen, niettegenstaande mem 1 bijna zonder uitzondering in eigen tuin voldoende Narcissenplanten heeft. Een enkel knopje, hoewel het wettelijk niet mag, want men beschikt in ieder geval over een anders eigendom, wie zpu het kwalijk nemen. Maar ergerlijk is het te zien, hoe uit de handenvol knoppen on derweg verscheidene, als niet voldoende, worden weggesmeten of vertrapt. Ekï gedeelte van den voorjaarstojoi is weer vernietigd. Niet beter gaat het met de Brem (Heentót lof Hengst) met haar mopie, gele, in de zou schitterende bloemen, een sieraad lojnzer wegen. Bij bossen tegelijk j wlorden deze bloemen dikwijls doof in- wiotners en niet inwpners afgerukt, terwijl I door de taaiheid der stengels veel bloe- men geknakt blijven hangen. Bekijkt een) bloem enkele minuten nauwkeurig en gij komt ongetwijfeld tot de ontdekking, dat zij gelijk staat met een sierlijk kunst werk. Onze scholen trachten den kinde ren steeds liefde tot de natuur in to boezemen'. Inwpners van Haamstede en Burgh, gij houdt allen van uw mopie omgeving. Wijst de jeugd, waar ge dit ontdekt, op het onhebbelijke van natuur- schopïivemieling en geeft zelve niet het verkeerde, vjoprbeeld. Als ier aan het euVel geen einde hoont, Zullen zeker strenge maatregelen wiorden genojnleii. RENESSE. Aan het dprpsplein staat eevt trapgevel met |OVerhp|ekschen top, ter- mijntpgen en sierankers, die zoowel olm! zijn plaats op den hpek als onderdeel van den pleinwand Zijn beteekonis hjeeft. Wegens verbouwing van het pand wilde de eigenaar hem doen afbreken, doch het Rijksbureau voor de Monumentenzorg heeft een bijdrage^ in de meerdere kjosten toegezegd, zop, de gevel behouden' blijft. Hij zal dan» tevens enkele hioiogoppdige herstellingen 'ondergaan. SCHARENDIJKE. De vereeniging „Het groene Kruis" te Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke hield 7 Maart in Café Koomian hare jaarvergadering onder lei ding van burgemeester de Bruijn. Deze deelde in zijn openingswoord: mede, dat 1934 voor de vereeniging een kalm! ver loop had; slechts enkele zieken eischten van onze zuslter een eenigszins lang durige verpleging, terwijl de financieels toestand zich op hetzelfde peil kon 'hand haven. Van den heer Louwlersó te Dui vendijke w!as een schrijven ingfekomen, (waarbij dank werd betuigld voor het (ge bruik eener ligtent en voor de door onze zuster aan zijn igezin verleende hulp. Uit het jaarverslag van den secre taris stippen iw'e aan, dat het leden tal ongeveer gelijk bleef en dat dank baar wefd melding 'gemaakt voor het in bruikleen afstaan van een ligtent ten onzen behoeve door de Zustervereeniging] te Brouwershaven. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek ons, dat de ontv. voor de wijkverpleging in 1934 hebben bedragen f 1341.08 en de ui tg. f 1476.33, zoodat op deze afjdeeling een tekort viel te Constateeren van f 135.25. De af deeling t.b.c.-bestrijding bracht in ontv. f 840.385 en eischte in uitg. f 708.85, zoodat hierbij een voordeelig slot van f 131.535 viel te blo eken. Het to tale ver lies over 1934 bedroeg derhalve f3.715, iwlaardoor het saldOi Ider vereeniging per 31 Dep. 1934 is gedaald tot f 991.975, waarvan belegd tyi de boerenleenbank f 979.23. De heer de Jonge te Ellemeet deelde in Zijn verslag omtrent Iden toe stand der verplegingsmiddelen melde, idiat alles in orde wjas bevonden en bracht de verschillende depothouders een wioord van hulde voor de goede zongen iaan het verpleegmateriaal gewijd. De vereeniging blijkt een voldoende voorraad van een en ander te bezitten. De begroeting wijk verpleging iwierd voor 1935 vastgesteld in ontv. en uitg. op f 2271die voor de t.b.c.-bestrijding op f 780. De aftredende bestuursleden, de heeren Ds. Boschloiot Ds. Vogelaar en M. de Vo,o/gjd iwleriden bij acclamatie herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van Idhr. C. J. van Oost, aan iwïens adres de voorzitter een iwlelgemieend woord van dank bracht voor de vele, aan ide ver eeniging bew'ezen diensten, werd geko zen de heer P'h. de Jonge. Tot lid' der financieele commissie voor 1935 'werden benoemd de heeren A. N. Kloet, L. Kris- telijn en L. D. Stoel. Het jaarverslag onzer zuster stond ook onder Iden in vloed van dén rustigen loop van zaken in 1934 en iwerd onder "dankzegging voor kennisgeving aangenomen. Bij de rond vraag iwerd door een der leden de wen- sc'helijkheid bepleit den penningmeester eene vergoeding toe te kennen voor zijn administratie; het bestuur zal dit nader onder het oog zien. Daarna sluiting. Het jaarlijksche stra-feest werd ook op ons dorp Zaterdag 9 Maart, trots het minder aangename wiee,r, met groote opgewektheid gevierd. Een twintigtalpaarden, waaronder ook uit de gemeenten Duivendijke en Kerkwerve, nam aan den gebruikelijken 2'ondrit deel, waarna idoor een 15-tal rui ters werd overgegaan tot het ringste ken te paard, wiaarvoor reeds geruimen tijd te voren door eenige voorstanders van deze ruitersport, wekelijks een klein bedrag was ingelegd, met ide bedoeling, bij deze gelegenheid hiervoor prijzen te kunnen beschikbaar stellen. Ook onze burgemeester gaf blijk van zijne belang stelling, niet alleen door het beschik baar stellen van een prijs, doch ook door zijne aanwezigheid. Met veel animo werd om de verschillende prijzen ge kampt. De eerste prijs voor het ringste ken, een fraaie rijtoom, geschenk' van onzen burgemeester, viel ten deel aan M- van de Panne Pz., die voor 't 'mooist versierde paard, een tulband, geschon ken door den heer W. D. Kooman, hak ker alhier, werd behaald door Jac'. v. d. Panne Jz. De wedstrijd stond onder leiding van de heeren P. D. Everwijn en 1. Dorreman, ierw'ijl de heeren J. Pleune en P. Dorreman Wz., zich had den belast met de beoordeeling der ver sierde paarden. Het geheel verliep op prettige en ordelijke wiijze, en werd door een talrijk publiek gadegeslagen. Dhr. Voor de jongere generatie is een toiletje, bestaande uit een geruite rok en een jasje van donker materiaal buitengewoon aardig. Het hoedje met het op geslagen randje is een gelukkige completeering. Tenslotte een leuke jas van grof materiaal. Interessant is de mouw! en de oplossing van kraag en revers. De sluiting bestaat uit gespen. Everwijn reikte des avonds in café Koo man de verschillende prijzen uit ien bracht hierbij in het bijzonder een har telijk woord van dank aan onzen bur gemeester voor den geschonken prijs en bovenal voor het beschikbaar stellen van het dorpsterrein. Op genoegielijke w'ijze werd de avond' met een gezellig dansje besloten. DREISCHOR. Vrijdagnamiddag j.l. had de wlerkman L. de Oude van Brouwers haven, w'elke werkzaam' was aan de stroopers van den heer C. W. den Bioer op de haven „Beldert", het ongeluk m;et zijn arm bekneld te geraken tusschen de stroopers, m!et het noodlottig gevolg dat zijn arm1 bloedend verwlond en in wendig ernstig beschadigd' werd. Over brenging) naar het ziekenhuis te Noord- gouwle was noodzakelijk, waar hemi dan ook de noodige medische hulp iwjerd verleend. BRUINISSE. Donderdagavond j.l. trad in de Geref. Kerk voor de Anti-Rev. kiesvereeniginig op, de heer Mr. P. A. Schwiartz, burgemeester van Maassluis. De spreker w'erd ingeleid idioor den heer W. v. d. Berge Dz. Mr. Schwartz1, het iwloord verkrijgende, 'gaf een duidelijke uiteenzetting van de buitengewoon moei lijke tijden Waarin we tegenwoordig le ven en waarin de regeerin'g al het mo gelijke doet om de machine op gang te houden. Spr. behandelde de moeilijk heden bij den uitvoer, hef iwlerkloozen- vraagstuk enz'. Hóe moeilijk de tijden evenwel zijn, toch heeft de Anti-Revolu tionair vast te houden aan het begin sel igegrond op Gods woord, welk be ginsel nog! steeds van de grootste waar de is in onze volksvertegenwoordiging, zoowiel in hare 'hoogere instantie als voor de Provinciale Staten en de gemeente raad. Ds. Unger dankte Mr. Schwartz voor zijn leerzame rede en sloot op de gebruikelijke Wijze. ANNA-JACOBAAPOLDER. Op Vrijdag 8 Maart vergaderde in ide Geref. Kerk alhier de kring van Jongelings-Vereeni,- gingen op Christelijken grondslag van Zierikzee en omstreken. Op gebruike lijke iwlijze werd dez'e door den voorZ. dhr. Bij de Vate geopend. Hierna kwam aan de orde het onderwierp „Onze ver eeniging! en de sport", door jdhr. S. Beek man van Bruinisse, w'aarop eenige dis cussie volgde. Daarna wierd het woord' gevoerd door idhr. S. AbrahaimSe van A.J.-Polder over „Wij en de wóreld". Ds. Spoelstra sprak 't slotw|oord en ein digde 'met dankzegging. SCHERPENISSE. Toen de motorboot van dei gebr. Har tog hier Donderdag avond arriveerde en de knecht zich nog even naar beneden begaf om' iwat te halen, bleek hem dat er water in het ruim stond. Onmiddellijk werd met het lossen en pompen begonnen. Nadien bleek dat er een vijftal klinkbouten Waren sprongen en een ijzeren plaat Was jn.- 1 gedeukt, vermoedelijk door over.'-^e sleenglooiïng te varen. Het schip is nu voorloopig gedicht en zal ter verdere reparatie naar de werf móeten. THOLEN. Naar Wij vernemen, zal opk im deze gemeente een Landb ouw huishoud1- cursus wlorden gehpuden, uitgaande van het Kriogbestuur der Z.L.M. Gegadigden kunnen zich jopgeven vóór 13 Maart, bij deni heer W. L. Ktompó- Wpensdag 13 dezer zal to de loipenbare school alhier, des v.m. 12 uur, gelegenheid zijn viopr vaccinatie en reviaccinatie. BBCET&A&m KANTONGERECHT TE ZIERIKZEE D,e kantonrechter heeft Woensdag 6 Maart veroordeeld wegens overtrading der Mpito,!r- en Rijwiel wet: D. v. d. V., 35 j., 'kjoopm. te Nieuwerkerk, f 15 b. s. 3 d. V. b. d. V., 39 j., handelaar te Z'zee, f 5 b. s. 3 d.; J. M. M„ 21 j-» sto ker, Z'zee f3 b. s. 3 d.; L. T., 30 j., arbeider, Haamstede, f3 b. s. 3 d.; C. S-, 25 j., Chauffeur, Z'zee fl b. s. 2 d.; J. C. H., 18 j., los werkman) Z'zee, fl b. s. 1 d.; J- M. L., 29 j., werkman, Nieu werkerk, f5 b. s. 3 d.; C. d. V., 34 j., werkman, Duivendijke f5 s. 3 d.; H. S. M., 23 j., z.b., Z'zee fl b. s. 1 d.; H.'K., 40 j., knppman, Duivendijke, f5 b. s. 10 d.; J. de M., 2l j., schilder te Serposker- ke (S.), 4 X fl b. s. 4 X 2 d.; A. v. d. W., 30 j., arbeider, Burgh, f3 b. •s. 3 d.; M. M. v. d. B., 48 j., handelaar, Z'zee f 1 b. s. 1 d.; N. v. ;d. L., 20 j., chauffeur, SchaTendijke f 15 b. s. 10 d.; Y. v. d. K., 17 j., vrachtrijder, Brouwers haven f3 b. s. 1 ,w. tuchtschool; W. O., 16 j., scboilier, Bruinisse f 3 b. s. 1 week tuchtschool. Regl. Stoomb001diensten in Zeeland: D. P. V., 21 j-, Z'zee f 5 b. s., 3 d. Inval id it eis wetJ. v. d. Z., 32 j., arbeider, OiOisterlaJnd, f10 b. s. 3 d. Bi'ouwveroirdenin g gemeente Nieuwerkerk: J. v. d. M., 64 j., veldarbeider, Nieuwerkerk! f2 b. s. 3 d.; A. v. d. W., 40 j., id. id., flO b. s. 3 d. Leerplichtwet: J. S., 32 j., ar beider, Z'zee 'f 10 b. s. 3 d. van het ZeeuW'sche Strpomen- reglement: J. B., 20 j., arbeider, Zie rikzee f0,50 b. s. 1 d.J. W., «22 j., werkman, Z'zee fl b. s. 2 d.; J. W. S., 23 j„ schilder, Z'zee fl b. s. 1 d.; A. d. G., 23 j., arb., Z'zee, geen straf; M. R., 24 j., visscher, gedpm. Brp,uwershajve)n f 5 b. s. 5 d. Reglement pp de wegen ie, 11 voetpaden in Zeeland: P. d. R., 33 j., landb., Z'zee f4 b. s. 4 d. Om zelf te maken Als we naai' een badinrichting 'gaan is het meenemen van het badgoed veelal op de terugweg, als pakje, handdoeken enz. allemaal nat is, een heel probleem. Toch is ook hiervoor wel een oplossing. Uit een restantje bonte stof maken ivtie een tasch, iwlaarin we al deze zaken kunnen ber gen. Met een stukje wa terproof-stof of een deel van een oud guimimischor- tje, wórdt het tasch je ge voerd, zoodat |de stof zelf drpog blijft. Er kan in de tasch dan nog een apart 2akje wlorden ge maakt, om' er de kleine toiletmiddelen in pp te bergen. Links op het teekenin- getje ziet u een handi'gje, zelfgemaakte z.gi.n. reis- rol. Het is ook iwieer een gewóón stukje stof, waar op enkele zakjes Imlet kleppen zijn gestikt, zóó dat het geheel naar bin nen kan wórden gerold. Aan de eene zijde wór den twiee lintjes genaaid, waarmee ide rol vervolgens kan w(orden vastgebonden. In zoo'n rol pakken wie alle toiletmidde len en kleinigheden, die wie op reis al tijd biji de hand' móeten hebben. Daar om] imjoeten ze ook los meegenomen ropijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 2