Deze reinigings-methode is zoo eenvoudig! QMertjes AOVERTENTIËN. Voor het slapen gaan een „Laxeer-Akker- j tje", zonder iets aan Uw dagelijksche levens- j wijze te veranderen. Géén dieet. Dank zij de 1 nieuwe vinding van Apotheker Dumont-. de nieuwe „Laxeer-Akkerljes", maakt Ge Uw j bloed zuiver en verwijdert Ge uit Uw darm kanaal de schadelijke vergiften, die U zoo hangerig en pafferig maken. Ze geven U een prettig opgewekt gevoel. Géén bitter of wal gelijk smakend middel, dat soms erger is dan de kwaal. Géén al te heftig middel, dat U hèr-verstopping of op den duur een chro nische constipatie bezorgt, maar een zacht en op natuurlijke wijze werkend middel, dat besfaat uit onschadelijke bestanddeelen plantaardige stoffen - gal-extrac- ten - z.g. melkzuur-fermenten en chlorophylls, welke zeer gunstig op geheel Uw gestel werken. TJIqAjs/i Schoon. Schip „Laxeer-Akkertjes" probeeren is de goede eigenschappen daarvan leeren waardeeren. Per 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar. Klanken langs de lijn 3e programma van de Z.R.C. Donderdag 2 8 Februari. 11.05 —12.15 London Regional; 12.15—2.20 Brussel (Vlaams); 2.20—4.20 London Re gional; 4.20—6.20 Droitwich; 6.20—6.50 Keulen; 6.50—9.20 London Regional; 9.20 —10.20 Ereslau; 10.20—11.20 Brussel (VI.) 11.20—12 Droitwich. Vrijdag 1 'Maart. 11.05—12.35 Lon don Regional; T2.35—2.20 Brussel (VI.); 2.203.50 London Regional; 3.505.50 Droitwich; 5.50—6.20 Brussel (Frans);6.20 6.50 Diversen; 6.507.50 London Regio nal; 7.50—8.20 Droitwich; 8.20—9.05 Mi laan; 9.05—10.20 London Regional; 10.20 —11.20 Brussel (Vlaams); 11.20—12 Droit wich. (Wijzigingen voorbehouden). RAADSZAALFLITSEN In een ruk, met een kleine pauze, om even adem te scheppen, heeft de raad zich door Ide begrooting voor 1935 gewerkt. Een recordtijd vergeleken bij de laatste jaren toen twee, soms drie dagen de vroedschap zich in de raads zaal present meldde om Ide raming voor het volgend dienstjaar vast te stellen. Dat de begrootingszitting thans zoo'n eind in Februari werd gehouden, vindt zijn oorzaak in het feit, dat verschillende rijksregelingen en provinciale bezwaren het opmaken van deze begrooting ver traagden. Binnen de uitgezette grenzen bleef ech ter voldoende arbeidsveld en Zoo heeft men tot 's nachts één uur vergaderd. Bij de algemeene beschouwingen heeft ons medisch lid een verlanglijst voor gedragen en „tips" gelanceerd, ter ver wezenlijking wellicht in een verre toe komst, met het doel, naast materieele, ook idieele belangen op den voorgrond! te schuiven. Maatregelen ter verdere ont- rooming van het nog koopkrachtig pu bliek door rijdende filialen van boven- maasscho firma's, zal zeker onzen han- deldrijvenden middenstand aangenaam in de ooren hebben geklonken, maar, en daar gaat het om', wie Zal het beletten? Terecht merkte de voorzitter dan ook op, dat dit een kwestie is dlie het ge- heele rijk aangaat. Leefden we nog in den gulden gildentijd dan zou contin- genteering van zaken binnen de gemeen telijke grenzen zeker toegepast- worden. Een frisch idéé, dat de overweging waard is, lanceerde ide dokter, door aan te dringen op concentratie van de diverse corporaties, die steun verleenen aan de nooddruftigen onzer medeburgers. Het zou, indien het verwezenlijkt kon wor den, het controleeren van den werkelijk verleenden steun zeer vergemakkelijken. Concentratie van polders, onder één bestuur, zal naar een verre toekomst moeten worden verschoven, want de Na poleon, die dat gedaan zou krijgen, moet nog geboren worden. De afschuwelijke maskers die de ge plaagde menschheid zal moeten dragen in een modernen oorlog, wanneer een luchtaanval plaats heeft op een stad welke afstootelijke gelaatsbedekking de menschen zal moeten beschermen tegen gifgas, de satanische uitvinding van de moderne oorlogstechniek, wenschte de raad niet aan te schaffen, maar wel 2 rookmaskers, om bij gevallen van brand de menschen van den verstikkingsdood te kunnen redden. Wie gedacht zou hebben dat het aan tal opcenten op de diverse belastingen nu welletjes was, heeft zich vergist. De centen zijn nog niet op, dus kan het aantal opcenten nog hoioger. 't Is heel erg, maar 't moet. De personeel e toont een niet geringe stijging; 'en om aan de f 8000 opbrengst voor de straatbelasting die als sluitpost moest dienen te komen, wordt van den gebouwdën eigen dom 3 geheven. Zoo zoetjesaan zitten we aan het plafond! De gasprijs ging evenwel naar beneden, maar alleen om de concurrentie tegen lelectrjjciteit ien goedkoope petroleum te kunnen volhou den. Lang is gediscussieerd over de in grijpende stratenplannen, waarover reeds uitvoerig is geschreven en waarbij de diverse plannen werden belicht. Het resultaat van de besprekingen is geweest, hoewel het Dag. Bestuur de plannen ontraadde, dat de raad met één stem meerderheid, haar fiat gaf op 'n voorstel-Gerritsen, om nog dit jaar met een breed opgezet plan te komen, waar bij een andere methode Zal worden ge volgd bij de stratenverbetering als tot nu sjteeds het geval was. Het is heusch geen weelde, dat ons stratennet eens in grooten stijl wordt aangepakt, want uitgezonderd idan en kele goede stukken, mankeert er nog al iets aan. In de avonduren is getracht de be- lastingschroef iets vaster aan te draaien, door de Vermogens nog iets af te tap pen, maar dit voorstel vond geen meer derheid. Over kwesties, waarover wie zoo graag eens iets hadden gehoord', Kweekschool en verbouw H.B.S., hulde de raad zich in den sluier van het geheim en sloot de deuren voor de profanen. vraolijke ruiters en jeugd, deed men de intocht. Omtrent de kunst van paard rijden bleek men nogal verschillende op vattingen te hebben. Teneinde nog meer recht te doen aan het doel, trok men na eenige ronden door het dorp naar het strand en daarna met de paarden in zee. Door baden wascht men dan de winter wieg en frisch en schoon de lente in. Dez'e oude plechtigheid was sinds menschenheugenis niet meer ver vuld en had veel bekijks. Een strafeest met spontane levensvreugde en fleur, met nauwer aansluitende dorpsgemeenschaps zin, met familiebezoek behoort tot de dorpsgeneugten die een eigen sfeer scheppen. OUWERKERK. Maandag vergaderde de Kolen b o n d onder voorzitterschap van den heer K. v. d. Stolpe. Er waren 42 leden aanwezig. Uit de gedane verant woording van den penningmeester blieek dat de reservekas met ruim 90 guldlen vergroot kon wiorden, zoodat die thans tot f 1080 is gegroeid. De voorzitter deel de nog mede, dat, de slechte tijd in aanmerking genomen, de betaling der geleverde kolen tamelijk regelmatig ge schiedde, maar idat hij niettemin de le den moest aanraden niet tot het laatst te wachten, om renteverlies te voorko men. Tevens verzocht hij de goedkeu ring der vergadering op een bestuurs voorstel, om aan de kerkvoogdij f 20 te vergoeden voor het jarenlange gebruik van de kolenbergplaats der Pastorie. Nu we naar een nieuwd opslagplaats moes ten omzien, heeft het bestuur die mee- nen te vinden in een, pand va'n den heer de Rijke, dat op zeer aanneme lijke voorwaarden is te krijgen. Wordt goedgekeurd. Ook stelt het hestuur nog voor, om te trachten bij elke levering alle kolen te distribueeren, door ide even tueel over te lossen mudden 10 et. igoed- kooper te geven. Wordt na eenige dis cussie besloten, een proef met deze re geling te nemen. De dragerslijst is af gewerkt, er Zal dus opnieuw geloot moe ten worden. Een voorstel van den heer P. W. v. d. Bos, om een andere rege ling te treffen, lokt een langdurige dis cussie uit. Als tenslotte de vergadering bij stemming een. uitspraak heeft ge daan, is het voorstel van den Bos aan genomen. Dit luidt aldus: De vorige idra- gerslijst blijft onveranderd, alleen Zul- len de sinds 1930 toegetreden leden in volgorde van toetreding bloven aan de lijst worden geplaatst, terwijl in het vervolg de nieuwe leden on'der aan de lijst zullen worden gezet. De periodiek aftredende bestuursleden A. de Rijke en J. Dekker worden herkozen. STAVENISSE. Vrijdagavond hield de afdeeling van „Schutte va er" alhier in het hotel Potappel hare jaarlijksche vergadering onder voorzitterschap van den heer A. G. van IJsseldijk. Het aan tal leden der vereeniging is thans 110. Hiervan waren 42 personen aanwezig. Medegedeeld! werd, dat ide punten, die verleden jaar opgegeven waren voor de algemeene vergadering, die te Meppol is gehouden, aldaar aangenomen waren. Ze waren: een betere verlichting van 'het Slaak en een verzoek om in bijzondere gevallen gebruik te mogen maken van het steigertje in de v 1 u c h t h a v n b ij Z ij p e, bestemd voor de boot van den Rijkswaterstaat. Inzake het verzoek om verlenging van den benedendam aam de vluchthaven te Dintelsas, werd besloten, dat de secretaris van het Hoofdbestuur hieromtrent een nader onderzoek zal in stellen en dat daarnaar gehandeld zial worden. De penningmeester, de heer E. H. Rooz'emond deed! rekening en verant woording over het geldelijk beheer. Dhr. E. H. Roozemond en G. van den Berg werden als bestuurslid herkozen. Die voor zitter deelde medio, dat de Alg. Verg. dit jaar zal gehouden worden in den Briel op 24 en 25 April as. Ook gaf hij een relaas omtrent de wiet van de evenredige vrachtverdeeling, wees op de slechte werking er van; memoreerde de hooge haven-, kade-, sluis- en andere rechten, die op den schipper drukken. De rekening en verantwoording gaf een kasgeld aan van ruim f 111. Ingediend werd een voorstel-Daane om een waar- schuwings- of stormsein te plaatsen aan de Dintel, zooals er een is bij Zierikzee- Zijpe; een verzioek-Dorst om afschaffing van bijzondere relaties i.z. de even redige vrachtverdeeling; het vervoer van uien door de Rott. Tramweg-Mpij., waaij- door vele schipeprs benadeeld worden. Verder was ingekomen een verzoek om in de haven alhier een peilschaal voor de vreemde schippers te plaatsen, om hun de idiepte van het vaarwater enz. een te duiden. De vergadering was mede bezocht id'oor den eere-voorzitter, dhr. A. F. Hansj- sens, die de beste wienschen voor de vereeniging, het bestuur en de leden uitsprak. Daarna volgde sluiting der vergadering. Maandagavond j.l. hield de IJs club „Eendracht Bindt" haar jaarver- gadering in Café Steendijk alhier. Voor zitter, de heer S. Stoel. Uit het jaar verslag bleek, dat werd overgegaan tot aanschaffing' eaner pompinstallatie, het uitkisten van de Ijsbaan on aansluiting bij den Thoolschen IJsboind. Voorts bleek, dat de IJsclub momenteel 334 leden telt, wat een achteruitgang van 30 leden be- teekent. De inkomsten hadden bedragen 851,891/2 ,&n de uitgaven f 780,831/21 al- zoo een goad slot van f71,06. De begroe ting voor het boekjaar 1935-36 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f256,06, waarin een geraamd goed slot van f 68,56. De aftredende bestuursleden, de heeren L. Lemsom en J. A. Nortier, werden bij acclamatie herbenoemd, ter wijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. Smits, gekozen werd de heer P. G. H. van Oost. Met den heer A. C. Gebraad wordt voor den tijd van twee jaar een contract afge sloten voor verlichting der ijsbaan. Ten opzichte van de leden, die weigerachtig gebleven Zijn om hum contributie tijdig te voldoen, werd besloten, dat deze |na één jaar achterstand f 1,25, ma twee.jaar f2 en na drie jaar f2,50 zullen moeten betalen. Wenschein zij' niet opnieuw lid te 'worden, dan zullen zij enkel op een dagkaart van f 0,50 toegelaten worden. THOLEN. Het Thoolsche Mannen-, Da mes en Kinderkoor kwam in algemeiene vergadering bijeen. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen we aan, dat een vermindering van 11 leden plaats had, zoodat het mannen- en (dameskoor momenteel 32 en het kinderkoor 29 le den telt* Over 1934 is er een tekort van f 51.56. De begrooting voor 1935 wordt vastgesteld op een ontv. en uitg. van f 393. Als bestuursleden worden her kozen mej. L. Nelisse en de heeren J. Everaers en J. v. Elsaeker, de laatste Werd weer benoemd als voorzitter. Om de begrooting sluitend te maken, zal voorloopig voor één jaar opgetreden w'oir- den als gemengd koor. Naar "wij ver nemen, is. aan den hulp-brugwachter C. Schot, tegen Mei a.s. ontslag verleend en is in diens plaats aangesteld, idle met dien datum op wachtgeld' gestelde stoker des gasfabriek D. v. d. Sanide. Naar Wij vernemen Zal de omzet ting van het postkantoor in een hulp kantoor alhier, niet doorgaan en zal eerstdaags een nieuwe directeur in ide vacature Van Mechelen worden benoemd. Maandagmiddag kwam de schipper L- Sch. alhier, bij het visschen, aan boord Zoodanig niet zijn knie op een scherp voorwerp terecht, dat hij naar het Zie kenhuis te Bergen op Zoom moest woer den vervoerd, waar een gebroken knie schijf werd geconstateerd. Onze stad- genoot, de heer Jo. van Splunter, slaag de dezer Idagen voor het diploma ma- chineschrijven „Pont". ST-A'NNALANDi. Onder leiding van het bestuur der Landbjouwvoreeniging Tholen kwam een .groep landbouwers uit ver schillende gemeenten van dit eiland bij een met bét doel tot oprichting te ge raken van een Coöperatieve Vereetniging, wielke zich ten doel stelt het iaan'koiopeh van verschillende laindbouwbenoodig|d- heden door bemiddeling vajn het Centraal Bureau uit het Ned. LandbouWcomitë te Rotterdam. Mede wlaren op deze bijeen komst aanwezig de heer Dorst, algemeen secretaris der Z.L.M., en Mr. Brouwer van het Centraal B.ureau te Rotterdam. Nadat vele gestelde vragen op duidelijks wijze waren beantwloord werd tot op richting besloten vam een Coöp. Aankoo p - vereeniging onder den naam: Goöp. Aan- koopvereeniging „Eiland Tholen", geves tigd te St.-Annalamd. Leden kunnen Zij|ni landboiuwvereeniigimigen en) individueels personen. Tot bestuursleden; werden be noemd de heeren B>. G. Fredericks iem D'. W. Klompe te Tholen; J. 'L. Groene- wege te St.-Maartensdijk; B;. J. van Wes ten te Oud-Vossemeer en J. F. Brooy- mans te St.-Annaland. Verkiezing Provinciale Staten In de Centrale Zeeland van Idle Libe rale Staatspartij zijn de definitieve lijsten voor de Statenverkiezingen vast gesteld voor de zeven kieskringen. Söh o u w en-D ui veland: 1. H. C. v. d. Zande (aftr.), Nieuwerkerk; 2. P. Kooijman, Zierikzee; 3. W. G. Boot WZ., Burgh; 4. Mr. C. J. B. du Croo', Zie- rikz'ee; 5. C. Gast, Brouwershaven; 6. C. v. d. Have, Oosterland; 7. H. J. Doeleman, Zierikzee; 8. C. A. Boogerd, Noordwelle; 9. M. Vijverberg, Bruinisse; 10. A.- P. v. d. Weijde, Ellemeet. Tholen: 1. W; Moeiker (aftr.); 2. M- W. van Arenthals, Kats; 3. C. G- Hage, St.-Maartensdijk; 4. J. F. Dees, Colijnsplaat; 5. L. J. van Nieuw enhuij- Zen, St.-Philipsland; 6. J. M. Bom, Wisl- sekerke; 7. J. L. van Gorsel, Oud-Vosj- senr.eer. aanbesteed het vernieuwen vati de ha- venbeschoeiïng. Er werd ingeschreven voor een uitvoering in gewapend beton en een stalen damwand. Hoogste in schrijver voor uitvoering in gewapend beton was P. Dekker te Veere voor f 22850. Laagste inschrijver M. Andries- se en A. v. d. Weri te SCherpenisse voor f 15574. Hoogste inschrijver voor een uitvoering voor stalen damwand: P. Dekker te Veere voor f 22250. Laagste inschrijver H. H. Harmsen te Willem stad voor f 16000. De gunning is aan gehouden. (Uitgebreide uitslag volgt Vrijdag). KEMNEEUWS. Ned. Herv. Kerk. ELKERZEE. In de plaats van dhr. A. J. Dalebout, die als diaken heeft be dankt, werd als zoodanig gekozen de heer P. Kloet te Duivendijke, die 'die benoeming heeft aangenomen. Geref. Gem. THOLEN. Maandag 4 Maart 6.30 uur, ds. Honkoop te Den Haag. OBLIGATIËN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT Het Gerechtshof heeft heden uitspraak gedaan in het geschil dat 'de N.V. Paleis voor Vplksvlijt en een deel van haar obligatiehouders verdeeld houdt. Een der obligatiehouders, de heer M. H. 'de Castro uit Brusssel, heeft destijds gevorderd dat het Paleis zou worden veroordeeld tot het doen houden van :de sedert 1911 geschorste trekkingen van obligatiën. Deze zaak is indertijd uitvoerig door de Amsterdamsehe rechtbank behandeld. In Honger Beroep heeft het Gerechtshof de vordering op 'bepaalde gronden .af gewezen. Daarna heeft de Hooge Raad dez'e uitspraak gedeeltelijk vernietigd en de zaak ter verdere beslissing terug ver- weZen naar het Hof. Het Hof heeft thans de vordering van den heer de Castro toegewezen en het Paleis ver oordeeld tot het houden der achterstal lige trekkingen, die onmiddellijk ach ter elkaar, dus niet met tusschenpoo- z'en van een half jaar moeten plaats hebben. 'Het Paleis is verder veroor deeld in de kosten van het geding, be groot op f665. GEWELDIGE ONTPLOFFING Bij een ontploffing in een der grootste potloodfabrieken te Moscou 'zijn 29 Werk lieden gedoold. Dc ontploffing werd ge volgd door een brand, welke het geheele gebouw vernielde. Alle brandwberbrigades van Moscou waren op het tooneel van den brand en 25 ambulanctebriga'des bie den hulp aan de gew'onden. Het vuur slo eg over op 4 belendende perceelen, welke eveneens een prooi der vlammen werden. De ontploffing had plaats in een com- presssor van hoogen druk, waarna een Cylinder samengeperste lucht ontplofte (en door 3 vloeren heen sloeg. 300 werk lieden zijn door verwondingen niét in staat om' te werken. SCHEEPSRAMP OP DEN ATLANTISCHEN OCEAAN Volgens een bericht van Lloyds heeft het 3259 ton metende stoomschip „Blair gowrie", dat zich op den Atlantischen Oceaan, ongeveer halfverwege tusschen Ierland en New-Foundland bevindt, S.O'.S. seinen uitgezonden en per radio1 medeg|ef deeld, dat het tijdens een zwaren storm stuurloos ronddreef ©n de ruimen reeds voor de helft met water Zijn gevuld. Verschillende schepenwaaronder de „Europa van de Nord Deutsche Lloyd, het stoomschip „Blom'mersdijk" van de Hol- land-Amerikalijn en het Ameriikaansohe stoomschip „American Banker" wijzigden direct hun koers ten einde{ hulp te bieden. Om 5 uur in den ochtend Waren de 3 schepen op de aangegeven plaats, doch van een schip viel nergens meer iets te bespeuren. Naar de schepen echter meld den, had de wind 'del sterkte van een or kaan en stonden er ontzaglijke hooge zeeën. MORGAN VERKOOPT ZIJN IVOOR Het bureau van den financier Jaan Pier pont Morgan te Newi-York deelt mede, dat de beroemde verzameling van onge veer 900 ivoren miniaturen uit de 16e tot de 19e eeuw, die eigendom'van den multi- niillionnair is, in den loop vam dit jaar zal worden verkocht. Verschillende ge" ruchten doen de ronde dat Morgan voor nemens zou Zijn zich in Engeland te gaan vestigen en daarom zooveel moge lijk van zijn bezittingen liquide: zou willejn maken. NOODTOESTAND OP NEW FOUNDLAND De Engelsche „News Chronicle" meldt uit St.-John, op New-Foundland, dat dui zenden werkloozen, mannen en vrouwen, zich Dinsdag vo,or het bureau van de Maatschappelijke Steun aldaar verzamel den en op stormachtige wijze levensmid delen, brandstoffen en kleeding eischten. Een groote politiemacht hield de opge wonden menigte met mbeite tegen. Vol gens de „News Chronicle" krijgen de werkloozen van regeeringswege slechts een steunuitkeering van pence (stui ver) per dag. De kindersterfte zou ten gevolge van het gebrek aan levensmid delen en de fraude buitengewoon hoog zijn. New Foundland dat in 1933 een ernstige financiëele crisis heeft doorge maakt, Wordt geregeerd door een Brit- sche regeeringscommissie. Derhalve eiseht het blad een oogenbliklkelijk ingrijpen der regeering te Londen, die naar de mea ning van het blad den morselen plicht heeft de noodlijdende New Foundlanders te helpen. SPORT VOETBAL. Het programma voor a.s. Zondag 3 Maart luidt: K.N.V.B., 3e klasse B. GOES: Goesscbe Boys I—R.C.S. T. Ie klasse D, Z.V.B. Dreischor: Dreischor I—Z.S.C. Zierik zee III (half 3, sc'heidsr. P. J. Cashoek). 2e klasse E, Z.V.B. Dreischor: Dreischor II—Z.S.C. Zierik zee IV (half 1, scheidsr. A. Th. v. d. Weele). Burgh: Burgh II—Renesse II (half 3, scheidsr. A. van Felius). AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM MarktOiverzicht van Jae. Knoop, Ma kelaar in aardappelen, Nassaukade 158, Amsterdam, telefoon 81431. Afgelo.open week waren de prijzen der aardappelen voor Zeeuwsche bonten iets terug gaande. Zeeuwsche blauwen blij ven gevraagd. Andere soorten waarbij vele afwijkende met blauw onder 'de schil, gaan tegen lagere prijs. 25 Febr. wer den d;© volgende prijzen gemaakt: Zeeuwsche bonten f 2.90—3.50; idem blauwen f 3.50—3.70; Bonte en blauwe poters f 2.60—2.70; Zeeuwsche eigenhei mers f 2.10—2.25; id. Bevelanders f 2.25 Alles per 70 kilogram. ROTTERDAM, 26 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd totaal 4160 die ren: 179 paarden, 1 veulen, 927 magere runderen, 774 vette runderen, 223 vette kalveren, 1846 nuchtere kalveren, 62 gras kalveren, 125 schapen of lammeren, 23 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien 52—54 ct., 46-48 ct.„ 32-38 ct.; vette ossen 46-48 ét., 42-44 ct., 40 cft.; stieren 44-48 et., 40-42 ct., 38 Ot.; vette kalveren 70-75 ct-, 60-65 ct., 40-50 ct.; graskalveren 44 ct., 38 ct., 32 ct.; schapen 37 ct., 33 ct., 30 ct.; lammeren 39, ct., 34 ct., 30 ct; nuchtere slachtkalveren 21 ct., 14 ct., slachtpaarden 39 ct., 34 ot., 30 ct. Prijzen per stuk van mager vee: schapen f 16. f 12, f8; lammeren fll, f9, f7; nuchtere slachtkalveren f5, f 4i/o, f4; nuchtere fok- kalveren f 14, f10, f6; slachtpaarden f 160, f120, f80; werkpaarden f225, f145, f85; hitten f90, f70, f60; stieren f235, f185, f140, kalfkoeien f220, f175, f 125; melk koeien f215, f170, f120; vaarzen f120, f90, f70; graskalveren f70, f55, f40. Z.-Holl. en Zeeuwsche ajuin. Aan voer circa 3000 hectoliter. Wegens het zachte weder was er zoo 'gloed als geen vraag, zjoodat geen marktwaarde kon worden vastgesteld. Rotlerd. Veiling, Warmoezierstraat: Kippeneieren f2,35 a f3,15, eendeneieren f2.05 f2,35 de 100 stuks. Aanvoer 160.000 stuks. GOES, 26 Februari. Eieren f 2.20 per 100 stuks. Boter f 1.50 per kg. V.P.Z. Aanv. 12.166; Prijs f 2.40 per 100 stuks. WEERBERICHT. Hoogste barometerst. 760.1 te Zürich. Lasgste 731.8 te Blaciksod Verwacht tot den avond van 28 Febr.: Matige zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind, aanvankelijk half tol zwaar be wolkt, later toenemende bewolking, waar schijnlijk eenige regen, aanvankelijk wei nig verandering in temperatuur, later Zachter. Fietsers licht op: Van 27—28 Februari van 6.03—6.22. - 28 Febr.—1 Maart van 6.05—6.20. Heden eerden wij verblfjd met de geboorte van een Zoon, dien wij noemen: JOB. Haamstede, 24 Febrnari 1935. C. I. BOOT. M. J. BOOT—Rotte. Eenige en algemeene kennisgeving 8EB0REN: ADR1ANA ANTBONIA, Dochter van G. J. VERKA.ART en C. C. M. VERKAART— Van Velthoven. Singapore, 25 Febrosri 1935. Oairnholm Hospital. Betreffende den uitslag van die stem ming voor de groslijst, welke voor de R.K. in alle kieskringen in Zeeland wier den gehouden, ontleenen we aan het Dagblad van Zeeland het volgendie: Kringen Goes en Tholen: Mr. J. H. Stieger, Goes (aftr.); Mr. dr. A. J. Mes, Heinkenszand; J. F. Brooijmans, St.- Annaland. Kringen Middelburg, Vlissingen en Z i e- rikzee: W. Edelman, Vlissingen (aftr.) A. den Boer, Zierikzee, en L. J. Me^, Middelburg. ttBTDEB'waS. De heer A. Mol, onderwijzer aan de bijzondere school in 't Vrije te Zierikzee, is benoemd tot hoofd der bijz. school te Almkerk (N.B.) AANBESTEDINGEN* Het gemeentebestuur heeft Dinsdag FINANCIEEL MISDADiGERSCONCERN De politie te New-York heeft een ver boden loterijonderneming van reusachti- gen omvang ontdekt, alsmede een bank onderneming, die waarborgsommen voor misdadigers verstrekte. Het onderzioek leidde tot een verbazingwekkende ont dekking, dat een der beruchtste misda digers en smokkelaars van New-York, Arthur Flegenheimers genaamd, die als gangster onder den naam DutschultZ be kend was, de geheele zaak reeds jaren lang leidde. Hoewel ide New-Yorksch po litic reeds maanden lang naar hem Zocht, wist Dufs'chultz zelfs een groote vergaj- dering van zijn medewerkers te houden. De loterij-onderneming had in haar beste jaren een totale omzet van 30 millioen dollars. Een neger, die als agent vop,r Dutschultz optrad, verdiende binnen 3 jaren meer dan 200.000 dollar. De organi satie stortte ten slotte ineen, doordat Dutschultz alleen de beschikking qver de winst wenschte te hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1935 | | pagina 2