NOORD WELLE. Zaterdag werd weer het traditioneele „Strüfeest gevierd. Hoewel het weer zich niet erg gunstig liet aanzien, reden toch een achttal rui ters tegen twee uur het dorp binnen,, om na een paar maal het dorp rcmd gedraafd te hebben, de gebruikelijttflei ronde af te leggen. Des avonds gaf de rederijkerskamer „Advendo", na een rustpoos van 3 jaar, eert uitvoering in de zaal van den heer de Jonge. Dit weder- optreden is voor haar een succes ge worden. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Het publiek volgde met klimmen de spanning het door de spelers voor het voetlicht gebrachte tooneelspel in 4 bedrijven „Plicht", van Sko mannek. Het spel, uooral van de vertolkers der hoof d rollen, was zeer te roemen en 't applaus dat na elk der bedrijven opklonk, was dan ook zetker verdiend. Na de pauze volgde het kluchtspel in één bedrijf „Dolle Dries" van Rentmeester, wat de zaal, vooral door het spel van den pic colo deed schudden van het lachen. Hier na dankte de voorzitter, de heer Vier gever, de spelers voor hun medewer king en de aanwezigen voor hun pip- komst, waarbij wij willen aansluiten met de hoop uit te spreken, dat „Advendo," nu niet weer indut, maar wakker blijft om de inwoners van Noordwelle het volgend jaar weer zioo'n mooien avond te kunnen aanbieden. Een gezellig bal besloot deze goed geslaagde avond. RENESSE. Donderdagavond werd in de O.L.S. een ouderavond gehouden,idie zich in een druk bezoek van ouders en autoriteiten mocht verheugen. Nadat de voorzitter der oudercommissie, de heer C. van Splunder, de talrijke aanwezigen had verwelkomd, gaf hij de leiding over aan het hoofd der school, den heer J. M. de Nooijer. Deze gaf een p,verzicht van wat het laatst verloopen jaar voor de school te Renesse van belang is ge weest, waarop een geanimeerde gedach- tenwisseling volgde. Van de zijde dier ouders werd aangedrongen voortaan weer een cursus voor vervolgonderwijs te ge ven, wat dezen winter niet kon, daar het vereischte minimum van 10 leerlin gen niet werd bereikt. Met ertkele geuite wenschen van de ouders te Noordwelle zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Mej. Perduyn vergastte de vergadering op het voorlezen van een humoristische schets, welke veel vroo- lijkheid en bijval mocht oogtsten. De oudercommissie werd uitgebreid met 2 leden van Noordwelle, de heeiem L. Jon ker en A. Koster, die beiden hun be noeming aannamen; de voorzitter, die aan de beurt van aftreden was, werd herkozen met algemeene stemmen minus één. Hierna voegde bezichtiging van het werk der leerlingen, waarbij wederom de groote belangstelling der ouders voor de prestatie's der schooljeugd viel te waardeeren. Het was inmiddels zoo laat geworden, dat een aangekondigde ver tooning van een serie lichtbeelden be treffende Suriname moest vervallen. Bur gemeester Schoider dankte namens de gemeentebesturen van Renesse en Noord welle, oudercommissie en onderwijzend personeel voor den mooien avond, waar na de heer M. de Roo een hartelijk woord van dank uitte, namens de ouders, voor alles wat het personeel voor de binders doet, zoowel in- als buiten de school. HAAMSTEDE. In tegenwoordigheid van onzen burgemeester, weth. den Boer, bestuursleden, commissie van toezicht ouders van leerlingen en den tuinbaas, werd Woensdagavond j.l. in het lokaal der Tuinbouwschool dopr het hoofd der school, dhr. C. A. Hartog, een openbare les gegeven voor de derde klasse. De voorzitter, dhr. W. G. Boot Jz., opende deze bijeenkomst met een alge meen woord van welkom; spr. stelde in het licht het nut der school voor de toekomst der leerlingen en hoopte top een toenemende belangstelling der ouderS, waardoor een meerdere propaganda voor deze inrichting als vanzelf zal volgen. Werd in vroeger tijd de school over het algemeen vroeg door de leerlingen ver laten, de tegenwoordige tijd eischt meer om tot een redelijk bestaan te komen, en met den tijd miee te kunnen ga Daarna behandelde dhr. Har tog voor de leerlingen „De kennis van den grond", verduidelijkt door verschillende proeven; wij kregen van deze les een aangename,n. indruk. Er wordt prettig en degelijk les gegeven en de leerlingen gevoelen zich volkomen thuis in de school. Dhr. Hartog wees tevens den leerlingen op het nut van het lezen van vakbladen. De voor zitter besprak daarna nog een en ander over grondziekten. In de nu volgende pauze werd een verversching aangebo den, waarna de secretaris, dhr. v. Toledo, behandelde „D© plicht der ouderen te genover school en leerlingen", naar aan leiding van de spreuk „Dni 't verleden ligt het heden, in het nu, wat worden zal", Spr. schetste den crisis der jaren 1880 en later. Uit dezen crisis is voortgeko men een meerdere intensiteit van land en tuinbouw, wat tot beterschap leidde. Sedert dien tijd is men met groote sprongen vooruitgegaan^ Toch komt men nog dikwijls veel tekort, wat betreft ken nis van den grond, bemestingsleer, enz. Op de ouders rust de plicht hun kinde ren deze nuttige lessen te laten volgen, om bij mogelijke kentering der tijden. Waar te zijn en zich een redelijk bestaan te verschaffen. Be burgemeester dankte voor de ontvangen uitnoodiging, de hee- ren Boot en v. Toledo voipr hun bespre- knigen en dhr. Hartog voor de gegeven les, en gaf in overweging een fondsje voor aanschaffing van vakbladen te vor men, waarvoor hij een persoonlijke bij drage toezegde, wat in dank aanvaarfd werd. Dhr. Hartog wees er de ouders op, co* ©ens een gewoon lesuur bij te wonen en gaf inlichting omtrent grond onderzoek. Dhr. v. To'edo verklaarde zich bereid door hem gelezen vakbladen ten. behoeve der leerlingen af te staan; dhr. Hoogenboom wees op de mogelijkheid voor het betrekken van vakbladen uit j de Nutsbibliotheek. Onder dank voor de i belangstelling en de besprekingen sloot de voorzitter de vergadering. Waar de ouders spontaan verklaren, dat zij ten volle tevreden zijn met dit onderwijs j voor hun kinderen, willen wij gaarne een ruim gebruik der Tuinbouwschool j aanbevelen, in 't vertrouwen, dat met I den nieuwen cursus weer een flinke aan- vangsklasse kan gevormd worden, 't Is zoo hoo|g noiodig voor de toekomst der j jeugd. f j ELLEMEET. In het café Van der Have hield 't Varkensfonds „Helpt Elkander" op Donderdag 21 Pebr. haar jaarvergadering. De voorzitter, dhr. D. de Graaf, heette allen en speciaal den j eera-voorzitter, burgemeester A. J. dei Bruijn, welkom en betreurde het, dat zoo weinig leden aanwezig waren. Hij j stelde voor, om voortaan art. 34 (boete 1 voor de thuisblijvers) toe te passen. De kascontrölecommissie adviseerde tot .goed keuring van de relkteming van den pen ningmeester. Daarna deed de penning meester verslag van zïjn gehouden be heer, waarvoor hij door den voorzitter dank werd gebracht. Die, .aftredende be stuursleden, D. de Graaf, L. D. Stoel en H. de Jonge, -werden met algemeietne stemmen herkozen, terwijl ze in hun oude functie's werden gehandhaafd. Het ver zoek van het lid A. de Blonde, om ver goeding van veeartskostem werd na ge houden bespreking .afgewezen., omdat 't reglement zulks niet toelaat. Een voorstel uit de vergadering om voortaan 'dergelijke kosten wel te vergoeden, althans voor de helft, verkreeg geen meerderheid. Die voorz. deelde mede, dat, waar de ver schillende varkensfondsen eikaars leden 1 overnemen, bet noodig is, dat de resp. besturen elkaar bij verhuizing van leden daarvan kennis geven. De leden moeten, in hun nieuwe gemeente hun 'coniitribuj- J tiekaart en verklaring aan 't bestuur overleggen. Bij' de rondvraag hield 'de eere.voorzitter een treffende toespraak, waarin hij wees op het groote nut van de vereenigirtg. Besloten werd nog met de betrokken veearts te onderhandelen over de prijs van heit inenten en te ver- zoeken het zoo- mogelijfk iets vroeger te doen plaats hebben, ini Mei bijv. Hier- 1 na sloot de voorzitter, nqg even.' het gelukkige vereenigingsjaar memoreerie|n)- j de (geen verliezen), deze vergadering. j De stemming vaar den gemeenteraad is bepaald op Woensdag 19 Juni 1935. 1 OOSTERLAND. Vergadering van den Raad van Woensdag 20 Februari. Voor zitter de burgemeester. Met kennisge- ving afwezig de heer Hendriks,e. Met het oog op de eerste vergadering van het jaar geeft de voorzitter een opsom- ming van de voornaamste besluiten van het vorig jaar. Dank wordt gezegd voor de ondervonden samenwerking en de beste wenschen daarbij gevoegd voor de toekomst. De heer de Weeze dankt voor de gesproken woorden. Mededeeling ge schiedt van de vrijstelling verleend door Ged. Staten voor het geven van onder wijs in het vak „lichamelijke oefening" aan de beide scholen voor één jaar. Op het verzoek van J. H. Viergever, om in aanmerking te komen voor het leve ren van kolen aan de gemeente, wordt afwijzend beschikt. In verband met een ontvangen schrijven aan den Minister v. Economische Zaken wordt, met intrek king van de bestaande verordening, een nieuwe verordening vastgesteld, betref fende het openhouden des zomers van winkels een uur des avonds na den. wettelijken tijd. In verband met .een ont vangen schrijven van G.S. inzake een voorziening in de Begrooting 1935 door de verminderde rijksuitkeering, als ge volg van de gewijzigde financieels ver houdingswet, worden de opcenten op de personeele belasting nader gebracht op 150, en die op de vermogensbelasting op 40. De opcenten op de fondsbelasting worden geraamd op 70. De stembureaux voor de as. verkiezingen worden als volgt samengesteld: Prov. Staten, Oos- terland: plaatsvervangend voorzitter de heer de Weeze; leden de heeren F. v. d. Hulle en C. M. Zeijler; plaatsver vangende leden de heeren J. J. de Vos en H. P. Hendrikse. Sirjansland: Voorz. de heer A. S. van Hoeve; leden ide hee ren P. J. Fluijt en K. Oudshoorn; plaats vervangend voorzitter de heer J. A. de Rijke; plaatsvervangende leden de hee ren Joh. de Ronde en Jac. Fluijt. Ge meenteraad: Oosterland, plaatsvervangend voorzitter de heer J. M. de Weeze; le den de heeren J. J. de Vos en C. M. Zeijler; plaatsvervangende leden de hee ren H. P. Hendrikse en F. van der Hulle. Sirjansland: voorzitter de heer A. S. van Hoeve; leden de heeren J. A. de Rijke en K. Oudshoorn; plaatsvervan gend voorzitter de heer P. J. Fluijt; plaatsvervangende leden de heeren Joh. de Ronde en Jac1. Fluijt. Hoofdstembureau gemeenteraad, leden de heeren J. M. de Weeze, C. M. Zeijler, A. S. van Hoeve en M. van As. Plaatsvervangende leden de heeren H. P. Hendrikse, F. van der Hulle en J. J. de Vos. Tot vertegen woordigers der gemeente op de verga deringen der Waterleiding-Maatschappij in 1935 worden benoemd de heeren J. J. de Vos en C. M. Zeijler. Vaststel ling volgt van de pensioensgrondslagen! van burgemeester, secretaris, ontvanger en ambtenaar van den burgerlijken stajnd. Bij de rondvraag wordt gewezen op een minder gewenschten toestand op ide be graafplaats te Sirjansland, waartoe een j voorziening zal worden getroffen. Daarna sluiting. BRUINISSE. Vrijdagavond j.l. gaf de Muziekvereniging „Nu met Hope" de jaarlijksche uitvoering. De voorzitter, de heer C. de Jonge, verwelkomde met een kort woord het talrijk opgekomen pu bliek, waarna onder leiding van den di recteur, de heer A. v. d. Berge van Oos terland, eenige muzieknummers tot volle tevredenheid der aanwezigen werden uit gevoerd. Door eenige leden van het ge zelschap werd opgevoerd „Moppie On geluksvogel", klucht in één bedrijf. De daverende lachsalvo's bewezen wel, dat de klucht bij het publiek in sloeg. We vertrouwen dan ook, dat een volgende maal de leden met behulp van eenige dames zelf in staat zullen zijn het ge- heele programma voor hun rekening te nemen. Nu had men de medewerking noodig van de dames A. ein M. v. ld. Berge en de heeren Stoutjesdijk en v. d. Berge van Oosterland. Het moet gezegd worden dat deze idames en heeren op voortreffelijke wijze hebben meegewerkt om den avond zoo schitterend te dioen slagen. De twee blijspelen „Rosalie" en „Een vreeselijke dag" werden keurig ge speeld en de humoristische voordrachten zouden humoristen v,ajni naam niet hebben kunnen verbeteren. Een gezellig bal, waar bij dezelfde dames en heeren de muziek leverden, maakte, dat dezen avond' ge heel naar wensch verliep. Vrijdagmorgen werd ook onze ge meente bezocht door de For id k a r a- vaan. Met volle muziek trok men bin nen, zoodat al spoedig veel volk ioip de been was pm deze reclame te bewon deren. De stoet parkeerde ongeveer mep) uur in de Oudestraat. De leiders en de bestuurders Werden ten gemeentehuize ontvangen en toegesproken doior de lqc|o,- burgemeester, de heer F. D. v. Vessem', die hen de verzekering meegaf dat, wan neer hetere tijden zullen aanbreken, hier ook wel gegadigden zullen zijn voor de welverzorgde Ford wagens. Eenige heeren maakten daarna (gebruik van de uitnpodi- ging een demoinstratietoeht met de V 8 te maken. STAVENISSE. De heer H. J. Dorst heeft wegens zijn aanstaand vertrek naar Rijswijk ontslag genomen als lid van de Commissie van Toezicht op de Rijks- landblouwwinterschool te Goes. THOLEN. Donderdagavond j.l. 'gaf 't muziekgezelschap „Concordia", in de zaal van den heer L. de Jonge, haar jaar lijksche uitvoering. Nadat de voorzitter, de heer W. J. Klompe, met een Woord van welkom en op wekking, had geop end, werden onder leiding van den idiirecteur, de heer Zegers, de verschillende num mers goed uitgevoerd. Door eenige le den werden hierna eenige aardige too- neelstukjes uitgevoerd. Een bal na, be sloot deze goed bezochte uitvoering. Door de S.D.A.P., afd., Tholen, 'zijn of ficieel eandidaat gesteld voor de gemeen teraadsverkiezing: J. Overheeke (aftr.), P. Perestam en A. K. Donken. Zij, die in aanmerking wenschen te komen voor het verkrijgen van bonnen voor busvleesch en gehakt, kunnen deze af halen op Zaterdag 2 Maart iajs., des avonds van 6—7 uur, Hoogstraat 32. De collecte ten bate der vervolgde chris tenen in Armenië heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 75; 200 per sonen hebben zich opgegeven als ge regeld begunstiger. Onder zeer groote belangstelling werd Vrijdagavond in de zaal van mej. Hoek alhier een Land stormavond gehouden. Medewerking werd verleend (door de Marinekapel van Mr. Ms. „Noord-Brabant". Na het spel len van een vroolijke marseh, riep de afd.-comm.s, kapitein Persant Snoep, al len het welkom toe, speciaal de aan wezige burgemeesters, het statenlid Moei ker en officieren en manschappen. Het verheugde spr., dat zooveel belangstel ling werd getoond, waaruit hij kan con dudeeren, dat deze avonden op prijs w orden gesteld. Na een opwekkend woord om trouw te zijn aan hen die boven ons gesteld zijn, waar een geest van verzet en revolutie rondwaart in den lande, en na hulde te hebben gebracht aan onze militairen, welke in het Saarge- bied onze vlag hebben hoog gehouden,, eindigde spreker met een „Leve Konin gin en Prinses". Door de kapel wer den hierna verschillende nummers op keurige wijze uitgevoerd. Colonne ge weer, met begeleiding van pijper en trom, viel zeer in de smaak. De heer Cornelisse verrastte de aanwezigen op eenige aardige films. De gymnastische oefeningen door „De Jantjes" uitgevoerd, waren wel de attractie voor dezen avond. In zijn sluitingswoord kon de oomman dant, na dank te hebben gebracht aan allen, die hun medewerking verleenden, dan ook gerust zeggen, dat 'deze avond goed geslaagd is. MSBBOÜf ES YBSTEBSLTo Bond van Werkgevers op ThoJen Vrijdag j.l. kwamen de werkgevers van het eiland Tholen andermaal in verga dering 'bijeen in hotel van Iwaarden te S -t.M a a r t e n s d ij k. Naar aanleiding van de in de vorige vergadering gjehou- den besprekingen werd besloten over te gaan tot het oprichten van een ,,Bond van Werkgevers op het eiland Tholen". Een zeventigtal personen traden reeds als lid toe. Als voorzitter werd geko zen de heer J. L. Groenewege en als secretaris de heer C. J. Hagle, beiden te St.-Maartensdijk. Uit elke gemeente wer den voorts twee bestuursleden aange wezen. Het doel der vereeniging is uit sluitend medezeggingssc'hap te hebben bij het vaststellen van de nieuwe loonnor- men. Waar de loonovereenkomst één jaar geldt, daar werd' de vereeniging ook voor den tijd van één jaar opgericht. W^ar in deZe tijden ide bedrijven niet ten volle de verminderde inkomsten kun nen dragen, daar zal verlaging der steun- normen ook verlaging der loonen ten- evolge moeten hebben. Op een ver zoek uit de vergadering om nu reeds het uurloon vast te stellen, werd niet ingegaan. Het bestuur zal naar bevind van zaken handelen en indien noodig, opnieuw een ledenvergadering bijeenroe pen, waarin (hjet verloop der loononder handelingen besproken zal worden. Land- en Tuinbouw Vorige week vergaderde het Bestuur van de afdeeling Zeeland van den C.B.T.B. voor het eerst te Middelburg in haar pas gestichte Bureau. De voorz., dhr. Vogelaar, opende ideze vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna de ingekomen stukken werden behandeld. Deze stukken betroffen de uitbreiding en samenstelling van de Prov. Regelings- Commissie voor de paardenfokkerij (vóór uitbreiding geadviseerd), de vorming der plaatselijke crisiscommissies, de propa ganda voor melkbroodactie, nieuwe tijid- regeling, vergaderingen van den keurings dienst Zeeland en der Gewestelijke Tar- we-organisatie enz. enz. Uitvoerig werd besproken de verlaging van den landbouwsteun, inzonderheid wat 'betreft de verlaging der richtprijzen voor tarwe en erwten. Betreurd 'w'erd dat hieromtrent geen of geen voldoen de overleg is gepleegd met Ide 3 (centrale landbouworganisaties. Tenslotte werden nog de begrooting en contributies voor 1935 vastgesteld, als mede verschillende zaken betreffende 't Boekbioudbureau geregeld. Daarna sluiting. VOETBAL. Z.S.C. Zierikzeie 1—Middelburg 115—0. Zierikzee. wint den toss en kiest het ieerst met het meeste voordeel van den vrij! straffen wind te spelen'. Nadat hun eerste aanval is af geslagen komen de gasten eenigen tijd flinlk op zetten en zetten verschillende goede aan vallen op- die echter door slecht schieten niets opleveren. Verschuur redt eenmaal 'goed door uitloloipen vlojor den vrijstaand- den 1 inksbuitön. Mede danlk zij' idem wind worden de roodzwarten echter geleidelijk sterker en als na ongeveer een Iklwartiier spelens van Aketn den bal te pa|kk:elni krijgt, lost hij' van vrij, verren afstand een harden schuiver, die langs den. keeper in den 'rechterbenedenhoek verdwijnt (1-0). Zierikzee blijft steilker en we noteieirsm enkele goede voorzetten van VoTkeri, diis de groenwitte verdediging echter, zij' het soms met moeite, onschadelijk 'kan ma ken. Ook Verschuur wiordt enkele mafen aan den tand gevoeld, maar'dank 'zij' goed uitloopen, opstellen weet hij onheil te voorkomen. Kort hierop vergrqot Zie rikzee op vrij fortuinlijke w'ijze haar voorsprong als de Middelburgkeeper een laag schot van den naar, binnen geloopen Vplkeri tusschen zijn beesten dpor iim het do;el laat verdwijnen (2—0). Kort voor de rust weet van Aken dan nogmaals te doelpunten sta een goed opgezetfem aanval van links (3—0). Middelbui-gj krijgt nog een kansje maar de linjksbuiten tipt den bal nog over het verlaten doel. Met een veiligen vporsproing voor de gast- heeren breekt de rust aan. Na de rust speelt bij Zierikzee Krijger middenvoor en Bravenboer linksbinnen. De groenwitten beginnen weer goed, maar door te hoog spel en slordige afwerking leveren hun aanvallen weer niets op. Bovendien is de Zierikzee-achterhoedeoolk in vorm, terwijl als het noodig is .ook de halfspeiers, waarvan Catshoek uit blinkt en Juultje en Stoffel oo(k ©en nuttige partij spelen, goed helpen verde digen. En in laatste instantie heeft Ver schuur ook Zijn dagje. Er is alzon voiqr de gasten geen doorkomen aan, terwijl Zierikzee door laag en ontho.usiast spel af en toe zeer gevaarlijk is en als de keeper der gasten eerst maar nauwiei- lijks den bal voor de toestormenden Krij ger heeft kunnen wegpikken moet hij even later bezwijken voor een zuiver geplaatst schot van Bravenboer na een mooie voorzet van Willemse (4—0). On danks den tegenwind blijven de rood zwarten sterker en vooral de voorzetten van Volkeri Zijn zeer gevaarlijk, terwijl de gasten, di© hun rechtervleugel geheel v©rwaarloozen, enkele kansen hope.'oos verknoeien. Catshoek valt uit waardoor Krijger spil gaat spelen. Na eenigen tijd komt Viergever het elftal compteteenemj, die er al direct goed opzit en spoedig de voldoening smaakt dat uit den door hem geleiden aanval den goed vrij voor het doel opgestelde Bravenboer het 5(0 doelpunt kan scoren (5—0). Met Zierik zee in den aanval komt het einde van dezen vrij aardigen wedstrijd, wiaarin de roodzwarten, 'wier ploeg over 't algemeen wel voldeed, iets meer kregen dan zie verdienden. Scheidsrechter Huybreglits leidde niet slecht maar zag enkele hands en buitenspelgevallepi over 't hopfd. Athletiek. ZIERIKZEE. Zondag vonden in den Blijpolder te Rotterdam !de nationale ju- bileumveldloopen plaats, georganiseerd door de Ver. „Pro Patria". Hieraan werd in de A-klasse (5 K.M.), o.a. deelge nomen door onzen stadgenoot Barend Moermond van „Rust Roest", uitkomende voor „Zeemacht"en met succes. Ach ter J. de Groot van „Trekvogels", Den Haag, slaagde Barend erin als tweedie den finish te bereiken met een tijd van 20 min. 16.2 sec'. De tijd van den eerst- aankomende was 19 min. 59.2 sec'. Een mooi resultaat voor onzen Rust Roest- man, temeer nog daar o.a. ook de be kende loopers D. van Yperen (D.O.S.) en A. de Ruijter (Boskoopsche Boys) in deze klasse uitkwamen. De goedgezinde klant Iets goeds en trouws in deze tijden, Nu het in menig opzicht spant, En wat ons werk'lijk kan verblijden, Dat is de goedgezinde klant! Het opgeruimd, maatschapp'lijk wezen, Dat kleur aan onze zaken geeft, En, tusschen alle hoop en vreezen, Laat Zien, dat onze arbeid leeft! Hij geeft ons gratis zelfvertrouwen, Als onze moed te wank'len staat, Hij kent de kunst van op te bouwen, Hoe slecht 't ook in de wereld gaat. En tegenover hem (gezeten, Is zijn gebaar ons sympathiek, Hij is nooit stug of afgemeten, Want in zijn omgang zit muziek! Hij is vaak op een donk'ren morgen Een lichtende gebeurtenis, Een dokter tegen vele zorgen, Want hij verdrijftde ergernis. En onder 't praten en het vragen, Breekt Zelfs de zon soms even door, Dan klinkt er, na veel stille dagen, Weer eens een lach door 'het kantoor! Alleen is 't jammer, dat zoo zelden, En dat is niet te veel beweerd, Een dezer goedgezinde helden Ons met zijn feestbezoek vereert. Zijn genre is niet ruim voorradig, Maar prima van rechtschapenheid, Hij is niet druk of overdadig, Maar 'Zoekt het meer in kwaliteit! 1 l h'H j I I Houdt daarom idezen klant in eere Als trouwe steun, ook voor Uw zaak, Tracht niet steeds voordeel te forceeren, Al treft een zakenman graag raak! Behandel hem spontaan hoogachtend, Met egoïsme op zijn minst, En leg nooit, daarvan 't meest verw achtend, Den nadruk op het woordje wi'nst! Bie ons op Toole Toen ak vuuftien jaer was bink as joenge knecht nae Mesloakl [gegae, in a je moe praet van wêrreke, da© most 'k wêrreke. In de baemusse om drie ure op, in om de paeren in de w©ie mit de jeste knecht, in dan was 't saevens wi acht ure a m'n Ze wegbrochte. Dae waor moe van' n slechten tied gepraet, ma toen 'was 't nog slechter. Vee ver- diene deek temisten nie, idat wil zeghe, verdiene deek k't 'wè, ma ik kreeg 't nie. Ik ao< vuuf gulden in de maend, boven de kost. Ma die Was go Cd], be ter as tuus, Wan dae was 't dikkels 'n voet van 'n bokkum, in dae waor jo waerluk weinig schieluk van. Oak 'wias 'k veruurt op verval, ma de jeste twee jaer ek gin c'ent verval hat. Wan paeraer was vö Lin, de jeste knecht, dat was 'n stilzwïegende kondisie, in aok 'n gul den vö 't waieken bie'n voolpaerd, in 't geld van 'n dwaoldl kallef, dus d'aer aok gin belang bi'e of ze bleve leve ja of te neje. 't Eldergeld idia'er ek nwaoit over durreve dienke, a tae wa vö mien hie wias. At in 't naejaer sturmden, in dae waoiden vee appels in peren van de biaiomen, dan was 't geld van dien afval vö de meid, idus ook dat natuur- verschiensel was vö mien waerdelaös. Ook kreeg de meid 'n id'erd© van 't geld van de joenge aenen in d© z'eumer, in aok de hullen, ma 't Was vo mien per- sies 't zelfde of 't aenen of oentjes w'aere, in of at t'r vee of weinig kepot of verslete goed was. Jens op 'n Zondagochend in Ide zeu- mer was 'k aljen. op, in ik docht: „ik mot 's gae kieke of ak gin êndeiers kan vinde in d'oekweije". Toen ak dae kwam1 zag 'k da t'r 'n paerd in den duif Zat; dus ikke naer uus om 't tegen den baes te zeghen, wan ik ao Lin waore zeghe, at ieder die at 'n paerd uut d'n duif ielp trekke 'n kwartje kreeg dus ikke laope, da begriep je, 'k wè tien kjeren om gekeke, wan jerlek gezeid, was 'k wè 'n bitje ongrust at t'n d'r uut Z'n eige uut zofu komme. Net toen ak op d'ostie kwam, kwam d'n baes uut de kjette, in ik zeghe: „baes Trui zit in t'n duif in 'd oekweijel'f Ie kiek net nae m'n of a t'n 't nie glaofden, in eindeluk zie t'n: „Oe kom tat tan?" „Oe kan ik tat noe wete!" zeiden ik. „A je weet at t'r 'n paerd in d'n duif zit mö je ook ma wete oe a tat komt", zei t'n baes. Waerom ak tat noe most wete ek nwaoit goedri?e- grepe. Afijn mit z'n zestienen^am m'n Trui d'r uut getrokke in ik Icon bienae nie wachte tot Zaelerdag, ak m'n kwar tje kreegm'n jeste verval, in aok m'n vuuf gulden, wan net was de maend •wi uut. Toen atte m'n Zaeterdiksaevuns koffie gedronken ao zei t'n baes: „Ja Aorie, de maend is wi uut, ma ik dien- ker sterk over om aol die kwartjes die ak uut gegeven om Trui uiut d'n duif 't aelen, van joe geld af t' ouwen, wan ik glaove zeker a jie'n in d'n duif ge- jogen eit, espres om 'n kwartje te ver dienenJa, ja, in da bi je veruurt op verval! Stêrrekte, in gegroet, AORIE VAN 'T OEKJE. TIJD D. 28 V. 1 'Z. 2 Z. 3 M. 4 D. 5 W. 6 Tfid VAN HQOaWATER EN LAABWATER over de maand Februari. Hoogwater: Laagwater: v.m. 9,16 n.m. 22,IS v.m. 2,45 n.m. 15,25 11,00 23,45 10,33 16,50 12.30 11.02 18,12 0,58 13 37 11,35 19 03 1,57 14,31 13,17 19,47 ,i 2.46 1518 0,36 20,29 3.30 16,02 1,36 21,09 van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later L W. 5,30 I, ,i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 6